Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ παιδιά εδώ και κάποιους μήνες και το έχω λατρέψει! Ειδικά τώρα που βρήκα τρόπο να ενεργοποιήσω και την ηχογράφηση κλήσεων που έχει από μόνο του είμαι κομπλέ! Απλά κινηταρα 🤩

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

11 minutes ago, winer said:

Το πήρα και εγώ παιδιά εδώ και κάποιους μήνες και το έχω λατρέψει! Ειδικά τώρα που βρήκα τρόπο να ενεργοποιήσω και την ηχογράφηση κλήσεων που έχει από μόνο του είμαι κομπλέ! Απλά κινηταρα 🤩

Για πες μας και σε εμάς τον τρόπο!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει όντως ηχογράφηση κλήσεων;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, petpapoy said:

Για πες μας και σε εμάς τον τρόπο!

 Λοιπόν!  Ο τρόπος για όποιον ενδιαφέρεται δεν απαιτεί root αλλά μιλάω κυρίως για exynos συσκευές! Επίσης καλό είναι να γνωρίζουνε όσοι δεν γνωρίζουν ότι ως πριν ένα μήνα με δύο υπήρχανε προγράμματα στο play store και ηχογραφούσαν σχετικά καλά αλλά η καλή μας google το απαγόρευσε και αυτό... και έτσι επειδή για μένα είναι πάρα πολύ σημαντική  η ηχογράφηση κλήσεων το έψαξα και είναι και πανεύκολο απλά χρειάζεται μία μικρή χρέωση από 5 έως 10 ευρώ. Η διαδικασία ακόμα και για κάποιον που δεν το κατέχει πολύ σπάνιο φυσικά εδώ μέσα φαντάζομαι είναι παιχνιδάκι αλλά ο καλύτερος τρόπος είναι να δείτε το βιντεάκι το οποίο δεν το έχω ανεβάσει εγώ αλλά αυτό με βοήθησε να το κάνω που στην ουσία τι κάνεις? Αλλάζεις το csc τη συσκευή σου και έτσι μαγικά επειδή διαλέγεις μία χώρα που επιτρέπει την ηχογράφηση κλήσεων εγώ διάλεξα ταϋλάνδη εμφανίζεται το μαγικό μενού της ηχογράφησης κλήσεων! Δεν διαγράφει τίποτα από το κινητό μας παίρνω αναβαθμίσεις κανονικά δεν επηρεάζουν τίποτα! Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται να μπει σε αυτή τη διαδικασία αυτό είναι το βιντεάκι και ότι βοήθεια χρειαστείτε εδώ είμαι!

 Μισό βρίσκω το βιντεάκι και το ποστάρω 😀 https://www.youtube.com/watch?v=3Z_eJX9WLrY&t=236s&ab_channel=ArtushFoto

10 minutes ago, p_k said:

Υποστηρίζει όντως ηχογράφηση κλήσεων;

ναι φίλε και όχι απλά υποστηρίζει γράφει και με bluetooth και με ακουστικά με καλώδιο και είναι Όλα καθαρά και οι δύο μεριές τώρα μισό λεπτάκι να βρω το βιντεάκι και θα το δείτε είναι πανεύκολο

https://www.youtube.com/watch?v=3Z_eJX9WLrY&t=236s&ab_channel=ArtushFoto

δείτε βιντεάκι για να δείτε πόσο εύκολα ενεργοποιούμε ηχογράφηση κλήσεων που την έχει  το κινητό απλά μερικές χωρες δεν το επιτρέπουν όπως η Ελλάδα! σε εμένα δουλεύει τέλεια εδώ και τρεις μήνες

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, winer said:

Το πήρα και εγώ παιδιά εδώ και κάποιους μήνες και το έχω λατρέψει! Ειδικά τώρα που βρήκα τρόπο να ενεργοποιήσω και την ηχογράφηση κλήσεων που έχει από μόνο του είμαι κομπλέ! Απλά κινηταρα 🤩

Με ποιόν τρόπο το κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, spinmaths said:

Με ποιόν τρόπο το κατάφερες;

Τα εξηγώ με λεπτομέρειες είναι πιο πάνω δες και το βιντεάκι σε παρακαλώ https://www.youtube.com/watch?v=3Z_eJX9WLrY&t=236s&ab_channel=ArtushFoto

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ένα screenshot απόδειξη ότι έχω ηχογράφηση κλήσεων απλά κάντε κατά γράμμα ότι λέει!

Screenshot_20220708-143437_Call settings.jpg

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο λεει οτι μερικα πραγματα ΔΕΝ δουλευουνε μετα την αλλαγη, προσοχη αν σας ενδιαφερουν

What doesn't work:
SAMSUNG Free - but I don't use that, I use Google Discover.
SamsungPay - According to XDA and some information from the internet, 
SamsungPay doesn't work either (I haven't verified it), but that doesn't bother me because I use GooglePay.
Caller SPAM ID - supposedly doesn't work (I haven't verified it), I'll check in time. According to XDA, it is enough to replace it with Hiya or other app.
Call recording wont work in "Wifi-calls"

you need to take out your SIM CARD before procedure.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, emperor_gr said:

Στο βιντεο λεει οτι μερικα πραγματα ΔΕΝ δουλευουνε μετα την αλλαγη, προσοχη αν σας ενδιαφερουν

What doesn't work:
SAMSUNG Free - but I don't use that, I use Google Discover.
SamsungPay - According to XDA and some information from the internet, 
SamsungPay doesn't work either (I haven't verified it), but that doesn't bother me because I use GooglePay.
Caller SPAM ID - supposedly doesn't work (I haven't verified it), I'll check in time. According to XDA, it is enough to replace it with Hiya or other app.
Call recording wont work in "Wifi-calls"

you need to take out your SIM CARD before procedure.

Πολύ σωστά φίλε για αυτό είπα να προσέξουνε το βίντεο οσοι το κάνουνε! Επίσης όπως λες πολύ σημαντικό να έχετε βγάλει τη sim κάρτα!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, winer said:

Πολύ σωστά φίλε για αυτό είπα να προσέξουνε το βίντεο οσοι το κάνουνε! Επίσης όπως λες πολύ σημαντικό να έχετε βγάλει τη sim κάρτα!

Το έκανα και δουλεύει άψογα!!

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Strofigkas said:

Το έκανα και δουλεύει άψογα!!

Μπράβο φίλε να το χαρείς και να ξέρεις κάνει κάτι που δεν το κάνανε τα προγράμματα τα εξωτερικά και αυτό είναι ότι ηχογραφεί τέλεια και με bluetooth και με οποιαδήποτε ακουστικά και με το smartwatch Galaxy watch 4 classic έχω εγώ 😁😉

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απλή ερώτηση έχω κάνει και αναζητώ μια απάντηση για να δω αν είναι όλα οκ με το κινητό! Έχετε κ εσείς τόσο χαμηλό ήχο στις ειδοποιήσεις ; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι χτυπάει τόσο χαμηλά....

Βασικά χτυπάει μόνο απο το κάτω ηχείο και όχι απο τα 2!

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απλή ερώτηση έχω κάνει και αναζητώ μια απάντηση για να δω αν είναι όλα οκ με το κινητό! Έχετε κ εσείς τόσο χαμηλό ήχο στις ειδοποιήσεις ; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι χτυπάει τόσο χαμηλά....
Βασικά χτυπάει μόνο απο το κάτω ηχείο και όχι απο τα 2!
Ναι δεν έχει σημασία που χτυπάει από το ένα. Ξεσηκώνει τον κόσμο όταν έχεις κλήση ή ειδοποίηση γιατί απλά χτυπάει παρά πολύ δυνατά. Και στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις. Η δόνηση είναι χαμηλή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Ναι δεν έχει σημασία που χτυπάει από το ένα. Ξεσηκώνει τον κόσμο όταν έχεις κλήση ή ειδοποίηση γιατί απλά χτυπάει παρά πολύ δυνατά. Και στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις. Η δόνηση είναι χαμηλή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα εμένα χτυπάει απίστευτα χαμηλά όμως!

Link to comment
Share on other sites

Μα εμένα χτυπάει απίστευτα χαμηλά όμως!
Το κανονικό είναι να χτυπάει πάρα πολύ δυνατά! Να δεις τις ρυθμίσεις σου ή να το πας στο σέρβις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, costsa41 said:

Το κανονικό είναι να χτυπάει πάρα πολύ δυνατά! Να δεις τις ρυθμίσεις σου ή να το πας στο σέρβις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πφφ για τέτοια είμαστε με το καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε κάποια καλή αξιόπιστη θήκη πλήρως αδιάβροχη για να μπει η συσκευή στη θάλασσα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ThanosDurex said:

Πφφ για τέτοια είμαστε με το καλημερα!

Δοκίμασε άλλον ήχο ή Δοκίμασε από τους ήχους της συσκευής σού.  Σπάνια περίπτωση αυτό που αναφέρεις. Κάνε κ μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν δεν καταφέρεις τίποτα κ μετά σέρβις 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ThanosDurex said:

Ρε παιδιά μια απλή ερώτηση έχω κάνει και αναζητώ μια απάντηση για να δω αν είναι όλα οκ με το κινητό! Έχετε κ εσείς τόσο χαμηλό ήχο στις ειδοποιήσεις ; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι χτυπάει τόσο χαμηλά....

Βασικά χτυπάει μόνο απο το κάτω ηχείο και όχι απο τα 2!

Φίλε μήπως έχεις συνηθίσει σε πιο δυνατές ειδοποιήσεις γιατί και εγώ δεν θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ δυνατό απλά ακούγεται. Στον ήχο κλήσης είναι όντως δυνατό. Έχεις και εκεί χαμηλή ένταση? Στη θέση σου θα δοκίμαζα όλους τους ήχους που έχει και σαν τελική θα έβαζα το zedge για να συγκρίνω πιο πολύ ακόμα.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 9:50 ΜΜ, Dark_Lord said:

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σε βιντεο το super steady mode? Αξίζει πιστεύετε? Στο S10 plus θυμαμαι ότι έκανε σημαντικό crop στην ποιότητα της εικονας

Το Super steady mode είναι πολύ απλά τέλειο όταν περπατάς ακόμα κι αν τρέχεις το βίντεο μετά δεν θα έχει καθόλου κουνημα και θα είναι ολοκάθαρο! Το προτιμώ όταν περπατάω κι αν το συγκρίνεις θα δεις ότι δεν συγκρίνεται απλά... Είναι κορυφή!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή 25w samsung γνήσιο, έχετε να προτείνετε από κάποιο μαγαζί συγκεκριμένα;

Γιατί βλέπω στο skroutz τιμές από 15€ εως 35€ και διαβάζω στα σχόλια, προσοχή να είναι γνήσιος...

Έχετε πάρει από κάπου συγκεκριμένα και να είναι ο "σωστός" ;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, antonis_kiriazis said:

Φορτιστή 25w samsung γνήσιο, έχετε να προτείνετε από κάποιο μαγαζί συγκεκριμένα;

Γιατί βλέπω στο skroutz τιμές από 15€ εως 35€ και διαβάζω στα σχόλια, προσοχή να είναι γνήσιος...

Έχετε πάρει από κάπου συγκεκριμένα και να είναι ο "σωστός" ;

Γιατί δεν τον παίρνεις από αλυσίδα; Κωτσος π.χ. 19,90 τον έχει και θα είναι σίγουρα γνήσιος..

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Μπήκσ στον Κωτσο και είχε τον "παζάρεψε το", τον έκλεισα στα 16€ δίπλα στην δουλειά μου στο αεροδρόμιο για άμεση παραλαβή.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Δοκίμασε άλλον ήχο ή Δοκίμασε από τους ήχους της συσκευής σού.  Σπάνια περίπτωση αυτό που αναφέρεις. Κάνε κ μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν δεν καταφέρεις τίποτα κ μετά σέρβις 

Δοκίμασα όλους τους ήχους αλλά τίποτα. Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με θέμα βλάβης της συσκευής αλλα περισσότερο με το σεταρισμα που έχει κάνει η Samsung. 

5 ώρες πριν, winer said:

Φίλε μήπως έχεις συνηθίσει σε πιο δυνατές ειδοποιήσεις γιατί και εγώ δεν θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ δυνατό απλά ακούγεται. Στον ήχο κλήσης είναι όντως δυνατό. Έχεις και εκεί χαμηλή ένταση? Στη θέση σου θα δοκίμαζα όλους τους ήχους που έχει και σαν τελική θα έβαζα το zedge για να συγκρίνω πιο πολύ ακόμα.

Μαλλον. Στο S20 οι ειδοποιήσεις ήταν κρύσταλλος. Σε αυτό έκανα την εξής δοκιμή. Κράτησα το κάτω ηχείο πατημένο (πες ότι ήταν στην τσέπη η ότι άλλο παράδειγμα θες) και χτύπαγε ειδοποίηση από viber και Facebook και πραγματικά δεν ακουγόταν τίποτα. 

Τραγικοί απλά που δεν χτυπάει και από τα δύο ηχεία. 

3 ώρες πριν, antonis_kiriazis said:

Σωστός!

Μπήκσ στον Κωτσο και είχε τον "παζάρεψε το", τον έκλεισα στα 16€ δίπλα στην δουλειά μου στο αεροδρόμιο για άμεση παραλαβή.

Ευχαριστώ!

Ναι αλλά από τον Κωτσοβολο δεν έχει καλώδιο μέσα, ενώ στο Skroutz περιλαμβάνει και καλώδιο στα 13€

https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-EP-TA800X-Bulk.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιες φορές έχω το ίδιο θέμα με τις κλήσεις. Με παίρνουν και δεν βγάζουν γραμμή. Dark Lord είχες το ιδο θέμα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...