Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Επισης dark mode και amoled friendly wallpapers. Βασικα το κινητο και χωρις ιδιαιτερο πειραγμα ειναι καλο... Αν ασχοληθεις λιγο η μπαταρια παει σε τρομερα επιπεδα.

Ολα θεμα χρησης και ρυθμισεων ειναι.

Δεν σημαινει οτι το στησιμο το δικο μου θα κανει απαραιτητα για καποιον αλλο. Εγω στηνω βαση δικης μου χρησης και αναγκων...

Επισης κοιταω παντα τι καταναλωνει την μπαταρια... Αν καποια εφαρμογη ειναι ενεργοβορα επιλεγω αλλη η χρησιμοποιω τον samsung browser αντι της εφαρμογης .

Επισης κανω συχνα clear cache μεσω recovery.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

55 minutes ago, GMF80 said:

 

Αρχικα σεταρω βασει του τροπου που προτεινει ο S-Wind

 

Οδηγος για S9/S9+ μεσα στο φορουμ γιαντα S. Ισχυει για ολα...

Μετεπειτα οτι εφαρμογη δεν μου ειναι χρησιμη την απενεργοποιω, απεγκαθιστω η τοποθετω σε πληρη αδρανεια.

Animations κλπ στο 0.5 μεσω του μενου προγραμματιστη.

Επισης δεν χρησιμοποιω δονησεις (ουτε σε πληκτρολογιο) ουτε ηχους συστηματος...

 

GPS ανοιγω μονο οταν χρειαστει...

 

Επισης αυτο το κολπακι πιθανον να βοηθαει

https://youtu.be/fc-OJ1XT2Jc

 

Τέτοιες προτάσεις θέλουμε σε τεχνολογικό φορουμ και όχι ανούσιες συγκρίσεις και γκρίνιες 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο σκοπος του myphone. Βαση γνωσης και εμπειριας να βοηθαμε τους υπολοιπους. Προσωπικα με ικανοποιει περισσοτερο να τσεκαρω το φορουμ παρα να χαζευω τα σοσιαλ οταν εχω χρονο για σκοτωμα...

Ιδανικο κινητο δεν υπαρχει. 

Ιδανικο ειναι αυτο που προσαρμοζεις στα μετρα σου και τις αναγκες σου...

Αν νιωθεις οτι ειναι προβληματικο πηγαινε το στο service...

Σε οποιον δεν κανει βαζεις αγγελια το πουλας και πας παρακατω....

Η γκρινια καλο δεν κανει....

Link to comment
Share on other sites

 
Αρχικα σεταρω βασει του τροπου που προτεινει ο S-Wind
 
Οδηγος για S9/S9+ μεσα στο φορουμ γιαντα S. Ισχυει για ολα...
Μετεπειτα οτι εφαρμογη δεν μου ειναι χρησιμη την απενεργοποιω, απεγκαθιστω η τοποθετω σε πληρη αδρανεια.
Animations κλπ στο 0.5 μεσω του μενου προγραμματιστη.
Επισης δεν χρησιμοποιω δονησεις (ουτε σε πληκτρολογιο) ουτε ηχους συστηματος...
 
GPS ανοιγω μονο οταν χρειαστει...
 
Επισης αυτο το κολπακι πιθανον να βοηθαει

 
Για ακόμη μεγαλύτερη αυτονομία μπορεί απλά και να το κοιτάς....με σβηστή οθόνη!

εάν είναι να παίρνεις μια συσκευή και να αρχίζεις να πετσοκοβεις βραστα....και αν είναι και πανάκριβη ακόμη χειρότερα....

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Επισης dark mode και amoled friendly wallpapers. Βασικα το κινητο και χωρις ιδιαιτερο πειραγμα ειναι καλο... Αν ασχοληθεις λιγο η μπαταρια παει σε τρομερα επιπεδα.
Ολα θεμα χρησης και ρυθμισεων ειναι.
Δεν σημαινει οτι το στησιμο το δικο μου θα κανει απαραιτητα για καποιον αλλο. Εγω στηνω βαση δικης μου χρησης και αναγκων...
Επισης κοιταω παντα τι καταναλωνει την μπαταρια... Αν καποια εφαρμογη ειναι ενεργοβορα επιλεγω αλλη η χρησιμοποιω τον samsung browser αντι της εφαρμογης .
Επισης κανω συχνα clear cache μεσω recovery.
 
Έχεις το δίκιο σου σε αυτά που γράφεις. Όμως, τα s9 s10 ήθελαν κάτι τέτοια μοντ που περιγράφεις. Αυτό δε χρειάζεται τίποτα για να έχει την μπαταρία που, επανειλημμένα, έχω ανεβάσει!! Απλά όλα είναι στο φουλ χωρίς την aod. Το τηλέφωνο από θερμοκρασία, μπαταρία,γρηγοραδα είναι μοναδικό. Φυσικά δε συζητάμε για οθόνη και κάμερα. Αυτά είναι δεδομένα. Οπότε δε χρειάζεται να κάνει κάποιος κάτι για να έχει άριστη μπαταρία. Το πολύ σκάλισμα, ειδικά όταν δεν ξέρεις δεν κάνει καλό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιμένω ότι ο ήχος (ειδοποίηση) είναι χαμηλή. 

Για παράδειγμα παρατήρησα ότι όταν πατάω κάποιο like στο Facebook κάποιες φορές ακούγεται και από τα 2 ηχεία και τις περισσότερες από το 1.

Μπορεί να είναι κάποιο bug και να φτιάξει με κάποιο update? 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Konstantine73 said:

Για ακόμη μεγαλύτερη αυτονομία μπορεί απλά και να το κοιτάς....με σβηστή οθόνη!

εάν είναι να παίρνεις μια συσκευή και να αρχίζεις να πετσοκοβεις βραστα....και αν είναι και πανάκριβη ακόμη χειρότερα....

sent from Poco F3 8/256
 

Εγω μια χαρα κανω τη δουλεια μου και με το παραπανω.

Οπως ειπα η χρηση του καθενος ειναι διαφορετικη...  Κανενα θεμα δεν εχει με την αυτονομια και χωρις αυτα. Οτι δεν χρειαζομαι το απενεργοποιω, γιατι...εγω το πληρωσα και το κανω οτι γουσταρω. Simple as that.... Αν βοηθησει καποιον αυτο που κανω εχει καλως... 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έμπειροι χρήστες θέλουνε να πειραματιστούν με εργαστήρια για το τηλέφωνο κλησεις και τα σχετικά όπως π.χ. να έχεις ολόκληρη φωτογραφία όταν σε καλεί κάποιος αυτές είναι οι οδηγίες και το βιντεάκι. 

πρώτη κίνηση πας στο play store και κατεβάζεις την εφαρμογή shortcut maker και αφού την κάνεις εγκατάσταση την ανοίγεις και μόλις σου βγάλει το μενού επιλέγεις αυτό που λέει activities και στο search μετά γράφεις lab και θα σου βγάλει στην αναζήτηση το εικονίδιο του τηλεφώνου. Το πατάς και εμφανίζει ένα εικονίδιο που γράφει labs. Το πατάς να ανοίξει και επιλέγεις την επιλογή που λέει try this shortcut. Ανοίγει μετά το μενού που είναι labs που στα ελληνικά σημαίνει εργαστήρια. Μετά ενεργοποιεις την επιλογή που λέει contact photo call background να ενεργοποιηθεί. Μετά βγαίνεις από αυτή την οθόνη και ανοίγεις την οθόνη του τηλεφώνου το εικονίδιο δηλαδή το πράσινο.

Πατάς πάνω δεξιά τις τρεις τελίτσες για να σου βγάλει ένα μενού και μετά επιλέγεις από όλα αυτά που εμφανίζει την επιλογή call background και σιγουρέψου ότι η πρώτη εικόνα είναι επιλεγμένη όπως ακριβώς δείχνει και στο βίντεο. Μετά τέλος κάτω πατάς αριστερά που λέει layout και επιλέγεις κατά προτίμηση την πρώτη επιλογή και είσαι έτοιμος! https://youtu.be/9wHHfg9A4-k 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων ειχα γραψει παλια εναν οδηγο για το πως αυξανεις  την αυτονομια -αν θελεις, κανενας δεν σε υποχρεωνει να τον ακολουθησεις- και μπηκαν ενα σωρο εξυπνακηδες κ εγραφαν τις ιδιες παπατζες και δεν το συνεχισα.

Απο τη στιγμη που αγοραζεις ενα κινητο η οτιδηποτε αλλο ειναι δικαιωμα σου να το κανεις οτι γουσταρεις. Ετσι κ εγω. Μπορει να μου τη βαρεσει κ να θελω να ψησω κ κανενα κοψιδι με το κινητο βλεπωντας youtube, μαγκια μου....

Απλα δεν αντεχω τους εξυπνακηδες που χαλανε το θεμα μη λεγωντας κατι ουσιαστικο.

 

Τα κινητα εχουν μπαταρια. Οσα περισσοτερα ανοιχτα εχεις τοσο θα καινε. Τροποι υπαρχουν ΑΝ θελεις να τα βελτιωσεις....  Για αυτο σου δινεται η επιλογη του on/off.

Εγω γουσταρω να την εχω μεγαλη...την αυτονομια. Η χρηση μου ειναι browsing, viber, κλησεις, λιγο youtube και φωτος... Τα υπολοιπα δεν με νοιαζουν, δεν τα χρειαζομαι τα κλεινω. 

Το S22 U το πηρα γιατι εχει οθοναρα, γιατι εχει καλες καμερες, ωραιο Ui και design που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου αρεσει. 

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GMF80 said:

 

Αρχικα σεταρω βασει του τροπου που προτεινει ο S-Wind

 

Οδηγος για S9/S9+ μεσα στο φορουμ γιαντα S. Ισχυει για ολα...

Μετεπειτα οτι εφαρμογη δεν μου ειναι χρησιμη την απενεργοποιω, απεγκαθιστω η τοποθετω σε πληρη αδρανεια.

Animations κλπ στο 0.5 μεσω του μενου προγραμματιστη.

Επισης δεν χρησιμοποιω δονησεις (ουτε σε πληκτρολογιο) ουτε ηχους συστηματος...

 

GPS ανοιγω μονο οταν χρειαστει...

 

Επισης αυτο το κολπακι πιθανον να βοηθαει

https://youtu.be/fc-OJ1XT2Jc

 

Τι ακριβώς είναι αυτό το τρικ;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως καποια σχεση εχει με τις εφαρμογες που τρεχουν στο background.Το εχουν προτεινει σε διαφορα τεχνολογικα καναλια... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GMF80 said:

Προφανως καποια σχεση εχει με τις εφαρμογες που τρεχουν στο background.Το εχουν προτεινει σε διαφορα τεχνολογικα καναλια... 

Το έβαλα απο σήμερα να δω πως θα πάει το κινητό!!εσυ το εχεις κάνει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αλλα απο το πρωτο στησιμο οποτε δεν μπορω να συγκρινω με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ολοκληρωμένος οδηγός πως στήνουμε ένα samsung; 
Το στήνεις όπως ακριβώς ένα άλλο οποιοδήποτε τηλέφωνο. Μη σου δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις από αυτά που διαβάζεις εδώ. Δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο είναι ακριβώς όπως όλα τα άλλα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς βάζεις sim κ πατάς power button κ κάτσε να το χαρείς. Τώρα ότι άλλο διαβάζεις πως να στήσεις ενα τηλέφωνο είναι υπερβολές. ( επειδή έχω μπει στην διαδικασία στο τηλέφωνο της γυναίκας να το σκαλισω πίστεψε με δεν κερδιζεις τίποτα μόνο άγχος., τώρα αν ακούσεις ότι κάποιος κέρδισε κ 5%μπαταρία... ε τι να πω αν τόσο πολύ καίγεσαι για 5 %) 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους παραπανω. Εμενα μου αρεσει να το πειραζω για αυτο το κανω.

Αν δεν εχεις παρει το 1 στα τοσα που ισως ειναι προβληματικο (δεν μπορω να εξηγησω αλλιως καποια πραγματα που γραφουν καποιοι) το τηλεφωνο ειναι αστερι.

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2022 at 4:27 ΜΜ, Dark_Lord said:

Τέτοιες προτάσεις θέλουμε σε τεχνολογικό φορουμ και όχι ανούσιες συγκρίσεις και γκρίνιες 

Δεν πειράζει αν δεν σας αρέσει η αλήθεια ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω !!! Ο άλλος λέει εμένα μου πέφτουν τα σαγόνια από την αυτονομία!!! Και συμπληρώνει φυσικά τα έχω πειράξει όλα για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο χαχαχαχ ρε φίλε κινητό είναι παίρνει μια συσκευή για τα χαρακτηριστικά της και της επιδόσεις της και μετά τα κόβεις ? Δηλαδή λέγαμε για τα 120hz και ο άλλος την μειώνει βαζει ανάλυση hd κλείνει τα πάντα βάζει στο εκο... Και λέει τέλεια αυτονομία!!! Σε λίγο θα πάρετε ηλεκτρικα αυτοκίνητα και το χειμώνα θα ξεπαγιαζετε και το καλοκαίρι θα σκατε από την ζεστή για αλβα λέτε ουαου μου έβγαλε 10 χιλιόμετρα περισσότερα χαχαχαχ κάπου έλεος 

Α και να συμπληρωσο για την θερμοκρασία 41 βαθμούς με πρόγραμμα ποιανει απλά με σερφαρισμα και λίγο messanger !!! Σε θερμοκρασία δωματίου 25 βαθμών . Έλεος. Και εμείς αγαπήσαμε την σειρά μέχρι το 4!!! Από τότε και έπειτα τελείωσε η σειρά αυτή .. εμπορικά αντιγραφές συσκευή είναι από το s με ένα έξτρα !! 

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Προχθές το βράδυ έβλεπα βιντεάκια στο τικτοκ και ξαφνικά "ΠΑΦ" έσβησε, με υπόλοιπο μπαταρίας 43%, απλά έσβησε δεν έκανε επανεκκίνηση. Το άναψα εγώ και από τότε μέχρι τώρα δεν το ξαναπαρουσίασε. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει αν δεν σας αρέσει η αλήθεια ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω !!! Ο άλλος λέει εμένα μου πέφτουν τα σαγόνια από την αυτονομία!!! Και συμπληρώνει φυσικά τα έχω πειράξει όλα για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο χαχαχαχ ρε φίλε κινητό είναι παίρνει μια συσκευή για τα χαρακτηριστικά της και της επιδόσεις της και μετά τα κόβεις ? Δηλαδή λέγαμε για τα 120hz και ο άλλος την μειώνει βαζει ανάλυση hd κλείνει τα πάντα βάζει στο εκο... Και λέει τέλεια αυτονομία!!! Σε λίγο θα πάρετε ηλεκτρικα αυτοκίνητα και το χειμώνα θα ξεπαγιαζετε και το καλοκαίρι θα σκατε από την ζεστή για αλβα λέτε ουαου μου έβγαλε 10 χιλιόμετρα περισσότερα χαχαχαχ κάπου έλεος 
Α και να συμπληρωσο για την θερμοκρασία 40 βαθμούς με πρόγραμμα ποιανει απλά με σερφαρισμα και λίγο messanger !!! Σε θερμοκρασία δωματίου 25 βαθμών . Έλεος. Και εμείς αγαπήσαμε την σειρά μέχρι το 4!!! Από τότε και έπειτα τελείωσε η σειρά αυτή .. εμπορικά αντιγραφές συσκευή είναι από το s με ένα έξτρα !! 
Η μόνη αλήθεια είναι ότι τρολάρεις επιλεκτικά και παραποιείς τα γραφόμενα κάποιου συγκεκριμένου. Όποιος μπορεί να διαβάσει καταλαβαίνει. Τόσα στατιστικά μπαταρίας έχουμε ανεβάσει κι εσύ το βιολί σου. Καλό πάντως είναι να καταλαβαίνουμε τι γράφεται εδώ, αν μπορούμε βέβαια να διαβάσουμε σωστά και να μην είμαστε επιλεκτικοί σε αυτά που διαβάζουμε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Η μόνη αλήθεια είναι ότι τρολάρεις επιλεκτικά και παραποιείς τα γραφόμενα κάποιου συγκεκριμένου. Όποιος μπορεί να διαβάσει καταλαβαίνει. Τόσα στατιστικά μπαταρίας έχουμε ανεβάσει κι εσύ το βιολί σου. Καλό πάντως είναι να καταλαβαίνουμε τι γράφεται εδώ, αν μπορούμε βέβαια να διαβάσουμε σωστά και να μην είμαστε επιλεκτικοί σε αυτά που διαβάζουμε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλα στην ζωή δεν είναι τρολ !! Κάποια είναι αλήθεια είτε αρέσει είτε όχι εμένα μου αρέσει η συσκευή μου να δουλεύει με όλα τα χαρακτηριστικά της αν ήθελα πετσοκομενη συσκευή θα επερνα κατοτερη !! Φτάσαμε και 42 βαθμούς κατσαρόλα σε λίγο και όλα αυτά με WiFi !!! Γιατί το έχετε σαν θρησκεία ? Μια συσκευή είναι μπορεί σε άλλα σενάρια που το δουλεύει κάποιος με όλα τα χαρακτηριστικά του να μην αντιδρά με τον ίδιο τρόπο η συσκευή !!! Πχ να την καταπίνει τη μπαταρία..ο κολλητός μου που άλλαξε από 21 ultra στο 22 1tb μου λέει δεν κατάλαβα τίποτα στην μπαταρία είναι κάπως χειρότερο και την πίνει την μπαταρία κάθε μέρα 2 φορές φορτισμα !! Ξέρεις τη σημαίνει αυτό ; Δίνω λεφτά θέλω να δουλεύει όχι να το κοιτάω δεν είναι κόσμημα ημαρτον με τους ντεμεκ εδώ μέσα . Όπως και για την κάμερα άθλιο βίντεο απλά πράγματα  

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2022 at 6:03 ΜΜ, pank said:

Τελικά έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Πάροχος Cosmote. Είτε έχω Volte είτε όχι, αν αφήσω το κινητό ένα 10λεπτο ήσυχο ή κάνω χρήση μόνο wifi και όχι δεδομένων, τότε δεν περνάει καμία κλήση!

Παρατηρώντας το σήμα, τη στιγμή που με παίρνουν τηλέφωνο χάνεται στιγμιαία και επανέρχεται.

Το κουφό είναι μίλησα με Samsung και μου λέει η υπάλληλος ότι είναι θέμα ασυμβατότητας του κινητού με την Cosmote και αυτη πρέπει να βρει λύση. Και τη ρώτησα είναι δυνατόν αυτό που μου λέτε??? Αν είναι έτσι θα έπρεπε να αναφέρεται εκ μέρους σας ότι το κινητό δεν είναι συμβατό με Cosmote! Έλεος!

Ότι να ναι!!!

Εννοείται μίλησα με Cosmote η οποία δεν διαπιστώνει πρόβλημα στο δίκτυο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα, μένεις σε μεγάλη πόλη η σε χωριό που δεν έχει σήμα; 

Έχω και εγώ κόσμοτε και σκέφτομαι να το πάρω. Φαντάζομαι με ότι λες, ίσως δεν έχουν πρόβλημα όσοι έχουν wind η Vodafone, αν και δεν θα έπρεπε διότι η cosmote έχει το καλύτερο σήμα παντού!

Έχεις βρει πως να διορθώσεις μόνος σου το πρόβλημα; Να κλείνεις πχ τα δεδομένα όταν δεν τα χρειάζεσαι κλπ;

Είχα παλιά ένα παρόμοιο πρόβλημα με ένα ελλατωματικο lenovo p780 , που είχε θέμα στο wifi, νομίζω δούλευε μόνο σε λειτουργία πτήσης. Αργήσα να το καταλάβω και με πειραματισμούς κατάφερα να ξέρω πότε δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτό που ήθελα και απέφευγα να το επαναλάβω.

Φαντάζομαι, όλοι έχετε εδώ μέσα την ενημέρωση Ιουλίου , πάλι συνεχίζονται τα προβλήματα; 

Μπορεί να πει ο καθένας, τι διόρθωσε η τελευταία ενημέρωση που του έκανε, στο δικό του κινητό; Του τάδε μπορεί να του διόρθωσε κάτι άλλο από τον δεύτερο, καθώς βλέπω δεν συμφωνούμε όλοι για το τι πρόβλημα υπάρχει και αν. 

Το να λες ότι το κινητό είναι τέλειο δεν στέκει. Αν πεις όμως ότι το είχα αγοράσει το Μάιο, είχα πρόβλημα σε "αυτό", και σήμερα με την τελευταία ενημέρωση, αυτό, το πρόβλημα διορθώθηκε, τότε μπορείς να πεις ότι είναι τέλειο. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιασω κατι παραπανω. Μια απλη συμβουλη στους γραφικους... Αν δεν σας κανει μια συσκευη, πουληστε και παρτε την επομενη. Επισης αλλη φορα προσεχετε πριν αγορασετε...

Το εχω παθει κ εγω με το LG G Flex 2. Δεν ηταν για μενα, το εδωσα και αγορασα αλλο. Παρασυρθηκα και δεν αγορασα το σωστο κινητο...

Εγω εδωσα καποιες συμβουλες για συγκεκριμενα θεματα και εισπρατω ειρωνεια...  Το προσπερναω και θα συνεχισω στο ιδιο μοτιβο γιατι αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ. Επισης δεν εχω καμια διαθεση και αντιπαραθεσεις με ατομα.που δεν γνωριζω για μια συσκευη....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μένεις σε μεγάλη πόλη η σε χωριό που δεν έχει σήμα; 
Έχω και εγώ κόσμοτε και σκέφτομαι να το πάρω. Φαντάζομαι με ότι λες, ίσως δεν έχουν πρόβλημα όσοι έχουν wind η Vodafone, αν και δεν θα έπρεπε διότι η cosmote έχει το καλύτερο σήμα παντού!
Έχεις βρει πως να διορθώσεις μόνος σου το πρόβλημα; Να κλείνεις πχ τα δεδομένα όταν δεν τα χρειάζεσαι κλπ;
Είχα παλιά ένα παρόμοιο πρόβλημα με ένα ελλατωματικο lenovo p780 , που είχε θέμα στο wifi, νομίζω δούλευε μόνο σε λειτουργία πτήσης. Αργήσα να το καταλάβω και με πειραματισμούς κατάφερα να ξέρω πότε δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτό που ήθελα και απέφευγα να το επαναλάβω.
Φαντάζομαι, όλοι έχετε εδώ μέσα την ενημέρωση Ιουλίου , πάλι συνεχίζονται τα προβλήματα; 
Μπορεί να πει ο καθένας, τι διόρθωσε η τελευταία ενημέρωση που του έκανε, στο δικό του κινητό; Του τάδε μπορεί να του διόρθωσε κάτι άλλο από τον δεύτερο, καθώς βλέπω δεν συμφωνούμε όλοι για το τι πρόβλημα υπάρχει και αν. 
Το να λες ότι το κινητό είναι τέλειο δεν στέκει. Αν πεις όμως ότι το είχα αγοράσει το Μάιο, είχα πρόβλημα σε "αυτό", και σήμερα με την τελευταία ενημέρωση, αυτό, το πρόβλημα διορθώθηκε, τότε μπορείς να πεις ότι είναι τέλειο. 
Δυστυχώς ακόμα δεν έχω βγάλει. Το όλο θέμα ξεκίνησε τελικα από τη στιγμή που καταργήθηκε το 3g.
Όταν είναι το κινητό στο 4g και εννοείται Volte μετά από 5 λεπτά που δεν θα κάνω κάποια κλήση, αν με πάρει κάποιος σβήνει το Volte φεύγουν τα κουτάκια του σήματος και μετά από 1 δευτερόλεπτο ξανά έρχονται!
Η κλήση που δέχθηκα δεν περνάει. Αν το έχω γυρισμενο σε 2g ή wifi calling περνάει κανονικά.
Είμαι σε επαφή με Cosmote ξανά άλλαξα sim αλλά τίποτα.
Το περίεργο είναι ότι το έβαλα σε S20 Ultra και Νote 10 lite και μου κάνει τα ίδια.
Είμαι στην Κατερίνη.
Οπότε λογικά δεν φταίει το κινητό!
Η Cosmote λέει δεν υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο. Είναι δυνατόν να φταίνε τα κινητά samsung?
Σήμερα θα κοιτάξω να βάλω άλλη sim Cosmote στο κινητό μου να δω αν κάνει το ίδιο.

Έβαλα μια sim Vodafone και παίζει κανονικά, αλλά το γυρνάει σε 3G την ώρα της κλήσης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...