Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

32 minutes ago, REDHOTSTEF said:

Μακάρι, αλλά δεν σε πιστεύω..

Θα το πάρω και εγώ σε λίγες μέρες, αλλά μόνο από μαγαζί και όχι μεταχειρισμένο, και ας είναι σφραγισμένο. Θέλω να κάνω μια μεγάλη αγορά για το αφορολογητο για την εφορία για του χρόνου. 

Ίσως έχεις πρόβλημα στο gps, πολλοι γράφουν ότι δεν διορθώθηκε ακόμα. 

Μην περιμένεις και πολλά ίδιο με το περσινό είναι . Σκεψου βλέπω με 4g+  βίντεο YouTube και σερφαρω ταυτόχρονα και έχει ζεσταθεί !!! Ημαρτον . Με νορμάλ θερμοκρασία εξωτερική σπίτι 24 βαθμούς !! Κάμερες Μέτριες !!  

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, GMF80 said:

Προτιμω τον κλασσικο τροπο με το χαρτη οταν παω διακοπες. Οσες φορες χρησιμοποιησα GPS στο παρελθον αλλου κατεληξα 🤣

Όσες φορές χάθηκα το gps με βοηθησε να βρω τον δρόμο μου. Αλλά οκ δεν με πειράζει για το κινητό, θα διορθωθει. Και με το sony ericsson w995 που είχα πριν δέκα χρόνια με έβγαζε σε μια ακτίνα 500 μέτρων και αργούσε να με βρει ακριβώς. Ήταν το Α-gps όπου το σήμα ερχόταν από τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και όχι μόνο από δορυφόρο. 

Θα προτιμάς φαντάζομαι και άλλους κλασσικούς τρόπους , οπότε φαντάζομαι θα είσαι σαν αυτούς που παίρνουν iphone και κάνουν αναπάντητες. Βέβαια και το ultra δεν είναι φθηνό, αλλά μια από τα ίδια και εγώ, θα το πάρω και δεν θα χρησιμοποιήσω όλες τις δυνατότητες του. Πιο πολύ για τις κάμερες το θέλω και ταυτόχρονα τη φαρδιά οθονη, που δεν υπάρχουν στον ανταγωνισμό. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με οτι λες, iphone δεν εχω παρει ποτε.

Απλα το GPS δεν με βολευει στη χρηση...

Το κινητο το πηρα για την οθοναρα κυριως και μετα για τις καμερες και τη μπαταρια. Σκοπευω να το κρατησω 3ετια το μινιμουμ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είμαι θάλασσα και το χρησιμοποιώ με 5g , που πιάνει στην περιοχή μου, κάτω από μια ομπρέλα στην αντηλιά. Η οθόνη, φυσικά, είναι στο τέρμα φωτεινότητα και το τηλέφωνο είναι κρύο! Από θερμοκρασία πάει πάρα πολύ καλά. Φυσικά όταν το εκθέσεις απευθείας στον ήλιο με gps στο αυτοκίνητο λογικό είναι να ανεβάσει θερμοκρασία. Το καλό είναι ότι είναι μέχρι εκεί. Δεν έχει καμία επίπτωση στη λειτουργία του τηλεφώνου. Προσωπικά το gps λειτουργεί υποδειγματικά. Από την αρχή δεν είχε θέμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια διαβαζα στο τοπικ του S20 +  τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας του.... Το κρατησα 26 μηνες χωρις κανενα προβλημα και αν δεν μου εμπαινε ο πειρασμος του S22 U θα το κρατουσα για καιρο ακομα... 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Προτιμω τον κλασσικο τροπο με το χαρτη οταν παω διακοπες. Οσες φορες χρησιμοποιησα GPS στο παρελθον αλλου κατεληξα 🤣

 

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Τα ιδια διαβαζα στο τοπικ του S20 +  τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας του.... Το κρατησα 26 μηνες χωρις κανενα προβλημα και αν δεν μου εμπαινε ο πειρασμος του S22 U θα το κρατουσα για καιρο ακομα... 

😛 😛

Αν δεν σκαλίζεις όλες τις λειτουργίες του κινητού, φυσικά μπορεί να μην καταλάβεις πότε αν υπάρχει κάπου πρόβλημα. Αυτό είναι καλό. Όταν για τη χρήση που το θέλεις είναι άψογο, δεν σε νοιάζουν τα υπόλοιπα.

Τώρα είμαι σε δίλημμα να το πάρω σε μπορντό η άσπρο. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα  κάτοχος και εγώ από εχθές με τον πύραυλο παιδιά πραγματικά είναι φοβερό κινητό.... Διαπίστωσα κάτι όμως και δεν ξέρω τι φταίει. Έχω βάλει   στην ρυθμίσει οθόνης και στην  λειτουργία  το έντονη και στην εξισορρόπηση λευκού το έχω βάλει τέρμα αριστερά όσο ποιο ψυχρό και από κάτω στις σύνθετες ρυθμίσεις έχω βάλει το R τέρμα αριστερά και το G στην μέση περίπου  έτσι να πετύχω όσο ποιο λευκό θα έλεγα μέχρι εδώ οκ.Όταν κλειδώνω και ξεκλειδώνω την οθόνη κάποιες φορές παραμείνει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις θα έλεγα δεν επανέρχεται ακαριαία στις ρυθμισεις που έχω βάλει εγώ οπως αναφέρω παραπάνω περνάνε κάποια δευτερόλεπτα θα ελεγα .Έκανα εργοστασιάκες ρυθμισεις αλλά τίποτα ... κάποια γνώμη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Πάροχος Cosmote. Είτε έχω Volte είτε όχι, αν αφήσω το κινητό ένα 10λεπτο ήσυχο ή κάνω χρήση μόνο wifi και όχι δεδομένων, τότε δεν περνάει καμία κλήση!

Παρατηρώντας το σήμα, τη στιγμή που με παίρνουν τηλέφωνο χάνεται στιγμιαία και επανέρχεται.

Το κουφό είναι μίλησα με Samsung και μου λέει η υπάλληλος ότι είναι θέμα ασυμβατότητας του κινητού με την Cosmote και αυτη πρέπει να βρει λύση. Και τη ρώτησα είναι δυνατόν αυτό που μου λέτε??? Αν είναι έτσι θα έπρεπε να αναφέρεται εκ μέρους σας ότι το κινητό δεν είναι συμβατό με Cosmote! Έλεος!

Ότι να ναι!!!

Εννοείται μίλησα με Cosmote η οποία δεν διαπιστώνει πρόβλημα στο δίκτυο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pank said:

Τελικά έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Πάροχος Cosmote. Είτε έχω Volte είτε όχι, αν αφήσω το κινητό ένα 10λεπτο ήσυχο ή κάνω χρήση μόνο wifi και όχι δεδομένων, τότε δεν περνάει καμία κλήση!

Παρατηρώντας το σήμα, τη στιγμή που με παίρνουν τηλέφωνο χάνεται στιγμιαία και επανέρχεται.

Το κουφό είναι μίλησα με Samsung και μου λέει η υπάλληλος ότι είναι θέμα ασυμβατότητας του κινητού με την Cosmote και αυτη πρέπει να βρει λύση. Και τη ρώτησα είναι δυνατόν αυτό που μου λέτε??? Αν είναι έτσι θα έπρεπε να αναφέρεται εκ μέρους σας ότι το κινητό δεν είναι συμβατό με Cosmote! Έλεος!

Ότι να ναι!!!

Εννοείται μίλησα με Cosmote η οποία δεν διαπιστώνει πρόβλημα στο δίκτυο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα άμεσα φίλε μου. Εγώ με Vodafone όχι δεν είχα ποτέ θέμα. Όσο για τους ήχους, η συσκευή όντως είναι ένα μικρό βήμα πίσω σε σχέση με το s21 ultra  και τα ηχεία του είναι ελαφρώς υποδεέστερα από κάποιες άλλες ναυαρχίδες όπως έδειξαν και τα τεστ του GSMArena. Παρόλα αυτά, είναι επαρκεστατα και ποιοτικά.

Εγώ αυτό που περίμενα είναι κάποιο σχόλιο αναφορικά με την amd gpu και την περίφημη ray tracing τεχνολογία. Είμαι περίεργος αν όλος αυτός ο ντόρος ήταν για το τίποτα. Επίσης οι νέες φήμες λένε ότι θα παγώσουν τον exynos στα s23 αφού ο 2300 έχει θέματα ήδη και μάλλον θα επιστρέψουν κατά το 2025 όταν θα έχουν ξεπεράσει (ίσως) την Qualcomm 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το να ξεπεράσουν όμως φίλε μου οι exynos τους επεξεργαστές της Qualcomm, δυστυχώς με τα έως τώρα δεδομένα, μοιάζει με σενάριο επιστημονικής φαντασίας. 

Αυτό δεν είναι καλό για τον ανταγωνισμό, μακάρι η συμπαθής κορεατική εταιρεία να τα καταφέρει, αλλά το βλέπω κομματάκι δύσκολο... 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Το να ξεπεράσουν όμως φίλε μου οι exynos τους επεξεργαστές της Qualcomm, δυστυχώς με τα έως τώρα δεδομένα, μοιάζει με σενάριο επιστημονικής φαντασίας. 

Αυτό δεν είναι καλό για τον ανταγωνισμό, μακάρι η συμπαθής κορεατική εταιρεία να τα καταφέρει, αλλά το βλέπω κομματάκι δύσκολο... 

Έχει γίνει στο παρελθόν πχ note 4. Στο s22u οι διαφορές είναι αμελητέες πάντως. Εμφανείς είναι μόνο στις θερμοκρασίες όπου ο snap είναι χειρότερος και στη σταθεροποίηση στο νυχτερινό βίντεο όπου είναι καλύτερος.

Έχει κυκλοφορήσει μια φήμη σε διεθνή fora ότι κάποιοι exynos 2200 πέρασαν εσπευσμενα τη γραμμή παραγωγής χωρίς όλα τα quality checks για αυτό και οι μεγαλες διαφοροποιήσεις από κάποιους reviewers (πχ xda). Μου φαίνεται τραβηγμένο προσωπικά 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες όσο το κράτησα κι εγώ σε μέρες καύσωνα κιόλας το κινητό δεν μασάει, έχει φοβερή κατασκευή και η απαγωγή θερμότητας μοναδική! 40.5 και 41 και δεν καταλαβαίνεις τίποτα στο χέρι σου καμιά σχέση με  S21fe κλπ  όταν λαμπαδιάζουν...

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Από θερμοκρασίες όσο το κράτησα κι εγώ σε μέρες καύσωνα κιόλας το κινητό δεν μασάει, έχει φοβερή κατασκευή και η απαγωγή θερμότητας μοναδική! 40.5 και 41 και δεν καταλαβαίνεις τίποτα στο χέρι σου καμιά σχέση με  S21fe κλπ  όταν λαμπαδιάζουν...

 

Μάλλον όνειρα βλέπεις !!! Απλό σερφάρισμα κ βίντεο στο YouTube Background με θερμοκρασία δωματίου 25 βαθμούς και 4g foul η συσκευή Ήταν αρκετα καυτή . Ειδικά στην πάνω πλευρά της 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι βλεπει ονειρα ο φιλος Konakis... Χρονια διαβαζω τα ποστ του, εχουμε κατα καιρους το ιδιο κινητο και συμφωνω απολυτα μαζι του...

Τετοιες συσκευες με τετοια σπεκς και υλικα θα ζεσταθουν λιγο παραπανω καλοκαιρι. Αν δεν επηρεαζει την αποδοση που το προβλημα?

Εδω με τις σουπερ γρηγορες φορτισεις να δειτε τι θερμοκρασιες ανεβαζουν...

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από ασύρματη φόρτιση το καλοκαίρι...το άλλο δεν το σχολιάζω ζω το όνειρο μου 😄😛

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαίνεστε το ίδιο κινητό έχετε όλοι , η ίδια συμπεριφορά θα ισχύει σε όλα τα κινητά.  Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι μεγάλο ρόλο στο θέμα θερμοκρασία είναι...... η χρήση που θα κάνει ο κάθε ένας, οι εξωτερική θερμοκρασία περιβάλλοντος, τι θήκη φορά ο κάθε ένας, αν τραβάει 4κ βίντεο με 40 βαθμούς έξω, αν έχεις 5g συνέχεια ανοιχτά κ άλλα τέτοια πράγματα.  Δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση, αλλά όλοι έχουμε το ίδιο κινητό.  Χωρίς παρεξήγηση πάντα κ φιλικά. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Δεν νομιζω οτι βλεπει ονειρα ο φιλος Konakis... Χρονια διαβαζω τα ποστ του, εχουμε κατα καιρους το ιδιο κινητο και συμφωνω απολυτα μαζι του...

Τετοιες συσκευες με τετοια σπεκς και υλικα θα ζεσταθουν λιγο παραπανω καλοκαιρι. Αν δεν επηρεαζει την αποδοση που το προβλημα?

Εδω με τις σουπερ γρηγορες φορτισεις να δειτε τι θερμοκρασιες ανεβαζουν...

Τέλεια !!! Όποτε έχουμε συσκευή 1200 ευρώ που της βάζεις ένα απλό βίντεο στο YouTube να παίζει διαβάζεις ένα άρθρο θερμοκρασία δωματίου και γίνεται κατσαρόλα τέλεια !!! Ποιότητα !!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια !!! Όποτε έχουμε συσκευή 1200 ευρώ που της βάζεις ένα απλό βίντεο στο YouTube να παίζει διαβάζεις ένα άρθρο θερμοκρασία δωματίου και γίνεται κατσαρόλα τέλεια !!! Ποιότητα !!!
Όταν τρολάρεις να το κάνεις πιο... κομψά ώστε να μη φαίνεται τόσο πολύ. Το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες σε όλες τις συνθήκες. Δεν μπορεί όλοι να έχουμε διαφορετικό τηλέφωνο από το δικό σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Όταν τρολάρεις να το κάνεις πιο... κομψά ώστε να μη φαίνεται τόσο πολύ. Το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες σε όλες τις συνθήκες. Δεν μπορεί όλοι να έχουμε διαφορετικό τηλέφωνο από το δικό σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μάλλον του έδωσαν ελαττωματικό επειδή το πήρε τζάμπα....

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ειναι ολα για ολους.

Αυτος που το εχει ψαξει καλα το τηλεφωνο και ξερει τι θα παρει θα μεινει απολυτα ευχαριστημενος. Αν το παρεις day 1 δεν ξερεις τα δυνατα και "αδυνατα" σημεια του αλλο θεμα....

 

Η εμπειρια με τα S λεει οτι οσο περναει ο καιρος βελτιωνονται με τις ενημερωσεις... 

Εντωμεταξυ το σαγονι μου συνεχιζει να πεφτει στο πατωμα με την αυτονομια και δεν εχει μαθει ακομα τα μοτιβα χρησης...

15% εχει πεσει απο το πρωι με 2 ωρο οθονης (browsing και viber σε wifi) και 15 λεπτα κλησεων με wifi calling...

Εννοειται το εχω πειραξει βεβαια προς οφελος της αυτονομιας.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, GMF80 said:

Ενταξει δεν ειναι ολα για ολους.

Αυτος που το εχει ψαξει καλα το τηλεφωνο και ξερει τι θα παρει θα μεινει απολυτα ευχαριστημενος. Αν το παρεις day 1 δεν ξερεις τα δυνατα και "αδυνατα" σημεια του αλλο θεμα....

 

Η εμπειρια με τα S λεει οτι οσο περναει ο καιρος βελτιωνονται με τις ενημερωσεις... 

Εντωμεταξυ το σαγονι μου συνεχιζει να πεφτει στο πατωμα με την αυτονομια και δεν εχει μαθει ακομα τα μοτιβα χρησης...

15% εχει πεσει απο το πρωι με 2 ωρο οθονης (browsing και viber σε wifi) και 15 λεπτα κλησεων με wifi calling...

Εννοειται το εχω πειραξει βεβαια προς οφελος της αυτονομιας.

Φίλε καλησπέρα γράψε μας τι ρυθμίσεις έχεις κάνει για να της κάνω και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

 

Αρχικα σεταρω βασει του τροπου που προτεινει ο S-Wind

 

Οδηγος για S9/S9+ μεσα στο φορουμ γιαντα S. Ισχυει για ολα...

Μετεπειτα οτι εφαρμογη δεν μου ειναι χρησιμη την απενεργοποιω, απεγκαθιστω η τοποθετω σε πληρη αδρανεια.

Animations κλπ στο 0.5 μεσω του μενου προγραμματιστη.

Επισης δεν χρησιμοποιω δονησεις (ουτε σε πληκτρολογιο) ουτε ηχους συστηματος...

 

GPS ανοιγω μονο οταν χρειαστει...

 

Επισης αυτο το κολπακι πιθανον να βοηθαει

https://youtu.be/fc-OJ1XT2Jc

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάνω από 2.30 ώρες SOT δεν πιάνω πάντως. Σήμα δεν έχω τόσο κακό. Απλά έχω παραδώσει και λειτουργώ τη συσκευή έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GMF80 said:

 

Αρχικα σεταρω βασει του τροπου που προτεινει ο S-Wind

 

Οδηγος για S9/S9+ μεσα στο φορουμ γιαντα S. Ισχυει για ολα...

Μετεπειτα οτι εφαρμογη δεν μου ειναι χρησιμη την απενεργοποιω, απεγκαθιστω η τοποθετω σε πληρη αδρανεια.

Animations κλπ στο 0.5 μεσω του μενου προγραμματιστη.

Επισης δεν χρησιμοποιω δονησεις (ουτε σε πληκτρολογιο) ουτε ηχους συστηματος...

 

GPS ανοιγω μονο οταν χρειαστει...

 

Επισης αυτο το κολπακι πιθανον να βοηθαει

https://youtu.be/fc-OJ1XT2Jc

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...