Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω ότι αυτό που απέτυχε σε αυτο το κινητό γενιά ειναι το πάντρεμα με την amd .. για αυτό έχει και όλα αυτά τα lag και σπασίματα στην οθονη του.. μεγάλη αποτυχία δεν μπόρεσαν να φτιάξουν σωστούς driver και ακόμα προσπαθούνε.
Εδώ και στους υπολογιστές όταν εμφανίζεται update για την κάρτα γραφικών το σκέφτεσαι... να τους εγκαταστήσεις η να μη τους εγκαταστήσεις..
Κρίμα γιατί είναι ένα note S με τα όλα του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χάλια το κινητό! Μακρια παιδιά! Μην το αγοράζετε! Για το καλό σας το λέμε! Το χειρότερο κινητό ever!
Μακριά αααα!!!
Δειτε κάτι άλλο. Κάνα Xiaomi , κάνα Huawei.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pank said:

Χάλια το κινητό! Μακρια παιδιά! Μην το αγοράζετε! Για το καλό σας το λέμε! Το χειρότερο κινητό ever!
Μακριά αααα!!!
Δειτε κάτι άλλο. Κάνα Xiaomi , κάνα Huawei.
 

Θα συμφωνήσω. Και πόσο αξίζει πλέον αυτό το χάλι. 200 - 300 ευρώ? Εδώ είμαι εγώ οποίος θέλει. Τα δίνω άμεσα για να γλιτώσετε. 

Τι?όχι?

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται οι μεν να γράφουν ότι έχει θέματα και οι δε να λένε ότι είναι εντελώς απροβληματιστο....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όσους θίγονται σε αρνητικά σχόλια και ειρωνεύονται, λες και είναι μέτοχοι της εταιρίας ή τους βρίσαμε την οικογένεια, χαλαρώστε λιγάκι.
Οπως βλέπετε δεν ειναι 1-2 άτομα που δεν είναι ικανοποιημένοι και περιγράφουν όλοι τα ίδια, αλλά αρκετοί.
Ήμουν και είμαι μεγάλος fan της Samsung. Απλά η συγκεκριμένη συσκευή έχει τα περισσότερα αρνητικά-διφορούμενα σχόλια από οποιαδήποτε άλλη premium συσκευή της στο παρελθόν (εξαιρώντας την αποτυχία του note 7) κι όχι μόνο εδώ, αλλά παγκοσμίως. Ανατρέξτε σε reddit και λοιπά forum.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, costsa41 said:

Η μπαταρία του παίζει να είναι από τις καλύτερες στην κατηγορία του!!! Αν βέβαια εσύ θέλεις διήμερο στη μπαταρία και σου το προσφέρει το άλφα τότε εννοείται εκείνο. Έχουμε πάρα πολλές φορές ανεβάζει σκριν με μπαταρία. Αν θέλεις πάνω από 6,30 ώρες με 7 για το 24 ωρο μπαταρία δε σου κάνει το 22. Δεν ξέρω εσύ τι εμπειρία είχες αλλά για μπαταρία ναυαρχίδας είναι τέλειο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θεωρησουμε οτι το 13 Pro Max ειναι στην κατηγορια του S22U, τοτε η αυτονομια του S22U μονο μετρια κακη μπορει να χαρακτηριστει. 
Τη μερα θελω να μου βγαζει μια συσκευη και δυστυχως σε μενα (που εχω και κακο σημα) το S22U απο τις 6 το πρωι στις 7 το απογευμα επεφτε σε επιπεδα 20%. Το διευκρινιζω γιατι μιλησες για 2 μερες αυτονομια, ενω δεν θελω κατι τετοιο...

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Konstantine73 said:

Πώς γίνεται οι μεν να γράφουν ότι έχει θέματα και οι δε να λένε ότι είναι εντελώς απροβληματιστο....

sent from my S21 FE 8/256
 

Δεν μου εχει ξανατυχει σε κινητο στα 10 χρονια που τα παρακολουθω.

Και εγω δεν βλεπω τι θα μπορουσε να φτιαξει η Samsung. Να χαλασει θα μπορουσε σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όσους θίγονται σε αρνητικά σχόλια και ειρωνεύονται, λες και είναι μέτοχοι της εταιρίας ή τους βρίσαμε την οικογένεια, χαλαρώστε λιγάκι.
Οπως βλέπετε δεν ειναι 1-2 άτομα που δεν είναι ικανοποιημένοι και περιγράφουν όλοι τα ίδια, αλλά αρκετοί.
Ήμουν και είμαι μεγάλος fan της Samsung. Απλά η συγκεκριμένη συσκευή έχει τα περισσότερα αρνητικά-διφορούμενα σχόλια από οποιαδήποτε άλλη premium συσκευή της στο παρελθόν (εξαιρώντας την αποτυχία του note 7) κι όχι μόνο εδώ, αλλά παγκοσμίως. Ανατρέξτε σε reddit και λοιπά forum.
Δεν θίγεται κανένας και ούτε έχει μετοχές πουθενά!! Το τι γράφεται μην το αναλύσουμε καλύτερα ειδικά εδώ. Αυτό που βλέπουμε και γράφουμε είναι ότι ζούμε καθημερινά με το τηλέφωνο. Το λέω για πολλοστή φορά! Αν είχα το παραμικρό πρόβλημα θα έκανα ότι είχα συμβουλέψει το φίλο τον dark lord θα είχα παει στη Samsung και θα τους το είχα φορέσει κολάρο το τηλέφωνο αν μου έλεγαν μα και μου. Δεν δουλεύουμε τα χρήματα μας με τη εταιρεία μαζί αλλά ούτε και δε θα απαντάμε σε υπερβολές. Το τι γράφεται στο κάθε σάιτ είναι το λιγότερο που με ενδιαφέρει!!! Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αυτό που έχω μπροστά μου και το δουλεύω από τη γνώμη του οποιουδήποτε!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, costsa41 said:

Δεν θίγεται κανένας και ούτε έχει μετοχές πουθενά!! Το τι γράφεται μην το αναλύσουμε καλύτερα ειδικά εδώ. Αυτό που βλέπουμε και γράφουμε είναι ότι ζούμε καθημερινά με το τηλέφωνο. Το λέω για πολλοστή φορά! Αν είχα το παραμικρό πρόβλημα θα έκανα ότι είχα συμβουλέψει το φίλο τον dark lord θα είχα παει στη Samsung και θα τους το είχα φορέσει κολάρο το τηλέφωνο αν μου έλεγαν μα και μου. Δεν δουλεύουμε τα χρήματα μας με τη εταιρεία μαζί αλλά ούτε και δε θα απαντάμε σε υπερβολές. Το τι γράφεται στο κάθε σάιτ είναι το λιγότερο που με ενδιαφέρει!!! Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αυτό που έχω μπροστά μου και το δουλεύω από τη γνώμη του οποιουδήποτε!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα εκεί είναι το θέμα. Να παραθέτουμε τις εμπειρίες μας όλοι και να ανταλλάσουμε απόψεις. Αφού αυτό βιώνω, αυτό μοιράζομαι. Δεν έχω όφελος να σνομπάρω την επιλογή μου.
Σπάνια κάποιο προιόν είναι τέλειο σε όλα του. Και μακάρι να είχα και γω την απόλυτα θετική εμπειρία με το s22u όπως κάποιοι εδώ μέσα. Αλλά βρε παιδιά, αλήθεια τώρα, ολόκληρη εταιρία samsung παλεύει μισό χρόνο τώρα να στρώσει to UI και τα υπόλοιπα αναφερόμενα θέματα της συσκευής. Κάποια τα διόρθωσε, κάποια παραμένουν (σε μικρότερο βαθμό).
Κι όμως δεν με ενόχλησαν αυτά που ανέφερα προηγουμένως και δεν έδωσα καθόλου σημασία.
Μέχρι και τη στιγμή της εμπειρίας μου στις διακοπές. Εκεί πραγματικά ξενέρωσα. Με την παραμικρή λογική αύξηση της θερμοκρασίας, να σου κατεβάζει την φωτεινότητα; Και η συσκευή απλά ζεστή, μόλις να βγαίνει από τσαντάκι σε σκιά. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το S21 FE που είμαι πλέον, δεν έχω δει κανένα θέμα ούτε με lag ούτε με κάτι άλλο...το πρόβλημα στο S22 ultra που υπάρχει?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει μιας και εχω δουλεψει και τις 2 εκδοσεις (Snap και Exynos).

Παιζει τεραστια σημασια πως ο καθενας μας λειτουργει τη συσκευη. Τι εφαρμογες τρεχει απο πισω και ποσες απο αυτες ειναι στην εξοικονόμηση μπαταριας και ποιες οχι (!), ποσες SIM εχει πανω ενεργες, σε τι περιοχες κινείται, τι εφαρμογες δουλεύει και για ποσο, τι ρυθμίσεις εχει στην φωτεινότητα της οθονης, τι στις ρυθμίσεις της μπαταριας, BT, wifi, κλπ.

Η συσκευη ΔΕΝ εχει καλη μπαταρια για 5000 milliampere για μενα. Βιντεακια στο youtube που αφηνουν την οθονη ανοιχτη και τρεχουν εφαρμογες δεν εχει καμια επαφη με την καθημερινη χρηση που κανει ο καθενας.

Ειχα και εχω συσκευες Samsung τα τελευταια 15 χρονια - προφανώς και μου αρεσουν οι συσκευες της εν λογω εταιριας οποτε οι γνωστοι αγνωστοι του φορουμ ας μη ξεκινησουν παλι να γραφουν για haters κλπ. 

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα lags που έχω δει είναι όταν έχει αλλάξει το λειτουργικό σε night mode και το ξεκλειδωνεις, καθώς και όταν κατεβαζεις ενημερωσεις και πας να κάνεις ταυτόχρονα άλλη βαριά διεργασία. Φυσικά θα προτιμούσα να μην υπάρχουν αυτά, όπως στο iOS που είναι σχεδόν ανύπαρκτα.

Ως προς την αιώνια διαμάχη με τον snap, ανεβαζω και το τελευταίο βίντεο του τύπου που κάνει συγκριτική ανάλυση μετά από κάθε update:

https://youtu.be/xBNroDYGLx4

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, κάτοχος και γω S22 ultra και ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να μάθουμε ποτέ ενεργοποιήθηκε πρώτη φορά η συσκευή μας 

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν καλεσεις Σμαρτεκ και δωσεις το imei σου θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σας έχει έρθει ota η δεύτερη αναβάθμιση του Αυγούστου; Όταν κάνω έλεγχο αναβάθμισης από το κινητό δεν βρίσκει κάτι, αντίθετα με το smartswitch που την βρίσκει κανονικά. Να σημειωθεί ότι σύμφωνα με το sammobile έχει κυκλοφορήσει από 31/8!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Ποτε προλαβε? Λογικα περιμενουμε του Σεπτεμβριου τωρα.

Screenshot_20220907_164932.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τί να πω δεν ξέρω. Αυτή πάντως είναι με το patch του Αυγούστου. Είναι διαθέσιμη μέσω smartswitch

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, majin4 said:

Έχει βγει άλλη μια μετά από αυτή με csc S908BOXM2AVHE

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

στον υπολογιστη μεσω smart switch ειναι διαθεσιμη εδω και μερες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiros1001 said:

στον υπολογιστη μεσω smart switch ειναι διαθεσιμη εδω και μερες

Αλήθεια; δηλαδή θα εμφανιστεί αν το συνδέσω; 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έβγαλε μια 8 γίγα περίπου στο pc..περίεργο που δεν την εμφάνιζε ota..

Link to comment
Share on other sites

8 giga ενημερωαη??? Μεχρι 2.7 αν θυμαμαι εχω δει που ειναι οταν αλλαζει android...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...