Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ευχαριστώ!

Δεν έχω ρωτήσει, θα πάρω αύριο να μάθω... αλλά ήθελα να εξαντλήσω πρώτα το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το Whitestone έχει καλή αίσθηση όμως με βρεγμένα χέρια ή και το αντίθετο "ξερά" πάλι θέλει λίγη παραπάνω δύναμη και προσπάθεια. Αν τα δάχτυλα είναι με την φυσική τους λιπαρότητα δουλεύει σχετικά καλά έως καλά αν πατήσεις πιο  δυνατά στον αισθητήρα, διαφορετικά μέτρια...στο s21 fe 5g που επίσης έχω με εξαιρετικό γυαλί της Nilkin η απόκριση και το αποτέλεσμα μέρα με τη νύχτα, ακαριαία απόκριση και θα πιάσει πάντα! 

Φορτιστή θεωρώ κι εγώ ότι σε καλύπτει ο 25αρης. 

Μεμβράνη κι από μένα η γνώμη μου και στα irepair βάζουν καλής ποιότητας τώρα τελευταία από σχόλια που διαβάζω σε άλλα νήματα αν δεν βρεις στην Smartec

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χθες που πήγα να πάρω μια θήκη στο πλησιέστερο κατάστημα που βρίσκεται κοντά μου, μου πρότεινε αυτό https://techpassion.gr/s22-ultra/125080-glastify-uvtg-full-cover-tempered-glass-samsung-galaxy-s22-ultra-5g-2-pack-9589046919824.html  το τοποθετούν κιόλας.

Αλλά δεν υπάρχει feedback και λέω να πάω στην safe λύση που χρησιμοποιώ χρόνια...μεμβράνη.

Αν δεν έχει η smartec θα δοκιμάσω irepair.

Nillkin εξαιρετική ποιότητα, τα χρησιμοποιώ σε όλα τα samsung σειράς Α της συζύγου που έχουν όμως, φλατ γυαλί!

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο κάτοχος του S22 ultra είμαι Ιταλία και το αγοράζω από εδώ το 512gb σε πράσινο χρώμα. Εγγύηση θα έχω Ελλάδα? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, avgouleo2 said:

Από αύριο κάτοχος του S22 ultra είμαι Ιταλία και το αγοράζω από εδώ το 512gb σε πράσινο χρώμα. Εγγύηση θα έχω Ελλάδα? 

δες εκει μηπως βρεις το graphiti βγαινει σε 512 μονο..ειναι εξαιρετικο χρωμα και σε sky blue βγαινει

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο smartec για μεμβράνη...

Μου είπαν ότι δεν έχουν φέρει το μηχάνημα που τοποθετεί τις μεμβράνες για το δικό μας και πιθανότατα δεν θα το φέρουν, από την ενημέρωση που έχουν.

Οπότε πήγα irepair το Μαρούσι... μετά από 4 προσπάθειες για να κόψει το μηχάνημα σωστά την μεμβράνη και αντίστοιχες 4 κατεστραμμένες....η πέμπτη ήταν και η τυχερή!

Ευχαριστώ τα παιδιά του καταστήματος για την προσπάθεια και την επιμονή τους!

Περιμετρικά είναι 1χιλ. ίσως πιο μέσα σε σχέση με αυτές τις Samsung που αγκαλιάζουν περισσότερο, αλλά με την θήκη νομίζω είναι ανεπαίσθητη η διαφορά.

Από αίσθηση είναι μια χαρά μέχρι στιγμής και το δακτυλικό αποτύπωμα και το πενάκι!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα σε πράσινο 

20220620_163200.jpg

20220620_163149.jpg

2 ώρες πριν, ernesto1983 said:

δες εκει μηπως βρεις το graphiti βγαινει σε 512 μονο..ειναι εξαιρετικο χρωμα και σε sky blue βγαινει

Ελα ωραίο είναι αλλα είχα κολλήσει στο πράσινο.. Κοίτα είμαι ναυτικός και δεν μπορώ να περιμένω. Βρεικα αυτό που ήθελα και περίμενα 3 μέρες γιατί φεύγω από Ιταλία αύριο. 

Link to comment
Share on other sites

Χτες τράβηξα βίντεο τη μικρή ενώ έκανε ποδήλατο. Εγώ έτρεχα να την προλάβω και κράταγα το κινητό με το ένα χέρι χωρίς το super steady mode. Νομίζω ότι μετά τα τελευταία update έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο. Μιλάμε ότι ήταν λες και το είχα σε τρίποδο το κινητό. Απίστευτη σταθεροποίηση η οποία θεωρώ ότι βρίσκεται πλέον σε ίδια επίπεδα με τα τελευταία iphone. Επίσης δοκίμασα και το zoom λίγο εκτεταμένα. Πραγματικά τρόμαξα με το ενδεχόμενο να έχει το κινητό κάποιος ηδονοβλεψίας..😁

και επειδή πολλά ειπώνονται υπό μορφή τρολ κατά καιρούς, παραθέτω το συμπέρασμα head to head σύγκρισης με το 13 pro max από το έγκριτο digitalcameraworld: 

"If we look at the results from both cameras, they’re both excellent, and both are capable of producing high-quality images and video in a range of different situations. That means the good news is that whatever you choose to buy, you’ll be getting something that performs extremely well. 

What it may likely come down to is your own preferences when it comes to iOS vs Android. Most people have their loyalties, and switching to another one usually only happens when something seriously tempting comes along. 

For those rare people who don’t mind either way, if pushed we’d have to pick the Samsung S22 Ultra as the best smartphone for photographers - but it’s certainly a very close run thing."

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2022 at 8:40 ΜΜ, antonis_kiriazis said:

Χθες που πήγα να πάρω μια θήκη στο πλησιέστερο κατάστημα που βρίσκεται κοντά μου, μου πρότεινε αυτό https://techpassion.gr/s22-ultra/125080-glastify-uvtg-full-cover-tempered-glass-samsung-galaxy-s22-ultra-5g-2-pack-9589046919824.html  το τοποθετούν κιόλας.

Αλλά δεν υπάρχει feedback και λέω να πάω στην safe λύση που χρησιμοποιώ χρόνια...μεμβράνη.

Αν δεν έχει η smartec θα δοκιμάσω irepair.

Nillkin εξαιρετική ποιότητα, τα χρησιμοποιώ σε όλα τα samsung σειράς Α της συζύγου που έχουν όμως, φλατ γυαλί!

η μία κριτική που υπάρχει για το γυαλί αυτό στο σκρουτζ είναι αποθαρρυντική πάντως...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

η μία κριτική που υπάρχει για το γυαλί αυτό στο σκρουτζ είναι αποθαρρυντική πάντως...

ε ναι...γιαυτό έβαλα την μεμβράνη και θα την αλλάζω όταν αραχνιάζει, όπως έκανα και στα προηγούμενα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχοντας πλέον εικόνα από τη μπαταρία, μπορώ να πω ότι και αυτή έχει βελτιωθεί. Η μόνη περίπτωση όπου τη βλέπω να κατεβαίνει γρήγορα, είναι σε περιοχές με πολύ κακό σήμα. Εκεί μπορώ να δω ακόμη και γύρω στις 5 ώρες sot

Εκεί όμως είχα θέμα και με το iphone. Τις προάλλες που ήμουν σπίτι και σε περιοχές όπως Μαρούσι-Χαλάνδρι, με 4 ώρες sot και 13! ώρες αναμονή, είχα 50% ακόμη.

Άλλη μια παρατήρηση που εξακολουθώ να σημειώνω, είναι η απίστευτα καλή διαχείριση (για android συσκευή) σε κατάσταση αναμονής. Μου θυμίζει ios ξεκάθαρα.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Dark_Lord said:

Χτες τράβηξα βίντεο τη μικρή ενώ έκανε ποδήλατο. Εγώ έτρεχα να την προλάβω και κράταγα το κινητό με το ένα χέρι χωρίς το super steady mode. Νομίζω ότι μετά τα τελευταία update έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο. Μιλάμε ότι ήταν λες και το είχα σε τρίποδο το κινητό. Απίστευτη σταθεροποίηση η οποία θεωρώ ότι βρίσκεται πλέον σε ίδια επίπεδα με τα τελευταία iphone. Επίσης δοκίμασα και το zoom λίγο εκτεταμένα. Πραγματικά τρόμαξα με το ενδεχόμενο να έχει το κινητό κάποιος ηδονοβλεψίας..😁

 

Η φωτογραφία είναι χθεσινή τραβηγμένη στις 20:40 με τρίποδο και ψηφιακό ζουμ 30Χ στο αυτόματο. Η απόσταση λήψης σύμφωνα με τους χάρτες Google είναι 598,28 μέτρα.1057735302_2022-06-1920_40_33.thumb.jpg.443a04b1a9653a6b7a8ba5e5a4042184.jpg

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 9:57 ΜΜ, spyros_mad_doc said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Αντιμετωπίζω το ίδιο με μερικούς πρόβλημα της αυξημένης κατανάλωσης των υπηρεσιών google play. 10% στο 24ωρο. Απλά δεν μπορώ να βρω σε προηγούμενες σελίδες τη λύση (αν υπάρχει). Εκτός αν επειδή ουσιαστικά χρησιμοποιώ το κινητό 10 μέρες είναι σε φάση καλιμπραρισματος. 

Και μια χαζή ερώτηση. Πως μπορώ να βάλω στα μηνύματα να έχουν άλλο ήχο ειδοποίησης από τον γενικό. Και γενικά αναλόγως την ειδοποίηση να έχω άλλο ήχο? 

Ευχαριστώ 

Ξανά ανεβάζω τη δημοσίευση μου μήπως απαντήσει κάποιος. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

η μία κριτική που υπάρχει για το γυαλί αυτό στο σκρουτζ είναι αποθαρρυντική πάντως...

Εγώ πάντως που έβαλα μεμβράνη από irepair μου χάλασε από τη ζέστη σε 2 μήνες .

Μου την άλλαξαν δωρεάν αλλά και πάλι.

Επίσης κάτω θα έχεις ένα μικρό κενό που ίσως δεν φαίνεται λόγω θήκης 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχοντας πλέον εικόνα από τη μπαταρία, μπορώ να πω ότι και αυτή έχει βελτιωθεί. Η μόνη περίπτωση όπου τη βλέπω να κατεβαίνει γρήγορα, είναι σε περιοχές με πολύ κακό σήμα. Εκεί μπορώ να δω ακόμη και γύρω στις 5 ώρες sot
Εκεί όμως είχα θέμα και με το iphone. Τις προάλλες που ήμουν σπίτι και σε περιοχές όπως Μαρούσι-Χαλάνδρι, με 4 ώρες sot και 13! ώρες αναμονή, είχα 50% ακόμη.
Άλλη μια παρατήρηση που εξακολουθώ να σημειώνω, είναι η απίστευτα καλή διαχείριση (για android συσκευή) σε κατάσταση αναμονής. Μου θυμίζει ios ξεκάθαρα.
Το stanby είναι κάτι που έχω επισημάνει και εγώ παλαιότερα στο νήμα. Ερχόμενος από s21 ultra , η διαφορά υπέρ του s22 είναι χαοτική. Δεν ξέρω αν είναι θέμα software , μόντεμ ή παροχου(από άποψη παροχου δεν έχει αλλάξει κάτι πάντως σε θέμα κεραιών κτλ) αλλά ένα απλό παράδειγμα ειναι οτι στην εργασία μου που δεν χρησιμοποιώ το κινητό αλλά είμαι μονιμα σε κίνηση σεν ένα χώρο 100 στρεματων με το s21 όταν σχολουσα είχα 75% ενώ με το s22 έχω υπόλοιπο 90%.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Εγώ πάντως που έβαλα μεμβράνη από irepair μου χάλασε από τη ζέστη σε 2 μήνες .
Μου την άλλαξαν δωρεάν αλλά και πάλι.
Επίσης κάτω θα έχεις ένα μικρό κενό που ίσως δεν φαίνεται λόγω θήκης 
Μου χάλασαν 2 σε 2 εβδομαδες , δεν ξανασχοληθηκα. Πήρα αυτή που προτείνουν τα παιδιά εδώ από amazon και είναι εξαιρετική.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, bromonano2 said:

Το stanby είναι κάτι που έχω επισημάνει και εγώ παλαιότερα στο νήμα. Ερχόμενος από s21 ultra , η διαφορά υπέρ του s22 είναι χαοτική. Δεν ξέρω αν είναι θέμα software , μόντεμ ή παροχου(από άποψη παροχου δεν έχει αλλάξει κάτι πάντως σε θέμα κεραιών κτλ) αλλά ένα απλό παράδειγμα ειναι οτι στην εργασία μου που δεν χρησιμοποιώ το κινητό αλλά είμαι μονιμα σε κίνηση σεν ένα χώρο 100 στρεματων με το s21 όταν σχολουσα είχα 75% ενώ με το s22 έχω υπόλοιπο 90%.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Μου χάλασαν 2 σε 2 εβδομαδες , δεν ξανασχοληθηκα. Πήρα αυτή που προτείνουν τα παιδιά εδώ από amazon και είναι εξαιρετική.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Παιδιά καλημέρα έχω το τηλέφωνο γύρω στον μήνα ενώ είναι σε όλα φοβερό έχω πρόβλημα με την αναμονή μου τρώει πολύ μπαταρία χωρίς να μιλάω και να δουλεύω την οθόνη δεν με βγάζει την μέρα 

Τα έχω όλα ανοιχτά φουλ φωτεινότητα το aod δουλεύει συνέχεια, το always on display συνέχεια ανοιχτό με το ρολόι και το δαχτυλικο αποτυπομα φαίνεται στην οθονη την οθόνη την έχω στο φουλ δηλαδή WQHD+3088x1440 τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ρε παιδιά για να έχω μέχρι το βράδυ μπαταρία στο note 10  τα είχα αυτά ανοιχτά και το βράδυ είχα 50% μπαταρία σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας με κατατοπίσει σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, setter said:

Παιδιά καλημέρα έχω το τηλέφωνο γύρω στον μήνα ενώ είναι σε όλα φοβερό έχω πρόβλημα με την αναμονή μου τρώει πολύ μπαταρία χωρίς να μιλάω και να δουλεύω την οθόνη δεν με βγάζει την μέρα 

Τα έχω όλα ανοιχτά φουλ φωτεινότητα το aod δουλεύει συνέχεια, το always on display συνέχεια ανοιχτό με το ρολόι και το δαχτυλικο αποτυπομα φαίνεται στην οθονη την οθόνη την έχω στο φουλ δηλαδή WQHD+3088x1440 τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ρε παιδιά για να έχω μέχρι το βράδυ μπαταρία στο note 10  τα είχα αυτά ανοιχτά και το βράδυ είχα 50% μπαταρία σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας με κατατοπίσει σας ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, setter said:

Παιδιά καλημέρα έχω το τηλέφωνο γύρω στον μήνα ενώ είναι σε όλα φοβερό έχω πρόβλημα με την αναμονή μου τρώει πολύ μπαταρία χωρίς να μιλάω και να δουλεύω την οθόνη δεν με βγάζει την μέρα 

Τα έχω όλα ανοιχτά φουλ φωτεινότητα το aod δουλεύει συνέχεια, το always on display συνέχεια ανοιχτό με το ρολόι και το δαχτυλικο αποτυπομα φαίνεται στην οθονη την οθόνη την έχω στο φουλ δηλαδή WQHD+3088x1440 τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ρε παιδιά για να έχω μέχρι το βράδυ μπαταρία στο note 10  τα είχα αυτά ανοιχτά και το βράδυ είχα 50% μπαταρία σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας με κατατοπίσει σας ευχαριστώ 

Καλημέρα. Το aod και το always on display είναι το ίδιο και όταν είναι συνέχεια ανοιχτό τρώει μπαταρία, ρύθμισέ το να ανοίγει με ταπ. Επίσης, ρύθμισε τη φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο. Κοίταξε στην ανάλυση της μπαταρίας μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που έχει υψηλή κατανάλωση στο παρασκήνιο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Anlibafojo said:

Καλημέρα. Το aod και το always on display είναι το ίδιο και όταν είναι συνέχεια ανοιχτό τρώει μπαταρία, ρύθμισέ το να ανοίγει με ταπ. Επίσης, ρύθμισε τη φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο. Κοίταξε στην ανάλυση της μπαταρίας μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που έχει υψηλή κατανάλωση στο παρασκήνιο. 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση το ΤΑΠ που μου γραφεις τι ειναι ? αν το βαλω στο ΤΑΠ οπως λες  θα μου ερχοναι  ειδοποιησεις ? θα αναβει το λαμπακι απο το aod ?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση το ΤΑΠ που μου γραφεις τι ειναι ? αν το βαλω στο ΤΑΠ οπως λες  θα μου ερχοναι  ειδοποιησεις ? θα αναβει το λαμπακι απο το aod ?
Aod εννοείς την εφαρμογή και όχι αυτή που έχει το τηλέφωνο. Αυτή ρύθμισε την όπως θέλεις. Το always σβήσε το καλό πήγαινε ρυθμίσεις να ανάβει η οθόνη αρχικά με το που θα κάνεις ταπ το τηλέφωνο. Πήγαινε φωτεινότητα και βάλε προσαρμοσμένη. Δε χρειάζεται φουλ να είναι.
Θα δεις ότι το βράδυ σε stand by θα χάνεις μόνο 2% σε 6 ώρες. Λίγο περισσότερο αν έχεις ρολόι σε σύνδεση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, setter said:

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση το ΤΑΠ που μου γραφεις τι ειναι ? αν το βαλω στο ΤΑΠ οπως λες  θα μου ερχοναι  ειδοποιησεις ? θα αναβει το λαμπακι απο το aod ?

Το "ταπ" είναι το πάτημα με το δάκτυλο στη σβηστή οθόνη για να ανάψει η AOD (στις ρυθμίσεις του AOD επιλέγεις το "πατήστε για εμφάνιση" όσο για τις ειδοποιήσεις στην AOD θα εμφανίζονται όταν το ενεργοποιείς με ταπ στη σβηστή οθόνη

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Anlibafojo said:

Το "ταπ" είναι το πάτημα με το δάκτυλο στη σβηστή οθόνη για να ανάψει η AOD (στις ρυθμίσεις του AOD επιλέγεις το "πατήστε για εμφάνιση" όσο για τις ειδοποιήσεις στην AOD θα εμφανίζονται όταν το ενεργοποιείς με ταπ στη σβηστή οθόνη

Θα βόλευε πάρα πολύ, να υπήρχε και άλλη μία λειτουργία, tap ή ειδοποιήσεις. Γιατί με βολεύει πολύ να ρίχνω ένα βλέφαρο για να δω αν ήρθε τίποτα χωρίς να πρέπει να κάνω tap, αλλά ο μόνος τρόπος γι'αυτό είναι να το έχω always on. (Αν το έχω να ανάβει μόνο με ειδοποιήσεις, για να τσεκάρω την ώρα πχ, θα πρέπει να το πιάνω για να πατήσω το power button, εκτός αν έχω καταλάβει κάτι λάθος)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, chros26_ said:

Θα βόλευε πάρα πολύ, να υπήρχε και άλλη μία λειτουργία, tap ή ειδοποιήσεις. Γιατί με βολεύει πολύ να ρίχνω ένα βλέφαρο για να δω αν ήρθε τίποτα χωρίς να πρέπει να κάνω tap, αλλά ο μόνος τρόπος γι'αυτό είναι να το έχω always on. (Αν το έχω να ανάβει μόνο με ειδοποιήσεις, για να τσεκάρω την ώρα πχ, θα πρέπει να το πιάνω για να πατήσω το power button, εκτός αν έχω καταλάβει κάτι λάθος)

Αυτά που σου είπα αφορούν τη ρύθμιση AOD της συσκευής και όχι την εφαρμογή που σου έγραψε παραπάνω ο Κώστας και αν αναφέρεσαι σε αυτήν δεν ξέρω πως δουλεύει. Το AOD της συσκευής δε χρειάζεται να πατήσεις το power button φτάνει ένα χτύπημα (ταπ) με το δάκτυλο στην οθόνη και θα ανάψει για λίγο ώστε να δείς ότι σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...