Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

30 minutes ago, montoya_42 said:

Μήπως ακολουθείς την μόδα του 20%-80% μπαταρία;;; 

Το δοκίμασα να το έχω στο 80 αλλά δεν τραβάει θα το αλλάξω.

Πέφτει γρήγορα στο 65 και μετά με αγχωνει 

Άσε που εκεί που δουλεύω έχει χάλια σήμα 

Όντως κάτω από 20 δεν το αφήνω συνήθως εκεί φορτίζω 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά για το θέμα που είχα με το 5G, ευθυνόταν η Cosmote. Έπρεπε να έχω στείλει με sms 5G ( κεφαλαίο το g ) στο 1333. 

Link to comment
Share on other sites

Οταν είμαι σε κλήση και έρχεται σμσ μια αγγλική φωνή κάνει ανάγνωση ένα ένα τα γράμματα.  Και δεν βγαζω ακρη τι λεει, και δεν ακουω τον συνομιλητή μου. 

Πως στο καλο απενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosdoc said:

Οταν είμαι σε κλήση και έρχεται σμσ μια αγγλική φωνή κάνει ανάγνωση ένα ένα τα γράμματα.  Και δεν βγαζω ακρη τι λεει, και δεν ακουω τον συνομιλητή μου. 

Πως στο καλο απενεργοποιείται;

Μήπως έχεις ακουστικά συνδεδεμένα όταν συμβαίνει αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν αρκετές ώρες έξω, αλλά σε περιοχές με καλύτερο σήμα. Πολλές  φορές μάλιστα η φωτεινότητα βάραγε κόκκινα. Εκτιμώμενο sot περί τις 6,5 ώρες. Θεωρώ αξιοπρεπεστατο για την οθόνη του κινητού. Το μοναδικό που με έχει αφήσει να απορώ είναι αν θα εκμεταλλευτουν οι developers την gpu της amd ή πολυδιαφημιστηκε χωρίς λόγο 

Screenshot_20220525-172912_Device care.jpg

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, petrosk93 said:

Μήπως έχεις ακουστικά συνδεδεμένα όταν συμβαίνει αυτό; 

Tο κάνει οταν είμαι στο αυτοκίνητο, συνδεδεμενος με bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά 

Όταν παίρνω φωτογραφία με expert raw το αρχείο είναι dng.

Δεν μπορείς να το κάνεις share σε Insta story .

Τι κάνω λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Το dng είναι για επεξεργασία.... μπορείς να το επεξεργαστές πχ στο lightroom και μετα να το κανεις share όπου θες.

Sent from my SM-X800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, toxotis70 said:

Το dng είναι για επεξεργασία.... μπορείς να το επεξεργαστές πχ στο lightroom και μετα να το κανεις share όπου θες.

Sent from my SM-X800 using Tapatalk
 

Δηλαδή το raw είναι για να τραβάς τα φωτός και να τις επεξεργαζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται..

Ολη μέρα δουλειά με χάλια σήμα πολλά τηλέφωνα και μέιλ 

Γύρισα σπίτι στο 50%

Φόρτιση στο 100% το πρωί 

Υγ 

Έχω εντυπωσιαστεί από την ποιότητα της αυτόματης φωτεινότητας.Απο τότε που το έβαλα δεν έχω ξαναασχοληθει και στον ήλιο δεν χρειάζεται καν να βάλω την επιπλέον φωτεινότητα.

Screenshot_20220526-232954_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, setter said:

Παιδιά καλημέρα είναι εύκολο να μου πείτε πώς κάνω ΖΟΥΜ στην μπροστινή κάμερα για να βγάλω selfie; ευχαριστώ 

Δεν έχει ζουμ με το τρόπο που λειτουργούν οι πίσω κάμερες. Όταν ανοίγεις την κάμερα για σέλφι έχεις δύο επιλογές στο κάτω μέρος της εικόνας με ένα ή δύο ανθρωπάκια. Στη δεύτερη επιλογή είναι ποιο διευρυμένη η εικόνα για δυνατότητα λήψης πολλών προσώπων.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Anlibafojo said:

Δεν έχει ζουμ με το τρόπο που λειτουργούν οι πίσω κάμερες. Όταν ανοίγεις την κάμερα για σέλφι έχεις δύο επιλογές στο κάτω μέρος της εικόνας με ένα ή δύο ανθρωπάκια. Στη δεύτερη επιλογή είναι ποιο διευρυμένη η εικόνα για δυνατότητα λήψης πολλών προσώπων.

Σ ευχαριστω πολυ.

28 minutes ago, Anlibafojo said:

Δεν έχει ζουμ με το τρόπο που λειτουργούν οι πίσω κάμερες. Όταν ανοίγεις την κάμερα για σέλφι έχεις δύο επιλογές στο κάτω μέρος της εικόνας με ένα ή δύο ανθρωπάκια. Στη δεύτερη επιλογή είναι ποιο διευρυμένη η εικόνα για δυνατότητα λήψης πολλών προσώπων.

Σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Niman72 said:

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά 

Όταν παίρνω φωτογραφία με expert raw το αρχείο είναι dng.

Δεν μπορείς να το κάνεις share σε Insta story .

Τι κάνω λάθος ;

Το raw δεν είναι για να το ανεβάζεις. Ειναι να το περνάς από προγράμματα επεξεργασίας, από εκεί να κάνεις export σε πχ PNG ή κάτι αλλο και από κει να ανεβάζεις. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή για να στέλνουμε φωτό και άλλα αρχεία σε iphone και το ανάποδο;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2022 at 2:26 ΜΜ, costsa41 said:

Και μιας και αναφερθήκαμε σε οικοσυστήματα και ρολόγια. Σήμερα ξέχασα, πράγμα απίθανο, το τηλέφωνο σπίτι μου. Δεν ανησύχησα καθόλου. Συνδέθηκα με το ρολόι στο WiFi της δουλειάς μου και είχα τα πάντα , ενώ το τηλέφωνο ήταν σπίτι μου. Και κλήσεις και μηνύματα και emails. Αυτά περί οικοσυστήματος και δυνατοτήτων ρολογιού....!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμένα, ενώ θα έπρεπε να το κάνει, δεν...

Δεν μεταφέρει τους κωδικούς των wifi στο ρολόι, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνδεθεί. Εχω κανει reset στο ρολόι, έχω επανεγκαταστησει το sasmung wear στο κινητό, αλλά τίποτα. 

Θα παω το GWatch 3 στο σερβις να δω τι θα μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, ενώ θα έπρεπε να το κάνει, δεν...
Δεν μεταφέρει τους κωδικούς των wifi στο ρολόι, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνδεθεί. Εχω κανει reset στο ρολόι, έχω επανεγκαταστησει το sasmung wear στο κινητό, αλλά τίποτα. 
Θα παω το GWatch 3 στο σερβις να δω τι θα μου πουν...
Λογικά σε κινητά Samsung το κάνει πάντα. Δοκίμασε να καταργήσεις το ρολόι από την εφαρμογή του τηλεφώνου από το κλήσεις και αποστολή και κάνε τα βήματα από την αρχή. Κατάργηση. Κλείνεις το κλήσεις σου το τηλέφωνο και το ανοίγεις πάλι για να βρει εκ νέου το ρολόι. Ίσως φτιάξει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2022 at 11:59 ΠΜ, costsa41 said:

Ενημέρωση στο expert raw

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μειώθηκε στο μισό ο χρόνος του processing. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, costsa41 said:

Λογικά σε κινητά Samsung το κάνει πάντα. Δοκίμασε να καταργήσεις το ρολόι από την εφαρμογή του τηλεφώνου από το κλήσεις και αποστολή και κάνε τα βήματα από την αρχή. Κατάργηση. Κλείνεις το κλήσεις σου το τηλέφωνο και το ανοίγεις πάλι για να βρει εκ νέου το ρολόι. Ίσως φτιάξει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το εχω ηδη καταργησει κ επαναφερει 2 φορές χωρίς αποτέλεσμα...

Νομιζω οτο το σέρβις είναι πλεον μονοδρομος. Αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ολα ξεκινησαν με την συνδεση στο S22u. Πιο πριν, στο S9 λειτουργουσε κανονικά κ συνδεοταν αυτόματα στα wifi... Το ξανα-δοκιμασα απο περιέργεια και δεν μεταφέρονται οι πληροφορίες του wifi ουτε με το S9... Αρα παει σέρβις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στο επάνω μέρος της οθόνης έχει μείνει η ένδειξη της "" θέσης "" τι έχω κάνει και έχει μείνει; 

Just now, setter said:

Παιδιά καλησπέρα στο επάνω μέρος της οθόνης έχει μείνει η ένδειξη της "" θέσης "" τι έχω κάνει και έχει μείνει; 

 

SmartSelect_20220529-165848_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...