Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Όλα στο αυτόματο, χωρίς κάποιο φίλτρο. Μόλις άρχιζε να σκοτεινιάζει.6154d573ea36952a7b654832c3e4fd1a.jpg86c28baec6ce3bf2e964de57e53835c9.jpgb9cbf764ccf6b3f2295231d63aec296d.jpg8f16d3a4ed00c9bf9485cc8267a0e1e7.jpg
Πάρα πολύ καλές! Πραγματικά από την αρχή ήταν πολύ καλό αλλά τωρα
πια δεν παίζεται!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, pank said:

Όλα στο αυτόματο, χωρίς κάποιο φίλτρο. Μόλις άρχιζε να σκοτεινιάζει.6154d573ea36952a7b654832c3e4fd1a.jpg86c28baec6ce3bf2e964de57e53835c9.jpgb9cbf764ccf6b3f2295231d63aec296d.jpg8f16d3a4ed00c9bf9485cc8267a0e1e7.jpg

Απλά τέλειες. Αλλά έτσι για την ιστορία δεν μας είπες που είναι αυτο το υπέροχο τοπίο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

(3)ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

1.SwiftScan: Scan PDF Documents  

Από τις αγαπημένες μου εφαρμογές για να σκανάρεις έγγραφα να τα στέλνεις σε pdf,σε φώτο και έχει το μοναδικό ότι σκανάρει το έγγραφο σε Πλαίσιο και έτσι δεν το διορθώνεις εσύ μετά!

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.doo.snap&hl=el&gl=US

2.Talk FREE - Text to Voice - Read aloud

Αυτή η εφαρμογή διαβάζει κείμενο που πληκτρολογείς η κάνεις επικόλληση ή όπως κάνω εγώ ανοίγεις μία σελίδα στο chrome με ειδήσεις την κάνεις share στην εφαρμογή και σου διαβάζει τις ειδήσεις αντί να τις διαβάζεις εσύ. Πολύ βολική όταν φοράς ακουστικά και είσαι στο δρόμο!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ktix007.talk&hl=el&gl=US

3.Point Blur : blur photo editor 

Αυτή μπορεί να μας φανεί χρήσιμη όταν έχουμε ένα screenshot και θέλουμε να θόλωσουμε κάποια γράμματα κάποια νούμερα και το κάνει πολύ απλά με ένα tap στο σημείο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.pointblur.android.app.quick&hl=el&gl=US

4.App in the Air - Trip Planner

Αυτή είναι χρήσιμη ειδικά τώρα το καλοκαίρι σε ότι έχει να κάνει με τη  πτηση μας βλέπουμε όλες τις πληροφοριες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aita&hl=el&gl=US

5.M Downloader 

Αυτη η εφαρμογή μας δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσουμε βίντεο από όλα τα social όπως instagram facebook και ότι μπορείτε να φανταστείτε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techcop.mdownloader&hl=el&gl=US

TIP: Samsung Galaxy s22 ultra

Οταν έχουμε μία φωτογραφία και το θέμα της είναι το ηλιοβασίλεμα ή γενικά να δείχνει ουρανό θα δείτε οτι βγάζει μερικές φορές δεν το κάνει σε όλες ένα εικονίδιο κάτω δεξιά που αν το πατήσουμε δημιουργεί time lapse.

Δειτε το βιντεάκι στο YouTube!

https://www.youtube.com/watch?v=toJUkiekXtw

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, winer said:

(3)ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

1.SwiftScan: Scan PDF Documents  

Από τις αγαπημένες μου εφαρμογές για να σκανάρεις έγγραφα να τα στέλνεις σε pdf,σε φώτο και έχει το μοναδικό ότι σκανάρει το έγγραφο σε Πλαίσιο και έτσι δεν το διορθώνεις εσύ μετά!

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.doo.snap&hl=el&gl=US

2.Talk FREE - Text to Voice - Read aloud

Αυτή η εφαρμογή διαβάζει κείμενο που πληκτρολογείς η κάνεις επικόλληση ή όπως κάνω εγώ ανοίγεις μία σελίδα στο chrome με ειδήσεις την κάνεις share στην εφαρμογή και σου διαβάζει τις ειδήσεις αντί να τις διαβάζεις εσύ. Πολύ βολική όταν φοράς ακουστικά και είσαι στο δρόμο!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ktix007.talk&hl=el&gl=US

3.Point Blur : blur photo editor 

Αυτή μπορεί να μας φανεί χρήσιμη όταν έχουμε ένα screenshot και θέλουμε να θόλωσουμε κάποια γράμματα κάποια νούμερα και το κάνει πολύ απλά με ένα tap στο σημείο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.pointblur.android.app.quick&hl=el&gl=US

4.App in the Air - Trip Planner

Αυτή είναι χρήσιμη ειδικά τώρα το καλοκαίρι σε ότι έχει να κάνει με τη  πτηση μας βλέπουμε όλες τις πληροφοριες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aita&hl=el&gl=US

5.M Downloader 

Αυτη η εφαρμογή μας δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσουμε βίντεο από όλα τα social όπως instagram facebook και ότι μπορείτε να φανταστείτε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techcop.mdownloader&hl=el&gl=US

TIP: Samsung Galaxy s22 ultra

Οταν έχουμε μία φωτογραφία και το θέμα της είναι θάλασσα φύση βουνό θα δείτε οτι βγάζει μερικές φορές δεν το κάνει σε όλες ένα εικονίδιο κάτω δεξιά που αν το πατήσουμε δημιουργεί time lapse.

Ανεβάζω screenshot για να δείτε το εικονίδιο και το timelapse.

Σε ευχαριστούμε πολύ.. καλό είναι αν θες να τις μαζέψεις και να ανοίξεις ένα τοπικ με προτεινόμενες εφαρμογές για να τις έχουμε συγκεντρωμένες και να βγουν και άλλο. Αν το κάνεις ενημέρωσε μας εδώ.. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LELELO said:

Σε ευχαριστούμε πολύ.. καλό είναι αν θες να τις μαζέψεις και να ανοίξεις ένα τοπικ με προτεινόμενες εφαρμογές για να τις έχουμε συγκεντρωμένες και να βγουν και άλλο. Αν το κάνεις ενημέρωσε μας εδώ.. 

Να σαι καλά φίλε. Το σκέφτηκα για να μη χαθούνε και να το βλέπουνε και άλλα άτομα. Να ανοίξω ξεχωριστό τόπικ λες με ονομασία εφαρμογές ε?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mips said:

Απλά τέλειες. Αλλά έτσι για την ιστορία δεν μας είπες που είναι αυτο το υπέροχο τοπίο.

Στην Πάργα 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ετοιιμο παιδιά θα το βρείτε εδώ και εννοείται όποιος θέλει μπορεί να βάζει εφαρμογές

 

https://myphone.gr/forum/topic/194207/

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2022 at 11:23 ΜΜ, Strofigkas said:

Είχες προστασία;

και στην πατρα κανουν πολυ καλη δουλεια και αν δεν υπαρχει το ανταλακτικο 2-3 ημερες

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν σβήνουμε φωτό από το google fotos να μην σβήνουν και απ' τη συλλογή;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, azaaza said:

και στην πατρα κανουν πολυ καλη δουλεια και αν δεν υπαρχει το ανταλακτικο 2-3 ημερες

 

Έτοιμο!

Παράδοση στις 10:00 στη Smartec και παραλαβή στις 14:20 με νέα οθόνη και μπαταρία.280,70€

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, petpapoy said:

Έτοιμο!

Παράδοση στις 10:00 στη Smartec και παραλαβή στις 14:20 με νέα οθόνη και μπαταρία.280,70€

Ασύγκριτη η Σάμμυ και ιδιαίτερα η Smartec στο κομμάτι αυτό του σέρβις, μπράβο τους!👏

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν σβήνουμε φωτό από το google fotos να μην σβήνουν και απ' τη συλλογή;
Ενας γρηγορος και ευκολος τροπος αφου κανεις συγχρονισμο των φωτογραφιων ,μεταφορα των φωτογραφιων που δεν θες να διαγραφουν στον Ασφαλη Φάκελο...




🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, εκανα την αλλαγη csc και πηγα σε γαλλικη εκδοχη καθως δεν υπαρχει DBT στο κινητο μας , για να εχω την αναγνωριση αγνωστων αριθμων και σπαμ στον dialer. Οντως ενεργοποιηθηκε αλλα δε βλεπω να κανει δουλεια. με εχουν παρει ενα καρο αγνωστα νουμερα και ουτε τοποθεσια δε βγαζει ενω παλια εβγαζε τουλαχιστον πολη. Να ειναι τυχαιο? να μην δουλευει η υπηρεσια παρολο οτι ενεργοποιηθηκε? να μην εχει τυχει να πεσω σε αριθμο που να ειναι στο database? το ιδιο και στο s21 ultra της γυναικας με dbt που της περασα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες καλημερα, εκανα την αλλαγη csc και πηγα σε γαλλικη εκδοχη καθως δεν υπαρχει DBT στο κινητο μας , για να εχω την αναγνωριση αγνωστων αριθμων και σπαμ στον dialer. Οντως ενεργοποιηθηκε αλλα δε βλεπω να κανει δουλεια. με εχουν παρει ενα καρο αγνωστα νουμερα και ουτε τοποθεσια δε βγαζει ενω παλια εβγαζε τουλαχιστον πολη. Να ειναι τυχαιο? να μην δουλευει η υπηρεσια παρολο οτι ενεργοποιηθηκε? να μην εχει τυχει να πεσω σε αριθμο που να ειναι στο database? το ιδιο και στο s21 ultra της γυναικας με dbt που της περασα

Δεν υπήρχε λόγος να αλλάξεις csc μόνο για αυτό.με την εφαρμογή της hiya από playstore που νομίζω είναι η ίδια που χρησιμοποιεί η σαμσουνγκ την ίδια δουλειά θα εκανες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Strofigkas said:

Δεν υπήρχε λόγος να αλλάξεις csc μόνο για αυτό.με την εφαρμογή της hiya από playstore που νομίζω είναι η ίδια που χρησιμοποιεί η σαμσουνγκ την ίδια δουλειά θα εκανες

θελω τον μαμα dialer να εχω, παρολα αυτα δεν ηξερα οτι το εχουν ανεβασει σαν ξεχωριστη εφαρμογη, παλια δεν υπηρχε.

edit: ασε που την εβαλα ετσι να δω και ο αποκλεισμος απο σπαμ ειναι επι πληρωμη...συν οτι δουλευει απο πανω απο τον dialer, λιγο αχταρμας δηλαδη

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Strofigkas said:

Ποιο είναι επί πληρωμή;

Μεσα στην hiya καποιες ιδιοτητες που μεσω του dialer ειναι free

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_Mpl said:

Μεσα στην hiya καποιες ιδιοτητες που μεσω του dialer ειναι free

Μια χαρα μπλοκάρει ανεπιθύμητες κλήσεις.μπαινω μετά στο αρχείο κλήσεων του μαμά dialer και βλέπω κλήσεις από αριθμους που ούτε καν κουδουνισε το τηλεφωνο

 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ως τώρα το hiya δεν μου εχει βγάλει και τρέλα αποτελέσματα... καλύτερα να πω στις 20 κλησεις ίσως βγάλει 1...δεν χρησιμοποιώ τον dialer της αλλα της Samsung...δεν ξέρω αν παίζει ρολο το τελευταίο... παλιότερα και το Ελληνικό  caller id  έβγαζε πολλά 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το sound assistant, του δουλεύει η επιλογή για ρύθμιση του ήχου ξεχωριστά σε επιλεγμένες εφαρμογες;

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dimitris2k said:

Κάποιος που έχει το sound assistant, του δουλεύει η επιλογή για ρύθμιση του ήχου ξεχωριστά σε επιλεγμένες εφαρμογες;

Καλημερα. Ναι μία χαρά δουλεύει! Μήπως να δοκίμαζες άλλη έκδοση?Εχω 4.3.00.1

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, winer said:

Καλημερα. Ναι μία χαρά δουλεύει! Μήπως να δοκίμαζες άλλη έκδοση?Εχω 4.3.00.1

Αυτή την έκδοση έχω και εγώ.Να σου πω τι έκανα.Απο τα volume buttons ανέβασα την ένταση των notifications στο full και από το sound assistant έβαλα το viber σχεδόν τέρμα χαμηλά.Ε όταν μου ήρθε ειδοποίηση viber χτύπησε στο φουλ.Το ίδιο και ανάποδα.Δλδ το viber στο φουλ και οι ειδοποιήσεις χαμηλά και χτυπησε χαμηλα.Το ίδιο κάνει και σε έναν φίλο μου.

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2022 at 8:27 ΠΜ, konakis said:

Ασύγκριτη η Σάμμυ και ιδιαίτερα η Smartec στο κομμάτι αυτό του σέρβις, μπράβο τους!👏

Απλά υπάρχει ένα θέμα. 

Δεν δουλεύει σωστά η μπαταρία. 

Δευτέρα βράδυ, στον ασύρματο φορτιστή (Samsung 3πλος για κινητό, ρολόι, ακουστικά) εχθές το πρωί που ξύπνησα είχε 89% και όχι 100%.

Σήμερα είχε 85%.

Εχθές το φόρτισα με τον ενσύρματο φορτιστή από το 52% και έκανε περίπου 2 ώρες καίγοντας πολύ. 

45W  φορτιστή Samsung. 

Ίσως έκανα βλακεια που όταν ήρθε δεν έκανα hard reset αλλά το έστησα αμέσως από backup που είχα κρατήσει. 

 

Καμία ιδέα; 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dimitris2k said:

Αυτή την έκδοση έχω και εγώ.Να σου πω τι έκανα.Απο τα volume buttons ανέβασα την ένταση των notifications στο full και από το sound assistant έβαλα το viber σχεδόν τέρμα χαμηλά.Ε όταν μου ήρθε ειδοποίηση viber χτύπησε στο φουλ.Το ίδιο και ανάποδα.Δλδ το viber στο φουλ και οι ειδοποιήσεις χαμηλά και χτυπησε χαμηλα.Το ίδιο κάνει και σε έναν φίλο μου.

φίλε το δοκίμασα με το messenger και ισχύει αυτό που λες ενώ το είχα χαμηλώσει μόλις έλαβα μήνυμα ήτανε κανονικό δυνατό. Δεν το κάνει το πρόβλημα αυτό στο YouTube αν το έχω χαμηλώσει παίζει χαμηλά.

16 minutes ago, petpapoy said:

Απλά υπάρχει ένα θέμα. 

Δεν δουλεύει σωστά η μπαταρία. 

Δευτέρα βράδυ, στον ασύρματο φορτιστή (Samsung 3πλος για κινητό, ρολόι, ακουστικά) εχθές το πρωί που ξύπνησα είχε 89% και όχι 100%.

Σήμερα είχε 85%.

Εχθές το φόρτισα με τον ενσύρματο φορτιστή από το 52% και έκανε περίπου 2 ώρες καίγοντας πολύ. 

45W  φορτιστή Samsung. 

Ίσως έκανα βλακεια που όταν ήρθε δεν έκανα hard reset αλλά το έστησα αμέσως από backup που είχα κρατήσει. 

 

Καμία ιδέα; 

Φιλε οπως πολύ σωστά είπες ίσως έπρεπε να το είχες κάνει επαναφορά. Στη θέση σου θα έκανα clear cache μέσω recovery mode.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...