Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 hour ago, petpapoy said:

Απλά υπάρχει ένα θέμα. 

Δεν δουλεύει σωστά η μπαταρία. 

Δευτέρα βράδυ, στον ασύρματο φορτιστή (Samsung 3πλος για κινητό, ρολόι, ακουστικά) εχθές το πρωί που ξύπνησα είχε 89% και όχι 100%.

Σήμερα είχε 85%.

Εχθές το φόρτισα με τον ενσύρματο φορτιστή από το 52% και έκανε περίπου 2 ώρες καίγοντας πολύ. 

45W  φορτιστή Samsung. 

Ίσως έκανα βλακεια που όταν ήρθε δεν έκανα hard reset αλλά το έστησα αμέσως από backup που είχα κρατήσει. 

 

Καμία ιδέα; 

Η μπαταρία επειδή είναι καινούργια σίγουρα θα θέλει προσαρμογή.  Δες αν το έχεις βάλει στην γρήγορη φόρτιση γιατί δεν δικαιολογεί τόση ώρα.  Ειδάλλως όπως προτείνει ο winer είναι ο σωστός τρόπος 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, challenge143 said:

Η μπαταρία επειδή είναι καινούργια σίγουρα θα θέλει προσαρμογή.  Δες αν το έχεις βάλει στην γρήγορη φόρτιση γιατί δεν δικαιολογεί τόση ώρα.  Ειδάλλως όπως προτείνει ο winer είναι ο σωστός τρόπος 

Η δική σου πρόταση είναι πολύ πιο σωστή και η δικιά μου επιλογή σαν τελευταία αν δεν φτιάξει κάτι.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Απλά υπάρχει ένα θέμα. 
Δεν δουλεύει σωστά η μπαταρία. 
Δευτέρα βράδυ, στον ασύρματο φορτιστή (Samsung 3πλος για κινητό, ρολόι, ακουστικά) εχθές το πρωί που ξύπνησα είχε 89% και όχι 100%.
Σήμερα είχε 85%.
Εχθές το φόρτισα με τον ενσύρματο φορτιστή από το 52% και έκανε περίπου 2 ώρες καίγοντας πολύ. 
45W  φορτιστή Samsung. 
Ίσως έκανα βλακεια που όταν ήρθε δεν έκανα hard reset αλλά το έστησα αμέσως από backup που είχα κρατήσει. 
 
Καμία ιδέα; 
Ο τριπλός ασύρματος φορτιστής φορτίζει αργά πολύ ότι και να επιλέξεις στο τηλέφωνο. Φυσικά ανεβάζοντας πολύ τη θερμοκρασία ανάλογα με αυτή στο περιβάλλον. Ο 45 της Samsung δεν ανεβάζει θερμοκρασία Ο ενσύρματος αλλά θέλει δύο ώρες όταν δεν είναι στην πολύ γρήγορη φόρτιση. Αν το αλλάξεις στο τηλέφωνο θα αλλάξει και ο χρόνος όπου θα μειωθεί πάρα πολύ. Το μόνο που προβληματίζει είναι η θερμοκρασία που γράφεις. Όλα τα υπόλοιπα είναι λογικά ειδικά αν έχεις επιλέξει την αργή φόρτιση. Η λογική λέει ότι η καινούρια μπαταρία είναι απλά καινούρια και δεν έχει πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Strofigkas said:

Παιδιά σου για το άσχετο,έχει κανείς samsung τηλεόραση να ρωτήσω κάτι;

Ναι φίλε ρωτα

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Strofigkas said:

Πήρα σήμερα μια και έχει αυτο 

Τι είναι;

20220810_152520.jpg

20220810_152513.jpg

Καλοριζικη! Σορυ φίλε αλλά εμένα είναι κοντά στα 10 χρόνια και δεν έχει τέτοιο ίσως μας απαντήσει κάποιος άλλος.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, winer said:

Καλοριζικη! Σορυ φίλε αλλά εμένα είναι κοντά στα 10 χρόνια και δεν έχει τέτοιο ίσως μας απαντήσει κάποιος άλλος.

Είναι κάτι σαν υποδοχή για κάρτα αλλά που κουμπώνει δεν μπόρεσα να βρω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Strofigkas said:

Πήρα σήμερα μια και έχει αυτο 

Τι είναι;

20220810_152520.jpg

20220810_152513.jpg

Το εγχειρίδιο δε λέει τίποτα; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Anlibafojo said:

Το εγχειρίδιο δε λέει τίποτα; 

Προσαρμογέας κάρτας CI card γραφει ,μόνο αυτό.απ ότι έψαξα στο google είναι για κάρτα για δορυφορικά καναλια

 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Strofigkas said:

Προσαρμογέας κάρτας CI card γραφει ,μόνο αυτό.απ ότι έψαξα στο google είναι για κάρτα για δορυφορικά καναλια

 

Έχει  μια υποδοχή με καπάκι το οποίο  το ξεκουμπωνεις από την τηλεόραση κ την βάζεις  . Όντως  ci card είναι εγώ δεν την έχω βάλει. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, challenge143 said:

Έχει  μια υποδοχή με καπάκι το οποίο  το ξεκουμπωνεις από την τηλεόραση κ την βάζεις  . Όντως  ci card είναι εγώ δεν την έχω βάλει. 

Ισχύει αυτό ακριβώς και δεν νομίζω ότι μας χρειάζεται σε κάτι!

6 ώρες πριν, costsa41 said:

Ο τριπλός ασύρματος φορτιστής φορτίζει αργά πολύ ότι και να επιλέξεις στο τηλέφωνο. Φυσικά ανεβάζοντας πολύ τη θερμοκρασία ανάλογα με αυτή στο περιβάλλον. Ο 45 της Samsung δεν ανεβάζει θερμοκρασία Ο ενσύρματος αλλά θέλει δύο ώρες όταν δεν είναι στην πολύ γρήγορη φόρτιση. Αν το αλλάξεις στο τηλέφωνο θα αλλάξει και ο χρόνος όπου θα μειωθεί πάρα πολύ. Το μόνο που προβληματίζει είναι η θερμοκρασία που γράφεις. Όλα τα υπόλοιπα είναι λογικά ειδικά αν έχεις επιλέξει την αργή φόρτιση. Η λογική λέει ότι η καινούρια μπαταρία είναι απλά καινούρια και δεν έχει πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό πάλι δεν ισχύει στο ότι φορτίζει αργά πολύ. Αργά ναι, πολύ αργά όχι. Πριν σπάσει, απο το 0% (κλειστό) στο 100% έκανε 1:20. Εννοείται μόνο του το τηλ. πάνω χωρίς τίποτα άλλο.

Φυσικά είναι ενεργοποιημένες όλες οι γρήγορες φορτίσεις απο την επαναφορά του backup.

Ωστόσο, το συνέδεσα με smartswitch στο laptop να κρατήσω backup τις φωτός και τα βίντεο μου για να τα επαναφέρω μετά (κακούργοι που αφαίρεσαν την sd), ιστορικό κλήσεων και sms για να κάνω απο την αρχή στήσιμο. Αλλά μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση 8GB. OTA δεν την εμφάνισε πουθενά. Να σημειώσω ότι έχω αλλάξει σε SEK για να έχω την ηχογράφηση και το τσέκαρα το Update και αναφέρει επίσης το SEK. Φοβήθηκα μην είναι EUR μιας και το τηλέφωνο είναι απο Samsung. Την κατεβάζω (με χάλια ταχύτητα ιντερνετ) και θα δοκιμάσω μιας και θα το φορμάρω. 

 

 

 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, petpapoy said:

Ισχύει αυτό ακριβώς και δεν νομίζω ότι μας χρειάζεται σε κάτι!

Αυτό πάλι δεν ισχύει στο ότι φορτίζει αργά πολύ. Αργά ναι, πολύ αργά όχι. Πριν σπάσει, απο το 0% (κλειστό) στο 100% έκανε 1:20. Εννοείται μόνο του το τηλ. πάνω χωρίς τίποτα άλλο.

Φυσικά είναι ενεργοποιημένες όλες οι γρήγορες φορτίσεις απο την επαναφορά του backup.

Ωστόσο, το συνέδεσα με smartswitch στο laptop να κρατήσω backup τις φωτός και τα βίντεο μου για να τα επαναφέρω μετά (κακούργοι που αφαίρεσαν την sd), ιστορικό κλήσεων και sms για να κάνω απο την αρχή στήσιμο. Αλλά μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση 8GB. OTA δεν την εμφάνισε πουθενά. Να σημειώσω ότι έχω αλλάξει σε SEK για να έχω την ηχογράφηση και το τσέκαρα το Update και αναφέρει επίσης το SEK. Φοβήθηκα μην είναι EUR μιας και το τηλέφωνο είναι απο Samsung. Την κατεβάζω (με χάλια ταχύτητα ιντερνετ) και θα δοκιμάσω μιας και θα το φορμάρω. 

 

 

 

 

Κακουργοι πολύ σωστά λες! Μου λείπει πάρα πολύ και με είχε βολέψει η κάρτα sd. SEK και εγώ έχω βάλει.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Την ακύρωσα καθώς δεν αντέχω να περιμένω μέχρι αύριο για να στρώσει. Απο τις 14:00 είχε φτάσει στο 47% κατέβασμα.

 

Πάντως, αυτή είναι η νέα έκδοση. Τσέκαρα σε 2-3 site (sammobile Κλπ) κανένα δεν την αναφέρει.

ούτε κάν στο λινκ https://doc.samsungmobile.com/SM-S908B/SEK/doc.html

εικόνα_Viber_2022-08-10_20-51-31-174.jpg

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, winer said:

Κακουργοι πολύ σωστά λες! Μου λείπει πάρα πολύ και με είχε βολέψει η κάρτα sd. SEK και εγώ έχω βάλει.

Μεγάλη ευκολία η sd σε πολλά πράγματα αλλά έχω διαπιστώσει ότι την ποιο καλή ποιοτικά να αγοράσεις η μνήμη του κινητού είναι ακόμα πιο γρήγορη κ πιστεύω σε καταγραφή 4k είναι τέλεια προσαρμοσμένες η μαμά μνήμη χωρίς διάφορα κόμπλεξ όταν γράφεις σε κάρτα. Δυστυχώς βλέπω να την κατεργουν σε όλες τις συσκευές σε μερικά χρόνια. Αυτή που την τιμά πιστά σε όλες τις ναυαρχίδες βλέπω είναι μόνο η Sony.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petpapoy said:

Την ακύρωσα καθώς δεν αντέχω να περιμένω μέχρι αύριο για να στρώσει. Απο τις 14:00 είχε φτάσει στο 47% κατέβασμα.

 

Πάντως, αυτή είναι η νέα έκδοση. Τσέκαρα σε 2-3 site (sammobile Κλπ) κανένα δεν την αναφέρει.

ούτε κάν στο λινκ https://doc.samsungmobile.com/SM-S908B/SEK/doc.html

εικόνα_Viber_2022-08-10_20-51-31-174.jpg

Για ποιο λόγο την κάνεις μέσω του smart switch δεν σου τη βγάζει στο κινητό? Σορυ τώρα το πρόσεξα ότι το έγραψες ίσως με μία επανεκκίνηση να την έβγαζε γιατί με το smart switch θα αργήσει πάρα πολύ.

52 minutes ago, challenge143 said:

Μεγάλη ευκολία η sd σε πολλά πράγματα αλλά έχω διαπιστώσει ότι την ποιο καλή ποιοτικά να αγοράσεις η μνήμη του κινητού είναι ακόμα πιο γρήγορη κ πιστεύω σε καταγραφή 4k είναι τέλεια προσαρμοσμένες η μαμά μνήμη χωρίς διάφορα κόμπλεξ όταν γράφεις σε κάρτα. Δυστυχώς βλέπω να την κατεργουν σε όλες τις συσκευές σε μερικά χρόνια. Αυτή που την τιμά πιστά σε όλες τις ναυαρχίδες βλέπω είναι μόνο η Sony.

 Και εμένα πριν που είχα το galaxy s20 ultra με είχε βολέψει πάρα πολύ γιατί είχα βάλει μία 128gb. και ήταν και 128 το κινητό αλλά αυτό που με βόλευε κυρίως ήτανε να αποθηκεύω πράγματα στην κάρτα μνήμης. Φυσικά τώρα πήρα το 256gb που είναι αρκετός χώρος,κακά τα ψέματα όμως με τα βίντεο που τραβάνε που είναι 4K και 8k και οι φωτογραφίες πολύ υψηλής ανάλυσης βάλε και εφαρμογές που εγώ προσωπικά κατεβάζω πάρα πολλές,ε δεν θέλει πολύ να γεμίσει. 128gb δεν θα το έπαιρνα με τίποτα :))

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερική μνήμη είναι πάντα πιο γρήγορη. Σε ελάχιστους δε φτάνει αλλά υπάρχουν κι αυτοί. Αυτό πάντως που μου έχει κάνει εντύπωση στο τηλέφωνο είναι οι κλήσεις του. Είναι η πρώτη φορά που δεν έχω τέρμα την ένταση γιατί ακούν οι γύρω μου έτσι και πιάνει σε σημεία που κανένα άλλο πριν δεν έπιανε. Και το διαπίστωσα στο σούπερ μάρκετ που πάντα πηγαίνω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

10 ώρες πριν, costsa41 said:

Η εσωτερική μνήμη είναι πάντα πιο γρήγορη. Σε ελάχιστους δε φτάνει αλλά υπάρχουν κι αυτοί. Αυτό πάντως που μου έχει κάνει εντύπωση στο τηλέφωνο είναι οι κλήσεις του. Είναι η πρώτη φορά που δεν έχω τέρμα την ένταση γιατί ακούν οι γύρω μου έτσι και πιάνει σε σημεία που κανένα άλλο πριν δεν έπιανε. Και το διαπίστωσα στο σούπερ μάρκετ που πάντα πηγαίνω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτο με την ένταση στις κλήσεις ,πιστεύω πως μετά την αλλαγή σε sek σαν να έπεσε λίγο η ένταση...παλιά χαμήλωνα για να μην ακούγεται τριγύρω και τώρα δυναμώνω...το κινητό αν με εβγαζε με 50%-60% μέχρι το βράδυ θα ήταν απίστευτο...μόνο αυτό μπορω να πω οτι με ενοχλεί, που φτανω το βραδυ με 20%...βέβαια να μην είμαι και αχάριστος γιατι το s20+ το φόρτιζα το μεσημέρι στο 35%...κατα τα αλλα είναι κινητάρα!!

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, arxontas2323 said:

 

Αυτο με την ένταση στις κλήσεις ,πιστεύω πως μετά την αλλαγή σε sek σαν να έπεσε λίγο η ένταση...παλιά χαμήλωνα για να μην ακούγεται τριγύρω και τώρα δυναμώνω...το κινητό αν με εβγαζε με 50%-60% μέχρι το βράδυ θα ήταν απίστευτο...μόνο αυτό μπορω να πω οτι με ενοχλεί, που φτανω το βραδυ με 20%...βέβαια να μην είμαι και αχάριστος γιατι το s20+ το φόρτιζα το μεσημέρι στο 35%...κατα τα αλλα είναι κινητάρα!!

Καλημερα. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι από αυτά που αναφέρεις και αν το σκεφτούμε ότι απλά αλλάζουμε την περιοχή που είναι το κινητό μας δεν μπορεί να δικαιολογεί αυτά που λες. Δεν σε αμφισβητώ απλά μου κάνει εντύπωση. Φυσικά μπορείς πανεύκολα να γυρίσεις σε αυτό που είχες και να συγκρίνεις.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winer said:

Καλημερα. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι από αυτά που αναφέρεις και αν το σκεφτούμε ότι απλά αλλάζουμε την περιοχή που είναι το κινητό μας δεν μπορεί να δικαιολογεί αυτά που λες. Δεν σε αμφισβητώ απλά μου κάνει εντύπωση. Φυσικά μπορείς πανεύκολα να γυρίσεις σε αυτό που είχες και να συγκρίνεις.

δεν ξερω μηπως φταιει οτι εχω απενεργοποιήσει στην ουσία το wifi calling(το έχω βάλει προτίμηση σε δίκτυα κινητής) για να εχω ηχογράφηση  

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, arxontas2323 said:

δεν ξερω μηπως φταιει οτι εχω απενεργοποιήσει στην ουσία το wifi calling(το έχω βάλει προτίμηση σε δίκτυα κινητής) για να εχω ηχογράφηση  

και εγώ έτσι το έχω φίλε.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το Watch 4 Classic για πείτε γνώμη, σκέφτεστε να αναβαθμίσετε στο Watch 5 Pro; Με κολλάει πολύ η τιμή αλλά μήπως αξίζει λόγω της καλύτερης μπαταρίας; 

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινες φωτος μετα τις 9 το βραδυ.... Καμια ρυθμιση... Απλα κλικ. Πολυ καλες τις βρισκω και απο αποψη "θορυβου"...

20220810_210219.jpg

20220810_212239.jpg

20220810_212617.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά όσοι έχετε το Watch 4 Classic για πείτε γνώμη, σκέφτεστε να αναβαθμίσετε στο Watch 5 Pro; Με κολλάει πολύ η τιμή αλλά μήπως αξίζει λόγω της καλύτερης μπαταρίας; 

θσ σου πω τη γνώμη μου αλλά ισως αυτή η συζήτηση πρέπει να γίνει στο ανάλογο topic για το galaxy watch 4. Για εμένα είναι όχι επειδή βγάλανε το bezel. https://myphone.gr/forum/topic/190063/page/62/?tab=comments#comment-7089476

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

που τις ειδες τελειες ρε φιλε? θα μας τρελανεις?
σε πληρη αναλυση η φωτο εχει αρκετο θορυβο και χανει πολυ σε λεπτομερεια...αυτη ειναι η πραγματικοτητα
Χαχαχα δε χάνεις ευκαιρία πρώτα το 21 ultra μετά το απλό 22 και τώρα καλώς μας ήλθες τρόλ. Πρέπει να έχεις πολύ σοβαρό πρόβλημα .

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά όσοι έχετε το Watch 4 Classic για πείτε γνώμη, σκέφτεστε να αναβαθμίσετε στο Watch 5 Pro; Με κολλάει πολύ η τιμή αλλά μήπως αξίζει λόγω της καλύτερης μπαταρίας; 
Όχι ούτε για την μπαταρία μην αφήσεις το 4, ειδικά σε αυτά τα χρήματα. Τη στεφανη που την έβγαλαν δεν με ενδιαφέρει καθόλου, μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτή. Αλλά πραγματικά δε θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω καθημερινά. Ειδικά σε σένα που έχεις τηλέφωνο της εταιρείας. Αν είχαν προσθέσει τη μέτρηση για το ζάχαρο για κάποιους θα είχε νόημα. Μη βιαστείς να το πάρεις. Θα πέσει η τιμή του σύντομα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...