Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

μια γρηγορη ερωτηση γιατι δεν το θυμαμαι αν γινοταν... οταν βγαζεται φωτογραφια πχ καθετα και πατε να βγαλετε οριζοντια ή το αναποδο σας κολλα και εσας για λιγο η εναλλαγη?? αυτο παλια θυμαμαι δεν υπηρχε...

 

ακυρο βγηκα και ξανα μπηκα στην καμερα και δεν το κανει τωρα...

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λογικά μέσα στην ενημέρωση θα είναι. Πάντως σπίτι μια γραμμή σήμα είχα και μία έχω. Βέβαια ποτέ δεν έχω χάσει κλήση όσο έχω το τηλέφωνο.
Παιδιά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πείτε με hater, πείτε με όπως θέλετε, χ@@@@@α! Η Samsang (όχι Samsung) είναι ένα μπάχαλο. Σε εμάς τους branded δεν έδωσε καθόλου το fix για τις κλήσεις, πήδησε κατ' ευθείαν στην επόμενη μεγάλη ενημέρωση. ΜΠΑΧΑΛΟ! Πέταξα τα λεφτά μου στα σκουπίδια. ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gm87 said:

Πείτε με hater, πείτε με όπως θέλετε, χ@@@@@α! Η Samsang (όχι Samsung) είναι ένα μπάχαλο. Σε εμάς τους branded δεν έδωσε καθόλου το fix για τις κλήσεις, πήδησε κατ' ευθείαν στην επόμενη μεγάλη ενημέρωση. ΜΠΑΧΑΛΟ! Πέταξα τα λεφτά μου στα σκουπίδια. ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!

Έτσι είναι τώρα πρέπει να δούμε αν έστρωσαν οι κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Gm87 said:

Πείτε με hater, πείτε με όπως θέλετε, χ@@@@@α! Η Samsang (όχι Samsung) είναι ένα μπάχαλο. Σε εμάς τους branded δεν έδωσε καθόλου το fix για τις κλήσεις, πήδησε κατ' ευθείαν στην επόμενη μεγάλη ενημέρωση. ΜΠΑΧΑΛΟ! Πέταξα τα λεφτά μου στα σκουπίδια. ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!

Καταλαβαίνεις φυσικά πως η τελευταία ενημέρωση περιλαμβάνει και το φιξ έτσι? 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ενημέρωση... είχα πρόβλημα στο wifi call που αργούσε περίπου 10 δευτερόλεπτα να πάρει τηλέφωνο, φαίνεται προς το παρόν να έχει λυθεί!!

Επίσης το κινητό έγινε ακομα πιο smooth... βούτυρο όπως λέγαμε επί εποχές note 3!!

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, arxontas2323 said:

Ηρθε γκρινιάρη 😂😂😂 επιτέλους γιατί εγω που θα πάω Κέρκυρα ειναι χάλια το σημα και ελπίζω να δω λιγη διαφορά!!

Ε τώρα αν εγώ είμαι ο γκρινιάρης που δεν έχω βγάλει κιχ για το θέμα οκ!☺️.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Diam84 said:

Καταλαβαίνεις φυσικά πως η τελευταία ενημέρωση περιλαμβάνει και το φιξ έτσι? 

Εννοείται πως όχι, ρώτα το φίλο ggazos. Συνεχίζει να έχει πρόβλημα στις κλήσεις. Και αυτός hater, έτσι? Α ναι, είναι μέτοχος της Apple. Το είχα ξεχάσει!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Anlibafojo said:

Ε τώρα αν εγώ είμαι ο γκρινιάρης που δεν έχω βγάλει κιχ για το θέμα οκ!☺️.

Σε πειράζω!!!2 μέρες αναμονή η ενημέρωση για όσους έχουμε συσκευή απο Γερμανό... μπράβο που το κρατάνε στις  2 ημέρες

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, arxontas2323 said:

Σε πειράζω!!!2 μέρες αναμονή η ενημέρωση για όσους έχουμε συσκευή απο Γερμανό... μπράβο που το κρατάνε στις  2 ημέρες

Το κατάλαβα. Η Σάμυ έχει εξελιχθεί πλέον στο θέμα ενημερώσεις σε μεγάλο βαθμό. Όσο για τη γκρίνια είπα παλαιότερα ότι ο προβληματικός θα έχει πάντα πρόβλημα για κάθε λύση. 

Link to comment
Share on other sites

Και αν πράγματι το fix για τις κλήσεις περιλαμβάνεται στη σημερινή ενημέρωση, γιατί δεν το λέει η εταιρεία, στο "τι νέο υπάρχει"? Για να μας κάνει έκπληξη, ή μήπως κλέβει τον εαυτό της. Ντροπή και πάλι ντροπή! Είμαστε αναγκασμένοι εμείς που το πήραμε από Γερμανό, να έχουμε αιώνια το VoLTE ενεργό και να μην ταξιδεύουμε στην επαρχία, όπου η Cosmote δεν διαθέτει 4G/5G. Σε αντίθετη περίπτωση, θα πρέπει να συνηθίσουμε τις χαμένες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλέω. Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν έχω χάσει κλήσεις. Και του έχω κάνει αμέτρητες και από διάφορα τηλέφωνα και σημεία. Ενώ πριν χωρίς volte  έχανα συνέχεια. Ψάξε κάπου αλλού το πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Gm87 said:

Και αν πράγματι το fix για τις κλήσεις περιλαμβάνεται στη σημερινή ενημέρωση, γιατί δεν το λέει η εταιρεία, στο "τι νέο υπάρχει"? Για να μας κάνει έκπληξη, ή μήπως κλέβει τον εαυτό της. Ντροπή και πάλι ντροπή! Είμαστε αναγκασμένοι εμείς που το πήραμε από Γερμανό, να έχουμε αιώνια το VoLTE ενεργό και να μην ταξιδεύουμε στην επαρχία, όπου η Cosmote δεν διαθέτει 4G/5G. Σε αντίθετη περίπτωση, θα πρέπει να συνηθίσουμε τις χαμένες κλήσεις.

Δύο συσκευές έχω πάρει από Γερμανό και από την πρώτη μέρα δουλεύουν απροβλημάτιστα σε όλα τους. Κλήση δεν έχω χάσει ούτε μία χωρίς Wifi και volte που τα έχω απενεργοποιημένα και να σκεφτείς ότι στην περιοχή μου όλοι έχουν μια γραμμή σήμα χρόνια τώρα. Με την ενημέρωση για εμένα δεν άλλαξε τίποτα στο σήμα αφού είναι θέμα κυψέλης και φεύγοντας από το σπίτι έχω σήμα καμπάνα. Επίσης, η εταιρία στην αναβάθμιση λέει ότι μια ενημέρωση λογισμικού μπορεί να περιλαμβάνει αλλά όχι περιοριστικά.... Που σημαίνει ότι δεν περιγράφει όλα αυτά που περιέχει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο που παρατηρω ως "θεμα" απο την αρχη εως και αυτη την αναβαθμιση το scroll στο twitter εβαλα και παλαιοτερο apk τα ιδια ...λοξυγγας...


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Anlibafojo said:

Δύο συσκευές έχω πάρει από Γερμανό και από την πρώτη μέρα δουλεύουν απροβλημάτιστα σε όλα τους. Κλήση δεν έχω χάσει ούτε μία χωρίς Wifi και volte που τα έχω απενεργοποιημένα και να σκεφτείς ότι στην περιοχή μου όλοι έχουν μια γραμμή σήμα χρόνια τώρα. Με την ενημέρωση για εμένα δεν άλλαξε τίποτα στο σήμα αφού είναι θέμα κυψέλης και φεύγοντας από το σπίτι έχω σήμα καμπάνα. Επίσης, η εταιρία στην αναβάθμιση λέει ότι μια ενημέρωση λογισμικού μπορεί να περιλαμβάνει αλλά όχι περιοριστικά.... Που σημαίνει ότι δεν περιγράφει όλα αυτά που περιέχει η αναβάθμιση.

Δεν είναι έτσι και το ξέρεις. Μία τόσο σημαντική επιδιόρθωση (αυτή του προβλήματος των χαμένων κλήσεων σε εκατομμύρια χρήστες παγκοσμίως), δε μπορεί να "περάσει στα ψιλά" και να μην αναφέρεται ρητά. Πρώτα από όλα αυτό θα έπρεπε να αναφέρει, αφού (υποτίθεται ότι) επιλύει το σημαντικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζει η συσκευή από τη στιγμή της γέννησής της. Όσο για το ότι εσύ δεν έχεις το πρόβλημα, και πάλι την ξέρεις την εξήγηση πολύ καλά: Δεν έχεις Cosmote (όπως έχεις πει εξαρχής, έχεις Vodafone) και ως γνωστόν, στην Ελλάδα το πρόβλημα το έχουμε όσοι είμαστε με Cosmote. Ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι γράφουν όμως ότι επιλύθηκε το πρόβλημα που είχαν.
Αρα μήπως όσοι έχουν ακόμα πρόβλημα πρέπει να κάνουν επαναφορά?

Link to comment
Share on other sites

Πείτε με hater, πείτε με όπως θέλετε, χ@@@@@α! Η Samsang (όχι Samsung) είναι ένα μπάχαλο. Σε εμάς τους branded δεν έδωσε καθόλου το fix για τις κλήσεις, πήδησε κατ' ευθείαν στην επόμενη μεγάλη ενημέρωση. ΜΠΑΧΑΛΟ! Πέταξα τα λεφτά μου στα σκουπίδια. ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!
Μήπως είσαι υπερβολικός με τον χαρακτηρισμό "σκουπίδια"?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

Μήπως είσαι υπερβολικός με τον χαρακτηρισμό "σκουπίδια"?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό σε πείραξε? Η "αστική ευγένεια" προς την Samsang? Δεν σου φαίνεται όμως υπερβολικό αυτό που κάνει η εταιρεία, να επιλύει ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα επιλεκτικά, μόνο σε ορισμένες "προνομιούχες" συσκευές της και όχι σε όλες, ενώ όλες κοστίζουν τα ίδια χρήματα. Για εμένα, μία συσκευή η οποία κοστίζει 1500€ και δεν είναι σε θέση να πραγματοποιεί και να δέχεται κλήσεις απροβλημάτιστα, είναι σκουπίδι, τελεία και παύλα. Οι κλήσεις είναι και ο πρωταρχικός λόγος ύπαρξης ενός κινητού τηλεφώνου, ας μην το ξεχνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσένα δεν μπορούσε ούτε να πραγματοποιησει κλήσεις? Όσο για το αν αναφέρεται στο changelog. Ούτε στο φιχ ανέφερε κάτι. Αλλά πάλι το σκισαμε το θέμα.σε όλους έφτιαξε. Αν όχι το δικό σου, δωστο  πίσω να ησυχασεις

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει τη λαϊκή ρήση "Τραβάτε με και ας κλαίω"?

Εγώ έχω να πω ένα μεγάλο μπράβο στη SAMSUNG! Με κεφαλαία μάλιστα! ΜΠΡΑΒΟ έβγαλες κινητάρα!!! Βάλε τα γυαλιά σε όλους! Δεν τους βλέπεις!!!


ΥΓ. Κάτοχος Cosmote.





Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Gm87 said:

Δεν είναι έτσι και το ξέρεις. Μία τόσο σημαντική επιδιόρθωση (αυτή του προβλήματος των χαμένων κλήσεων σε εκατομμύρια χρήστες παγκοσμίως), δε μπορεί να "περάσει στα ψιλά" και να μην αναφέρεται ρητά. Πρώτα από όλα αυτό θα έπρεπε να αναφέρει, αφού (υποτίθεται ότι) επιλύει το σημαντικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζει η συσκευή από τη στιγμή της γέννησής της. Όσο για το ότι εσύ δεν έχεις το πρόβλημα, και πάλι την ξέρεις την εξήγηση πολύ καλά: Δεν έχεις Cosmote (όπως έχεις πει εξαρχής, έχεις Vodafone) και ως γνωστόν, στην Ελλάδα το πρόβλημα το έχουμε όσοι είμαστε με Cosmote. Ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Καλά ότι πεις.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Gm87 said:

Αυτό σε πείραξε? Η "αστική ευγένεια" προς την Samsang? Δεν σου φαίνεται όμως υπερβολικό αυτό που κάνει η εταιρεία, να επιλύει ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα επιλεκτικά, μόνο σε ορισμένες "προνομιούχες" συσκευές της και όχι σε όλες, ενώ όλες κοστίζουν τα ίδια χρήματα. Για εμένα, μία συσκευή η οποία κοστίζει 1500€ και δεν είναι σε θέση να πραγματοποιεί και να δέχεται κλήσεις απροβλημάτιστα, είναι σκουπίδι, τελεία και παύλα. Οι κλήσεις είναι και ο πρωταρχικός λόγος ύπαρξης ενός κινητού τηλεφώνου, ας μην το ξεχνάμε.

Μήπως φταίει λίγο ο πάροχος και η περιοχή σου;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...