Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Απογοητευμένος. Τι άλλο να πω.

Πήρα τηλέφωνο τη Samsung και τους είπα το πρόβλημα, ότι μάλλον εμείς δεν πήραμε τις αναβαθμίσεις για τις κεραίες. Μου είπαν ότι θα το εξετάσουν....👎

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, ggazas said:

Απογοητευμένος. Τι άλλο να πω.

Πήρα τηλέφωνο τη Samsung και τους είπα το πρόβλημα, ότι μάλλον εμείς δεν πήραμε τις αναβαθμίσεις για τις κεραίες. Μου είπαν ότι θα το εξετάσουν....👎

Το ξέρεις πως δεν έχει λογική αυτό έτσι?το φιχ ήταν μόνο το modem.με το τελευταίο  update πήρες και το modem φυσικά. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει λογική και ισχύει δεν δουλεύει καλά το δίκτυο χωρίς το volte σαν να μην υπάρχουμε εμείς με COS firmware.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, PIT said:

Έχει λογική και ισχύει δεν δουλεύει καλά το δίκτυο χωρίς το volte σαν να μην υπάρχουμε εμείς με COS firmware.

 

Έχετε καταλάβει πως πήραμε αναβάθμιση σήμερα έτσι?το πήραμε το μοντεμ που είχε δώσει με το φιξ. Any way καλό Πάσχα,

Link to comment
Share on other sites

Τα 2-3 τελευταια χρονια το Volte ειναι μονιμο στο κινητο...
Απ την αλλη περιοχη χωρις 4G σημα Cosmote που θα συναντήσει καποιος την σημερον ημερα..?

Επισης για να μην παρεξηγηθω εννοειται οτι πρεπει να δουλευει τελεια το κινητο....αλλα δεν ξερω τι ευθυνη εχουν γι αυτο και οι εταιριες κινητης ( Cos & Voda βασικα)

Προσωπικα δεν ειχα απ την αρχη κανενα θεμα με Cosmote απο την αρχη (παντα βεβαια με Volte on)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anergos13 said:

Τα 2-3 τελευταια χρονια το Volte ειναι μονιμο στο κινητο...
Απ την αλλη περιοχη χωρις 4G σημα Cosmote που θα συναντήσει καποιος την σημερον ημερα..?

Επισης για να μην παρεξηγηθω εννοειται οτι πρεπει να δουλευει τελεια το κινητο....αλλα δεν ξερω τι ευθυνη εχουν γι αυτο και οι εταιριες κινητης ( Cos & Voda βασικα)

Προσωπικα δεν ειχα απ την αρχη κανενα θεμα με Cosmote απο την αρχη (παντα βεβαια με Volte on)

το volte μόνιμα ανοιχτά στην αναμονή τρώει περισσότερη μπαταρία απο το να το έχεις off?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην δουλεια αλλα παρολα αυτα με το που ειδα οτι βγηκε το Update το κατεβασα κατευθειαν με δεδομενα 🤣
Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες, η συσκευη φαινεται κατευθειαν πολυ πιο smooth και σπιρτοζα απο το πρωτο δευτερολεπτο λειτουργιας, μηδεν lag και γενικα δινει μια πολυ πιο αερατη αισθηση σε σχεση με πριν το update.
Θεμα με κλησεις δεν ειχα ποτε, επομενως δε ξερω αν εχει διορθωθει αυτο σε οσους το ειχαν συναντησει.

Θα προσπαθησω να επανελθω με λεπτομερειες για την μπαταρια, οπου και για μενα ειναι και η αχιλλειος πτερνα της συσκευσης μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση το προβλημα στις κλησεις εξαφανιστηκε.Τα παιδια που εχουν branded cosmote στην τελευταια ενημερωση ειναι ενσωματομενο το νεο modem,δε χρειαζεται η ενημερωση με τα 25mb.Οποιος εξακολουθει να εχει προβλημα ας δοκιμασει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου.Επισης απο τη στιγμη που δεν εχετε προβλημα με ενεργο το volte δεν εχω καταλαβει γιατι φαγωθηκατε να το σβησετε??

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ggazas said:

Απογοητευμένος. Τι άλλο να πω.

Πήρα τηλέφωνο τη Samsung και τους είπα το πρόβλημα, ότι μάλλον εμείς δεν πήραμε τις αναβαθμίσεις για τις κεραίες. Μου είπαν ότι θα το εξετάσουν....👎

Μη λες τέτοια εδώ μέσα, εσένα και εμένα μας έχουν για μετόχους της Apple. Μην παίζεις με τη φωτιά. Δε βλέπεις? Τα μάτια τους έχουν γίνει σκιστά από την αγάπη για την Samsang.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακριβώς τα ιδια ΜΒ (COS 485,55 &  485,48  and fix  25MB) με την τελευταία που πήρανε τα άλλα και στο δικό μου κάνει τα ίδια με πριν.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, PIT said:

Έχει ακριβώς τα ιδια ΜΒ (COS 485,55 &  485,48  and fix  25MB) με την τελευταία που πήρανε τα άλλα και στο δικό μου κάνει τα ίδια με πριν.

Δεν εχει σημασια το μεγεθος.Ο αριθμος του modem ειναι ο ιδιος.Εκει εστιασαν το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελαν πραγματικά να επιλύσουν το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων στις branded συσκευές τα "τσακάλια" της Samsang Greece, θα έκαναν το απλό που τους πρότεινα εγώ στο τηλέφωνο: Σε όσους εξακολουθεί να υφίσταται το πρόβλημα, στείλτε ένα e-mail με το .apk αρχείο του fix των 25MB (έκδοση AVD5 νομίζω), που η Samsang δεν το έδωσε σε εμάς τους "τζαμπατζήδες" του Γερμανού. Θα τρέχαμε το αρχείο, θα το εγκαθιστούσαμε σε πέντε δευτερόλεπτα και ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Και εμείς θα ήμασταν ικανοποιημένοι, και εκείνοι θα γλύτωναν τα παράπονα, το κράξιμο και τη δυσφήμιση. Και μηδενικό κόστος θα είχαν, και όλα καλά θα ήταν. Ο υπάλληλος, μόλις το άκουσε, μου λέει "όχι, δεν γίνεται. Δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο από το δικό μας service". Δεν πειράζει τότε, κάτσε να σε κράζουν.

Link to comment
Share on other sites

Το samsang τι είναι ? Κάποια εξυπνάδα μυρίζομαι αλλά δεν είμαι τόσο έξυπνος για να το πιάσω. Για πες

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antwny said:

Το samsang τι είναι ? Κάποια εξυπνάδα μυρίζομαι αλλά δεν είμαι τόσο έξυπνος για να το πιάσω. Για πες

λάθος θα έκανε στην πληκτρολόγηση ρε τύπε, μην τον φας για αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το volte μόνιμα ανοιχτά στην αναμονή τρώει περισσότερη μπαταρία απο το να το έχεις off?
Δεν το γνωριζω αν και δεν νομιζω ....
Το εχω μονιμα ανοικτα αλλωστε...
Αλλα αυριο θα επιχειρησω να δω μια που το ειπες και θα επανέλθω....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μα απέχει πολύ το a από το u χαχαχ! 

 

Τέλος πάντων στο γραφείο με τον αδερφό μου που είμαστε και έχει cosmote είχε μάλλον κάτι χαμένες κλήσεις αλλά από χθες διορθώθηκαν όλες. Και λέω μάλλον γιατί όσες φορές τον κάλεσα, τον βρήκα αλλά κανα 2 του το είπαν, ίσως να ήταν όντως κατειλημμένος στην τελική

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Just now, anergos13 said:

Δεν το γνωριζω αν και δεν νομιζω ....
Το εχω μονιμα ανοικτα αλλωστε...
Αλλα αυριο θα επιχειρησω να δω μια που το ειπες και θα επανέλθω....

Κάνε μου μια παράθεση για να ξέρω, γιατί τελευταία έχω και εγώ θέματα με τις κλήσεις και το volte βοηθάει πάρα πολύ!

1 minute ago, Antwny said:

Μα απέχει πολύ το a από το u χαχαχ! 

 

Τέλος πάντων στο γραφείο με τον αδερφό μου που είμαστε και έχει cosmote είχε μάλλον κάτι χαμένες κλήσεις αλλά από χθες διορθώθηκαν όλες. Και λέω μάλλον γιατί όσες φορές τον κάλεσα, τον βρήκα αλλά κανα 2 του το είπαν, ίσως να ήταν όντως κατειλημμένος στην τελική

το ίδιο θέμα είχα και εγώ με cosmote σε Χperia, δεν πρέπει να είναι θέμα της Samsung αυτό, τσάμπα κράζουνε τα παιδιά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

το ίδιο θέμα είχα και εγώ με cosmote σε Χperia, δεν πρέπει να είναι θέμα της Samsung αυτό, τσάμπα κράζουνε τα παιδιά!

Όχι δεν το βρίσκω παράλογο να έπεσαν σε προβληματικές συσκευές, αν τους μετρήσεις πλέον είναι ελάχιστοι με το πρόβλημα αυτό. Απλά, είπαμε, αυτοί που έχουν πρόβλημα μπαίνουν και κράζουν ΣΥΝΕΧΩΣ ενώ οι υπόλοιποι απλά παρατηρούμε. Όσοι έχουμε το μοντέλο και γράφουμε εδώ. Ούτε το 1% δηλαδή. Αλλά το συμπέρασμα είναι ασφαλές.. είναι σκουπίδι.. 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antwny said:

Όχι δεν το βρίσκω παράλογο να έπεσαν σε προβληματικές συσκευές, αν τους μετρήσεις πλέον είναι ελάχιστοι με το πρόβλημα αυτό. Απλά, είπαμε, αυτοί που έχουν πρόβλημα μπαίνουν και κράζουν ΣΥΝΕΧΩΣ ενώ οι υπόλοιποι απλά παρατηρούμε. Όσοι έχουμε το μοντέλο και γράφουμε εδώ. Ούτε το 1% δηλαδή. Αλλά το συμπέρασμα είναι ασφαλές.. είναι σκουπίδι.. 

το ότι είχε αρκετά θέματα παγκοσμίως όταν πρωτοβγήκε ισχύει αλλά να την αποκαλέσεις την συσκευή σκουπίδι είναι υπερβολή.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antwny said:

Όχι δεν το βρίσκω παράλογο να έπεσαν σε προβληματικές συσκευές, αν τους μετρήσεις πλέον είναι ελάχιστοι με το πρόβλημα αυτό. Απλά, είπαμε, αυτοί που έχουν πρόβλημα μπαίνουν και κράζουν ΣΥΝΕΧΩΣ ενώ οι υπόλοιποι απλά παρατηρούμε. Όσοι έχουμε το μοντέλο και γράφουμε εδώ. Ούτε το 1% δηλαδή. Αλλά το συμπέρασμα είναι ασφαλές.. είναι σκουπίδι.. 

Μπα? Πήρες και εσύ μετοχές της εταιρείας? Ο ίδιος ο υπάλληλος της εξυπηρέτησης, μου παραδέχτηκε σήμερα ότι "μόνο ένα 15% περίπου των κατόχων παραπονιέται για χαμένες κλήσεις", και εσύ λες ούτε 1%?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά , για αυτό είπα πλέον. Αλλά τι να πω ρε φίλε, το έχω πει και κάποιες μέρες πριν, παρέλαβα 2 με την πρώτη φουρνιά, άλλα 2 λίγο αργότερα, 1 για εμένα και 3 για μέλη της οικογένειας και δουλεύουν ΑΨΟΓΑ 1 με βοντα, 2 με κοσμοτε και 1 με γουιντ. Και το χθεσινό update, δεν είδα διαφορά, το ίδιο σμουθ μου φαινόταν, άντε λίγο στις αλλαγές στα ζουμ.

1 minute ago, Gm87 said:

Μπα? Πήρες και εσύ μετοχές της εταιρείας? Ο ίδιος ο υπάλληλος της εξυπηρέτησης, μου παραδέχτηκε σήμερα ότι "μόνο ένα 15% περίπου των κατόχων παραπονιέται για χαμένες κλήσεις", και εσύ λες ούτε 1%?

Αναφέρθηκα στους κατόχους του μοντέλου που ποστάρουν εδώ μέσα λεβέντη. Τσιλ

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antwny said:

Σωστά , για αυτό είπα πλέον. Αλλά τι να πω ρε φίλε, το έχω πει και κάποιες μέρες πριν, παρέλαβα 2 με την πρώτη φουρνιά, άλλα 2 λίγο αργότερα, 1 για εμένα και 3 για μέλη της οικογένειας και δουλεύουν ΑΨΟΓΑ 1 με βοντα, 2 με κοσμοτε και 1 με γουιντ. Και το χθεσινό update, δεν είδα διαφορά, το ίδιο σμουθ μου φαινόταν, άντε λίγο στις αλλαγές στα ζουμ.

Αναφέρθηκα στους κατόχους του μοντέλου που ποστάρουν εδώ μέσα λεβέντη. Τσιλ

Είμαστε τρεις εδώ μέσα που έχουμε το πρόβλημα με απενεργοποιημένο VoLTE, και τολμάμε να το αναφέρουμε. Ποστάρουν τριακόσιοι? Όχι δα! Και όχι, δεν πρόκειται η Samsang να μου επιβάλει να έχω πάντα ανοιχτό το VoLTE. Και αφού είναι θέμα παρόχου -υπόψιν, μιλάμε για την Cosmote, τον ισχυρότερο ελληνικό τηλεπικοινωνιακό πάροχο, με κάλυψη δικτύου 100%-, γιατί δεν είχα το ίδιο πρόβλημα σε καμία άλλη συσκευή μου (iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Pro Max, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip, Galaxy S20 FE, Galaxy S10 Lite)?

Link to comment
Share on other sites

Το volte τρώει δεδομένα ? δεν γνωρίζω, ρωτάω

Επίσης αναγνωρίζω ότι έχεις πρόβλημα, δεν το αμφισβητώ

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antwny said:

Το volte τρώει δεδομένα ? δεν γνωρίζω, ρωτάω

Όχι, δεν χρησιμοποιεί δεδομένα από το πρόγραμμά σου.

Μπορείς να το έχεις ενεργό και να γίνεται χρήση, ακόμα κι αν δεν έχεις διαθέσιμα δεδομένα για πλοήγηση στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Τραβάτε με και ας κλαίω, λέμε! Χάχα!
Γελάω με τον φίλο που γράφει samsang! Χάχα!

Το σωστό ειναι SAMSUNG με κεφαλαία γράμματα! Η καλύτερη εταιρία ever!

[Κάτοχος Cosmote brand και έχω μετοχές SAMSUNG , google και android!]







Το volte τρώει δεδομένα ? δεν γνωρίζω, ρωτάω
Επίσης αναγνωρίζω ότι έχεις πρόβλημα, δεν το αμφισβητώ
Όχι δεν τρώει δεδομένα.
λάθος θα έκανε στην πληκτρολόγηση ρε τύπε, μην τον φας για αυτό!
Αν διαβάσεις σε μήνυμα του παλιότερα, αναφέρει ότι το γράφει επίτηδες γαι να τρολαρει τη SAMSUNG (άσχετα που εμεις γελαμε με αυτον).
Οπότε ο "τυπος" που λες ο Antwny, δεν τρώει κανέναν.



το volte μόνιμα ανοιχτά στην αναμονή τρώει περισσότερη μπαταρία απο το να το έχεις off?


Λογικά δεν θα τρώει γιατί δεν αφήνει να γυρίσει σε άλλες μπάντες. Αλλά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα. Μόνο ο τύπος samsang (ο "Τραβάτε με και ας κλαιω") αν απαντήσει, κράτα μικρό καλάθι. Μακάρι να το πουλήσει ή να το γυρίσει πίσω στην εγγύηση ως ελλατωματικό να ησυχάσει αυτός, να ησυχάσουμε και εμείς!


Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...