Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

7 minutes ago, Anlibafojo said:

Φαντάσου λοιπόν τον "εκνευρισμό" κάποιων που έχουν τη συσκευή πάνω από δύο μήνες και από την αρχή δουλεύει άψογα σε όλα του και ναι σε κάποιους μετά από τις ενημερώσεις και κάποιων άλλων (πολλοί λίγοι) τους αλλάξανε και συσκευή και πάει σφαίρα.  Και αντί να προβληματιστείς και να ζητήσεις βοήθεια μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων ή ελαττωματικό σαν μονάδα να αποφαίνεσαι ότι η συσκευή είναι χάλια και ότι ζούμε το μύθο από τα βίντεο του YouTube. Πολλοί λύσανε τα θεματάκια που είχανε απλά και μόνο αναφέροντάς τα και ζητώντας βοήθεια. Αν λοιπόν είσαι από αυτούς ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε. 

Μα τα ανέφερα (εστω μεσω σύγκρισης) και πεσατε να με γδαρετε επειδή σας κακολογησα την συσκευή !! 

Πως θα βοηθήσετε ενα troll που δεν έχει την συσκευή στα χερια του ?? ( Αφου το δικαστήριο του myphone έτσι αποφάνθηκε ) 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

41 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

Εγώ πάντως πρέπει να κρατήσω το δάχτυλο μου σχεδον 1δευτ. πανω στην οθόνη για να το αναγνωρίσει.

Αν συνηθίσεις στην ένταση που πρέπει να πιέζεις το δάχτυλο στην οθόνη, θα δεις ότι το δευτερόλεπτο που είπες είναι πολύ ! 

 

Δώσε λίγο χρόνο και θα δεις. Το μόνο που μου έλειψε από τα xiaomi είναι το πόσο εύκολα αντεγραφες τον αριθμό κλήσης από τις κλήσεις, εδώ θέλει να πατήσεις κάπου το i (info) και μετά να κάνεις αντιγραφή. Το είχα ρωτήσει και στο νήμα του 21 πέρυσι θυμάμαι γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς. Κατά τα άλλα φίλε πέρα από την πλάκα, είναι μέρα με τη νύχτα και θα το δεις

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antwny said:

Αν συνηθίσεις στην ένταση που πρέπει να πιέζεις το δάχτυλο στην οθόνη, θα δεις ότι το δευτερόλεπτο που είπες είναι πολύ ! 

Δεν αντιλέγω . Πολλα είναι θέμα συνήθειας.  Ο χρόνος θα δείξει . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Μια ερώτηση μονο. είμαι έτοιμος να αγοράσω το 12/256. έχει λυθεί με καποιο update το θέμα με τις κλήσεις που αντιμετόπιζαν αρκετοι με cosmote;για να το πάρω τώρα αλλιως να περιμένω λίγο καιρο ακόμα.

ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

Δεν αντιλέγω . Πολλα είναι θέμα συνήθειας.  Ο χρόνος θα δείξει . 

Εδώ θα είμαστε!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

Μα τα ανέφερα (εστω μεσω σύγκρισης) και πεσατε να με γδαρετε επειδή σας κακολογησα την συσκευή !! 

Πως θα βοηθήσετε ενα troll που δεν έχει την συσκευή στα χερια του ?? ( Αφου το δικαστήριο του myphone έτσι αποφάνθηκε ) 

Αν και εν μέρει σου έχουν απαντήσει κάποιοι. Αν διαβάσεις από την αρχή όλες τις αναρτήσεις για να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει δύσκολα θα βγάλεις άκρη. Ο λόγος είναι ότι από την αρχή μέχρι και τώρα υπήρξαν (και πιθανόν θα υπάρξουν και στο μέλλον) "εισβολείς που σκοπό είχαν να υποβαθμίσουν τη συσκευή για τους δικούς τους δόλιους λόγους και όχι γιατί είχαν κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή τους. Λίγο πολύ έγραφαν με τον ίδιο τρόπο που άρχισες να γράφεις και εσύ χωρίς να ζητούν βοήθεια πως να επιλύσουν κάποιο πρόβλημα που είχαν με τη συσκευή τους γιατί όπως αποδείχτηκε δεν είχαν τη συσκευή. Έχουν γιαυτό το λόγο διαγραφεί πολλές σελίδες με τέτοιες "επιθέσεις" και τις αντιδράσεις των υπολοίπων, όχι γιατί υπερασπίζονταν τη συσκευή αλλά γιατί αυτά που έγραφαν ήταν ανυπόστατα. Αυτός πιθανόν ήταν και ο λόγος που δέχθηκες επίθεση και καταδίκη (από εμένα αυτός ήταν) Αν λοιπόν από την αρχή ζητούσες βοήθεια σε πιθανά προβλήματα ή ελαττώματα της συσκευής θα είχες μια διαφορετική αντιμετώπιση και βοήθεια όπως έχει συμβεί και με πολλούς άλλους. Αν λοιπόν χρειάζεσαι κάποια βοήθεια πες το με κατάλληλο τρόπο μιας και όλοι εδώ μέσα δε γνωριζόμαστε προσωπικά αλλά μας ενώνει μια συσκευή και ανταλλάσουμε σκέψεις για αυτήν. 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Antwny said:

Αν συνηθίσεις στην ένταση που πρέπει να πιέζεις το δάχτυλο στην οθόνη, θα δεις ότι το δευτερόλεπτο που είπες είναι πολύ ! 

 

Δώσε λίγο χρόνο και θα δεις. Το μόνο που μου έλειψε από τα xiaomi είναι το πόσο εύκολα αντεγραφες τον αριθμό κλήσης από τις κλήσεις, εδώ θέλει να πατήσεις κάπου το i (info) και μετά να κάνεις αντιγραφή. Το είχα ρωτήσει και στο νήμα του 21 πέρυσι θυμάμαι γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς. Κατά τα άλλα φίλε πέρα από την πλάκα, είναι μέρα με τη νύχτα και θα το δεις

Δουλεύω εδώ και χρόνια το true phone dialer. Πάρα πολλές ρυθμίσεις και πολύ πιο βολικό από μαμίσιο. πχ πολύ βολική η αναζήτηση επαφής που κάνεις απευθείας με τα νούμερα, δηλαδή όπως έγραφες παλιά  sms. Δοκίμασέ το. Ενημερωτικά έχω απενεργοποιήσει την οθόνη κλήσης της εφαρμογής και έχω αφήσει της samsung. 

Επίσης θα ήθελα να ανακαλέσω όσα με είχαν προβληματίσει στην αρχή περί σύγκρισης βίντεο με S7 edge. Η ποιότητά του S22 πολύ καλύτερη του S7. Και ειδικά μετά την απενεργοποίηση του "Αυτόματο FPS", το οποίο και ευθυνόταν για κάποια fps skip. Βρήκα την απάντηση στο reddit. 
Όσο για την μπαταρία του που με είχε προβληματίσει στην αρχή, μετά από καμιά 20αριά μέρες χρήσης από την ημερομηνία αγοράς, μπορώ να πω πως έχει βελτιωθεί πολύ.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Αν και εν μέρει σου έχουν απαντήσει κάποιοι. Αν διαβάσεις από την αρχή όλες τις αναρτήσεις για να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει δύσκολα θα βγάλεις άκρη. Ο λόγος είναι ότι από την αρχή μέχρι και τώρα υπήρξαν (και πιθανόν θα υπάρξουν και στο μέλλον) "εισβολείς που σκοπό είχαν να υποβαθμίσουν τη συσκευή για τους δικούς τους δόλιους λόγους και όχι γιατί είχαν κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή τους. Λίγο πολύ έγραφαν με τον ίδιο τρόπο που άρχισες να γράφεις και εσύ χωρίς να ζητούν βοήθεια πως να επιλύσουν κάποιο πρόβλημα που είχαν με τη συσκευή τους γιατί όπως αποδείχτηκε δεν είχαν τη συσκευή. Έχουν γιαυτό το λόγο διαγραφεί πολλές σελίδες με τέτοιες "επιθέσεις" και τις αντιδράσεις των υπολοίπων, όχι γιατί υπερασπίζονταν τη συσκευή αλλά γιατί αυτά που έγραφαν ήταν ανυπόστατα. Αυτός πιθανόν ήταν και ο λόγος που δέχθηκες επίθεση και καταδίκη (από εμένα αυτός ήταν) Αν λοιπόν από την αρχή ζητούσες βοήθεια σε πιθανά προβλήματα ή ελαττώματα της συσκευής θα είχες μια διαφορετική αντιμετώπιση και βοήθεια όπως έχει συμβεί και με πολλούς άλλους. Αν λοιπόν χρειάζεσαι κάποια βοήθεια πες το με κατάλληλο τρόπο μιας και όλοι εδώ μέσα δε γνωριζόμαστε προσωπικά αλλά μας ενώνει μια συσκευή και ανταλλάσουμε σκέψεις για αυτήν. 

αν θεωρείς "εισβολέα" ενα μέλος απο το 2006 με μόλις 518 μυνηματα ( οπως εγώ στην παρούσα ) τότε κατι έχει παει πολύ λαθος !! (έχω σοβαρότερα προβληματα στην ζωή μου απο το να τρολλάρω σε ενα forum) 

Εγραψα κάποια κακά που παρατηρησα εχοντας τις δυο συσκευές μου διπλα διπλα , αρα ανυποστατα δεν μπορω να τα θεωρήσω , αλλιως και το χρωμα του ουρανου δεν ειναι γαλάζιο !!!

Το αν υπαρχουν ανθρωποι που υποβαθμίζουν συσκευές προς όφελος τους ειναι προβλημα τους .. 

Οταν κάποιος αλλαζει συσκευές ανα 4 ή 5 χρονια, δινοντας μαλιστα κατι παραπανω απο τον μισθό του ( γιατι έτσι του κάπνισε ) έχει και καποιες απαιτήσεις / προσδοκίες απο την καινουρια συσκευή .

Εν κατακλείδι , εφόσον παράθεσα σε δεύτερο μυνημα μου τα κακώς κειμενα που εγώ ο ίδιος παρατηρησα, δεν ειδα επ' ουδενί απο κανεναν (αν καποιος το εκανε ζητώ συγνώμη αλλα δεν το προσεξα) να μου προτείνει πιθανές λύσεις. (μηπως τα κακώς κειμενα εν τέλει υπάρχουν και δεν θέλει κανεις να τα δει ? )

End of story λοιπον. Η συσκευή είναι αυτή που ειναι με τα 1000 καλά της και τα 5 κακά της .

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με call recording, έχει κάποιος εφαρμογή που να δουλεύει σωστά χωρίς να γίνει αλλαγή CSC?
Δοκίμασα το Cube ACR αλλά δεν μου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μονο απο playstore για call recording και δεν ακουγεται και καλα!αν θες call recorder αλλαζεις csc με ασιατικη ρομ ,thl,xvv,xid υποστηριζουν call recording

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

αν θεωρείς "εισβολέα" ενα μέλος απο το 2006 με μόλις 518 μυνηματα ( οπως εγώ στην παρούσα ) τότε κατι έχει παει πολύ λαθος !! (έχω σοβαρότερα προβληματα στην ζωή μου απο το να τρολλάρω σε ενα forum) 

Εγραψα κάποια κακά που παρατηρησα εχοντας τις δυο συσκευές μου διπλα διπλα , αρα ανυποστατα δεν μπορω να τα θεωρήσω , αλλιως και το χρωμα του ουρανου δεν ειναι γαλάζιο !!!

Το αν υπαρχουν ανθρωποι που υποβαθμίζουν συσκευές προς όφελος τους ειναι προβλημα τους .. 

Οταν κάποιος αλλαζει συσκευές ανα 4 ή 5 χρονια, δινοντας μαλιστα κατι παραπανω απο τον μισθό του ( γιατι έτσι του κάπνισε ) έχει και καποιες απαιτήσεις / προσδοκίες απο την καινουρια συσκευή .

Εν κατακλείδι , εφόσον παράθεσα σε δεύτερο μυνημα μου τα κακώς κειμενα που εγώ ο ίδιος παρατηρησα, δεν ειδα επ' ουδενί απο κανεναν (αν καποιος το εκανε ζητώ συγνώμη αλλα δεν το προσεξα) να μου προτείνει πιθανές λύσεις. (μηπως τα κακώς κειμενα εν τέλει υπάρχουν και δεν θέλει κανεις να τα δει ? )

End of story λοιπον. Η συσκευή είναι αυτή που ειναι με τα 1000 καλά της και τα 5 κακά της .

Εγώ έγραψα για το αποτυπωμα να προσπαθήσεις να απενεργοποιησεις το animation ξεκλειδωματος.

Ως προς το face unlock, κακά τα ψέματα χρειάζεσαι notch για να έχεις αξιόπιστο ξεκλειδωμα. Αν υπήρχε τρόπος με punch hole, θα το είχε ενσωματωσει και η apple.

Τέλος, επειδή γράφεις ότι το έχεις μόνο 3 ημέρες, μήπως να περιμένεις λίγο να "στρωσει" το κινητό? Ακόμη θα δουλεύουν πολλές διεργασίες στο παρασκήνιο..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειστε σε 5g δικτυο μετο s22 ultra ti download σας δινει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikolasn80 said:

οσοι ειστε σε 5g δικτυο μετο s22 ultra ti download σας δινει?

Cosmote, Νέο Ψυχικό.
Download 259
Upload 56

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είναι φυσιολογικό αυτό με αυτήν την χρήση ή μπαταρία να είναι στο 37% ; 
1969883474_Screenshot_20220531-175148_Devicecare.thumb.jpg.aa61ab8b5d3fc320b01083c5ebb39b95.jpg
Όχι βέβαια!!! Κοίτα τι γίνεται με το aod και σου καταναλώνει πολύ μπαταρία. Συνήθως δεν το κάνει γιατί το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα. Η μπαταρία του είναι βράχος. Στην έσχατη των περιπτώσεων βγάλε το και βάλε την aod να ανάβει όταν έχεις ειδοποίηση μέχρι να τη δεις. Και φυσικά να μην έχεις την aod συνέχεια ανοιχτή γιατί βλέπω κι εκεί κατανάλωση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, setter said:

Παιδιά καλησπέρα είναι φυσιολογικό αυτό με αυτήν την χρήση ή μπαταρία να είναι στο 37% ; 

Screenshot_20220531-175148_Device care.jpg

δες σε βιντεο στο youtube πως διαμορφωνεις την εφαρμογη aodnotify γιατι εχεις ενεργοποιησει το always on display για αυτο εχεις μεγαλη καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, boymanos said:

δες σε βιντεο στο youtube πως διαμορφωνεις την εφαρμογη aodnotify γιατι εχεις ενεργοποιησει το always on display για αυτο εχεις μεγαλη καταναλωση.

Σε παρακαλώ εάν μπορ γράψε μου πως κάνω τις ρυθμίσεις γιατί στο YouTube δεν το βρίσκω στα ελληνικά και δεν μπορώ να καταλάβω τις ρυθμίσεις σ ευχαριστώ πολύ φίλε 

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε να ξερεις αγγλικα, απλα βλεπε το βιντεο και θα ενεργοποιεις τα ιδια πραγματα που βλεπεις,  και θα κατεβασεις την aodnotify pro.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το android από μόνο του για να συνδεθεί σε ένα άλλο αποθηκευμένο δίκτυο WiFi πρέπει να χάσει πρώτα το σήμα που είναι συνδεδεμένο, ξέρει/χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτόματη εναλλαγή δικτύων WiFi από το ασθενέστερο σε άλλο με ισχυρότερο σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα έναν λογαριασμό PayPal και σε αυτόν πέρασα μία κάρτα της curved Όπου σε αυτήν πέρασα μία κάρτα της revolut!!! Τώρα ο λόγος που το έκανα αυτό είναι ότι μου είπαν ότι η πρώτη είναι αγγλική. Και το PayPal το έκανα και έβαλα αγγλική διεύθυνση. Αλλά όταν μου ζήτησε τηλέφωνο έβαλα ελληνικό στο PayPal. Έχει κανονικά μεταγλωττισμένες ελληνικές παιδίκες σειρές . Εγώ βρίσκομαι Γερμανία και χρησιμοποιώ ελληνική κάρτα. Οπότε και επειδή στην Ελλάδα ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί αναγκάστηκα έχω βάλει VPN. Θα σας χρεώσει να ξέρετε 1 € η Disney  και 1 € το PayPal. 
Καλά φίλε είσαι κορυφή. Ενεργοποίησα και εγώ 12 μήνες δωρεάν. Δοκιμασα έβαλα άλλη χώρα εκτός Αγγλίας που έχουν Disney+ για να δω αν παίζει και παιζει κανονικά. Αρα όταν με το καλό έρθει Ελλάδα έχουμε 1 χρόνο δωρεάν!
Είσαι κορυφή!
Απλώς έκανε πάνω από 10 μέρες να μου έρθει το email!
(Γι αυτό με ενοχλούν τα τρολ, με τη συνηθισμενη γκρινια, χωρις να εχουν καν το κινητο , να επαναλαμβάνουν συνεχεια τα ιδια και τα ίδια, γιατί χάνονται σημαντικά θέματα!)

Όποιος ενδιαφέρεται κάνει αναζήτηση Disney+ ή πηγαίνει στα μηνυντα 18 Μαΐου. Ο Dimitris_w. εγραψε βήμα βήμα τι πρέπει να κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, χθες πήρα το κτηνάκι (12/256) από Public, προερχόμενος από το ταπεινό Xiaomi Mi9 Lite.

Μου πρότειναν την μεμβράνη που βάζουν οι ίδιοι στα 18€, μάρκας Zagg.

Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, χθες πήρα το κτηνάκι (12/256) από Public, προερχόμενος από το ταπεινό Xiaomi Mi9 Lite.
Μου πρότειναν την μεμβράνη που βάζουν οι ίδιοι στα 18€, μάρκας Zagg.
Αξίζει;
Με 15 πάρε αυτή που πήραμε πολλοί από Amazon και έχει μέσα τρεις όχι μία. Την περνάς πανευκολα και αξίζει. Τόσα τους λείπουν στο public ;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, nikolasn80 said:

οσοι ειστε σε 5g δικτυο μετο s22 ultra ti download σας δινει?

 

Screenshot_20220513-184014_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Επειδή το android από μόνο του για να συνδεθεί σε ένα άλλο αποθηκευμένο δίκτυο WiFi πρέπει να χάσει πρώτα το σήμα που είναι συνδεδεμένο, ξέρει/χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτόματη εναλλαγή δικτύων WiFi από το ασθενέστερο σε άλλο με ισχυρότερο σήμα;

Τι θα έλεγες για μια bixby ρουτίνα ίσως, που να αλλάζει σε data αν είναι κάτω από 2 γραμμές και μετά αν "πιάνει" καλό internet να αλλάζει πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...