Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

On 18/7/2022 at 11:26 ΠΜ, GMF80 said:

Εχει αλλαξει υλικο η μεμβρανη της Spigen? Μεχρι και το S20+ δεν ηταν λεια αλλα με μικρες κουκιδες και ηταν μαγνητης δαχτυλιων...

Είναι φοβερή. Λεία και δεν χάνεις καθόλου σε γωνία θέασης. Στην αρχή νόμιζα ότι δεν φοράω τιποτα στο κινητό. Και δεν αφήνει δακτυλιες. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, bromonano2 said:

Είναι τεχνικά δυνατό και μπαίνει στο apple wallet. Η αφαίρεση διπλώματος πχ θα φαίνεται εφόσον σκαναριστει το qr code. Άλλωστε το φορματ που κατεβαίνει είναι pk.pass.

Sent from my Galaxy.




 

Όχι! Θα κάνει πολλά πράγματα το συγκεκριμένο wallet διάβασε. https://wallet.gov.gr/

Όταν αφαιρείται θα διαγράφεται τελείως από το wallet.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Θα κάνει πολλά πράγματα το συγκεκριμένο wallet διάβασε. https://wallet.gov.gr/
Όταν αφαιρείται θα διαγράφεται τελείως από το wallet.
Ανάκληση ισχύος γράφει με ότι και αν σημαίνει αυτό. Η ανάκληση ισχύος είτε μπορεί να σημαίνει ότι θα βγαίνει άκυρο πχ το qr code όπως ισχυρίζομαι εγώ ή μέχρι και να διαγράφεται από το πορτοφόλι όπως λες εσύ. Μετά από 2η ανάγνωση τείνω περισσότερο προς την δική σου άποψη. Θα δείξει και είναι το λιγότερο που με προβληματίζει. Μισές δουλειά πάλι βέβαια καθώς σε παροχους και χρησματοπιστωτικα μετά από Οκτώβρη και άγνωστο το πότε για εξωτερικό. Το θέμα μου δεν είναι αυτό βέβαια, αλλά το ότι δεν μπαίνει σε κανένα από τα 2 ψηφιακά πορτοφόλια που έχω ( samsung και google) και πρέπει να έχω και άλλη εφαρμογή ενώ μπαίνει στο apple wallet. Δεν με νοιάζει αν φταίει η google , η samsung( δεν υποστηρίζεται επίσημα Ελλάδα και εδώ του δίνω ένα ελαφρυντικό), το υπουργειο ή ο Χατζηπετρης απλά εγώ δεν κάνω την δουλειά μου όπως πρέπει.

Sent from my Galaxy.


Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bromonano2 said:

Ανάκληση ισχύος γράφει με ότι και αν σημαίνει αυτό. Η ανάκληση ισχύος είτε μπορεί να σημαίνει ότι θα βγαίνει άκυρο πχ το qr code όπως ισχυρίζομαι εγώ ή μέχρι και να διαγράφεται από το πορτοφόλι όπως λες εσύ. Μετά από 2η ανάγνωση τείνω περισσότερο προς την δική σου άποψη. Θα δείξει και είναι το λιγότερο που με προβληματίζει. Μισές δουλειά πάλι βέβαια καθώς σε παροχους και χρησματοπιστωτικα μετά από Οκτώβρη και άγνωστο το πότε για εξωτερικό. Το θέμα μου δεν είναι αυτό βέβαια, αλλά το ότι δεν μπαίνει σε κανένα από τα 2 ψηφιακά πορτοφόλια που έχω ( samsung και google) και πρέπει να έχω και άλλη εφαρμογή ενώ μπαίνει στο apple wallet. Δεν με νοιάζει αν φταίει η google , η samsung( δεν υποστηρίζεται επίσημα Ελλάδα και εδώ του δίνω ένα ελαφρυντικό), το υπουργειο ή ο Χατζηπετρης απλά εγώ δεν κάνω την δουλειά μου όπως πρέπει.

Sent from my Galaxy.

 

Έτυχε και είδα την παρουσίαση/ενημέρωση 1ον Η καθυστέρηση για παρόχους και τράπεζες είναι γιατί πρέπει να βρεθεί τρόπος για την απαίτησή τους σε φωτοτυπία της ταυτότητας όπου απαιτείται. 2ον Το πιθανότερο είναι όπως λες ότι αφαιρείται και για το λόγο αυτό πρέπει να έχεις διαδίκτυο (το δοκίμασα στης γυναίκας μου και όταν είναι wifi και data δεν ανοίγει η εφαρμογή) και 3ον Αν όπως λες μπαίνουν σε apple wallet δεν ξέρω κατά πόσο έχουν νομική ισχύ γιατί στην επίσημη εφαρμογή δεν υπάρχει κάπου αλλά το εμφανίζει μετά από ανάλογη επιλογή και λέει ότι έχει ισχύ για τα επόμενα 5 λεπτά, όσο δηλαδή για να κάνει κάποιος τον έλεγχο εγκυρότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τη φωτοτυπία της ταυτότητας, όπως μπορείτε να καταλάβετε είναι μεγάλη κοροϊδία από μεριάς τραπεζών και παροχών.
Εδώ πας σε ολόκληρη αστυνομία, καταθέτεις μήνυση, έκανες γνήσιο υπογραφης κ.α. και ποτέ δεν κρατούσαν φωτοτυπία της ταυτότητας!!!
Ειναι κοροιδία αυτο από τη στιγμή που είσαι ο ίδιος εκεί και υπογράφεις μπροστά σε υπάλληλο. Για ποιο λόγο να έχουν την ταυτότητα?
Αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, απλώς συμφωνούμε με αυτό για να γίνει η δουλειά μας!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πρέπει άμεσα να ενεργοποιήσουν τη δυνατότητα να μπορούν να προστεθούν η ψηφιακή ταυτότητα και το δίπλωμα στο Google Wallet, έτσι ακριβώς όπως γίνεται και στο Apple Wallet με τα iPhones...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Θεωρώ ότι πρέπει άμεσα να ενεργοποιήσουν τη δυνατότητα να μπορούν να προστεθούν η ψηφιακή ταυτότητα και το δίπλωμα στο Google Wallet, έτσι ακριβώς όπως γίνεται και στο Apple Wallet με τα iPhones...

Αν όπως λες μπαίνουν σε apple wallet υποθέτω (ας μας πει κάποιος που ξέρει) ότι είναι σκαναρισμένα ή φωτογραφία (κάτι που μπορείς να το κάνεις και να τα έχεις αποθηκευμένα σαν αρχεία στο κινητό) οπότε δεν ξέρω κατά πόσο έχουν νομική ισχύ ίδια με του Gov.gr Wallet που είναι νομικά ίδια με την έγχαρτη δηλ.έντυπη ταυτότητα και το δίπλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Update Αυγουστου πριν μπει ο Αυγουστος.Κατι τετοια κανει η Samsung και κακομαθαινει κοσμο 🤣

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, bromonano2 said:

Ναι μια χαρα δουλευει ΑΛΛΑ... δεν μπαίνει ούτε στο google wallet , ούτε στο samsung wallet. 300 εφαρμογές... emoji35.pngemoji2959.png

Sent from my Galaxy.
 

Σου δουλεύει το Samsung Wallet ???

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει το Samsung Wallet ???
Κάθε ημέρα αρχόμενης από τις 27/07 το 1, θα μπορεί να ενταχθεί στην εφαρμογή και ένα αφμ.
Αναλόγως εκάστου τελικού αφμ μπορείτε να υπολογίσετε πότε θα μπορέσει ο καθένας μας να ενταχθεί.
Εγώ έχω το 5 ως τελικό οπότε στις 31/07.
Εκτός και αν μετρούν μόνο τις εργάσιμες...

Στάλθηκε από το SM-S906B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν αποτελεί διεθνές ταξιδιωτικό έγγραφο οπότε ότι και να βάλεις μέσα, ακόμα και στις χώρες με τη συνθήκη Σένγκεν, πρέπει να έχεις το έντυπο μαζί σου. Δηλαδή πολύς θόρυβος για το τίποτα, όπως όλα σε αυτή τη χώρα....!! Εδώ μας υποχρέωσαν σε ηλεκτρονική υπογραφή η οποία δεν αναγνωρίζεται σε οτιδήποτε έχει να κάνει με ΕΣΠΑ.....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει το Samsung Wallet ???
Ναι, έχω αλλάξει το csc. Το έχω ξαναγράψει στο παρελθόν αλλά μια τα τρολ, μια με το οτι είναι σαπακι η συσκευή, μια με τον εκθειασμο της κυβέρνησης δεν αφήνουν και τίποτα. Πανεύκολη διαδικασία. Μπορείς να διαλέξεις Ιταλία να έχει και spam protection στις κλήσεις πχ. Σημειωτέον ότι μπορείς να διαλέξεις μόνο csc που υπάρχουν ήδη στην ρομ σου, πχ σε οποιοδήποτε ευρωπαϊκό.

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/samsung-pay-in-german-csc-is-eux-fix-5-minutes/m-p/5571402#M22625

Sent from my Galaxy.




Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Έχω την εντύπωση ότι δεν αποτελεί διεθνές ταξιδιωτικό έγγραφο οπότε ότι και να βάλεις μέσα, ακόμα και στις χώρες με τη συνθήκη Σένγκεν, πρέπει να έχεις το έντυπο μαζί σου. Δηλαδή πολύς θόρυβος για το τίποτα, όπως όλα σε αυτή τη χώρα....!! Εδώ μας υποχρέωσαν σε ηλεκτρονική υπογραφή η οποία δεν αναγνωρίζεται σε οτιδήποτε έχει να κάνει με ΕΣΠΑ.....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προς το παρόν όχι μόνο στο εσωτερικό της χώρας. Ο Πιερακάκης με νέες του δηλώσεις σήμερα  απάντησε για το αν αυτά τα ψηφιακά έγγραφα θα μπορέσουν σταδιακά να χρησιμοποιούνται και για ταξίδια στο εξωτερικό, ότι πολλές χώρες της ΕΕ ενδιαφέρονται να υιοθετήσουν την πρωτοβουλία της ελληνικής κυβέρνησης με το Gov.gr Wallet, προσθέτοντας ότι «σύντομα θα μπορούμε να ταξιδέψουμε με αυτά και στο εξωτερικό

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όχι μόνο στο εσωτερικό της χώρας. Ο Πιερακάκης με νέες του δηλώσεις σήμερα  απάντησε για το αν αυτά τα ψηφιακά έγγραφα θα μπορέσουν σταδιακά να χρησιμοποιούνται και για ταξίδια στο εξωτερικό, ότι πολλές χώρες της ΕΕ ενδιαφέρονται να υιοθετήσουν την πρωτοβουλία της ελληνικής κυβέρνησης με το Gov.gr Wallet, προσθέτοντας ότι «σύντομα θα μπορούμε να ταξιδέψουμε με αυτά και στο εξωτερικό
Αυτός μπορεί να λέει και να φαντάζεται ότι θέλει. Προς το παρόν τρίβει τα χέρια του αυτός που πήρε το ζεστό χρήμα για να φτιάξει το άχρηστο πρόγραμμα, όπως πολλά άλλα. Αλλά αρκετά , πραγματικά, με αυτή την αηδία που έβγαλαν καλύτερα να επικεντρωθεί η κουβέντα στο τηλέφωνο, όπως πολύ σωστά είπε ο προηγούμενος. Γιατί τη μια με τους γνωστούς την άλλη με κάτι τέτοια την παράλληλη με τις μεμβράνες, την άλλη ότι το fe και το s9 είναι καλύτερες συσκευές, χάνονται πράγματα που είναι χρήσιμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bromonano2 said:

Ναι, έχω αλλάξει το csc. Το έχω ξαναγράψει στο παρελθόν αλλά μια τα τρολ, μια με το οτι είναι σαπακι η συσκευή, μια με τον εκθειασμο της κυβέρνησης δεν αφήνουν και τίποτα. Πανεύκολη διαδικασία. Μπορείς να διαλέξεις Ιταλία να έχει και spam protection στις κλήσεις πχ. Σημειωτέον ότι μπορείς να διαλέξεις μόνο csc που υπάρχουν ήδη στην ρομ σου, πχ σε οποιοδήποτε ευρωπαϊκό.

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/samsung-pay-in-german-csc-is-eux-fix-5-minutes/m-p/5571402#M22625

Sent from my Galaxy.



 

Οι κάρτες από ελληνικές τράπεζες δουλεύουν; 

Συγνώμη που σε πρήζω αλλά δεν θέλω να βάλω το google wallet. Προτιμώ αυτό της Samsung. Αν δέχεται τις ελληνικές κάρτες τότε προχωράω. 

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ της Garmin στο ρολόι, αλλά δεν είναι συμβατό με όλες τις κάρτες μου. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες από ελληνικές τράπεζες δουλεύουν; 
Συγνώμη που σε πρήζω αλλά δεν θέλω να βάλω το google wallet. Προτιμώ αυτό της Samsung. Αν δέχεται τις ελληνικές κάρτες τότε προχωράω. 
Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ της Garmin στο ρολόι, αλλά δεν είναι συμβατό με όλες τις κάρτες μου. 
Ευχαριστώ προκαταβολικά. 
Όχι δυστυχώς, μόνο curve, revolut κτλ. Βέβαια της curve περνάνε στο αφορολόγητο κανονικά. Αλλά χάνεις επιστροφές, yellow κτλ. Πάντως έχουν πει ότι μέχρι το τέλος του χρόνου μπορεί να έρθει και επίσημα Ελλάδα. Βέβαια και να έρθει θα πάρει και κάποιο καιρο μέχρι να το υιοθετήσουν οι τράπεζες.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τα 8gb Ram της 128αρας έκδοσης επαρκούν ή έχει συνέχεια reload? Σκέφτομαι πως είναι υποβάθμιση σε σχέση με τα 12 του s21 ultra που έχω τώρα.. Ξέρω πως υπάρχει η επιλογή του 12/256 αλλά μου προτείνουν ανταλλαγή + χρήματα με το  s21 ultra που έχω τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτουν τα 128 χώρο αποθήκευση τότε Κ με τα 8 μια Χαρά διαχείριση θα σου κάνει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τα 8gb Ram της 128αρας έκδοσης επαρκούν ή έχει συνέχεια reload? Σκέφτομαι πως είναι υποβάθμιση σε σχέση με τα 12 του s21 ultra που έχω τώρα.. Ξέρω πως υπάρχει η επιλογή του 12/256 αλλά μου προτείνουν ανταλλαγή + χρήματα με το  s21 ultra που έχω τώρα.. 
Αν σε βολεύει ο αποθηκευτικός χώρος μόνο. Φυσικά το 21 είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο!! Αν ήταν μόνο ανταλλαγή θα σου έλεγα ναι αλλά τώρα όχι. Μόνο με το 256 εγώ θα το έκανα μόνο και μόνο για την αποθήκευση και φυσικά του ότι το 21 παραμένει μια πάρα πολύ καλή ναυαρχίδα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μια σωτήρια λύση όταν εφαρμοστεί από τη Samsung.

https://gr.gizchina.com/2022/07/29/samsung-repair-mode-asfali-ta-dedomena-mas-otan-to-kinito-einai-sto-servis/

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η αναβάθμιση στα branded... άμεσα πλέον οι αναβαθμίσεις!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, arxontas2323 said:

Ηρθε και η αναβάθμιση στα branded... άμεσα πλέον οι αναβαθμίσεις!!

Εγώ που άλλαξα σε Ουκρανίας για να έχω ηχογράφηση κλήσεων δεν ήρθε ακόμα...😵💫😵💫

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Strofigkas said:

Εγώ που άλλαξα σε Ουκρανίας για να έχω ηχογράφηση κλήσεων δεν ήρθε ακόμα...😵💫😵💫

Θα ερθει και εκει... μέτρα μέρες για να ξέρεις κάθε φορά πότε περίπου θα έρθει 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...