Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καποιος ειχε γραψει οτι μπορει να φορτιζει ενσυρματο το S22u και ταυτόχρονα να φορτιζει ασυρματα το ρολοι του. 

Σε εμενα δεν γινεται αυτο. Μου βγαζει το εξης:

Screenshot_20220730-010608_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 19/7/2022 at 5:58 ΜΜ, challenge143 said:

Νίκο δώσε άλλη μια ευκαιρία στο τζάμι Κ μετά πήγαινε Κ βάλε από το irepair με 10 ευρώ μεμβράνη. Την έχω τώρα πάνω από 2 μήνες στο s21u Κ ούτε μια αραχνια δεν έχει πιάσει.. Ενώ με την μαμά μεμβράνη αμέσως έκανε. Έχει Κ νανοτεχνολογία που με μια αμηχη να γίνει επανέρχεται. Θα τι δεις ότι είναι τούμπανο. Αλλά να ξέρεις ότι κάνει εύκολα δακτυλιες Κ θέλει το πανάκι του...

αν και καθυστερημενα λογω φορτου εργασιας, θα πω οτι τελικα κατεληξα οτι η μονη καλη λυση ειναι το dome. 

Οτι μεμβρανη και να βαζω αποκτα σημαδια μετα απο λιγο ειτε λογω επαφης με αλλο αντικειμενο, ειτε και απο χρηση σιγα σιγα. Επισης η ποιοτητα εικονας πεφτει λιγο. Το dome αν εκανε ενα 30ευρω θα ηταν τελειο, τωρα στα 40+ τα 2 τζαμια ειναι ενα θεμα αν ειναι να βγαζει 2-3 μηνες χωρις φθορες και μετα να γινεται χαλια.

Αυτες τις μερες εβαλα καινουρια γυαλια και στο δικο μου και στο s21u της γυναικας, να δω ποσο θα αντεξουν. Πραγματικα η αισθηση ειναι τρομερη και κανω αριστη τοποθετηση καθε φορα. Αν δεν αρχισουν να φθειρονται σιγα σιγα τοτε θα ειμαι οκ, αν στο 2μηνο αρχισει να σκαει στα πλαινα, να φευγουν κομματια, να τριβει κτλ τοτε ισως ψαχτω για αλλη επιλογη πια.

 

On 19/7/2022 at 5:58 ΜΜ, challenge143 said:

Νίκο δώσε άλλη μια ευκαιρία στο τζάμι Κ μετά πήγαινε Κ βάλε από το irepair με 10 ευρώ μεμβράνη. Την έχω τώρα πάνω από 2 μήνες στο s21u Κ ούτε μια αραχνια δεν έχει πιάσει.. Ενώ με την μαμά μεμβράνη αμέσως έκανε. Έχει Κ νανοτεχνολογία που με μια αμηχη να γίνει επανέρχεται. Θα τι δεις ότι είναι τούμπανο. Αλλά να ξέρεις ότι κάνει εύκολα δακτυλιες Κ θέλει το πανάκι του...

αν και καθυστερημενα λογω φορτου εργασιας, θα πω οτι τελικα κατεληξα οτι η μονη καλη λυση ειναι το dome. 

Οτι μεμβρανη και να βαζω αποκτα σημαδια μετα απο λιγο ειτε λογω επαφης με αλλο αντικειμενο, ειτε και απο χρηση σιγα σιγα. Επισης η ποιοτητα εικονας πεφτει λιγο. Το dome αν εκανε ενα 30ευρω θα ηταν τελειο, τωρα στα 40+ τα 2 τζαμια ειναι ενα θεμα αν ειναι να βγαζει 2-3 μηνες χωρις φθορες και μετα να γινεται χαλια.

Αυτες τις μερες εβαλα καινουρια γυαλια και στο δικο μου και στο s21u της γυναικας, να δω ποσο θα αντεξουν. Πραγματικα η αισθηση ειναι τρομερη και κανω αριστη τοποθετηση καθε φορα. Αν δεν αρχισουν να φθειρονται σιγα σιγα τοτε θα ειμαι οκ, αν στο 2μηνο αρχισει να σκαει στα πλαινα, να φευγουν κομματια, να τριβει κτλ τοτε ισως ψαχτω για αλλη επιλογη πια.

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nikos_Mpl said:

αν και καθυστερημενα λογω φορτου εργασιας, θα πω οτι τελικα κατεληξα οτι η μονη καλη λυση ειναι το dome. 

Οτι μεμβρανη και να βαζω αποκτα σημαδια μετα απο λιγο ειτε λογω επαφης με αλλο αντικειμενο, ειτε και απο χρηση σιγα σιγα. Επισης η ποιοτητα εικονας πεφτει λιγο. Το dome αν εκανε ενα 30ευρω θα ηταν τελειο, τωρα στα 40+ τα 2 τζαμια ειναι ενα θεμα αν ειναι να βγαζει 2-3 μηνες χωρις φθορες και μετα να γινεται χαλια.

Αυτες τις μερες εβαλα καινουρια γυαλια και στο δικο μου και στο s21u της γυναικας, να δω ποσο θα αντεξουν. Πραγματικα η αισθηση ειναι τρομερη και κανω αριστη τοποθετηση καθε φορα. Αν δεν αρχισουν να φθειρονται σιγα σιγα τοτε θα ειμαι οκ, αν στο 2μηνο αρχισει να σκαει στα πλαινα, να φευγουν κομματια, να τριβει κτλ τοτε ισως ψαχτω για αλλη επιλογη πια.

 

αν και καθυστερημενα λογω φορτου εργασιας, θα πω οτι τελικα κατεληξα οτι η μονη καλη λυση ειναι το dome. 

Οτι μεμβρανη και να βαζω αποκτα σημαδια μετα απο λιγο ειτε λογω επαφης με αλλο αντικειμενο, ειτε και απο χρηση σιγα σιγα. Επισης η ποιοτητα εικονας πεφτει λιγο. Το dome αν εκανε ενα 30ευρω θα ηταν τελειο, τωρα στα 40+ τα 2 τζαμια ειναι ενα θεμα αν ειναι να βγαζει 2-3 μηνες χωρις φθορες και μετα να γινεται χαλια.

Αυτες τις μερες εβαλα καινουρια γυαλια και στο δικο μου και στο s21u της γυναικας, να δω ποσο θα αντεξουν. Πραγματικα η αισθηση ειναι τρομερη και κανω αριστη τοποθετηση καθε φορα. Αν δεν αρχισουν να φθειρονται σιγα σιγα τοτε θα ειμαι οκ, αν στο 2μηνο αρχισει να σκαει στα πλαινα, να φευγουν κομματια, να τριβει κτλ τοτε ισως ψαχτω για αλλη επιλογη πια.

 

Και εμένα έχει κάτι σημαδακια το dome στις άκρες που γίναν από πτώσεις η όπως το βάζω στην τσέπη του παντελονιου.δεν με χαλάει όμως προτιμότερο να τα έχει το dome παρά η οθόνη αν είχα μεμβρανη

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Θα ερθει και εκει... μέτρα μέρες για να ξέρεις κάθε φορά πότε περίπου θα έρθει 

και εγώ παιδιά που το χω κάνει Ινδίας δεν έχει έρθει ακόμα λογικά έρχεται όταν είναι για τη χώρα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

ειδικά σε αυτό το κινητό θέλει αλλά ειδικά τζαμακια ;γιατί σε όλα τα κινητά μου παίρνω αλλά τζαμακια των 4 ευρώ και μέχρι να πουλήσω το κινητό μετά από κανένα χρόνο δεν έχουν πάθει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ... δυσλειτουργία που τυχαία ανακάλυψα...

μιλούσα στο κινητό και ήθελα να στείλω φωτογραφία (που ήθελα να τραβήξω εκείνη  την στιγμή με φλας) και το s22 ultra έκανε reboot ....!!!! Το δοκίμασα και στο δεύτερο s22 ultra και έκανε το ίδιο !!!!

Δοκιμάστε και πείτε μου αν το κάνει και σε εσάς!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ... δυσλειτουργία που τυχαία ανακάλυψα...
μιλούσα στο κινητό και ήθελα να στείλω φωτογραφία (που ήθελα να τραβήξω εκείνη  την στιγμή με φλας) και το s22 ultra έκανε reboot ....!!!! Το δοκίμασα και στο δεύτερο s22 ultra και έκανε το ίδιο !!!!
Δοκιμάστε και πείτε μου αν το κάνει και σε εσάς!!
Δεν υπάρχει καμία δυσλειτουργία. Μόλις το έκανα και όλα καλά. Μάλλον τυχαίο γεγονός ήταν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι πιστεύετε? Ότι όσοι εδώ μέσα έχουν βάλει μεμβράνη, οι οθόνες τους είναι ραγισμένες και με σημάδια?

Έχετε υποτιμήσει την ποιότητα της οθόνης του κινητού!

Προσωπική εμπειρία, επειδή στο S20 Ultra είχα Whitestone, με το παραμικρό έσπαζε το τζαμάκι και πλήρωνα 40άρια.
Μετά από τοποθέτηση μεμβράνης, κατάλαβα ότι το τζαμάκι πάρα είναι ευαίσθητο και εννοείται η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα!





Link to comment
Share on other sites

Και εγω προτιμω μεμβρανες... Με τα τζαμακια εχω κακες εμπειριες.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έβαλα τζάμι και ποτέ δεν έχει πάθει το παραμικρό οποιοδήποτε τηλέφωνο. Μόνο μεμβράνη. Ακόμα και το s10plus, το μοναδικό που μου έπεσε από το χέρι, ακόμα ζει και βασιλεύει και δουλεύει απροβληματιστα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, pank said:

Εσείς τι πιστεύετε? Ότι όσοι εδώ μέσα έχουν βάλει μεμβράνη, οι οθόνες τους είναι ραγισμένες και με σημάδια?

Έχετε υποτιμήσει την ποιότητα της οθόνης του κινητού!

Προσωπική εμπειρία, επειδή στο S20 Ultra είχα Whitestone, με το παραμικρό έσπαζε το τζαμάκι και πλήρωνα 40άρια.
Μετά από τοποθέτηση μεμβράνης, κατάλαβα ότι το τζαμάκι πάρα είναι ευαίσθητο και εννοείται η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα!




 

Όχι βέβαια .αλλά οι πιθανότητες να πάθει ζημιά η οθόνη σε κάποια πτώση με μεμβράνη είναι μεγαλύτερες σε σχέση με τζαμακι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikosdoc said:

Καποιος ειχε γραψει οτι μπορει να φορτιζει ενσυρματο το S22u και ταυτόχρονα να φορτιζει ασυρματα το ρολοι του. 

Σε εμενα δεν γινεται αυτο. Μου βγαζει το εξης:

Screenshot_20220730-010608_One UI Home.jpg

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την ασύρματη κοινή χρήση όταν το κινητό δεν είναι στο φορτιστή και μετά βάλε το φορτιστή και κάνε αυτό που θες.

 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ddr2 said:

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την ασύρματη κοινή χρήση όταν το κινητό δεν είναι στο φορτιστή και μετά βάλε το φορτιστή και κάνε αυτό που θες.

 

Το δοκιμασα αλλά πάλι απενεργοποιειται η ασυρματη κοινη χρηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Νέος πανεύκολος τρόπος για αλλαγή του csc χωρίς να χρειάζεται αγορά πόντων και sam key. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά όσοι θέλετε κάντε το με δική σας ευθύνη δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος από ότι λέει και είναι γρήγορο και εύκολο. Ειδικά όσοι θέλετε να έχετε ηχογράφηση κλήσεων! Μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε την κάρτα sim. https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&ab_channel=SystemHacks

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσα χρόνια το κινητό το εχω χωρις μεμβράνη και χωρις τζαμακια... προσέχω μέχρι ένα σημείο βέβαια!!να μας ενημερώσετε όσοι κάνατε αλλαγή csc να δούμε πόσο καθυστερεί να ερθει η ενημέρωση!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, arxontas2323 said:

Παιδιά τόσα χρόνια το κινητό το εχω χωρις μεμβράνη και χωρις τζαμακια... προσέχω μέχρι ένα σημείο βέβαια!!να μας ενημερώσετε όσοι κάνατε αλλαγή csc να δούμε πόσο καθυστερεί να ερθει η ενημέρωση!!

Και εγώ το ίδιο φίλε ποτέ δεν έχω βάλει τζαμάκια στη ζωή μου και μεμβράνες! Το πήρε φίλος το προηγούμενο galaxy s20 ultra και είναι ψείρας με την καλή έννοια και δεν βρήκε ούτε μία γραμμή αλλιώς δεν θα το έπαιρνε! Τώρα όσο αφορά το csc εμένα ακόμα δεν έχει έρθει γιατί έχω Ινδίας και λογικά όταν είναι για την Ινδία θα το λάβω και εγώ.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλά πάλι απενεργοποιειται η ασυρματη κοινη χρηση...
Απλά άνοιξε την ασύρματη φόρτιση βάλε το ρολόι πίσω από το κινητό και μετά σύνδεσε το φορτιστή στο κινητό. Θα φορτίσουν και τα δύο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Απλά άνοιξε την ασύρματη φόρτιση βάλε το ρολόι πίσω από το κινητό και μετά σύνδεσε το φορτιστή στο κινητό. Θα φορτίσουν και τα δύο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιθανόν μετά από κάποιο update να έχει αλλάξει. Το δοκίμασα με τα buds. Άνοιξα την Ασύρματη κοινή χρήση ισχύος έβαλα τα buds και άρχισαν να φορτίζουν. Μόλις έβαλα και το κινητό στη φόρτιση σταμάτησαν να φορτίζουν. Το έκανα και αντίστροφα πρώτα τη φόρτιση στο κινητό και μετά τα buds και έγινε πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Anlibafojo said:

Πιθανόν μετά από κάποιο update να έχει αλλάξει. Το δοκίμασα με τα buds. Άνοιξα την Ασύρματη κοινή χρήση ισχύος έβαλα τα buds και άρχισαν να φορτίζουν. Μόλις έβαλα και το κινητό στη φόρτιση σταμάτησαν να φορτίζουν. Το έκανα και αντίστροφα πρώτα τη φόρτιση στο κινητό και μετά τα buds και έγινε πάλι το ίδιο.

Ακριβώς το ιδιο και σε μενα. Και βγαζει το μηνυμα που εδειξα νωριτερα...

Με όποια σειρά και να τα κάνω είτε πρωτα το ρολόι είτε πρώτα την ενσυρματη φόρτιση πάντα έχει το ίδιο αποτέλεσμα:

Screenshot_20220731-134403_One UI Home.jpg

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2022 at 12:38 ΜΜ, azaaza said:

καλημέρα ... δυσλειτουργία που τυχαία ανακάλυψα...

μιλούσα στο κινητό και ήθελα να στείλω φωτογραφία (που ήθελα να τραβήξω εκείνη  την στιγμή με φλας) και το s22 ultra έκανε reboot ....!!!! Το δοκίμασα και στο δεύτερο s22 ultra και έκανε το ίδιο !!!!

Δοκιμάστε και πείτε μου αν το κάνει και σε εσάς!!

Εντελώς τυχαία και θα το έγραφα κι εγώ αλλά δεν πρόλαβα.... Προχθές ήθελα να στείλω μέσω viber φωτογραφίες που τραβούσα μέσω εφαρμογής. Δεν ξέρω αν έχει σχέση ότι ήταν το φλας ανοιχτό πάντως τραβούσα τη φωτογραφία και το κινητό έκανε reboot. Κι αυτό έγινε τέσσερεις φορές. Μπορεί να είναι bug του viber. Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται ή τι κάνετε στα τηλέφωνα σας. Το δοκίμασα πολλές φορές να τραβήξω φωτογραφία με το φλας και δεν έκανε κιχ.
Το ότι φορτίζουν δύο συσκευές αυτό είναι γνωστό . Θα δείτε το τηλέφωνο στο φορτιστή και το το ρολόι να φορτίζει κι εκείνο κανονικά. Φαίνεται από τον κεραυνό της φόρτισης στην οθόνη του ότι φορτίζει κι αυτό κανονικά. Δηλαδή φορτίζω μαζί τηλέφωνο και ρολόι. Εκτός αν κάτι εγώ δεν καταλαβαίνω ή το τηλέφωνο μου είναι.... μαγικό af16b9b3f921854ac9be4b7d23bc3575.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε οποιον φοβαται να κανει το update Αυγουστου, να μην φοβαται. Δεν επηρεαζει την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, costsa41 said:

Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται ή τι κάνετε στα τηλέφωνα σας. Το δοκίμασα πολλές φορές να τραβήξω φωτογραφία με το φλας και δεν έκανε κιχ.
Το ότι φορτίζουν δύο συσκευές αυτό είναι γνωστό . Θα δείτε το τηλέφωνο στο φορτιστή και το το ρολόι να φορτίζει κι εκείνο κανονικά. Φαίνεται από τον κεραυνό της φόρτισης στην οθόνη του ότι φορτίζει κι αυτό κανονικά. Δηλαδή φορτίζω μαζί τηλέφωνο και ρολόι. Εκτός αν κάτι εγώ δεν καταλαβαίνω ή το τηλέφωνο μου είναι.... μαγικό af16b9b3f921854ac9be4b7d23bc3575.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παιδιά επειδή μπηκα σε σκεψεις το δοκιμασα και με τα buds pro και με galaxy watch 4 classic και τα φορτιζει και τα δυο συγχρονως χωρις προβλημα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2022 at 12:38 ΜΜ, azaaza said:

καλημέρα ... δυσλειτουργία που τυχαία ανακάλυψα...

μιλούσα στο κινητό και ήθελα να στείλω φωτογραφία (που ήθελα να τραβήξω εκείνη  την στιγμή με φλας) και το s22 ultra έκανε reboot ....!!!! Το δοκίμασα και στο δεύτερο s22 ultra και έκανε το ίδιο !!!!

Δοκιμάστε και πείτε μου αν το κάνει και σε εσάς!!

Αυτα είναι τα λεγόμενα κοληματακια που μπορεί να κανει λογω μνημης η θερμοκρασίας η και απο κακη εφαρμογή (app). Και εμενα προχτές με πηρε τηλ ενας φιλος και μπλοκαρε η οθονη και εκανε επανεκκίνηση το κινητο!

Μια επανεκκίνηση παντα το στρωνει. 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται ή τι κάνετε στα τηλέφωνα σας. Το δοκίμασα πολλές φορές να τραβήξω φωτογραφία με το φλας και δεν έκανε κιχ.
Το ότι φορτίζουν δύο συσκευές αυτό είναι γνωστό . Θα δείτε το τηλέφωνο στο φορτιστή και το το ρολόι να φορτίζει κι εκείνο κανονικά. Φαίνεται από τον κεραυνό της φόρτισης στην οθόνη του ότι φορτίζει κι αυτό κανονικά. Δηλαδή φορτίζω μαζί τηλέφωνο και ρολόι. Εκτός αν κάτι εγώ δεν καταλαβαίνω ή το τηλέφωνο μου είναι.... μαγικό af16b9b3f921854ac9be4b7d23bc3575.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ότι δηλαδή εμείς φταίμε που συμβαίνουν αυτά και τα γράφουμε. Έχεις δίκιο κι εγώ δεν καταλαβαίνω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...