Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Έχω διαβάσει αρκετά σχόλια που αφορούν στην "κακιστη" ποιότητα των νυκτερινών φωτογραφιών και πραγματικά απορρώ. Την περασμένη εβδομάδα έβγαλα αρκετές σε ένα ταξίδι που βρέθηκα και σαν δείγμα δείχνω την παρακάτω. Αν εξαιρέσεις το έντονο σχετικά sharpness, δεν μπορώ να πω ότι η ποιότητα είναι για πέταμα... 

009 2022 May 09 Florence, Italy.jpg

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

επιμένω ότι ή έχει ελαττωματική συσκευή ή έχει κάνει εξωπραγματικά λάθος στήσιμο..

Το πρώτο κομμάτι θα ερευνηθεί..

Το δεύτερο κομμάτι περι λάθος στησίματος...το ακούσαμε και αυτό... όταν κάποιοι στήναμε και ξεbloatαραμε κινητά από τη σαβούρα της Samsung είτε πιο απλά μέσω adb shell είτε πιο πολυπλοκα με ξεκλειδωματα bootloader, rootαρισμα και περνάγαμε aosp και custom roms κάποιοι ήταν πάνω σε δέντρα ακόμα , για να ακούσουμε οτι έχουμε στήσει "εξωπραγματικά λάθος" ενα κινητό καινούριο που έχει μόλις καμιά 20αρα εφαρμογές προς το παρόν πάνω και έχει φάει και disable σε κάποιες που δε χρειάζομαι και δε σβήνονται πχ chrome,  Google, Google sms κλπ (όχι system services) στην πορεία θα φάνε ξήλωμα με adb commands. 

Δηλαδή κάπου ωπα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

το δικό μου είναι πιο καινούργιο. 

και αυτο (292) Galaxy S22 Ultra Snapdragon 8 Gen 1 vs Exynos 2200 Gaming! - YouTube ακομα πιο καινουριο αλλα ετσι δεν προχωραμε παρακατω. Παντα θα υπαρχει κατι ποιο καινουριο εξω.

Για να το κλεισουμε, ο καθενας μας κανει τις επιλογες του και απλα καποιοι θελουν να δοκιμαζουν και αλλες τεχνολογίες με τα υπερ και τα κατα.

 

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τα κλαματα με αυτα που διαβαζω εδω τελευταια .

αλλαζω τηλεφωνο μια φορα στα 5 χρονια και ειμαι ετοιμος να το αγορασω !!! 

τι να κάνω τελικά ??? δεν θελω να παω σε iphone 13 pro max γιατι με εξυπηρετεί το android σε ορισμένες ευκολίες ....

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τα κλαματα με αυτα που διαβαζω εδω τελευταια .

αλλαζω τηλεφωνο μια φορα στα 5 χρονια και ειμαι ετοιμος να το αγορασω !!! 

τι να κάνω τελικά ??? δεν θελω να παω σε iphone 13 pro max γιατι με εξυπηρετεί το android σε ορισμένες ευκολίες ....
Μη δίνεις σημασία σε αυτά που γράφονται εδώ και πάρε το με κλειστά μάτια!! Μακάρι να μπορούσα να σου έδειχνα την εμπειρία χρήσης που μου προσφέρει καθημερινά αυτό το τηλέφωνο!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, geovass said:

και αυτο (292) Galaxy S22 Ultra Snapdragon 8 Gen 1 vs Exynos 2200 Gaming! - YouTube ακομα πιο καινουριο αλλα ετσι δεν προχωραμε παρακατω. Παντα θα υπαρχει κατι ποιο καινουριο εξω.

Για να το κλεισουμε, ο καθενας μας κανει τις επιλογες του και απλα καποιοι θελουν να δοκιμαζουν και αλλες τεχνολογίες με τα υπερ και τα κατα.

 

Προφανώς τρολαρω, όπως γίνεται ηδη εδώ και 5 σελίδες εδώ μέσα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

εχω βαλει τα κλαματα με αυτα που διαβαζω εδω τελευταια .

αλλαζω τηλεφωνο μια φορα στα 5 χρονια και ειμαι ετοιμος να το αγορασω !!! 

τι να κάνω τελικά ??? δεν θελω να παω σε iphone 13 pro max γιατι με εξυπηρετεί το android σε ορισμένες ευκολίες ....

Φίλε αν θέλεις ένα τηλέφωνο να κάνει δουλειά να το πάρεις. Αν θέλεις ένα τηλέφωνο όμως που να βγάζει πραγματικά καλές φωτογραφίες πήγαινε στο iPhone γιατί θα έχεις πραγματικά καλές φωτογραφίες και πραγματικό καλό βίντεο. Έχω και τις δύο συσκευές και πραγματικά αν το πλήρωνα γιατί δεν το πλήρωσα το samsung θα το επιστρέφα πίσω. Οι νυχτερινές φωτογραφίες που κάνει είναι επτά στις δέκα για τα σκουπίδια. Συν αυτό που αναφέρουν τα παιδιά ότι μετά που βγάζεις μία φωτογραφία για να κάνεις προεπισκόπηση της θα πρέπει να περιμένεις γιατί στην αρχή δεν την έχει ολοκληρώσει και εκεί είναι πραγματικά για τα σκουπίδια δεν βλέπετε καν μιλάω για τις νυχτερινές πάντα

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ChrisNikol said:

Το πρώτο κομμάτι θα ερευνηθεί..

Το δεύτερο κομμάτι περι λάθος στησίματος...το ακούσαμε και αυτό... όταν κάποιοι στήναμε και ξεbloatαραμε κινητά από τη σαβούρα της Samsung είτε πιο απλά μέσω adb shell είτε πιο πολυπλοκα με ξεκλειδωματα bootloader, rootαρισμα και περνάγαμε aosp και custom roms κάποιοι ήταν πάνω σε δέντρα ακόμα , για να ακούσουμε οτι έχουμε στήσει "εξωπραγματικά λάθος" ενα κινητό καινούριο που έχει μόλις καμιά 20αρα εφαρμογές προς το παρόν πάνω και έχει φάει και disable σε κάποιες που δε χρειάζομαι και δε σβήνονται πχ chrome,  Google, Google sms κλπ (όχι system services) στην πορεία θα φάνε ξήλωμα με adb commands. 

Δηλαδή κάπου ωπα..

Όταν λέω να έχει στηθεί εξωπραγματικα λάθος, εννοώ να έχεις επαναφερει από backup λάθος ρυθμισεις ή καποιες λάθος εφαρμογές που να σου δημιουργούν το θέμα. Γι αυτό και έγραψα "εξωπραγματικά" γιατί το θεωρώ κάτι σπάνιο ένα λάθος backup να δημιουργεί τόσα θέματα. 

Όσο για τους χαρακτηρισμοϋς περι δέντρων κλπ, δε χρειάζονται γιατί δε γνωριζόμαστε.

Περι της επίδειξης γνωσεων και κατάρτισης τώρα, μπήκες εδώ μέσα μα συζητήσεις ένα πρόβλημα που έχεις, μπαίνουμε στον κόπο να γράψουμε και μας απαντάς ότι είμαστε έτη φωτός πίσω από εσένα σε θέματα τεχνολογίας και μας ειρωνεύεσαι. Για ποιό λόγο γράφεις τοτε; άσε μας στο σκοτάδι της αμάθειας μας.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dimitris_w said:

Φίλε αν θέλεις ένα τηλέφωνο να κάνει δουλειά να το πάρεις. Αν θέλεις ένα τηλέφωνο όμως που να βγάζει πραγματικά καλές φωτογραφίες πήγαινε στο iPhone γιατί θα έχεις πραγματικά καλές φωτογραφίες και πραγματικό καλό βίντεο. Έχω και τις δύο συσκευές και πραγματικά αν το πλήρωνα γιατί δεν το πλήρωσα το samsung θα το επιστρέφα πίσω. Οι νυχτερινές φωτογραφίες που κάνει είναι επτά στις δέκα για τα σκουπίδια. Συν αυτό που αναφέρουν τα παιδιά ότι μετά που βγάζεις μία φωτογραφία για να κάνεις προεπισκόπηση της θα πρέπει να περιμένεις γιατί στην αρχή δεν την έχει ολοκληρώσει και εκεί είναι πραγματικά για τα σκουπίδια δεν βλέπετε καν μιλάω για τις νυχτερινές πάντα

What?

Τα τελευταια 3 χρονια ειχα καθε χρονο το αντιστοιχο iPhone και καθε χρονο και το αντιστοιχο της Samsung για αρκετο καιρο.

Θα τα πω αντικειμενικα. Το iPhone κερδιζει στην ευκολια χρησης του app, στο smoothnessκαι στις βουτυρατες μεταβασεις μεσα στην εφαρμογη και στα επιπεδα ζουμ και στο ποσο point & shoot καμερα ειναι. Τα πορτραιτα του επισης ειναι καλα αλλα δεν ειμαι φαν των "ροδακινι" skin tones που ομως αρεσουν στις γυναικες που τις κανει πιο ομορφες :p. Τελος, εχει με διαφορα, ακομα, το καλυτερο βιντεο.

Απο κει και περα, το smartHDR του ειναι smart μονο στα λογια αφου συνηθως καιει τα παντα πισω, η σελφι του ειναι υποδεεστερη αρκετα, το δε night mode του οκ κανει την δουλεια του αλλα οι φωτο εχουν ενα εκνευριστικο βινιεταρισμα στις ακρες, οι σκιες βγαινουν ΚΑΤΑΜΑΥΡΕΣ και γενικως η φωτο δεν ειναι καθολου pleasing με πολυ εντονο oversharpening. Το ζουμ του ακομα και το 3χ ειναι ψιλοαπαραδεκτο.

Το s22 ultra ειναι το πιο ολοκληρωμενο συστημα αυτη τη στιγμη, θα σου βγαλει καλες φωτος μερα νυχτα, εχει φοβερο ζουμ σε 3χ και 10χ ενω μεχρι και 30χ ειναι εξαιρετικο. Το βιντεο αρκετα καλο και οι νυχτερινες καλυτερες απο του iPhone με μοναδικο παραπονο το εντονο chroma noise οταν υπαρχει αρκετος καθαρος ουρανος. Τα πορτραιτα του εξαιρετικα με ισως το καλυτερο edge detection.

Συνολικα στην καμερα S22 ULTRA >> iPhone

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sheik said:

What?

Τα τελευταια 3 χρονια ειχα καθε χρονο το αντιστοιχο iPhone και καθε χρονο και το αντιστοιχο της Samsung για αρκετο καιρο.

Θα τα πω αντικειμενικα. Το iPhone κερδιζει στην ευκολια χρησης του app, στο smoothnessκαι στις βουτυρατες μεταβασεις μεσα στην εφαρμογη και στα επιπεδα ζουμ και στο ποσο point & shoot καμερα ειναι. Τα πορτραιτα του επισης ειναι καλα αλλα δεν ειμαι φαν των "ροδακινι" skin tones που ομως αρεσουν στις γυναικες που τις κανει πιο ομορφες :p. Τελος, εχει με διαφορα, ακομα, το καλυτερο βιντεο.

Απο κει και περα, το smartHDR του ειναι smart μονο στα λογια αφου συνηθως καιει τα παντα πισω, η σελφι του ειναι υποδεεστερη αρκετα, το δε night mode του οκ κανει την δουλεια του αλλα οι φωτο εχουν ενα εκνευριστικο βινιεταρισμα στις ακρες, οι σκιες βγαινουν ΚΑΤΑΜΑΥΡΕΣ και γενικως η φωτο δεν ειναι καθολου pleasing. Το ζουμ του ακομα και το 3χ ειναι ψιλοαπαραδεκτο.

Το s22 ultra ειναι το πιο ολοκληρωμενο συστημα αυτη τη στιγμη, θα σου βγαλει καλες φωτος μερα νυχτα, εχει φοβερο ζουμ σε 3χ και 10χ ενω μεχρι και 30χ ειναι εξαιρετικο. Το βιντεο αρκετα καλο και οι νυχτερινες καλυτερες απο του iPhone με μοναδικο παραπονο το εντονο chroma noise οταν υπαρχει αρκετος καθαρος ουρανος. Τα πορτραιτα του εξαιρετικα με ισως το καλυτερο edge detection.

Συνολικα στην καμερα S22 ULTRA >> iPhone

Ταυτίζομαι σχεδόν σε όλα αδερφέ. Μόνο στο βίντεο μια ένσταση, η διαφορά έχει κλείσει αρκετά πλέον, αλλά ναι είναι υπαρκτή 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dimitris_w said:

Ο καθένας με την άποψη του . Δεν θα λέμε τα ίδια . Ο καθένας στο κόσμο του . Μπες στο νήμα του iphone δεν παραπονιέται ούτε ένας για της κάμερες της συσκευής. Γιατί άραγε.  

παραπονιέται όμως στο επίσημο φόρουμ της apple (θολές φωτό, πρόβλημα εστίασης κλπ κλπ "η apple δεν κάνει τίποτα για να το διορθώσει" )

https://origin-discussions2-us-dr-prz.apple.com/en/thread/253733878

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

μηπως οσοι βλεπουν αυτα τα κολληματα , lags , κλπ , εχουν παρει την έκδοση με τα 8gb RAM και οι υπολοιπου που δεν βλεπουν κανενα προβλημα εχουν την εκδοση μετα 12GB ram ?? 

και καποιοι που γραφουν για το S21 ultra που δεν εχει τετοια θεματα μηπως ειναι επειδη το S21 εβγαινε με μονο 12GB ram ? 

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

μηπως οσοι βλεπουν αυτα τα κολληματα , lags , κλπ , εχουν παρει την έκδοση με τα 8gb RAM και οι υπολοιπου που δεν βλεπουν κανενα προβλημα εχουν την εκδοση μετα 12GB ram ?? 

και καποιοι που γραφουν για το S21 ultra που δεν εχει τετοια θεματα μηπως ειναι επειδη το S21 εβγαινε με μονο 12GB ram ? 

Oχι μακαρι να ηταν αυτο. Οταν ημουν σε αναζητηση της συσκευης ειχα σχεδον κλεισει να παρω το 8/128 αλλα ευτυχως τελευταια στιγμη το ακυρωσα.

Πρωτον γιατι γνωριζοντας την Samsung τοσα χρονια, λεω με 8GB θα υπαρχει σιγουρα θεμα και 2ον απο εγωισμο διοτι περυσι ειχα το s21 ultra που η βασικη εκδοση ηταν απο 12GB και λεω οχι, δεν θα κανω και downgrade κιολας.

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stsalkit said:

Έχω διαβάσει αρκετά σχόλια που αφορούν στην "κακιστη" ποιότητα των νυκτερινών φωτογραφιών και πραγματικά απορρώ. Την περασμένη εβδομάδα έβγαλα αρκετές σε ένα ταξίδι που βρέθηκα και σαν δείγμα δείχνω την παρακάτω. Αν εξαιρέσεις το έντονο σχετικά sharpness, δεν μπορώ να πω ότι η ποιότητα είναι για πέταμα... 

009 2022 May 09 Florence, Italy.jpg

Κάποιες δικές μου νυχτερινες

20220423_010231.jpg

20220422_210714.jpg

20220423_010714.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

παιδιά επειδή το σκέφτομαι εάν χρειάζομαι το s pen μου λέτε που είναι βολικό/χρήσιμο;

δες αρκετά βιντεάκια στο διαδίκτυο και αποφάσισε αν θα σου χρειαστούν κάποια από αυτά τα features τα οποία είναι άπειρα. δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό. εμένα μου αρέσει που υπάρχει και το χρησιμοποιώ περισταστακά. από εκεί και πέρα, κρίνεις αν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό και -σε συνδυασμό με κάποιες παραχωρήσεις ακόμη- σε συμφέρει να πας στο s22 plus αν το βρεις σε καλή τιμή.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Φίλε αν θέλεις ένα τηλέφωνο να κάνει δουλειά να το πάρεις. Αν θέλεις ένα τηλέφωνο όμως που να βγάζει πραγματικά καλές φωτογραφίες πήγαινε στο iPhone γιατί θα έχεις πραγματικά καλές φωτογραφίες και πραγματικό καλό βίντεο. Έχω και τις δύο συσκευές και πραγματικά αν το πλήρωνα γιατί δεν το πλήρωσα το samsung θα το επιστρέφα πίσω. Οι νυχτερινές φωτογραφίες που κάνει είναι επτά στις δέκα για τα σκουπίδια. Συν αυτό που αναφέρουν τα παιδιά ότι μετά που βγάζεις μία φωτογραφία για να κάνεις προεπισκόπηση της θα πρέπει να περιμένεις γιατί στην αρχή δεν την έχει ολοκληρώσει και εκεί είναι πραγματικά για τα σκουπίδια δεν βλέπετε καν μιλάω για τις νυχτερινές πάντα

Έχεις την δυνατότητα να ανεβάσεις μια έστω φωτογραφία που είναι για τα σκουπίδια? 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2022 at 11:44 ΜΜ, spyros_mad_doc said:

Παρέλαβα κι εγώ το δικό μου s22 ultra και χαιρετίζω την παρέα. Πρώτη φορά samsung και παρακολουθώ το νήμα από την αρχή και έχω χαθεί. 

1) Με το που το άνοιξα έκανα ενημέρωση λογισμικού και έβγαλε μια ενημέρωση με επίπεδο ασφαλείας Μαΐου και μέγεθος 1,5gb. Περιλαμβάνει όλα τα updates που έχετε πάρει? Επειδή δεν έχω βάλει κάρτα Sim μέσα παίζει ρόλο για κάποια αναβάθμιση? Να κάνω επαναφορά ή δεν χρειάζεται? 

2) Έχω cosmote και το κινητό στην έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών γράφει EUX/-/EUX/VGR. Θα έχω κάποιο θέμα? Είναι κάποιος με την ίδια έκδοση? Στις αναβαθμίσεις θα έχω καθυστέρηση? 

3) Έχω αγοράσει ήδη την spigen tough armor θήκη. Από tempered glass που να δουλεύει όμως το δακτυλικο αποτύπωμα τι προτείνετε? 

4) Για βάση αυτοκινήτου τι έχετε δοκιμασμένο? Κάποιες της spigen που βάζεις μια μαγνητική πλάκα στη θήκη και "κολλάνε" στη βάση τι γνώμη έχετε? Είναι σταθερές? 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

Φίλε μου εγώ σου προτείνω 

iOttie Βάση Κινητού Αυτοκινήτου Easy One Touch 5 με Ρυθμιζόμενα Άγκιστρα

Βάλτο στο Σκρουτζ και δες τις κριτικές .

Δεν υπάρχει η βάση την πήρα και εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οι παλιοί θα κοροϊδέψουν, αλλά επειδή είναι συχνό φαινόμενο θα το γράψω...
Όσοι βλέπετε stuttering και lags στα animations, επιβεβαιώστε πως δεν είναι ενεργοποιημένο κάποιο Power saving mode μειώνοντας τον χρονισμό της CPU, εναλλακτικά δοκιμάστε ένα factory reset χωρίς την επαναφορά μετά των εφαρμογών για μισή, μια ημέρα να δείτε αν συνεχίζεται η ίδια κατάσταση.

Δεν έχω την συσκευή, αλλά είναι αρκετά συχνά και γνωστά φαινόμενα σε Samsung συσκευές που συνήθως διορθώνονται αρκετά εύκολα και γρήγορα.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Niman72 said:

Φίλε μου εγώ σου προτείνω 

iOttie Βάση Κινητού Αυτοκινήτου Easy One Touch 5 με Ρυθμιζόμενα Άγκιστρα

Βάλτο στο Σκρουτζ και δες τις κριτικές .

Δεν υπάρχει η βάση την πήρα και εγώ.

 

Δες και τις θήκες mous που έχουν μαγνητη τύπου magsafe και έχουν συνεργαζόμενα αξεσουάρ αυτοκινήτου 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 10:15 ΜΜ, arxif said:

Μαγικα δε γινονται. Ενα λειτουργικο φτιαγμενο με συγκεκριμενη αρχιτεκτονικη, για να επιτρεπει στο χρηστη να εχει στη διαθεση σου integration 700 συσκευων (κι αρα το περιφημο οικοσυστημα), θα εχει απο πισω να τρεχουν 700 processes.

Vanila roms, αρα σμουδιλα , και να ... μιλας με το ρολοι με απομακρυσμενη συνδεση , ενω το κινητο ειναι σπιτι, μαζι δε γινονται (ενα τυχαιο παραδειγμα, απο τα εκατονταδες που μπορω να σου παραθεσω)

Η σαμμυ επιλεγει το δευτερο... και καλα κανει. Οσοι θελουν βουτυριλα πανε αλλου... Ειναι αστειο να λεμε οτι κατοχος πχ s22 ultra δεν εχει εμπειρια χρησης, απο ενα χασιμο frame εδω κι εκει...

Συγνώμη , αλλά γίνεται με iOS, Apple watch, MacBook , airpods κτλ.

Μια χαρά γίνεται και μάλιστα χωρίς να κάνει κιχ. 

Δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που αναφέρουμε για την  εμπειρία χρήσης του S22 ultra. Αν έχεις επιλέξει να χρησιμοποιείς το UI με gestures, εδώ κ εκεί σε κάθε σχεδόν κίνηση υπάρχει κ ένα μικρό ή μεγάλο stutter.

 

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, egoeimai said:

Συγνώμη , αλλά γίνεται με iOS, Apple watch, MacBook , airpods κτλ.

Μια χαρά γίνεται και μάλιστα χωρίς να κάνει κιχ. 

Δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που αναφέρουμε για την  εμπειρία χρήσης του S22 ultra. Αν έχεις επιλέξει να χρησιμοποιείς το UI με gestures, εδώ κ εκεί σε κάθε σχεδόν κίνηση υπάρχει κ ένα μικρό ή μεγάλο stutter.

 

Μην το γενικεύεις.δεν έχουν ολοι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση ξέρουμε αν η smartech στο Χαϊδάρι έχει φέρει και τοποθετεί μεβρανι στο κινητό μας ?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Strofigkas said:

Μην το γενικεύεις.δεν έχουν ολοι

Διαφωνω. Σε όλα υπάρχουν, καθώς είναι γενικό θέμα υλοποίησης του one   UI.

Απλά είτε πολλοί χρησιμοποιούν πλήκτρα πλοήγησης αντί για gestures και δεν έχουν θέμα , είτε απλά δεν το "αντιλαμβανονται" λόγω συνήθειας ή επειδή δεν το παρατηρούν. 

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, αλλά δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας. 

Cheers .

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...