Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts





Δεν αντιλέγω αγαπητέ μου αλλά η πραγματικότητα πολλές φορές μας διαψεύδει και μάλιστα με πολλή ειρωνεία.
Φυσικά, και δεν είναι δεδομένο ότι θα σπάσει η οθόνη με ή χωρίς προστασία. Το ίδιο μπορείς να πεις και για τη ζώνη στο αυτοκίνητο που και εκεί υπάρχουν αμέτρητα βιντεάκια που δείχνουν ότι θα σε σώσει αν τη φοράς, αν όμως σου πέσει πάνω στο αυτοκίνητο ένα τριαξονικό; Εγώ αναφέρθηκα στη δική μου περίπτωση και μόνο που όπως είδες η βιαιότητα της πρόσκρουσης θα μπορούσε δυνητικά να τραυματίσει και την οθόνη. 
 


Για τη δική σου περίπτωση αναφέρθηκα. Το ότι έγινε το τζαμακι έτσι, εμένα δεν μου φαίνεται καμία βίαιη πρόσκρουση, εφόσον αναφέρεις ότι ήταν μέσα σε τσέπη και δεν κατάλαβε και που ακριβώς χτύπησε!
Αν ήταν κάτι βίαιο όπως αναφέρεις, πίστεψέ με θα το καταλάβαινε πολύ καλά, αφού το κινητό ήταν μέσα στην τσέπη θα ένιωθε και την πίεση όλου του κινητού στο σώμα.

Πάντως ΟΛΑ τα τζαμάκια σπάνε πιο εύκολα είτε τα χρυσό πληρώνεις είτε όχι. Δεν έχουν το gorilla glass victus+ της οθόνης μας. Είναι λογικό να σπάνε με μια συγκεκριμένη πίεση.

Τέλος πάντων, αυτή είναι η γνώμη μου. Η δική σου είναι ότι σε έσωσε το τζαμάκι επειδή το έχεις πληρώσει.
Όλα καλά!

Και εδώ ένα βιντεάκι για το victus. Όχι το victus+ που έχουμε εμείς.




Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως είναι η πρώτη φορά σε τηλέφωνο της εταιρείας που έχει νόημα η φόρτιση από το 85%. Βγάζει άνετα 24 ώρες και πάνω από 5,30 ώρες οθόνη με κανονική χρήση μικτά. Σε κανένα άλλο της τηλέφωνο δε γινόταν αυτό. Βέβαια μιλάμε για τηλέφωνα με τέτοια οθόνη και δυνατότητες πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω το εξής θέμα: Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή COVID Free GR Walet για την επίδειξη των ψηφιακών πιστοποιητικών COVID-19. Γνωρίζω ότι από αύριο τα πιστοποιητικά καταργούνται αλλά θεωρώ ότι τα προβλήματα πρέπει να επιλύονται. Στο πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας όσες φορές και αν το διέγραψα και το κατέβασα εκ νέου αρνείται να δείξει σωστά τη φωτογραφία μου. Συγκεκριμένα φαίνονται μόνο το στόμα και το πιγούνι μου αντί για ολόκληρο το πρόσωπο όπως συμβαίνει σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχα έως τώρα. Ρώτησα στην Samsung και μου είπαν να ενεργοποιήσω όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχετε καμία ιδέα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω το εξής θέμα: Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή COVID Free GR Walet για την επίδειξη των ψηφιακών πιστοποιητικών COVID-19. Γνωρίζω ότι από αύριο τα πιστοποιητικά καταργούνται αλλά θεωρώ ότι τα προβλήματα πρέπει να επιλύονται. Στο πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας όσες φορές και αν το διέγραψα και το κατέβασα εκ νέου αρνείται να δείξει σωστά τη φωτογραφία μου. Συγκεκριμένα φαίνονται μόνο το στόμα και το πιγούνι μου αντί για ολόκληρο το πρόσωπο όπως συμβαίνει σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχα έως τώρα. Ρώτησα στην Samsung και μου είπαν να ενεργοποιήσω όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχετε καμία ιδέα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
εσύ καλά είσαι στου μπαντζανακη μου δείχνει μια γριά αντί για αυτόν!
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, costsa41 said:

Πάντως είναι η πρώτη φορά σε τηλέφωνο της εταιρείας που έχει νόημα η φόρτιση από το 85%. Βγάζει άνετα 24 ώρες και πάνω από 5,30 ώρες οθόνη με κανονική χρήση μικτά. Σε κανένα άλλο της τηλέφωνο δε γινόταν αυτό. Βέβαια μιλάμε για τηλέφωνα με τέτοια οθόνη και δυνατότητες πάντα. 

Όλα είναι σχετικα. Σε εμένα, αν δεν είχα powerbank θα είχε σβήσει 2 φορες... 

Σε ημερες που δεν το πολυχρησιμοποιω, φτανω με 15-20% το βραδυ. Σε ημερες με μπολικα τηλέφωνα και χρηση κοιν.δικτυων (οχι όμως παιχνιδια, που ειναι ακομα πιο ενεργοβορα) θέλει φορτιση το απόγευμα. Πιστεύω οτι μια ναυαρχίδα θα έπρεπε να βγαζει ημέρα ανεξαρτητα της χρήσης...

Screenshot_20220430-110008_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikosdoc said:

Όλα είναι σχετικα. Σε εμένα, αν δεν είχα powerbank θα είχε σβήσει 2 φορες... 

Σε ημερες που δεν το πολυχρησιμοποιω, φτανω με 15-20% το βραδυ. Σε ημερες με μπολικα τηλέφωνα και χρηση κοιν.δικτυων (οχι όμως παιχνιδια, που ειναι ακομα πιο ενεργοβορα) θέλει φορτιση το απόγευμα. Πιστεύω οτι μια ναυαρχίδα θα έπρεπε να βγαζει ημέρα ανεξαρτητα της χρήσης...

Screenshot_20220430-110008_Device care.jpg

Δεν ξέρω σε σένα και πώς το έχεις σετάρει , τι χρησιμοποιείς κ.τ.λ αλλά σε μένα, αυτή η ναυαρχίδα βγάζει άνετα 24 ώρες από το 85% και με λίγο παιχνίδι. Με οθόνη πάνω από 5,30 ώρες. Άλλωστε πολλές φορές έχω ανεβάσει screen για τη μπαταρία. Είναι ότι καλύτερο σε μπαταρία από όλες τις ναυαρχίδες της εταιρείας που έχουν περάσει από τα χέρια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μπαταρία άνετα μια μέρα με wifi και 5g, συνδεδεμένο με το watch 3 μόνιμα και οθόνη πάνω από 5 ώρες..Μου κρατάει ακριβώς το ίδιο με το S21 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Δεν ξέρω σε σένα και πώς το έχεις σετάρει , τι χρησιμοποιείς κ.τ.λ αλλά σε μένα, αυτή η ναυαρχίδα βγάζει άνετα 24 ώρες από το 85% και με λίγο παιχνίδι. Με οθόνη πάνω από 5,30 ώρες. Άλλωστε πολλές φορές έχω ανεβάσει screen για τη μπαταρία. Είναι ότι καλύτερο σε μπαταρία από όλες τις ναυαρχίδες της εταιρείας που έχουν περάσει από τα χέρια μου!!

Το ίδιο και σε μενα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosdoc said:

Όλα είναι σχετικα. Σε εμένα, αν δεν είχα powerbank θα είχε σβήσει 2 φορες... 

Σε ημερες που δεν το πολυχρησιμοποιω, φτανω με 15-20% το βραδυ. Σε ημερες με μπολικα τηλέφωνα και χρηση κοιν.δικτυων (οχι όμως παιχνιδια, που ειναι ακομα πιο ενεργοβορα) θέλει φορτιση το απόγευμα. Πιστεύω οτι μια ναυαρχίδα θα έπρεπε να βγαζει ημέρα ανεξαρτητα της χρήσης...

Screenshot_20220430-110008_Device care.jpg

Πες τα ρε φίλε, γιατί όταν τα λέω εγώ, προσπαθούν απεγνωσμένα να με βγάλουν τρολ, προκειμένου να μην αφήσουν να θιγεί ο αρρωστημένος εγωισμός τους, παραδεχόμενοι ότι πέταξαν τα λεφτά τους στα σκουπίδια. Στις διακοπές μου το Πάσχα, το φόρτιζα δύο φορές την ημέρα, και πάλι αγχωνόμουν για το αν θα μου φτάσει η μπαταρία μέχρι το βράδυ. Το πάσαρα και ησύχασα, ξαναγεννήθηκα! Τα λάθη πληρώνονται όμως, και εγώ το δικό μου το αναγνώρισα και το πλήρωσα. Μπαχαντέλα λέμε, μπαχαντέλα!

1 ώρα πριν, Lybouros said:

Γεια σε όλους. Έχω το εξής θέμα: Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή COVID Free GR Walet για την επίδειξη των ψηφιακών πιστοποιητικών COVID-19. Γνωρίζω ότι από αύριο τα πιστοποιητικά καταργούνται αλλά θεωρώ ότι τα προβλήματα πρέπει να επιλύονται. Στο πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας όσες φορές και αν το διέγραψα και το κατέβασα εκ νέου αρνείται να δείξει σωστά τη φωτογραφία μου. Συγκεκριμένα φαίνονται μόνο το στόμα και το πιγούνι μου αντί για ολόκληρο το πρόσωπο όπως συμβαίνει σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχα έως τώρα. Ρώτησα στην Samsung και μου είπαν να ενεργοποιήσω όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχετε καμία ιδέα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για να είμαι ειλικρινής, σε αυτό το κομμάτι δεν είχα πρόβλημα, κανονικά μου εμφανιζόταν το πιστοποιητικό. Τσέκαρε τις ρυθμίσεις για ζουμ οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Δεν ξέρω σε σένα και πώς το έχεις σετάρει , τι χρησιμοποιείς κ.τ.λ αλλά σε μένα, αυτή η ναυαρχίδα βγάζει άνετα 24 ώρες από το 85% και με λίγο παιχνίδι. Με οθόνη πάνω από 5,30 ώρες. Άλλωστε πολλές φορές έχω ανεβάσει screen για τη μπαταρία. Είναι ότι καλύτερο σε μπαταρία από όλες τις ναυαρχίδες της εταιρείας που έχουν περάσει από τα χέρια μου!!

Σε ζηλεύω... Πάνω από 4.30 SOT δεν εχω δει ποτέ...

Και όχι, δεν είναι μπακατέλα, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από κάθε άλλη άποψη, εκτός από την μπαταρία...

Άλλος αποφασίζει ότι δεν του κάνει και το πουλάει. Και καλά κάνει. Εγώ έβαλα ασύρματο φορτιστή στο αυτοκίνητο, κουβαλάω Powerbank όποτε νομίζω ότι θα μου χρειαστεί, και απολαμβάνω όλα τα υπόλοιπα που έχει το τηλέφωνο να μου δώσει...

 

Μήπως να γίνει ένα ξεχωριστό θέμα για την μπαταρία και τις σχετικές ρυθμίσεις, ώστε να μαζευτούν εκεί όλες οι σχετικές αναρτήσεις και να μην χάνονται στο γενικό θέμα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lybouros said:

Γεια σε όλους. Έχω το εξής θέμα: Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή COVID Free GR Walet για την επίδειξη των ψηφιακών πιστοποιητικών COVID-19. Γνωρίζω ότι από αύριο τα πιστοποιητικά καταργούνται αλλά θεωρώ ότι τα προβλήματα πρέπει να επιλύονται. Στο πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας όσες φορές και αν το διέγραψα και το κατέβασα εκ νέου αρνείται να δείξει σωστά τη φωτογραφία μου. Συγκεκριμένα φαίνονται μόνο το στόμα και το πιγούνι μου αντί για ολόκληρο το πρόσωπο όπως συμβαίνει σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχα έως τώρα. Ρώτησα στην Samsung και μου είπαν να ενεργοποιήσω όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχετε καμία ιδέα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δε φταίει ούτε το τηλέφωνο ούτε η εφαρμογή. Εάν η ταυτότητα είναι 10+ έτη από την έκδοσή της είναι το πιθανό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Anlibafojo said:

Δε φταίει ούτε το τηλέφωνο ούτε η εφαρμογή. Εάν η ταυτότητα είναι 10+ έτη από την έκδοσή της είναι το πιθανό πρόβλημα.

Η ταυτότητα είναι από Οκτώβρη 2016. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Ήδη έχει περαστεί κανονικά σε Galaxy S10+ και Galaxy A53. Αποκλείεται να συμβαίνει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikosdoc said:

Σε ζηλεύω... Πάνω από 4.30 SOT δεν εχω δει ποτέ...

Και όχι, δεν είναι μπακατέλα, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από κάθε άλλη άποψη, εκτός από την μπαταρία...

Άλλος αποφασίζει ότι δεν του κάνει και το πουλάει. Και καλά κάνει. Εγώ έβαλα ασύρματο φορτιστή στο αυτοκίνητο, κουβαλάω Powerbank όποτε νομίζω ότι θα μου χρειαστεί, και απολαμβάνω όλα τα υπόλοιπα που έχει το τηλέφωνο να μου δώσει...

 

Μήπως να γίνει ένα ξεχωριστό θέμα για την μπαταρία και τις σχετικές ρυθμίσεις, ώστε να μαζευτούν εκεί όλες οι σχετικές αναρτήσεις και να μην χάνονται στο γενικό θέμα;

Σε όλους η μπαταρία είναι ίδια, (εκτός αν είναι ελαττωματική). Από κει και πέρα έχει να κάνει με τη χρήση, τις ρυθμίσεις τι έχεις ανοικτό και τι όχι, την ισχύ του σήματος δικτύου, WiFi κλπ. Πχ άλλη κατανάλωση έχει μια ταινία αποθηκευμένη στη μνήμη του τηλεφώνου και άλλη αν βλέπεις κάτι στο YouTube, το ίδιο συμβαίνει και όταν μιλάς στο τηλέφωνο με κακό ή καλό σήμα και πολλά ακόμα.

9 minutes ago, Lybouros said:

Η ταυτότητα είναι από Οκτώβρη 2016. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Ήδη έχει περαστεί κανονικά σε Galaxy S10+ και Galaxy A53. Αποκλείεται να συμβαίνει αυτό που λες.

Κάνε τότε μια εκκαθάριση ή απεγκατάσταση εγκατάσταση εκ νέου και ξαναδοκίμασε. 

Σε εμένα πάντως τα έβγαλε με τη μία.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Πάντως είναι η πρώτη φορά σε τηλέφωνο της εταιρείας που έχει νόημα η φόρτιση από το 85%. Βγάζει άνετα 24 ώρες και πάνω από 5,30 ώρες οθόνη με κανονική χρήση μικτά. Σε κανένα άλλο της τηλέφωνο δε γινόταν αυτό. Βέβαια μιλάμε για τηλέφωνα με τέτοια οθόνη και δυνατότητες πάντα. 

Πραγματικά. Πιάνω 6,5 sot με 15%+ υπολοιπο.

Τέλος το άγχος...... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikosdoc said:

Σε ζηλεύω... Πάνω από 4.30 SOT δεν εχω δει ποτέ...

Και όχι, δεν είναι μπακατέλα, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από κάθε άλλη άποψη, εκτός από την μπαταρία...

Άλλος αποφασίζει ότι δεν του κάνει και το πουλάει. Και καλά κάνει. Εγώ έβαλα ασύρματο φορτιστή στο αυτοκίνητο, κουβαλάω Powerbank όποτε νομίζω ότι θα μου χρειαστεί, και απολαμβάνω όλα τα υπόλοιπα που έχει το τηλέφωνο να μου δώσει...

 

Μήπως να γίνει ένα ξεχωριστό θέμα για την μπαταρία και τις σχετικές ρυθμίσεις, ώστε να μαζευτούν εκεί όλες οι σχετικές αναρτήσεις και να μην χάνονται στο γενικό θέμα;

Μα η μπαταρία είναι ένα από τα σημαντικότερα specs σε μία ναυαρχίδα. Και να πεις ότι δεν την έχει το έρμο την καλή μπαταρία? Φυσικά και την έχει (ονομαστική τιμή χωρητικότητας 5000mAh), αλλά μόνο στα χαρτιά. Ο προφανής λόγος για τον οποίο συμβαίνει αυτό, είναι η "καταβόθρα" ενέργειας που φέρει την εμπορική ονομασία Exynos. Δεν είναι καθόλου τυχαίο άλλωστε, ότι από τις πέντε προηγούμενες συσκευές μου της ίδιας εταιρείας (S10 Lite, Z Flip, Z Fold2, S20 FE, S21 FE), οι οποίες έχουν επεξεργαστές σοβαρής κατασκευάστριας εταιρείας, καμία δεν είχε το παραμικρό θέμα αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Anlibafojo said:

Σε όλους η μπαταρία είναι ίδια, (εκτός αν είναι ελαττωματική). Από κει και πέρα έχει να κάνει με τη χρήση, τις ρυθμίσεις τι έχεις ανοικτό και τι όχι, την ισχύ του σήματος δικτύου, WiFi κλπ. Πχ άλλη κατανάλωση έχει μια ταινία αποθηκευμένη στη μνήμη του τηλεφώνου και άλλη αν βλέπεις κάτι στο YouTube, το ίδιο συμβαίνει και όταν μιλάς στο τηλέφωνο με κακό ή καλό σήμα και πολλά ακόμα.

Κάνε τότε μια εκκαθάριση ή απεγκατάσταση εγκατάσταση εκ νέου και ξαναδοκίμασε. 

Σε εμένα πάντως τα έβγαλε με τη μία.

Η εκκαθάριση πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Gm87 said:

Μα η μπαταρία είναι ένα από τα σημαντικότερα specs σε μία ναυαρχίδα. Και να πεις ότι δεν την έχει το έρμο την καλή μπαταρία? Φυσικά και την έχει (ονομαστική τιμή χωρητικότητας 5000mAh), αλλά μόνο στα χαρτιά. Ο προφανής λόγος για τον οποίο συμβαίνει αυτό, είναι η "καταβόθρα" ενέργειας που φέρει την εμπορική ονομασία Exynos. Δεν είναι καθόλου τυχαίο άλλωστε, ότι από τις πέντε προηγούμενες συσκευές μου της ίδιας εταιρείας (S10 Lite, Z Flip, Z Fold2, S20 FE, S21 FE), οι οποίες έχουν επεξεργαστές σοβαρής κατασκευάστριας εταιρείας, καμία δεν είχε το παραμικρό θέμα αυτονομίας.

Ναι δεν είναι σοβαρή μια εταιρεία που παρέχει κάθε είδους εξαρτήματα σε όλες τις εταιρείες τις υπόλοιπες (και την apple φυσικα).

Αν φορτιζες 2 φορές την ημέρα είχες ελαττωματική μπαταρία. Μου ειχε τύχει εμένα σε καινούργια μπαταρία που έβαλα στο iphone 7 plus και το αποδείχτηκαν στην isystem και μου την άλλαξαν εκ νέου.

Τα 5000 mah είναι ένας αριθμός. Η φωτεινοτερη μακράν οθόνη σε κινητό, το πενάκι και όλες οι άλλες λειτουργίες καταναλώνουν μπαταρία. Ας το πάρουμε απόφαση. Δείτε πόσα mah μπαταρίας βάζουν στα σημερινά αυτοκίνητα με τον πακτωλο ηλεκρονικων και πόσα πριν λίγα χρόνια 

Όσο για τη "σοβαρή" εταιρεία Qualcomm δες πώς τα πάει απέναντι στον exynos 2200 που μας έχετε φάει 

https://youtu.be/kVCSHivymw4

 

1 hour ago, montoya_42 said:

Πραγματικά. Πιάνω 6,5 sot με 15%+ υπολοιπο.

Τέλος το άγχος...... 

Εγώ τον τελευταίο μήνα έχω 4,5 με 5,5 ώρες αλλά μου βγάζει άνετα την ημέρα. Δεν είναι μόνο το sot αλλά και ο χρόνος αναμονής. Αν βάλω πάντως το facebook deep sleep χαλαρά εχω 6 ώρες 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Anlibafojo said:

Σε όλους η μπαταρία είναι ίδια, (εκτός αν είναι ελαττωματική). Από κει και πέρα έχει να κάνει με τη χρήση, τις ρυθμίσεις τι έχεις ανοικτό και τι όχι, την ισχύ του σήματος δικτύου, WiFi κλπ. Πχ άλλη κατανάλωση έχει μια ταινία αποθηκευμένη στη μνήμη του τηλεφώνου και άλλη αν βλέπεις κάτι στο YouTube, το ίδιο συμβαίνει και όταν μιλάς στο τηλέφωνο με κακό ή καλό σήμα και πολλά ακόμα.

Κάνε τότε μια εκκαθάριση ή απεγκατάσταση εγκατάσταση εκ νέου και ξαναδοκίμασε. 

Σε εμένα πάντως τα έβγαλε με τη μία.

Αυτό ακριβώς. Το κινητό έχει μια από τις 2 καλύτερες αυτονομίες σε android ναυαρχίδες. Όχι εξωπραγματικη αλλά καλή. Παιδιά μη λέμε τα ίδια, και Powerbank να μη θέλει κάποιος με 37 λεπτά φόρτιση πάει στο 76% η μπαταρία στο s22 ultra 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε φίλε, γιατί όταν τα λέω εγώ, προσπαθούν απεγνωσμένα να με βγάλουν τρολ, προκειμένου να μην αφήσουν να θιγεί ο αρρωστημένος εγωισμός τους, παραδεχόμενοι ότι πέταξαν τα λεφτά τους στα σκουπίδια.


Το λυπηρό είναι ότι αν φας Μπαν θα βγεις και παραπονούμενος.
Να σου εξηγήσω γιατί το Μπαν είναι πιθανό:
Όχι επειδή χαρακτηρίζεις το κινητό μπαχατελα και ότι πετάξαμε τα λεφτά μας στα σκουπίδια. Αν θυμάμαι καλά ο πρώτος που είχε χαρακτηρίσει μια συσκευή σκουπίδι ήταν ο gkp (και πάλι δεν είμαι σίγουρος για το όνομα) στο thread του Note 20 Ultra. Τότε έγινε μεγάλο σουσουρο, τα ποπ κορν πήγαιναν σύννεφο!
Από εκεί κι έπειτα κάποιοι το θεώρησαν πιασαρικο και το λένε μέχρι τώρα για διάφορες συσκευές.
Αλλά και πάλι δεν είναι αυτός ο λόγος.

Ο λόγος είναι ότι χαρακτηρίζεις μέλη του φορουμ.
Ποιος είναι ο χαρακτηρισμός; Ότι έχουν αρρωστημένο εγωισμό.

Όταν εγγραφηκες στο φόρουμ δέχτηκες ότι δε θα κάνεις προσωπικούς χαρακτηρισμούς, επομένως τώρα παραβιάζεις τον κανόνα που δέχτηκες να τηρείς προκειμένου να συμμετέχεις εδώ.

Σκέψου το λοιπόν και καλό θα ήταν να σβήσεις το επίμαχο σημείο.

Στο θέμα μας, κι εγώ με Snap δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος από τη μπαταρία, θα μπορούσε να ήταν καλύτερη, βγάζω περίπου 4.30-5 ώρες οθόνης.
Αλλά και πάλι αυτό δεν είναι ικανό να με κάνει να σκεφτώ ότι τα χρήματά μου δεν έπιασαν τόπο.
Το αντίθετο θα έλεγα, δύσκολο να πάω σε άλλη συσκευή σύντομα.
Το fold 4 θα μπορούσε να ήταν μια πιθανότητα αλλά έλα μου που θα έχει ξανά μικρότερη μπαταρία...



Sent from my SM-S908E using Tapatalk



Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Lybouros said:

Η εκκαθάριση πώς γίνεται?

Πας: Ρυθμίσεις, εφαρμογές, Covid Free GR, Αποθήκευση και κάτω κάτω κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και μνήμης cache. Θα χρειαστεί όμως να ξαναπεράσεις και το πιστοποιητικό και την Ταυτότητα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

1) Τα άτομα που χαρακτηρίζω προσωπικά, είναι τα ίδια άτομα τα οποία, όταν έλεγα (συγκεκριμένα τη Μεγάλη εβδομάδα) ότι αντιμετωπίζω πάμπολλα προβλήματα με τη συσκευή, την οποία πλήρωσα με 2+ μισθούς και η οποία για εμένα εξακολουθεί να είναι μπαχαντέλα, σκουπίδι, άχρηστη και θα έπρεπε να κοστίζει 200€ το πολύ, χαρακτήριζαν προσωπικά εμένα, ως "ο τραβάτε με και ας κλαίω", "τρολ" κτλ. Επομένως, ναι, παραβιάζω τους κανόνες του φόρουμ, χαρακτηρίζοντας προσωπικά εκείνα τα μέλη τα οποία, έχοντας προ πολλού παραβιάσει τους ίδιους κανόνες, χαρακτήριζαν προσωπικά εμένα, κατέβαλλαν υπεράνθρωπες προσπάθειες ώστε να μου βουλώσουν το στόμα για να μη μειωθούν οι πωλήσεις της συσκευής και μου έλεγαν ότι γελούν μαζί μου και με κοροϊδεύουν, επειδή τολμώ να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου προς την Samsang. Ποιος από αυτούς "έφαγε" ban (γιατί Ban? Είναι κύριο όνομα και το γράφεις με κεφαλαίο γράμμα, ή μήπως με τον τρόπο αυτό, γίνεται πιο πειστική η απειλή?). 2) Όχι, δεν πρόκειται να διαγράψω τίποτα, δεν προτίθεμαι να μετανιώσω για τίποτα. Όσο για το ban, καλοδεχούμενο. Καλοκαίρι έρχεται, η θερμοκρασία ανεβαίνει, το μπάνιο επιβάλλεται. Αλήθεια, λες να φοβάμαι? Λες να είναι για εμένα το myphone το κέντρο του κόσμου, ώστε να μη μπορώ να ζήσω δίχως αυτό στην περίπτωση όπου "φάω" ban? 3) Φαντάζεσαι, πως αν καταφέρεις να κλείσεις το δικό μου στόμα με απειλές και μπάνια, τα μέλη θα φοβούνται να εκθέτουν μελλοντικά προβλήματα των σκουπιδιών της εν λόγω εταιρείας στο μέλλον?
Πράγματι, το auto corrector του Gboard διορθώνει το μπαν σε "Μπαν", δεν το πρόσεξα (ν).

Στο θέμα μας τωρα, συγγνώμη, δεν ήθελα να νιώσεις ότι απειλείσαι από εμένα, καλή συνέχεια και να χαίρεσαι τη νέα σου συσκευή!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikoleon said:

Πράγματι, το auto corrector του Gboard διορθώνει το μπαν σε "Μπαν", δεν το πρόσεξα (ν).

Στο θέμα μας τωρα, συγγνώμη, δεν ήθελα να νιώσεις ότι απειλείσαι από εμένα, καλή συνέχεια και να χαίρεσαι τη νέα σου συσκευή!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
 

Μην τρελαίνεσαι. Γενικά το auto corrector κάνει διάφορα όπως το να μετατρέπει το μπαχατέλα/μπακατέλα σε "μπαχαντέλα". Συμβαίνουν αυτά.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια σας εχω πολυ ευχαριστα νεα αρχικα να σας αναφερω πως εφυγα απο την primetel η οποια ειναι ψευτες υποκρητες και μονο τα λεφτα μου ηθελαν να περνανε καθε μηνα στην τελικη τετοια εταιρια δεν  εχω ξανα δει ποτε στην ζωη μου να σου κρατανε 200 ευρω για τιποζιτο να σου ταξουνε κινητο να σου λενε θα το εχετε συντομα κλπ κλπ μαλακιες του τετραγωνου που λεμε αρκετα ταλεπορηθηκα μαζι τους ετσι πηγα την Πεμπτη τους εκανα το τσαι τους και απαιτησα τα χρηματα μου πισω οσα εδωσα για το συμβολαιο μου 200 + 87 ΦΕΒΟΥΑΡΙΟΣ + 87 ΜΑΡΤΙΟΣ + 87 ΑΠΡΙΛΙΟΣ δοσεις καθε μηνα φυσικα μιλησαν με το λογιστηριο τους και μου τα εκαναν επιστροφη στην καρτα μου μεσω τραπεζας.
Πηγα στην Cyta και το αγορασα σε ασπρο χρωμα οπως θα δειτε και απο τις πιο κατω φωτογραφιες του που του εβγαλα. Διαμαντη πραγματικο. Εχω καποιες αποριες ομως:

1) Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια του μεχρι στιγμης αν και η κοπελλα εκει μου ειπε να το αφησω να πεσει κατω απο 10% και να το φορτισω ολη νυχτα ισχυ αυτο τελικα ;
2) Οντως η Μαμα Samsung πειραξε τον επεξεργαστη της ;
3) Δεν εχω χασει καμια κληση μεχρι στιγμης ολα λειτουργουν αψογα μαζι με το Volte της cytamobile vodafone φυσικα.
4) Οταν βρισκομαι κατω απο τον ηλιο βλεπω τα χρωματα της οθονης να αλιωνουν να αλλαξουν ειναι φυσιολογικο αυτο ;

1.thumb.jpg.48c6c08349521613ba15cb91678452a0.jpg

 

3.thumb.jpg.633addd0d0f3052b5beda37669084209.jpg

4.thumb.jpg.37edd281e3d7e786b564d5f7e8e79a1d.jpg

 

5.thumb.jpg.d49c0564f3b4c464d38713c639d2a4c8.jpg

 

6.thumb.jpg.ab675b5a1cac15d7c5e219076991f1c5.jpg

 

7.thumb.jpg.df36a792bde3c69bad0648b8108c11d9.jpg

 

8.thumb.jpg.6d814d19726cde96ce94993723e9dea9.jpg

 

9.thumb.jpg.78ffc57ccd78522df607d24a31e663d7.jpg

Μολις το ανοιξα ηρθε αυτη η ενημερωση εδω να την κανω ; Τι θα διορθωθει ; Γιατι ειναι τοσο μεγαλη και λεει οτι διορθωνει μονο την ασφαλεια της συσκευης ;

10.thumb.jpg.70ce1316665e81803bbeaa672081c7d2.jpg

 

11.thumb.jpg.c965460db02c21375960a5dab9593b44.jpg

 

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σας εχει τυχει να χασει τον κωδικο σε αποθηκευμενο δικτυο wifi και να τον ξαναζηταει?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλησπερα σας παιδια σας εχω πολυ ευχαριστα νεα αρχικα να σας αναφερω πως εφυγα απο την primetel η οποια ειναι ψευτες υποκρητες και μονο τα λεφτα μου ηθελαν να περνανε καθε μηνα στην τελικη τετοια εταιρια δεν  εχω ξανα δει ποτε στην ζωη μου να σου κρατανε 200 ευρω για τιποζιτο να σου ταξουνε κινητο να σου λενε θα το εχετε συντομα κλπ κλπ μαλακιες του τετραγωνου που λεμε αρκετα ταλεπορηθηκα μαζι τους ετσι πηγα την Πεμπτη τους εκανα το τσαι τους και απαιτησα τα χρηματα μου πισω οσα εδωσα για το συμβολαιο μου 200 + 87 ΦΕΒΟΥΑΡΙΟΣ + 87 ΜΑΡΤΙΟΣ + 87 ΑΠΡΙΛΙΟΣ δοσεις καθε μηνα φυσικα μιλησαν με το λογιστηριο τους και μου τα εκαναν επιστροφη στην καρτα μου μεσω τραπεζας.
Πηγα στην Cyta και το αγορασα σε ασπρο χρωμα οπως θα δειτε και απο τις πιο κατω φωτογραφιες του που του εβγαλα. Διαμαντη πραγματικο. Εχω καποιες αποριες ομως:

1) Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια του μεχρι στιγμης αν και η κοπελλα εκει μου ειπε να το αφησω να πεσει κατω απο 10% και να το φορτισω ολη νυχτα ισχυ αυτο τελικα ;
2) Οντως η Μαμα Samsung πειραξε τον επεξεργαστη της ;
3) Δεν εχω χασει καμια κληση μεχρι στιγμης ολα λειτουργουν αψογα μαζι με το Volte της cytamobile vodafone φυσικα.
4) Οταν βρισκομαι κατω απο τον ηλιο βλεπω τα χρωματα της οθονης να αλιωνουν να αλλαξουν ειναι φυσιολογικο αυτο ;

Μολις το ανοιξα ηρθε αυτη η ενημερωση εδω να την κανω ; Τι θα διορθωθει ; Γιατι ειναι τοσο μεγαλη και λεει οτι διορθωνει μονο την ασφαλεια της συσκευης ;

Καλοδούλευτο κι ας άργησε. Κοίτα να το χαρείς τώρα. 1. Βάλτο να φορτίσει από εκεί που είναι δεν υπάρχει πρόβλημα. 2. Η Μαμά Samsung έχει φτιάξει τον καλύτερο επεξεργαστή. 3. Μια χαρά λοιπόν. 4. Λογικό είναι να αλλοιώνονται τα χρώματα στον ήλιο. Και κάνε όλες τις ενημερώσεις που σου έρχονται.

6 minutes ago, thalassi said:

Καλησπερα! Σας εχει τυχει να χασει τον κωδικο σε αποθηκευμενο δικτυο wifi και να τον ξαναζηταει?

Εννοείς ότι πέρασες τον κωδικό συνδέθηκε στο δίκτυο wifi και μετά τον έχασε;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...