Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδιά άδικα ασχολείστε! Αγνοήστε τον! Τρολ είναι! Μια έχει iphone μετά έχει s22 ultra, μια έχει cosmote , μια Vodafone! Ούτε αυτός δεν ξερει τι έχει! Έχω γράψει 2 μηνυματα ακριβώς για αυτόν, ρώτησα κάτι και δεν μου έχει απαντήσει καν γιατί δεν ξέρει τι θα πει! Και απαντάει μόνο σε ορισμένους.
Μην τον απαντάτε, αφήστε τον να γράφει μόνος του, που θα πάει? Θα βαρεθεί!

SAMSUNG POWER! Trollακι! Πάνε κλάψε αλλού! Δεν μας νοιάζει η γνώμη σου! Χάχα!





Επισυνάπτω 2 στιγμιότυπα από το I Phone.


Τι έγινε τρολ? Εδώ δεν κράζουμε? Apple Boy είσαι? "Ναι ναι είμαι άρρωστος το ξερουμε".
Εδώ δεν είναι σκουπίδι που αναγκάστηκες να αγοράσεις Samsung? XAXAXA!


Γι αυτό σας λέω παιδιά, μην ξανά ασχοληθείτε!
Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία!0d24459ecd560e5eaf51411337603fbf.jpg5d73741cdff3cb09fb2c212592f2eab3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, domigr said:

τον φιλο μου απο Κυπρο που σου ελεγα τον ενημερωσαν χθες οτι του ηρθε οπως του ειχαν πει δηλαδη οτι μεχρι μεγαλη Παρασκευη θα το ειχε.. το περιμενε απο τις πρωτες μερες Μαρτιου

Αρα με μενα πως τα συνκοβεις τα πραγματα φιλε μου ; Πως τα βλεπεις ; Θα το παραλαβω να ησυχασει η ψυχη μου και μενα επιτελους να το χαρω οπως του αξιζει ως την μεσεπομενη εβδομαδα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης προτείνω ποπ κορν σε επόμενη δημοσίευση του φίλου μας. Όπως η κόκα κόλα, πάει με όλα. Ποπ κορν, καναπές, αράξτε και απολαύστε! Μην τρελαίνεστε!

Φίλε Κυπριε ελπίζω να παραλάβεις και εσύ αυτή την εβδομάδα, να χαρείς το κινητό! Τόση ταλαιπωρία, χαρά στην υπομονή σου!
Το θετικό είναι οτι γλίτωσες τις παιδικές ασθένειες και θα το χαρείς σίγουρα στημένο από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ccypruss000 said:

Αρα με μενα πως τα συνκοβεις τα πραγματα φιλε μου ; Πως τα βλεπεις ; Θα το παραλαβω να ησυχασει η ψυχη μου και μενα επιτελους να το χαρω οπως του αξιζει ως την μεσεπομενη εβδομαδα ;

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο δυστυχως... ευελπιστω να σου ερθει οσο πιο συντομα γινεται και να το χαρεις οπως το χαιρομαστε και εμεις!!! 😁😁

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα, σας παρακολουθώ καιρό, μια βασική ερώτηση γιατι έχω μπερδευτεί,  τελικά το s22 ultra μετα το τελευταίο update εχει διορθωσει ολα του τα θέματα που είχε? GPS? Πενάκι? Σήμα? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Soriris130583 said:

Καλησπέρα στην ομαδα, σας παρακολουθώ καιρό, μια βασική ερώτηση γιατι έχω μπερδευτεί,  τελικά το s22 ultra μετα το τελευταίο update εχει διορθωσει ολα του τα θέματα που είχε? GPS? Πενάκι? Σήμα? 

Gps εχει διορθωθει εδω και πολυ καιρο με προηγουμενες αναβαθμισεις.Το πενακι δεν ειχε ποτε κανενα θεμα.Με το τελευταιο update διορθωθηκε το σημα και οι κλησεις και γενικα το κινητο δειχνει πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, giorgaras23 said:

Gps εχει διορθωθει εδω και πολυ καιρο με προηγουμενες αναβαθμισεις.Το πενακι δεν ειχε ποτε κανενα θεμα.Με το τελευταιο update διορθωθηκε το σημα και οι κλησεις και γενικα το κινητο δειχνει πιο smooth.

Σε ευχαριστώ φίλε μ, οπότε μου προτείνεις να το πάρω?? Έχει μείνει ευχαριστημένη η πλειοψηφία τωρα που διορθώθηκαν όλα τα θέματα? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Soriris130583 said:

Σε ευχαριστώ φίλε μ, οπότε μου προτείνεις να το πάρω?? Έχει μείνει ευχαριστημένη η πλειοψηφία τωρα που διορθώθηκαν όλα τα θέματα? 

Το κινητο δεν εχει πλεον το παραμικρο bug και ειναι στο δευτερο μηνα λειτουργιας του!Πλεον ολα τα update θα ειναι για ασφαλεια και ακομα μεγαλυτερη βελτιοποιηση της συσκευης!Εχει την καλυτερη οθονη της αγορας,επεξεργαστη τον πιο δυνατο σε android(ισαξιος με snapdragon) και camera αν οχι την καλυτερη εκ των κορυφαιων!!Για μενα παρτο με κλειστα ματια!!

Edited by giorgaras23
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα παιδια και καλο βραδυ μεγαλης πεμπτης σας ευχομαι σημερα τηλεφωνησε η μητερα μου στην πριμετελ Primetel οπου της ειπανε τα ιδια που μου ειπανε και μενα πως αργησαν παρα πολυ οι προμηθευτες τους να τους το φερουν οντως καθυστερισαν τους πιεζουμε ομως γιατι δεν θελουμε να σπασετε το συμβολαιο και να φυγετε απο κοντα μας κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε τα αδυνατα δυνατα για να εχει ο νεαρος την συσκευη του στα χερια του την ερχομενη εβδομαδα τουχαλιστον επειδη ερχεται και πασχα. Τους ειπε η μητερα μου αν δεν την εχει τοτε θα σπασουμε το συμβολαιο και δεν θελουμε τιποτα απο εσας και να μας δωσετε και πισω τα 200 μας ευρω που του ειπατε να βαλει για τιποζιτο για να του δωσετε τετοια συσκευη. Απο τις 16/2/2022 τον ταλεπορατε μπορουσατε απλα να του πειτε οπως του ειπε και η Cyta πως δεν γνωριζουμε ποτε θα ερθει και οχι να του ταξετε φουρνους ποξαμαδια τοσους μηνες και να το παιρνετε απο αναβολη σε αναβολη. Για ονομα του θεου.
Εγω εντομεταξυ μιλησα με την γραμμη του καταναλωτη http://www.consumer.gov.cy/meci/cyco/cyconsumer.nsf/index_gr/index_gr?OpenDocument οπου τους ειπα το προβλημα μου και μου ειπανε να τους δωσετε διωρια μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει η συσκευη εφοσον την διαφημιζουνε τοτε θα αναλαβουμε εμεις η να σας δωσουμε τα χρηματα σας πισω ή να τους αναγκασουμε να σας την φερουν με το ετσι θελω.
Μιλησα και με την Samsung της Ελλαδας οπου μου απολογηθηκανε στο παρακατω Email τους τα εστειλα ολα τα στοιχεια και τους τα ειπα ΟΛΑ:

 

 

Κοιτώντας το e-mail που σου στείλανε από τη Samsung με λίγα λόγια σου είπαν τα ίδια και το γνωστό παραμυθάκι του να περιμένεις. Εγώ προσωπικά θα είχα κάνει κίνηση ακύρωσης της παραγγελίας, επιστροφή χρημάτων και όλες τις σχετικές κινήσεις μέσω της προστασίας του καταναλωτή και δε θα περίμενα ποτέ θα το θυμηθούν να φέρουν την συσκευή. Χαράς στο κουράγιο σου φίλε, εύχομαι να έρθει επιτέλους και να την χαρείς.

15 minutes ago, Soriris130583 said:

Σε ευχαριστώ φίλε μ, οπότε μου προτείνεις να το πάρω?? Έχει μείνει ευχαριστημένη η πλειοψηφία τωρα που διορθώθηκαν όλα τα θέματα? 

Αν θέλεις τη δική μου γνώμη εξαρτάται από τη συσκευή που έχεις αυτή τη στιγμή. Εάν έχεις S21 Ultra δεν θα σου πρότεινα να το πάρεις, οι αλλαγές που θα δεις δεν είναι και τόσο μεγάλες εκτός και αν τα χρήματα δε σου είναι πρόβλημα και δεν σου λείψουν. 
Προσωπικά σαν προηγούμενος κάτοχος S21 Ultra δεν είδα πολύ μεγάλες διαφορές, σίγουρα υπάρχει το πενάκι το οποίο είναι χρήσιμο εάν το χρησιμοποιείς, Η κάμερα φαίνεται να είναι καλύτερη αλλά χωρίς κάποια φοβερή διαφορά, οθόνη σίγουρα είναι καλή αλλά από κει και πέρα μην περιμένεις να δεις άλλες διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=ZJD_E_q1eJM

battery drain  s22 ultra exynos-snap και αλλων  

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nikosdoc said:

Έχω ρωτήσει και στο thread του Galaxy Watch 3, αλλά δεν πήρα απάντηση (είναι και πιο νωχελικό εκείνο...) και ρωτώ και εδώ μήπως έχει κάποιος το δικό μου συνδυασμό:

Συνέδεσα το s22 ultra με το galaxy watch 3. Όλα λειτουργούν εξαιρετικά εκτός από το γεγονός ότι δεν περνάει την πληροφορία των κωδικών του WiFi με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει απομακρυσμένη σύνδεση στο ρολόι.

Από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και του ρολογιού έχω ενεργοποιημένη την απομακρυσμένη σύνδεση όπως επίσης και την αποστολή των κωδικών wi-fi στο ρολόι. Προφανώς είναι και τα δύο συνδεδεμένα με τον ίδιο λογαριασμό samsung account. Χθες έκανα επαναφορά του ρολογιού και ενώ Όλα επανήλθαν κανονικά αυτό συνεχίζει να μη λειτουργεί...

Σε ελεύθερο Wifi το ρολόι συνδέεται, αλλά το κινητό δεν αναφέρει σύνδεση... και δεν μεταφέρονται κλήσεις, μηνύματα κλπ.

Καμιά ιδεα;

Πού θα μπορούσα να ρωτήσω για βοήθεια;

Καλημέρα. Περίεργο πρόβλημα έχεις. Τσεκάρισε τα παρακάτω:

- Στο ρολόι, πήγαινε στα settings / Connections και τσεκάρισε το Bluetooth =ON, Wifi = AUTO ... Airplane mode = OFF

- Στο κινητό σου στην εφαρμογή Galaxy Wear πήγαινε Watch settings / Sync phone settings / Sync Wifi networks = ON

Φυσικά τσεκάρισε ότι έχεις τον ίδιο λογαριασμό samsung και στα δύο....

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, merkon said:

Κοιτώντας το e-mail που σου στείλανε από τη Samsung με λίγα λόγια σου είπαν τα ίδια και το γνωστό παραμυθάκι του να περιμένεις. Εγώ προσωπικά θα είχα κάνει κίνηση ακύρωσης της παραγγελίας, επιστροφή χρημάτων και όλες τις σχετικές κινήσεις μέσω της προστασίας του καταναλωτή και δε θα περίμενα ποτέ θα το θυμηθούν να φέρουν την συσκευή. Χαράς στο κουράγιο σου φίλε, εύχομαι να έρθει επιτέλους και να την χαρείς.

Αν θέλεις τη δική μου γνώμη εξαρτάται από τη συσκευή που έχεις αυτή τη στιγμή. Εάν έχεις S21 Ultra δεν θα σου πρότεινα να το πάρεις, οι αλλαγές που θα δεις δεν είναι και τόσο μεγάλες εκτός και αν τα χρήματα δε σου είναι πρόβλημα και δεν σου λείψουν. 
Προσωπικά σαν προηγούμενος κάτοχος S21 Ultra δεν είδα πολύ μεγάλες διαφορές, σίγουρα υπάρχει το πενάκι το οποίο είναι χρήσιμο εάν το χρησιμοποιείς, Η κάμερα φαίνεται να είναι καλύτερη αλλά χωρίς κάποια φοβερή διαφορά, οθόνη σίγουρα είναι καλή αλλά από κει και πέρα μην περιμένεις να δεις άλλες διαφορές.

Καλημερα φιλε μου το καλο πραγμα αργει παραργει να ερθει λεει η παροιμια 🙂
Δεν εχω πολυ κουραργιο να περιμενω αλλα η υπομονη ειναι πικρη αλλα ο καρπος της γλυκος.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Soriris130583 said:

Καλησπέρα στην ομαδα, σας παρακολουθώ καιρό, μια βασική ερώτηση γιατι έχω μπερδευτεί,  τελικά το s22 ultra μετα το τελευταίο update εχει διορθωσει ολα του τα θέματα που είχε? GPS? Πενάκι? Σήμα? 

Σε εμένα όχι, συνεχίζω να έχω πολύ χαμηλό σήμα, διακοπες στις κλήσεις. Δυστυχώς.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Soriris130583 said:

Σε ευχαριστώ φίλε μ, οπότε μου προτείνεις να το πάρω?? Έχει μείνει ευχαριστημένη η πλειοψηφία τωρα που διορθώθηκαν όλα τα θέματα? 

Οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω.

Ειναι εξαιρετικο σε ολους τους τομεις με κυριαρχο το απροβληματιστο και απλοποιημενο One Ui  υπερ-πλουσιο σε λειτουργιες με την προσθηκη του  Spen  τεραστια αλληλεπιδραση σε ολες τις εφαρμογες  να κανεις οτιδηποτε  εξαιρετικο και το υπολοιπο hardware  Τοπ συσκευη !

Οτι τυχον διορθωσεις χρειαζεται ενα λειτουργικο και σε αυτο η Sammy πρωτοπορει με συνεχομενα απανωτα update ωστε η λειτουργικοτητα να παραμενει σε πολυ υψηλα επιπεδα για τον κατοχο .

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το 512gb από Γερμανό. Που βλέπετε αν branded? 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρειτε κυριε🙂

Μπορειτε παρακαλω να ακολουθησετε την διαδρομη ρυθμισεις-πληροφοριες για το τηλεφωνο-πληροφοριες για το λογισμικο ,κατω εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων εκει εαν δεν γραφει EUR ειναι branded .Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, montoya_42 said:

Παρέλαβα κι εγώ το 512gb από Γερμανό. Που βλέπετε αν branded? 

 

Settings,  About phone,  software information. 

Το δικό μου ευρωπαϊκό λέει EUX σε όλα. 

Screenshot_20220422-111055_Settings.jpg

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, montoya_42 said:

Παρέλαβα κι εγώ το 512gb από Γερμανό. Που βλέπετε αν branded? 

 

Μεγειες σου!! Ρυμισεις - Πληροφοριες για το τηλεφωνο - Πληροφοριες για το λογισμικο - Εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων αν μετα το EUX λεει cos εισαι branded cosmote

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, montoya_42 said:

Παρέλαβα κι εγώ το 512gb από Γερμανό. Που βλέπετε αν branded? 

 

Καλοδούλευτο, κοίτα να το χαρείς και μην ασχολείσαι αν είναι branded αφού πλέον οι ενημερώσεις από τη samsung είναι με διαφορά 2-3 ημερών. Και εγώ από Γερμανό το πήρα, μια χαρά όλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατο το S22 ultra, αλλα η οθοναρα του Fold 3 μου ελειψε. Το extra screen estate του fold 3 ειναι ο,τι πρεπει για τη χρηση με γραφιδα και για την ωρα μου μπαινουν σκεψεις να γυρισω (για...5η φορα στο fold 3)... 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Anlibafojo said:

Καλοδούλευτο, κοίτα να το χαρείς και μην ασχολείσαι αν είναι branded αφού πλέον οι ενημερώσεις από τη samsung είναι με διαφορά 2-3 ημερών. Και εγώ από Γερμανό το πήρα, μια χαρά όλα.

 Ευχαριστώ. 

Δεν με απασχολεί. Είχα πάρει και το s20 από Γερμανό και δεν είχα θέματα ενημερώσεων. Περίμενα και 1 εβδομάδα. Καταστροφή;;; :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Μια βοήθεια όποιος γνωρίζει. Χρησιμοποιώ για τη δουλειά τα Office της Microsoft και έχω ένα θεματάκι..τη μπάρα που εμφανίζει για να γράψω στα κελιά μου την εμφανίζει κάτω ενώ σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μέχρι και το s21u μου την έβγαζε πάνω. Μπας και ξέρει κανείς αν και πως μεταφέρεται;;;

Screenshot_20220422-114046_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Καλημέρα στην παρέα! Μια βοήθεια όποιος γνωρίζει. Χρησιμοποιώ για τη δουλειά τα Office της Microsoft και έχω ένα θεματάκι..τη μπάρα που εμφανίζει για να γράψω στα κελιά μου την εμφανίζει κάτω ενώ σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μέχρι και το s21u μου την έβγαζε πάνω. Μπας και ξέρει κανείς αν και πως μεταφέρεται;;;

Screenshot_20220422-114046_Gallery.jpg

Δεν μεταφεται. Είναι θέμα εφαρμογής. Το συγκεκριμένο ήταν ζητούμενο από πάρα πολλούς χρήστες. Αν το συνηθίσεις θα δεις ότι είναι πολύ καλύτερο γιατί δεν κρύβεις την υπόλοιπη οθόνη 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stsalkit said:

Δεν μεταφεται. Είναι θέμα εφαρμογής. Το συγκεκριμένο ήταν ζητούμενο από πάρα πολλούς χρήστες. Αν το συνηθίσεις θα δεις ότι είναι πολύ καλύτερο γιατί δεν κρύβεις την υπόλοιπη οθόνη 

Τhanks! Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί μεταφέρθηκε με το που άλλαξα συσκευή. Ίσως να εγκαταστάθηκε νεότερη έκδοση στο s22u.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!
Ξέρει κανείς αν πλέον είναι διαθέσιμο το screen protector της Samsung ή παραμένει ένα από Amazon που είχε προταθεί σε προηγούμενες ως best choice?

Να πω επίσης ότι χαίρομαι που διαβάζω ότι λύθηκαν τα προβλήματα (εξαίρεση ο ggazas που καταλαβαίνω ότι ούτε το fix μάλλον βοήθησε κι είναι περίεργο case) και που ο Dark_Lord βρήκε άκρη γιατί διαβάζω το thread από την αρχή και πραγματικά δεν έχω δει καλύτερη διάθεση και αντιμετώπιση από άνθρωπο με τόσα θέματα όσα είχε εκείνος.

Sent from Note10+ using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...