Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Stock ρυθμίσεις;
Εννοείται χωρίς καμία επεξεργασία όλα στο αυτόματο. Φαντάζεσαι κάποιος που θα ξέρει να κάνει και ρυθμίσεις τι αποτέλεσμα θα βγάλει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

17 ώρες πριν, winer said:

 

Φίλε εμένα μου χάλασε κάτι που είχα πάρει και κάνει 80 ευρώ. Συνήθως στην πανσέληνο 🌚 συμβαίνουν διάφορα περίεργα όπως είναι γνωστό ε μπορεί για αυτό να έγινε χαριτολογώντας πάντα.

Πάλι καλά! Εμένα μου κάνει εντύπωση που εξαφανίστηκε η εφαρμογή της samsung Galaxy enhance X από το galaxy store δεν μπορώ να καταλάβω γιατι την απέσυραν αφού ήταν πολύ καλή.

Πήγαινε στο Gallery. Άνοιξε μία φωτογραφία. Στο κάτω μέρος της οθόνης δεξιά έχει τρεις κάθετες τελίτσες. Πάτα επάνω τους. Η δεύτερη επιλογή είναι Remaster Picture. Φαίνεται ότι έχουν ενσωματώσει την εφαρμογή enhance X στο Gallery (σωστό και φυσιολογικό...). Μάλλον γι' αυτόν το λόγο την κατήργησαν...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και μου φαινεται να κανει χειροτερες τις φωτος και οχι καλυτερες.

Η μονη ενσταση στη φωτογραφικη οτι δεν καταφερα να βγαλω αξιοπρεπη φωτο της πανσεληνου. Δοκιμασα σε διαφορες συνθηκες αλλα το αποτελεσμα δεν με ικανοποιησε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stsalkit said:

Πήγαινε στο Gallery. Άνοιξε μία φωτογραφία. Στο κάτω μέρος της οθόνης δεξιά έχει τρεις κάθετες τελίτσες. Πάτα επάνω τους. Η δεύτερη επιλογή είναι Remaster Picture. Φαίνεται ότι έχουν ενσωματώσει την εφαρμογή enhance X στο Gallery (σωστό και φυσιολογικό...). Μάλλον γι' αυτόν το λόγο την κατήργησαν...

Αυτή η επιλογή υπάρχει πολύ καιρό εκεί, δε νομίζω να είναι η εφαρμογή ενσωματωμένη 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η εξήγηση για την κατάργηση του app να είναι αυτό με το gallery που ανέφερε το παιδί παραπάνω. Φυσικά αν κάνει τα ίδια πράγματα ή κάτι πήγε στραβά και την κατήργησαν.
Όχι για το φεγγάρι μην έχουμε και τόσο μεγάλες απαιτήσεις. Φεγγάρι βγάζει ένα κινητό από τόσο μακριά. Δεν είναι φωτογραφική μηχανή. Αν είναι αποδεκτή η φωτογραφία είναι μια χαρά. Έχω ανεβάσει πάλι φωτογραφία με φεγγάρι. c23816c0ed036a474b0b176e3d1c8f71.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αποδεκτες ναι, σε σχεση με αλλα..Ειναι και οι συνθηκες που κανουν τη διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

Αποδεκτες ναι, σε σχεση με αλλα..Ειναι και οι συνθηκες που κανουν τη διαφορα....
Ναι φυσικά έτσι είναι. Πάντως αυτή τη στιγμή δεν νομίζω κάποιο άλλο τηλέφωνο να βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες στο σύνολο τους. Το δε ζουμ του είναι μοναδικό. Και... κατασκοπευτικό χεχεχε. Εμένα πάντως όταν το χρειάστηκα σε κάποια στιγμή απέδειξε την αξία του σε μια διαφωνία από μακριά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stsalkit said:

Πήγαινε στο Gallery. Άνοιξε μία φωτογραφία. Στο κάτω μέρος της οθόνης δεξιά έχει τρεις κάθετες τελίτσες. Πάτα επάνω τους. Η δεύτερη επιλογή είναι Remaster Picture. Φαίνεται ότι έχουν ενσωματώσει την εφαρμογή enhance X στο Gallery (σωστό και φυσιολογικό...). Μάλλον γι' αυτόν το λόγο την κατήργησαν...

Αυτη η επιλογή υπάρχει καιρό την γνωρίζω και τη χρησιμοποιούσα απλά το πρόγραμμα κάνει περισσότερα πράγματα το οποίο το έχω okay απλά δεν κατάλαβα γιατί την εξαφάνισαν.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Ίσως η εξήγηση για την κατάργηση του app να είναι αυτό με το gallery που ανέφερε το παιδί παραπάνω. Φυσικά αν κάνει τα ίδια πράγματα ή κάτι πήγε στραβά και την κατήργησαν.
Όχι για το φεγγάρι μην έχουμε και τόσο μεγάλες απαιτήσεις. Φεγγάρι βγάζει ένα κινητό από τόσο μακριά. Δεν είναι φωτογραφική μηχανή. Αν είναι αποδεκτή η φωτογραφία είναι μια χαρά. Έχω ανεβάσει πάλι φωτογραφία με φεγγάρι. c23816c0ed036a474b0b176e3d1c8f71.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πράγματι η φωτογράφιση της Σελήνης είναι δύσκολο επιχείρημα και ό λόγος είναι οι ίδιες οι φυσικές συνθήκες του περιβάλλοντος λήψης που δεν μπορούν να υπολογιστούν σωστά από την κάμερα της συσκευής. Μόνο με φωτογραφική μηχανή και φυσικά με πολλές γνώσεις για τις ικανότητές της και καλές γνώσεις φωτογραφίας γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η φωτογράφιση της Σελήνης είναι δύσκολο επιχείρημα και ό λόγος είναι οι ίδιες οι φυσικές συνθήκες του περιβάλλοντος λήψης που δεν μπορούν να υπολογιστούν σωστά από την κάμερα της συσκευής. Μόνο με φωτογραφική μηχανή και φυσικά με πολλές γνώσεις για τις ικανότητές της και καλές γνώσεις φωτογραφίας γενικά.
Άσε πια που σε εμάς.... τρέμει και λίγο το χέρι μας και που να εστιάσει χαχαχα. Πάντως ειλικρινά οποίος ξαναμπεί εδώ για να τρολάρει και να μιλήσει ότι το δικό του βγάζει καλύτερες νυχτερινές φωτογραφίες το λιγότερο που θέλει είναι λιντσάρισμα!!! Οι νυχτερινές του είναι απίστευτες και σε απόλυτο σκοτάδι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε το κινητό από το ύψος του χεριού μου με ζελατίνα στην οθόνη και δεν έπαθε τίποτα. Μια γρατζουνιά στη ζελατίνα.
Παρόμοια πτώση το S20 Ultra, είχε σπάσει το τζαμάκι το Dome και ξανά αγόρασα άλλο με 40€.
Δεν λέω ότι το τζαμάκι δεν προστατεύει, απλώς πιστεύω ότι είναι και θέμα τύχης!
Μπράβο στα παιδιά που έχουν αναφέρει τις ζελατίνες από amazon, έχει 3 μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε το κινητό από το ύψος του χεριού μου με ζελατίνα στην οθόνη και δεν έπαθε τίποτα. Μια γρατζουνιά στη ζελατίνα.
Παρόμοια πτώση το S20 Ultra, είχε σπάσει το τζαμάκι το Dome και ξανά αγόρασα άλλο με 40€.
Δεν λέω ότι το τζαμάκι δεν προστατεύει, απλώς πιστεύω ότι είναι και θέμα τύχης!
Μπράβο στα παιδιά που έχουν αναφέρει τις ζελατίνες από amazon, έχει 3 μέσα.

Χίλιες φορές έχουμε ανεβάσει τη συγκεκριμένη και άλλες τόσες έγραψαν ότι έδωσαν 20 ευρώ στο ipaire και στο i... Άντε να μην πω. Είπαμε έχει τρεις είναι πολύ καλές. Απλά δε διαβάζουμε τα μηνύματα. Αν την αγοράσεις μπαίνει πανευκολα ακόμα και από έναν που δεν γνωρίζει!!! Υπάρχει και βίντεο στο YouTube. Να έχεις γνώμονα την εγκοπή στην τρύπα επάνω να μπει σωστά. Τότε προσαρμοζεται τέλεια. Αν μπει λίγο πιο δεξιά ή αριστερά θα βγει λίγο πιο έξω στα πλάγια με συνέπεια σε λίγο καιρό να θέλεις άλλη γιατί θα ξεκολλήσει!
Πραγματικά είτε με τζάμι είτε χωρίς εξαρτάται πως θα πέσει. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν και δεν έπαθε τίποτα, όπως εσένα και χωρίς τζάμι. Σε γνωστό ράγισε η οθόνη και το τζάμι δεν το προστάτεψε. Όλα είναι θέμα τύχης της στιγμής.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές έχουμε ανεβάσει τη συγκεκριμένη και άλλες τόσες έγραψαν ότι έδωσαν 20 ευρώ στο ipaire και στο i... Άντε να μην πω. Είπαμε έχει τρεις είναι πολύ καλές. Απλά δε διαβάζουμε τα μηνύματα. Αν την αγοράσεις μπαίνει πανευκολα ακόμα και από έναν που δεν γνωρίζει!!! Υπάρχει και βίντεο στο YouTube. Να έχεις γνώμονα την εγκοπή στην τρύπα επάνω να μπει σωστά. Τότε προσαρμοζεται τέλεια. Αν μπει λίγο πιο δεξιά ή αριστερά θα βγει λίγο πιο έξω στα πλάγια με συνέπεια σε λίγο καιρό να θέλεις άλλη γιατί θα ξεκολλήσει!
Πραγματικά είτε με τζάμι είτε χωρίς εξαρτάται πως θα πέσει. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν και δεν έπαθε τίποτα, όπως εσένα και χωρίς τζάμι. Σε γνωστό ράγισε η οθόνη και το τζάμι δεν το προστάτεψε. Όλα είναι θέμα τύχης της στιγμής.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έτσι ακριβώς!!!
Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2022 at 1:14 ΜΜ, costsa41 said:

Θυμάμαι το 3 μου το έκανε κατά καιρούς στο 21 ultra αυτό. Τη λύση που είχα βρει εγώ ήταν να κλείσω την απομακρυσμένη από το τηλέφωνο, αφού είχα καταργήσει το ρολόι και άρχιζα τη διαδικασία από την αρχή. Έτσι έφτιαχνε αλλά πάλι το έχανε κάποιες φορές. Έχει θέμα το ρολόι σε αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εκανα κατάργηση του ρολογιου, έκλεισα την απομακρυσμένη σύνδεση, διέγραψα το ρολόι και απο το μενού της απομακρυσμένης σύνδεσης και έκανα και καθαρισμό της cache μέσω recovery. 

Τζιφος.

Ναι, ΟΚ, συνδέεται με bluetooth, λειτουργεί κανονικά, έκανε και restore απο το wearable, αλλά πλέον δεν το βρίσκει καν ως επιλογή στην απομακρυσμένη σύνδεση.

Παραιτουμαι. Μπορώ να ζήσω και χωρίς...

(Αντε, καλά, θα περιμένω το επόμενο μεγάλο update του κινητού, για να του τραβήξω ένα hard reset, ως τελευταία λυση...)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pank said:

Χθες έπεσε το κινητό από το ύψος του χεριού μου με ζελατίνα στην οθόνη και δεν έπαθε τίποτα. Μια γρατζουνιά στη ζελατίνα.
Παρόμοια πτώση το S20 Ultra, είχε σπάσει το τζαμάκι το Dome και ξανά αγόρασα άλλο με 40€.
Δεν λέω ότι το τζαμάκι δεν προστατεύει, απλώς πιστεύω ότι είναι και θέμα τύχης!
Μπράβο στα παιδιά που έχουν αναφέρει τις ζελατίνες από amazon, έχει 3 μέσα.

Κάνεις σύγκριση ότι με παρόμοια πτώση είχε σπάσει το τζαμακι.λογικο δεν είναι;για αυτό το βαζεις.για να σπάσει αυτό και όχι η οθονη.δηλαδη τι περίμενες να σπάσει η ζελατίνα;

Είτε με τζαμακι είτε με ζελατίνα μπορεί να σπάσει μπορεί και όχι.αναλογα πως θα πέσει,σε τι επιφάνεια θα πέσει αν είναι λεία,αν έχει κανένα εξόγκωμα κλπ.ειναι καθαρά θέμα τύχης.πιο πολλές πιθανότητες για να σπάσει όμως έχει με μεμβρανη

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει τρομερή εντύπωση είναι η θέαση κάτω από τον πιο λαμπρό ήλιο!!! Σαν να μην υπάρχει ήλιος βλέπεις. Είναι απίστευτο και πραγματικά δεν υπάρχει η οθόνη του τώρα το καλοκαίρι και φυσικά στο αυτόματο. Άλλο που είναι φανταστικό είναι ότι οποιαδήποτε εφαρμογή ανοίξεις και πας αλλού ότι και να κάνεις θα σε βάλει πάλι εκεί που ήσουν. Για παράδειγμα είχα ανοίξει τον chrome χθες σε μια σελίδα. Και μετά δεν βγήκα απλώς άνοιξα κάτι στο Viber. Την επόμενη ημέρα όταν άνοιξα το wifi και τον browser μπήκε σε εκείνη τη σελίδα! Άσε που όσα κι αν ανοίξεις δεν κάνει κιχ και μετά λένε για το one ui. Η απόκριση του δε αστραπιαία με τις χειρονομίες. Να γράφουμε και τα καλά όχι τρολιες και πονηριές μόνο. Τουλάχιστον η Samsung ότι πρέπει το φτιάχνει όχι όπως άλλες, ονόματα δε λέμε, που αφήνουν ναυαρχίδες τους στο έλεος του Θεού.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, costsa41 said:

Αυτό που κάνει τρομερή εντύπωση είναι η θέαση κάτω από τον πιο λαμπρό ήλιο!!! Σαν να μην υπάρχει ήλιος βλέπεις. Είναι απίστευτο και πραγματικά δεν υπάρχει η οθόνη του τώρα το καλοκαίρι και φυσικά στο αυτόματο. Άλλο που είναι φανταστικό είναι ότι οποιαδήποτε εφαρμογή ανοίξεις και πας αλλού ότι και να κάνεις θα σε βάλει πάλι εκεί που ήσουν. Για παράδειγμα είχα ανοίξει τον chrome χθες σε μια σελίδα. Και μετά δεν βγήκα απλώς άνοιξα κάτι στο Viber. Την επόμενη ημέρα όταν άνοιξα το wifi και τον browser μπήκε σε εκείνη τη σελίδα! Άσε που όσα κι αν ανοίξεις δεν κάνει κιχ και μετά λένε για το one ui. Η απόκριση του δε αστραπιαία με τις χειρονομίες. Να γράφουμε και τα καλά όχι τρολιες και πονηριές μόνο. Τουλάχιστον η Samsung ότι πρέπει το φτιάχνει όχι όπως άλλες, ονόματα δε λέμε, που αφήνουν ναυαρχίδες τους στο έλεος του Θεού.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποιος μπορεί να πει το παραμικρό για το one ui; Αυτή τη στιγμή σέρνει το άρμα του Android. Απλά  δεν υπάρχει καλύτερη υλοποίηση ui στο χώρο του Android. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχε λειτουργίες που προηγούνταν της εξέλιξης του  Android. Ειδικά με τα routines  και τους αυτοματισμούς έχει ήδη χαρακτηριστικά που θα έρθουν στο Android 13, όπως για παράδειγμα να μπαίνει σε dark mode όταν πας για ύπνο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να πει το παραμικρό για το one ui; Αυτή τη στιγμή σέρνει το άρμα του Android. Απλά  δεν υπάρχει καλύτερη υλοποίηση ui στο χώρο του Android. 
Αυτά εσύ τα λες κι εμείς. Ξέρεις όμως τι έχει ειπωθεί για το one ui;..... Άσε μη στα γράψω και το ασυνάρτητο είναι από ανθρώπους που έχουν τηλέφωνο της εταιρείας σαφώς κατώτερο από αυτό αλλά στο δικό τους δεν το κάνει. Παραλογισμός!!! Ακόμα ακόμα έχουμε ακούσει ότι και κινέζικα του κιλού ρολαρουν καλύτερα με το μιαου μιαου.... άσε τι έχουμε διαβάσει εδώ δε λέγεται. Τη μέρα νύχτα έχουμε διαβάσει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Βασιλιάς του android είναι η Samsung...Και Βασιλιάς της Samsung είναι το Galaxy S22 Ultra..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites






Κάνεις σύγκριση ότι με παρόμοια πτώση είχε σπάσει το τζαμακι.λογικο δεν είναι;για αυτό το βαζεις.για να σπάσει αυτό και όχι η οθονη.δηλαδη τι περίμενες να σπάσει η ζελατίνα;
Είτε με τζαμακι είτε με ζελατίνα μπορεί να σπάσει μπορεί και όχι.αναλογα πως θα πέσει,σε τι επιφάνεια θα πέσει αν είναι λεία,αν έχει κανένα εξόγκωμα κλπ.ειναι καθαρά θέμα τύχης.πιο πολλές πιθανότητες για να σπάσει όμως έχει με μεμβρανη


Αυτό που έγραψα και εγώ. Ότι είναι θέμα τύχης, επιφάνεια, εξόγκωμα κτλ.
Απλώς να προσθέσω, πιο πολλές πιθανότητες έχει να σπάσει το τζαμάκι, παρά η οθόνη του κινητού!


Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2022 at 12:12 ΠΜ, costsa41 said:

Για όλους όσους νομίζουν ότι έχουν καλή κάμερα στο κινητό τους. Απόλυτο σκοτάδι και ουρανός!! Τι Χαβάη και κάτι αλλά ....067bae71cdf1eb515cc44bb576db6314.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απόλυτο σκοτάδι και φεγγάρι / πανσέληνος..

Μάλιστα ναι ! Ότι πεις. 

Ωραία η φωτογραφία . Δεν είχα ποτέ Huawei κινητό από p30 pro και μετά, δεν ξέρω τι κάνουν στο απόλυτο σκοτάδι.

Απόλυτο σκοτάδι = Κλειστό δωμάτιο χωρίς φώτα/κια. 

Επίσης άμα παίξει κάποιος με τις ρυθμίσεις της κάμερας, στο πιο φθηνό Xiaomi που υπάρχει σήμερα, αν βάλει κάποιος σε ακινησία το κινητό με χρονόμετρο,  τέρμα έκθεση , iso , και second στο θεό, (σε απόλυτο σκοτάδι με λίγο φως βέβαια από κάποια χαραμάδα η κανα φωτάκι υπολογιστή πχ, ) μπορεί άνετα κανείς να διακρίνει αντικείμενα στη τάδε φωτογραφία, που με γυμνό μάτι δεν τα βλέπει.  Μιλάω για Xiaomi γιατί από αυτά έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια. 

Η Samsung φαντάζομαι μπορεί να κάνει τα ίδια παρόμοια πράγματα, πόσο μάλλον το s22 ultra. 

O λόγος που τα Huawei βγάζουν πιο φωτεινές το βράδυ είναι ο Red yellow yellow blue αισθητήρας νομίζω. Τα υπόλοιπα κινητά έχουν red green blue αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτο σκοτάδι και φεγγάρι / πανσέληνος..
Μάλιστα ναι ! Ότι πεις. 
Ωραία η φωτογραφία . Δεν είχα ποτέ Huawei κινητό από p30 pro και μετά, δεν ξέρω τι κάνουν στο απόλυτο σκοτάδι.
Απόλυτο σκοτάδι = Κλειστό δωμάτιο χωρίς φώτα/κια. 
Επίσης άμα παίξει κάποιος με τις ρυθμίσεις της κάμερας, στο πιο φθηνό Xiaomi που υπάρχει σήμερα, αν βάλει κάποιος σε ακινησία το κινητό με χρονόμετρο,  τέρμα έκθεση , iso , και second στο θεό, (σε απόλυτο σκοτάδι με λίγο φως βέβαια από κάποια χαραμάδα η κανα φωτάκι υπολογιστή πχ, ) μπορεί άνετα κανείς να διακρίνει αντικείμενα στη τάδε φωτογραφία, που με γυμνό μάτι δεν τα βλέπει.  Μιλάω για Xiaomi γιατί από αυτά έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια. 
Η Samsung φαντάζομαι μπορεί να κάνει τα ίδια παρόμοια πράγματα, πόσο μάλλον το s22 ultra. 
O λόγος που τα Huawei βγάζουν πιο φωτεινές το βράδυ είναι ο Red yellow yellow blue αισθητήρας νομίζω. Τα υπόλοιπα κινητά έχουν red green blue αισθητήρα.
Που τη βλέπεις την πανσέληνο με τόσα σύννεφα. Αν θεωρείς ότι απόλυτο σκοτάδι δεν είναι επειδή φωτίζει το φεγγάρι, τότε ναι δεν είναι. Το οποίο λάμπει βέβαια ελάχιστα μέσα στη συννεφιά. Κανένα άλλο φως δεν υπάρχει. Και δεν έστησα ούτε τρίποδο, ούτε έπαιξα με καμία ρύθμιση. Ένα κλικ ήταν και όλα στο αυτόματο. Δηλαδή που να έπαιζα και με τις ρυθμίσεις και με όλα αυτά που αναφέρεις τι αποτέλεσμα θα είχε. Ναι! Ότι πω γιατί αυτά είναι που είπα και δεν κατάλαβα γιατί έγραψες το ποστ. Για να μας πεις ότι και ένα φτηνό Xiaomi βγάζει αντίστοιχες όταν κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις; Τις έχει άραγε; Αν ήταν έτσι δε θα είχε νόημα η αναβάθμιση στις κάμερες. Θα ήμασταν ακόμα στην εποχή με τα 3,5 mp και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις θα βγάζαμε καταπληκτικές φωτογραφίες.
Και όλα αυτά τα πολύ σημαντικά που μας γράφεις για τη χαραμάδα με το φως, το απόλυτο σκοτάδι και τις ρυθμίσεις στο θεό, να τις γράψεις και στις εταιρείες που επενδύουν εκατομμύρια για τη βελτίωση των φακών στις κάμερες των κινητών.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Που τη βλέπεις την πανσέληνο με τόσα σύννεφα. Αν θεωρείς ότι απόλυτο σκοτάδι δεν είναι επειδή φωτίζει το φεγγάρι, τότε ναι δεν είναι. Το οποίο λάμπει βέβαια ελάχιστα μέσα στη συννεφιά. Κανένα άλλο φως δεν υπάρχει. 

(....)

και δεν κατάλαβα γιατί έγραψες το ποστ.

(....)

Απάντησες μόνος σου. Για αυτό έγραψα το παραπάνω ποστ. Απόλυτο σκοτάδι θα ήταν, ίσως, χωρίς το φεγγάρι. Και χωρίς τις λάμπες του δήμου, αν υπήρχαν εκεί κοντά. 

Τα υπόλοιπα για τα φθηνά κινητά το είπα χώρις να θέλω να προσβάλλω τα ακριβά κινητά. Τα ακριβά κινητά μπορούν να φωτογραφίσουν αντικείμενα στο απόλυτο σκοτάδι, με καλύτερες λεπτομέρειες επιπλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...