Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

φίλε όπως είπες και εσύ σε note. Εδώ λέμε για το galaxy s22 ultra που φοράει android 11 ή 12 και πολύ απλά δεν ισχύει πια η ηχογράφηση από κανένα εξωτερικό πρόγραμμα.
Έχω το A52s με android 12 και δουλεύει άψογα!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, winer said:

φίλε όπως είπες και εσύ σε note. Εδώ λέμε για το galaxy s22 ultra που φοράει android 11 ή 12 και πολύ απλά δεν ισχύει πια η ηχογράφηση από κανένα εξωτερικό πρόγραμμα.

Φίλε μου το note 10 plus που έχω εγώ φοραει android 12 και One UI 4.1και το Cube ACR δουλευει μια χαρά 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Just now, mips said:

Φίλε μου το note 10 plus που έχω εγώ φοραει android 12 και One UI 4.1και το Cube ACR δουλευει μια χαρά 

πολύ ωραία

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Έχετε ενεργοποιημένη την εύρεση κινητού? Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό το feature; Σας τρώει μπαταρία?

Ίσως από τις ποιο χρήσιμες λειτουργίες. Όχι δεν τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winer said:

εννοείται το έχω το είχα και στο s20 ultra. από ότι έχω διαβάσει σε ξένο φόρουμ και μπορώ να κρίνω και από μένα  Δεν θεωρώ ότι τρώει μπαταρία.

Οντως η τοποθεσία τρώει μπαταρία και πολοι φίλοι μου την έχουν ενεργοποιημένη συνεχώς ενώ θα μπορούσαν απλά μέσω του bixby routines να ενεργοποιείται στις συγκεκριμένες εφαρμογές που χρειάζονται GPS τόσο απλά...

Αυτό με τι να ενεργοποιείται η θέση με routines πως το κάνεις;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dark_Lord said:

Αυτό με τι να ενεργοποιείται η θέση με routines πως το κάνεις;

Πολυ απλά ψάξε στις εφαρμογές σου για bixby routines  ή αλλιώς πήγαινε ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργίες και μετά bixby routines. Το bixby routines είναι πρόγραμμα της samsung το οποίο αυτοματοποιεί πάρα πολλά πράγματα κάτι που παλιά το κάναμε μόνο με προγράμματα όπως macrodroid και tasker και όχι τόσο πετυχημένα! Αλλά επειδή είναι της samsung το κάνει τέλεια .Πολύ απλά επιλέγεις τι θα συμβαίνει όταν πχ ανοίγεις μία εφαρμογή ή όταν ενεργοποιεις το WiFi έχεις πολλές επιλογέςτιμπορείς να κάνεις και έχει και έτοιμα αρκετά από άλλους χρήστες

 Για το gps που αναφέρθηκε πολύ απλά πρώτη επιλογή διαλέγεις όταν ανοίγει η εφαρμογή google maps και όποια άλλη εφαρμογή θέλεις που χρειάζεται GPS να ενεργοποιείται το GPS είναι η τελευταία επιλογή. Με λίγα λόγια η πρώτη επιλογή είναι αν και μετά τότε.

Αυτόματα όταν κλείσει η εφαρμογή αντιστρέφεται και η λειτουργία δηλαδή κλείνει το GPS Αυτό είναι ένα παράδειγμα το bixby routines κάνει πάρα πολλά πράγματα.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Just now, winer said:

Πολυ απλά ψάξε στις εφαρμογές σου για bixby routines  ή αλλιώς πήγαινε ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργίες και μετά bixby routines. Το bixby routines είναι πρόγραμμα της samsung το οποίο αυτοματοποιεί πάρα πολλά πράγματα κάτι που παλιά το κάναμε μόνο με προγράμματα όπως macrodroid και tasker και όχι τόσο πετυχημένα! Αλλά επειδή είναι της samsung το κάνει τέλεια .Πολύ απλά επιλέγεις τι θα συμβαίνει όταν πχ ανοίγεις μία εφαρμογή ή όταν ενεργοποιεις το WiFi έχεις πολλές επιλογέςτιμπορείς να κάνεις και έχει και έτοιμα αρκετά από άλλους χρήστες

 Για το gps που αναφέρθηκε πολύ απλά πρώτη επιλογή διαλέγεις όταν ανοίγει η εφαρμογή google maps και όποια άλλη εφαρμογή θέλεις που χρειάζεται GPS να ενεργοποιείται το GPS είναι η τελευταία επιλογή. Με λίγα λόγια η πρώτη επιλογή είναι αν και μετά τότε.

Αυτόματα όταν κλείσει η εφαρμογή αντιστρέφεται και η λειτουργία δηλαδή κλείνει το GPS Αυτό είναι ένα παράδειγμα το bixby routines κάνει πάρα πολλά πράγματα.

Εγω το έχω φτιάξει όταν ανοίγω το google maps κι άλλες δυο-τρεις εφαρμογές που χρειάζονται GPS πρώτα δονείται για να ξέρω ότι πήρε την εντολή και ανοίγει αυτόματα και το GPS. Μόλις κλείσω τις εφαρμογές αυτόματα κλείνει και το GPS. Πολύ βόλικο και μεγάλη εξοικονόμηση μπαταρίας!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βάλω στις ρουτίνες να ανοίγει το NFC όταν ανοίγω το πορτοφόλι. Δεν μπορώ να το πετύχω να γίνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει αυτή την επιλογή?

Just now, costsa41 said:

Εγώ δεν μπορώ να βάλω στις ρουτίνες να ανοίγει το NFC όταν ανοίγω το πορτοφόλι. Δεν μπορώ να το πετύχω να γίνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παντως τώρα που το δοκίμασα τυχαία με μία εφαρμογή μία χαρά άνοιξε το NFC

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Με τις τραπεζικές εφαρμογές γίνεται.
Με το πορτοφόλι της Google δεν το επιτρέπει η ίδια η εφαρμογή νομίζω .
Ούτε εγώ το κατάφερα.
Ζητάει έλεγχο του NFC με διαφορετικό τρόπο υποθέτω.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ δεν μπορώ να βάλω στις ρουτίνες να ανοίγει το NFC όταν ανοίγω το πορτοφόλι. Δεν μπορώ να το πετύχω να γίνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το δοκίμασα μόλις τώρα.δεν γίνεται.να υποθέσω δεν έχεις προεπιλεγμένη κάρτα για πληρωμές ,έχεις διάφορες ;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Εγώ δεν μπορώ να βάλω στις ρουτίνες να ανοίγει το NFC όταν ανοίγω το πορτοφόλι. Δεν μπορώ να το πετύχω να γίνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ισχύει παιδιά προς έκπληξή μου δεν το ενεργοποιεί! Το δοκίμασα και με λίγο πιο δυνατά και πολυπλοκα προγράμματα που έχω όπως το macrodroid και το tasker και εκεί περίμενα να το κάνει γιατί είναι πιο παλιά και ψαγμένα προγράμματα αυτοματοποίησης αλλά ούτε εκεί το κάνει. Σκέφτηκα να δίνει εντολή το bixby routines να ανοίγει μία άλλη εφαρμογή  και μετά το πορτοφόλι και έτσι ενεργοποιήθηκε το NFC  αλλά με το που άνοιξε το πορτοφόλι αυτόματος το NFC απενεργοποιήθηκε!

Just now, winer said:

Ισχύει παιδιά προς έκπληξή μου δεν το ενεργοποιεί! Το δοκίμασα και με λίγο πιο δυνατά και πολυπλοκα προγράμματα που έχω όπως το macrodroid και το tasker και εκεί περίμενα να το κάνει γιατί είναι πιο παλιά και ψαγμένα προγράμματα αυτοματοποίησης αλλά ούτε εκεί το κάνει. Σκέφτηκα να δίνει εντολή το bixby routines να ανοίγει μία άλλη εφαρμογή  και μετά το πορτοφόλι και έτσι ενεργοποιήθηκε το NFC  αλλά με το που άνοιξε το πορτοφόλι αυτόματος το NFC απενεργοποιήθηκε!

Να ξέρετε θα το ερευνήσω κι αν βρω τρόπο θα ενημερώσω! Θα  το ψαξω σε ξένα φορουμ γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση να μην το κάνει ούτε το macrodroid ούτε το tasker που έχω δώσει adb δικαιώματα.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος μας δεν το κάνει με τίποτα στο πορτοφόλι. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Μακάρι να βρεθεί λύση. Όπως και τη θέση δεν τη βάζω στις ρουτίνες γιατί δεν μπορείς να βάλεις την εύρεση του κινητού αν το χάσεις. Εκτός κι αν δεν το έχω δει εγώ και κάποιος το έκανε. Με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εννοείται δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Έχει δίκιο ο φίλος μας δεν το κάνει με τίποτα στο πορτοφόλι. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Μακάρι να βρεθεί λύση. Όπως και τη θέση δεν τη βάζω στις ρουτίνες γιατί δεν μπορείς να βάλεις την εύρεση του κινητού αν το χάσεις. Εκτός κι αν δεν το έχω δει εγώ και κάποιος το έκανε. Με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εννοείται δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οντως έτσι είναι και από ότι κατάλαβα το απενεργοποιεί η εφαρμογή μόνη της, κάποια ασφάλεια πρέπει να είναι. Τώρα για το GPS ναι αν ανησυχείς μη χάσεις το κινητό καλό θα ήταν να μην το κλείσεις.

 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2022 at 4:43 ΜΜ, spyros_mad_doc said:

Ότι δηλαδή εμείς φταίμε που συμβαίνουν αυτά και τα γράφουμε. Έχεις δίκιο κι εγώ δεν καταλαβαίνω 

Συνέβη πριν την αναβάθμιση (τελευταία ) σε δυο διαφορετικά s22 ultra και δεν κάνουμε τίποτα ... το διαπίστωσα το έγραψα .-

7 ώρες πριν, stsalkit said:

Καλησπέρα σε όλους. Θα είμαι λίγο προκλητικός σε μερικούς... αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ασχολούμεθα διαβάζοντας μηνύματα αναφορικά με μία ΠΑΡΑΝΟΜΗ διαδικασία (ηχογράφηση κλήσεων). Αν κάποιοι το θεωρούν τόσο σημαντικό, ας ανταλλάξουν προσωπικά μηνύματα.

Καλησπέρα δεν ειναι πάντα για παράνομη χρήση φιλε μου... Εγω το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου για οδηγίες ,διεύθυνση , τηλέφωνα τιμές που λεω σε πελάτες !!! ακόμη και σε συμφωνίες για να ειμαι σιγουρος τι εχω πει!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, azaaza said:

Συνέβη πριν την αναβάθμιση (τελευταία ) σε δυο διαφορετικά s22 ultra και δεν κάνουμε τίποτα ... το διαπίστωσα το έγραψα .-

Καλησπέρα δεν ειναι πάντα για παράνομη χρήση φιλε μου... Εγω το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου για οδηγίες ,διεύθυνση , τηλέφωνα τιμές που λεω σε πελάτες !!! ακόμη και σε συμφωνίες για να ειμαι σιγουρος τι εχω πει!!

 

Ειλικρινά μου δίνει μεγάλη χαρά που έχει φανεί τόσο χρήσιμη γιατί αυτός ήταν ο σκοπός όταν το μοιράστηκα. Καλά κάνεις και το εξηγείς και ειδικά για μένα που έχω από μικρός ένα θέμα και δεν θυμάμαι τίποτα με έχει σώσει. Ο φιλος κατέθεσε τη δική του άποψη τουλάχιστον ευγενικά. Το θέμα έχει λήξει προχωράμε παρακάτω έχουμε τόσα ωραία πράγματα να πούμε για  την κινητάρα μας 🙂

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, GMF80 said:

3 φορες το πληρωσα το dome σε παλιοτερα κινητα και το μετανιωσα.

Σε ολες η τοποθετηση εγινε σε μαγαζι στην Αθηνα. 

Την 1η μετα απο 1 βδομαδα μου εμφανισε θαμπαδα εσωτερικα λογικα απο την κολλα.

Την 2η μετα απο 2 βδομαδες γρατζουνια αρκετων ποντων, ιδεα δεν εχω πως εγινε.

Την 3η στο S20+ τοποθετηση παλι Αθηνα λιγο πριν φυγω με αεροπλανο. Φτανω σπιτι και η κολλα δεν ειχε στεγνωσει μαλλον οπως επρεπε και εκανε κενα μεσα και το ξηλωσα....

120 ευρω πεταμενα.

Προτιμω να αλλαζω 2 φορες το χρονο μεμβρανη σε irepair....

ισως να στην εβαλαν βιαστικα ή με κακο ψησιμο της κολλας. εγω πρωτη φορα στη ζωη μου εβαλα φετος. Περα απο ενα γυαλι που εσπασε βγαζοντας τη μεμβρανη προστασιας που εχει (την τραβηξα βιαστικα και εσπασε- απιστευτο-), ολα τα αλλα μπηκαν απλα τελεια. Ομως ειδα πολλες φορες το βιντεο και πριν το κανω εκανα και μια προσμοιωση χωρις κολλα. Τελος το εβαλα κατω απο το φως για αρκετη ωρα και οχι μονο 2 φορες οπως λενε οι οδηγιες ακριβως για αυτο, να ψηθει καλα η κολλα. 

Εχω βαλει 2 γυαλια στο s22 ultra, 2 στο s21 ultra και ενα στου κολλητου το s22 ultra, ολα αψογα. για μενα δοκιμασε το μονος. Σαν αισθηση λοιπον ηταν αψογη, απλα ειχαν φθορα στις ακρες και τα πεταξα θα μπορουσα να τα αφησω για καιρο ετσι αλλα με χαλαγε τετοιο κινητο να μοιαζει σπασμενο λογω φθορας τζαμιου. 

 

On 31/7/2022 at 10:11 ΠΜ, winer said:

Καλημερα. Νέος πανεύκολος τρόπος για αλλαγή του csc χωρίς να χρειάζεται αγορά πόντων και sam key. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά όσοι θέλετε κάντε το με δική σας ευθύνη δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος από ότι λέει και είναι γρήγορο και εύκολο. Ειδικά όσοι θέλετε να έχετε ηχογράφηση κλήσεων! Μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε την κάρτα sim. https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&ab_channel=SystemHacks

παιδες αυτος εδω ο τροπος μπορει να γυρισει στην αρχικη καταστασ? γιατι με αγορα κλειδιων που ειχα κανει σε s21 ειχαν γινει μπαχαλο τα csc κτλ εχοντας παει σε ινδονησιας και μετα DBT. Πηγα να γυρισω σε ελληνικη αλλα δεν ειχε γινει σωστα και επαιρνα αργα αναβαθμισεις κτλ. Εδω ειναι ασφαλες? επισης υπαρχει ρισκο για δεδομενα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ισως να στην εβαλαν βιαστικα ή με κακο ψησιμο της κολλας. εγω πρωτη φορα στη ζωη μου εβαλα φετος. Περα απο ενα γυαλι που εσπασε βγαζοντας τη μεμβρανη προστασιας που εχει (την τραβηξα βιαστικα και εσπασε- απιστευτο-), ολα τα αλλα μπηκαν απλα τελεια. Ομως ειδα πολλες φορες το βιντεο και πριν το κανω εκανα και μια προσμοιωση χωρις κολλα. Τελος το εβαλα κατω απο το φως για αρκετη ωρα και οχι μονο 2 φορες οπως λενε οι οδηγιες ακριβως για αυτο, να ψηθει καλα η κολλα. 

Εχω βαλει 2 γυαλια στο s22 ultra, 2 στο s21 ultra και ενα στου κολλητου το s22 ultra, ολα αψογα. για μενα δοκιμασε το μονος. Σαν αισθηση λοιπον ηταν αψογη, απλα ειχαν φθορα στις ακρες και τα πεταξα θα μπορουσα να τα αφησω για καιρο ετσι αλλα με χαλαγε τετοιο κινητο να μοιαζει σπασμενο λογω φθορας τζαμιου. 

 

παιδες αυτος εδω ο τροπος μπορει να γυρισει στην αρχικη καταστασ? γιατι με αγορα κλειδιων που ειχα κανει σε s21 ειχαν γινει μπαχαλο τα csc κτλ εχοντας παει σε ινδονησιας και μετα DBT. Πηγα να γυρισω σε ελληνικη αλλα δεν ειχε γινει σωστα και επαιρνα αργα αναβαθμισεις κτλ. Εδω ειναι ασφαλες? επισης υπαρχει ρισκο για δεδομενα?

Φιλε ναι γυρνάς όσες φορές θες σε όποια χώρα δεν κινδυνεύουν δεδομένα. Το διάβασα στο XDA και στα σχόλια στο youtube από το βιντεάκι.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κι απο μενα! Σας εχει τυχει να ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος κατα τη διαρκεια της ημερας? Εννοω οχι μετα απο επανεκινηση....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thalassi said:

Kαλησπερα κι απο μενα! Σας εχει τυχει να ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος κατα τη διαρκεια της ημερας? Εννοω οχι μετα απο επανεκινηση....

Ναι. Το κανει απο καιρου εις καιρον, για λογους ασφαλειας. Το γραφει κιολας νομιζω οτι απενεργοποιηθημε το ξεκλειδωμα με δακτυλικο για λογους ασφαλειας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλά ψάξε στις εφαρμογές σου για bixby routines  ή αλλιώς πήγαινε ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργίες και μετά bixby routines. Το bixby routines είναι πρόγραμμα της samsung το οποίο αυτοματοποιεί πάρα πολλά πράγματα κάτι που παλιά το κάναμε μόνο με προγράμματα όπως macrodroid και tasker και όχι τόσο πετυχημένα! Αλλά επειδή είναι της samsung το κάνει τέλεια .Πολύ απλά επιλέγεις τι θα συμβαίνει όταν πχ ανοίγεις μία εφαρμογή ή όταν ενεργοποιεις το WiFi έχεις πολλές επιλογέςτιμπορείς να κάνεις και έχει και έτοιμα αρκετά από άλλους χρήστες
 Για το gps που αναφέρθηκε πολύ απλά πρώτη επιλογή διαλέγεις όταν ανοίγει η εφαρμογή google maps και όποια άλλη εφαρμογή θέλεις που χρειάζεται GPS να ενεργοποιείται το GPS είναι η τελευταία επιλογή. Με λίγα λόγια η πρώτη επιλογή είναι αν και μετά τότε.
Αυτόματα όταν κλείσει η εφαρμογή αντιστρέφεται και η λειτουργία δηλαδή κλείνει το GPS Αυτό είναι ένα παράδειγμα το bixby routines κάνει πάρα πολλά πράγματα.
Αν απο τις ρυθμισεις για τη θεση απενεργοποιησεις την "ακριβεια τοποθεσιας google" η οικονομια στην μπαταρια ειναι μεγαλη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, anergos13 said:

Αν απο τις ρυθμισεις για τη θεση απενεργοποιησεις την "ακριβεια τοποθεσιας google" η οικονομια στην μπαταρια ειναι μεγαλη....

κανω bixby routine οταν ανοιγει το google maps να ανοιγει η τοποθεσια,οντως το κανει αλλα ανοιγει και αυτο που λες και ΔΕΝ κλεινει μετα,κλεινει οντως μονο το gps

Link to comment
Share on other sites

κανω bixby routine οταν ανοιγει το google maps να ανοιγει η τοποθεσια,οντως το κανει αλλα ανοιγει και αυτο που λες και ΔΕΝ κλεινει μετα,κλεινει οντως μονο το gps
Δεν χρειαζεσαι να φτιαξεις κανονα στα bixby routines για τους χαρτες , στα δικαιωματα της εφαρμογης βαζεις να ανοιγει η τοποθεσια μονο με τη χρηση της εφαρμογης ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, costsa41 said:

Έχει δίκιο ο φίλος μας δεν το κάνει με τίποτα στο πορτοφόλι. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Μακάρι να βρεθεί λύση. Όπως και τη θέση δεν τη βάζω στις ρουτίνες γιατί δεν μπορείς να βάλεις την εύρεση του κινητού αν το χάσεις. Εκτός κι αν δεν το έχω δει εγώ και κάποιος το έκανε. Με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εννοείται δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστή παρατήρηση Κώστα αυτό για την εύρεση κινητού. Να ρωτήσω κάτι: έστω ότι έχουμε το toggle ενεργό, αν όμως στα δικαιώματα έχουμε αποκλείσει τις εφαρμογές που δεν πρέπει από την τοποθεσία, πόση πια κατανάλωση έχει το toggle?

2 ώρες πριν, anergos13 said:
9 ώρες πριν, ilka71 said:
κανω bixby routine οταν ανοιγει το google maps να ανοιγει η τοποθεσια,οντως το κανει αλλα ανοιγει και αυτο που λες και ΔΕΝ κλεινει μετα,κλεινει οντως μονο το gps

Δεν χρειαζεσαι να φτιαξεις κανονα στα bixby routines για τους χαρτες , στα δικαιωματα της εφαρμογης βαζεις να ανοιγει η τοποθεσια μονο με τη χρηση της εφαρμογης ...

Και να προσθέσω ότι καλό είναι την ακριβή τοποθεσία να την έχετε μόνο σε χάρτες, εφαρμογές fitness κλπ...στα άλλα απλώς τρώει έξτρα μπαταρία 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ddr2 said:

Ναι. Το κανει απο καιρου εις καιρον, για λογους ασφαλειας. Το γραφει κιολας νομιζω οτι απενεργοποιηθημε το ξεκλειδωμα με δακτυλικο για λογους ασφαλειας.

Και στο Xiaomi tablet που έχω το κάνει προληπτικά κάθε 72 ώρες...έξτρα credits για τη σωστή διατύπωση και χρήση της φράσης "από καιρού εις καιρόν"😉

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...