Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ρε παιδιά δε νομίζω ότι κάνει κάποιος ηθελημένα bullying εδώ μέσα, απλώς όταν αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα είναι το 80% και οι άλλοι το 20%, είναι λογικό να υπερισχύει η άποψη τους. Έτσι συμβαίνει παντού και πάντα. Το μόνο που λέμε (και εγώ το έκανα πράξη στην πρώτη συσκευή που ήταν προβληματική) ήταν να κάνω αντικατάσταση. Αλλιώς θα ψαχνομουν να το δώσω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος κρατάει κινητό τέτοιας αξίας επειδή έχει καλή οθόνη μόνο. Υπάρχουν και άλλα κινητά με ελαφρώς υποδεέστερη οθόνη δεν έγινε κάτι. Προσωπικά είπα και λέω ακόμη ότι από την gpu που πολυφιαφημιστηκε περίμενα πολλά περισσότερα. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται σε κάποιους να σέρνεται το κινητό σαν να έχεις συσκευή 200 ευρώ. Αν όντως συμβαίνει παιδιά, αλλάξτε το. Έχετε πέσει σε συσκευή με θέμα hardware. Δε θα φτιάξει ποτέ με updates! Η παγκόσμια εικόνα από τους reviewers ανά τον κόσμο δεν είναι αυτή και μιλάω για exynos συσκευές. Συνεπώς μάλλον είστε από τους άτυχους που τους έκατσε προβληματικό τηλέφωνο. 

Τελειως φιλικά τα λέω, επειδή τα λεφτά περισσεύουν σε πολύ λίγους σήμερα. Το μόνο που σημειωνω είναι πως μετά από τόσους μήνες αν έχεις συσκευή που σέρνεται, που έχει χάλια κάμερα κλπ κλπ, έχεις ένα s22u που δεν αποτελεί τον κανόνα και δε θα φτιάξει ποτέ! Πάρε κάτι άλλο!

 

7 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

Αν καταπιουμε τα κακως κειμενα που αναφέρονται ( που και εγω συμφωνώ πως δεν θα επρεπε να υπάρχουν σε μια συσκευή των 1200 ευρω) 

με τις καμερες εισαστε ευχαριστημένοι?? 

Εγω πάλι καθόλου !!! Ειδικα στο dynamic range παει περίπατο !!! 

Πολλα καμένα σημεια , πολλά σκοτεινά σημεία, μεγάλη διαφορά σε χρωματισμούς κλπ .. 

Αναφέρομαι στην κύρια κάμερα και μόνο. 

Εγώ αν εξαιρέσεις το νυχτερινό βίντεο σε εσωτερικούς χώρους με κακό φωτισμό, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καθε τηλ εχει τα θετικα και τα αρνητικα του.

Αν για καποιους τα αρνητικα καταστρεφουν την εμπειρια ειναι κατανοητο. 

Αλλα αυτο που δεν ειναι κατανοητο ειναι οι υπερβολες.

Κινητο των 200 δεν ειναι. Ουτε θα επρεπε να δωσει κανεις 1200 για να το παρει. Προσωπικα στα 550 που μου κοστισε μια χαρα το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι το πιο τοξικό νήμα γιατί μπαίνουν, κατά καιρούς, μερικοί να μας πουν ότι έχουμε το πιο χάλια τηλέφωνο και ότι δεν πρέπει να πιστεύουμε σε αυτό που βλέπουμε. Δεν έχω κόλλημα με καμία εταιρεία γιατί κατά καιρούς είχα και τηλέφωνα της αγαπημένης HTC και lg. To είχα γράψει από την αρχή. Αν κάτι δε μου άρεσε στο τηλέφωνο θα το γύριζα πίσω και θα έπαιρνα και άλλο. Το τηλέφωνο είναι για να το χαίρεσαι και να σε εξυπηρετεί σε όλα. Το να φτάνει κάποιος να το συγκρίνει με κινητά των 200 ευρώ ή με οποιοδήποτε κινητό άλλο της εταιρείας είναι προβληματικό από μόνο του. Το πρόβλημα σας είναι ο επεξεργαστής αν και κάποιος εδώ ανεβάζει βίντεο που δείχνουν πόσο καλός είναι και ανταγωνίζεται στα ίσια τον άλλον. Αυτό είναι εμμονή και τίποτα άλλο. Πώς θα γίνει δηλαδή αφού σε εμάς είναι ένα τηλέφωνο πραγματική ναυαρχίδα. Να μην το γράφουμε δηλαδή αλλά να ενστερνιζόμαστε την άποψη της μειοψηφίας της άγνωστης. Και κολλάνε και ταμπέλες τόσο εύκολα όπως κάθε απαίδευτος άνθρωπος. Τολμούν ακόμα να συγκρίνουν οθόνη, μπαταρία με προηγούμενα μοντέλα με ίδιας μάρκας τσιπ ή κάτι αλλά Fe που από κατασκευής είναι υποδεέστερα. Να μη μιλάμε λοιπόν όσοι δεν έχουμε πρόβλημα αλλά να ακολουθούμε αυτούς που έχουν για να μην χαρακτηριστουμε. Λογική νεοέλληνα χωρίς παιδεία δηλαδή. Στα πρώτα ποστ το είχα γράψει αν μου έκανε το παραμικρό θα είχα πάει και θα τους το είχα πετάξει στα μούτρα. Τα χρήματα δεν τα έχω με καμία Samsung και απαιτώ αυτό που παίρνω να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GMF80 said:

Καθε τηλ εχει τα θετικα και τα αρνητικα του.

Αν για καποιους τα αρνητικα καταστρεφουν την εμπειρια ειναι κατανοητο. 

Αλλα αυτο που δεν ειναι κατανοητο ειναι οι υπερβολες.

Κινητο των 200 δεν ειναι. Ουτε θα επρεπε να δωσει κανεις 1200 για να το παρει. Προσωπικα στα 550 που μου κοστισε μια χαρα το βρισκω...

Οι τιμές των ναυαρχίδων εκεί είναι σήμερα. Δεν είναι δυνατόν να θεωρούμε ότι πρέπει να κοστίζει 550 ευρώ. Εγώ θα προτιμούσα να κοστίζει και 50 ευρώ, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Αν όλοι πουλάγανε στα 550 τότε οκ. Ακόμη και η huawei χωρίς google services και χωρίς 5g πολλές φορές έχει καβαλήσει το χιλιάρικο, τι να λέμε τώρα

2 minutes ago, costsa41 said:

Πραγματικά είναι το πιο τοξικό νήμα γιατί μπαίνουν, κατά καιρούς, μερικοί να μας πουν ότι έχουμε το πιο χάλια τηλέφωνο και ότι δεν πρέπει να πιστεύουμε σε αυτό που βλέπουμε. Δεν έχω κόλλημα με καμία εταιρεία γιατί κατά καιρούς είχα και τηλέφωνα της αγαπημένης HTC και lg. To είχα γράψει από την αρχή. Αν κάτι δε μου άρεσε στο τηλέφωνο θα το γύριζα πίσω και θα έπαιρνα και άλλο. Το τηλέφωνο είναι για να το χαίρεσαι και να σε εξυπηρετεί σε όλα. Το να φτάνει κάποιος να το συγκρίνει με κινητά των 200 ευρώ ή με οποιοδήποτε κινητό άλλο της εταιρείας είναι προβληματικό από μόνο του. Το πρόβλημα σας είναι ο επεξεργαστής αν και κάποιος εδώ ανεβάζει βίντεο που δείχνουν πόσο καλός είναι και ανταγωνίζεται στα ίσια τον άλλον. Αυτό είναι εμμονή και τίποτα άλλο. Πώς θα γίνει δηλαδή αφού σε εμάς είναι ένα τηλέφωνο πραγματική ναυαρχίδα. Να μην το γράφουμε δηλαδή αλλά να ενστερνιζόμαστε την άποψη της μειοψηφίας της άγνωστης. Και κολλάνε και ταμπέλες τόσο εύκολα όπως κάθε απαίδευτος άνθρωπος. Τολμούν ακόμα να συγκρίνουν οθόνη, μπαταρία με προηγούμενα μοντέλα με ίδιας μάρκας τσιπ ή κάτι αλλά Fe που από κατασκευής είναι υποδεέστερα. Να μη μιλάμε λοιπόν όσοι δεν έχουμε πρόβλημα αλλά να ακολουθούμε αυτούς που έχουν για να μην χαρακτηριστουμε. Λογική νεοέλληνα χωρίς παιδεία δηλαδή. Στα πρώτα ποστ το είχα γράψει αν μου έκανε το παραμικρό θα είχα πάει και θα τους το είχα πετάξει στα μούτρα. Τα χρήματα δεν τα έχω με καμία Samsung και απαιτώ αυτό που παίρνω να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όντως ήσουν ο πρώτος που έκραζε τη samsung για τα προβλήματα οθόνης και μου έλεγες να πάω να τους το πετάξω στα μούτρα. Αν είσαι fanboy εσύ, τι να λέμε. Κολλημένοι δεν είμαστε αλλά λέμε το αυτονόητο. Σε συγκεκριμένα προβλήματα (πχ δε δουλεύει το nfc), προσπαθούμε να βοηθήσουμε αυτόν που το έχει. Σε κάποιον που μπαίνει και γράφει για μήνες ότι το κινητό σέρνεται, η μπαταρία θέλει φόρτιση 2 φορές μέσα στη μέρα, η κάμερα είναι άθλια και στα παιχνίδια ψήνεις αβγό, τι πιο λογικό από το να του πούμε "άλλαξε συσκευή"?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι θα επρεπε να αξιζει 550. Να το θεσω πιο σωστα. Στα 550 που μου κοστισε εμενα ειναι σουπερ γιατι ποτε δεν θα εδινα παραπανω για ενα κινητο. Αυτα ειναι κ τα περισσοτερα που ειχω δωσει ποτε. Συνηθως με την πωληση του παλιου εφτανα μεχρι τα 400. Τωρα με 550 πηρα το κορυφαιο κινητο της εταιρειας. 1η φορα μετα το S7 Edge (που το ειχα παρει 1.5 χρονο μετα την κυκλοφορια) που πηγαινω στο καλυτερο μοντελο. Τα προηγουμενα μου ηταν S20+, S10e και S8.

Οποτε πλεον για μενα ο στοχος ειναι να το κρατησω οσο παει. Το προηγουμενο το κρατησα 26 μηνες, οποτε ελπιζω σε 3ετια.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Sheik said:

Μπουαχαχα...Μπηκα κανενα μηνα μετα στο thread να δω τι παιζει, και τι να δω; Μια απο τα ιδια.

Υπερευχαριστημενοι κατοχοι της συσκευης που "εμενα δεν το κανει", "εμενα ειναι τελειο", "εγω βγαζω 15 ωρες οθονη(με κλειστα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εχοντας στην ουσια ενα...Nokia 3310 😛 ) να συνεχιζουν να κανουν κανονικατο BULLYING σε οποιονδηποτε τολμησει να εκφρασει ενα παραπονο, μια απογοητευση για κατι, οτιδηποτε. Ναι βρε, ολοι ειμαστε trolls και δεν εχουμε δουλειες αλλες, μας αρεσει να μπαινουμε να κραζουμε κινητα. Μαλλον κρινετε εξ'ιδιων τα αλλοτρια.

Εν ολιγοις, δεν εχω δει ειλικρινα πιο τοξικο thread για συσκευη, πουθενα. Εισαι ευπροσδεκτος μοναχα αν εκθειαζεις την Samsung και το κινητο. Το οτι ακομα υπαρχει κοσμος που δεν μπορει να παρει ή να τον παρουν ΤΗΛΕΦΩΝΟ σε ενα...τηλεφωνο και περιμενει το θεοσταλτο update για να φτιαξει, οχι, ειναι τρολαρισμα και θελουμε το κακο της Samsung. 

Ευτυχως ή δυστυχως, ακομα το έχω, ακομα δεν βελτιωθηκε τιποτα με τα updates, η συσκευη σερνεται στα animations και στο user experience με lags & stutters ετσι και πιασει ειδικα 37-38 βαθμους κ πανω, σε 1 και μοναδικο παιχνιδι που παιζω (RL Sideswipe) μετα το 10λεπτο αρχιζει κ κολλαει λογω throttling-υπερθερμανσης(εχω βαλει κ την εναλλακτικη διαχειριση στο game booster αλλα τπτ).

Με κρατανε ομως η οθοναρα του και εκπληκτικη της φωτεινοτητα που χρειαζεται τωρα καλοκαιρι στις παραλιες και η καμερα του που εκτος του οτι all around ειναι εξαιρετικη, εχει τους καλυτερους τηλεφακους κι επειδη γουσταρω τρελα telephoto δινω πολυ βαση σε αυτο. Α, κι επειδη δεν υπαρχει αυτη τη περιοδο και καμια αλλη ναυαρχιδα να δοκιμασω, ενα Vivo X80 Pro εμεινε αλλα δε με ψηνει καθολου.

Over and out. 

μπες σε thread συσκευής iphone, ρώτα για ένα χαρακτηριστικό που έχει το android και δεν έχει το ios και μόλις σου απαντήσουν, τρόλαρέ τους και γράψε ότι σε android 200 ευρώ έχεις δυνατότητες που δεν έχει το phone των 1750 ευρώ...απλώς εκεί οι mods δεν αστειεύονται. Πέφτει τοξικό ban από την αρχή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 256gb και δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που γράφονται εδώ μέσα κατά διαστήματα από τρολ η αληθινά γεγονότα . Δεν αναιρώ ότι μπορεί να συμβαίνουν αλλά δεν είναι ο κανόμας άρα γιατί να παραπονηθω?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GMF80 said:

Δεν ειπα οτι θα επρεπε να αξιζει 550. Να το θεσω πιο σωστα. Στα 550 που μου κοστισε εμενα ειναι σουπερ γιατι ποτε δεν θα εδινα παραπανω για ενα κινητο. Αυτα ειναι κ τα περισσοτερα που ειχω δωσει ποτε. Συνηθως με την πωληση του παλιου εφτανα μεχρι τα 400. Τωρα με 550 πηρα το κορυφαιο κινητο της εταιρειας. 1η φορα μετα το S7 Edge (που το ειχα παρει 1.5 χρονο μετα την κυκλοφορια) που πηγαινω στο καλυτερο μοντελο. Τα προηγουμενα μου ηταν S20+, S10e και S8.

α οκ έτσι ναι. Και εγώ συνυπολόγισα το κουπόνι των 100 ευρώ αλλά και τα buds pro που μου έδωσαν δώρο. Γιατί όχι? μια αγορά κρίνεται και από το συνολικό πακέτο υπηρεσιών/προσφορών

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί παίρνετε τα αρνητικά σχόλια πολύ προσωπικά. Χαλαρώστε λιγάκι, την γνώμη τους γράφουν. Αυτή δεν είναι άλλωστε η χρήση των φορα; Αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να προσπέρασετε ή να βάλετε τον συγκεκριμένο χρήστη στην αγνοηση. Δεν χρειάζονται ουτε επιθέσεις αλλά ούτε και χαρακτηρισμοι  (τοξικο, τρολ κλπ).

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί παίρνετε τα αρνητικά σχόλια πολύ προσωπικά. Χαλαρώστε λιγάκι, την γνώμη τους γράφουν. Αυτή δεν είναι άλλωστε η χρήση των φορα; Αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να προσπέρασετε ή να βάλετε τον συγκεκριμένο χρήστη στην αγνοηση. Δεν χρειάζονται ουτε επιθέσεις αλλά ούτε και χαρακτηρισμοι  (τοξικο, τρολ κλπ).
 
Φιλικά.
Κανείς δεν παίρνει τίποτα προσωπικά αλλά το να μπαίνει κάποιος να γράφει μπουαχαχα, σκουπίδια, κινητά των 200 , απαράδεκτη, σαπακια και άλλα τέτοια κοσμητικά επίθετα θα τύχει και της ανάλογης απάντησης. Εδώ κάποιοι έχουν αποδείξει ότι σε κάθε πρόβλημα που γράφεται με κόσμιο τρόπο έχουν απαντήσει για να βοηθήσουν. Η γνώμη είναι σεβαστή όταν γράφεται στα πλαίσια της λογικής και του σεβασμού στον άλλον. Κανείς δεν απάντησε με τον τρόπο που απαντάνε αλλού του τύπου έτσι είναι στο λειτουργικό, δηλαδή αν σου αρέσει ή έδωσες τόσα λεφτά για Xiaomi όπως έγραψε κάποιος. Το να λες τη γνώμη σου είναι θεμιτό το να χαρακτηρίζεις και να προσβάλλεις τις επιλογές κάποιων δεν είναι καθόλου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Μερικοί παίρνετε τα αρνητικά σχόλια πολύ προσωπικά. Χαλαρώστε λιγάκι, την γνώμη τους γράφουν. Αυτή δεν είναι άλλωστε η χρήση των φορα; Αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να προσπέρασετε ή να βάλετε τον συγκεκριμένο χρήστη στην αγνοηση. Δεν χρειάζονται ουτε επιθέσεις αλλά ούτε και χαρακτηρισμοι  (τοξικο, τρολ κλπ).

 

Φιλικά.

Ακριβώς. Εγώ προσωπικά είπα τη γνώμη μου εδώ, αν και έχω το s22 plus (δεν υπάρχει κίνηση στο άλλο thread, για αυτό το ανέφερα εδώ). Δεν είναι θέμα hardware, αλλά software. Δεν έχει την τέλεια εμπειρία χρήσης που περίμενα από κινητό flagship του 2022. Από τα χέρια μου πέρασαν το s2, s2 plus, note 4, s6 edge, s8, s10 plus. Πλέον έχουν φτάσει ταβάνι οι εταιρείες με τα χαρακτηριστικά που οτιδήποτε αρνητικό θα φανεί και θα αναφερθεί. Εγώ τη συσκευή μου θέλω να τη χρησιμοποιώ ακαριαία σε όλα, να ανοιγοκλείνω τις εφαρμογές συνέχεια, να μεταπηδώ από εφαρμογή σε εφαρμογή με τα gestures, αλλά βλέπω ότι κομπιάζει αρκετά συχνά ( είναι θέμα software). Δε θεωρώ ότι είναι θέμα του exynos, απλά δεν έκαναν το τέλειο πάντρεμα μαζί του(;). Εξάλλου τόσα χρόνια exynos είχα και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, αλλά σε αυτές τις τιμές θα πρέπει να είναι σίγουρη η εταιρεία τι πουλάει. Σε αρκετές εφαρμογές έχει λαγκ στο σκρόλινγκ, σχόλια τύπου ναι γράφονται πρώτα σε ios και μετά σε android εμένα με κούρασε να το ακούω εκεί έξω εδώ και 10 χρόνια. Στο instagram, αν θέλω να ανεβάσω στόρι είτε από το πλήκτρο κάτω στο κέντρο είτε από αριστερά με swipe, μου δίνει την αίσθηση ότι δε θέλει να εκτελέσει την εντολή. Στο τουίτερ επίσης ζορίζεται να σκρολάρει. Όπως προαναφέρθηκε εδώ μέσα ακόμα και στη μπάρα ειδοποιήσεων την 1η φορά κυρίως, έχει λόξιγκα το κινητό (φαίνεται και στο swipe των κουμπιών αριστερά-δεξιά). Η εφαρμογή της κάμερας θεωρώ ότι είναι βαριά, αφού στο άνοιγμα κλείσιμο δεν είναι ακαριαίο, αλλά κλασικά εμφανίζει σπασιματάκια. Έρχεται ειδοποίηση στο viber, πατάω για να τη δω, και την 1η φορά το animation για να εισέλθει στην εφαρμογή "τρέμει", το ίδιο μου κάνει και αν είμαι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και επιλέξω το γρανάζι για να μπω στις ρυθμίσεις από τη μπάρα ειδοποιήσεων. Είναι κολληματάκια που δε θα έπρεπε να υπάρχουν, χαλάνε τη συνολική εικόνα του κινητού. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Μερικοί παίρνετε τα αρνητικά σχόλια πολύ προσωπικά. Χαλαρώστε λιγάκι, την γνώμη τους γράφουν. Αυτή δεν είναι άλλωστε η χρήση των φορα; Αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να προσπέρασετε ή να βάλετε τον συγκεκριμένο χρήστη στην αγνοηση. Δεν χρειάζονται ουτε επιθέσεις αλλά ούτε και χαρακτηρισμοι  (τοξικο, τρολ κλπ).

 

Φιλικά.

Φίλε μου σου απαντώ μόνο και μόνο επειδή είσαι το μόνο άτομο εδώ μέσα που έχει βάλει αρνητική ψήφο σε ποστ μου. Αν βρεις έστω και μία φορά που να προσέβαλα κάποιον, θα διαγράψω το account μου.

Φιλικά πάντα, έχεις τη συσκευή? εκτός από το 13 pro max που ήδη κατέχεις...θα με ενδιέφερε το αν αντιμετωπίζεις προβλήματα με το s22u

19 minutes ago, Theo_Pech said:

Ακριβώς. Εγώ προσωπικά είπα τη γνώμη μου εδώ, αν και έχω το s22 plus (δεν υπάρχει κίνηση στο άλλο thread, για αυτό το ανέφερα εδώ). Δεν είναι θέμα hardware, αλλά software. Δεν έχει την τέλεια εμπειρία χρήσης που περίμενα από κινητό flagship του 2022. Από τα χέρια μου πέρασαν το s2, s2 plus, note 4, s6 edge, s8, s10 plus. Πλέον έχουν φτάσει ταβάνι οι εταιρείες με τα χαρακτηριστικά που οτιδήποτε αρνητικό θα φανεί και θα αναφερθεί. Εγώ τη συσκευή μου θέλω να τη χρησιμοποιώ ακαριαία σε όλα, να ανοιγοκλείνω τις εφαρμογές συνέχεια, να μεταπηδώ από εφαρμογή σε εφαρμογή με τα gestures, αλλά βλέπω ότι κομπιάζει αρκετά συχνά ( είναι θέμα software). Δε θεωρώ ότι είναι θέμα του exynos, απλά δεν έκαναν το τέλειο πάντρεμα μαζί του(;). Εξάλλου τόσα χρόνια exynos είχα και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, αλλά σε αυτές τις τιμές θα πρέπει να είναι σίγουρη η εταιρεία τι πουλάει. Σε αρκετές εφαρμογές έχει λαγκ στο σκρόλινγκ, σχόλια τύπου ναι γράφονται πρώτα σε ios και μετά σε android εμένα με κούρασε να το ακούω εκεί έξω εδώ και 10 χρόνια. Στο instagram, αν θέλω να ανεβάσω στόρι είτε από το πλήκτρο κάτω στο κέντρο είτε από αριστερά με swipe, μου δίνει την αίσθηση ότι δε θέλει να εκτελέσει την εντολή. Στο τουίτερ επίσης ζορίζεται να σκρολάρει. Όπως προαναφέρθηκε εδώ μέσα ακόμα και στη μπάρα ειδοποιήσεων την 1η φορά κυρίως, έχει λόξιγκα το κινητό (φαίνεται και στο swipe των κουμπιών αριστερά-δεξιά). Η εφαρμογή της κάμερας θεωρώ ότι είναι βαριά, αφού στο άνοιγμα κλείσιμο δεν είναι ακαριαίο, αλλά κλασικά εμφανίζει σπασιματάκια. Έρχεται ειδοποίηση στο viber, πατάω για να τη δω, και την 1η φορά το animation για να εισέλθει στην εφαρμογή "τρέμει", το ίδιο μου κάνει και αν είμαι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και επιλέξω το γρανάζι για να μπω στις ρυθμίσεις από τη μπάρα ειδοποιήσεων. Είναι κολληματάκια που δε θα έπρεπε να υπάρχουν, χαλάνε τη συνολική εικόνα του κινητού. 

Συμφορουμίτη, το s22 plus είναιι άλλη συσκευή, με άλλες προδιαγραφές κατασκευής. Οπότε ό,τι και να σου απαντήσουμε εμείς που έχουμε άλλη συσκευή, θα είναι άτοπο. Όμως αυτό που περιγράφεις, αν έχεις κάνει factory reset και δεν έχει διορθωθεί, είναι λόγος να αλλάξεις κινητό, όσο κρατάει ακόμα την αξία του. Εγώ αυτό θα έκανα και ΝΑΙ, πιθανόν να μην ξαναπήγαινα σε samsung συσκευή. Δεν είναι λογικό το s10 plus με exynos 990 να ρολάρει καλύτερα από το s22 plus, ούτε το software να φταίει για όλα. Δηλαδή το insta έχει βελτιστοποιηθεί για τον 990 και όχι για τον 2200? μου φαίνετια αδιανόητο

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Theo_Pech said:

Ακριβώς. Εγώ προσωπικά είπα τη γνώμη μου εδώ, αν και έχω το s22 plus (δεν υπάρχει κίνηση στο άλλο thread, για αυτό το ανέφερα εδώ). Δεν είναι θέμα hardware, αλλά software. Δεν έχει την τέλεια εμπειρία χρήσης που περίμενα από κινητό flagship του 2022. Από τα χέρια μου πέρασαν το s2, s2 plus, note 4, s6 edge, s8, s10 plus. Πλέον έχουν φτάσει ταβάνι οι εταιρείες με τα χαρακτηριστικά που οτιδήποτε αρνητικό θα φανεί και θα αναφερθεί. Εγώ τη συσκευή μου θέλω να τη χρησιμοποιώ ακαριαία σε όλα, να ανοιγοκλείνω τις εφαρμογές συνέχεια, να μεταπηδώ από εφαρμογή σε εφαρμογή με τα gestures, αλλά βλέπω ότι κομπιάζει αρκετά συχνά ( είναι θέμα software). Δε θεωρώ ότι είναι θέμα του exynos, απλά δεν έκαναν το τέλειο πάντρεμα μαζί του(;). Εξάλλου τόσα χρόνια exynos είχα και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, αλλά σε αυτές τις τιμές θα πρέπει να είναι σίγουρη η εταιρεία τι πουλάει. Σε αρκετές εφαρμογές έχει λαγκ στο σκρόλινγκ, σχόλια τύπου ναι γράφονται πρώτα σε ios και μετά σε android εμένα με κούρασε να το ακούω εκεί έξω εδώ και 10 χρόνια. Στο instagram, αν θέλω να ανεβάσω στόρι είτε από το πλήκτρο κάτω στο κέντρο είτε από αριστερά με swipe, μου δίνει την αίσθηση ότι δε θέλει να εκτελέσει την εντολή. Στο τουίτερ επίσης ζορίζεται να σκρολάρει. Όπως προαναφέρθηκε εδώ μέσα ακόμα και στη μπάρα ειδοποιήσεων την 1η φορά κυρίως, έχει λόξιγκα το κινητό (φαίνεται και στο swipe των κουμπιών αριστερά-δεξιά). Η εφαρμογή της κάμερας θεωρώ ότι είναι βαριά, αφού στο άνοιγμα κλείσιμο δεν είναι ακαριαίο, αλλά κλασικά εμφανίζει σπασιματάκια. Έρχεται ειδοποίηση στο viber, πατάω για να τη δω, και την 1η φορά το animation για να εισέλθει στην εφαρμογή "τρέμει", το ίδιο μου κάνει και αν είμαι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και επιλέξω το γρανάζι για να μπω στις ρυθμίσεις από τη μπάρα ειδοποιήσεων. Είναι κολληματάκια που δε θα έπρεπε να υπάρχουν, χαλάνε τη συνολική εικόνα του κινητού. 

Σοβαρότατες καταγγελίες . Ενώ μου αρέσει πολύ εμφανισιακά , και βέβαια η οθόνη του που είναι εκπληκτική, τέτοιες καταγγελίες πραγματικά με αποθαρρύνουν από το να το αγοράσω.  Ειδικά αυτό που λες με το Viber... Με πιάνει κρύος ιδρώτας...

 

Edit : Τώρα είδα ότι αναφέρεις εμπειρία χρήσης του plus και όχι του ultra. Ελπίζω να απέχουν πολύ σε smoothness κλπ , γιατί βλέπω να αλλάζω γνώμη και να ψάξω κάτι άλλο αντί του ultra.

Edited by fagotistas
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fagotistas said:

Σοβαρότατες καταγγελίες . Ενώ μου αρέσει πολύ εμφανισιακά , και βέβαια η οθόνη του που είναι εκπληκτική, τέτοιες καταγγελίες πραγματικά με αποθαρρύνουν από το να το αγοράσω.  Ειδικά αυτό που λες με το Viber... Με πιάνει κρύος ιδρώτας...

 

Edit : Τώρα είδα ότι αναφέρεις εμπειρία χρήσης του plus και όχι του ultra. Ελπίζω να απέχουν πολύ σε smoothness κλπ , γιατί βλέπω να αλλάζω γνώμη και να ψάξω κάτι άλλο αντί του ultra.

Δεν είναι δυνατόν το σκρολάρισμα σε μια συγκεκριμένη εφαρμογή  να οφείλεται στον επεξεργαστη ή στην οθόνη, μην τρελαθούμε. Ούτε είναι δυνατόν να μην έχει γίνει optimized το viber για 120hz. Και εμένα κάποιες φορές έχει φάει κόλλημα στο instagram το s22u. Αντίστοιχα, το iphone που είχα έτρωγε πολλά κρασαρίσματα με την εφαρμογή του gazzeta.gr και με κάποιες άλλες ακόμα κατά καιρούς. Η apple έφταιγε ή ήταν σάπιο το τσιπάκι?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dark_Lord said:

Δεν είναι δυνατόν το σκρολάρισμα σε μια συγκεκριμένη εφαρμογή  να οφείλεται στον επεξεργαστη ή στην οθόνη, μην τρελαθούμε. Ούτε είναι δυνατόν να μην έχει γίνει optimized το viber για 120hz. Και εμένα κάποιες φορές έχει φάει κόλλημα στο instagram το s22u. Αντίστοιχα, το iphone που είχα έτρωγε πολλά κρασαρίσματα με την εφαρμογή του gazzeta.gr και με κάποιες άλλες ακόμα κατά καιρούς. Η apple έφταιγε ή ήταν σάπιο το τσιπάκι?

Εννοείται ότι υπάρχουν εφαρμογές κακογραμμένες ειδικά το gazzeta είναι διαβόητο για αυτό.  Σε πάμπολλες συσκευές αντί να ανοίγει η εφαρμογή, σε βγάζει σε browser κλπ . Αλλά να ακούς κάτι τέτοιο για το viber που χρησιμοποιούμε όλοι καθημερινά για σοβαρούς λόγους επικοινωνίας είναι κάπως. Φυσικά και στις δυο περιπτώσεις δεν φταίνε βέβαια τα τσιπάκια και οι οθόνες ..

Edited by fagotistas
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Συμφορουμίτη, το s22 plus είναιι άλλη συσκευή, με άλλες προδιαγραφές κατασκευής. Οπότε ό,τι και να σου απαντήσουμε εμείς που έχουμε άλλη συσκευή, θα είναι άτοπο. Όμως αυτό που περιγράφεις, αν έχεις κάνει factory reset και δεν έχει διορθωθεί, είναι λόγος να αλλάξεις κινητό, όσο κρατάει ακόμα την αξία του. Εγώ αυτό θα έκανα και ΝΑΙ, πιθανόν να μην ξαναπήγαινα σε samsung συσκευή. Δεν είναι λογικό το s10 plus με exynos 990 να ρολάρει καλύτερα από το s22 plus, ούτε το software να φταίει για όλα. Δηλαδή το insta έχει βελτιστοποιηθεί για τον 990 και όχι για τον 2200? μου φαίνετια αδιανόητο

Τον ίδιο επεξεργαστή φοράνε από όσο ξέρω και ανήκουν στην ίδια σειρά, S22. Δε μιλάμε για άλλη κατηγορία, άλλη εταιρεία κτλ. Αν κάνω λάθος ζητώ συγγνώμη σε αυτό, δε γνωρίζω από αρχιτεκτονική επεξεργαστών, χρονισμούς, κάρτες γραφικών και ό,τι έχει σχέση με αυτό. Δεν έχω σκοπό φυσικά να είμαι εκτός θέματος, απλά αναφέρω τα προβληματάκια που εγώ βλέπω στα μάτια μου σαν υλοποίηση λογισμικού του One Ui.

 

1 hour ago, fagotistas said:

Σοβαρότατες καταγγελίες . Ενώ μου αρέσει πολύ εμφανισιακά , και βέβαια η οθόνη του που είναι εκπληκτική, τέτοιες καταγγελίες πραγματικά με αποθαρρύνουν από το να το αγοράσω.  Ειδικά αυτό που λες με το Viber... Με πιάνει κρύος ιδρώτας...

 

Edit : Τώρα είδα ότι αναφέρεις εμπειρία χρήσης του plus και όχι του ultra. Ελπίζω να απέχουν πολύ σε smoothness κλπ , γιατί βλέπω να αλλάζω γνώμη και να ψάξω κάτι άλλο αντί του ultra.

Στο viber και γενικά σε εφαρμογή που χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο, άλλο αρνητικό που παρατηρώ, είναι ότι με swipe to main screen, όταν θελήσω να ανοίξω την εφαρμογή ξανά είτε μετά από 1 λεπτό είτε μετά από 1 ώρα, αντί να κρατήσει την εφαρμογή παγωμένη με το πληκτρολόγιο ανοιχτό (!!), όπως το άφησα, απλά ανοίγει με το πληκτρολόγιο και κλείνει και ανοίγει αυτόματα μόνο του ξανά χωρίς να δώσω εντολή εγώ. Αυτό είναι υλοποίηση της samsung και μου φαίνεται ανούσιο να γίνεται, να βλέπω την κίνηση του πληκτρολογίου πάνω κάτω χωρίς λόγο 😛. Η οθόνη του είναι εξαιρετική σε όλες τις περιστάσεις, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, ειδικά η πλάτη του είναι όνειρο για εμένα, χαίρεσαι να το κρατάς γυμνό (πάντα με θήκη το έχω όμως).

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Theo_Pech said:

Τον ίδιο επεξεργαστή φοράνε από όσο ξέρω και ανήκουν στην ίδια σειρά, S22. Δε μιλάμε για άλλη κατηγορία, άλλη εταιρεία κτλ. Αν κάνω λάθος ζητώ συγγνώμη σε αυτό, δε γνωρίζω από αρχιτεκτονική επεξεργαστών, χρονισμούς, κάρτες γραφικών και ό,τι έχει σχέση με αυτό. Δεν έχω σκοπό φυσικά να είμαι εκτός θέματος, απλά αναφέρω τα προβληματάκια που εγώ βλέπω στα μάτια μου σαν υλοποίηση λογισμικού του One Ui.

 

Στο viber και γενικά σε εφαρμογή που χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο, άλλο αρνητικό που παρατηρώ, είναι ότι με swipe to main screen, όταν θελήσω να ανοίξω την εφαρμογή ξανά είτε μετά από 1 λεπτό είτε μετά από 1 ώρα, αντί να κρατήσει την εφαρμογή παγωμένη με το πληκτρολόγιο ανοιχτό (!!), όπως το άφησα, απλά ανοίγει με το πληκτρολόγιο και κλείνει και ανοίγει αυτόματα μόνο του ξανά χωρίς να δώσω εντολή εγώ. Αυτό είναι υλοποίηση της samsung και μου φαίνεται ανούσιο να γίνεται, να βλέπω την κίνηση του πληκτρολογίου πάνω κάτω χωρίς λόγο 😛. Η οθόνη του είναι εξαιρετική σε όλες τις περιστάσεις, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, ειδικά η πλάτη του είναι όνειρο για εμένα, χαίρεσαι να το κρατάς γυμνό (πάντα με θήκη το έχω όμως).

Ούτε εγώ είμαι τεχνικός προς Θεού, αλλά ακόμη και σε θέματα εργοστασίου διαφοροποιούνται ακόμη και παρτίδες της ίδιας συσκευής. ας πούμε το s22 ultra εμφάνισε το περίφημο glitch, ενώ το s22 plus όχι...λυπάμαι πραγματικά για την εμπειρία χρήσης που έχεις...στις πιο πολλές συσκευές το ui είναι βούτυρο...εμένα πλέον μου αρέσει πιο πολύ και από το ios σε πολλά σημεία...στο λέω εγώ που έφυγα από samsung λόγω touchwiz...μήπως να το κάνεις clean install και να περάσεις όλες τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις από την αρχή?προσπαθώ να σκεφτώ κάποια λύση..μήπως να απενεργοποιήσεις όλα τα animations από το developer mode? εγώ ας πούμε και στο iphone πάντα επέλεγα "reduce animation". με ενοχλούσαν...άλλος μπορεί να τα γούσταρε...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο αλλα εγω με Nova Launcher δεν εχω δει το παραμικρο lag.... Για viber επισης το χρησιμοποιω καθημερινα αρκετη ωρα και εκει δεν εχω παρατηρησει κατι. Βεβαια animations και εφε δεν μου πολυαρεσουν και τα εχω ειτε 0.5x, ειτε off.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά κάτι άσχετο. Εμένα δεν μου έρχονται τα μηνύματα της πολιτικής προστασίας. Έρχονται σε όλα τα άλλα κινητά στο σπίτι, ακόμα και της Samsung αλλά στο S22 Ultra (ακόμα και αυτό που ήρθε πριν λίγο για τη φωτιά στον Ασπρόπυργο) δεν ήρθε. Συμβαίνει και σε εσάς;

Δες αν η εκπομπή κυψέλης την έχεις απενεργοποίημενη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο αλλα εγω με Nova Launcher δεν εχω δει το παραμικρο lag.... Για viber επισης το χρησιμοποιω καθημερινα αρκετη ωρα και εκει δεν εχω παρατηρησει κατι. Βεβαια animations και εφε δεν μου πολυαρεσουν και τα εχω ειτε 0.5x, ειτε off.

Έχεις τον nova launcher prime? Είσαι ικανοποιημένος γενικά? Έχω χρόνια να τον δουλέψω 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

Έχεις τον nova launcher prime? Είσαι ικανοποιημένος γενικά? Έχω χρόνια να τον δουλέψω 

Ναι.8 χρονια τον χρησιμοποιω. Κανενα παραπονο. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dark_Lord said:

Έχεις τον nova launcher prime? Είσαι ικανοποιημένος γενικά? Έχω χρόνια να τον δουλέψω 

Είναι πολύ καλός. Τον έχω από 2014τρομερή παραμετροποίηση.

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Δες αν η εκπομπή κυψέλης την έχεις απενεργοποίημενη.

Κανονικά ενεργοποιημένη...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό με το Viber, δε θα το παρατηρούσα ποτέ ούτε θα έλεγα α γιατί δεν το κάνει αλλά τέλος πάντων, το δοκίμασα μετά από 1 λεπτό και μετά από 10 λεπτά να το αφήσω μέσα σε συνομιλία με το πληκτρολόγιο ανοικτό και ήταν όπως το άφησα. Δε σου κρύβω ότι και να μην ήταν ούτε θα με ένοιαζε για να σκεφτώ ποτέ να το αλλάξω αλλά έτσι για το γαμωτο το δοκίμασα και ήταν εκεί. Έχω πληκτρολόγιο της γοογλε, μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antwny said:

Το δοκίμασα αυτό με το Viber, δε θα το παρατηρούσα ποτέ ούτε θα έλεγα α γιατί δεν το κάνει αλλά τέλος πάντων, το δοκίμασα μετά από 1 λεπτό και μετά από 10 λεπτά να το αφήσω μέσα σε συνομιλία με το πληκτρολόγιο ανοικτό και ήταν όπως το άφησα. Δε σου κρύβω ότι και να μην ήταν ούτε θα με ένοιαζε για να σκεφτώ ποτέ να το αλλάξω αλλά έτσι για το γαμωτο το δοκίμασα και ήταν εκεί. Έχω πληκτρολόγιο της γοογλε, μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του

Όχι της samsung χρησιμοποιώ. Δεν είναι κάτι που με ενοχλεί, απλά το ανέφερα σαν κινήσεις παραθύρων χωρίς να δώσω εντολή εγώ, διότι έτσι λειτουργεί το one ui.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...