Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ισως υπολογιζει βαση ποσο καταναλωνεις το 24 ωρο δεν ξερω. Εμενα κανει αισθηση καθως χαλαω περιπου 40 % μπαταρια τη μερα. Τελευταια φορα που φορτισα στο 100% ηταν Κυριακη πρωι και με εφτασε μεχρι Τριτη πρωι που ξαναφορτισα στο 13%...
Μπήκα σε σκέψειςScreenshot_20220817-233201_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μάλλον υπολογίζει με βάση την χρήση και κατανάλωση στον προηγούμενο κύκλο φόρτισης..

Screenshot_20220817-234233_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε σκέψεις1901848864_Screenshot_20220817-233201_Devicecare.thumb.jpg.7804d72bdd797a8aede72d38661b4589.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να μην μπαίνεις σε σκέψεις. Μια χαρά στα δείχνει εσένα. Ο φίλος έχει παράξενα στατιστικά. Κάτι θα έχει κολλήσει. Πολύ σωστό είπαν να κάνει μια επανεκκίνηση. Ή θα φτιάξει με την επόμενη φόρτιση που θα κάνει. Και μια ακόμα απάντηση για κάτι άλλο. Τα Huawei ρολόγια είναι προβληματικά στη συνεργασία τους με τις κλήσεις το έχουνε αναφέρει κι άλλοι και δεν υπάρχει λύση. Και να είχαν και τις δυνατότητες του watch 4 ή 3 της Samsung να δικαιολογουσα την αγορά τους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Να μην μπαίνεις σε σκέψεις. Μια χαρά στα δείχνει εσένα. Ο φίλος έχει παράξενα στατιστικά. Κάτι θα έχει κολλήσει. Πολύ σωστό είπαν να κάνει μια επανεκκίνηση. Ή θα φτιάξει με την επόμενη φόρτιση που θα κάνει. Και μια ακόμα απάντηση για κάτι άλλο. Τα Huawei ρολόγια είναι προβληματικά στη συνεργασία τους με τις κλήσεις το έχουνε αναφέρει κι άλλοι και δεν υπάρχει λύση. Και να είχαν και τις δυνατότητες του watch 4 ή 3 της Samsung να δικαιολογουσα την αγορά τους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι λογικά στο φίλο κάτι έχει κολλήσει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, winer said:

Ναι λογικά στο φίλο κάτι έχει κολλήσει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελικά με επανεκκίνηση συνήλθε στις ενδείξεις της μπαταρίας 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Strofigkas said:

Τελικά με επανεκκίνηση συνήλθε στις ενδείξεις της μπαταρίας 

Πάντως πριν απαντήσεις ως προς την επανεκκίνηση, θα έλεγα ότι φταίει , σύμφωνα με τα screenshots που είδα, ότι ο άλλος είχε μια κάρτα σιμ και wifi ανοιχτό, ενώ εσύ τα πάντα όλα.. δύο σιμ ανοιχτά wifi Bluetooth ξυπνητήρι. Είναι ανάλογα τη χρήση του καθενός. Τώρα που συνήλθε που λες , πόση ώρα σου βγάζει; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, REDHOTSTEF said:

Πάντως πριν απαντήσεις ως προς την επανεκκίνηση, θα έλεγα ότι φταίει , σύμφωνα με τα screenshots που είδα, ότι ο άλλος είχε μια κάρτα σιμ και wifi ανοιχτό, ενώ εσύ τα πάντα όλα.. δύο σιμ ανοιχτά wifi Bluetooth ξυπνητήρι. Είναι ανάλογα τη χρήση του καθενός. Τώρα που συνήλθε που λες , πόση ώρα σου βγάζει; 

Μετά την επανεκκίνηση έδειχνε 18+ ωρες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πόσοι από εδώ μέσα χρησιμοποιούνε adb?

Για όσους δεν γνωρίζουν τα πιο χρήσιμα εργαλεία για προχωρημένη ενασχόληση με την Android συσκευή μας είναι σίγουρα το ADB και το Fastboot. Με τη βοήθειά τους μπορούμε να διαμορφώσουμε τα partition της συσκευής μας που είναι κλειδωμένα, να διορθώσουμε τη συσκευή μας αν έχει πάθει κάτι και πολλά άλλα και εκεί θέλω να καταλήξω όπως να κάνουμε backup το κινητό με τα δεδομένα των εφαρμογών κάτι το οποίο γίνεται μόνο με root κανονικά!

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πόσοι από εδώ μέσα χρησιμοποιούνε adb?
Για όσους δεν γνωρίζουν τα πιο χρήσιμα εργαλεία για προχωρημένη ενασχόληση με την Android συσκευή μας είναι σίγουρα το ADB και το Fastboot. Με τη βοήθειά τους μπορούμε να διαμορφώσουμε τα partition της συσκευής μας που είναι κλειδωμένα, να διορθώσουμε τη συσκευή μας αν έχει πάθει κάτι και πολλά άλλα και εκεί θέλω να καταλήξω όπως να κάνουμε backup το κινητό με τα δεδομένα των εφαρμογών κάτι το οποίο γίνεται μόνο με root κανονικά!
Και για όσους δε γνωρίζουν χάνουν αυτόματα την εγγύηση με κάτι τέτοιο. Κάποτε στο XDA ασχολούμαστε πολύ με κάτι τέτοια γιατί το Android ήταν στην αρχή του και κάποια πράγματα ήταν πολύ χρήσιμα. Τώρα δε νομίζω να είναι τόσο ανάγκη όλα αυτά μιας και είναι πιο ώριμο από ποτέ με μεγάλες μνήμες χωρητικότητα και σκιν που κάνουν τα πάντα. Θυμάμαι το HTC desire το φλασαρα πολύ συχνά αλλά είχε θέμα ,όπως όλα τότε, με μνήμη και το Android σχεδόν στην αρχή του. Θέλει διάβασμα προσοχή και σε τηλέφωνο τέτοιας αξίας με τέτοιες δυνατότητες είναι λίγο χωρίς ουσία. Μην τους βάζεις ιδέες και μετά.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Και για όσους δε γνωρίζουν χάνουν αυτόματα την εγγύηση με κάτι τέτοιο. Κάποτε στο XDA ασχολούμαστε πολύ με κάτι τέτοια γιατί το Android ήταν στην αρχή του και κάποια πράγματα ήταν πολύ χρήσιμα. Τώρα δε νομίζω να είναι τόσο ανάγκη όλα αυτά μιας και είναι πιο ώριμο από ποτέ με μεγάλες μνήμες χωρητικότητα και σκιν που κάνουν τα πάντα. Θυμάμαι το HTC desire το φλασαρα πολύ συχνά αλλά είχε θέμα ,όπως όλα τότε, με μνήμη και το Android σχεδόν στην αρχή του. Θέλει διάβασμα προσοχή και σε τηλέφωνο τέτοιας αξίας με τέτοιες δυνατότητες είναι λίγο χωρίς ουσία. Μην τους βάζεις ιδέες και μετά.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καμια εγγύηση δεν χάνουμε. Με το να τρέξουμε μία adb εντολή όπως αυτή που πρότεινα για backup δεν χάνεται καμία εγγύηση... Δεν μίλησα ούτε για flash rom ούτε για root. Αυτά τα έχω εγκαταλείψει και εγώ χρόνια.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καμια εγγύηση δεν χάνουμε. Με το να τρέξουμε μία adb εντολή όπως αυτή που πρότεινα για backup δεν χάνεται καμία εγγύηση... Δεν μίλησα ούτε για flash rom ούτε για root. Αυτά τα έχω εγκαταλείψει και εγώ χρόνια.
Εγώ μαζί σου είμαι. Απλά μη γράψει το knox και φυσικά μετά πούνε τώρα έγινε αυτό πώς το κάνω γιατί το τηλέφωνο δε δουλεύει εκεί... Για αυτό έγραψα ότι πρέπει να ξέρεις τι κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ μαζί σου είμαι. Απλά μη γράψει το knox και φυσικά μετά πούνε τώρα έγινε αυτό πώς το κάνω γιατί το τηλέφωνο δε δουλεύει εκεί... Για αυτό έγραψα ότι πρέπει να ξέρεις τι κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φιλε costsa41 αυτά τα έχω εγκαταλείψει και εγώ χρόνια. Απλά σήμερα ανακάλυψα από έναν πολύ γνωστό youtuber πώς μπορούμε να κάνουμε backup μέσω adb τα δεδομένα των εφαρμογών κάτι το οποίο είναι πάρα πολύ χρήσιμο αν χρειαστεί να κάνουμε format στο κινητό. Αυτός ο τρόπος δεν μπλέκει με τίποτα που έχει να κάνει με Knox είναι απλά μία εντολή adb και  αχρειαστη να ειναι μπορεί αν χρειαστεί να φανεί σωτηρία!!! Αν ενδιαφέρει κάποιον είναι πανεύκολο και μπορεί να μου στείλει μήνυμα ή να με ρωτήσει εδώ. Και εσένα costsa41 πιστεύω θα σου είναι χρήσιμο εκτός αν έχεις βρει άλλο τρόπο να κάνεις backup και τα δεδομένα των εφαρμογών π.χ. μέσω cloud.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Τροφή για σκέψη.. Περί ηχογράφησης κλησεων..Από την στιγμή που υποστηρίζεται στο software και απλά θέλει προϋπόθεση την χώρα προορισμού,μήπως θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί η επιλογή με adb εντολη;Δεν μπορεί,σίγουρα κάπως θα γίνεται χωρίς αλλαγή csc

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dimitris2k said:

Τροφή για σκέψη.. Περί ηχογράφησης κλησεων..Από την στιγμή που υποστηρίζεται στο software και απλά θέλει προϋπόθεση την χώρα προορισμού,μήπως θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί η επιλογή με adb εντολη;Δεν μπορεί,σίγουρα κάπως θα γίνεται χωρίς αλλαγή csc

φιλε νόμιζα ότι το είχες κάνει δεν το έκανες ακόμα? Ο τρόπος που δείχνει το βιντεάκι είναι πανεύκολος. Δεν έχω διαβάσει να γίνεται μέσω adb και πιστεύω όχι.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, winer said:

φιλε νόμιζα ότι το είχες κάνει δεν το έκανες ακόμα? Ο τρόπος που δείχνει το βιντεάκι είναι πανεύκολος. Δεν έχω διαβάσει να γίνεται μέσω adb και πιστεύω όχι.

Δες τι γίνεται.. Λέω θα το κάνω.. Ανοίγω μετά από μήνες ένα λαπτοπ της πλάκας που έχω και κολλούσε το σύμπαν οπότε δεν έβγαλα άκρη.. Λέω θα το κάνω στον υπολογιστή της δουλειάς.. Την πρώτη μέρα ξεχνάω να πάρω το καλώδιο μαζί μου..Την επόμενη πηγαίνω να κατεβάσω το tools για να γίνει η δουλειά και δεν με άφηνε το σύστημα να το τρέξω για λόγους ασφαλείας επειδή είναι ευρωπαϊκό κέντρο.. Οπότε πάμε για σκ στον υπολογιστή του αδερφού μου..Αλλά επειδή με <τρωει> το θέμα αυτες τις μερες για αυτό κάνω παρανοϊκές σκέψεις για adb και τετοια😂

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Δες τι γίνεται.. Λέω θα το κάνω.. Ανοίγω μετά από μήνες ένα λαπτοπ της πλάκας που έχω και κολλούσε το σύμπαν οπότε δεν έβγαλα άκρη.. Λέω θα το κάνω στον υπολογιστή της δουλειάς.. Την πρώτη μέρα ξεχνάω να πάρω το καλώδιο μαζί μου..Την επόμενη πηγαίνω να κατεβάσω το tools για να γίνει η δουλειά και δεν με άφηνε το σύστημα να το τρέξω για λόγους ασφαλείας επειδή είναι ευρωπαϊκό κέντρο.. Οπότε πάμε για σκ στον υπολογιστή του αδερφού μου..Αλλά επειδή με το θέμα αυτες τις μερες για αυτό κάνω παρανοϊκές σκέψεις για adb και τετοια
Σαν πολλά εμπόδια συναντάς :) Πάντως είναι απίστευτα εύκολο και γρήγορο και δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος απλά κάντο βλέπωντας το βίντεο χωρίς βιασύνη και μην ξεχάσεις να έχεις βγάλει τη κάρτα sim.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να checkαρω το thread, μπορεί να έχει αναφερθεί, όταν χρησιμοποιώ την κάμερα, συγκεκριμένα x10 και x30 zoom, έχει τύχει 3 φορές να κολλήσει εντελώς το τηλέφωνο ή να κολλάει πάρα πολύ αφού βγάλει την φωτογραφία.

Τις πρώτες 2 φορές πάγωσε εντελώς και έκανε επανεκκίνηση. Την τελευταία πριν 2 μέρες άρχισε να κολλάει υπερβολικά μετά την δεύτερη φωτογραφία με x30 zoom, πατούσες κάτι, έκανε 5 δευτερόλεπτα να το κάνει, μετά κατέβασε φωτεινότητα και έκανε επανεκκίνηση. 

Το έχει πάθει κανείς άλλος; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο εδώ μέσα.  Αυτό δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά με την συσκευή σου ή κάποια εφαρμογή το επηρεάζει. Ξεκινάς με τα κλασσικά clear cachet κ τελευταίο το αναπόφευκτο hard reset. 😞

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο κάνει μετά από ζουμ ×30 η ×100, αν πάρεις από την στοχοποιηση  μακρυά  που σημαδευει η κάμερα.

george cc
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα clear catch , επαναφορά αν χρειαστεί και μετά οπωσδήποτε σέρβις!! Είναι αναπόφευκτο γιατί δεν κάνει το παραμικρό στην κάμερα ότι και να κάνεις όποιο ζουμ και να χρησιμοποιήσεις. Φυσικά δείτε τις εφαρμογές σας αν κάποια το επηρεάζει και φυσικά αν κάτι έχετε αλλάξει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να checkαρω το thread, μπορεί να έχει αναφερθεί, όταν χρησιμοποιώ την κάμερα, συγκεκριμένα x10 και x30 zoom, έχει τύχει 3 φορές να κολλήσει εντελώς το τηλέφωνο ή να κολλάει πάρα πολύ αφού βγάλει την φωτογραφία.
Τις πρώτες 2 φορές πάγωσε εντελώς και έκανε επανεκκίνηση. Την τελευταία πριν 2 μέρες άρχισε να κολλάει υπερβολικά μετά την δεύτερη φωτογραφία με x30 zoom, πατούσες κάτι, έκανε 5 δευτερόλεπτα να το κάνει, μετά κατέβασε φωτεινότητα και έκανε επανεκκίνηση. 
Το έχει πάθει κανείς άλλος; 
Προσωπικά πρώτη φορά το άκουω και είναι η τέταρτη διαφορετική συσκευή που παίρνω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω πάθει σίγουρα, το δουλεύω συστηματικά το ζουμ 😁

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια περιπτωση να βρω χωρις φπα το κινητο.να το παρω η να περιμενω το 23 ?θα εχει πολυ μεγαλη διαφορα στα specs?
Το 23 θα έχει πολύ μικρές διαφορές. Θα είναι τόσες ώστε να κάνει κάποιους επιρρεπείς στις αλλαγές να το αγοράσουν. Τίποτα το ουσιαστικό. Ειδικά αν δεις και κάνει βελτιώσεις στην κάμερα μην το πάρεις. Η Samsung χρειάζεται ένα με δύο μοντέλα για να έχεις το άριστο. Όπως έγινε με τα 20 21 22 που αυτό είναι το πιο ώριμο μοντέλο της.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...