Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Πάντως, ειλικρινά, δεν ξέρω τι άλλο να περιμένει κανείς από την μπαταρία σε android κινητό. Πιο χαλαρη μέρα βέβαια σήμερα με 70% WiFi. Εκπληκτική δουλειά ή samsung φέτος σε σχέση με το s21 ultra που επίσης είχα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



c281710dcb79ad3f69d2e39c6727feb0.jpg
Πραγματικά το έχω γράψει κι εγώ. Η διαχείριση της μπαταρίας είναι πάρα πολύ καλή. Και ναι, καλύτερη από του 21 που είχα κι εγώ. Το τηλέφωνο είναι διαμάντι σε όλα του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 minutes ago, bromonano2 said:

Πάντως, ειλικρινά, δεν ξέρω τι άλλο να περιμένει κανείς από την μπαταρία σε android κινητό. Πιο χαλαρη μέρα βέβαια σήμερα με 70% WiFi. Εκπληκτική δουλειά ή samsung φέτος σε σχέση με το s21 ultra που επίσης είχα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



c281710dcb79ad3f69d2e39c6727feb0.jpg

Συμφωνώ (..τωρινό με παρόμοια με την δική σου χρήση ..και που δείχνει ότι με τις συγκεκριμένες συνθήκες ξεπερνάει άνετα το 7ωρο).

Screenshot_20220522-193206_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και προσθέτω και δύο με πάνω από 6:30 ώρες sot ..όπου φαίνεται και η χρήση για πάνω από μία ώρα κάθε μέρα (με 5g)  της εφαρμογής χάρτες (..κοινώς πλοήγηση μέσα στην Αθήνα).

 

Screenshot_20220522-193533_Device care.jpg

Screenshot_20220522-193507_Device care.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

Μητσάρα αφού το πήρες αυτό το χάλι τζάμπα, μην το πουλάς...σπάσ'το και κάν'το 1000 κομμάτια να κάνεις καλό και στην ανθρωπότητα...και άσε εμάς τα πρόβατα να μασάμε αγριόχορτα και να κλαίμε την μοίρα μας...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι ανάλογα τη χρήση, εγώ με τίποτα δεν έχω πάνω από 4 ώρες....αλλά προφανώς ειναι θέμα χρήσης.
Με το s21 ultra είχα σαφώς καλύτερους χρόνους...δε μιλάω φυσικά για το 13 pro .

Ζηλεύω πραγματικά αυτούς που έχουν 6 και 7 ώρες....ειδικά τώρα το καλοκαίρι είναι θέμα για μένα, λόγω υψηλής φωτεινότητας σε εξωτερικους χώρους.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, δεν ξέρω πως το χρησιμοποιεί ο καθένας αλλά εγώ με wqhd, 120hz και φωτεινότητα στο auto και εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο βγάζω 4 με 5 ώρες screen on time. Που είναι φυσιολογικό δεν έχω παράπονο. Απλά με το Mi 10 pro που είχα πριν ήταν λίγο καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανεβάζω screen shot, φαίνεται ότι παίζω περί την μία με μιάμιση ώρα την ημέρα ένα internετικό online παιχνίδι. 

Ανήκω σε μία παγκόσμια ομάδα ..και κάθε μέρα παίζω τουλάχιστον 5 αγώνες των 3 λεπτών {pvp ..όπου έχω ένα από τα κορυφαία win rate του παιχνιδιού (..άρα χρησιμοποιώ πάντα την μέγιστη επεξεργαστική ισχύ του κινητού)} ..και άλλους 8 αγώνες όπου ξεκινάνε 30 παίχτες ..μέχρι να κερδίσει ένας (..έχω φτάσει και τα 7 λεπτά σε κάθε αγώνα (..με την ίδια φυσικά ζήτηση επεξεργαστικής ισχύος).

Ακόμα και με το καλύτερο wifi δίκτυο, ο επεξεργαστής δουλεύει (..και πρέπει να δουλεύει) στο μέγιστο δυνατό. 

Επειδή κάποιοι ίσως το γνωρίζουν (..το παιχνίδι εννοώ) ..όντως για να φτάσεις να παίζεις σε αυτό το επίπεδο, πρέπει να έχεις πληρώσει για αγορές πλοίων και δυνατοτήτων (..και ναι έχω δώσει πολλά ...πολύ περισσότερα από ότι το ίδιο το κινητό κάνει).

..όμως όπως είπα το παιχνίδι είναι παγκόσμιο ..και έχω να κάνω με αντιπάλους που έχουν δώσει πολύ περισσότερα από εμένα ..και πολύ περισσότερα από ότι και τώρα φαντάζεστε!!

Το κινητό φυσικά και παίζει σημαντικό ρόλο ..και το κάθε millisecond που σου χαρίζει η λίγο παραπάνω επεξεργαστική ισχύ μετράει πολύ. 

Αν λοιπόν έχω δώσει τόσα χρήματα για να αναβαθμίσω το account μου ..λογικό δεν θα ήταν να έδινα βάση και στο ποιο κινητό θα μου δώσει πλεονέκτημα;

Την απάντηση δεν χρειάζεται να την δώσω ..πλέον είναι αυταπόδεικτη.

Υ. Γ. 1 Το κινητό το δουλεύω πάντα στο full των δυνατοτήτων του και με όλα στο μέγιστο. 

Υ. Γ. 2 Εάν δεν μου έκανε,  ήδη θα είχα το οποιοδήποτε άλλο στα χέρια μου.

Υ. Γ. 3 Αυτό ήταν το τελευταίο post στο παρόν topic. Τα λέμε του χρόνου με το επόμενο (μάλλον και πάλι) Samsung. Μέχρι τότε απλά θα παρακολουθώ (κυρίως για updates) ..και εύχομαι όλοι να χαίρεστε το οτιδήποτε έχετε και να σταματήσουν επιτέλους οι "διαξιφισμοί".

Screenshot_20220522-223749_Gallery.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, bardull said:

Υπάρχει κάποιος να μας πει σύγκριση σε ταχύτητα 5G σε σχέση με iphone 13 pro max?δεν μπορεί κάποιος θα έχει κάνει τεστ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εγώ έχω κάνει αλλά η συσκευή μου είναι s21u

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και αναφερθήκαμε σε οικοσυστήματα και ρολόγια. Σήμερα ξέχασα, πράγμα απίθανο, το τηλέφωνο σπίτι μου. Δεν ανησύχησα καθόλου. Συνδέθηκα με το ρολόι στο WiFi της δουλειάς μου και είχα τα πάντα , ενώ το τηλέφωνο ήταν σπίτι μου. Και κλήσεις και μηνύματα και emails. Αυτά περί οικοσυστήματος και δυνατοτήτων ρολογιού....!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ρε παιδιά θα τρελαθώ, εσάς λαγκαρει το κινητό? Τρώει σκάλωμα όταν κατεβάζετε την μπάρα για να δείτε μια ειδοποιήσει? Γενικά το βλέπω δεν δουλεύει ομαλά, το s10 που είχα δούλευε καλύτερα... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ρε παιδιά θα τρελαθώ, εσάς λαγκαρει το κινητό? Τρώει σκάλωμα όταν κατεβάζετε την μπάρα για να δείτε μια ειδοποιήσει? Γενικά το βλέπω δεν δουλεύει ομαλά, το s10 που είχα δούλευε καλύτερα... 
Λογικά έχεις το S22+ σωστά? Δεν νομίζω να είναι λογικο αυτό το λαγκαρισμα. Στη θέση σου, θα κατέβαζα το good guardian και θα έτρεχα το App Booster. Μήπως κάποιο update δεν έκατσε καλά εφόσον δεν στο έκανε απο την αρχή το lag.

Και σαν 2η λύση μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και στήσιμο απο την αρχή χωρίς μεταφορά δεδομένων που έκανες από το προηγούμενο σου κινητό.
Δοκίμασε αυτά τα 2 που σου λέω. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Και γράψε αν εχει αποτέλεσμα κάτι από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, varaderum said:

Κάθε φορά που ανεβάζω screen shot, φαίνεται ότι παίζω περί την μία με μιάμιση ώρα την ημέρα ένα internετικό online παιχνίδι. 

Ανήκω σε μία παγκόσμια ομάδα ..και κάθε μέρα παίζω τουλάχιστον 5 αγώνες των 3 λεπτών {pvp ..όπου έχω ένα από τα κορυφαία win rate του παιχνιδιού (..άρα χρησιμοποιώ πάντα την μέγιστη επεξεργαστική ισχύ του κινητού)} ..και άλλους 8 αγώνες όπου ξεκινάνε 30 παίχτες ..μέχρι να κερδίσει ένας (..έχω φτάσει και τα 7 λεπτά σε κάθε αγώνα (..με την ίδια φυσικά ζήτηση επεξεργαστικής ισχύος).

Ακόμα και με το καλύτερο wifi δίκτυο, ο επεξεργαστής δουλεύει (..και πρέπει να δουλεύει) στο μέγιστο δυνατό. 

Επειδή κάποιοι ίσως το γνωρίζουν (..το παιχνίδι εννοώ) ..όντως για να φτάσεις να παίζεις σε αυτό το επίπεδο, πρέπει να έχεις πληρώσει για αγορές πλοίων και δυνατοτήτων (..και ναι έχω δώσει πολλά ...πολύ περισσότερα από ότι το ίδιο το κινητό κάνει).

..όμως όπως είπα το παιχνίδι είναι παγκόσμιο ..και έχω να κάνω με αντιπάλους που έχουν δώσει πολύ περισσότερα από εμένα ..και πολύ περισσότερα από ότι και τώρα φαντάζεστε!!

Το κινητό φυσικά και παίζει σημαντικό ρόλο ..και το κάθε millisecond που σου χαρίζει η λίγο παραπάνω επεξεργαστική ισχύ μετράει πολύ. 

Αν λοιπόν έχω δώσει τόσα χρήματα για να αναβαθμίσω το account μου ..λογικό δεν θα ήταν να έδινα βάση και στο ποιο κινητό θα μου δώσει πλεονέκτημα;

Την απάντηση δεν χρειάζεται να την δώσω ..πλέον είναι αυταπόδεικτη.

Υ. Γ. 1 Το κινητό το δουλεύω πάντα στο full των δυνατοτήτων του και με όλα στο μέγιστο. 

Υ. Γ. 2 Εάν δεν μου έκανε,  ήδη θα είχα το οποιοδήποτε άλλο στα χέρια μου.

Υ. Γ. 3 Αυτό ήταν το τελευταίο post στο παρόν topic. Τα λέμε του χρόνου με το επόμενο (μάλλον και πάλι) Samsung. Μέχρι τότε απλά θα παρακολουθώ (κυρίως για updates) ..και εύχομαι όλοι να χαίρεστε το οτιδήποτε έχετε και να σταματήσουν επιτέλους οι "διαξιφισμοί".

Screenshot_20220522-223749_Gallery.jpg

Πώς και επέλεξες android και όχι ios για το παιχνίδι αυτό?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
55 minutes ago, Dark_Lord said:

Πώς και επέλεξες android και όχι ios για το παιχνίδι αυτό?

Είπα ότι δεν θα ξαναγράψω κάτι εδώ, αλλά για εσένα θα κάνω μία τελευταία εξαίρεση. 

Λοιπόν, ..μέχρι το 2012 - 13 χρησιμοποιούσα ios.

Μετά δοκίμασα και με βόλεψε καλύτερα το android. 

Το παιχνίδι ξεκίνησα να το παίζω για πλάκα το 2018 (..τότε είχα το note 9) και έκτοτε "κόλλησα". 

..από τότε και μετά είχα το note 10 plus, το s21 ultra και τώρα το s22 ultra (..το note 20 το "προσπέρασα" λόγω της σχετικά μικρής αυτονομίας της μπαταρίας).

Επειδή πάρα πολλές φορές βρέθηκα αντιμέτωπος με φίλους (..οι περισσότεροι παλιοί παίχτες γνωριζόμαστε και μιλάμε στο messenger μεταξύ μας) ..και τους έχω νικήσει ενώ είχαν ακόμη και καλύτερο στόλο από τον δικό μου (..και όλων των ειδών από τα κορυφαία - ναυαρχίδες κινητά ..φυσικά και iPhone) είδα στην πράξη ότι οι exynos αποδίδουν μία χαρά.

Και επειδή πλέον δεν γυρίζω σε ios, επιλέγω και χρησιμοποιώ κάθε χρόνο την καλύτερη δυνατόν συσκευή android (..γενικής χρήσης και πολλών δυνατοτήτων ...καθώς υπάρχουν και κάποια κινητά μόνο για παιχνίδια).

..και φέτος λοιπόν για εμένα είναι το s22 ultra της Samsung.

Αν του χρόνου είναι κάποια άλλη συσκευή ..τότε θα πάρω την άλλη, η αλλιώς και πάλι Samsung.

Btw.. flip / fold δεν κάνουν για την χρήση που τα θέλω, οπότε ούτε καν τα κοιτάω. 

Και ένα screen shot που βρήκα και τράβηξα από το topic του lg3 (σελίδα 7) ..και που αναφέρω τις τελευταίες μέχρι τότε συσκευές που είχα..

Screenshot_20220523-173559_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, varaderum said:

Είπα ότι δεν θα ξαναγράψω κάτι εδώ, αλλά για εσένα θα κάνω μία τελευταία εξαίρεση. 

Λοιπόν, ..μέχρι το 2012 - 13 χρησιμοποιούσα ios.

Μετά δοκίμασα και με βόλεψε καλύτερα το android. 

Το παιχνίδι ξεκίνησα να το παίζω για πλάκα το 2018 (..τότε είχα το note 9) και έκτοτε "κόλλησα". 

..από τότε και μετά είχα το note 10 plus, το s21 ultra και τώρα το s22 ultra (..το note 20 το "προσπέρασα" λόγω της σχετικά μικρής αυτονομίας της μπαταρίας).

Επειδή πάρα πολλές φορές βρέθηκα αντιμέτωπος με φίλους (..οι περισσότεροι παλιοί παίχτες γνωριζόμαστε και μιλάμε στο messenger μεταξύ μας) ..και τους έχω νικήσει ενώ είχαν ακόμη και καλύτερο στόλο από τον δικό μου (..και όλων των ειδών από τα κορυφαία - ναυαρχίδες κινητά ..φυσικά και iPhone) είδα στην πράξη ότι οι exynos αποδίδουν μία χαρά.

Και επειδή πλέον δεν γυρίζω σε ios, επιλέγω και χρησιμοποιώ κάθε χρόνο την καλύτερη δυνατόν συσκευή android (..γενικής χρήσης και πολλών δυνατοτήτων ...καθώς υπάρχουν και κάποια κινητά μόνο για παιχνίδια).

..και φέτος λοιπόν για εμένα είναι το s22 ultra της Samsung.

Αν του χρόνου είναι κάποια άλλη συσκευή ..τότε θα πάρω την άλλη, η αλλιώς και πάλι Samsung.

Btw.. flip / fold δεν κάνουν για την χρήση που τα θέλω, οπότε ούτε καν τα κοιτάω. 

Και ένα screen shot που βρήκα και τράβηξα από το topic του lg3 (σελίδα 7) ..και που αναφέρω τις τελευταίες μέχρι τότε συσκευές που είχα..

Screenshot_20220523-173559_Samsung Internet.jpg

Σε ευχαριστώ για τον κόπο! Καλή επιτυχία στο παιχνίδι!

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μια χαλαρή μέρα (από τις ελάχιστες) με 3:45 οθόνη και 10:45 αναμονή στο 56% η μπαταρία. 

2024926382_Screenshot_20220506-220232_Devicecare.thumb.jpg.ff89eb8b492598c187eb84e78970508e.jpg

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Εγώ πια δε βάζω sot. Για ευνόητους λόγους χεχεχε. Από το 85% , 29 μπαταρία 17 ώρες ενεργό 3,25 ώρες οθόνη. Μικτή χρήση περισσότερο WiFi βέβαια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2022 at 9:32 ΜΜ, toxotis70 said:

Η μπαταρία είναι ανάλογα τη χρήση, εγώ με τίποτα δεν έχω πάνω από 4 ώρες....αλλά προφανώς ειναι θέμα χρήσης.
Με το s21 ultra είχα σαφώς καλύτερους χρόνους...δε μιλάω φυσικά για το 13 pro .

Ζηλεύω πραγματικά αυτούς που έχουν 6 και 7 ώρες....ειδικά τώρα το καλοκαίρι είναι θέμα για μένα, λόγω υψηλής φωτεινότητας σε εξωτερικους χώρους.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk




 

Εγώ αυτά τα νούμερα δεν τα καταλαβαίνω.Πως έχει ο άλλος 7 ώρες sot και εγώ με WiFi dark mode 60hz fhd+ οθόνη έχω φτάσει maximum 5 ώρες και κάτι ;

Θα μας τρελάνετε ρε παιδιά ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτά τα νούμερα δεν τα καταλαβαίνω.Πως έχει ο άλλος 7 ώρες sot και εγώ με WiFi dark mode 60hz fhd+ οθόνη έχω φτάσει maximum 5 ώρες και κάτι ;
Θα μας τρελάνετε ρε παιδιά ;
Εμένα πάντα έβγαζε 6 με 7 ώρες οθόνη έχω βάλει και screen shot πολλές φορές, όμως από το 100% η μπαταρία όχι τώρα που το δουλεύω από το 85%. Τώρα πιάνει γύρω στις 4,5 με 5 ώρες πούμε ανάλογα. Και φυσικά όλα ανοιχτά και στο μέγιστο. Μόνο με ταπ η οθόνη είναι

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Niman72 said:

Εγώ αυτά τα νούμερα δεν τα καταλαβαίνω.Πως έχει ο άλλος 7 ώρες sot και εγώ με WiFi dark mode 60hz fhd+ οθόνη έχω φτάσει maximum 5 ώρες και κάτι ;

Θα μας τρελάνετε ρε παιδιά ;

Μη σου φαίνεται παράξενο. Είπαμε σημαντικό ρόλο παίζει ο τρόπος χρήσης (χρήση data, wifi, κακό δίκτυο), οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και όχι τόσο οι ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν το είδαν αν έχετε το τηλέφωνο με το ρολόι το 4 έχει ενημέρωση στο ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Και για όσους δεν το είδαν αν έχετε το τηλέφωνο με το ρολόι το 4 έχει ενημέρωση στο ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βγήκε και ο Assistant για το ρολόι... Επιτέλους δηλαδή. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2022 at 1:59 ΜΜ, egoeimai said:

Όλα μετράνε , αλλα αυτό είναι ίσως το πιο βασικό. Είναι αυτό για το οποίο  οφείλει να ξεχωρίζει μια συσκευή  1300€ έναντι μιας  500€. 

Σιγά. 

Αν και το S22 Ultra μου δεν έχει τιποτα από αυτά, προσωπικά μεγαλύτερη σημασία δινω στο battery life και φυσικά στη κάμερα. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Ενημερωση Μαιου αλλη δεν βλεπω... Οι snapdragon πηραν μια ακομη τον Μαιο...
Η ενημέρωση Μαίου έχει έρθει. Ότι πήραν δύο οι snap δεν είναι απαραίτητο να γίνει και εδώ το ίδιο. Άλλο το ένα soc άλλο το άλλο. Αν είχες με snap και δεν είχες πάρει τη δεύτερη αναβάθμιση του να είχες ανησυχία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Niman72 said:

Εγώ αυτά τα νούμερα δεν τα καταλαβαίνω.Πως έχει ο άλλος 7 ώρες sot και εγώ με WiFi dark mode 60hz fhd+ οθόνη έχω φτάσει maximum 5 ώρες και κάτι ;

Θα μας τρελάνετε ρε παιδιά ;

Μήπως ακολουθείς την μόδα του 20%-80% μπαταρία;;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...