Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Δεν τον εχασε αμεσως, απλα στο δικτυο του σπιτιου μου δουλευε κανονικα περιπου μια βδομαδα που το εχω και σημερα για να συνδεθει μου ξαναζητησε τον κωδικο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Just now, thalassi said:

Δεν τον εχασε αμεσως, απλα στο δικτυο του σπιτιου μου δουλευε κανονικα περιπου μια βδομαδα που το εχω και σημερα για να συνδεθει μου ξαναζητησε τον κωδικο...

Παράξενο! Εδώ μέσα τουλάχιστον δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.

Μήπως έχεις dual-band modem/router με το ίδιο όνομα αλλά άλλους κωδικούς και πας να συνδεθείς στο δεύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anlibafojo said:

Παράξενο! Εδώ μέσα τουλάχιστον δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.

Μήπως έχεις dual-band modem/router με το ίδιο όνομα αλλά άλλους κωδικούς και πας να συνδεθείς στο δεύτερο;

Σαν μα θυμαμαι παντως οτι καποιες φορες μου το εκανε και το  note 10+ που ειχα πριν απο αυτο. Μαλλον ειναι θεμα router...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pank said:

......




 

Ακριβώωωωως!

698758072_2016-08-1220_26_18.thumb.jpg.cd9a228b3106c34f6dfd97b765379cf9.jpg

3 minutes ago, thalassi said:

Σαν μα θυμαμαι παντως οτι καποιες φορες μου το εκανε και το  note 10+ που ειχα πριν απο αυτο. Μαλλον ειναι θεμα router...

Σε ποια εταιρία είσαι και τι συσκευή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Anlibafojo said:

Ακριβώωωωως!

698758072_2016-08-1220_26_18.thumb.jpg.cd9a228b3106c34f6dfd97b765379cf9.jpg

Σε ποια εταιρία είσαι και τι συσκευή έχεις;

Cosmote με το κλασσικο router...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thalassi said:

Cosmote με το κλασσικο router...

Αν είναι το Speedport Plus κάνε του restart. Πολλές φορές κολλάει και σε εμένα και δε συνδέεται στη μία συχνότητα και συνδέεται στην άλλη αλλά με restart ισιώνει.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν σε ένα σκίτσο σαν αυτό που είναι ασπρόμαυρο αν μπορείς να βάλεις χρώμα χρησιμοποιώντας το s pen;

767989830_2019-05-2521_25_04.thumb.jpg.03231b190d25f7d26bbcfb37c7e1d8dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Anlibafojo said:

Μπορεί κάποιος να μου πει αν σε ένα σκίτσο σαν αυτό που είναι ασπρόμαυρο αν μπορείς να βάλεις χρώμα χρησιμοποιώντας το s pen;

767989830_2019-05-2521_25_04.thumb.jpg.03231b190d25f7d26bbcfb37c7e1d8dc.jpg

Λογικά θα το κάνει μέσα απο την επεξεργασία όταν το κατεβάσεις. Ακόμα και σε μη ασπρόμαυρο γίνεται ότι θέλεις αρκεί να κατέβει και από εκεί το επεξεργάζεσαι όπως θέλεις. 

Edited by costsa41
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που είπα τι ωραία, σβήστηκαν όλα τα μηνύματα τα άσχετα, τσουπ..... πάλι μπροστά μου ο τύπος! Όχι, δεν γίνεται αυτό!

Με έβγαλε εκτός από μέτοχο Samsung ότι έχω εργοδότη την Cosmote! Όποιος λέει κάτι αντίθετο με το τύπο, τον βγάζει ότι έχει κάποιο συμφέρον! Έλεος admin! Λυπηθείτε μας!!!66dbd7757cb8570571efb9737fcee9d7.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα σας παιδια σας εχω πολυ ευχαριστα νεα αρχικα να σας αναφερω πως εφυγα απο την primetel η οποια ειναι ψευτες υποκρητες και μονο τα λεφτα μου ηθελαν να περνανε καθε μηνα στην τελικη τετοια εταιρια δεν  εχω ξανα δει ποτε στην ζωη μου να σου κρατανε 200 ευρω για τιποζιτο να σου ταξουνε κινητο να σου λενε θα το εχετε συντομα κλπ κλπ μαλακιες του τετραγωνου που λεμε αρκετα ταλεπορηθηκα μαζι τους ετσι πηγα την Πεμπτη τους εκανα το τσαι τους και απαιτησα τα χρηματα μου πισω οσα εδωσα για το συμβολαιο μου 200 + 87 ΦΕΒΟΥΑΡΙΟΣ + 87 ΜΑΡΤΙΟΣ + 87 ΑΠΡΙΛΙΟΣ δοσεις καθε μηνα φυσικα μιλησαν με το λογιστηριο τους και μου τα εκαναν επιστροφη στην καρτα μου μεσω τραπεζας.
Πηγα στην Cyta και το αγορασα σε ασπρο χρωμα οπως θα δειτε και απο τις πιο κατω φωτογραφιες του που του εβγαλα. Διαμαντη πραγματικο. Εχω καποιες αποριες ομως:

1) Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια του μεχρι στιγμης αν και η κοπελλα εκει μου ειπε να το αφησω να πεσει κατω απο 10% και να το φορτισω ολη νυχτα ισχυ αυτο τελικα ;
2) Οντως η Μαμα Samsung πειραξε τον επεξεργαστη της ;
3) Δεν εχω χασει καμια κληση μεχρι στιγμης ολα λειτουργουν αψογα μαζι με το Volte της cytamobile vodafone φυσικα.
4) Οταν βρισκομαι κατω απο τον ηλιο βλεπω τα χρωματα της οθονης να αλιωνουν να αλλαξουν ειναι φυσιολογικο αυτο ;

1.thumb.jpg.48c6c08349521613ba15cb91678452a0.jpg

 

3.thumb.jpg.633addd0d0f3052b5beda37669084209.jpg

4.thumb.jpg.37edd281e3d7e786b564d5f7e8e79a1d.jpg

 

5.thumb.jpg.d49c0564f3b4c464d38713c639d2a4c8.jpg

 

6.thumb.jpg.ab675b5a1cac15d7c5e219076991f1c5.jpg

 

7.thumb.jpg.df36a792bde3c69bad0648b8108c11d9.jpg

 

8.thumb.jpg.6d814d19726cde96ce94993723e9dea9.jpg

 

9.thumb.jpg.78ffc57ccd78522df607d24a31e663d7.jpg

Μολις το ανοιξα ηρθε αυτη η ενημερωση εδω να την κανω ; Τι θα διορθωθει ; Γιατι ειναι τοσο μεγαλη και λεει οτι διορθωνει μονο την ασφαλεια της συσκευης ;

10.thumb.jpg.70ce1316665e81803bbeaa672081c7d2.jpg

 

11.thumb.jpg.c965460db02c21375960a5dab9593b44.jpg

 

Καλορίζικο. Εύχομαι να το χαρείς όπως πρέπει μετά από τόση ταλαιπωρία 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mips said:

Καλορίζικο. Εύχομαι να το χαρείς όπως πρέπει μετά από τόση ταλαιπωρία 

Σε ευχαριστω πολυ αδελφε μου να σαι καλα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να ενεργοποιείται από μόνη της η εξοικονόμηση ενέργειας; Μου το έκανε την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά δεν έδωσα σημασία νομίζοντας ότι κάτι πάτησα εγώ. Σήμερα ξανα...

Οκ, το τηλέφωνο από μόνο του συνειδητοποίησε ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία του και παίρνει μέτρα!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikosdoc said:

Σας έχει τύχει να ενεργοποιείται από μόνη της η εξοικονόμηση ενέργειας; Μου το έκανε την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά δεν έδωσα σημασία νομίζοντας ότι κάτι πάτησα εγώ. Σήμερα ξανα...

Οκ, το τηλέφωνο από μόνο του συνειδητοποίησε ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία του και παίρνει μέτρα!!!

Μήπως έχεις ορίσει το ποσοστό που θέλεις να μπαίνει η εξοικονόμηση  ενέργειας; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, challenge143 said:

Μήπως έχεις ορίσει το ποσοστό που θέλεις να μπαίνει η εξοικονόμηση  ενέργειας; 

Όχι, δεν είναι αυτό, σήμερα το έκανε με 83%...

Ψαχνω και στο Bixby routines μήπως έβαλα εκεί τίποτα, αλλά ούτε εκεί βρισκω κατι...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikosdoc said:

Όχι, δεν είναι αυτό, σήμερα το έκανε με 83%...

Ψαχνω και στο Bixby routines μήπως έβαλα εκεί τίποτα, αλλά ούτε εκεί βρισκω κατι...

Καλησπέρα για δοκίμασε να πας ρυθμίσεις μετά φροντίδα μπαταρίας και συσκευής μετά 3 τελείες πάνω δεξιά και αυτοματοποίηση και δες αν είναι ενεργό το προσαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, andreas443 said:

Καλησπέρα για δοκίμασε να πας ρυθμίσεις μετά φροντίδα μπαταρίας και συσκευής μετά τρις τελείες πάνω δεξιά και αυτοματοποίηση και δες να είναι ενεργό το προσαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας

Δεν την ηξερα αυτη τη ρύθμιση, αλλα δεν ηταν ουτε αυτη ενεργοποιημένη...

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι έχετε κι εσείς θέματα με την αφή έτσι; Τι εννοώ, ανοίγεις Συλλογή, κάνεις scroll κανονικά, γυρνάς σε landscape και πας να κάνεις scroll και δεν κάνει τίποτα για 1-2 δευτερόλεπτα. Άλλο, έχεις chathead ανοιχτό, το μετακινείς λίγο, πας να κάνεις scroll κάπου άλλου στην οθόνη και πάλι για 1-2 δευτερόλεπτα τίποτα. Ή τρίτο, είσαι Instagram, κάνεις scroll, zoomάρεις σε μια φωτογράφια, αφήνεις, πας να κάνεις scroll και τίποτα για 1-2 δευτερόλεπτα. Δοκιμάστε κάποιο από αυτά ή παρόμοιο. Είναι σίγουρα software μιας και αυτό από portrait σε landscape στης Ρυθμίσεις δουλεύει κανονικά.

 

EDIT: Ok, το κάνει ΜΌΝΟ αν έχεις chathead του Messenger στην οθόνη... Κάτι παίζει ή με την κωλοεφαρμογή τους ή είναι όντως software και έχει να κάνει με τα screen overlays γενικά.

Edited by dante897
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι έχετε κι εσείς θέματα με την αφή έτσι; Τι εννοώ, ανοίγεις Συλλογή, κάνεις scroll κανονικά, γυρνάς σε landscape και πας να κάνεις scroll και δεν κάνει τίποτα για 1-2 δευτερόλεπτα. Άλλο, έχεις chathead ανοιχτό, το μετακινείς λίγο, πας να κάνεις scroll κάπου άλλου στην οθόνη και πάλι για 1-2 δευτερόλεπτα τίποτα. Ή τρίτο, είσαι Instagram, κάνεις scroll, zoomάρεις σε μια φωτογράφια, αφήνεις, πας να κάνεις scroll και τίποτα για 1-2 δευτερόλεπτα. Δοκιμάστε κάποιο από αυτά ή παρόμοιο. Είναι σίγουρα software μιας και αυτό από portrait σε landscape στης Ρυθμίσεις δουλεύει κανονικά.
 
EDIT: Ok, το κάνει ΜΌΝΟ αν έχεις chathead του Messenger στην οθόνη... Κάτι παίζει ή με την κωλοεφαρμογή τους ή είναι όντως software και έχει να κάνει με τα screen overlays γενικά.
Αυτό θα σε ρωτούσα. Μήπως τρέχει κάποια εφαρμογή ταυτόχρονα που το προκαλεί αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό καμερών μεταξύ των δύο μοντελων

https://www.phonearena.com/news/S22-Ultra-Snapdragon-vs-Exynos-do-you-really-get-different-cameras_id139920

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikolasn80 said:

Συγκριτικό καμερών μεταξύ των δύο μοντελων

https://www.phonearena.com/news/S22-Ultra-Snapdragon-vs-Exynos-do-you-really-get-different-cameras_id139920

Εν τω μεταξύ όταν συγκρίνουν τον snap με τον exynos γράφουν ότι ο snap βγάζει καλύτερες φωτό επειδή είναι πιο "punchy", "saturated" και έχουν "wow factor". Όταν συγκρίνουν samsung με apple κατακρίνουν το ότι οι φωτό από τα samsung είναι saturated και καταλήγουν "unrealistic" σε σχέση με τα iphone που είναι πιο πιστά στην πραγματικότητα

Οι διαφορές είναι αμελητέες πάντως και πολλές φορές είναι θέμα μάρκετινγκ ειδικά όταν γίνονται από αμερικανικά site. Ας πούμε το dxo mark (που δεν πολυεμπιστεύομαι) γράφει "As for which Galaxy S22 Ultra variant is better, both are fantastic. But according to these tests, the Exynos flagship is better at zoom and video recording, while the Snapdragon model is slightly superior in capturing stills."

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια γνωριζετε ποια ειναι η διευνθηση απο οπου μπορω να κανω προσπαθεια για να παραγγειλω τα ακουστικα που δινανε δωρο με το Samsung Galaxy S22 Ultra ; Να μην δωσω 180 ευρω να τα αγορασω και ειναι κριμα.
Μου ειπε η κοπελλα απο το καταστημα οτι ισχυ κανονικα η διαδικασια αλλα δεν ηξερε να μου πει την διευνθηση WEB SITE.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια γνωριζετε ποια ειναι η διευνθηση απο οπου μπορω να κανω προσπαθεια για να παραγγειλω τα ακουστικα που δινανε δωρο με το Samsung Galaxy S22 Ultra ; Να μην δωσω 180 ευρω να τα αγορασω και ειναι κριμα.
Μου ειπε η κοπελλα απο το καταστημα οτι ισχυ κανονικα η διαδικασια αλλα δεν ηξερε να μου πει την διευνθηση WEB SITE.
Μπες από το κινητό σου στο Samsung members. Εκεί θα υπάρχει η προσφορά, ελπίζω ακόμα, κι από εκεί θα το κάνεις. Να έχεις σε φωτογραφία την απόδειξη και το email της προπαραγγελιας . Θα συμπληρώσεις ότι λέει και θα αναβάσεις τις φωτογραφίες όπου σου έχει να το κάνεις. Αν δεν υπάρχει η προσφορά εκεί πάρε τηλέφωνο τη Samsung.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Μπες από το κινητό σου στο Samsung members. Εκεί θα υπάρχει η προσφορά, ελπίζω ακόμα, κι από εκεί θα το κάνεις. Να έχεις σε φωτογραφία την απόδειξη και το email της προπαραγγελιας . Θα συμπληρώσεις ότι λέει και θα αναβάσεις τις φωτογραφίες όπου σου έχει να το κάνεις. Αν δεν υπάρχει η προσφορά εκεί πάρε τηλέφωνο τη Samsung.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπερα φιλε μου ειναι απο εκει που δεν βλεπω την προσφορα γι αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιος υπερσυνδεσμος με το link της.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου ειναι απο εκει που δεν βλεπω την προσφορα γι αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιος υπερσυνδεσμος με το link της.
Πάτα στα πλεονεκτήματα και υπάρχει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τα περί μπαταρίας που έχουν θέσει κάποια παιδιά, να πω ότι απο την εμπειρία μου, αν δεν υπάρχει κάποιο bug εφαρμογής, η αυτονομία είναι κάτι παραπάνω από αποδεκτή, εκτός αν κινούμαστε σε περιοχές με κακό σήμα. Όχι τόσο αν χρησιμοποιούμε 5g, αλλά αν είναι πολύ κακό το σήμα. Σε τέτοιες συνθήκες έχω δει και μετά βίας 4 ώρες.

Σήμερα που ήμουν σε wifi και σε περιοχή με καλό σήμα, ορίστε το αποτελεσμα:

Screenshot_20220501-214606_Device care.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...