Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

12 minutes ago, Sheik said:

Στο 1ο εχεις δικιο, ειχα σκοπο να γραψω οτι αυτο ειναι η μιση αιτια μαζι με τα low end androids εν συγκρισει με τα iphones που ολα ειναι...ναυαρχιδες, οποτε γινονταν αδικα συγκρισεις και εβγαιναν λαθος συμπερασματα.

Στα υπολοιπα τι να πω...Θεωρεις πως ενας ΓΙΓΑΝΤΑΣ οπως η Samsung αδυνατει να δωσει λιγη σημασια αφιερωνοντας σε μια ομαδα αυτο το task και να φτιαξει τον...λοξυγγα που λες; Που δεν ειναι απλος λοξυγγας οταν σου χαλαει ολη την εμπειρια χρησης.

Ολα τα υπολοιπα που λες περι οικοσυστηματος και επικοινωνιας μεταξυ τους, δεν ειναι δουλεια των frontendαδων παντως.

Μαγικα δε γινονται. Ενα λειτουργικο φτιαγμενο με συγκεκριμενη αρχιτεκτονικη, για να επιτρεπει στο χρηστη να εχει στη διαθεση σου integration 700 συσκευων (κι αρα το περιφημο οικοσυστημα), θα εχει απο πισω να τρεχουν 700 processes.

Vanila roms, αρα σμουδιλα , και να ... μιλας με το ρολοι με απομακρυσμενη συνδεση , ενω το κινητο ειναι σπιτι, μαζι δε γινονται (ενα τυχαιο παραδειγμα, απο τα εκατονταδες που μπορω να σου παραθεσω)

Η σαμμυ επιλεγει το δευτερο... και καλα κανει. Οσοι θελουν βουτυριλα πανε αλλου... Ειναι αστειο να λεμε οτι κατοχος πχ s22 ultra δεν εχει εμπειρια χρησης, απο ενα χασιμο frame εδω κι εκει...

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν κάποιος παραθέτει την προσωπική εμπειρία του πόσο μάλλον όταν η εργασία και κατάρτιση του σχετίζεται με το ευρύτερο άθλημα πληροφορικαριος είμαι η άσχετη πληροφορία της μέρας.. καλό είναι να αποφεύγονται ειρωνικες και απόλυτες απαντήσεις.. τουλάχιστον εκεί που δεν τις σηκώνουν..
Απόψεις ανταλλάζουμε και τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο ανέλυσα την εμπειρία μου σχετικά με μία συσκευή που κατέχω και ο ίδιος.. και στο τι μπορεί να γίνει για να βελτιωθεί.. σαφώς δεν έχουμε όλοι ίδιες αποψεις γύρω απο ολα αλλιώς ο κόσμος θα ήταν βαρετός.. Ο σεβασμός όμως είναι απαραίτητος για την αμοιβαία συνύπαρξη οπουδήποτε, είτε αυτό είναι οικογένεια, σχέση, χώρος εργασίας, ακόμα και σε ενα φόρουμ που απαρτίζεται από ανθρώπους επίσης.. οπότε απαντήσεις τύπου "δώσε το πίσω doa να γλιτώσεις" "πήραμε Μπαχατελα " "να ζητήσουμε ψυχικές οδυνες απο τη Sammy " κράτα τες για πάρτη σου γιατί αν έμπαινε ο καθένας στον κόπο να απαντάει στο επίπεδο σού εδώ μέσα και σε κάθε "εδω μεσα" δε θα ήταν πλέον φόρουμ αλλά στάβλος.. 
Στα του κινητού τώρα μια ερώτηση.. Η έκδοση snapdragon παίζει κανονικά στα πάντα εδώ? 5g, Volte, Vowifi notifications κλπ? Σε cosmote τουλάχιστον με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά να μου πει..
Ωραίο το παραμύθι αλλά δράκος πουθενά. Να σου θυμίσω ποιος ειρωνεύτηκε πρώτος για την ηλικία μου:



Λογικά μετά απο κάποια ηλικία δεν έχεις τόση ευαισθησία σε ερεθίσματα, σε αντανακλαστικα, όραση γενικά κλπ και τα βλέπεις όλα μια χαρά... όλα "ευθεία" που λένε και στο χωριό μου.. 
Όταν φτάσω και εγώ εκεί θα γυρίσω στο πρώτο μου κινητό ένα ericsson t65  που είχα στο γυμνάσιο και εχω κρατήσει σα μουσείο ακομα.
Προς το παρόν λειτουργούν ολα πένα και βλέπω το παραμικρό!! Τι να κάνω.....


Και όταν έγραψα για DOA δεν νομίζω να ειρωνευτηκα. Σου εδωσα μια λυση.
Επισης οταν γράφεται οτι το κινητο ειναι πιο κατω απο mid range,σαν ενα low end κινητο εννοείται οτι ειναι "μπαχατελα"!

Μας έγραψες ολόκληρο κείμενο και καλά ότι δεν σέβομαι. Εντάξει.
Κλείσε, θα σε πάρω εγώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν το παρουμε απο πχ amazon.de η  amazon.nl ειναι τα ιδια κινητα?πρεπει να προσεξουμε κατι για να δουλευουν ελλαδα?συμφερει αντι για αγορα απο σκρουτζ ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Το μόνο που ξέρω είναι αν το έχεις βάλει σε αδράνεια μερική ή ολική. Εγώ το έχω σε αδράνεια αλλά όταν θέλω να μου έρθουν τα push notifications είτε να πληρώσω και για επιβεβαίωση είτε τα χρειάζομαι σε άλλες πληρωμές,τη βγάζω από την αδράνεια. Τότε έρχονται ακαριαία! Μόλις χθες το έκανα στον ασφαλιστή που χρειάστηκαν για τη επιβεβαίωση της πληρωμής και έγινε μια χαρά η δουλειά μου. Ελπίζω να εννοείς αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλες οι εφαρμογές που με ενδιαφέρουν έχουν μπει σε αποκλεισμό αδράνειας. Μιλάμε τώρα για όλα τα βασικά, μαιλ, viber, τράπεζες, συναγερμός. 

Για μέρες δουλεύει απρόσκοπτα, ξαφνικά τρώει κόλλημα και δεν έρχεται τπτ αν δεν περάσει κάποιο διάστημα ή κάνω restart και έρθουν όλα μαζεμένα....

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές που με ενδιαφέρουν έχουν μπει σε αποκλεισμό αδράνειας. Μιλάμε τώρα για όλα τα βασικά, μαιλ, viber, τράπεζες, συναγερμός. 
Για μέρες δουλεύει απρόσκοπτα, ξαφνικά τρώει κόλλημα και δεν έρχεται τπτ αν δεν περάσει κάποιο διάστημα ή κάνω restart και έρθουν όλα μαζεμένα....
Ότι πιο λογικό! Το λέει νομίζω όταν τις βάζεις σε αδράνεια

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ChrisNikol said:

 

Στα του κινητού τώρα μια ερώτηση.. Η έκδοση snapdragon παίζει κανονικά στα πάντα εδώ? 5g, Volte, Vowifi notifications κλπ? Σε cosmote τουλάχιστον με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά να μου πει..

Μόνο η έκδοση από τα Εμιράτα παιζει σωστά στην Ευρώπη.

Εγώ έκανα την αλλαγή πριν από λίγες εβδομάδες και δεν το έχω μετανιώσει. Καλύτερη αυτονομία, χαμηλότερες θερμοκρασίες και "λένε" και καλύτερη κάμερα.

Μετά δε την αναβάθμιση (δεύτερη Μαϊου) που πήρε προχθές η μπαταρία κρατάει ακόμα περισσότερο με την ίδια χρήση. Αν μπορείς να βρεις την συσκευή χτυπα την με κλειστά μάτια και άσε όλους τους άλλους να λένε το μακρυ τους και το κοντό τους 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxif said:

Μαγικα δε γινονται. Ενα λειτουργικο φτιαγμενο με συγκεκριμενη αρχιτεκτονικη, για να επιτρεπει στο χρηστη να εχει στη διαθεση σου integration 700 συσκευων (κι αρα το περιφημο οικοσυστημα), θα εχει απο πισω να τρεχουν 700 processes.

Vanila roms, αρα σμουδιλα , και να ... μιλας με το ρολοι με απομακρυσμενη συνδεση , ενω το κινητο ειναι σπιτι, μαζι δε γινονται (ενα τυχαιο παραδειγμα, απο τα εκατονταδες που μπορω να σου παραθεσω)

Η σαμμυ επιλεγει το δευτερο... και καλα κανει. Οσοι θελουν βουτυριλα πανε αλλου... Ειναι αστειο να λεμε οτι κατοχος πχ s22 ultra δεν εχει εμπειρια χρησης, απο ενα χασιμο frame εδω κι εκει...

Μου θυμίζει αυτά που γράφονταν για το Note 4. To χειρότερο ever κινητό, απάτη, μούφα, όσοι το πήρανε είναι κοροΐδα της τράπουλας και διάφορα άλλα γραφικά. Κλείνω 6.5 χρόνια με αυτό, έχω αλλάξει 4-5 μπαταριές. Σέρνεται λίγο μεν λόγω των update των google apps... κατά τα άλλα, ο ορισμός της ναυαρχίδας. Παρακολουθώ το S22 ultra στενά πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για την εγγύηση που δίνει η samsung εγώ δεν θα το ρίσκαρα να πάω σε snapdragon πάντως και έχει χιλιοειπωθει και χιλιοαναλυθεί το θέμα. Όσο αφορά τα προηγούμενα ποστ περί μπακατελας κτλ, είναι για γέλια, καθώς το κινητό είναι ότι καλύτερο σε android. Ειδικά εάν είσαι στο οικοσύστημα της samsung (μεχρι και ηλεκτρικες συσκευες σπιτιου εχω samsung) και δουλευεις και smartthings η εμπειρία χρησης ξεφεύγει. Μην συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια και την ευελιξία του one ui με άλλα λογισμικά. Καλώς ή κακώς η Huawei ψόφησε, η one plus δεν μπορεί να βγάλει μια σωστή ναυαρχίδα και η xiaomi με το miui δεν πείθει. Τώρα περί vivo κτλ , όταν δημιουργήσουν οικοσύστηματα κτλ τα ξαναλέμε. Προσωπικά δεν αγοράζω μονο κινητό, αγοράζω συνολικοτερη εμπειρία και η samsung αυτη την στιγμη το παρεχει. Παρεμπιπτόντως ναι έχει από τα χειρότερα animation και transition και θα συνεχίζω να γκρινιαζω, είναι κρίμα για κάτι τόσο μικρό να δίνεις τροφή για σχόλια.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bromonano2 said:

Παρεμπιπτόντως ναι έχει από τα χειρότερα animation και transition και θα συνεχίζω να γκρινιαζω, είναι κρίμα για κάτι τόσο μικρό να δίνεις τροφή 

Δεν είναι ΤΟΣΟ μικρό και επειδή πολλοί κρίνουν χωρίς να ξέρουν.. έχω Galaxy book pro 360 i7... 1800€ laptop με oled. Και δε το συγκρίνω καν με το MacBook pro m1 που επίσης έχω το γουστάρω περισσότερο το galaxy.. Και είχα και galaxy tab s8 ultra το 14.6. Μου την δίνει να θέλω κάτι και να μην ανταποκρίνεται σε αυτό που θέλω.. ~Joker~ το προφίλ μου στο γειτονικό φόρουμ όποιος δει τις αξιολογήσεις μου θα καταλάβει.. με το προηγούμενο προφίλ ειχα 219 θετικές τώρα απο το 2017 με το νέο είμαι στις 65.. εχω την ασθένεια του αλλάζω τα πάντα τα ψαχνω βλέπω reviews δοκιμάζω κρίνω.. αυτό δεν ειναι ναυαρχίδα λυπάμαι.. 

Επισυνάπτω φωτο πάντα αποδυκνειω όσα λεω. Εγώ παπαρολόγος δεν είμαι. Συγνώμη για την έκφραση κιόλας. 

Επειδή θα με κινδυνεύω με λιθοβολισμό επισημαίνω πώς ίσως είμαι εγώ ο γκαντέμης...

Screenshot_20220520-005244_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220520-005431_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το stuttering που τρώω με το s22 ultra exynos δεν υπάρχει πουθενά σε ότι και αν έχω αλλάξει.... έχω τρέξει geekbench , antutu τα πάντα είναι εντως των "φυσιολογικων" μετρήσεων.. αδερφέ η εμπειρία χρήσης είναι κακή.. Όταν έχω κάτι στα χέρια μου και το χειρίζομαι με αυτά και θελει να λέγεται flagship δε γίνεται να μου προσφέρει κακή εμπειρία στα δάχτυλα.. Ο αδερφός μού έχει ένα s20 fe 5g snapdragon 865 και είναι πιο smooth σε transitions και animations και γενική εμπειρία χρήσης και σκρολλαρισματος σε εφαρμογές και user interface απο εμένα. Βασικά σε όλα .. Και πριν 2 ώρες βάλαμε και άλλο s22 ultra δίπλα και ήταν πάλι το ίδιο.

Ισως πρέπει να κάνω adapt και ειναι τοσο χαοτική η διαφορά από το ios και iphone 13 pro max. Ίσως πρέπει να βγει update να φτιάξει το χάλι της η Samsung. Αλλα ταυτόχρονα είχα και galaxy tab s8 ultra και ήταν απλά βούτυρο σε όλα ήταν απίστευτο απλά.. android δεν είναι παλι?? Για άλλο λόγο το έδωσα επειδή δεν είχε νόημα να έχω 14αρι ταμπλετ όταν εχω και τα laptop σε αντίστοιχες ίντσες..

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/9F4J6IR9WoA

Ο συγκεκριμενος μετράει επιδόσεις/σταθεροτητα/θερμοκρασιες μεταξύ exynos και snapdragon μετά από κάθε update. Μετά από αυτό του Μαΐου; κατά κράτος νίκη του exynos. Εγώ δεν αμφισβητώ κανέναν σε όσα λέει, απλώς έχουμε μια συσκευή που χαρακτηρίζεται από όλα τα τεχνολογικά site ως η καλύτερη android συσκευή. Και πολλά από αυτά (κυρίως αγγλικά) έχουν την έκδοση με τον exynos. Μπορεί σε κάποιους να μην κάνει η συσκευή και είναι απόλυτα θεμιτό. Τι προσφέρει στο thread δεν ξέρω να γεμίσουμε άλλες 10 σελίδες με τους μισούς να ορκιζονται ότι η συσκευή είναι για πέταμα και οι υπόλοιποι οτι είναι φοβερή. Αν είναι θέμα ρύθμισης ή bug που λυνεται κλπ να το αναλύσουμε. Απανωτά ποστ απλώς για να γράφουμε τα ίδια νομίζω ότι δεν προσφέρουν κάτι 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites


Ο συγκεκριμενος μετράει επιδόσεις/σταθεροτητα/θερμοκρασιες μεταξύ exynos και snapdragon μετά από κάθε update. Μετά από αυτό του Μαΐου; κατά κράτος νίκη του exynos. Εγώ δεν αμφισβητώ κανέναν σε όσα λέει, απλώς έχουμε μια συσκευή που χαρακτηρίζεται από όλα τα τεχνολογικά site ως η καλύτερη android συσκευή. Και πολλά από αυτά (κυρίως αγγλικά) έχουν την έκδοση με τον exynos. Μπορεί σε κάποιους να μην κάνει η συσκευή και είναι απόλυτα θεμιτό. Τι προσφέρει στο thread δεν ξέρω να γεμίσουμε άλλες 10 σελίδες με τους μισούς να ορκιζονται ότι η συσκευή είναι για πέταμα και οι υπόλοιποι οτι είναι φοβερή. Αν είναι θέμα ρύθμισης ή bug που λυνεται κλπ να το αναλύσουμε. Απανωτά ποστ απλώς για να γράφουμε τα ίδια νομίζω ότι δεν προσφέρουν κάτι 
Αστους να βγάλουν τον καημό τους. Θα έχουμε 10 σελίδες με το ίδιο θέμα! Που θα πάει, θα βαρεθούν και θα σταματήσουν, όταν καταλάβουν ότι όσες φορές και αν γράψουν το ίδιο πράγμα δεν πρόκειται να διορθωθεί!
Ίσως γράφουν το ίδιο πράγμα για να το εμπεδώσουν οι ίδιοι. Τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω το τηλεφωνο 10 μερες και το φορτιζω 2 φορες την ημερα, εχω φουλ φωτεινοτητα και επιπλεον φωτεινοτητα ανοιχτη, συνεχεια το bluetooth ανοιχτο ,εχω δυο καρτες sim , την ram την εχω στο 8 ,την οθoνη στο WQHD 3088X1440, ειναι φισιολογικο? ευχαριστω. .

Edited by setter
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, setter said:

παιδια καλημερα εχω το τηλεφωνο 10 μερες και το φορτιζω 2 φορες την ημερα εχω φουλ φωτεινοτητα και επιπλεον φωτεινοτητα ανοιχτη συνεχεια το bluetooth ανοιχτο εχω δυο καρτες την ram την εχω στο 8 την οθωνη στο WQHD 3088X1440 ειναι φισιολογικο? ευχαριστω .

Με νορμάλ χρήση όχι και πιθανόν κάτι να ρουφάει την μπαταρία. Ανέβασε ένα screenshot από τις καταναλώσεις της μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πραγματικά απορώ με το πόσο ελαφρά την καρδία, που λένε, κάποιοι λένε πάρε αυτό με τον snap από τα ΗΑΕ και μην ακούς τι λένε εδώ μέσα. Βέβαια κάποιος παίρνει τα ρίσκα του σε μια τέτοια αγορά εκτός κι αν δεν καταλαβαίνει. Μαζί με το μην ακούς κανέναν να γράφετε ότι αν πάθει κάτι να το στείλει στον Εμίρη των Εμιράτων για να του το φτιάξει. Δε μιλαμε για ένα τηλέφωνο των 300 ευρώ αλλά για κάτι που στοιχίζει μια μικρή περιουσία στις μέρες μας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Anlibafojo said:

Με νορμάλ χρήση όχι και πιθανόν κάτι να ρουφάει την μπαταρία. Ανέβασε ένα screenshot από τις καταναλώσεις της μπαταρίας. 

 

Screenshot_20220520-091245_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, setter said:

 

Screenshot_20220520-091245_Device care.jpg

Δεν βοηθά και πολύ με μόλις 9% κατανάλωση. Βγάλε μια αργότερα όταν θα έχει φτάσει σε σημείο που την φορτίζεις για να φανούν οι υψηλές καταναλώσεις. Σε διαφορετική περίπτωση καλό θα είναι και μια βόλτα από smartec για έλεγχο μπαταρίας.

15 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ πραγματικά απορώ με το πόσο ελαφρά την καρδία, που λένε, κάποιοι λένε πάρε αυτό με τον snap από τα ΗΑΕ και μην ακούς τι λένε εδώ μέσα. Βέβαια κάποιος παίρνει τα ρίσκα του σε μια τέτοια αγορά εκτός κι αν δεν καταλαβαίνει. Μαζί με το μην ακούς κανέναν να γράφετε ότι αν πάθει κάτι να το στείλει στον Εμίρη των Εμιράτων για να του το φτιάξει. Δε μιλαμε για ένα τηλέφωνο των 300 ευρώ αλλά για κάτι που στοιχίζει μια μικρή περιουσία στις μέρες μας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ πραγματικά δεν έχω καταλάβει αν τελικά το συγκεκριμένο νήμα είναι για να βοηθηθούμε όλοι μας για διάφορα θέματα της συσκευής ή για να κάνουμε συγκρίσεις της συσκευής με άλλες συσκευές ή για να βγάλουμε άχρηστη τη συσκευή ή απλά να περνάμε την ώρα μας. 153 σελίδες και είναι ζήτημα αν 30 είναι αξιόλογες για βοήθεια ή συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dark_Lord said:

https://youtu.be/9F4J6IR9WoA

Ο συγκεκριμενος μετράει επιδόσεις/σταθεροτητα/θερμοκρασιες μεταξύ exynos και snapdragon μετά από κάθε update. Μετά από αυτό του Μαΐου; κατά κράτος νίκη του exynos. Εγώ δεν αμφισβητώ κανέναν σε όσα λέει, απλώς έχουμε μια συσκευή που χαρακτηρίζεται από όλα τα τεχνολογικά site ως η καλύτερη android συσκευή. Και πολλά από αυτά (κυρίως αγγλικά) έχουν την έκδοση με τον exynos. Μπορεί σε κάποιους να μην κάνει η συσκευή και είναι απόλυτα θεμιτό. Τι προσφέρει στο thread δεν ξέρω να γεμίσουμε άλλες 10 σελίδες με τους μισούς να ορκιζονται ότι η συσκευή είναι για πέταμα και οι υπόλοιποι οτι είναι φοβερή. Αν είναι θέμα ρύθμισης ή bug που λυνεται κλπ να το αναλύσουμε. Απανωτά ποστ απλώς για να γράφουμε τα ίδια νομίζω ότι δεν προσφέρουν κάτι 

Όμως τα έχουμε ξαναπεί. Νούμερα και μετρήσεις θα βρούμε παντού αλλά μόνο η εμπειρία χρήσης είναι αντιπροσωπευτικη προσωπικά για τον καθένα.

Ίσως με τον γνώμονα οι εταιρείες να δώσουν το κάτι παραπάνω στο τέλος το αποτέλεσμα μπουκωνει. Για μένα είναι σαφώς "χειρότερη" συσκευή από το περσινό S21 αλλά αυτό παραμένει η δική μου γνώμη. Για κάποιον άλλον όχι. Τεχνολογικό φόρουμ είμαστε και πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις παιδιά (δεν το λέω για σένα Μαύρε Λορδε μου) αλλά για όλους που έτρεξαν να την πουν στο παλικάρι που είπε τη γνώμη του.

Καλό ΣΚ σε όλους παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Μα δε μιλάμε για απόψεις αλλά για εμμονή ότι ο snap είναι απείρως καλύτερος σε όλα!! Άσχετα αν ο φίλος μαύρος λόρδος ανεβάζει βίντεο για το αντίθετο. Η επιμονή είναι επιμονή γιατί τα μάτια κάποιων είναι πιο όμορφα από τα δικά μας και σαφώς βλέπουν καλύτερα. Πολύ σωστά γράφτηκε οι συγκρίσεις είναι περισσότερες από τα πραγματικά ποστ που θα ενδιέφεραν και ,ειλικρινά, δε μου καίγεται καρφάκι για μάθω για κάτι που δεν κυκλοφορεί εδώ. Είναι σαν να γράφουν τις διαφορές των xiaomi που κυκλοφορούν μόνο Κίνα με αυτές παγκόσμια. Τέτοιο χάλι σε κανένα άλλο τηλέφωνο δεν υπάρχει. Μέχρι και για το σκρολ έχει γραφτεί που όταν το κάνω από τον samsung internet κυριολεκτικά χάνω τα γράμματα από το πόσο γρήγορα πάει τουλάχιστον για τη σελίδα εδώ. Κάποιοι στο τέλος θα πάθουμε κρίση ταυτότητας έχοντας ένα άψογο τηλέφωνο κυριολεκτικά. Προσωπικά δε με αγγίζει το τι γράφεται εδώ γιατί τέτοιο τηλέφωνο είχα χρόνια να πιάσω στα χέρια μου σε όλα. Και , ευτυχώς, ακόμα, τα μάτια μου βλέπουν πολύ καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Φλερτάροντας με το off-topic και επειδή όντως θέλουμε να βοηθάμε έναν άνθρωπο εδώ μέσα που κάτι πάει στραβά με τη συσκευή του, επιμένω ότι ή έχει ελαττωματική συσκευή ή έχει κάνει εξωπραγματικά λάθος στήσιμο. Δείτε παρακάτω κάποιον που γράφει στο apple forum και όχι σε ένα blog του κερατά και ζητάει βοήθεια επειδή το....iphone 13 pro max του είναι απίστευτα αργό....γράφει μάλιστα ότι (με ios 15.3) ότι το κινητό έτσι είναι από την πρώτη ημέρα που το πήρε και είναι χαρακτηριστικά αργό σε όλες του τις εκφάνσεις του λειτουργικού.

Σαφώς και δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα του κινητού αφού όλοι ξέρουμε ότι το 13 pro max είναι ταχύτατο. Να όμως που συμβαίνει

https://discussions.apple.com/thread/253645130

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, costsa41 said:

Μα δε μιλάμε για απόψεις αλλά για εμμονή ότι ο snap είναι απείρως καλύτερος σε όλα!! Άσχετα αν ο φίλος μαύρος λόρδος ανεβάζει βίντεο για το αντίθετο. Η επιμονή είναι επιμονή γιατί τα μάτια κάποιων είναι πιο όμορφα από τα δικά μας και σαφώς βλέπουν καλύτερα. Πολύ σωστά γράφτηκε οι συγκρίσεις είναι περισσότερες από τα πραγματικά ποστ που θα ενδιέφεραν και ,ειλικρινά, δε μου καίγεται καρφάκι για μάθω για κάτι που δεν κυκλοφορεί εδώ. Είναι σαν να γράφουν τις διαφορές των xiaomi που κυκλοφορούν μόνο Κίνα με αυτές παγκόσμια. Τέτοιο χάλι σε κανένα άλλο τηλέφωνο δεν υπάρχει. Μέχρι και για το σκρολ έχει γραφτεί που όταν το κάνω από τον samsung internet κυριολεκτικά χάνω τα γράμματα από το πόσο γρήγορα πάει τουλάχιστον για τη σελίδα εδώ. Κάποιοι στο τέλος θα πάθουμε κρίση ταυτότητας έχοντας ένα άψογο τηλέφωνο κυριολεκτικά. Προσωπικά δε με αγγίζει το τι γράφεται εδώ γιατί τέτοιο τηλέφωνο είχα χρόνια να πιάσω στα χέρια μου σε όλα. Και , ευτυχώς, ακόμα, τα μάτια μου βλέπουν πολύ καλά. 

Εγω δεν ανεφερα πουθενα και με επιμονη, ποσο μαλλον εμμονη, για το ποια εκδοση ειναι , αν ειναι, καλυτερη. Ειπα την εμπειρια μου με το κινητο που αφορα αποκλειστικα animations, transitions, fluidity, lags & stutters. Δεν χρειαζεται να ξαναγραψω κατεβατο για το οτι το θεωρω την πιο πληρη συσκευη αλλά με την χειροτερη εμπειρια χρησης. Μη ξαναλεμε τα ιδια ρε παιδια.

Πουθενα δεν το συγκρινα με Snapdragon, αλλα με αλλες Android συσκευες που ειχα στην κατοχη μου φετος κ ανα τα χρονια(ακομα και της ιδιας της Samsung). Ειναι η αντικειμενικη αληθεια οτι για τον οποιοδηποτε λογο το κινητο ΔΕΝ ειναι optimised, ειναι "χειροτερο" ακόμα κι απο s21 ultra, s20 ultra σε fluidity.

Οσο για το scroll που ανεφερες εξαρταται την εφαρμογη. Σε γενικες γραμμες στο UI μεσα το σκρολ ειναι αναμενομενα εξαιρετικο λογω 120Hz, στον Samsung browser σε πιστευω οτι ειναι αψογο καθοτι ειναι κ εφαρμογη της Samsung. Αν εχεις Twitter ομως για ριξε μια ματια γιατι ειναι οτι χειροτερο. ΑΛΛΑ φταιει το Twitter γιατι το εχω δει και στο Pixel 6 Pro που ειχα πριν απο αυτο και διορθωθηκε μολις προσφατα. Αρα θελω να πιστευω θα διορθωθει και εδω.

 

Αλλα μιας και αναφερθηκατε σε συγκριση με snapdragon ας ριξουμε μια ματια και σε αυτο απο XDA:

https://www.youtube.com/watch?v=V2TqwOj15Sw&ab_channel=XDA

 

By the way το βαζω σαν λινκ γιατι οταν μπαινει σαν preview δεν μπορω να καταχωρησω την απαντηση, βγαζει σφαλμα ο σερβερ, τι κανω λαθος;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sheik said:

Εγω δεν ανεφερα πουθενα και με επιμονη, ποσο μαλλον εμμονη, για το ποια εκδοση ειναι , αν ειναι, καλυτερη. Ειπα την εμπειρια μου με το κινητο που αφορα αποκλειστικα animations, transitions, fluidity, lags & stutters. Δεν χρειαζεται να ξαναγραψω κατεβατο για το οτι το θεωρω την πιο πληρη συσκευη αλλά με την χειροτερη εμπειρια χρησης. Μη ξαναλεμε τα ιδια ρε παιδια.

Πουθενα δεν το συγκρινα με Snapdragon, αλλα με αλλες Android συσκευες που ειχα στην κατοχη μου φετος κ ανα τα χρονια(ακομα και της ιδιας της Samsung). Ειναι η αντικειμενικη αληθεια οτι για τον οποιοδηποτε λογο το κινητο ΔΕΝ ειναι optimised, ειναι "χειροτερο" ακόμα κι απο s21 ultra, s20 ultra σε fluidity.

Οσο για το scroll που ανεφερες εξαρταται την εφαρμογη. Σε γενικες γραμμες στο UI μεσα το σκρολ ειναι αναμενομενα εξαιρετικο λογω 120Hz, στον Samsung browser σε πιστευω οτι ειναι αψογο καθοτι ειναι κ εφαρμογη της Samsung. Αν εχεις Twitter ομως για ριξε μια ματια γιατι ειναι οτι χειροτερο. ΑΛΛΑ φταιει το Twitter γιατι το εχω δει και στο Pixel 6 Pro που ειχα πριν απο αυτο και διορθωθηκε μολις προσφατα. Αρα θελω να πιστευω θα διορθωθει και εδω.

 

Αλλα μιας και αναφερθηκατε σε συγκριση με snapdragon ας ριξουμε μια ματια και σε αυτο απο XDA:

https://www.youtube.com/watch?v=V2TqwOj15Sw&ab_channel=XDA

 

By the way το βαζω σαν λινκ γιατι οταν μπαινει σαν preview δεν μπορω να καταχωρησω την απαντηση, βγαζει σφαλμα ο σερβερ, τι κανω λαθος;

Φιλε μου θα σου πουν οτι ειναι παλιο το βιντεο ΛΟΛ... εγω παραθετω αυτο μιας και μας αρεσει να βαζουμε βιντεο με συγκριτικα - (292) Samsung Galaxy S22 Ultra - Exynos vs Snapdragon! - YouTube

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, geovass said:

Φιλε μου θα σου πουν οτι ειναι παλιο το βιντεο ΛΟΛ... εγω παραθετω αυτο μιας και μας αρεσει να βαζουμε βιντεο με συγκριτικα - (292) Samsung Galaxy S22 Ultra - Exynos vs Snapdragon! - YouTube

 

το δικό μου είναι πιο καινούργιο. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, geovass said:

Φιλε μου θα σου πουν οτι ειναι παλιο το βιντεο ΛΟΛ... εγω παραθετω αυτο μιας και μας αρεσει να βαζουμε βιντεο με συγκριτικα - (292) Samsung Galaxy S22 Ultra - Exynos vs Snapdragon! - YouTube

 

Προσωπικα δεν με αφορουν ΠΟΤΕ ουτε τα benchmarks, διοτι δεν σημαινουν απολυτως τιποτα στην καθημερινοτητα, ουτε οι μικροδιαφορες στις καμερες που θα τις δεις μονο σε pc με crop κλπ.

 

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...