Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα που έχουν κάποιοι με το να έχουν ανοιχτό το volte. Αφού με αυτόν τον τρόπο δεν έχουν θέμα με τις κλήσεις που κολλάει το κεφάλι τους; Δεδομένα δεν καταναλώνει, μπαταρία δεν καταναλώνει, γιατί δεν το αφήνετε ανοιχτό να ησυχάσετε και εσείς και το υπόλοιπο forum.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απ' όσο καταλαβαίνω - απ' αυτά που έχουν γράψει τα παιδιά, δεν έχω το κινητό ο ίδιος - το πρόβλημα έγκειται στο ότι για να έχεις Volte πρέπει να υπάρχει 4G κάλυψη, κάτι το οποίο δεν ισχύει παντούν (ειδικά στην επαρχία). Συνεπώς το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται στις περιοχές αυτές.


Link to comment
Share on other sites

 

@majin4

Φίλε είμαι Θεσσαλονίκη. Στον ίδιο χώρο άλλες συσκευές έχουν φουλ σήμα και εχώ έχω και στην cosmote 1 γραμμή. Έχω ανοιχτό το Volte και έχω πρόβλημα κλήσεων. Τόσο απλά.

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, majin4 said:

Εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα που έχουν κάποιοι με το να έχουν ανοιχτό το volte. Αφού με αυτόν τον τρόπο δεν έχουν θέμα με τις κλήσεις που κολλάει το κεφάλι τους; Δεδομένα δεν καταναλώνει, μπαταρία δεν καταναλώνει, γιατί δεν το αφήνετε ανοιχτό να ησυχάσετε και εσείς και το υπόλοιπο forum.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν ασπρίσει ο κόρακας, όταν ρίξει μαύρο χιόνι, όταν ο Αλέξης ξαναβγεί πρωθυπουργός, όταν εξαφανιστεί ο κορωνοϊός, στις τριάντα δύο του άλλου του μηνός, τότε θα ξαναπροτιμήσω αυτή την εταιρεία. Το θέμα είναι, ότι θα έχω θέμα στο να το πουλήσω, ποιος αγοράζει branded συσκευή αυτής της κατηγορίας με πρόβλημα στις εισερχόμενες κλήσεις? Είτε αρέσει σε ορισμένους, είτε όχι, αυτή είναι η αλήθεια. Το ότι πρέπει να έχω ανοιχτό το VoLTE, προφανώς σημαίνει ότι το Samsang Altra έχει κακή (χείριστη) λήψη σήματος. Κατάλαβες? Και αυτό το σκουπίδι, αυτή η ναυαρχίδα με το ναυ εντός εισαγωγικών, κοστίζει όσο και το απόλυτο smartphone 13 Pro Max, που το είχα και πήγα και το έδωσα σαν ηλίθιος.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gm87 said:

Όταν ασπρίσει ο κόρακας, όταν ρίξει μαύρο χιόνι, όταν ο Αλέξης ξαναβγεί πρωθυπουργός, όταν εξαφανιστεί ο κορωνοϊός, στις τριάντα δύο του άλλου του μηνός, τότε θα ξαναπροτιμήσω αυτή την εταιρεία. Το θέμα είναι, ότι θα έχω θέμα στο να το πουλήσω, ποιος αγοράζει branded συσκευή αυτής της κατηγορίας με πρόβλημα στις εισερχόμενες κλήσεις? Είτε αρέσει σε ορισμένους, είτε όχι, αυτή είναι η αλήθεια. Το ότι πρέπει να έχω ανοιχτό το VoLTE, προφανώς σημαίνει ότι το Samsang Altra έχει κακή (χείριστη) λήψη σήματος. Κατάλαβες? Και αυτό το σκουπίδι, αυτή η ναυαρχίδα με το ναυ εντός εισαγωγικών, κοστίζει όσο και το απόλυτο smartphone 13 Pro Max, που το είχα και πήγα και το έδωσα σαν ηλίθιος.

Μην τα ισοπεδωνεις.δεν ισχύει για όλους .για μένα που δεν έχω θέμα(και για άλλους φαντάζομαι) είναι ισάξιο και καλύτερο από το iphone που δίνει  6giga ram λιγότερο αποθηκευτικό χώρο μη παραμετροποιησιμο και έχει ίδια τιμη

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Gm87 said:

Όταν ασπρίσει ο κόρακας, όταν ρίξει μαύρο χιόνι, όταν ο Αλέξης ξαναβγεί πρωθυπουργός, όταν εξαφανιστεί ο κορωνοϊός, στις τριάντα δύο του άλλου του μηνός, τότε θα ξαναπροτιμήσω αυτή την εταιρεία. Το θέμα είναι, ότι θα έχω θέμα στο να το πουλήσω, ποιος αγοράζει branded συσκευή αυτής της κατηγορίας με πρόβλημα στις εισερχόμενες κλήσεις? Είτε αρέσει σε ορισμένους, είτε όχι, αυτή είναι η αλήθεια. Το ότι πρέπει να έχω ανοιχτό το VoLTE, προφανώς σημαίνει ότι το Samsang Altra έχει κακή (χείριστη) λήψη σήματος. Κατάλαβες? Και αυτό το σκουπίδι, αυτή η ναυαρχίδα με το ναυ εντός εισαγωγικών, κοστίζει όσο και το απόλυτο smartphone 13 Pro Max, που το είχα και πήγα και το έδωσα σαν ηλίθιος.

Έτσι ντε! Τώρα μιλάς σωστά! Γιατί δεν το έλεγες από την αρχή ότι έχεις μετοχές στο ξινόμηλο;

Από ένα πολυμέτοχο της Sumsung, Gasmote και Voltafone.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Strofigkas said:

Μην τα ισοπεδωνεις.δεν ισχύει για όλους .για μένα που δεν έχω θέμα(και για άλλους φαντάζομαι) είναι ισάξιο και καλύτερο από το iphone που δίνει  6giga ram λιγότερο αποθηκευτικό χώρο μη παραμετροποιησιμο και έχει ίδια τιμη

6GB RAM στο εξαιρετικό και most smooth λειτουργικό iOS, είναι κατ' ουσίαν περισσότερα από τα 8GB ή 12GB RAM στο σουρωτήρι από τις τρύπες και τα bugs λειτουργικό Android.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Gm87 said:

6GB RAM στο εξαιρετικό και most smooth λειτουργικό iOS, είναι κατ' ουσίαν περισσότερα από τα 8GB ή 12GB RAM στο σουρωτήρι από τις τρύπες και τα bugs λειτουργικό Android.

Φίλε μου, συμφωνώ 100% μαζί σου! Επιπλέον, η Google δεν έχει καταφέρει να ελέγξει την ποιότητα των εφαρμογών του Play Store, όπως έχει καταφέρει η Apple. Εμένα τουλάχιστον μου μοιάζουν προχειρογραμμένες (ακόμη και οι πλέον δημοφιλείς).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, κάποιοι το έχουν μετατρέψει σε οπαδικο θέμα (κάτι σαν Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός ας πούμε). Αλλά δεν είναι έτσι. Και τα δύο συστήματα μέσω των κορυφαίων εκπροσώπων τους έχουν τα συν και τα πλην τους. Απευθύνονται σε διαφορετικού τύπου καταναλωτές. Το να προσπαθήσει κάποιος από τον ένα τύπο να πείσει τον "αντίπαλο" ότι οι δικές του επιλογές είναι καλύτερες, είναι τουλάχιστον κουτό. Πόσο δε μάλλον όταν όποιος αγοράζει σήμερα κινητό ας πουμε πανω από π.χ. 200 ευρώ, ΔΕΝ αγοράζει μόνο κινητό... Αγοράζει πολλά άλλα πράγματα και μάλιστα μη απτα πολύ πέρα από την χρηστικότητα. Δεν αξίζει λοιπόν να τσακωνομαστε.

Ταυτοχρονα όμως να μπαίνεις σε ένα νήμα που αφορά συγκεκριμένο τύπο κινητού και να κατακρίνεις τις επιλογές αυτών που αποφάσισαν να δώσουν τα χρήματα τους για το συγκεκριμένο, βγάζοντας το "σκουπίδι" και άχρηστο, άρα να τους αποκαλείς έμμεσα πλην σαφώς "ηλιθιους", είναι τουλάχιστον αγενές. Η ίσως κρύβει αλλά συμπλέγματα (κόμπλεξ) . Ας χαλαρώσουμε λοιπόν. 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εχουν μεινει ελαχιστοι με το προβλημα στις κλησεις,μετρημενοι στα δαχτυλα ενος χεριου,στο φορουμ.Οι υπολοιποι που πλεον δεν εχουμε κανενα προβλημα ειμαστε μετοχοι της samsung.Λες κι εμεις πριν δεν γραφαμε εδω μεσα για το προβλημα στις κλησεις,η για αλλα προβληματα.Μαλλον αγορασαμε τις μετοχες μετα τα fix.Ρε παιδια εχετε επιλογες καντε επαναφορα,ενεργοποιηστε volte,στειλτε το στο σερβις.Μην τα ισοπεδωνετε ολα γιατι πλεον δεν προβληματιζει και την πλειοψηφια το θεμα..

Edited by giorgaras23
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stsalkit said:

Τελικά, κάποιοι το έχουν μετατρέψει σε οπαδικο θέμα (κάτι σαν Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός ας πούμε). Αλλά δεν είναι έτσι. Και τα δύο συστήματα μέσω των κορυφαίων εκπροσώπων τους έχουν τα συν και τα πλην τους. Απευθύνονται σε διαφορετικού τύπου καταναλωτές. Το να προσπαθήσει κάποιος από τον ένα τύπο να πείσει τον "αντίπαλο" ότι οι δικές του επιλογές είναι καλύτερες, είναι τουλάχιστον κουτό. Πόσο δε μάλλον όταν όποιος αγοράζει σήμερα κινητό ας πουμε πανω από π.χ. 200 ευρώ, ΔΕΝ αγοράζει μόνο κινητό... Αγοράζει πολλά άλλα πράγματα και μάλιστα μη απτα πολύ πέρα από την χρηστικότητα. Δεν αξίζει λοιπόν να τσακωνομαστε.

Ταυτοχρονα όμως να μπαίνεις σε ένα νήμα που αφορά συγκεκριμένο τύπο κινητού και να κατακρίνεις τις επιλογές αυτών που αποφάσισαν να δώσουν τα χρήματα τους για το συγκεκριμένο, βγάζοντας το "σκουπίδι" και άχρηστο, άρα να τους αποκαλείς έμμεσα πλην σαφώς "ηλιθιους", είναι τουλάχιστον αγενές. Η ίσως κρύβει αλλά συμπλέγματα (κόμπλεξ) . Ας χαλαρώσουμε λοιπόν. 

Δεν τίθεται φίλε μου θέμα ευγένειας, όταν έχεις δώσει όσα χρήματα θα έδινες για ένα αυτοκίνητο και σου βγαίνει σκουπίδι. Και ναι, είναι σκουπίδι για εμένα. Χάνω κλήσεις σημαίνει χάνω πελάτες, δηλαδή η απόλυτη καταστροφή. Η Samsang με κατέστρεψε και ναι, αισθάνομαι ηλίθιος με την επιλογή μου να δώσω το 13 Pro Max που δούλευε ρολόι και με το οποίο είχα τέσσερις γραμμές σήμα χωρίς VoLTE, για το σκουπίδι Samsang Altra με το οποίο έχω μία γραμμή σήμα με VoLTE και χωρίς VoLTE χάνω κλήσεις. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

Samsang,

ΜΑΚΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και στο thread του Galaxy Watch 3, αλλά δεν πήρα απάντηση (είναι και πιο νωχελικό εκείνο...) και ρωτώ και εδώ μήπως έχει κάποιος το δικό μου συνδυασμό:

Συνέδεσα το s22 ultra με το galaxy watch 3. Όλα λειτουργούν εξαιρετικά εκτός από το γεγονός ότι δεν περνάει την πληροφορία των κωδικών του WiFi με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει απομακρυσμένη σύνδεση στο ρολόι.

Από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και του ρολογιού έχω ενεργοποιημένη την απομακρυσμένη σύνδεση όπως επίσης και την αποστολή των κωδικών wi-fi στο ρολόι. Προφανώς είναι και τα δύο συνδεδεμένα με τον ίδιο λογαριασμό samsung account. Χθες έκανα επαναφορά του ρολογιού και ενώ Όλα επανήλθαν κανονικά αυτό συνεχίζει να μη λειτουργεί...

Σε ελεύθερο Wifi το ρολόι συνδέεται, αλλά το κινητό δεν αναφέρει σύνδεση... και δεν μεταφέρονται κλήσεις, μηνύματα κλπ.

Καμιά ιδεα;

Πού θα μπορούσα να ρωτήσω για βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται φίλε μου θέμα ευγένειας, όταν έχεις δώσει όσα χρήματα θα έδινες για ένα αυτοκίνητο και σου βγαίνει σκουπίδι. Και ναι, είναι σκουπίδι για εμένα. Χάνω κλήσεις σημαίνει χάνω πελάτες, δηλαδή η απόλυτη καταστροφή. Η Samsang με κατέστρεψε και ναι, αισθάνομαι ηλίθιος με την επιλογή μου να δώσω το 13 Pro Max που δούλευε ρολόι και με το οποίο είχα τέσσερις γραμμές σήμα χωρίς VoLTE, για το σκουπίδι Samsang Altra με το οποίο έχω μία γραμμή σήμα με VoLTE και χωρίς VoLTE χάνω κλήσεις. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ
Samsang,
ΜΑΚΡΙΑ
Εντάξει την έχω πει και εγώ εδώ μέσα σε μερικούς φανατικούς καί έχω αρπαχτει αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι τώρα έχουν δίκιο!
Είτε τρολαρεις, είτε τα γράφεις επίτηδες για να προκαλέσεις.



Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, guy_fawkes said:

Εντάξει την έχω πει και εγώ εδώ μέσα σε μερικούς φανατικούς καί έχω αρπαχτει αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι τώρα έχουν δίκιο!
Είτε τρολαρεις, είτε τα γράφεις επίτηδες για να προκαλέσεις.



Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εγω για αυτο εχω σταματησει να ασχολουμαι με αυτο το νημα καθε μερα το ιδιο πραγμα γινεται εδω μεσα... δεν υπαρχει νοημα στην συζητηση

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, guy_fawkes said:

Εντάξει την έχω πει και εγώ εδώ μέσα σε μερικούς φανατικούς καί έχω αρπαχτει αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι τώρα έχουν δίκιο!
Είτε τρολαρεις, είτε τα γράφεις επίτηδες για να προκαλέσεις.



Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

βασικα ο συγκεκριμένος τα ίδια κάνει και στο νήμα της vodafone . μιλαμε για σοβαρά ψυχολογικά θέματα. η μόνη λύση που έχουμε βρει εκεί είναι να τον βάλεις στην αγνοηση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gm87 said:

6GB RAM στο εξαιρετικό και most smooth λειτουργικό iOS, είναι κατ' ουσίαν περισσότερα από τα 8GB ή 12GB RAM στο σουρωτήρι από τις τρύπες και τα bugs λειτουργικό Android.

Πώς να μην είναι smooth αφού είναι αδειο

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Δεν τίθεται φίλε μου θέμα ευγένειας, όταν έχεις δώσει όσα χρήματα θα έδινες για ένα αυτοκίνητο και σου βγαίνει σκουπίδι. Και ναι, είναι σκουπίδι για εμένα. Χάνω κλήσεις σημαίνει χάνω πελάτες, δηλαδή η απόλυτη καταστροφή. Η Samsang με κατέστρεψε και ναι, αισθάνομαι ηλίθιος με την επιλογή μου να δώσω το 13 Pro Max που δούλευε ρολόι και με το οποίο είχα τέσσερις γραμμές σήμα χωρίς VoLTE, για το σκουπίδι Samsang Altra με το οποίο έχω μία γραμμή σήμα με VoLTE και χωρίς VoLTE χάνω κλήσεις. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

Samsang,

ΜΑΚΡΙΑ

Εκείνο που προφανώς δεν καταλαβαίνεις είναι ότι έχεις κάθε δικαίωμα να διαμαρτυρηθεις στην εταιρία του κινητού, να τους απειλήσεις, να τους κάνεις αγωγή ή ότι άλλο επιθυμείς. Εκεί που διαφωνούμε είναι ότι δεν έχεις δικαίωμα να (ουσιαστικά) βρίζεις όλους εκείνους που έχουν το κινητό (και δεν αντιμετωπίζουν τα δικά σου προβλήματα), για τις δικές σου λαθος(;) όπως λες επιλογές. 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stsalkit said:

Εκείνο που προφανώς δεν καταλαβαίνεις είναι ότι έχεις κάθε δικαίωμα να διαμαρτυρηθεις στην εταιρία του κινητού, να τους απειλήσεις, να τους κάνεις αγωγή ή ότι άλλο επιθυμείς. Εκεί που διαφωνούμε είναι ότι δεν έχεις δικαίωμα να (ουσιαστικά) βρίζεις όλους εκείνους που έχουν το κινητό (και δεν αντιμετωπίζουν τα δικά σου προβλήματα), για τις δικές σου λαθος(;) όπως λες επιλογές. 

Όχι, δεν βρίζω κανέναν. Δωράκι στην εταιρεία κάνω για το "καλό" προϊόν που μου πούλησε, το οποίο "διαφημίζω" δημόσια, ακριβώς όπως του αρμόζει. Είναι εκείνο το προϊόν, για το οποίο τα βοθροκάναλα μας έχουν πρήξει τα συκώτια, Πασχαλιάτικα. Όχι, βοθροκάναλα. Να μας δείξετε κάποιον που προσπαθούν να τον καλέσουν σε αυτή τη συσκευή, να δούμε τι ωραία είναι!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν βρίζω κανέναν. Δωράκι στην εταιρεία κάνω για το "καλό" προϊόν που μου πούλησε, το οποίο "διαφημίζω" δημόσια, ακριβώς όπως του αρμόζει. Είναι εκείνο το προϊόν, για το οποίο τα βοθροκάναλα μας έχουν πρήξει τα συκώτια, Πασχαλιάτικα. Όχι, βοθροκάναλα. Να μας δείξετε κάποιον που προσπαθούν να τον καλέσουν σε αυτή τη συσκευή, να δούμε τι ωραία είναι!

Έλα πες την αλήθεια δεν το έχεις κάν έτσι? 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν βρίζω κανέναν. Δωράκι στην εταιρεία κάνω για το "καλό" προϊόν που μου πούλησε, το οποίο "διαφημίζω" δημόσια, ακριβώς όπως του αρμόζει. Είναι εκείνο το προϊόν, για το οποίο τα βοθροκάναλα μας έχουν πρήξει τα συκώτια, Πασχαλιάτικα. Όχι, βοθροκάναλα. Να μας δείξετε κάποιον που προσπαθούν να τον καλέσουν σε αυτή τη συσκευή, να δούμε τι ωραία είναι!

Δεν θα έπρεπε να συνεχίσω αλλά με προκαλείς... 

1ον - "διαφημίζεις" όπως λες το κινητό όπως του αρμόζει... Ωραια! Αλλά σε ποιους? Όλοι εμείς το έχουμε ΉΔΗ αγοράσει και μας αρέσει. 

2ον - λες ότι έδωσες το 13 plus για αυτό το σκουπιδι. Για να καταλάβω... Είχες την κίνηταρα της apple για περίπου 4-5 μήνες, ήσουν πανευτυχής και ξαφνικά το πούλησες για να αγοράσεις το σκουπιδι;;; Η μήπως ήρθε ο  CEO της Samsung σπίτι σου σε έπιασε από τον λαιμό και σε ανάγκασε να το πάρεις? 

Και μετά από όλα αυτά έρχεσαι εδώ μέσα και μας προκαλείς και βρίζεις... Και θέλεις να σε πάρουμε στα σοβαρά. 

Ελα... Αρκετά. Καλή Ανάσταση 

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, guy_fawkes said:

το volte μόνιμα ανοιχτά στην αναμονή τρώει περισσότερη μπαταρία απο το να το έχεις off?

Απολύτως τίποτε. Δεν έχει επίδραση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άδικα ασχολείστε! Αγνοήστε τον! Τρολ είναι! Μια έχει iphone μετά έχει s22 ultra, μια έχει cosmote , μια Vodafone! Ούτε αυτός δεν ξερει τι έχει! Έχω γράψει 2 μηνυματα ακριβώς για αυτόν, ρώτησα κάτι και δεν μου έχει απαντήσει καν γιατί δεν ξέρει τι θα πει! Και απαντάει μόνο σε ορισμένους.
Μην τον απαντάτε, αφήστε τον να γράφει μόνος του, που θα πάει? Θα βαρεθεί!

SAMSUNG POWER! Trollακι! Πάνε κλάψε αλλού! Δεν μας νοιάζει η γνώμη σου! Χάχα!



Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο βραδυ μεγαλης πεμπτης σας ευχομαι σημερα τηλεφωνησε η μητερα μου στην πριμετελ Primetel οπου της ειπανε τα ιδια που μου ειπανε και μενα πως αργησαν παρα πολυ οι προμηθευτες τους να τους το φερουν οντως καθυστερισαν τους πιεζουμε ομως γιατι δεν θελουμε να σπασετε το συμβολαιο και να φυγετε απο κοντα μας κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε τα αδυνατα δυνατα για να εχει ο νεαρος την συσκευη του στα χερια του την ερχομενη εβδομαδα τουχαλιστον επειδη ερχεται και πασχα. Τους ειπε η μητερα μου αν δεν την εχει τοτε θα σπασουμε το συμβολαιο και δεν θελουμε τιποτα απο εσας και να μας δωσετε και πισω τα 200 μας ευρω που του ειπατε να βαλει για τιποζιτο για να του δωσετε τετοια συσκευη. Απο τις 16/2/2022 τον ταλεπορατε μπορουσατε απλα να του πειτε οπως του ειπε και η Cyta πως δεν γνωριζουμε ποτε θα ερθει και οχι να του ταξετε φουρνους ποξαμαδια τοσους μηνες και να το παιρνετε απο αναβολη σε αναβολη. Για ονομα του θεου.
Εγω εντομεταξυ μιλησα με την γραμμη του καταναλωτη http://www.consumer.gov.cy/meci/cyco/cyconsumer.nsf/index_gr/index_gr?OpenDocument οπου τους ειπα το προβλημα μου και μου ειπανε να τους δωσετε διωρια μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει η συσκευη εφοσον την διαφημιζουνε τοτε θα αναλαβουμε εμεις η να σας δωσουμε τα χρηματα σας πισω ή να τους αναγκασουμε να σας την φερουν με το ετσι θελω.
Μιλησα και με την Samsung της Ελλαδας οπου μου απολογηθηκανε στο παρακατω Email τους τα εστειλα ολα τα στοιχεια και τους τα ειπα ΟΛΑ:

 

Quote

Αγαπητέ κύριε ,

 

Λόγω της αυξημένης ζήτησης και προπαραγγελιών για νέα σειρά Galaxy S22, έχουν παρουσιαστεί καθυστερήσεις στην παράδοση ορισμένων μοντέλων.

 

Aπολογούμαστε για την όποια ταλαιπωρία τυχόν προκληθεί , σας διαβεβαιώνουμε ότι από τη μεριά μας εργαζόμαστε σκληρά ώστε να είναι διαθέσιμη η παραγγελία σας το συντομότερο δυνατό.
 

Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας σας προτρέπουμε να επικοινωνήσετε απευθείας με τα σημεία αγοράς για να ενημερωθείτε για την από μέρους τους νέα εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης του προϊόντος που έχετε προ παραγγείλει.

 

Με εκτίμηση

Δημήτρης

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών

Samsung Electronics Hellas

 

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλησπερα παιδια και καλο βραδυ μεγαλης πεμπτης σας ευχομαι σημερα τηλεφωνησε η μητερα μου στην πριμετελ Primetel οπου της ειπανε τα ιδια που μου ειπανε και μενα πως αργησαν παρα πολυ οι προμηθευτες τους να τους το φερουν οντως καθυστερισαν τους πιεζουμε ομως γιατι δεν θελουμε να σπασετε το συμβολαιο και να φυγετε απο κοντα μας κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε τα αδυνατα δυνατα για να εχει ο νεαρος την συσκευη του στα χερια του την ερχομενη εβδομαδα τουχαλιστον επειδη ερχεται και πασχα. Τους ειπε η μητερα μου αν δεν την εχει τοτε θα σπασουμε το συμβολαιο και δεν θελουμε τιποτα απο εσας και να μας δωσετε και πισω τα 200 μας ευρω που του ειπατε να βαλει για τιποζιτο για να του δωσετε τετοια συσκευη. Απο τις 16/2/2022 τον ταλεπορατε μπορουσατε απλα να του πειτε οπως του ειπε και η Cyta πως δεν γνωριζουμε ποτε θα ερθει και οχι να του ταξετε φουρνους ποξαμαδια τοσους μηνες και να το παιρνετε απο αναβολη σε αναβολη. Για ονομα του θεου.
Εγω εντομεταξυ μιλησα με την γραμμη του καταναλωτη http://www.consumer.gov.cy/meci/cyco/cyconsumer.nsf/index_gr/index_gr?OpenDocument οπου τους ειπα το προβλημα μου και μου ειπανε να τους δωσετε διωρια μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει η συσκευη εφοσον την διαφημιζουνε τοτε θα αναλαβουμε εμεις η να σας δωσουμε τα χρηματα σας πισω ή να τους αναγκασουμε να σας την φερουν με το ετσι θελω.
Μιλησα και με την Samsung της Ελλαδας οπου μου απολογηθηκανε στο παρακατω Email τους τα εστειλα ολα τα στοιχεια και τους τα ειπα ΟΛΑ:

 

 

τον φιλο μου απο Κυπρο που σου ελεγα τον ενημερωσαν χθες οτι του ηρθε οπως του ειχαν πει δηλαδη οτι μεχρι μεγαλη Παρασκευη θα το ειχε.. το περιμενε απο τις πρωτες μερες Μαρτιου

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...