Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Και επειδή το σχεδόν ανύπαρκτο δίκτυο στην περιοχή μου καταναλώνει αρκετή μπαταρία το να έχεις και την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς να σου αδειάζει κυριολεκτικά την μπαταρία δεν είναι αποδεκτό. Ως προσωρινή λύση και μέχρι να φτιάξει η εφαρμογή της τράπεζας έβαλα Revolut. Η εφαρμογή της Πειραιώς πήγε στον ασφαλή φάκελο για όλες τις λειτουργίες της πλην των ανέπαφων πληρωμών να δω πως θα συμπεριφερθεί. Και ανέπαφες πληρωμές μέσω Google pay με την κάρτα της revolut.
941203609_Inked2022-05-1618_49.59_LI.thumb.jpg.07d5ad1adc3b75191fa10213085d3975.jpg
2135251796_Inked2022-05-1618_47.11_LI.thumb.jpg.af4d6194de6f90211f1234466654e81d.jpg
1785196482_Inked2022-05-1619_00.54_LI.thumb.jpg.6ecbb8abe09393e7de963ed87f170ea2.jpg
 
Δηλαδή φορτώνεις την revolut με χρήματα από την Πειραιώς αν κατάλαβα καλά, οπότε δεν χρησιμοποιείς για ανέπαφες την Πειραιώς. Σωστά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, pank said:

Δηλαδή φορτώνεις την revolut με χρήματα από την Πειραιώς αν κατάλαβα καλά, οπότε δεν χρησιμοποιείς για ανέπαφες την Πειραιώς. Σωστά?

Ακριβώς.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η εφαρμογή της Πειραιώς από χθες αναπαύεται στον ασφαλή φάκελο. Δεν έχει καταναλώσεις και δουλεύουν άψογα και τα Push notification όχι όμως και το NFC και δεν ξέρω αν δουλεύουν οι άλλες ειδοποιήσεις γιατί δεν τις έχω ενεργοποιήσει. Δοκιμάστηκε κάνοντας μεταφορά ποσού από την κάρτα της Πειραιώς στη revolut και επειδή ήθελε έγκριση ήρθε κανονικά στην εφαρμογή με το φάκελο κλειστό. Η κατανάλωση στην μπαταρία ήταν και είναι 0,01% για διάστημα κάτω από ένα λεπτό και το ίδιο η λειτουργία στο παρασκήνιο, όσο χρειάστηκε δηλαδή για να πάρει έγκριση η μεταφορά χρημάτων.

Ένα ακόμα θετικό είναι ότι η revolut συνδέεται με το Google pay οπότε γλυτώνεις την χρονοβόρα διαδικασία της εφαρμογής της Πειραιώς.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Anlibafojo said:

Ακριβώς.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η εφαρμογή της Πειραιώς από χθες αναπαύεται στον ασφαλή φάκελο. Δεν έχει καταναλώσεις και δουλεύουν άψογα και τα Push notification όχι όμως και το NFC και δεν ξέρω αν δουλεύουν οι άλλες ειδοποιήσεις γιατί δεν τις έχω ενεργοποιήσει. Δοκιμάστηκε κάνοντας μεταφορά ποσού από την κάρτα της Πειραιώς στη revolut και επειδή ήθελε έγκριση ήρθε κανονικά στην εφαρμογή με το φάκελο κλειστό. Η κατανάλωση στην μπαταρία ήταν και είναι 0,01% για διάστημα κάτω από ένα λεπτό και το ίδιο η λειτουργία στο παρασκήνιο, όσο χρειάστηκε δηλαδή για να πάρει έγκριση η μεταφορά χρημάτων.

Ένα ακόμα θετικό είναι ότι η revolut συνδέεται με το Google pay οπότε γλυτώνεις την χρονοβόρα διαδικασία της εφαρμογής της Πειραιώς.

 

Έχει χρέωση όταν μεταφέρεις χρήματα από κάποια τράπεζα στην revolut?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Anlibafojo said:

 

 

Ένα ακόμα θετικό είναι ότι η revolut συνδέεται με το Google pay οπότε γλυτώνεις την χρονοβόρα διαδικασία της εφαρμογής της Πειραιώς.

 

Εγώ προτείνωu Curved  βάζεις τις κάρτες σου από πίσω και ούτε μεταφορά χρημάτων ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η εφαρμογή της Πειραιώς από χθες αναπαύεται στον ασφαλή φάκελο. Δεν έχει καταναλώσεις και δουλεύουν άψογα και τα Push notification όχι όμως και το NFC και δεν ξέρω αν δουλεύουν οι άλλες ειδοποιήσεις γιατί δεν τις έχω ενεργοποιήσει. Δοκιμάστηκε κάνοντας μεταφορά ποσού από την κάρτα της Πειραιώς στη revolut και επειδή ήθελε έγκριση ήρθε κανονικά στην εφαρμογή με το φάκελο κλειστό. Η κατανάλωση στην μπαταρία ήταν και είναι 0,01% για διάστημα κάτω από ένα λεπτό και το ίδιο η λειτουργία στο παρασκήνιο, όσο χρειάστηκε δηλαδή για να πάρει έγκριση η μεταφορά χρημάτων.
Ένα ακόμα θετικό είναι ότι η revolut συνδέεται με το Google pay οπότε γλυτώνεις την χρονοβόρα διαδικασία της εφαρμογής της Πειραιώς.
 
Είναι καλή ιδέα αυτή φιλε μου, όμως δεν χάνεις έτσι τους πόντους που παίρνεις από αγορές προϊόντων? Αξίζει?
Καλή ιδέα να είναι στο ασφαλή φάκελο η εφαρμογή, αλλά μήπως καλύτερα για τις αγορές να χρησιμοποιείς την φυσική κάρτα ώστε να επωφελείσαι από τα yellows?
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Strofigkas said:

Έχει χρέωση όταν μεταφέρεις χρήματα από κάποια τράπεζα στην revolut?

Οχι.

 

1 hour ago, dimkit said:

Εγώ προτείνωu Curved  βάζεις τις κάρτες σου από πίσω και ούτε μεταφορά χρημάτων ούτε τίποτα.

Αν σε βολεύει μια χαρα.

 

1 hour ago, pank said:

Είναι καλή ιδέα αυτή φιλε μου, όμως δεν χάνεις έτσι τους πόντους που παίρνεις από αγορές προϊόντων? Αξίζει?
Καλή ιδέα να είναι στο ασφαλή φάκελο η εφαρμογή, αλλά μήπως καλύτερα για τις αγορές να χρησιμοποιείς την φυσική κάρτα ώστε να επωφελείσαι από τα yellows?

Δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τα yellows.

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2022 at 11:12 ΜΜ, spyros_mad_doc said:

Αν θες μας ξαναλές τις εντυπώσεις σου 

Ναι, βέβαια. Άργησα να επανέλθω, αλλά είναι οι μέρες λίγο δύσκολες.

Για τα γούστα μου είναι εξαιρετική επιλογή. Με δυσκολία καταλαβαίνεις ότι έχει μεμβράνη η οθόνη. Άψογη εφαρμογή, άμεση ανταπόκριση με το δακτυλικό, πολύ καλή αίσθηση σε scroll και λοιπά. 

Δεν έχω κάτι αρνητικό, από εμένα είναι ναι εκτός αν κάποιος θέλει οπωσδήποτε τζαμάκι. Το κουτί περιέρχει 2 τεμάχια οπότε βολεύει.

Όσον αφορά το κινητό, είμαι ακόμα στη φάση στησίματος, το πιο εντυπωσιακό μέχρι τώρα είναι η ταχύτητα στο δακτυλικό.

Αν προέρχεται κάποιος από Note σχετικά πρόσφατο, εννοείται ότι δεν περιμένει κανένα wow factor, όμως φαίνεται overall σημαντικά βελιτωμένο σε όλους τους τομείς.

Εμφανισιακά, με διαφορά ό,τι καλύτερο και επιτέλους όχι glossy back.

Για τα υπόλοιπα, αν έχω κάτι αξιοσημείωτο, θα επανέλθω μόλις περάσουν λίγες μέρες για να έχω πλήρη εικόνα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά μπορείτε με vpn Αγγλία να εξαργυρώσετε Disney plus 12 μήνες δωρεάν . Κάνετε εγγραφή σας στέλνουν κωδικό μετά από 3 5 μέρες και κάνετε εγγραφή . Στην  περίπτωση μου έπρεπε να βάλω curved αλλιώς δεν δούλεψε κανένας άλλος τρόπος έκανα νέο PayPal και τελικά όλα καλά . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά μπορείτε με vpn Αγγλία να εξαργυρώσετε Disney plus 12 μήνες δωρεάν . Κάνετε εγγραφή σας στέλνουν κωδικό μετά από 3 5 μέρες και κάνετε εγγραφή . Στην  περίπτωση μου έπρεπε να βάλω curved αλλιώς δεν δούλεψε κανένας άλλος τρόπος έκανα νέο PayPal και τελικά όλα καλά . 
για δωσε επιπλεον πληροφοριες

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά μπορείτε με vpn Αγγλία να εξαργυρώσετε Disney plus 12 μήνες δωρεάν . Κάνετε εγγραφή σας στέλνουν κωδικό μετά από 3 5 μέρες και κάνετε εγγραφή . Στην  περίπτωση μου έπρεπε να βάλω curved αλλιώς δεν δούλεψε κανένας άλλος τρόπος έκανα νέο PayPal και τελικά όλα καλά . 
Τελικά με curved ή paypal?
Ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει και εδώ η προσφορά άραγε?
Σύμφωνα με την φώτο μήπως έχει περάσει η διορία? Νομίζω παίζει 6μηνο πλέον, το οποίο βέβαια είναι καλό.
Πότε το έκανες εσύ?
6fc1b792689485d0b30a9ed1642ec9f0.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το link είναι εδώ εφόσον μπειτε με vpn αλλιώς δεν εμφανίζεται. Έκανα εγγραφή και περιμένω. Για να δούμε. Θα ενημερώσω.
https://www.samsung.com/uk/boost/disneyplus/

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα έναν λογαριασμό PayPal και σε αυτόν πέρασα μία κάρτα της curved Όπου σε αυτήν πέρασα μία κάρτα της revolut!!! Τώρα ο λόγος που το έκανα αυτό είναι ότι μου είπαν ότι η πρώτη είναι αγγλική. Και το PayPal το έκανα και έβαλα αγγλική διεύθυνση. Αλλά όταν μου ζήτησε τηλέφωνο έβαλα ελληνικό στο PayPal. Έχει κανονικά μεταγλωττισμένες ελληνικές παιδίκες σειρές . Εγώ βρίσκομαι Γερμανία και χρησιμοποιώ ελληνική κάρτα. Οπότε και επειδή στην Ελλάδα ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί αναγκάστηκα έχω βάλει VPN. Θα σας χρεώσει να ξέρετε 1 € η Disney  και 1 € το PayPal. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα έναν λογαριασμό PayPal και σε αυτόν πέρασα μία κάρτα της curved Όπου σε αυτήν πέρασα μία κάρτα της revolut!!! Τώρα ο λόγος που το έκανα αυτό είναι ότι μου είπαν ότι η πρώτη είναι αγγλική. Και το PayPal το έκανα και έβαλα αγγλική διεύθυνση. Αλλά όταν μου ζήτησε τηλέφωνο έβαλα ελληνικό στο PayPal. Έχει κανονικά μεταγλωττισμένες ελληνικές παιδίκες σειρές . Εγώ βρίσκομαι Γερμανία και χρησιμοποιώ ελληνική κάρτα. Οπότε και επειδή στην Ελλάδα ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί αναγκάστηκα έχω βάλει VPN. Θα σας χρεώσει να ξέρετε 1 € η Disney  και 1 € το PayPal. 
Ωραία. Θα περιμένω το email και θα το ψάξω να το κάνω όπως εσύ.
Ευχαριστώ για για την ενημέρωση!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ.  Μαύρο στα 512. Όλα  καλά για την ώρα. Κανένα πρόβλημα. Συνεχίζεται το στήσιμο και το ψάξιμο. 

20220518_122101.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ.  Μαύρο στα 512. Όλα  καλά για την ώρα. Κανένα πρόβλημα. Συνεχίζεται το στήσιμο και το ψάξιμο. 
20220518_122101.thumb.jpg.8abfbebef4a8523c381f9066b295e6e5.jpg
Θα το ευχαριστηθείς πολύ! Καλορίζικο!
Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπερα,

Εχω την συσκευη εδω και καμια 10αρια μερες. Θελω να πω πως το software και το UI σαν ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end. 

Ειχα και το S21 Ultra και περα απο stutter στο μπες-βγες της καμερας, ηταν σε γενικες γραμμες πολυ καλυτερη εμπειρια.

Το S22 Ultra ειναι ειλικρινα τραγικο στα animations, στην εναλλαγη εφαρμογων. Φουλ στο stutter, lag, οτι και να κανεις σου σπαει τα νευρα. Οσοι το δουλευετε με κουμπια πλοηγησης δεν θα εχετε παρει χαμπαρι κ με το δικιο σας και θα λετε τι λεει τωρα αυτο το χαιβανι; Με τα gestures ομως η κατασταση δεν παλευεται. Ελπιζω να φτιαξει καποια στιγμη γιατι δεν εχει καμια λογικη μια τετοια συσκευη, με τετοια specs+τιμη να εχει τοσο τραγικο performance.

Δοκιμασα να δω μηπως χανει frames η οθονη, αλλα οχι, ειναι κανονικα στα 120 οταν γινονται αυτα τα stutters και τα κολληματα, που θα πει πως δεν ειναι θεμα της οθονης αλλα συνδυασμος software(animations) με το υπολοιπο.hardware...

Εννοειται κατι συμβουλες τυπου βαλε τα animations στο 0.5 ή βγαλτα εντελως κλπ δεν βοηθουν σε τιποτα, ασε που και να βοηθουσαν δεν ειναι λυση να απενεργοποιεις τα animations και τις μεταβασεις 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το έχω με gestures από την πρώτη μέρα, όπως και το 21 και δεν βλέπω καμία διαφορά μεταξύ τους , κανένα lag ή τίποτα από τις λέξεις που έχεις χρησιμοποιήσει, έχω άλλο κινητό ?? Χωρίς να πειράξω κάποια ρύθμιση, όσο γρήγορα και να κάνω κινήσεις, ότι και να ανοίξω, όπως και να το κάνω είναι super smooth. 

 

Πήγαινε το για αλλαγή.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sheik said:

Guys καλησπερα,

Εχω την συσκευη εδω και καμια 10αρια μερες. Θελω να πω πως το software και το UI σαν ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end. 

Ειχα και το S21 Ultra και περα απο stutter στο μπες-βγες της καμερας, ηταν σε γενικες γραμμες πολυ καλυτερη εμπειρια.

Το S22 Ultra ειναι ειλικρινα τραγικο στα animations, στην εναλλαγη εφαρμογων. Φουλ στο stutter, lag, οτι και να κανεις σου σπαει τα νευρα. Οσοι το δουλευετε με κουμπια πλοηγησης δεν θα εχετε παρει χαμπαρι κ με το δικιο σας και θα λετε τι λεει τωρα αυτο το χαιβανι; Με τα gestures ομως η κατασταση δεν παλευεται. Ελπιζω να φτιαξει καποια στιγμη γιατι δεν εχει καμια λογικη μια τετοια συσκευη, με τετοια specs+τιμη να εχει τοσο τραγικο performance.

Δοκιμασα να δω μηπως χανει frames η οθονη, αλλα οχι, ειναι κανονικα στα 120 οταν γινονται αυτα τα stutters και τα κολληματα, που θα πει πως δεν ειναι θεμα της οθονης αλλα συνδυασμος software(animations) με το υπολοιπο.hardware...

Εννοειται κατι συμβουλες τυπου βαλε τα animations στο 0.5 ή βγαλτα εντελως κλπ δεν βοηθουν σε τιποτα, ασε που και να βοηθουσαν δεν ειναι λυση να απενεργοποιεις τα animations και τις μεταβασεις 

Έχω τη συσκευή πάνω από ενάμιση μήνα χωρίς κανένα κόλλημα. Χρησιμοποιώ 194 από τα 256gb που έχει διαθέσιμα και έχω εγκαταστήσει σίγουρα πάνω από 100 εφαρμογές. Και φυσικά χρησιμοποιώ gestures. 

Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

Οκ οι εκατονταδες στα forums της Samsung (κυριως στα Ευρωπαικα για τον Exynos) αλλα και στο Τwitter που αναφερουν τα ιδια εχουν ελαττωματικα δηλαδη.

Ισως εχει σημασια ποσο βαση δινει ο καθενας μας σε αυτα, ειδικα εαν εχει συνηθισει το ματι στα animations των Samsung γενικοτερα. Δουλεψτε μια άλλη ναυαρχιδα εστω για 5 λεπτα , ακομα και Xiaomi που το MiUi το ειχα για τραγικο, και θα νιωθετε οτι μπηκατε απο Smartακι σε Lamborghini με το smoothness. Πριν απο αυτο ειχα Pixel 6 Pro, και πιο πριν iPhone 13 Pro. 

Η διαφορα ειναι χαωδης. Το κινητο το γουσταρω γιατι ειναι υπερπληρες και θελω να το κρατησω οσο περισσοτερο γινεται(αλλαζω καθε χρονο 3-4 συσκευες συνηθως), δεν θα παραβλεψω ομως τα αρνητικα. Ελπιζω, ξαναλεω, να κανει κατι η Samsung στα επομενα updates.

 

EDIT: Gestures εννοειται εννοω τα κλασικα swipe-up για Home και back απο τα πλαγια της οθονης, οχι τα χαζα της Samsung με τις 3 παυλες κατω που στην ουσια ειναι σαν κουμπια. Ουτε εκει υπαρχει κανενα θεμα στα animations, ειναι σαν αλλο εντελως κινητο πραγματικα.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sheik said:

Guys καλησπερα,

Εχω την συσκευη εδω και καμια 10αρια μερες. Θελω να πω πως το software και το UI σαν ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end. 

Ειχα και το S21 Ultra και περα απο stutter στο μπες-βγες της καμερας, ηταν σε γενικες γραμμες πολυ καλυτερη εμπειρια.

Το S22 Ultra ειναι ειλικρινα τραγικο στα animations, στην εναλλαγη εφαρμογων. Φουλ στο stutter, lag, οτι και να κανεις σου σπαει τα νευρα. Οσοι το δουλευετε με κουμπια πλοηγησης δεν θα εχετε παρει χαμπαρι κ με το δικιο σας και θα λετε τι λεει τωρα αυτο το χαιβανι; Με τα gestures ομως η κατασταση δεν παλευεται. Ελπιζω να φτιαξει καποια στιγμη γιατι δεν εχει καμια λογικη μια τετοια συσκευη, με τετοια specs+τιμη να εχει τοσο τραγικο performance.

Δοκιμασα να δω μηπως χανει frames η οθονη, αλλα οχι, ειναι κανονικα στα 120 οταν γινονται αυτα τα stutters και τα κολληματα, που θα πει πως δεν ειναι θεμα της οθονης αλλα συνδυασμος software(animations) με το υπολοιπο.hardware...

Εννοειται κατι συμβουλες τυπου βαλε τα animations στο 0.5 ή βγαλτα εντελως κλπ δεν βοηθουν σε τιποτα, ασε που και να βοηθουσαν δεν ειναι λυση να απενεργοποιεις τα animations και τις μεταβασεις 

Πούλα το και πάρε κάτι άλλο ή χρησιμοποίησε το DOA που είναι 15 ημέρες από την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει ξανά για τόσο λαγκ όσο αναφέρεσαι πάντως. 

Ναι, gestures εννοούμε αυτό που εννοείς και εσύ. Τα xiaomi είναι πιο σμουθ σε γρήγορες εναλλαγές, άνοιξε κλείσε εφαρμογές με ταχύτητα? Είσαι σίγουρος ή έτσι το λες? Το έχεις δοκιμάσει όντως ?? 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antwny said:

Δεν έχω ακούσει ξανά για τόσο λαγκ όσο αναφέρεσαι πάντως. 

Ναι, gestures εννοούμε αυτό που εννοείς και εσύ. Τα xiaomi είναι πιο σμουθ σε γρήγορες εναλλαγές, άνοιξε κλείσε εφαρμογές με ταχύτητα? Είσαι σίγουρος ή έτσι το λες? Το έχεις δοκιμάσει όντως ?? 

Nαι εννοειται. Xiaomi 12 Pro για φετος δοκιμασα και περυσι Mi 11 Ultra. 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites



Guys καλησπερα,
Εχω την συσκευη εδω και καμια 10αρια μερες. Θελω να πω πως το software και το UI σαν ΕΜΠΕΙΡΙΑ χρησης ειναι η πληρης απογοητευση. Πραγματικα νιωθω σαν να εχω ενα midrange κινητο, μη πω low end. 
Ειχα και το S21 Ultra και περα απο stutter στο μπες-βγες της καμερας, ηταν σε γενικες γραμμες πολυ καλυτερη εμπειρια.
Το S22 Ultra ειναι ειλικρινα τραγικο στα animations, στην εναλλαγη εφαρμογων. Φουλ στο stutter, lag, οτι και να κανεις σου σπαει τα νευρα. Οσοι το δουλευετε με κουμπια πλοηγησης δεν θα εχετε παρει χαμπαρι κ με το δικιο σας και θα λετε τι λεει τωρα αυτο το χαιβανι; Με τα gestures ομως η κατασταση δεν παλευεται. Ελπιζω να φτιαξει καποια στιγμη γιατι δεν εχει καμια λογικη μια τετοια συσκευη, με τετοια specs+τιμη να εχει τοσο τραγικο performance.
Δοκιμασα να δω μηπως χανει frames η οθονη, αλλα οχι, ειναι κανονικα στα 120 οταν γινονται αυτα τα stutters και τα κολληματα, που θα πει πως δεν ειναι θεμα της οθονης αλλα συνδυασμος software(animations) με το υπολοιπο.hardware...
Εννοειται κατι συμβουλες τυπου βαλε τα animations στο 0.5 ή βγαλτα εντελως κλπ δεν βοηθουν σε τιποτα, ασε που και να βοηθουσαν δεν ειναι λυση να απενεργοποιεις τα animations και τις μεταβασεις 


Φίλε μου μην ταλαιπώρησε άδικα! Πούλησε το ή γύρνα το πίσω DOA να ησυχάσεις. Εφόσον λες μόνος σου ότι δεν είναι ελλατωματικό, και στηρίζεσαι στο Twitter κτλ., τότε δεν πρόκειται να σε αρέσει ποτέ. Χάρη θα κάνεις στον εαυτό σου. Εφόσον είχες Iphone πιστεύω είναι καλό να γυρίσεις εκεί ή ακόμα και να πάρεις μια ναυαρχίδα Xiaomi. Το εν λόγω κινητό δεν πρόκειται να σε ικανοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Nαι εννοειται. Xiaomi 12 Pro για φετος δοκιμασα και περυσι Mi 11 Ultra. 
Χίλιες φορές Xiaomi άλλωστε όλοι ξέρουν ότι είναι καλύτερα!! Πούλα το σήμερα κιόλας!!! Πάρε οπωσδήποτε Xiaomi. Νομίζω θα είσαι εντάξει. Μην ασχοληθείς καθόλου με αυτό που είναι γεμάτο lags.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...