Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παντως, παιδια, καλο, χρυσο το s22 ultra (εχουν περασει ήδη 5 από τα χέρια μου), αλλα το πραγματικο note,πλεον, ειναι το fold.

Το screen estate των fold, κανουν τη χρηση του spen απολαυστικη στην οθοναρα του, τη στιγμη που στο s22 ultra, πλεον, φανταζει μικρη και ανεπαρκης, για οτιδηποτε περα απο γρηγορες σημειωσεις.

Αντε να ερθει το fold 4, να παμε εκει, πλεον καρφι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παντως, παιδια, καλο, χρυσο το s22 ultra (εχουν περασει ήδη 5 από τα χέρια μου), αλλα το πραγματικο note,πλεον, ειναι το fold.
Το screen estate των fold, κανουν τη χρηση του spen απολαυστικη στην οθοναρα του, τη στιγμη που στο s22 ultra, πλεον, φανταζει μικρη και ανεπαρκης, για οτιδηποτε περα απο γρηγορες σημειωσεις.
Αντε να ερθει το fold 4, να παμε εκει, πλεον καρφι...
Αν δεν ενσωματώσει το πενάκι και οι κάμερες δεν είναι τόσο καλές όσο της σειράς s δεν έχει νόημα. Άλλωστε έχει πολλαπλές σελίδες να γράφεις ότι θέλεις και όσα θέλεις σε μία σημείωση και φυσικά δεν έχει το πάχος του fold στην τσέπη το καλοκαίρι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Αν δεν ενσωματώσει το πενάκι και οι κάμερες δεν είναι τόσο καλές όσο της σειράς s δεν έχει νόημα. Άλλωστε έχει πολλαπλές σελίδες να γράφεις ότι θέλεις και όσα θέλεις σε μία σημείωση και φυσικά δεν έχει το πάχος του fold στην τσέπη το καλοκαίρι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειναι πραγματικα μικρος ο διαθεσιμος χωρος, ομως. καθε μιση φραση πρεπει να κανεις scroll δεξια πχ, στο onenote / snote ή αν το εχεις landscape να κανεις συνεχεια scroll προς τα κατω. Η οθονη του fold για αυτα τα πραγματα ειναι απολαυση.

Ενσωματωση πενακι γιοκ για φετος, ισως του χρονου. 

Καμερες θα εχει 50MP main camera, 12MP 3x telephoto (και βασικα αναμενεται να ειναι ακομα καλυτερος απο αυτον του s22 ultra) και σοβαρη, πλεον, under display camera.

Μπαταρια απο τα ιδια, κι αυτο νομιζω ειναι η αχιλειος πτερνα των fold devices σε αυτη τη φαση (για να "χαμηλωσουν" το βαρος κατα 17 γραμμαρια, συγκριτικα με το fold 3 και να μειωσουν ελαχιστα το παχος, αναγκαστικα μενουν σε αυτα τα επιπεδα μπαταριας). Ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι θεμα διετιας να γινουν τα fold τοσο mainstream, Οπως εγιναν τα note series (Και πλεον s series), οταν στην αρχη ο κοσμος τα κοιταγε σαν την πατατα απο τον Καποδιστρια...

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως, παιδια, καλο, χρυσο το s22 ultra (εχουν περασει ήδη 5 από τα χέρια μου), αλλα το πραγματικο note,πλεον, ειναι το fold.
Το screen estate των fold, κανουν τη χρηση του spen απολαυστικη στην οθοναρα του, τη στιγμη που στο s22 ultra, πλεον, φανταζει μικρη και ανεπαρκης, για οτιδηποτε περα απο γρηγορες σημειωσεις.
Αντε να ερθει το fold 4, να παμε εκει, πλεον καρφι...
Το Fold 4 είναι το πρώτο αναδιπλούμενο που με ελκύει. Μπαταρία δυστυχώς δεν θα είναι καλή αλλά αν είσαι έξω δεν ανοίγεις συχνά τη μέσα οθόνη, επομένως με μικτή χρήση θα βγάζει τη μέρα.
Μάλλον θα το τιμήσω αφού βγούνε τα πρώτα reviews και είναι καλά.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε νέο update για Snap. 80774ce9494206a3feacc6999eaec51a.jpg

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, s22u από Γερμανό και δεν μου έχει έρθει ακόμη κανένα update-επίπεδο ασφάλειας 1 Μαΐου (ενω κυκλοφορούν ήδη 2?). Ισχύει το ίδιο και σε εσάς? 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση για τα Buds pro 

Διάβασα στις πληροφορίες ότι πατώντας δύο φορές πάει στο επόμενο κομμάτι και πατώντας τρεις στο προηγούμενο.

Ότι και να δοκιμάσω αυτό δεν συμβαίνει.

Απλά δυναμώνει στο ένα και χαμηλώνει ο ήχος στο άλλο όπως το έχω ρυθμίσει δηλαδή.

Ξέρει κανένας πως μπορεί να γίνει αυτό ;

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζει ο σταθμός στο ραδιόφωνο να πηγαίνει στον επόμενο αποθηκευμένο ξέρω γω ?

Ευχαριστώ και καλό βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikoleon said:

Το Fold 4 είναι το πρώτο αναδιπλούμενο που με ελκύει. Μπαταρία δυστυχώς δεν θα είναι καλή αλλά αν είσαι έξω δεν ανοίγεις συχνά τη μέσα οθόνη, επομένως με μικτή χρήση θα βγάζει τη μέρα.
Μάλλον θα το τιμήσω αφού βγούνε τα πρώτα reviews και είναι καλά.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
 

E καλά, δεν αναμένεται να έχει σοβαρές διάφορες από τον προκάτοχό του (fold 3).

Εκτος αν αναφέρεσαι στις κάμερες... 

Μονό εκεί θα υπάρξει σοβαρή διαφοροποίηση... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αλλά στο διάστημα που έχω τη συσκευή από αρχές Μαρτίου μέχρι σήμερα πέντε με έξι φορές συνολικά και μεταξύ 7 με 8 το πρωί και όταν το τηλέφωνο ήταν αφημένο κάπου παρήγαγε έναν οξύ και διαπεραστικό ήχο διάρκειας ενός δευτερολέπτου χωρίς να υπάρχει κάποιας άλλης  μορφής ειδοποίηση για το τι αφορά. Επίσης, έψαξα όλους τους ήχους που έχει σαν ειδοποίηση η συσκευή και δεν περιλαμβάνει αυτό τον ήχο.Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι όλες τις φορές έκανα μπάνιο και ήταν ακουμπισμένο δίπλα στο νιπτήρα🛁

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι έτοιμος να πάω να πάρω το 12/256.

Σε όλα του  φυσάει από ότι είδα, με μόνο σημείο που οι απόψεις είναι μοιρασμένες είναι η μπαταρία του.

Σε πραγματική χρήση, πώς πηγαίνει; Προέρχομαι από Huawei που εκεί η μπαταρία είναι σκυλίο του πολέμου, οπότε φοβάμαι λίγο μην ξενερώσω.

Υ.Γ. μου αρκεί να μπορεί να βγάλει τη μέρα, δεν με νοιάζει να κρατάει 2 μέρες πχ

Υ.Γ2. Υπάρχει κάποιο "γνωστό" θέμα που πρέπει να προσέξω και αν υπάρχει να το στείλω για doa; Παλιά πχ θυμάμαι κάτι θεματάκια με κάποιες οθόνες που πρασίνιζαν, ή lag και σπασίματα σε scroll down κτλ, που ήταν θέμα συσκευής και λύνοταν μόνο με επιστροφή.

edit

Από ότι είδα, το whitestone dome είναι ότι καλύτερο για προστασία. Το κιτ με τα 2 που πουλάει το amazon 40€, έχει μέσα ότι χρειάζεται; Ή πρέπει να αγοράσω μία λάμπα UV για να μπορέσω να το περάσω;

Edited by chros26_
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chros26_ said:

 


Από ότι είδα, το whitestone dome είναι ότι καλύτερο για προστασία. Το κιτ με τα 2 που πουλάει το amazon 40€, έχει μέσα ότι χρειάζεται; Ή πρέπει να αγοράσω μία λάμπα UV για να μπορέσω να το περάσω;

Μια χαρά θα βγάζεις την μέρα.

Το κιτ απ' το whitestone dome έχει μέσα τα παντα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chros26_ said:

Καλησπέρα,

είμαι έτοιμος να πάω να πάρω το 12/256.

Σε όλα του  φυσάει από ότι είδα, με μόνο σημείο που οι απόψεις είναι μοιρασμένες είναι η μπαταρία του.

Σε πραγματική χρήση, πώς πηγαίνει; Προέρχομαι από Huawei που εκεί η μπαταρία είναι σκυλίο του πολέμου, οπότε φοβάμαι λίγο μην ξενερώσω.

Υ.Γ. μου αρκεί να μπορεί να βγάλει τη μέρα, δεν με νοιάζει να κρατάει 2 μέρες πχ

Υ.Γ2. Υπάρχει κάποιο "γνωστό" θέμα που πρέπει να προσέξω και αν υπάρχει να το στείλω για doa; Παλιά πχ θυμάμαι κάτι θεματάκια με κάποιες οθόνες που πρασίνιζαν, ή lag και σπασίματα σε scroll down κτλ, που ήταν θέμα συσκευής και λύνοταν μόνο με επιστροφή.

edit

Από ότι είδα, το whitestone dome είναι ότι καλύτερο για προστασία. Το κιτ με τα 2 που πουλάει το amazon 40€, έχει μέσα ότι χρειάζεται; Ή πρέπει να αγοράσω μία λάμπα UV για να μπορέσω να το περάσω;

Είχα το P30 Pro και η μπαταρία του ήταν πράγματι σκυλί του πολέμου, η μόνη συσκευή που πούλησα και αγόρασα ξανά αργότερα.

Το Samsung σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να πιάσει τέτοιους χρόνους αλλά τη μέρα θα στη βγάλει σίγουρα χωρίς αμφιβολία.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikoleon said:

Είχα το P30 Pro και η μπαταρία του ήταν πράγματι σκυλί του πολέμου, η μόνη συσκευή που πούλησα και αγόρασα ξανά αργότερα.

Το Samsung σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να πιάσει τέτοιους χρόνους αλλά τη μέρα θα στη βγάλει σίγουρα χωρίς αμφιβολία.

Παρόμοια φάση, και το καταλαβαίνω ότι δεν πρόκειται να έχω ίδια εμπειρία μπαταρίας. Απλά αν μου βγάζει τη μέρα όλα καλά. Καλώς ήρθα στην παρέα σας λοιπόν 😛 

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2022 at 10:27 ΜΜ, Niman72 said:

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση για τα Buds pro 

Διάβασα στις πληροφορίες ότι πατώντας δύο φορές πάει στο επόμενο κομμάτι και πατώντας τρεις στο προηγούμενο.

 

Άκυρο παιδιά το βρήκα όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, chros26_ said:

Καλησπέρα,

είμαι έτοιμος να πάω να πάρω το 12/256.

Σε όλα του  φυσάει από ότι είδα, με μόνο σημείο που οι απόψεις είναι μοιρασμένες είναι η μπαταρία του.

Σε πραγματική χρήση, πώς πηγαίνει; Προέρχομαι από Huawei που εκεί η μπαταρία είναι σκυλίο του πολέμου, οπότε φοβάμαι λίγο μην ξενερώσω.

Υ.Γ. μου αρκεί να μπορεί να βγάλει τη μέρα, δεν με νοιάζει να κρατάει 2 μέρες πχ

Υ.Γ2. Υπάρχει κάποιο "γνωστό" θέμα που πρέπει να προσέξω και αν υπάρχει να το στείλω για doa; Παλιά πχ θυμάμαι κάτι θεματάκια με κάποιες οθόνες που πρασίνιζαν, ή lag και σπασίματα σε scroll down κτλ, που ήταν θέμα συσκευής και λύνοταν μόνο με επιστροφή.

edit

Από ότι είδα, το whitestone dome είναι ότι καλύτερο για προστασία. Το κιτ με τα 2 που πουλάει το amazon 40€, έχει μέσα ότι χρειάζεται; Ή πρέπει να αγοράσω μία λάμπα UV για να μπορέσω να το περάσω;

1 μέρα πανεύκολα. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικό που βλέπω τελευταία είναι ότι ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία.... επίσης εχθές μου έκανε ενα κουλό, ήμουν με 5% μπαταρία (δεύτερη φορά που το φτάνω τόσο) και μετα απο 3 λεπτά εσβησε τελείως... πήγα να το βάλω να φορτίσει και δεν φορτιζε με τίποτα...με τα πολλά μετα από κανένα 15λεπτο και βαλε βγαλε φορτιστή ξεκίνησε ν φορτίζει... είχε κανείς άλλος τέτοια εμπειρία;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικό που βλέπω τελευταία είναι ότι ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία.... επίσης εχθές μου έκανε ενα κουλό, ήμουν με 5% μπαταρία (δεύτερη φορά που το φτάνω τόσο) και μετα απο 3 λεπτά εσβησε τελείως... πήγα να το βάλω να φορτίσει και δεν φορτιζε με τίποτα...με τα πολλά μετα από κανένα 15λεπτο και βαλε βγαλε φορτιστή ξεκίνησε ν φορτίζει... είχε κανείς άλλος τέτοια εμπειρία;
Έτσι ακριβώς κάνει. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δε χρειαζόταν να βάζεις και να βγάζεις τον φορτιστή. Αν τον άφηνες μετά από λίγο θα έβλεπες να φορτίζει κανονικά. Μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει τόσο. Είναι λογικό με τόσο μικρό ποσοστό να πέφτει πολύ λόγω οθόνης και διεργασιών που κάνει. Θερμοκρασία ανεβάζει συνήθως με τη κάμερα και όταν εκτίθεται άμεσα στο ηλιακό φως. Πάντως οι νυχτερινές του, ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση είναι ακόμα καλύτερες!! Είναι πραγματικά φανταστικές!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα router TPLINK ax1500 (wifi 6) κι εχω προβλημα με αποσυνδεσεις / κολληματα πχ στo youtube , ινσταγραμ klp

Στο ιδιο ακριβως δικτυο, καμια αλλη συσκευη δεν εχει θεμα, πχ το samsung tab s8, iphone, ipad κλπ

 

 

 

καμια ιδεα ?

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ψάχνει για ποιο δυνατό σήμα Κ σε αφήνει; κάνε μια επαναφορά στο ρούτερ Κ συνδεσε το πάλι να δεις .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Έτσι ακριβώς κάνει. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δε χρειαζόταν να βάζεις και να βγάζεις τον φορτιστή. Αν τον άφηνες μετά από λίγο θα έβλεπες να φορτίζει κανονικά. Μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει τόσο. Είναι λογικό με τόσο μικρό ποσοστό να πέφτει πολύ λόγω οθόνης και διεργασιών που κάνει. Θερμοκρασία ανεβάζει συνήθως με τη κάμερα και όταν εκτίθεται άμεσα στο ηλιακό φως. Πάντως οι νυχτερινές του, ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση είναι ακόμα καλύτερες!! Είναι πραγματικά φανταστικές!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα αφήσει 5 λεπτά και δεν έβγαζε το εικονίδιο της φόρτισης... έβγαζε μονο τον κύκλο και δεν έκανε τίποτα άλλο!! προχθές το ειδα να καίει και ήταν βράδυ 12η ωρα και έψαχνα κάποια πράγματα στον chrome ...να δουμε πως θα παει και με το καινούργιο update 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά μπορείτε με vpn Αγγλία να εξαργυρώσετε Disney plus 12 μήνες δωρεάν . Κάνετε εγγραφή σας στέλνουν κωδικό μετά από 3 5 μέρες και κάνετε εγγραφή . Στην  περίπτωση μου έπρεπε να βάλω curved αλλιώς δεν δούλεψε κανένας άλλος τρόπος έκανα νέο PayPal και τελικά όλα καλά . 
Όλα καλά πάντως από εχτές που ήρθε επίσημα στην χώρα μας, δοκιμασμένο σε smart TV, smartphone , tablet, PC! Ευχαριστώ για τον ένα χρόνο τζάμπα!

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bromonano2 said:

Όλα καλά πάντως από εχτές που ήρθε επίσημα στην χώρα μας, δοκιμασμένο σε smart TV, smartphone , tablet, PC! Ευχαριστώ για τον ένα χρόνο τζάμπα!

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Η προσφορά έλειξε; Βλέπω μέχρι 11/6/2022 λέει. Επίσης, διαβάζω πως μπορείς να έχεις μέχρι 4 χρήστες (ξεχωριστές IP) ταυτόχρονα, όπως και netflix. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...