Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά κάποιος έλεγε ότι εξ αιτίας του exynos δεν ανεβάζει μεγάλες ταχύτητες με δεδομένα και είχε φτιάξει και βίντεο για το άλλη μια χρονιά χαμένη....5g στον Κορυδαλλό. 779074e6fc293296d4336854ab120507.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για αυτόν μάλλον αν δεν πιάνει 1000 δεν είναι μεγάλη ταχύτητα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 ώρες πριν, pank said:
13 ώρες πριν, costsa41 said:
Αν θυμάμαι καλά κάποιος έλεγε ότι εξ αιτίας του exynos δεν ανεβάζει μεγάλες ταχύτητες με δεδομένα και είχε φτιάξει και βίντεο για το άλλη μια χρονιά χαμένη....5g στον Κορυδαλλό. 779074e6fc293296d4336854ab120507.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αυτόν μάλλον αν δεν πιάνει 1000 δεν είναι μεγάλη ταχύτητα!

Μια χαρά ταχύτητες πιάνει ο oxynos 

Screenshot_20220513-184014_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν θυμάμαι καλά κάποιος έλεγε ότι εξ αιτίας του exynos δεν ανεβάζει μεγάλες ταχύτητες με δεδομένα και είχε φτιάξει και βίντεο για το άλλη μια χρονιά χαμένη....5g στον Κορυδαλλό. 779074e6fc293296d4336854ab120507.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω πιάσει 1gbps με vodafone αν λέει κάτι αυτό..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αγαπημένη Πειραιώς ακόμα νερά μου κάνει..σήμερα την έβγαλα από πλήρη αδράνεια και ιδού...

Screenshot_20220611-150939_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kiriakos_tjet said:

Τελικά η αγαπημένη Πειραιώς ακόμα νερά μου κάνει..σήμερα την έβγαλα από πλήρη αδράνεια και ιδού...

Screenshot_20220611-150939_Device care.jpg

Περίεργο! Έχεις αναβαθμίσει στη νέα έκδοση 4.6.0;

Εγώ την είχα καταργήσει και την είχα στον ασφαλή φάκελλο. Από χθες έβαλα τη νέα έκδοση κανονικά (όχι στον ασφαλή φάκελλο) και δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Anlibafojo said:

Περίεργο! Έχεις αναβαθμίσει στη νέα έκδοση 4.6.0;

Εγώ την είχα καταργήσει και την είχα στον ασφαλή φάκελλο. Από χθες έβαλα τη νέα έκδοση κανονικά (όχι στον ασφαλή φάκελλο) και δουλεύει άψογα.

Ναι την 4.6.0 έχω..Θα κάνω μια απεγκατάσταση-εγκατάσταση μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ανοίξτε φωτογραφίες Google, πατήστε πάνω σε μια από αυτές και στο παράθυρο που είναι για κοινοποίηση - επεξεργασία αν πατήσω πάνω δεξιά στις 3 τέλειες με "πετάει" έξω και μου λέει έχει πρόβλημα. Σας έχει ξανασυμβεί ή το δικό μου s22 έχει πρόβλημα? 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ανοίξτε φωτογραφίες Google, πατήστε πάνω σε μια από αυτές και στο παράθυρο που είναι για κοινοποίηση - επεξεργασία αν πατήσω πάνω δεξιά στις 3 τέλειες με "πετάει" έξω και μου λέει έχει πρόβλημα. Σας έχει ξανασυμβεί ή το δικό μου s22 έχει πρόβλημα? 
Εννοείς αυτό που έχει τις τρεις επιλογές για επεξεργασία, μετακίνηση στο αρχείο ή στον ασφαλή φάκελο; Το κάνει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να προσπαθείτε να πληρώσετε σε pos , είτε μέσω εθνικής είτε Πειραιώς, και να μη δέχεται με τίποτα?

Την ίδια ώρα, κάνω πληρωμή με το iPhone της γυναίκας μου και περνάει κανονικά!

ΥΓ...με την ίδια κάρτα, λογαριασμό κλπ...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να προσπαθείτε να πληρώσετε σε pos , είτε μέσω εθνικής είτε Πειραιώς, και να μη δέχεται με τίποτα?

Την ίδια ώρα, κάνω πληρωμή με το iPhone της γυναίκας μου και περνάει κανονικά!

ΥΓ...με την ίδια κάρτα, λογαριασμό κλπ...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Εγώ Google Pay με Eurobank και με το app της Πειραιώς, μεχρι στιγμής ούτε μια φορά δεν κόλλησε. Έχω μαζί μου και φυσική κάρτα για ώρα ανάγκης, αλλά δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.
Ομοίως και με το S20 Ultra.
Φαντάζομαι φίλε μου έχεις σωστά τις ρυθμίσεις NFC ε? Δες τη φωτο.

Εγώ προσωπικά πριν πληρώσω, ανάλογα τι με συμφέρει, super, βενζινάδικο κτλ. μπαίνω στο NFC από την κουρτίνα και το αλλάζω.
Βέβαια πρόσφατα μπήκε και η Πειραιώς στο Pay, οπότε πλέον δεν χρειάζεται κάποια αλλαγή. Απλώς ρύθμιση μέσα από το Google Pay.
413c2714385d03ff6f0482d022483825.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να προσπαθείτε να πληρώσετε σε pos , είτε μέσω εθνικής είτε Πειραιώς, και να μη δέχεται με τίποτα?

Την ίδια ώρα, κάνω πληρωμή με το iPhone της γυναίκας μου και περνάει κανονικά!

ΥΓ...με την ίδια κάρτα, λογαριασμό κλπ...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Από τη στιγμή που μπήκε η Πειραιώς το ίδιο το app με οδήγησε να σετάρω ρολόι και κινητό και παντού έκανα πληρωμές χωρίς κανένα πρόβλημα!!! Ακόμα και στο μηχάνημα του παιδιού που φέρνει καφέ που είναι προβληματικό γιατί βγαίνουμε έξω για να πιάσει σήμα. Όλα δουλεύουν ρολόι!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την εθνική μου το κάνει πιο συχνά....δεν ξέρω γιατί.
Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, αφού κάποιες φορές δουλεύει....τις περισσότερες.
Πχ σήμερα στα διόδια της Αττικής οδού δεν μου την δεχόταν με τίποτα.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν τοποθετούνε (και όχι απλά πουλανε) μεμβρανη στα public? Ρωτάει ένας συνάδελφος που το εχει

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν τοποθετούνε (και όχι απλά πουλανε) μεμβρανη στα public? Ρωτάει ένας συνάδελφος που το εχει
Σε ένα iRepair να πάει, εκεί τοποθετούν σίγουρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Γνωρίζει κάποιος αν τοποθετούνε (και όχι απλά πουλανε) μεμβρανη στα public? Ρωτάει ένας συνάδελφος που το εχει

Στο Public Αμαρουσίου στην τοποθετούν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μεμβράνη είχα πάρει τις γνωστές από Amazon αλλά με έτρωγε να δοκιμάσω και τις γνήσιες! Λοιπόν οι γνήσιες είναι πολύ καλύτερες στο θέμα αφής, το δάχτυλο γλυστράει πιο εύκολα και από το να μην έχεις screen protector ΑΛΛΑ για να κολλήσουν καλά οι γωνίες του πήρε 2 μέρες...έμεναν κάποια μικρά σημεία ξεκολλημένα και επειδή είμαι ψείρας ήμουν έτοιμος να την βγάλω αλλά μετά από 2 μέρες είναι κολλημένη άψογα σαν να μην υπάρχει. Ελπίζω να κρατήσει κιόλας γιατί στην αφή είναι απόλαυση..

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα iRepair να πάει, εκεί τοποθετούν σίγουρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα από irepair μου έχουν ξεκολλήσει ήδη 2. Μάλλον λόγο ζέστης.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/33938931/Spigen-Neo-Flex-Screen-Protector-Galaxy-S22-Ultra-5G.html?from=catspan

Πολύ καλή την έχω 1.5μηνα δε έχει πάθει τίποτα 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν τοποθετούνε (και όχι απλά πουλανε) μεμβρανη στα public? Ρωτάει ένας συνάδελφος που το εχει
Να πάρει από Amazon αυτή που οι περισσότεροι έχουμε. Απίστευτη εφαρμογή, εύκολη τοποθέτηση και είναι σαν να μην υπάρχει. IMBZBK. Είναι τόσο επαγγελματίες οι άνθρωποι που σου στέλνει η εταιρεία email αν είσαι σίγουρος ότι είναι για το ultra λόγο κυρτότητας κι αν έχεις κάνει λάθος να στη αλλάξουν!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος εμπειρία για το τι μοντέλα φέρνει το mediamarkt? ρωτάω λόγω της προσφοράς που άρχισε να τρέχει με 20% eurobank epistrofi. με ενδιαφέρει να ειναι EUR και οχι κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kanenas00 said:

εχει καποιος εμπειρία για το τι μοντέλα φέρνει το mediamarkt? ρωτάω λόγω της προσφοράς που άρχισε να τρέχει με 20% eurobank epistrofi. με ενδιαφέρει να ειναι EUR και οχι κάτι άλλο. 

EUR ειναι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bromonano2 said:

Εμένα από irepair μου έχουν ξεκολλήσει ήδη 2. Μάλλον λόγο ζέστης.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Στη smartec ακόμη δεν έχουν φέρει κάτι?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote έχει πάρει κανείς αναβάθμιση Ιουνίου ?για Ευρώπαικο έβγαλε και δεύτερη
Ναι δύο πήρα και εγώ

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...