Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Aod εννοείς την εφαρμογή και όχι αυτή που έχει το τηλέφωνο. Αυτή ρύθμισε την όπως θέλεις. Το always σβήσε το καλό πήγαινε ρυθμίσεις να ανάβει η οθόνη αρχικά με το που θα κάνεις ταπ το τηλέφωνο. Πήγαινε φωτεινότητα και βάλε προσαρμοσμένη. Δε χρειάζεται φουλ να είναι.
Θα δεις ότι το βράδυ σε stand by θα χάνεις μόνο 2% σε 6 ώρες. Λίγο περισσότερο αν έχεις ρολόι σε σύνδεση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την aod την εφαρμογη μηπως ξερεις να μου πεις φιλαρακι πως μπορω να την ριθμισω ωστε να ερχονται ειδοποιησεις αλλα να μην τρωι πολυ μπαταρια ? σ ευχαριστω και συγνωμη εαν σε κουρασα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την aod την εφαρμογη μηπως ξερεις να μου πεις φιλαρακι πως μπορω να την ριθμισω ωστε να ερχονται ειδοποιησεις αλλα να μην τρωι πολυ μπαταρια ? σ ευχαριστω και συγνωμη εαν σε κουρασα
Συνήθως δεν καταναλώνει μπαταρία. Θα το δεις και στις ρυθμίσεις της μπαταρίας ποια εφαρμογή σου καταναλώνει περισσότερο. Αν δεις ότι είναι αυτή τότε μπορείς να μην τη χρησιμοποιείς. Πήγαινε ρυθμίσεις always on display, πάτα επάνω του και βάλε τη ρύθμιση , εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις. Τότε μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση θα μένει ενεργεί η aod και θα είναι όπως περίπου η εφαρμογή. Δε χρειάζεται να ανάβουν λαμπάκια πλέον.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Συνήθως δεν καταναλώνει μπαταρία. Θα το δεις και στις ρυθμίσεις της μπαταρίας ποια εφαρμογή σου καταναλώνει περισσότερο. Αν δεις ότι είναι αυτή τότε μπορείς να μην τη χρησιμοποιείς. Πήγαινε ρυθμίσεις always on display, πάτα επάνω του και βάλε τη ρύθμιση , εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις. Τότε μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση θα μένει ενεργεί η aod και θα είναι όπως περίπου η εφαρμογή. Δε χρειάζεται να ανάβουν λαμπάκια πλέον.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε 

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν τα κινητα που πουλαει η Vodafone ειναι branded η "καθαρα"? παιζει απο σημερα μια "προσφορα" 20% και κατι αλλα που ειναι λιγο ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, setter said:

Παιδια ποιες ειναι οι Υπηρεσιες Google  που μου τρωι την μπαταρια?

Είναι από τις βασικές λειτουργίες του android αλλά δυστυχώς πολύ συχνά έχουν υψηλή κατανάλωση.

https://support.google.com/android/answer/10546414?hl=el

Δοκίμασε τις παρακάτω λύσεις που δίνει η ίδια η Google μήπως και πετύχεις κάτι.

https://support.google.com/googleplay/answer/9037938?hl=el

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Anlibafojo said:

Είναι από τις βασικές λειτουργίες του android αλλά δυστυχώς πολύ συχνά έχουν υψηλή κατανάλωση.

https://support.google.com/android/answer/10546414?hl=el

Δοκίμασε τις παρακάτω λύσεις που δίνει η ίδια η Google μήπως και πετύχεις κάτι.

https://support.google.com/googleplay/answer/9037938?hl=el

 

Σ ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Δούλεψε σε κανέναν το νέο Samsung Wallet? Εμένα εγκαθίσταται αλλά δεν δουλεύει ("Could not open Samsung Wallet"). Ούτε κατήργησε τα pass και pay όπως είχαν πει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freco said:

Καλημέρα.
Δούλεψε σε κανέναν το νέο Samsung Wallet? Εμένα εγκαθίσταται αλλά δεν δουλεύει ("Could not open Samsung Wallet"). Ούτε κατήργησε τα pass και pay όπως είχαν πει.

Καλημέρα.

Νομίζω είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί σε μερικές χώρες προς το παρόν, όχι σε όλες. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να του τοποθέτησαν μεμβράνη σε κατάστημα και να έχει μείνει ικανοποιημένος?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2022 at 10:07 ΠΜ, thalassi said:

Καλημερα κι απο μενα! Συχνες επανεκκινησεις κατα τη ληψη κλησεων...

Αυτό δεν το έχω δεί ουτε μία φορά... .

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

τελικα παραγγειλα ενα S22 Ultra 512GB απο Vodafone στα 1.199. H λογικη της e-sim σε αυτο το τηλεφωνο εχει λογικη? εννοω κερδιζεις κατι σε σχεση με την παραδοσιακη sim?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Υπάρχει κάποιος που να του τοποθέτησαν μεμβράνη σε κατάστημα και να έχει μείνει ικανοποιημένος?

I repair στο s21u Κ σε sony mark 3 Κ έχει γίνει άψογη δουλειά .

Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Καλημέρα.

Νομίζω είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί σε μερικές χώρες προς το παρόν, όχι σε όλες. 

Στην αρχή ήταν για 3-4 χώρες και δεν το "βλέπαμε" στo Samsung store. Τώρα το βλέπω κανονικά. Αλλά δεν παίζει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Just now, freco said:

Στην αρχή ήταν για 3-4 χώρες και δεν το "βλέπαμε" στo Samsung store. Τώρα το βλέπω κανονικά. Αλλά δεν παίζει.

Πώς το βρήκες; Εμένα δεν το εμφανίζει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Πώς το βρήκες; Εμένα δεν το εμφανίζει. 

Εμένα το δείχνει και κατεβάινει κανονικά.
Anyway. Θα περιμένω.
Ευχαριστώ.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2022 at 9:57 ΜΜ, Dark_Lord said:

Επίσης, έχοντας πλέον εικόνα από τη μπαταρία, μπορώ να πω ότι και αυτή έχει βελτιωθεί. Η μόνη περίπτωση όπου τη βλέπω να κατεβαίνει γρήγορα, είναι σε περιοχές με πολύ κακό σήμα. Εκεί μπορώ να δω ακόμη και γύρω στις 5 ώρες sot

Εκεί όμως είχα θέμα και με το iphone. Τις προάλλες που ήμουν σπίτι και σε περιοχές όπως Μαρούσι-Χαλάνδρι, με 4 ώρες sot και 13! ώρες αναμονή, είχα 50% ακόμη.

Άλλη μια παρατήρηση που εξακολουθώ να σημειώνω, είναι η απίστευτα καλή διαχείριση (για android συσκευή) σε κατάσταση αναμονής. Μου θυμίζει ios ξεκάθαρα.

8 ώρες SOT μπαταρία?? Πραγματικά μεγάλη βελτίωση!! Έχετε και οι υπόλοιποι ανάλογη εμπειρία μετά τα νέα updates??

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Vzoun said:

8 ώρες SOT μπαταρία?? Πραγματικά μεγάλη βελτίωση!! Έχετε και οι υπόλοιποι ανάλογη εμπειρία μετά τα νέα updates??

Δεν είναι κάτι που συμβαίνει σε μόνιμη βάση, ανέφερα αναλυτικά τι sot έχω σε περιπτώσεις χρήσης με κακό δίκτυο και τι όταν είμαι σε wifi ή σε εξαιρετικό δίκτυο. Ναι όμως, μετά το τελευταίο update έχω δει βελτιωση 

Και για να μη δεχόμαστε αμφιβολίες και επικρίσεις από κάποιους που εμφανίζονται κατά καιρους:

Screenshot_20220611-203422_Device care.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

 

Screenshot_20220624-112452_Device care.jpg

Just now, setter said:

 

Screenshot_20220624-112452_Device care.jpg

Εμένα αυτή είναι η κατάσταση της μπαταρίας!! 

Screenshot_20220624-112930_Device care.jpg

2 minutes ago, setter said:

 

Screenshot_20220624-112452_Device care.jpg

Εμένα αυτή είναι η κατάσταση της μπαταρίας!! 

Screenshot_20220624-112930_Device care.jpg

Μπορώ να κάνω κάτι να βελτιώσω την μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, setter said:

 

Screenshot_20220624-112452_Device care.jpg

Εμένα αυτή είναι η κατάσταση της μπαταρίας!! 

Screenshot_20220624-112930_Device care.jpg

Μπορώ να κάνω κάτι να βελτιώσω την μπαταρία; 

Θα τους το πέταγα στο κεφάλι από εκεί που το πήρα. Αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, setter said:

 

Screenshot_20220624-112452_Device care.jpg

Εμένα αυτή είναι η κατάσταση της μπαταρίας!! 

Screenshot_20220624-112930_Device care.jpg

Μπορώ να κάνω κάτι να βελτιώσω την μπαταρία; 

μα περα απο τη 1 ωρα οθονης , εισαι στο 40% μετα απο 24 ωρες αναμονης , με 2 sim αν βλεπω καλα . ποσο να κρατησει μια μπαταρια περισσοτερο ? aod notify και τετοιου ειδους εφαρμογες τρωνε μπαταρια .

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, alex61 said:

Guy's κατέβασα το samsung wallet (έτσι για...) αλλά δεν μου το ανοίγει. Συμβαίνει και σε εσάς? 

Το δοκίμασα από περιέργεια..ούτε σε μένα ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...