Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

14 minutes ago, pank said:


 

 


Φίλε μου μην ταλαιπώρησε άδικα! Πούλησε το ή γύρνα το πίσω DOA να ησυχάσεις. Εφόσον λες μόνος σου ότι δεν είναι ελλατωματικό, και στηρίζεσαι στο Twitter κτλ., τότε δεν πρόκειται να σε αρέσει ποτέ. Χάρη θα κάνεις στον εαυτό σου. Εφόσον είχες Iphone πιστεύω είναι καλό να γυρίσεις εκεί ή ακόμα και να πάρεις μια ναυαρχίδα Xiaomi. Το εν λόγω κινητό δεν πρόκειται να σε ικανοποιήσει.

 

Αγαπητε, σε αντιθεση με πολλους ειδικα εδω μεσα, δεν ειμαι φανατισμενος, ουτε φοραω παρωπιδες. Οπως σου ειπα αλλαζω αρκετες συσκευες γιατι αυτο ειναι το ΧΟΜΠΙ μου και το ευχαριστιεμαι. Οπως ευχαριστιεμαι και το S22 Ultra, ΑΛΛΑ αναφερω τι με ενοχλει πραγματικα σε αυτο σαν συσκευη.

Ειδικα εσεις της Samsung κοντευετε να γινεται χειροτεροι κι απο Appleακηδες...μη πουμε κατι αρνητικο που βρηκαμε...

Ωραια η λυση σου λοιπον, στα προβληματα απαντας με "αλλαξε συσκευη και εταιρια" και οχι πχ να θελεις να φτιαχτουν τα οποια θεματα. Μιλαω απο την προσωπικη ενασχοληση και οχι "απο το Twitter" οπως λες. Η αναφορα σε αυτο εγινε γιατι ψαχνοντας ειδα οτι το προβλημα ειναι γενικό.

Στο συγκεκριμενο βιντεο μετα το 03:00 θα δειτε τι εννοω. Τα εχω τραβηξει και εγω ολες αυτες τις μερες screen recording, δεν τα ανεβαζω ομως γιατι στην εγγραφη οθονης πεφτουν τα Hz και το βιντεο δεν φαινεται ωραιο και δεν φαινεται και το προβλημα. Ευτυχως βρηκα το συγκεκριμενο που ειναι τραβηγμενο απο αλλη συσκευη και φαινεται ξεκαθαρα.

https://www.youtube.com/watch?v=dKEFE0vCG50&t=358s&ab_channel=VelianSpeaksTech

Ο τυπος κανει λιγες βλακειες βεβαια επειδη ανοιγωκλεινει τα apps λιγο περιεργα(πριν καν φορτωσουν), αλλα το αποτελεσμα στην κανονικη μου χρηση ειναι ακριβως αυτο που βλεπετε. Δεν τις ανοιγοκλεινω οπως αυτος, χρησιμοποιω κανονικα το κινητο μου οπως ο καθενας και μεταπηδω απο app σε app σε νορμλα πλαισια, απο insta σε messenger, απο κει σε Chrome κλπ. ΟΧΙ για να προκαλεσω lag, το ξαναλεω, ειναι κατα τη διαρκεια της κανονικης ενασχολησης μεσα στη μερα.

Αν εσεις εχετε συνηθισει σε τετοιο performance δεν φταιω εγω που το αναφερω. Ουτε ελαττωματικο έχω, ουτε κανω κατι επιτηδες.

Τελος παντων, θα σας αφησω γιατι αντιλαμβανομαι οτι το κλιμα ειναι εχθρικο προς οτιδηποτε δεν εκθειαζει την συσκευη. Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω, καλη συνεχεια.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην την πέφτετε στους ανθρώπους που λένε ότι τα animation δεν είναι σωστά. Και καλά κάνουν και σας λένε ότι μάλλον ειτε δεν έχετε πιάσει άλλη ναυαρχιδα είτε δεν είχατε ούτε την προηγούμενη ναυαρχίδα της εταιρείας (21 ultra exynos είχα στην κατοχή μου και ολα πριν απο αυτο) που με τα τελευταία 2-3 updates τα animation δουλεύουν πολύ καλά (όχι όμως τέλεια). Το βασικό animation που προσπαθεί να φτιάξει (και δεν το φταιχνει η δεν θέλει να το φτιαξει) η samsung είναι το swipe to main screen. Όπως έχω ξαναγράψει ειτε έρχεται αυτούσιο από την Google, με πολύ κακο optimization είτε είναι bugαρισμενο. Μπορείτε να το διαπιστώσετε ότι ενω βάζοντας από τις επιλογές προγραματιστη όλα τα animation στο off, αυτό συνεχίζει να κάνει το animation. Επίσης , bugαρισμενο, είναι και το blur effect, που από την ημέρα που το έκλεισα έχω δει πραγματικά άλλη συσκευή. Ούτε εγώ δέχομαι , 2 bugs , που τα συγκεκριμένα μας ταλαιπωρούν όχι τώρα, αλλά αρκετό καιρό (ακόμα κ στις προηγούμενες ναυαρχιδες) να μην έχουν λυθεί σε μια τέτοια συσκευή. Αν θα πουλησω/ χαρισω/ σπάσω την συσκευή? Όχι, γιατί με εξυπηρετεί σε άλλα πράγματα που δεν τα βρίσκω αλλού, αλλά πραγματικά είναι κρίμα.

Edit: Προσωπικά χρησιμοποιώ τις 3 παυλες και είμαι μια χαρά.

Επίσης η μπαταρία τούμπανο (σε σχέση με s21 ultra)
Γενικότερα βλέπω πολύ καλύτερο standby. Το κινητό θα πάρει και άλλα updates κ θα γίνει ακόμα καλύτερο, κλασική συνταγή samsung που τα κινητά της είναι έτοιμα στο 6μηνο ( κακως).

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ta lag τα έχω κι εγώ από την αρχή και τα έχω αναφέρει πολλές φορές.

Απλά πολλοί δεν το προσεχουν.... είτε δε δίνουν σημασία.

Είχα κι εγώ το s21 ultra και δεν είχα αυτά τα θέματα.

Είναι από τα ελάχιστα πράγματα που μ ενοχουν τόσο και δεν είναι θέμα ελλατωματικου αλλά optimisation software.
Δεν το κάνει πάντα, αλλά κάποιες φορές είναι έντονο, ειδικά αν έχεις ανοιχτές πολλές εφαρμογές , όπως κάμερα, Google maps κλπ

Sent from my SM-S908B using Tapatalk









Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromonano2 said:

Παιδιά μην την πέφτετε στους ανθρώπους που λένε ότι τα animation δεν είναι σωστά. Και καλά κάνουν και σας λένε ότι μάλλον ειτε δεν έχετε πιάσει άλλη ναυαρχιδα είτε δεν είχατε ούτε την προηγούμενη ναυαρχίδα της εταιρείας (21 ultra exynos είχα στην κατοχή μου και ολα πριν απο αυτο) που με τα τελευταία 2-3 updates τα animation δουλεύουν πολύ καλά (όχι όμως τέλεια). Το βασικό animation που προσπαθεί να φτιάξει (και δεν το φταιχνει η δεν θέλει να το φτιαξει) η samsung είναι το swipe to main screen. Όπως έχω ξαναγράψει ειτε έρχεται αυτούσιο από την Google, με πολύ κακο optimization είτε είναι bugαρισμενο. Μπορείτε να το διαπιστώσετε ότι ενω βάζοντας από τις επιλογές προγραματιστη όλα τα animation στο off, αυτό συνεχίζει να κάνει το animation. Επίσης , bugαρισμενο, είναι και το blur effect, που από την ημέρα που το έκλεισα έχω δει πραγματικά άλλη συσκευή. Ούτε εγώ δέχομαι , 2 bugs , που τα συγκεκριμένα μας ταλαιπωρούν όχι τώρα, αλλά αρκετό καιρό (ακόμα κ στις προηγούμενες ναυαρχιδες) να μην έχουν λυθεί σε μια τέτοια συσκευή. Αν θα πουλησω/ χαρισω/ σπάσω την συσκευή? Όχι, γιατί με εξυπηρετεί σε άλλα πράγματα που δεν τα βρίσκω αλλού, αλλά πραγματικά είναι κρίμα.

Edit: Προσωπικά χρησιμοποιώ τις 3 παυλες και είμαι μια χαρά.

Επίσης η μπαταρία τούμπανο (σε σχέση με s21 ultra)
Γενικότερα βλέπω πολύ καλύτερο standby. Το κινητό θα πάρει και άλλα updates κ θα γίνει ακόμα καλύτερο, κλασική συνταγή samsung που τα κινητά της είναι έτοιμα στο 6μηνο ( κακως).

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


 

δεν σου αρέσει το amimation στο swipe to main screen?νομίζω ότι είναι απ' τα πιο όμορφα.μαλλον το συγκεκριμένο δεν επηρεάζεται από τις επιλογές προγραμματιστή.σε ποιο blur effect αναφέρεσαι;

Εσύ που έβαλες χαχα τι το αστείο βρίσκεις;

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, toxotis70 said:

Ta lag τα έχω κι εγώ από την αρχή και τα έχω αναφέρει πολλές φορές.

Απλά πολλοί δεν το προσεχουν.... είτε δε δίνουν σημασία.

Είχα κι εγώ το s21 ultra και δεν είχα αυτά τα θέματα.

Είναι από τα ελάχιστα πράγματα που μ ενοχουν τόσο και δεν είναι θέμα ελλατωματικου αλλά optimisation software.
Δεν το κάνει πάντα, αλλά κάποιες φορές είναι έντονο, ειδικά αν έχεις ανοιχτές πολλές εφαρμογές , όπως κάμερα, Google maps κλπ

Sent from my SM-S908B using Tapatalk








 

Συμφωνώ. 

Η εμπειρία χρήσης με το S22 ultra , είναι ξεκάθαρα για εμένα ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ υπάρχει σε flagships και έχω δοκιμάσει αρκετά. 

Συγνώμη για τα κεφαλαια, αλλά σε πιάνει αγανάκτηση να δίνεις 1000€+ και να παίρνεις εμπειρία χρήσης ψιλικατζιδικου. 

Τα animations τρεμοπαιζουν, υπάρχουν stutters εδώ κι εκεί , κομπιασματα, γενικά ένα mess. 

Εχω δοκιμάσει αρκετά flagships. Το S22 ultra παίρνει το βατόμουρο, ξεκάθαρα. 

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, egoeimai said:

Να πω και εγώ την εμπειρία μου με το S22 ultra 

Συμφωνώ. 

Η εμπειρία χρήσης με το S22 ultra , είναι ξεκάθαρα για εμένα ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ υπάρχει σε flagships και έχω δοκιμάσει αρκετά. 

Συγνώμη για τα κεφαλαια, αλλά σε πιάνει αγανάκτηση να δίνεις 1000€+ και να παίρνεις εμπειρία χρήσης ψιλικατζιδικου. 

Τα animations τρεμοπαιζουν, υπάρχουν stutters εδώ κι εκεί , κομπιασματα, γενικά ένα mess. 

Εχω δοκιμάσει αρκετά flagships. Το S22 ultra παίρνει το βατόμουρο, ξεκάθαρα. 

Ειπα δεν θα ξαναγραψω αλλα με τσιγκλατε . Nα το πας πισω και συ και να παρεις κατι αλλο να το ευχαριστηθεις γιατι μαλλον εισαι εγκαθετος και ψευτης 😛

Οταν εισαι χροοοονια μονο με Samsung, λογικο να μη βλεπεις/ξερεις πως πρεπει να ειναι μια σωστη εμπειρια χρησης.

Τεσπα, εμενα το κινητο με καλυπτει, ειδικα η καμερα. Αναμενω για updates ελπιζοντας οτι θα βελτιωσει εστω λιγο την κατασταση για να γινει υποφερτο διοτι καλοκαιρακι με ζεστη φοβαμαι κ στη σκεψη του τι performance θα εχει.

 

Ερωτηση: Στο RAM Plus τι επιλογη εχετε; Δοκιμασα σχεδον ολες μηπως βελτιωθει κατι αλλα δεν ειδα διαφορα. Τωρα το εχω στα 8 GB. Εκει που ειδα ενα "τσικ" καλυτερη συμπεριφορα ειναι ριχνοντας την αναλυση σε FHD+. Κριμα τετοια οθοναρα να μην την ευχαριστιεσαι στο μαξιμουμ, αλλα φαινεται πως η υψηλη αναλυση επηρεαζει τα animations.

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sheik said:

Ειπα δεν θα ξαναγραψω αλλα με τσιγκλατε . Nα το πας πισω και συ και να παρεις κατι αλλο να το ευχαριστηθεις γιατι μαλλον εισαι εγκαθετος και ψευτης 😛

Οταν εισαι χροοοονια μονο με Samsung, λογικο να μη βλεπεις/ξερεις πως πρεπει να ειναι μια σωστη εμπειρια χρησης.

Τεσπα, εμενα το κινητο με καλυπτει, ειδικα η καμερα. Αναμενω για updates ελπιζοντας οτι θα βελτιωσει εστω λιγο την κατασταση για να γινει υποφερτο διοτι καλοκαιρακι με ζεστη φοβαμαι κ στη σκεψη του τι performance θα εχει.

 

Ερωτηση: Στο RAM Plus τι επιλογη εχετε; Δοκιμασα σχεδον ολες μηπως βελτιωθει κατι αλλα δεν ειδα διαφορα. Τωρα το εχω στα 8 GB. Εκει που ειδα ενα "τσικ" καλυτερη συμπεριφορα ειναι ριχνοντας την αναλυση σε FHD+. Κριμα τετοια οθοναρα να μην την ευχαριστιεσαι στο μαξιμουμ, αλλα φαινεται πως η υψηλη αναλυση επηρεαζει τα animations.

 

"ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end"

Αυτό το έγραψες πριν,παρ όλα αυτά σε καλύπτει όμως το κινητο.δεν συμβαδίζουν αυτα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Strofigkas said:

"ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end"

Χθες έκανα ανταλλαγή (σε γειτονικό forums "αϋπνίας" ) 13 pro max που πήγαινε τρένο από τον Οκτώβρη που το πήρα, με δέκα ώρες οθόνη για χαβαλέ, για ενα s22 ultra 256 white 2μηνου συσκευή.. 

Ακόμα μουτζωνομαι... Ειπα το θέμα μπαταρίας οκ το περίμενα δε πειραζει... ΤΟΣΟ glitch, lag και stuttering σε fluidity δεν θυμάμαι από πότε έχω να φάω στην μάπα.. πόσο μάλλον όταν πρόκειται για συσκευή με τόσο δυνατό θεωρητικό hardware. Γιατί στην πράξη καληνύχτα. 

Βγάζω φωτο και πατάω καπάκι preview και δε μου δείχνει καν τη μετάβαση μετά την επεξεργασία από το χάλι πού τράβηξε σε νύχτα.. μένει εκεί ακόμα το pre process ας σκρολλαρω φωτο δεξιά αριστερά θα δω τη σωστή φωτο αφου βγω πάλι στο camera app και ξαναπατήσω για 2η φορά το preview..

Σε οποιαδήποτε συνθήκη όποτε του την βαρέσει χάνει το smoothness όλων των animation  και νομίζω ότι κρατάω ενα iPhone 5s που έχω για καβατζα και τολμώ να πω πως πέρα του οτι ειναι πιο αργο και δεν έχει τέτοιο refresh rate, εχει μέχρι και σήμερα μηδενικά glitches.

Κάνω minimize στο YouTube και πότε πάει χαμηλά όμορφα πότε σε τρεις κινήσεις (πανω,μεση,χαμηλά) πότε σε 2 κινήσεις σπασμωδικες αμέσως κάτω.. 

Έχω να γελάσω καιρό έτσι.. από τα νεύρα μου κυρίως.. είναι εντελώς απρόβλεπτος ο τρόπος που θα λειτουργήσει και αν έχεις συνηθίσει σε απίστευτο fluidity που έχει το ios ειναι σα να γυρνας 5 χρόνια πίσω.. Με έφαγε η ομορφιά που υποκειμενικό αλλά εγώ το ερωτεύτηκα και η παραμετροποίηση πού ομολογώ βαρέθηκα λίγο με το ίδιο homescreen σε ios .. 

Υγ. Έχω αλλάξει ότι συσκευή υπάρχει.. Και τώρα σκέφτομαι Vivo x70 pro+ ή τη snapdragon version του s22 ultra.  (Που παρεμπιπτόντως έχει ανώτερη απόδοση και στις κάμερες και απο detail αλλά και από καλύτερο stability.)

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στον Samsung browser σκρολλαρω να διαβάσω απαντήσεις εδω μέσα μπας και ψιλοσωσω τίποτα και κανει μικροσκαλωματα στο scrolling θα το σπάσω!! 🤬🤬

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Strofigkas said:

"ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end"

Αυτό το έγραψες πριν,παρ όλα αυτά σε καλύπτει όμως το κινητο.δεν συμβαδίζουν αυτα

Διαφωνω. Φυσικα και μπορουν να συμβαδισουν. Η συσκευη με καλυπτει πληρως σε αυτα που ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ. Ειναι το πιο πληρες πακετο που κυκλοφορει. Απειρα features, εξαιρετικη all around camera, πολυ καλος ηχος, οθοναρα, πολυ καλο και γρηγορο δαχτυλικο αποτυπωμα, spen κλπ.

Ολα αυτα ειναι ο λογος που ΔΕΝ το εχω πεταξει ακομα στον τοιχο και κανω υπομονη και εχω ελπιδες, ελπιζω βασιμες, οτι η εμπειρια στο software στο ui και στην πλοηγηση θα βελτιωθει.

10 minutes ago, ChrisNikol said:

Χθες έκανα ανταλλαγή (σε γειτονικό forums "αϋπνίας" ) 13 pro max που πήγαινε τρένο από τον Οκτώβρη που το πήρα, με δέκα ώρες οθόνη για χαβαλέ, για ενα s22 ultra 256 white 2μηνου συσκευή.. 

Ακόμα μουτζωνομαι... Ειπα το θέμα μπαταρίας οκ το περίμενα δε πειραζει... ΤΟΣΟ glitch, lag και stuttering σε fluidity δεν θυμάμαι από πότε έχω να φάω στην μάπα.. πόσο μάλλον όταν πρόκειται για συσκευή με τόσο δυνατό θεωρητικό hardware. Γιατί στην πράξη καληνύχτα. 

Βγάζω φωτο και πατάω καπάκι preview και δε μου δείχνει καν τη μετάβαση μετά την επεξεργασία από το χάλι πού τράβηξε σε νύχτα.. μένει εκεί ακόμα το pre process ας σκρολλαρω φωτο δεξιά αριστερά θα δω τη σωστή φωτο αφου βγω πάλι στο camera app και ξαναπατήσω για 2η φορά το preview..

Σε οποιαδήποτε συνθήκη όποτε του την βαρέσει χάνει το smoothness όλων των animation  και νομίζω ότι κρατάω ενα iPhone 5s που έχω για καβατζα και τολμώ να πω πως πέρα του οτι ειναι πιο αργο και δεν έχει τέτοιο refresh rate, εχει μέχρι και σήμερα μηδενικά glitches.

Κάνω minimize στο YouTube και πότε πάει χαμηλά όμορφα πότε σε τρεις κινήσεις (πανω,μεση,χαμηλά) πότε σε 2 κινήσεις σπασμωδικες αμέσως κάτω.. 

Έχω να γελάσω καιρό έτσι.. από τα νεύρα μου κυρίως.. είναι εντελώς απρόβλεπτος ο τρόπος που θα λειτουργήσει και αν έχεις συνηθίσει σε απίστευτο fluidity που έχει το ios ειναι σα να γυρνας 5 χρόνια πίσω.. Με έφαγε η ομορφιά που υποκειμενικό αλλά εγώ το ερωτεύτηκα και η παραμετροποίηση πού ομολογώ βαρέθηκα λίγο με το ίδιο homescreen σε ios .. 

Υγ. Έχω αλλάξει ότι συσκευή υπάρχει.. Και τώρα σκέφτομαι Vivo x70 pro+ ή τη snapdragon version του s22 ultra.  (Που παρεμπιπτόντως έχει ανώτερη απόδοση και στις κάμερες και απο detail αλλά και από καλύτερο stability.)

Ακριβως φιλε μου. Καλα εσυ ηρθες κατευθειαν απο ios που ειναι αλλο level fluidity και σου φαινεται ακομα χειροτερα. Ομως ετσι ειναι, πλεον κι απο αλλα Android να πας σε Samsung, η εμπειρια χρησης ειναι για κλαματα. Το θεμα ειναι οτι αυτο κραταει χρονια και πραγματικα δεν ξερω γιατι η Samsung δεν ασχολειται. Και με ενοχλει η σιωπη ολων των reviewers που το βγαζουν Βασιλια , γελαω πραγματικα και δεν λενε τιποτα για το τι συμβαινει. Ισως να φταιει που οι περισσοτεροι εχουν την εκδοση με snap, δεν ξερω εκει μαλλον τα πραγματα θα ειναι καλυτερα.

 

Αυτο με την φωτογραφια που λες το κανει τωρα τελευταια που πηρε update το app της Συλλογης. Δεν το εκανε παλιοτερα κ λογικα θα το φτιαξουν σε επομενο. Δεν χρειαζεται να βγεις και να ξαναμπεις, κανε απλα λιγο pinch to zoom και στη δειχνει σωστα.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μπαχατελα κινητό αγοράσαμε! Κάπου διάβασα ότι η Samsung θα σταματήσει την παραγωγή S22 Ultra και θα βγάλει το επόμενο μοντέλο φέτος. Όσοι το αγοράσαμε θα μας δώσουν τα λεφτά πίσω με τόκο για την ψυχική φθορά που έχουμε υποστεί από τη χρήση του κινητού!



Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου ήξερα από την αρχη ότι τα transition στις κάμερες δε θα είναι flawless στην εφαρμογή insta στο στορυ τα ζουμ ιν ζουμ ουτ θα ειναι πιο "δυσκοίλια", ήξερα πως πάλι στο ινστα οταν πάω κοντά σε αντικείμενο δε θα μου γυρίσει αυτόματα σε macro φωτο όπως η insta εφαρμογή σε ios...

οκ θα τραβήξω τα βίντεο μου με την κάμερα του κινητού και θα τα ποσταρω μετά δε θα πάθω κάτι.. αυτό αφορά optimization της εφαρμογής..

Όμως για όνομα του Θεού μη μου δίνεις τέτοια εμπειρία χρήσης του user interface σου ρε φίλε σε συσκευή 1000 plus €.

Μου θυμίζει τα χρόνια που έψαχνα στο xda και φλασαρα custom roms στα galaxy s4,s5,s6 κλπ για να ειναι πιο καθαρά πιο stock android και πιο smooth .

Link to comment
Share on other sites

Just now, pank said:

Μπαχατελα κινητό αγοράσαμε! Κάπου διάβασα ότι η Samsung θα σταματήσει την παραγωγή S22 Ultra και θα βγάλει το επόμενο μοντέλο φέτος. Όσοι το αγοράσαμε θα μας δώσουν τα λεφτά πίσω με τόκο για την ψυχολογική φθορά που είχαμε από τη χρήση του κινητού! emoji12.png

Λογικά μετά απο κάποια ηλικία δεν έχεις τόση ευαισθησία σε ερεθίσματα, σε αντανακλαστικα, όραση γενικά κλπ και τα βλέπεις όλα μια χαρά... όλα "ευθεία" που λένε και στο χωριό μου.. 

Όταν φτάσω και εγώ εκεί θα γυρίσω στο πρώτο μου κινητό ένα ericsson t65  που είχα στο γυμνάσιο και εχω κρατήσει σα μουσείο ακομα.

Προς το παρόν λειτουργούν ολα πένα και βλέπω το παραμικρό!! Τι να κάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μετά απο κάποια ηλικία δεν έχεις τόση ευαισθησία σε ερεθίσματα, σε αντανακλαστικα, όραση γενικά κλπ και τα βλέπεις όλα μια χαρά... όλα "ευθεία" που λένε και στο χωριό μου.. 
Όταν φτάσω και εγώ εκεί θα γυρίσω στο πρώτο μου κινητό ένα ericsson t65  που είχα στο γυμνάσιο και εχω κρατήσει σα μουσείο ακομα.
Προς το παρόν λειτουργούν ολα πένα και βλέπω το παραμικρό!! Τι να κάνω.....
Χάχα μπορεί να είναι και αυτό! Τουλάχιστον όμως είμαι χαρούμενος με τη χρήση του κινητού! Κάτι είναι και αυτό! Η γνωστή λαϊκή ρήση, " ας τον τρελό στην τρέλα του"!
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pank said:

Χάχα μπορεί να είναι και αυτό! Τουλάχιστον όμως είμαι χαρούμενος με τη χρήση του κινητού! Κάτι είναι και αυτό! Η γνωστή λαϊκή ρήση, " ας τον τρελό στην τρέλα του"!

Οταν κάποιος παραθέτει την προσωπική εμπειρία του πόσο μάλλον όταν η εργασία και κατάρτιση του σχετίζεται με το ευρύτερο άθλημα πληροφορικαριος είμαι η άσχετη πληροφορία της μέρας.. καλό είναι να αποφεύγονται ειρωνικες και απόλυτες απαντήσεις.. τουλάχιστον εκεί που δεν τις σηκώνουν..

Απόψεις ανταλλάζουμε και τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο ανέλυσα την εμπειρία μου σχετικά με μία συσκευή που κατέχω και ο ίδιος.. και στο τι μπορεί να γίνει για να βελτιωθεί.. σαφώς δεν έχουμε όλοι ίδιες αποψεις γύρω απο ολα αλλιώς ο κόσμος θα ήταν βαρετός.. Ο σεβασμός όμως είναι απαραίτητος για την αμοιβαία συνύπαρξη οπουδήποτε, είτε αυτό είναι οικογένεια, σχέση, χώρος εργασίας, ακόμα και σε ενα φόρουμ που απαρτίζεται από ανθρώπους επίσης.. οπότε απαντήσεις τύπου "δώσε το πίσω doa να γλιτώσεις" "πήραμε Μπαχατελα " "να ζητήσουμε ψυχικές οδυνες απο τη Sammy " κράτα τες για πάρτη σου γιατί αν έμπαινε ο καθένας στον κόπο να απαντάει στο επίπεδο σού εδώ μέσα και σε κάθε "εδω μεσα" δε θα ήταν πλέον φόρουμ αλλά στάβλος.. 

Στα του κινητού τώρα μια ερώτηση.. Η έκδοση snapdragon παίζει κανονικά στα πάντα εδώ? 5g, Volte, Vowifi notifications κλπ? Σε cosmote τουλάχιστον με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά να μου πει..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αυτό που λες αλλά μην ξεχνάς ότι παρά το ότι απαρτίζεται από ανθρώπους το φορουμ, είναι εντελώς απρόσωπο. Ο καθένας είναι πληροφορικάριος, όποιος θέλει έχουν περάσει από τα χέρια του όλες οι ναυαρχίδες και τις έχει κάθε μέρα δίπλα δίπλα και τις συγκρίνει, άλλος έχει και iphone μαζί για 2ο και 5ο κινητό, άλλος δεν έχει καν το κινητό, άλλος δεν είχε ποτέ κάτι παραπάνω απο low end κινητά και είναι ότι διαβάζει από twitter, καταλαβαίνεις που το πάω. Ο καθένας μπορεί να λέει ΟΤΙ θέλει.

Οι πιο πολλοί εδώ μέσα που απαντάνε ειρωνικά, έχουν (και εγώ μαζί) δει πιθανόν όλα τα παραπάνω. Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω εδώ μέσα, όταν από προσωπική εμπειρία όχι λαγκ δεν έχω, ούτε όλα αυτά που έχουν πει κατά καιρούς είχα και έχω, και ζορίζω το κινητό για να βρω και εγώ το πρόβλημα που μπορεί να έχει. Ώρες ώρες απορώ αν έχω άλλο κινητό. 

Εξηγώ απλώς γιατί έχει πέσει όντως λίγο το επίπεδο. 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα push notifications...

Πάλι η Πειραιώς σε διαδικασία έγκρισης πληρωμής δεν στέλνει το push notification. Στο καπάκι δοκιμάζω με άλλη κάρτα που έρχεται στο iPhone της συζύγου και έρχεται αμέσως.....

Ούτε το notification της οπλισης/αφόπλιση συναγερμού....

Θα μου έρθουν μαζεμένα αύριο το πρωί...

Δεν καταλαβαίνω το γιατί....

Κάνεις άλλος με αυτό το πρόβλημα? 

Κάνοντας restart,  ήρθε μήνυμα του viber 3 ωρών πριν....., τα μυνηματα συναγερμού, της τράπεζας και ότι άλλο δεν είχε έρθει....

Edited by DrFrap
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι απόψεις ακούγονται και για του λόγου το αληθές διαβάσαμε πολλά. Όπως πολύ σωστά είπε παραπάνω εδώ είναι απρόσωπα τα πράγματα και γράφονται πράγματα από κατόχους ή μη του κινητού. Δεν υπάρχει κάτι που να μην έχει γραφτεί και εννοώ ότι με όλα αυτά που έχουμε διαβάσει απλά έχουμε ή ένα τηλέφωνο που πραγματικά δε λειτουργεί ή είναι σαν κάτι του κιλού από Ανατολή μεριά ή έχουμε αρχίσει να τα χάνουμε και να μην καταλαβαίνουμε πια τι έχουμε στα χέρια μας. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι όταν κάτι δε μου κάνει το αλλάζω αμέσως. Και δεν εννοώ πάνω σε κάτι αλλά σε όλα, σε όλα!! Ένα τηλέφωνο μου κάνει τη ζωή εύκολη και όχι δύσκολη!! Οπότε θα μου επιτρέψετε να πω κι εγώ, με τη σειρά μου, ότι καλύτερο τηλέφωνο δεν έχω πιάσει στα χέρια μου μέχρι τώρα. ΣΕ ΌΛΑ και το εννοώ. Γνώμη μου βέβαια είναι αυτή σαν χρήστης παλιός.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antwny said:

Συμφωνώ σε αυτό που λες αλλά μην ξεχνάς ότι παρά το ότι απαρτίζεται από ανθρώπους το φορουμ, είναι εντελώς απρόσωπο. Ο καθένας είναι πληροφορικάριος, όποιος θέλει έχουν περάσει από τα χέρια του όλες οι ναυαρχίδες και τις έχει κάθε μέρα δίπλα δίπλα και τις συγκρίνει, άλλος έχει και iphone μαζί για 2ο και 5ο κινητό, άλλος δεν έχει καν το κινητό, άλλος δεν είχε ποτέ κάτι παραπάνω απο low end κινητά και είναι ότι διαβάζει από twitter, καταλαβαίνεις που το πάω. Ο καθένας μπορεί να λέει ΟΤΙ θέλει.

Οι πιο πολλοί εδώ μέσα που απαντάνε ειρωνικά, έχουν (και εγώ μαζί) δει πιθανόν όλα τα παραπάνω. Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω εδώ μέσα, όταν από προσωπική εμπειρία όχι λαγκ δεν έχω, ούτε όλα αυτά που έχουν πει κατά καιρούς είχα και έχω, και ζορίζω το κινητό για να βρω και εγώ το πρόβλημα που μπορεί να έχει. Ώρες ώρες απορώ αν έχω άλλο κινητό. 

Εξηγώ απλώς γιατί έχει πέσει όντως λίγο το επίπεδο. 

Αγαπητέ δεν απέκλεισα ποτέ το ενδεχόμενο να έχει να κάνει και με silicon lottery γιατί έχει ακουστεί χιλιάδες φορές το να μην έχουν την ίδια απόδοση ίδιοι ακριβώς επεξεργαστές ειδικά στους exynos.. Δεν αποκλείω καν το ενδεχόμενο να είναι οποιοδήποτε άλλο hardware failure πού μπορεί να οφείλεται σε κακό quality control.. 3 κινητά πίσω είχα p40 pro plus πού χωρίς να εχει επίσημα playstore του είχα αλλάξει τα φώτα να του περάσω στον bootloader όλα τα gservices και με 90 hz οθόνη και emui ui ήταν βούτυρο το κινητό, mi 11 ultra πού παλι πέρασε απο τα χερια μου πάλι ηταν βούτυρο με το σπαστικό miui σε άλλα θέματα αλλά σαν χρήση ήταν τερμα smooth .. Μπορεί να είναι κάποιες συσκευές όχι όλες κάποιοι να είστε πιο τυχεροί.

Όπως και να έχει δεν  προσπαθεί να αποδείξει κάποιος αν ειναι πρύτανης έδρας πληροφορικής.. ούτε αφορά κάποιον αν εχω 15 κινητά η απλά αυτό το ένα.  Η προσωπική εμπειρία πού περιγράφω εγώ και ο οποιοσδήποτε είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και δεν πιστεύω χωράει αμφισβήτησης και οφείλεις να την σεβαστείς όπως σέβομαι την δική σου και δεν πουλάω ειρωνεία του τύπου "σωπα ρε απο που το πήρες το κελεπούρι να βάλω παραγγελία).. επίσης δεν λαλαει το ίδιο τραγούδι ένας αλλά αρκετοί.. όπως επίσης αρκετοί δεν έχουν και κανένα θέμα..

Δεν σε εβγαλα τρελό πού έχεις μια χαρα συσκευή.. μη μου πουλας τρέλα όμως πού έχω μια που δεν είναι μια χαρά για τον οποιο λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα push notifications...
Πάλι η Πειραιώς σε διαδικασία έγκρισης πληρωμής δεν στέλνει το push notification. Στο καπάκι δοκιμάζω με άλλη κάρτα που έρχεται στο iPhone της συζύγου και έρχεται αμέσως.....
Ούτε το notification της οπλισης/αφόπλιση συναγερμού....
Θα μου έρθουν μαζεμένα αύριο το πρωί...
Δεν καταλαβαίνω το γιατί....
Κάνεις άλλος με αυτό το πρόβλημα? 
Κάνοντας restart,  ήρθε μήνυμα του viber 3 ωρών πριν....., τα μυνηματα συναγερμού, της τράπεζας και ότι άλλο δεν είχε έρθει....
Το μόνο που ξέρω είναι αν το έχεις βάλει σε αδράνεια μερική ή ολική. Εγώ το έχω σε αδράνεια αλλά όταν θέλω να μου έρθουν τα push notifications είτε να πληρώσω και για επιβεβαίωση είτε τα χρειάζομαι σε άλλες πληρωμές,τη βγάζω από την αδράνεια. Τότε έρχονται ακαριαία! Μόλις χθες το έκανα στον ασφαλιστή που χρειάστηκαν για τη επιβεβαίωση της πληρωμής και έγινε μια χαρά η δουλειά μου. Ελπίζω να εννοείς αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ChrisNikol said:

Αγαπητέ δεν απέκλεισα ποτέ το ενδεχόμενο να έχει να κάνει και με silicon lottery γιατί έχει ακουστεί χιλιάδες φορές το να μην έχουν την ίδια απόδοση ίδιοι ακριβώς επεξεργαστές ειδικά στους exynos.. Δεν αποκλείω καν το ενδεχόμενο να είναι οποιοδήποτε άλλο hardware failure πού μπορεί να οφείλεται σε κακό quality control.. 3 κινητά πίσω είχα p40 pro plus πού χωρίς να εχει επίσημα playstore του είχα αλλάξει τα φώτα να του περάσω στον bootloader όλα τα gservices και με 90 hz οθόνη και emui ui ήταν βούτυρο το κινητό, mi 11 ultra πού παλι πέρασε απο τα χερια μου πάλι ηταν βούτυρο με το σπαστικό miui σε άλλα θέματα αλλά σαν χρήση ήταν τερμα smooth .. Μπορεί να είναι κάποιες συσκευές όχι όλες κάποιοι να είστε πιο τυχεροί.

Όπως και να έχει δεν  προσπαθεί να αποδείξει κάποιος αν ειναι πρύτανης έδρας πληροφορικής.. ούτε αφορά κάποιον αν εχω 15 κινητά η απλά αυτό το ένα.  Η προσωπική εμπειρία πού περιγράφω εγώ και ο οποιοσδήποτε είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και δεν πιστεύω χωράει αμφισβήτησης και οφείλεις να την σεβαστείς όπως σέβομαι την δική σου και δεν πουλάω ειρωνεία του τύπου "σωπα ρε απο που το πήρες το κελεπούρι να βάλω παραγγελία).. επίσης δεν λαλαει το ίδιο τραγούδι ένας αλλά αρκετοί.. όπως επίσης αρκετοί δεν έχουν και κανένα θέμα..

Δεν σε εβγαλα τρελό πού έχεις μια χαρα συσκευή.. μη μου πουλας τρέλα όμως πού έχω μια που δεν είναι μια χαρά για τον οποιο λόγο...

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με silicon lottery, θα φαινοταν στα benchmarks και οι διαφορες δεν θα ηταν εξαλλου κ τοσο μεγαλες απο το ενα chip στο αλλο.

Οι περισσοτεροι παιρνουμε κινητα και τα αλλαζουμε σαν τα πουκαμισα, περνανε καθε χρονο εδω και 10 χρονια ολες οι μαρκες, εταιριες, λειτουργικα συστηματα. Ειναι το ,ακριβο, ΧΟΜΠΙ μας.

Λεμε αυτο που βλεπουμε...Αυτο που βλεπω ειναι οτι η Samsung ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ και σταθερα εχει το χειροτερο UI απο αποψη transitions, animations, κλπ. Η εταιρια σαφως και εχει προσφερει παρα πολλα στον κοσμο του Android, εχει προσφερει ομως και ενα μεγαλο κακο. Εξαιτιας της κυριως, εχει βγει η αποψη για το "Αndroid που λαγκαρει, ειναι αργο κλπ". 

Προφανως οι frontendαδες τους κακοπληρωνονται, δεν εξηγειται αλλιως 😛

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sheik said:

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με silicon lottery, θα φαινοταν στα benchmarks και οι διαφορες δεν θα ηταν εξαλλου κ τοσο μεγαλες απο το ενα chip στο αλλο.

Οι περισσοτερου παιρνουμε κινητα και τα αλλαζουμε σαν τα πουκαμισα, περνανε καθε χρονο εδω και 10 χρονια ολες οι μαρκες, εταιριες, λειτουργικα συστηματα. Ειναι το ,ακριβο, ΧΟΜΠΙ μας.

Λεμε αυτο που βλεπουμε...Αυτο που βλεπω ειναι οτι η Samsung ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ και σταθερα εχει το χειροτερο UI απο αποψη transitions, animations, κλπ. Η εταιρια σαφως και εχει προσφερει παρα πολλα στον κοσμο του Android, εχει προσφερει ομως και ενα μεγαλο κακο. Εξαιτιας της κυριως, εχει βγει η αποψη για το "Αndroid που λαγκαρει, ειναι αργο κλπ". 

Προφανως οι frontentαδες τους κακοπληρωνονται, δεν εξηγειται αλλιως 😛

Σε εποχές TouchWiz οντως είχε πολλά θέματα. Πλεον κατά κοινή παραδοχή το one ui είναι ανώτερο ακόμη και από το stock της google σε πολλούς τομείς. Θεωρώ υπερβολική την άποψη ότι έχει το χειροτερο ui. Και το λέω έχοντας δουλέψει αρκετά το miui...προσωπικά έχω μια απροβληματιστη συσκευη που τα κάνει ολα ακαριαία και έρχομαι και από iphone. Ναι το ios ήταν πιο smooth. Προσωπικά μόνο στην εναλλαγή μεταξύ των φακών της κάμερας έχω δει μια υστέρηση ορατή σε σχέση με το ios. Τα άλλα είναι θέμα nanosecond. Και εγώ φίλε μου θα σου πρότεινα να την επιστρέψεις τη συσκευή. Αν σου δίνει όντως την εικόνα midrange/Lowrange συσκευής, κατι παίζει. Και στο λέω εγώ που επέστρεψα επίσης προβληματική συσκευή..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sheik said:

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με silicon lottery, θα φαινοταν στα benchmarks και οι διαφορες δεν θα ηταν εξαλλου κ τοσο μεγαλες απο το ενα chip στο αλλο.

Οι περισσοτεροι παιρνουμε κινητα και τα αλλαζουμε σαν τα πουκαμισα, περνανε καθε χρονο εδω και 10 χρονια ολες οι μαρκες, εταιριες, λειτουργικα συστηματα. Ειναι το ,ακριβο, ΧΟΜΠΙ μας.

Λεμε αυτο που βλεπουμε...Αυτο που βλεπω ειναι οτι η Samsung ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ και σταθερα εχει το χειροτερο UI απο αποψη transitions, animations, κλπ. Η εταιρια σαφως και εχει προσφερει παρα πολλα στον κοσμο του Android, εχει προσφερει ομως και ενα μεγαλο κακο. Εξαιτιας της κυριως, εχει βγει η αποψη για το "Αndroid που λαγκαρει, ειναι αργο κλπ". 

Προφανως οι frontendαδες τους κακοπληρωνονται, δεν εξηγειται αλλιως 😛

Τα εχετε μπλεξει λιγο παιδια.

Η αποψη οτι το "android λαγκαρει" κλπ, εχει βγει απο το μεριδιο αγορας των εκατονταδων εκατομμυριων συσκευων low end cost, αξιας 100-150 ευρω, με ραμ 2-4 γιγα (τα προηγουμενα ετη), που οντως προσεφεραν κακιστη εμπειρια χρησης.

Σε αυτα, προσθεσε και το τρελο fragmentation, που οδηγει (ακομα και σημερα) σε κακογραμμενες εφαρμογες (ή καλύτερα, κακογραμμένο implementation των εφαρμογων στα επιμερους soc) και ... voila.

Οι "frontendαδες" τους, δεν ασχολουνται με τον "λοξυγγα" που ψαχνουν καποιοι, αλλα με το πως θα κανουν το hardware να δινει εμπειρια οικοσυστηματος (ητοι δεκαδες background processes, μπολικα apps για να συνεργαζονται τα tablets, buds, smartwatches κλπ κλπ), που μονο η apple εδινε εδω και πολλα χρονια. Και το καταφερνει. Και για αυτο θα συνεχισει να φορτωνει τις roms της, και για αυτο θα συνεχισει να αυξανει το μεριδιο αγορας της ή -ακομα πιο σωστα- τα εσοδα της (προσελκυοντα περισσοτερους "premium πελατες", χανοντας πιθανως χρηματα απο το low-mid segment (που κι εκει κανει δυνατες κινησεις, βλεπε πχ A52s)...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, arxif said:

Τα εχετε μπλεξει λιγο παιδια.

Η αποψη οτι το "android λαγκαρει" κλπ, εχει βγει απο το μεριδιο αγορας των εκατονταδων εκατομμυριων συσκευων low end cost, αξιας 100-150 ευρω, με ραμ 2-4 γιγα (τα προηγουμενα ετη), που οντως προσεφεραν κακιστη εμπειρια χρησης.

Σε αυτα, προσθεσε και το τρελο fragmentation, που οδηγει (ακομα και σημερα) σε κακογραμμενες εφαρμογες (ή καλύτερα, κακογραμμένο implementation των εφαρμογων στα επιμερους soc) και ... voila.

Οι "frontendαδες" τους, δεν ασχολουνται με τον "λοξυγγα" που ψαχνουν καποιοι, αλλα με το πως θα κανουν το hardware να δινει εμπειρια οικοσυστηματος (ητοι δεκαδες background processes, μπολικα apps για να συνεργαζονται τα tablets, buds, smartwatches κλπ κλπ), που μονο η apple εδινε εδω και πολλα χρονια. Και το καταφερνει. Και για αυτο θα συνεχισει να φορτωνει τις roms της, και για αυτο θα συνεχισει να αυξανει το μεριδιο αγορας της ή -ακομα πιο σωστα- τα εσοδα της (προσελκυοντα περισσοτερους "premium πελατες", χανοντας πιθανως χρηματα απο το low-mid segment (που κι εκει κανει δυνατες κινησεις, βλεπε πχ A52s)...

 

Στο 1ο εχεις δικιο, ειχα σκοπο να γραψω οτι αυτο ειναι η μιση αιτια μαζι με τα low end androids εν συγκρισει με τα iphones που ολα ειναι...ναυαρχιδες, οποτε γινονταν αδικα συγκρισεις και εβγαιναν λαθος συμπερασματα.

Στα υπολοιπα τι να πω...Θεωρεις πως ενας ΓΙΓΑΝΤΑΣ οπως η Samsung αδυνατει να δωσει λιγη σημασια αφιερωνοντας σε μια ομαδα αυτο το task και να φτιαξει τον...λοξυγγα που λες; Που δεν ειναι απλος λοξυγγας οταν σου χαλαει ολη την εμπειρια χρησης.

Ολα τα υπολοιπα που λες περι οικοσυστηματος και επικοινωνιας μεταξυ τους, δεν ειναι δουλεια των frontendαδων παντως.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...