Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, sfgt said:

Το Facebook κλασσικά στην κορυφή της κατανάλωσης 

Τον τελευταίο μήνα βλέπω τεράστιες καταναλώσεις. Κακογραμμενη εφαρμογή 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι απλά εξαιρετική!!! 19 ώρες ανοιχτό, από το 85% και έχει 2,40 ώρες οθόνη και είναι στο 47% . Φυσικά οι 16 ώρες είναι με δεδομένα 4g ! Σήμερα ήμασταν εκτός σπιτιού χωρίς WiFi.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dark_Lord said:

Τον τελευταίο μήνα βλέπω τεράστιες καταναλώσεις. Κακογραμμενη εφαρμογή 

Αν εξαιρέσεις κάτι τέτοιες εφαρμογές, θα μπορούσε να ακολουθήσει την αυτονομία του iphone 13 pro max, σύμφωνα με τη δική μου χρήση. Εκεί βέβαια δεν κοιτούσα ποτέ το SOT γιατί ήξερα ότι υπό κανονικές συνθήκες έβγαζε 2 μέρες. Τώρα με ένα τόσο ενεργοβόρο Facebook βγάζει 1,5. Από την άλλη με την ταχύτερη φόρτιση σε σχέση με το iphone,  ένα 20λετπο φόρτισης αρκεί για να βγάλει και την υπόλοιπη μέρα όταν χρειαστεί. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, sfgt said:

Αν εξαιρέσεις κάτι τέτοιες εφαρμογές, θα μπορούσε να ακολουθήσει την αυτονομία του iphone 13 pro max, σύμφωνα με τη δική μου χρήση. Εκεί βέβαια δεν κοιτούσα ποτέ το SOT γιατί ήξερα ότι υπό κανονικές συνθήκες έβγαζε 2 μέρες. Τώρα με ένα τόσο ενεργοβόρο Facebook βγάζει 1,5. Από την άλλη με την ταχύτερη φόρτιση σε σχέση με το iphone,  ένα 20λετπο φόρτισης αρκεί για να βγάλει και την υπόλοιπη μέρα όταν χρειαστεί. 

Άλλη φάση το ios, κλειστό λειτουργικό, συν μικρότερη ανάλυση και φωτεινότητα οθόνης. Απλώς στο 13 pro max το κάνανε πολύ βαρύ (πιο βαρύ και από το s22 ultra) και βάλανε και πολύ μεγαλύτερη μπαταρία από πριν και πετυχαίνουνε κτηνώδη αυτονομία. Όπως είπες όμως, πολύ αργή φόρτιση και αλλού είδους περιορισμοί 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την βλέπω τέλεια την μπαταρία,  από 100% , μόνιμα συνδεμένο το Watch 4 .

Το S21 Ultra δεν έβγαζε τέτοιους χρόνους.

Screenshot_20220501-191404_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SpeedRacer said:

Εγώ την βλέπω τέλεια την μπαταρία,  από 100% , μόνιμα συνδεμένο το Watch 4 .

Το S21 Ultra δεν έβγαζε τέτοιους χρόνους.

Screenshot_20220501-191404_Device care.jpg

Ακριβώς έτσι είναι! Τέλεια η μπαταρία του, γι' αυτό που είναι και σου προσφέρει. Φυσικά καλύτερη από του 21 και το έχω γράψει και πολλές φορές. Και σε βγάζει και από τη ....δύσκολη θέση πολλές φορές. Χθες είχαν φύγει τα παιδιά για βόλτα στο βουνό σε μια περιοχή εδώ πολύ ωραία, Κανάκια λέγεται, ο συντοπίτης ξέρει τι λέω. Άργησαν και μου λένε οι φίλοι μου , πολύ άργησαν τα παιδιά στο βουνό , μήπως είναι αυτά που κατεβαίνουν, αλλά είναι πολύ μακριά για να τα δούμε. Να πάμε προς τα εκεί. Σιγά μην πήγαινα με το παϊδάκι στο στόμα....ζουμ τέλειο από την κάμερα . Τα έφερα κοντά τα φωτογράφισα ,ορίστε αυτά είναι, έρχονται, χάζεψαν όλοι.....Τελικά αυτό το τηλέφωνο είναι πραγματικό εργαλείο σε όλα του!!! Άσε που είδαμε φωτογραφίες, βίντεο και μουσική στην τηλεόραση από το dex έχοντας σαν ποντίκι το δάχτυλο στο τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, costsa41 said:

Ακριβώς έτσι είναι! Τέλεια η μπαταρία του, γι' αυτό που είναι και σου προσφέρει. Φυσικά καλύτερη από του 21 και το έχω γράψει και πολλές φορές. Και σε βγάζει και από τη ....δύσκολη θέση πολλές φορές. Χθες είχαν φύγει τα παιδιά για βόλτα στο βουνό σε μια περιοχή εδώ πολύ ωραία, Κανάκια λέγεται, ο συντοπίτης ξέρει τι λέω. Άργησαν και μου λένε οι φίλοι μου , πολύ άργησαν τα παιδιά στο βουνό , μήπως είναι αυτά που κατεβαίνουν, αλλά είναι πολύ μακριά για να τα δούμε. Να πάμε προς τα εκεί. Σιγά μην πήγαινα με το παϊδάκι στο στόμα....ζουμ τέλειο από την κάμερα . Τα έφερα κοντά τα φωτογράφισα ,ορίστε αυτά είναι, έρχονται, χάζεψαν όλοι.....Τελικά αυτό το τηλέφωνο είναι πραγματικό εργαλείο σε όλα του!!! Άσε που είδαμε φωτογραφίες, βίντεο και μουσική στην τηλεόραση από το dex έχοντας σαν ποντίκι το δάχτυλο στο τηλέφωνο. 

Έτσι ακριβώς αγαπητέ μου συντοπίτη. Πρωινή φωτογραφία γλάρου στον κόλπο της Σαλαμίνας από απόσταση περίπου 20 μέτρων με οπτικό ζουμ με 3Χ και 10Χ. Αν κάποιος έχει προσπαθήσει να βγάλει ένα γλάρο από πολύ κοντά ξέρει πως αυτό είναι αδύνατο γιατί φεύγει. 

506510508_2022-05-0209_14_27.thumb.jpg.96bb6057ca0946a270ebecce6df1016a.jpg

1010993923_2022-05-0209_13_59.thumb.jpg.b97a0ba01a6528aca1aa998ee2d0a5ed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ, από την Παρασκευή, 29/03/22

Μαύρο (δυστυχώς, ήθελα το πράσινο αλλά δε βρέθηκε) S22 Ultra (512GB).

Με μια θήκη Spigen (Core Armor)

Spigen Core Armor Back Cover Σιλικόνης Ανθεκτική Matte Black (Galaxy S22 Ultra 5G)

 

 

Αντικατέστησε το (πραγματικά πολύ καλό) Note 9 μου.

Πιστεύω ήρθε η ώρα να σταματήσω να κουβαλάω την DSLR στην τσάντα μου!!

 

Αναμένω τις συμβουλές σας, τι να προσέξω, τι να περιμένω και τι θέματα έχουν προκύψει γενικά.

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ksino1100 said:

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ, από την Παρασκευή, 29/03/22

Μαύρο (δυστυχώς, ήθελα το πράσινο αλλά δε βρέθηκε) S22 Ultra (512GB).

Με μια θήκη Spigen (Core Armor)

Spigen Core Armor Back Cover Σιλικόνης Ανθεκτική Matte Black (Galaxy S22 Ultra 5G)

 

 

Αντικατέστησε το (πραγματικά πολύ καλό) Note 9 μου.

Πιστεύω ήρθε η ώρα να σταματήσω να κουβαλάω την DSLR στην τσάντα μου!!

 

Αναμένω τις συμβουλές σας, τι να προσέξω, τι να περιμένω και τι θέματα έχουν προκύψει γενικά.

Καλοτάξιδο να είναι!! Θα το χαρείς όσο δεν παίρνει!! Κατά καιρούς έχουμε ανεβάσει διάφορα εδώ, απλά έχουν χαθεί στις αμέτρητες σελίδες με τα ίδια και τα ίδια. Μάζεψε όσες απορίες έχεις και ότι μπορούμε θα σου απαντήσουμε. Κάτι πρόχειρο...βάλε το one hand οπωσδήποτε, good lock και τον dowloader του, αν υπογράφεις έγγραφα adobe fill and sign, backdrops για ωραίες ταπετσαρίες και όλα αυτά που όλοι ξέρουμε. Όχι παράξενες εφαρμογές, μην πειράζεις πολλά πράγματα από αυτά που έχει, ειδικά όταν δεν ξέρεις τι επιπτώσεις θα έχουν και όλα θα είναι τέλεια. Απλά αγόρασες ότι καλύτερο κυκλοφορεί, αυτή τη στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και τις ευχές!!

Να' σαι καλά!

 

Θα δοκιμάσω κάποιες εφαρμογές και βλέπουμε.

Κάποιες τις ξέρω ήδη.

Το good lock θέλω να δω, το one hand δε το θέλω (το είχα δοκιμάσει)

 

Άσχετο.

Το good lock δίνει τη δυνατότητα αν το κινητό μου είναι κλειδωμένο να μη μπορεί να απενεργοποιηθεί?

Θεωρώ λάθος (τρύπα ασφαλείας) να κλέψει κάποιος το κινητό και να μπορεί να το σβήσει χωρίς να ζητηθεί κάποιο pin

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα, που διάβασα στην προηγούμενη σελίδα.

Ισχύει η προσφορά για το δώρο (ΒΤ ακουστικά) για τις πρώτες συσκευές S22?

Δεν είχα κάνει προπαραγγελία γιατί θα το έπαιρνα από κατάστημα που συνεργάζομαι.

Η απόδειξη αγοράς αρκεί?

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ksino1100 said:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και τις ευχές!!

Να' σαι καλά!

 

Θα δοκιμάσω κάποιες εφαρμογές και βλέπουμε.

Κάποιες τις ξέρω ήδη.

Το good lock θέλω να δω, το one hand δε το θέλω (το είχα δοκιμάσει)

 

Άσχετο.

Το good lock δίνει τη δυνατότητα αν το κινητό μου είναι κλειδωμένο να μη μπορεί να απενεργοποιηθεί?

Θεωρώ λάθος (τρύπα ασφαλείας) να κλέψει κάποιος το κινητό και να μπορεί να το σβήσει χωρίς να ζητηθεί κάποιο pin

Δεν το έχω ψάξει αλλά δε νομίζω να δίνει τέτοια δυνατότητα. Σωστά το λες ότι δεν έπρεπε να κλείνει. Αλλά έτσι κι αλλιώς δε θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Για το δώρο θέλει απόδειξη αγοράς μέσα στις προθεσμίες και το email της προπαραγγελίας να ανεβάσεις 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ksino1100 said:

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ, από την Παρασκευή, 29/03/22

Μαύρο (δυστυχώς, ήθελα το πράσινο αλλά δε βρέθηκε) S22 Ultra (512GB).

Με μια θήκη Spigen (Core Armor)

Spigen Core Armor Back Cover Σιλικόνης Ανθεκτική Matte Black (Galaxy S22 Ultra 5G)

 

 

Αντικατέστησε το (πραγματικά πολύ καλό) Note 9 μου.

Πιστεύω ήρθε η ώρα να σταματήσω να κουβαλάω την DSLR στην τσάντα μου!!

 

Αναμένω τις συμβουλές σας, τι να προσέξω, τι να περιμένω και τι θέματα έχουν προκύψει γενικά.

Να το χαρείς και θα το χαρείς σίγουρα. Και εγώ ήρθα στο S22u/512 από το Note 9 που ακόμα και τώρα δουλεύει άψογα στα χέρια της συζύγου. Δε θα σε δυσκολέψει καθόλου λογικά στις ρυθμίσεις. Αυτά που σου είπε ο costsa41 είναι καλές συμβουλές. Δούλεψέ το και ότι απορίες μείνουν εδώ θα τα λύσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Πιστεύω πως θα το ευχαριστηθώ γιατί θα μείνω με το ultra μια 3ετία τουλάχιστον!!

 

Το απόγευμα έφαγε ένα ξενέρωμα το κινητό. Φριζάρισμα καλό.

Πάνω σε εισερχόμενη κλήση, πάτησα να ενεργοποιήσω τη γραμμή και νέκρωσε στην οθόνη εισερχομένης. Ο ήχος κλήσης σταμάτησε ευτυχώς, έμεινε σαν ζόμπι για καμιά 15αριά δεύτερα και τράβηξε επανεκκίνηση.

Εκεί που ήμουν είναι γενικά πολύ προβληματικό σημείο σε σήμα, σχεδόν εκτός δικτύου (με το Note 9 πριν από μια βδομάδα πχ σε προσπάθεια κλήσης μου έβγαλε μήνυμα εκτός δικτύου) αλλά δε μπορώ να το δεχτώ ως δικαιολογία γιατί όλα καλά με τα σουξουμούξου, τις πολυλειτουργίες και το σερφάρισμα κ αλληλογραφία κ φωτογραφίες και tele/macro/4K μπλα μπλα....αλλά πρέπει πρώτα να είναι κινητό που δέχεται κ κάνει κλήσεις. Θα το παρακολουθώ.

 

Σε gps δεν έβγαλε θέμα πάντως. Μισή μέρα από την αγορά του έκανα ένα ταξίδι αστραπή 700χλμ και το στίγμα ήταν πάντα σωστό.

Ως σήμερα έχω τσιμπήσει 2 φορές το μήνυμα καλωσορίσματος της vodafone σε άσχετη φάση (άρα παίζει να είχε νεκρώσει η sim για λίγο) κ απόψε το φριζάρισμα.

 

Μπαταρία δε με έχει ενθουσιάσει. Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Αναμένω να καλιμπραριστεί η συσκευή με βάση τις συνήθειές μου και θα δω.

Είναι φουλ ανάλυση οθόνης, πάντα ανοικτά δεδομένα, λίγες φορές wifi αν δεν έχω καλό σήμα, ΒΤ συνδεδεμένο με ακουστικά και ρολόι Active 2, εννοείται gps με ισχυρό σήμα/εύρεση τοποθεσίας, oad, health, nfc, shazam stand by.

 

Κ μια ερώτηση.

Η συσκευή είναι όντως 12GB ram ή 8 hardware και άλλα 4 εικονική?

Γιατί στη μπάρα τέρμα δεξιά λέει 12gb RAM Plus και από κάτω στις επιλογές RAM Plus είναι ήδη τσεκαρισμένο τα 4....

Κανόνισε κυρά Σάμσουνγκ.....

 

 

Screenshot_20220502-185638_Device care.jpg

Screenshot_20220502-185810_Device care.jpg

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.
Πιστεύω πως θα το ευχαριστηθώ γιατί θα μείνω με το ultra μια 3ετία τουλάχιστον!!
 
Το απόγευμα έφαγε ένα ξενέρωμα το κινητό. Φριζάρισμα καλό.
Πάνω σε εισερχόμενη κλήση, πάτησα να ενεργοποιήσω τη γραμμή και νέκρωσε στην οθόνη εισερχομένης. Ο ήχος κλήσης σταμάτησε ευτυχώς, έμεινε σαν ζόμπι για καμιά 15αριά δεύτερα και τράβηξε επανεκκίνηση.
Εκεί που ήμουν είναι γενικά πολύ προβληματικό σημείο σε σήμα, σχεδόν εκτός δικτύου (με το Note 9 πριν από μια βδομάδα πχ σε προσπάθεια κλήσης μου έβγαλε μήνυμα εκτός δικτύου) αλλά δε μπορώ να το δεχτώ ως δικαιολογία γιατί όλα καλά με τα σουξουμούξου, τις πολυλειτουργίες και το σερφάρισμα κ αλληλογραφία κ φωτογραφίες και tele/macro/4K μπλα μπλα....αλλά πρέπει πρώτα να είναι κινητό που δέχεται κ κάνει κλήσεις. Θα το παρακολουθώ.
 
Σε gps δεν έβγαλε θέμα πάντως. Μισή μέρα από την αγορά του έκανα ένα ταξίδι αστραπή 700χλμ και το στίγμα ήταν πάντα σωστό.
Ως σήμερα έχω τσιμπήσει 2 φορές το μήνυμα καλωσορίσματος της vodafone σε άσχετη φάση (άρα παίζει να είχε νεκρώσει η sim για λίγο) κ απόψε το φριζάρισμα.
 
Μπαταρία δε με έχει ενθουσιάσει. Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Αναμένω να καλιμπραριστεί η συσκευή με βάση τις συνήθειές μου και θα δω.
Είναι φουλ ανάλυση οθόνης, πάντα ανοικτά δεδομένα, λίγες φορές wifi αν δεν έχω καλό σήμα, ΒΤ συνδεδεμένο με ακουστικά και ρολόι Active 2, εννοείται gps με ισχυρό σήμα/εύρεση τοποθεσίας, oad, health, nfc, shazam stand by.
 
Κ μια ερώτηση.
Η συσκευή είναι όντως 12GB ram ή 8 hardware και άλλα 4 εικονική?
Γιατί στη μπάρα τέρμα δεξιά λέει 12gb RAM Plus και από κάτω στις επιλογές RAM Plus είναι ήδη τσεκαρισμένο τα 4....
Κανόνισε κυρά Σάμσουνγκ.....
 
 
1064966345_Screenshot_20220502-185638_Devicecare.thumb.jpg.6e639ba85bcd49b3c6661537443e3827.jpg
382113984_Screenshot_20220502-185810_Devicecare.thumb.jpg.0ea0ee786bcdb6dfc897cfba4ebe312f.jpg
Σχετικά με την ραμ , το ίδιο ακριβώς έχει γίνει με τα z fold 3 , οπότε υποπτεύομαι πως όντως μας δουλεύει η σαμσουνγκ..

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προφανώς είναι εξαπάτηση γιατί στις προδιαγραφές αναφέρει 12GB RAM χωρίς να μιλάει για εικονική κλπ

 

Όχι πως τα 8 είναι λίγα για να τρέχει το κινητό

Είναι λίγα όμως για 1.5Κ€ κινητό και ιδιαιτέρως λίγα αν στο διαφημίζει η εταιρία και στο κλέβει

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ksino1100 said:

Αυτό προφανώς είναι εξαπάτηση γιατί στις προδιαγραφές αναφέρει 12GB RAM χωρίς να μιλάει για εικονική κλπ

 

Όχι πως τα 8 είναι λίγα για να τρέχει το κινητό

Είναι λίγα όμως για 1.5Κ€ κινητό και ιδιαιτέρως λίγα αν στο διαφημίζει η εταιρία και στο κλέβει

Τώρα σοβαρά πιστεύετε ότι παίζει τέτοια απάτη απο την εταιρεια και δεν την έχει αντιληφθεί κανένας σε teardown κλπ??? Δηλαδή η έκδοση με τα 8gb που δηλώνει η samsung είναι στην πραγματικότητα 4gb?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ram plus είναι νέα δυνατότητα που πρόσθεσε η samsung σε κάποιο update. Μου είχε έρθει και στο note 20 ultra. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dark_Lord said:

Τώρα σοβαρά πιστεύετε ότι παίζει τέτοια απάτη απο την εταιρεια και δεν την έχει αντιληφθεί κανένας σε teardown κλπ??? Δηλαδή η έκδοση με τα 8gb που δηλώνει η samsung είναι στην πραγματικότητα 4gb?

 

 

Μπορεί να ειναι όλα τα S22 με 8GB ram.

Στην εφαρμογή PhoneInfo της Samsung, μιλάει για 10.3GB κ φαντάζομαι πως είναι hardware, άρα 12....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Just now, ksino1100 said:

 

 

Μπορεί να ειναι όλα τα S22 με 8GB ram.

Στην εφαρμογή PhoneInfo της Samsung, μιλάει για 10.3GB κ φαντάζομαι πως είναι hardware, άρα 12....

Η samsung ανακοίνωσε s22 ultra με 2 χωρητικοτητες: 8gb και 12 gb. Άρα θεωρείς ότι μας δούλεψε όλους σε παγκόσμιο επίπεδο και εδωσε 8gb τελικά...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Η samsung ανακοίνωσε s22 ultra με 2 χωρητικοτητες: 8gb και 12 gb. Άρα θεωρείς ότι μας δούλεψε όλους σε παγκόσμιο επίπεδο και εδωσε 8gb τελικά...

 

 

Δε θεωρώ.

Παραξενεύομαι με βάση τα γραφικά κ την παρουσίαση των στοιχείων εντός του κινητού.

Γιατί είναι προεπιλεγμένη η ram plus στα 4gb.

Γιατί την προεπιλέγει η Samy?

Προσωπικά δε θα ήθελα εικονική ραμ.

 

Άλλαξα τη ρύθμιση από την προεπιλεγμένη των 4gb ram plus, σε 8BG RAM Plus κ έκανα επανεκκίνηση. Για δοκιμή

Ορίστε τα γραφικά της Samy...Δε ξεκαθαρίζεται κάτι.

 

Screenshot_20220502-193711_Device care.jpg

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ksino1100 said:

 

 

Δε θεωρώ.

Παραξενεύομαι με βάση τα γραφικά κ την παρουσίαση των στοιχείων εντός του κινητού.

Γιατί είναι προεπιλεγμένη η ram plus στα 4gb.

Γιατί την προεπιλέγει η Samy?

Προσωπικά δε θα ήθελα εικονική ραμ.

 

Άλλαξα τη ρύθμιση από την προεπιλεγμένη των 4gb ram plus, σε 8BG RAM Plus κ έκανα επανεκκίνηση. Για δοκιμή

Ορίστε τα γραφικά της Samy...Δε ξεκαθαρίζεται κάτι.

 

Screenshot_20220502-193711_Device care.jpg

Έχεις 12 gb ram και από εκεί και πέρα αν εξαντληθεί παίζει η δυνατότητα ram plus. Η samsung επιλέγει by default τα 4gb οπως επιλέγει by default το google messages. Σου δινει τη δυνατότητα να το αλλάξεις αυτό. Εγώ προσωπικά δε βλέπω κάτι περίεργο, μπορεί και να κάνω λάθος πάντως.

Αν κάποιος έχει έκδοση με 8gb ας ανεβάσει φώτο για επιβεβαίωση

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

Έχεις 12 gb ram και από εκεί και πέρα αν εξαντληθεί παίζει η δυνατότητα ram plus. Η samsung επιλέγει by default τα 4gb οπως επιλέγει by default το google messages. Σου δινει τη δυνατότητα να το αλλάξεις αυτό. Εγώ προσωπικά δε βλέπω κάτι περίεργο, μπορεί και να κάνω λάθος πάντως.

Αν κάποιος έχει έκδοση με 8gb ας ανεβάσει φώτο για επιβεβαίωση

 

 

Το περίεργο ειναι πως η Samy βγάζει ναυαρχίδα στην αγορά. Με 12gb ram.

Και πληρώνεις την κορυφαία έκδοση της ναυαρχίδας και ανακαλύπτεις πως υπάρχει προεπιλεγμένη virtual ram 4GB.

ΚΑΝΟΝΙΚΑ, θα έπρεπε να είναι μη ενεργή η virtual και αν θέλω να την ενεργοποιήσω.

Και εν τέλει, δε με αφήνει καν να επιλέξω 0GB virtual ram ώστε να δουλέψω μόνο την hardware.

Τεσπα....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ksino1100 said:

 

 

Δε θεωρώ.

Παραξενεύομαι με βάση τα γραφικά κ την παρουσίαση των στοιχείων εντός του κινητού.

Γιατί είναι προεπιλεγμένη η ram plus στα 4gb.

Γιατί την προεπιλέγει η Samy?

Προσωπικά δε θα ήθελα εικονική ραμ.

 

Άλλαξα τη ρύθμιση από την προεπιλεγμένη των 4gb ram plus, σε 8BG RAM Plus κ έκανα επανεκκίνηση. Για δοκιμή

Ορίστε τα γραφικά της Samy...Δε ξεκαθαρίζεται κάτι.

 

Screenshot_20220502-193711_Device care.jpg

Η φράση RAM Plus στο δεξι άκρο της μπαρας δημιουργεί την σύγχυση - δικαιολογημένα. Όμως, η μπάρα αναφέρεται στην φυσική (εγκατεστημένη) μνήμη του κινητού, δηλαδή ΔΕΝ συμπεριλαμβάνει την RAM plus. Μπορείς να το δεις απλά, αν αφότου "καθαρίσεις" την μνημη του τηλεφώνου, βάλεις την RAM plus στα 8 (από τα 4 ή 2), το αφήσεις να κάνει επανεκκίνηση και θα διαπιστώσεις ότι η μπλε μπαρα βρίσκεται στο ίδιο σημείο. Αρα αναφέρεται στα 12 GB και όχι στα 14, 18, ή 20 κλπ.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...