Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμασει κάνεις τις μαγνητικές θήκες? Ψάχνω κάτι για μπρος πίσω προστασία από άμμο λόγω διακοπών όσο το δυνατόν πιο ελαφρύ και λεπτό. Εχει κάνεις να προτείνει κάτι? 

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμασει κάνεις τις μαγνητικές θήκες? Ψάχνω κάτι για μπρος πίσω προστασία από άμμο λόγω διακοπών όσο το δυνατόν πιο ελαφρύ και λεπτό. Εχει κάνεις να προτείνει κάτι? 
Καλημέρα. Από όσο ξέρω οτιδήποτε μαγνητικό επηρεάζει αρνητικά τη λειτουργία του τηλεφώνου. Αν όμως έχεις δοκιμάσει στο παρελθόν κάτι τέτοιο με επιτυχία μπες στα γνωστά σάιτ και θα βρεις. Καλύτερα είναι να μην υπάρχει κάτι μαγνητικό στο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mflo said:

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμασει κάνεις τις μαγνητικές θήκες? Ψάχνω κάτι για μπρος πίσω προστασία από άμμο λόγω διακοπών όσο το δυνατόν πιο ελαφρύ και λεπτό. Εχει κάνεις να προτείνει κάτι? 

Γνώμη μου είναι να μην πάρεις μαγνητική θήκη. Είχα πάρει στο note 10 plus που έχω και δεν λειτουργούσε το πενάκι κοντά στον μαγνήτη. Δεν έγραφε στην οθόνη. Η τελική απόφαση είναι δικιά σου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mflo said:

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμασει κάνεις τις μαγνητικές θήκες? Ψάχνω κάτι για μπρος πίσω προστασία από άμμο λόγω διακοπών όσο το δυνατόν πιο ελαφρύ και λεπτό. Εχει κάνεις να προτείνει κάτι? 

Βαλε μεμβρανη απο irepair, Κωτσοβολο η Public. Τις βαζουν με μηχανημα και ειναι μια χαρα για προστασια απο γρατζουνιες.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 12:38 ΜΜ, avgouleo2 said:

Φώτο και ζουμ... Ολα τα λεφτά... 

20220721_104212.jpg

20220721_103822.jpg

1500μετρα ζουμ

20220721_104150.jpg

Ξέρουμε αν έχει τον τηλεφωνο δυνατότητα ηχογραφήσεις κλείσεις? Έχω και τον Note 10 plus 5g και έχει 

φίλε εγώ αυτό το τρόπο έχω βρει. Αν θες δοκίμασέ το ότι απορία ρωτάς

Καλημέρα παιδιά  Οσοι δεν το γνωρίζουνε  η ηχογράφηση κλήσεων από 21 Μαΐου 2022 έχει απαγορευτεί από την google. Τώρα επειδή για μένα που ξεχνάω κάποια πραγματά είναι πολύ σημαντική βρήκα μία λύση που δυστυχώς όμως αφορά μόνο κινητά samsung galaxy σειρά s. Δηλαδή κάνει σίγουρα για s20 s21 s22. Εγώ το έχω από το Μάρτιο στο S22 ultra και όχι μόνο γράφει αλλά γράφει τέλεια και τις δύο φωνές κάτι που δεν το έκανε ποτέ εξωτερικό πρόγραμμα από το play store και γράφει επίσης και με bluetooth και με ακουστικά επίσης τέλεια! Αυτό το κατάφερα αλλάζοντας την χώρα πού προέρχεται το κινητό μου csc και έτσι ενεργοποιήθηκε μέσα στις ρυθμίσεις η λειτουργία που έχει ηχογράφηση κλήσεων κανονικά. Αυτός είναι ο τρόπος και όποιος ασχοληθεί να το κάνει να είναι προσεκτικός όχι γιατί θα χαλάσει το κινητό αλλά δεν θα πετύχει η διαδικασία αν δεν δώσετε βάση σε όσα λέει όπως π.χ. να έχει βγει απαραίτητα η sim. 

Αφορά Samsung κυρίως για exynos συσκευές! Επίσης καλό είναι να γνωρίζουνε όσοι δεν γνωρίζουν ότι ως πριν ένα μήνα με δύο υπήρχανε προγράμματα στο play store και ηχογραφούσαν σχετικά καλά αλλά η καλή μας google το απαγόρευσε και αυτό... και έτσι επειδή για μένα είναι πάρα πολύ σημαντική  η ηχογράφηση κλήσεων το έψαξα και είναι και πανεύκολο απλά χρειάζεται μία μικρή χρέωση από 5 έως 10 ευρώ. Η διαδικασία ακόμα και για κάποιον που δεν το κατέχει πολύ σπάνιο φυσικά εδώ μέσα φαντάζομαι είναι παιχνιδάκι αλλά ο καλύτερος τρόπος είναι να δείτε το βιντεάκι το οποίο δεν το έχω ανεβάσει εγώ αλλά αυτό με βοήθησε να το κάνω που στην ουσία τι κάνεις? Αλλάζεις το csc τη συσκευή σου και έτσι μαγικά επειδή διαλέγεις μία χώρα που επιτρέπει την ηχογράφηση κλήσεων εγώ διάλεξα ταϋλάνδη εμφανίζεται το μαγικό μενού της ηχογράφησης κλήσεων! Δεν διαγράφει τίποτα από το κινητό μας και παίρνω αναβαθμίσεις κανονικά αλλά όταν είναι διαθέσιμη για τη χώρα που έχω διαλέξει γιατί είναι σαν να είμαι σε εκείνη τη χώρα. Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται να μπει σε αυτή τη διαδικασία αυτό είναι το βιντεάκι και ότι βοήθεια χρειαστείτε εδώ είμαι! ΠΡΟΣΟΧΉ ΝΑ ΈΧΕΤΕ ΒΓΆΛΕΙ ΤΗΝ ΚΆΡΤΑ SIM ΠΡΙΝ ΚΆΝΕΤΕ ΌΛΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΑΛΛΙΏΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΆΣΕΙ ΚΑΙ ΕΠΊΣΗΣ ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΉ ΣΤΟ ΒΊΝΤΕΟ ΣΕ ΌΛΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΛΈΕΙ

Δώστε προσοχή σε ότι αφορά το samsung pay κάτι που εγώ δεν το χρησιμοποιώ και το επηρεάζει σε κάποιες χώρες.

  😀https://www.youtube.com/watch?v=3Z_eJX9WLrY&t=236s&ab_channel=ArtushFoto

Screenshot_20220717-121945_Call settings.jpg

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για τη παρεμβολή. Και εγω το plus έχω και μπαίνω εδώ γιατί έχει πολύ ενδιαφέροντα πράγματα και κίνηση το thread σας. Επειδή αναφέρθηκε το κινητό πολύ αρνητικά και ίσως αποθαρρύνει κάποιους σε αγορά: Εγω προσωπικά δεν έχω δει κάποια από αυτά τα προβλήματα που αναφέρει ο φίλος. Το κινητό είναι φοβερό και για μένα αδικημένο από πλευράς μαρκετινγκ. Θα πάρω κάποια στιγμή και το Ultra (δίστασα λόγω μεγέθους και τιμής) ακριβώς επειδή η εμπειρία μου απο το S22+ είναι τόσο καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το S20+ που ειναι στο ιδιο μεγεθος με το S22 +. Δεν καταλαβα τη διαφορα στο μεγεθος, ειναι πολυ μικρη, λιγο στο βαρος αλλα συνηθιζεις γρηγορα. Η  πλειοψηφια ειναι ευχαριστημενη με τη συσκευη, η οποια θα βελτιωνεται με τα updates. Απλα η μειοψηφια ειναι ηχηρη με ακραιους χαρακτηρισμους το οποιο για μενα αμφισβητει την αξιοπιστια της. Σιγουρα κανενα κινητο δεν θα ικανοποιησει το 100%... 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GMF80 said:

Σιγουρα κανενα κινητο δεν θα ικανοποιησει το 100%... 

 

Σίγουρα φίλε μου. Εντάξει είναι πολλά τα λεφτά βέβαια πλέον (για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου)... Καλό είναι να είμαστε απαιτητικοί απλά να μην γενικεύουμε και ισοπεδώνουμε. Πχ εγώ το έχω πει ότι το μεγάλο μειονέκτημα σχετικά με τα Xiaomi που είχα (με αυτά που έχω δουλέψει μπορώ να κρίνω μόνο) είναι το face unlock και το fingerprint. Δε ξέρω πώς είναι στο Ultra αλλά ειδικά το face unlock me lift to wake είναι πολύ πιο αργό από Xiaomi Mi10 3ετίας. Το έχω τεστάρει και ειλικρινά απορώ γιατί έτσι. Και αποτυγχάνει πολλές φορές. Αλλά δεν έχω δει το αναφέρει άλλος! Τι να πω μπορεί να μην αρέσει η μούρη μου στη Samsung (γιατί γιατί αγαπητοί Κορέατες;).

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, yorgos00 said:

Σίγουρα φίλε μου. Εντάξει είναι πολλά τα λεφτά βέβαια πλέον (για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου)... Καλό είναι να είμαστε απαιτητικοί απλά να μην γενικεύουμε και ισοπεδώνουμε. Πχ εγώ το έχω πει ότι το μεγάλο μειονέκτημα σχετικά με τα Xiaomi που είχα (με αυτά που έχω δουλέψει μπορώ να κρίνω μόνο) είναι το face unlock και το fingerprint. Δε ξέρω πώς είναι στο Ultra αλλά ειδικά το face unlock me lift to wake είναι πολύ πιο αργό από Xiaomi Mi10 3ετίας. Το έχω τεστάρει και ειλικρινά απορώ γιατί έτσι. Και αποτυγχάνει πολλές φορές. Αλλά δεν έχω δει το αναφέρει άλλος! Τι να πω μπορεί να μην αρέσει η μούρη μου στη Samsung (γιατί γιατί αγαπητοί Κορέατες;).

Εμένα το face unlock στο Xiaomi pad 5 είναι μετριοτατο πάντως. Ωστόσο και στο s22u είναι επίσης μέτριο. Αν θες face unlock με αξιοπιστία και ασφάλεια πας ΜΟΝΟ σε apple. Με τις γνωστές παραχωρήσεις στην οθόνη (notch). Και εκεί βέβαια δε φτάνει την αξιοπιστία του δαχτυλικου, αφού το έχουν ξεκλειδώσει δίδυμοι αλλά και με φωτογραφία σε κάποιες περιπτώσεις. Διαφορετικα πας σε fingerprint scanner το οποίο (και) στο s22u είναι ακαριαίο. Ακόμη και στο S10 plus που έχω δουλέψει ήταν αξιοπρεπέστατο. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι πολλα τα λεφτα. Αλλα αν σου εξασφαλιζει major updates για 4ετια και οτι θα μπορει και να τα υποστηριξει τοτε μειωνει το κοστος. Εγω δεν το πληρωσα (που το πηρα στα 550) για να το αλλαξω στο 4μηνο οπως κανουν πολλοι αλλα για να με βγαλει χρονια   

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, GMF80 said:

Σιγουρα ειναι πολλα τα λεφτα. Αλλα αν σου εξασφαλιζει major updates για 4ετια και οτι θα μπορει και να τα υποστηριξει τοτε μειωνει το κοστος. Εγω δεν το πληρωσα (που το πηρα στα 550) για να το αλλαξω στο 4μηνο οπως κανουν πολλοι αλλα για να με βγαλει χρονια   

4 εκδόσεις android και 5 χρόνια security patches. Και ακαριαίες ενημερώσεις. Από τους λόγους που δε φοβήθηκα να μεταπηδήσω από ios

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/kTH21LnZ3So

Καλύτερος ο exynos από τον snapdragon στη διαχείριση μπαταρίας (και) μετά το update Ιουλίου 

 

 

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόνο εγώ βλέπω αυτό το λαγκ στο σκρολάρισμα του στοκ browser. Και δεν έχει σχέση η σελίδα, είναι να μην το πιάσει, συνήθως το εμφανίζει με το που φορτώσει η σελίδα και θέλω να περιηγηθώ. Αν μετά από αυτό κάνω swipe to main screen, εκεί θα εμφανίσει stutters στο animation (σαν να του ζήτησα να κάνει αγγαρεία).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Theo_Pech said:

Λογικά μόνο εγώ βλέπω αυτό το λαγκ στο σκρολάρισμα του στοκ browser. Και δεν έχει σχέση η σελίδα, είναι να μην το πιάσει, συνήθως το εμφανίζει με το που φορτώσει η σελίδα και θέλω να περιηγηθώ. Αν μετά από αυτό κάνω swipe to main screen, εκεί θα εμφανίσει stutters στο animation (σαν να του ζήτησα να κάνει αγγαρεία).

 

Στον samsung beta που χρησιμοποιώ κανένα τέτοιο θέμα,σκρολαρει πολύ ομαλά 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Strofigkas said:

Στον samsung beta που χρησιμοποιώ κανένα τέτοιο θέμα,σκρολαρει πολύ ομαλά 

Ναι ε; Θα τον ελέγξω. Να κάνω μία γενική ερώτηση, δε σας ενοχλούν πλέον τόσες πολλές διαφημίσεις σε fb, instagram κτλ; Πλέον κούρασαν κι αυτές..αμάν αυτή η google.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, GMF80 said:

Σιγουρα ειναι πολλα τα λεφτα. Αλλα αν σου εξασφαλιζει major updates για 4ετια και οτι θα μπορει και να τα υποστηριξει τοτε μειωνει το κοστος. Εγω δεν το πληρωσα (που το πηρα στα 550) για να το αλλαξω στο 4μηνο οπως κανουν πολλοι αλλα για να με βγαλει χρονια   

Επειδή το λες και το ξαναλες, ότι το πήρες 550..

Το παλιό σου κινητό δεν είχε αξία σαν μεταχειρισμένο; Πούλησες το άλλο και έδωσες συν 550 για να πάρεις το ultra. Πάλι χιλιάρικο έδωσες..άντε 800αρι.. αλλά όχι 550!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το λες και το ξαναλες, ότι το πήρες 550..
Το παλιό σου κινητό δεν είχε αξία σαν μεταχειρισμένο; Πούλησες το άλλο και έδωσες συν 550 για να πάρεις το ultra. Πάλι χιλιάρικο έδωσες..άντε 800αρι.. αλλά όχι 550!
Αν είναι έτσι έχεις δίκιο. Κι εγώ που έδωσα το προηγούμενο 950 πήρα αυτό στα 500 που ουσιαστικά δεν είναι ακριβώς έτσι. Και ο καλός μας φίλος ο dark ανεβάζει βιντεάκια σε πείσμα όλων αυτών που κάτι έχουν να πουν για αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο κόσμημα στη σχεδίαση. Πάντως εμένα μου κάνει τρομερή εντύπωση η οθόνη του κάτω από τον ήλιο και δεν κάνει κιχ στις θερμοκρασίες. Πρώτη φορά. Και πρώτη φορά είναι που στο θέμα κάμερας είχε λίγα να βελτίωση η εταιρεία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Οπως το δει κανεις... Εμενα μετρανε αυτα που εφυγαν απο την τσεπη. Δλδ με 550 αναβαθμισα το S20+ σε S22 U.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Οπως το δει κανεις... Εμενα μετρανε αυτα που εφυγαν απο την τσεπη. Δλδ με 550 αναβαθμισα το S20+ σε S22 U.
 
Κι αυτά που έδωσες για το 20 συν αυτά που έχασες όταν το πούλησες; Δεν είναι όπως το δει κάποιος απλά μαθηματικά είναι! Σου φύγανε από την τσέπη και χρήματα όταν αγόρασες το 20 και χρήματα για το 22 συν τη χασουρα όταν πούλησες. Απλά είναι τα πράγματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, GMF80 said:

 

Οπως το δει κανεις... Εμενα μετρανε αυτα που εφυγαν απο την τσεπη. Δλδ με 550 αναβαθμισα το S20+ σε S22 U.

 

έτσι και εγώ φίλε έδωσα το s20 ultra και πήρα 550 έβαλα τα υπόλοιπα 500 και πήρα το 256gb σφραγισμένο 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, costsa41 said:

Κι αυτά που έδωσες για το 20 συν αυτά που έχασες όταν το πούλησες; Δεν είναι όπως το δει κάποιος απλά μαθηματικά είναι! Σου φύγανε από την τσέπη και χρήματα όταν αγόρασες το 20 και χρήματα για το 22 συν τη χασουρα όταν πούλησες. Απλά είναι τα πράγματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο πολυ χιουμοριστικα το ειπα .. Προσωπικα δεν ξαναγραφω οτιδηποτε δεν εχει σχεση αυστηρα με τη λειτουργια του κινητου. Δεν ειναι για πολλα πολλα το θεμα. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα πάει πάντως για "σαπάκι". Την χρήση μου την έχω αναλύσει παλαιότερα. Εδώ 80 wifi- 20% 5g, 120 hz, galaxy watch 4 , buds Pro, Aod show on tap, fhd, τοποθεσία με bixby routines (να ανοίγει σε συγκεκριμένες εφαρμογες), nfc on, blur off.Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει όπως έχω ξαναπεί είναι το standby , στο WiFi βράχος ( πραγματικά εκεί που το αφήνω εκεί το βρίσκω ακόμα και μετά από 5 ωρες) και ΠΟΛΥ καλύτερη διαχείριση σε δίκτυα 5g. Προσωπικά η μπαταρία είναι πάνω 20% καλύτερη κατα την χρήση του κινητού και ΠΑΝΩ από 30% καλύτερη σε standby από s21 ultra. Επισης πολύ πιο δροσερό, ακόμα και με αυτές τις θερμοκρασίες, σε σχέση με το προκάτοχό. Παιχνίδια δεν παίζω, όπως και στο προηγούμενο. Οπότε, όσοι έχετε θέματα ψάξτε το λίγο αν έχετε τίποτα σαπιες εφαρμογές ή πηγαίνετε στο service. Για τα υπόλοιπα, οθόνες πενάκια κάμερες δεν γράφω, γιατί αυτά είναι πολύ καλύτερα από τον προκάτοχό. Πραγματική αναβάθμιση. Σημειωτέον έχω κάνει πολύ πιο ελαφρύ debloat σε σχέση με το παρελθόν, πχ chrome, bixby και μέχρι εκεί. Επισης με τις 3 παυλες κάτω το κινητό έχει υπέροχα animation και πλέον το έχω συνηθίσει και μου αρέσει περισσότερο έτσι. Τα recents επειδή είναι τέρμα αριστερα και δεν τα φτάνεις με το ένα χέρι, το έχω βάλει με long swipe στα δεξιά με one hand operation. Το twitter ακόμα πληγή....571acbf5d1cd39dc560ef27b93596b64.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



3bf03f15e8cfbb77bbad6677e742feca.jpg7ee78bf627dafba22a5a1c66859bfd12.jpge26cf00768da432e4e6ee9df6210e533.jpgdd415cdba56bd9542b963076ac16a63b.jpgf61e05852608ed5166666ac546fcdbd7.jpg074afa7052af8e9d80bcc0ee85cbfee7.jpg





Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromonano2 said:

Καλά τα πάει πάντως για "σαπάκι". Την χρήση μου την έχω αναλύσει παλαιότερα. Εδώ 80 wifi- 20% 5g, 120 hz, galaxy watch 4 , buds Pro, Aod show on tap, fhd, τοποθεσία με bixby routines (να ανοίγει σε συγκεκριμένες εφαρμογες), nfc on, blur off.Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει όπως έχω ξαναπεί είναι το standby , στο WiFi βράχος ( πραγματικά εκεί που το αφήνω εκεί το βρίσκω ακόμα και μετά από 5 ωρες) και ΠΟΛΥ καλύτερη διαχείριση σε δίκτυα 5g. Προσωπικά η μπαταρία είναι πάνω 20% καλύτερη κατα την χρήση του κινητού και ΠΑΝΩ από 30% καλύτερη σε standby από s21 ultra. Επισης πολύ πιο δροσερό, ακόμα και με αυτές τις θερμοκρασίες, σε σχέση με το προκάτοχό. Παιχνίδια δεν παίζω, όπως και στο προηγούμενο. Οπότε, όσοι έχετε θέματα ψάξτε το λίγο αν έχετε τίποτα σαπιες εφαρμογές ή πηγαίνετε στο service. Για τα υπόλοιπα, οθόνες πενάκια κάμερες δεν γράφω, γιατί αυτά είναι πολύ καλύτερα από τον προκάτοχό. Πραγματική αναβάθμιση. Σημειωτέον έχω κάνει πολύ πιο ελαφρύ debloat σε σχέση με το παρελθόν, πχ chrome, bixby και μέχρι εκεί. Επισης με τις 3 παυλες κάτω το κινητό έχει υπέροχα animation και πλέον το έχω συνηθίσει και μου αρέσει περισσότερο έτσι. Τα recents επειδή είναι τέρμα αριστερα και δεν τα φτάνεις με το ένα χέρι, το έχω βάλει με long swipe στα δεξιά με one hand operation. Το twitter ακόμα πληγή....571acbf5d1cd39dc560ef27b93596b64.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



3bf03f15e8cfbb77bbad6677e742feca.jpg7ee78bf627dafba22a5a1c66859bfd12.jpge26cf00768da432e4e6ee9df6210e533.jpgdd415cdba56bd9542b963076ac16a63b.jpgf61e05852608ed5166666ac546fcdbd7.jpg074afa7052af8e9d80bcc0ee85cbfee7.jpg




 

Σε standby ειδικά με έχει εντυπωσιάσει και εμένα. Δεν ξέρω τι optimizations έκανε η Samsung αλλά είναι η πρώτη συσκευή android που βλέπω να κοντραρει iOS στην αναμονή. Και εννοειται τα έχω όλα ανοιχτά εκτός από την aod που την έχω να εμφανίζεται με tap

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Κι αυτά που έδωσες για το 20 συν αυτά που έχασες όταν το πούλησες; Δεν είναι όπως το δει κάποιος απλά μαθηματικά είναι! Σου φύγανε από την τσέπη και χρήματα όταν αγόρασες το 20 και χρήματα για το 22 συν τη χασουρα όταν πούλησες. Απλά είναι τα πράγματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://youtu.be/O1PCLjmlOvU

Καλύτερος καθολικά ο exynos την ημέρα, νίκη στα σημεία για τον snapdragon τη νύχτα (εκτός από τον ευρυγώνιο που επικρατεί και πάλι ο exynos).

Μάλιστα ο reviewer δηλώνει πως δεν έχει μείνει και άναυδος από την κάμερα του s22u γενικά, άρα είναι και μη προκατειλημμένος. Στα σχόλια από κάτω η συντριπτική πλειονότητα τείνει υπέρ του ...σάπιου exynos

Και επειδή κάποιος γράφει ότι σε ένα blind test είχε πατωσει το s22u κλπ κλπ, να πω ότι διαβάζω κυρίως συγκρίσεις από σάιτ φωτογραφικού ενδιαφέροντος που ξέρουν τι κοιτάνε και βγάζουν εκτός το υποκειμενικό στοιχείο. Έχω δει σε blind test το Google pixel 5a να διαλύει το iphone 13 pro...οπότε όλα είναι σχετικά..

 

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!
Ξέρω ότι θα βάλω φωτιά αλλά από την Πέμπτη που μας πέρασε χάνω συνεχώς κλήσεις!!!
Να σημειώσω πως το τηλέφωνο δούλευε χωρίς πρόβλημα μέχρι τώρα. Αγοράστηκε Φεβρουάριο και τότε δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα!

Επισυνάπτω φωτογραφία με τις χαμένες κλήσεις.ec22461689869a01d7e79c50794056b7.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...