Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

32 minutes ago, winer said:

Θελω τη συμβουλή σας παιδιά! Δεν ξέρω τι να κάνω να ανεβάσω τις εφαρμογές όπως είπα ότι θα κάνω η είμαστε πολύ λίγοι και θα τα δούνε πολύ λίγα άτομα τι λέτε εσείς?

Φαντάζομαι αφού ασχολείσαι πολύ με τη φωτογραφία να μη σου ξέφυγε το νέο πρόγραμμα που έβγαλε η samsung στο galaxy store και διορθώνει θορύβους θολούρες και διάφορα απλά με ένα κλικ.

φυσικά και να ανεβάσεις πάντα κάτι θα βρεθεί που να κάνει σε κάποιον ή ακόμα και σε όλους.

Αν εννοείς το Enhance-X το έχω κατεβάσει αλλά κυρίως δουλεύω το Photoshop από υπολογιστή. σε ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

15 minutes ago, Anlibafojo said:

φυσικά και να ανεβάσεις πάντα κάτι θα βρεθεί που να κάνει σε κάποιον ή ακόμα και σε όλους.

Αν εννοείς το Enhance-X το έχω κατεβάσει αλλά κυρίως δουλεύω το Photoshop από υπολογιστή. σε ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση.

Ναι φίλε αυτό εννοούσα αλλά αφού εσύ ξέρεις το πιο ειδικευμένο πρόγραμμα που είναι φυσικά το photoshop λογικό να μην σε εντυπωσιάσει το δικό μας χαχα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, winer said:

Ναι φίλε αυτό εννοούσα αλλά αφού εσύ ξέρεις το πιο ειδικευμένο πρόγραμμα που είναι φυσικά το photoshop λογικό να μην σε εντυπωσιάσει το δικό μας χαχα.

Δεν είπα ότι δεν είναι καλό το Enhance-X, φυσικά το χρησιμοποιώ σαν γρήγορη λύση. Όταν δεν έχεις διαθέσιμο υπολογιστή για περισσότερη επεξεργασία μια χαρά κάνει τη δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

(2)ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

1. Equalizer Αυτη η εφαρμογή ενώ στο άκουσμα λες ε τι θα είναι ένα απλό equalizer για τους player αλλά όχι! Είναι ένα equalizer όντως με τη μεγάλη όμως ιδιαιτερότητα ότι εφαρμόζεται σε εφαρμογές όπως YouTube,spotify και όπου μπορείτε να φανταστείτε!  (Να συμπληρώσω ότι και το equalizer που έχει στις ρυθμισεις το κινητό μας κάνει την ίδια δουλειά απλά το πρόγραμμα έχει τη διαφορά ότι έχει και κάποια παραπάνω πράγματα όπως να αυξήσεις την ένταση με προσοχή πάντα παραπάνω από το κανονικό)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jazibkhan.equalizer

2. Fine lock Αυτή η εφαρμογή μας έχει σώσει γιατί πολύ απλά στην Ελλάδα όπως συνήθως δεν υποστηρίζεται το good lock της samsung αλλα χαρη σε αυτή την εφαρμογή έχουμε όλα τα καλούδια του Good lock με ειδοποιήσεις για ενημερώσεις και link για να τα κατεβάσουμε από το apk mirror

https://play.google.com/store/apps/details?id=yuh.yuh.finelock

3. Nothing but walls Όπως λέει και ο τίτλος μία εφαρμογή για πολύ ωραία wallpaper από τις καλύτερες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dev.nothingbutwalls

4. Notification shortcuts Αυτή η εφαρμογή μας δίνει τη δυνατότητα να  εχουμε στο notification όποιες και όσες εφαρμογές θέλουμε για γρήγορη πρόσβαση!

https://play.google.com/store/apps/details?id=rk.android.app.notificationshortcuts

5. Power Button Remapper Τελος αγαπημένη εφαρμογή που μπορεί να κάνει το power button να κάνει πάρα πολλές εντολές για διάφορες λειτουργίες αλλά μπορείς και  στο s-pen να αλλάξεις κάποια πράγματα απλά θα χρειαστεί καποιες adb εντολές για να πάρει για μία φορά τα δικαιώματα και μετά κάνει θαύματα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.sidekeybuttonremap

Αυτά  για σήμερα να τις χαρειτε

Αποφάσισα να βάζω και ένα tip για το κινητό μας από δω και πέρα μαζί με τις εφαρμογές.

Tip για Galaxy s22 ultra:

Όταν τραβάμε βίντεο και κάνουμε zoom πάει μέχρι ένα συγκεκριμένο σημείο 20x. Αν όμως θέλουμε να πάμε παραπάνω από το 20x πολύ απλά παμε στη φωτογραφικη και όχι στο βίντεο και αφού κάνουμε zoom που εκεί υποστηρίζει μέχρι 100% όταν κρατήσουμε το χέρι χωρίς να βγάλουμε φωτογραφία 3-4 δευτερόλεπτα αυτόματως γυρνάει σε βίντεο δοκιμάστε το!

 

Edited by winer
προσθήκη
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

 Θα σας φανεί περίεργο αλλά δεν βρίσκω το Enhance-X . Υπάρχει κάποιο link; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastegial_74 said:

 Θα σας φανεί περίεργο αλλά δεν βρίσκω το Enhance-X . Υπάρχει κάποιο link; 

Στο Galaxy store είναι.

 Η micro λειτουργία της κάμερας είναι πολύ καλή. 

 

1810814513_2022-08-0610_01_17.thumb.jpg.0aaed547ee2adc0f08aa7df96ebf61d0.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vastegial_74 said:

 Θα σας φανεί περίεργο αλλά δεν βρίσκω το Enhance-X . Υπάρχει κάποιο link; 

Καλημερα. Δεν μου φαίνεται περίεργο γιατί και εγώ το έψαξα εχθές και δεν το βρίσκει! Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που το κατεβασανε. Ο μόνος τρόπος να το βάλεις φίλε τώρα είναι μέσω του APK mirror που είναι το ποιο έμπιστο site για εφαρμογές μην το φοβάσαι καθόλου γκούγκλαρε το αν έχεις αμφιβολία. Εκεί πάμε για να βρούμε ότι θέλουμε σε παλιότερες εκδόσεις και πρόσφατες.

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/galaxy-enhance-x/

1 hour ago, Anlibafojo said:

Στο Galaxy store είναι.

 Η micro λειτουργία της κάμερας είναι πολύ καλή. 

 

1810814513_2022-08-0610_01_17.thumb.jpg.0aaed547ee2adc0f08aa7df96ebf61d0.jpg

Η φωτογραφία είναι συγκλονιστική και την έκανα περισσότερο ζουμ για να δω το έντομο και ήταν με λεπτομέρειες και ολοκάθαρη!!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Στο Galaxy store είναι.

 Η micro λειτουργία της κάμερας είναι πολύ καλή. 

 

1810814513_2022-08-0610_01_17.thumb.jpg.0aaed547ee2adc0f08aa7df96ebf61d0.jpg

 Από εκεί ξεκίνησα να ψάχνω. Γράφω στο search Enhance-X   και μου γράφει no search results. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vastegial_74 said:

 Από εκεί ξεκίνησα να ψάχνω. Γράφω στο search Enhance-X   και μου γράφει no search results. 

Έχεις δίκιο. Όταν στο έγραψα δε σκέφτηκα καν να κοιτάξω και τώρα βλέπω ότι το έχουν κατεβάσει όπως γράφει και άλλο παιδί.

Ίσως να είχε bugs που να μη διορθώνονταν με ένα update και να το βάλουν κάποια στιγμή ή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Λογικά εμείς δεν θα λάβουμε ποτέ τη δοκιμαστική για το OneUI 5.0 έτσι;

 Πάντως το έχουν πάρει και Γερμανία και σήμερα οι ΗΠΑ...

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα, μετα από πτώση από τραπέζι σε τσιμεντένιο πάτωμα, έσπασε η οθόνη! Το έριξε φίλος καταλαθος. 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το εξής, Σάββατο βράδυ διακοπές στο Διακοπτο.

Έχω τις εξής επιλογές, ή το πάω Πάτρα την Δευτέρα με κίνδυνο να μην έχουν ανταλλακτικό για να το φτιάξω ή το δίνω στον ίδιο φιλο που φευγει αύριο για Αθήνα το πάει smartek και μου το φέρνει το άλλο ΣΚ ή αν μπορεί η smartek  να μου τo στείλει ακόμα και με δικά μου έξοδα...

Έχει κανείς γνώμη επί του θέματος τής αποστολής?

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, petpapoy said:

Και επίσημα, μετα από πτώση από τραπέζι σε τσιμεντένιο πάτωμα, έσπασε η οθόνη! Το έριξε φίλος καταλαθος. 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το εξής, Σάββατο βράδυ διακοπές στο Διακοπτο.

Έχω τις εξής επιλογές, ή το πάω Πάτρα την Δευτέρα με κίνδυνο να μην έχουν ανταλλακτικό για να το φτιάξω ή το δίνω στον ίδιο φιλο που φευγει αύριο για Αθήνα το πάει smartek και μου το φέρνει το άλλο ΣΚ ή αν μπορεί η smartek  να μου τo στείλει ακόμα και με δικά μου έξοδα...

Έχει κανείς γνώμη επί του θέματος τής αποστολής?

 

Είχες προστασία;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, petpapoy said:

Και επίσημα, μετα από πτώση από τραπέζι σε τσιμεντένιο πάτωμα, έσπασε η οθόνη! Το έριξε φίλος καταλαθος. 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το εξής, Σάββατο βράδυ διακοπές στο Διακοπτο.

Έχω τις εξής επιλογές, ή το πάω Πάτρα την Δευτέρα με κίνδυνο να μην έχουν ανταλλακτικό για να το φτιάξω ή το δίνω στον ίδιο φιλο που φευγει αύριο για Αθήνα το πάει smartek και μου το φέρνει το άλλο ΣΚ ή αν μπορεί η smartek  να μου τo στείλει ακόμα και με δικά μου έξοδα...

Έχει κανείς γνώμη επί του θέματος τής αποστολής?

 

Θα πρότεινα να φύγει με τον φίλο αύριο να το πάει ο ίδιος στην smart tek

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Strofigkas said:

Είχες προστασία;

Μεμβράνη spiegen την οποία ήμουν πεπεισμένος ότι αύριο θα την έβγαζα και θήκη εννοείται. 

30 minutes ago, challenge143 said:

Θα πρότεινα να φύγει με τον φίλο αύριο να το πάει ο ίδιος στην smart tek

Αυτό θα κάνω γιατί δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. 

 

Απλα, να σημειωσω ότι εοεσε σε ένα κενό σαν αυλάκι του τσιμέντου που θα είχε συνέπειες οπως και να έχει... 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petpapoy said:

Και επίσημα, μετα από πτώση από τραπέζι σε τσιμεντένιο πάτωμα, έσπασε η οθόνη! Το έριξε φίλος καταλαθος. 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το εξής, Σάββατο βράδυ διακοπές στο Διακοπτο.

Έχω τις εξής επιλογές, ή το πάω Πάτρα την Δευτέρα με κίνδυνο να μην έχουν ανταλλακτικό για να το φτιάξω ή το δίνω στον ίδιο φιλο που φευγει αύριο για Αθήνα το πάει smartek και μου το φέρνει το άλλο ΣΚ ή αν μπορεί η smartek  να μου τo στείλει ακόμα και με δικά μου έξοδα...

Έχει κανείς γνώμη επί του θέματος τής αποστολής?

 

Στην σελίδα της smartec λέει υπηρεσίες ΔΩΡΕΑΝ  αποστολής-παραλαβης για όλη την Ελλάδα 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα της smartec λέει υπηρεσίες ΔΩΡΕΑΝ  αποστολής-παραλαβης για όλη την Ελλάδα 
ισχυει ..Δωρεαν μεταφορικα!!

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, petpapoy said:

Μεμβράνη spiegen την οποία ήμουν πεπεισμένος ότι αύριο θα την έβγαζα και θήκη εννοείται. 

Αυτό θα κάνω γιατί δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. 

 

Απλα, να σημειωσω ότι εοεσε σε ένα κενό σαν αυλάκι του τσιμέντου που θα είχε συνέπειες οπως και να έχει... 

 

Ίσως να το γλιτωνες με τζαμακι γιατί και εμένα μου έπεσε δύο φορές μια σε πλακάκι και μια σε άσφαλτο και από ύψος πάνω από μέτρο και δεν έπαθε κάτι η οθόνη.

Τώρα βέβαια έγινε οπότε ...προσοχή όσο γινεται

 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα επαναφορά το s22 Ultra μου και έχασα κάποιες εφαρμογές που ήταν στον φάκελο Samsung και στις εφαρμογές μπορεί κάποιος να ανεβάσει screenshoot για να δω τις εφαρμογές αυτές να τις ξανά κατεβάσω?

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ccypruss000 said:
Καλημέρα έκανα επαναφορά το s22 Ultra μου και έχασα κάποιες εφαρμογές που ήταν στον φάκελο Samsung και στις εφαρμογές μπορεί κάποιος να ανεβάσει screenshoot για να δω τις εφαρμογές αυτές να τις ξανά κατεβάσω?

Καλημερα. Λυπάμαι για αυτό αλλά εξήγησε σε παρακαλώ ποιον εννοείς φάκελο Samsung? Αν μπεις στο Galaxy store σου δείχνει ποιες είχες κατεβάσει.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την εγκατάσταση άγνωστων εφαρμογών γιατί με πάει σε μενού που μου δείχνει τις εφαρμογές αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω αυτήν που θέλω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την εγκατάσταση άγνωστων εφαρμογών γιατί με πάει σε μενού που μου δείχνει τις εφαρμογές αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω αυτήν που θέλω
Τι ακριβώς να εγκαταστήσεις στις άγνωστες εφαρμογές; Όπως και να έχει μπες στις εφαρμογές στην αναζήτηση, γράψε εγκατάσταση αγνώστων εφαρμογών και θα στο βγάλει αμέσως που είναι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη του οπαπ και ζηταει ρυθμισεις παταω και με παει σε λιστα εφαρμογων οχι στο να επιλεξω εγκατασταση της αγνωστης εφαρμογης οπως παλια

 

Link to comment
Share on other sites

Παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη του οπαπ και ζηταει ρυθμισεις παταω και με παει σε λιστα εφαρμογων οχι στο να επιλεξω εγκατασταση της αγνωστης εφαρμογης οπως παλια
 
Αφού το store δεν είναι εγκατάσταση άγνωστης εφαρμογής εκτός κι αν το κατεβάζεις από κάπου αλλού το οποίο υπάρχει στις εφαρμογές οπότε μπαίνεις στις άγνωστες εφαρμογές ενεργοποιείς τη συγκεκριμένη και σου κατεβάζει τα πάντα. Όπως για παράδειγμα αν θέλεις να κατεβάσεις κάτι από chrome πας στις άγνωστες ενεργοποιείς τον chrome να κατεβάζει και κάνεις ότι θέλεις. Τώρα αν εννοείς κάτι άλλο τι να πω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, PIT said:

Παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη του οπαπ και ζηταει ρυθμισεις παταω και με παει σε λιστα εφαρμογων οχι στο να επιλεξω εγκατασταση της αγνωστης εφαρμογης 

Από τη λίστα επέλεξε την εφαρμογή Τα Αρχεία μου και κάνε πάλι εγκατάσταση 

Edited by awueu
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, winer said:

Καλημερα. Λυπάμαι για αυτό αλλά εξήγησε σε παρακαλώ ποιον εννοείς φάκελο Samsung? Αν μπεις στο Galaxy store σου δείχνει ποιες είχες κατεβάσει.

Καλησπερα και καλο απογευμα φιλε μου ενωω τον φακελο Samsung που βρισκεται στις εφαρμογες οταν κανεις πανω με το δακτυλο σου για να εμφανιστουνε ολες οι εφαρμογες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...