Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

9 ώρες πριν, spyros_mad_doc said:

Παρέλαβα κι εγώ το δικό μου s22 ultra και χαιρετίζω την παρέα. Πρώτη φορά samsung και παρακολουθώ το νήμα από την αρχή και έχω χαθεί. 

1) Με το που το άνοιξα έκανα ενημέρωση λογισμικού και έβγαλε μια ενημέρωση με επίπεδο ασφαλείας Μαΐου και μέγεθος 1,5gb. Περιλαμβάνει όλα τα updates που έχετε πάρει? Επειδή δεν έχω βάλει κάρτα Sim μέσα παίζει ρόλο για κάποια αναβάθμιση? Να κάνω επαναφορά ή δεν χρειάζεται? 

2) Έχω cosmote και το κινητό στην έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών γράφει EUX/-/EUX/VGR. Θα έχω κάποιο θέμα? Είναι κάποιος με την ίδια έκδοση? Στις αναβαθμίσεις θα έχω καθυστέρηση? 

3) Έχω αγοράσει ήδη την spigen tough armor θήκη. Από tempered glass που να δουλεύει όμως το δακτυλικο αποτύπωμα τι προτείνετε? 

4) Για βάση αυτοκινήτου τι έχετε δοκιμασμένο? Κάποιες της spigen που βάζεις μια μαγνητική πλάκα στη θήκη και "κολλάνε" στη βάση τι γνώμη έχετε? Είναι σταθερές? 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

Καλημερα, με γεια το κινητο! 

Θεωρω οτι σωστο ειναι μετα τις αναβαθμισεις να κανεις και μια επαναφορα και μετα να ξεκινας στησιμο. 

Για το 2 , δε θα εχεις θεμα, αν εισαι branded απλα ισως αργει λιγακι να παρει αναβαθμισεις. πλεον για μενα αυτο ειναι θετικο, γιατι βλεπεις αν εχει κανει καμια βλακεια απο αυτους που πηραν πρωτοι και δεν την κανεις. Το να αργησει λιγο, δε σωνεσαι, δεν θα λειπει κατι απο το κινητο.

Για το 3, εχω βαλει το dome και εκανα αυτο που δειχνει στα βιντεο, δηλαδη πριν το 2ο ψησιμο πατησα το σημειο του δαχτυλικου και παιζει αψογα (σε φιλο το εβαλα που τα πηραμε μαζι και ειναι οκ, εγω δε χρησιμοποιω κλειδωμα).

Για βαση αυτοκινητου, ειμαι κατα των μαγνητικων, θεωρω οτι κανει ζημια στην μπαταρια συν οτι πρεπει να εχεις κολλημενο μονιμα κατι πισω που αυξανει παχος. Παντα εψαχνα με βεντουζα αλλα ολες επεφταν μετα απο μερες και επρεπε να τις ανανεωνεις, βρηκα αυτην εδω και την εχω 1 χρονο στο αμαξι χωρις να κουνηθει. Βεβαια εχει και κολλα και δεν την αλλαζω συνεχεια θεση, την εχω στην ιδια και πηρα και μια ακομα για το αλλο αμαξι. αψογη και ανθεκτικη

https://www.skroutz.gr/s/25029430/iOttie-Βάση-Κινητού-Αυτοκινήτου-Easy-One-Touch-5-με-Ρυθμιζόμενα-Άγκιστρα-HLCRIO171AM.html

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήγα Smartec και δεν είχαν μεμβράνες προστασίας για S22 Ultra. 

Έχει τοποθετήσει κανένας αυτή που έχουν οι Κωτσο και Media για να μου πει εάν λειτουργεί απροβλημάτιστα το πενάκι?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, spyros_mad_doc said:

4) Για βάση αυτοκινήτου τι έχετε δοκιμασμένο? Κάποιες της spigen που βάζεις μια μαγνητική πλάκα στη θήκη και "κολλάνε" στη βάση τι γνώμη έχετε? Είναι σταθερές? 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

Είχα πάρει ΑΥΤΗ και μάλιστα με έξτρα μεταλλικά για τις επιπλέον θήκες αλλά δεν μου φόρτιζε στην ασύρματη και δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ασύρματη φόρτιση είναι αρκετά βολική. Χθες φόρτισα, κατά τύχη, και το τηλέφωνο και το ρολόι και τα buds και πραγματικά δεν έχεις το χάος των καλωδίων. Φυσικά φορτίζει πιο αργά αλλά είναι καλό κι αυτό γιατί τα βάζεις την νύχτα και το πρωί είσαι έτοιμος. Έχει και λαμπάκι που όταν φορτίζει μια συσκευή αλλάζει σε πράσινο χρώμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα Smartec και δεν είχαν μεμβράνες προστασίας για S22 Ultra. 
Έχει τοποθετήσει κανένας αυτή που έχουν οι Κωτσο και Media για να μου πει εάν λειτουργεί απροβλημάτιστα το πενάκι?
Ευχαριστώ!
Κάποιοι έχουμε αγοράσει αυτήν εδώ https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B09NL5BTR8?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_image.
Κάποιο μέλος το έγραψε και το πήρα για δοκιμή και είναι πολύ καλή! Ζελατίνες για τις κάμερες δεν τις δοκίμασα, δεν ξέρω αν είναι καλές.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Σήμερα πήγα Smartec και δεν είχαν μεμβράνες προστασίας για S22 Ultra. 

Έχει τοποθετήσει κανένας αυτή που έχουν οι Κωτσο και Media για να μου πει εάν λειτουργεί απροβλημάτιστα το πενάκι?

Ευχαριστώ!

Επειδή το είχα ψάξει Κ με βοήθησε ένα παλικάρι στο κότσο το έχει 19.90 Κ ο άλλος 14.90 Κ μου πρότεινε το irepair που τελικά είναι η ίδια ποιότητα με νανοτεχνολογία που απορροφά τις γρατσουνιές Κ κοστίζει μόνο 10 ευρώ. Κ η προσαρμογή τέλεια δεν διακρίνεις καμιά ατέλεια . (εγώ έχω s21u)  αλλά ισχύει το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Πάντως η ασύρματη φόρτιση είναι αρκετά βολική. Χθες φόρτισα, κατά τύχη, και το τηλέφωνο και το ρολόι και τα buds και πραγματικά δεν έχεις το χάος των καλωδίων. Φυσικά φορτίζει πιο αργά αλλά είναι καλό κι αυτό γιατί τα βάζεις την νύχτα και το πρωί είσαι έτοιμος. Έχει και λαμπάκι που όταν φορτίζει μια συσκευή αλλάζει σε πράσινο χρώμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ισχυει οτι υπαρχει ταξη, αλλα εχει 2 μειονεκτηματα.

1ον δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο, μπορεις βεβαια να το βγαλεις και να το ξανα βαλεις αλλα οκ για 1 μηνυμα ή μια κληση πχ εισαι στο βαλε-βγαλε με τυχον κακη επιπτωση στη μπαταρια (δεν ξερω αν εχει)

2ον η ασυρματη δημιουργει αυξημενες θερμοκρασιες στη μπαταρια την οποια φθειρει πιο νωρις. Προσωπικα δεν κολλαω στα 20-30-40 ευρω που θελει η αλλαγη της, αλλα πιο πολυ στο οτι θα εχεις μια μειωμενη αυτονομια απο πιο νωρις και οτι για την αλλαγη, εμεις που ειμαστε επαρχια θελουμε 4 μερες μεχρι να παει, να παραληφθει, να αλλαχτει και να μας το στειλουν πισω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ισχυει οτι υπαρχει ταξη, αλλα εχει 2 μειονεκτηματα.

1ον δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο, μπορεις βεβαια να το βγαλεις και να το ξανα βαλεις αλλα οκ για 1 μηνυμα ή μια κληση πχ εισαι στο βαλε-βγαλε με τυχον κακη επιπτωση στη μπαταρια (δεν ξερω αν εχει)

2ον η ασυρματη δημιουργει αυξημενες θερμοκρασιες στη μπαταρια την οποια φθειρει πιο νωρις. Προσωπικα δεν κολλαω στα 20-30-40 ευρω που θελει η αλλαγη της, αλλα πιο πολυ στο οτι θα εχεις μια μειωμενη αυτονομια απο πιο νωρις και οτι για την αλλαγη, εμεις που ειμαστε επαρχια θελουμε 4 μερες μεχρι να παει, να παραληφθει, να αλλαχτει και να μας το στειλουν πισω.

Στο πρώτο απλά το παίρνεις από τη βάση σαν να το σηκώνεις κανονικά. Δεν τίθεται θέμα. Το ήξερα κι εγώ με τις θερμοκρασίες και το ρίσκαρα, για την χρησιμότητά του αλλά ,τουλάχιστον στο χέρι, δεν είναι ζεστό, ακόμα κι αν το έχεις αφήσει όλη τη νύχτα. Και κοιτάζοντας το thermal guardian δε δείχνει κάποια ιδιαίτερη θερμοκρασία γενικά. Θα το παρακολουθήσω όμως. Πάντως είναι πάρα πολύ βολικό, ειδικά αν θέλεις να φορτίσεις τρία πράγματα μαζί και δε θέλεις να μπλέκεις με καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φορτίζω όλα τα κινητά μου ασύρματα εδώ και χρόνια, δεν είχα ποτέ κανένα θέμα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για ασύρματη φόρτιση? Το γνήσιο? Και αν μπορείτε κάποιο link!
Φυσικά το γνήσιο. Μερικά ποστ πιο πριν έβαλαν φωτογραφία το λευκό . Εγώ έχω το μαύρο

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

 

2ον η ασυρματη δημιουργει αυξημενες θερμοκρασιες στη μπαταρια την οποια φθειρει πιο νωρις. Προσωπικα δεν κολλαω στα 20-30-40 ευρω που θελει η αλλαγη της, αλλα πιο πολυ στο οτι θα εχεις μια μειωμενη αυτονομια απο πιο νωρις και οτι για την αλλαγη, εμεις που ειμαστε επαρχια θελουμε 4 μερες μεχρι να παει, να παραληφθει, να αλλαχτει και να μας το στειλουν πισω.

 

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Στο πρώτο απλά το παίρνεις από τη βάση σαν να το σηκώνεις κανονικά. Δεν τίθεται θέμα. Το ήξερα κι εγώ με τις θερμοκρασίες και το ρίσκαρα, για την χρησιμότητά του αλλά ,τουλάχιστον στο χέρι, δεν είναι ζεστό, ακόμα κι αν το έχεις αφήσει όλη τη νύχτα. Και κοιτάζοντας το thermal guardian δε δείχνει κάποια ιδιαίτερη θερμοκρασία γενικά. Θα το παρακολουθήσω όμως. Πάντως είναι πάρα πολύ βολικό, ειδικά αν θέλεις να φορτίσεις τρία πράγματα μαζί και δε θέλεις να μπλέκεις με καλώδια.

Η αυξημένη θερμοκρασία στο κινητό κατά την ασύρματη φόρτιση δεν είναι της μπαταρίας αλλά του επαγωγικού πηνίου που βρίσκεται ανάμεσα στην πλάτη της συσκευής και της μπαταρίας και πιθανώς να επηρεάζει θερμικά κάπως και την μπαταρία αλλά με πολύ μικρό θερμικό φορτίο. Συνεπώς δε νομίζω ότι τίθεται θέμα καταπόνησης της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το γνήσιο. Μερικά ποστ πιο πριν έβαλαν φωτογραφία το λευκό . Εγώ έχω το μαύρο

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το δικό μου s22 ultra και χαιρετίζω την παρέα. Πρώτη φορά samsung και παρακολουθώ το νήμα από την αρχή και έχω χαθεί. 
1) Με το που το άνοιξα έκανα ενημέρωση λογισμικού και έβγαλε μια ενημέρωση με επίπεδο ασφαλείας Μαΐου και μέγεθος 1,5gb. Περιλαμβάνει όλα τα updates που έχετε πάρει? Επειδή δεν έχω βάλει κάρτα Sim μέσα παίζει ρόλο για κάποια αναβάθμιση? Να κάνω επαναφορά ή δεν χρειάζεται? 
2) Έχω cosmote και το κινητό στην έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών γράφει EUX/-/EUX/VGR. Θα έχω κάποιο θέμα? Είναι κάποιος με την ίδια έκδοση? Στις αναβαθμίσεις θα έχω καθυστέρηση? 
3) Έχω αγοράσει ήδη την spigen tough armor θήκη. Από tempered glass που να δουλεύει όμως το δακτυλικο αποτύπωμα τι προτείνετε? 
4) Για βάση αυτοκινήτου τι έχετε δοκιμασμένο? Κάποιες της spigen που βάζεις μια μαγνητική πλάκα στη θήκη και "κολλάνε" στη βάση τι γνώμη έχετε? Είναι σταθερές? 
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 
Το Note10 το έχω με το set της Pitaka (MagZ case και βάση αυτοκινήτου στον αεραγωγό) από τον Αύγουστο, κανένα θέμα. Δεν έχει φύγει ποτέ, δεν έχει κουνηθεί ποτέ και θεωρώ ότι είναι ό,τι πιο βολικό γιατί ακουμπάς το κινητό και τέλος.
Αυτά παρήγγειλα και για το S22U και τα περιμένω. Απλώς είναι τσιμπημένη η τιμή τους.
Σήμερα πήγα Smartec και δεν είχαν μεμβράνες προστασίας για S22 Ultra. 
Έχει τοποθετήσει κανένας αυτή που έχουν οι Κωτσο και Media για να μου πει εάν λειτουργεί απροβλημάτιστα το πενάκι?
Ευχαριστώ!
Παρήγγειλα την official:
https://www.skroutz.gr/s/34446134/Samsung-Screen-Protector-Galaxy-S22-Ultra-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Φαίνεται και εύκολης τοποθέτησης αλλά δεν έχω προλάβει να την περάσω γιατί ήρθε σήμερα το τηλέφωνο. Θα επανέλθω με εντυπώσεις!

Sent from Note10+ using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update κάτι συμβαίνει με τη μπαταρία .Σαφώς χειρότερη.
634159622_Screenshot_20220513-194502_Devicecare.thumb.jpg.633e633a5413658ace99d4f9019e93ac.jpg
Το update ήταν κάτι που περιμέναμε και δεν έχει να κάνει με τη μπαταρία αλλά με την μηνιαία ασφάλεια. Η μπαταρία είναι ίδια όπως πριν. 49433b9677df04a089a10307cc8b50a8.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σας παρακολουθώ καιρό και ομολογώ ότι τίθενται ενδιαφέροντα θέματα. Αποφάσισα να ξηλωθώ και να πάρω το s22 ultra το 512. Έχω cosmote, ελπίζω να μην έχω θέμα με το σήμα, αναρωτιέμαι εάν είναι καλύτερα να πάρω από Σκρουτζ ή από αλυσίδα τύπου public. Πάντα από Σκρουτζ ψώνιζα γιατί είναι σαφώς φθηνότερα αλλά φοβάμαι επειδή στο μοντέλο έχουν βγει κατά καιρούς αρκετά προβλήματα, μήπως είναι καλύτερο να πάω σε πιο αξιόπιστα μαγαζιά. Και μια τελευταία ερώτηση, με τόσα update που έχουν βγει, λύθηκαν όλα τα θέματα που είχαν προκύψει κατά καιρούς ; Μπαταρία , σήμα, πενάκι, λαγκαρισματα κτλ; Από αυτά που διαβάζω εδώ έχω συμπεράνει ότι έχουν λυθεί απλά θέλω μια τελευταία επιβεβαίωση να μου φύγει το άγχος 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Elenipatras said:

Καλησπέρα παιδιά, σας παρακολουθώ καιρό και ομολογώ ότι τίθενται ενδιαφέροντα θέματα. Αποφάσισα να ξηλωθώ και να πάρω το s22 ultra το 512. Έχω cosmote, ελπίζω να μην έχω θέμα με το σήμα, αναρωτιέμαι εάν είναι καλύτερα να πάρω από Σκρουτζ ή από αλυσίδα τύπου public. Πάντα από Σκρουτζ ψώνιζα γιατί είναι σαφώς φθηνότερα αλλά φοβάμαι επειδή στο μοντέλο έχουν βγει κατά καιρούς αρκετά προβλήματα, μήπως είναι καλύτερο να πάω σε πιο αξιόπιστα μαγαζιά. Και μια τελευταία ερώτηση, με τόσα update που έχουν βγει, λύθηκαν όλα τα θέματα που είχαν προκύψει κατά καιρούς ; Μπαταρία , σήμα, πενάκι, λαγκαρισματα κτλ; Από αυτά που διαβάζω εδώ έχω συμπεράνει ότι έχουν λυθεί απλά θέλω μια τελευταία επιβεβαίωση να μου φύγει το άγχος 

Με το καλο,και εγώ το 512 έχω. 

Γιατί δεν παίρνεις από σκρουτζ με πωλητή του ίδιο το skroutz?  Έχει την ίδια χαμηλή τιμή που έχουν οι φθηνοι και με τιμολόγιο πάει ακόμα πιο κάτω φυσικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenipatras said:

Καλησπέρα παιδιά, σας παρακολουθώ καιρό και ομολογώ ότι τίθενται ενδιαφέροντα θέματα. Αποφάσισα να ξηλωθώ και να πάρω το s22 ultra το 512. Έχω cosmote, ελπίζω να μην έχω θέμα με το σήμα, αναρωτιέμαι εάν είναι καλύτερα να πάρω από Σκρουτζ ή από αλυσίδα τύπου public. Πάντα από Σκρουτζ ψώνιζα γιατί είναι σαφώς φθηνότερα αλλά φοβάμαι επειδή στο μοντέλο έχουν βγει κατά καιρούς αρκετά προβλήματα, μήπως είναι καλύτερο να πάω σε πιο αξιόπιστα μαγαζιά. Και μια τελευταία ερώτηση, με τόσα update που έχουν βγει, λύθηκαν όλα τα θέματα που είχαν προκύψει κατά καιρούς ; Μπαταρία , σήμα, πενάκι, λαγκαρισματα κτλ; Από αυτά που διαβάζω εδώ έχω συμπεράνει ότι έχουν λυθεί απλά θέλω μια τελευταία επιβεβαίωση να μου φύγει το άγχος 

Αψογο σε ολα κανενα προβλημα περαν της αυτονομιας της διαχειρισης ενεργειας μια και ο core που εργαζεται στην υψηλη συχνοτητα ουτε και ξερει ποτε να σταματαει με αποτελεσμα να υπαρχει αστσθεια στο καθημερινο σοτ ποτε καλο ποτε μετριο .

Κορυφαια αγορα παρτο με κλειστα ματια .:classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Το update ήταν κάτι που περιμέναμε και δεν έχει να κάνει με τη μπαταρία αλλά με την μηνιαία ασφάλεια. Η μπαταρία είναι ίδια όπως πριν. 49433b9677df04a089a10307cc8b50a8.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρε παιδιά, αυτή είναι μπαταρία κινητού 150 ευρώ έπειτα από 3ετια με Κινεζικο Hardware της κακιάς ώρας.

Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά για 1500 ευρώ τηλέφωνο???? Είμαστε με τα καλά μας??

Ειναι σαν να αγοράζεις Πόρσε με ντεπόζιτο για 100 χιλιόμετρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτή είναι μπαταρία κινητού 150 ευρώ έπειτα από 3ετια με Κινεζικο Hardware της κακιάς ώρας.
Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά για 1500 ευρώ τηλέφωνο???? Είμαστε με τα καλά μας??
Ειναι σαν να αγοράζεις Πόρσε με ντεπόζιτο για 100 χιλιόμετρα.
 
Υποθέτω θα ήθελες να βγάζει 8 ώρες οθόνη από το 85% και να κρατάει 24 ώρες ή λέω πολύ λίγο χρόνο, για να μην είναι κινέζικο των 150 ευρώ αλλά κινητό των 1500. Για πες μου μερικά τηλέφωνα που μπορούν να το κάνουν αυτής της εμβέλειας και φυσικά το μοντέλο της Πόρσε που με ένα τεποζιτο σε πάει Αθήνα Θεσσαλονίκη......

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το οτι έχει την ίδια ακριβώς μπαταρία με το S21 Ultra και ενώ στο S21 ήταν σούπερ φανταστική  στο S22 δεν μας αρέσει με ξεπερνάει...

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Το οτι έχει την ίδια ακριβώς μπαταρία με το S21 Ultra και ενώ στο S21 ήταν σούπερ φανταστική  στο S22 δεν μας αρέσει με ξεπερνάει...
Ποιος σου είπε ότι είναι φανταστική. Αν δε βγάζει 8 ώρες sot όπως το soco redmi gt που έχει και ανάλογη οθόνη και κάνει ακριβώς το ίδιο όταν μπαίνεις στο Facebook δε λέει. Και έχει και 200 ευρώ το κιλό. Όχι 1500 που έδωσες εσύ κι εγώ για ένα και μόνο τηλέφωνο. Ειλικρινά πάντως πριν γράψουμε το οτιδήποτε καλό είναι να σκεφτόμαστε και λίγο....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, costsa41 said:

Το update ήταν κάτι που περιμέναμε και δεν έχει να κάνει με τη μπαταρία αλλά με την μηνιαία ασφάλεια. Η μπαταρία είναι ίδια όπως πριν. 49433b9677df04a089a10307cc8b50a8.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σύμφωνο και εγώ , αλλά όχι μετά το update της Samsung, αλλά μετά το update στα Google services

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια είναι απλά καλή, αλλά όχι ανάλογη του κινητού.
Το ιδιο και τα lag που παραμένουν και μετά τις αναβαθμίσεις.
Τρομερό κινητο, το χαίρομαι πραγματικά, αλλά η samsung πρέπει να καταβάλει κι άλλη προσπάθεια, ειδικά στο software optimisation.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...