Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Diam84 said:

Καλά και θα αντέχεις να παίρνεις τις αναβαθμίσεις μια εβδομάδα αργότερα? Εγώ δεν έχω πάρει το fix 25mb και έχω σκάσει 🤪

Εννοείται πως έκανα πλάκα. Άσε που δεν νομίζω πως αυτό το  φιξ ήταν να το πάρουμε ποτέ εμείς με branded. Αν δεις και στο sammobile αυτό το έδωσε σε ευρωπαϊκό και αγγλικό.και τώρα αρχίζει σε όλα το χθεσινό. Που φαντάζομαι είναι πιο ολοκληρωμένο προφανώς .οπότε δεν μας έχει καθυστερήσει πάρα μια μέρα (και βλέπουμε) 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Μίλα με τη samsung στην Ελλάδα αυτή τα προμηθεύει και στην Κύπρο. Και μάλιστα είδα στο site ότι μπορείς να το πάρεις μέχρι και σε 36 δόσεις.

Για εξυπηρέτηση πελατών από Κύπρο

8009 4000 (χωρίς χρέωση) Γενική Υποστήριξη |24 ώρες, 7 ημέρες την εβδομάδα

Καλημερα φιλε μου ναι ομως πως θα γινει με δοσεις αφου εχω μονο πιστοτικη καρτα ; Απο αυτη την καρτα που οταν εχεις λεφτα στον λογαριασμο σου γινεται να τραβας ενω οταν δεν εχεις δεν τραβας τιποτα καταλαβες γι ποια καρτα λεω ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ccypruss000 said:

Καλημερα φιλε μου ναι ομως πως θα γινει με δοσεις αφου εχω μονο πιστοτικη καρτα ; Απο αυτη την καρτα που οταν εχεις λεφτα στον λογαριασμο σου γινεται να τραβας ενω οταν δεν εχεις δεν τραβας τιποτα καταλαβες γι ποια καρτα λεω ;

Απ' ότι περιγράφεις έχεις ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα (όχι πιστωτική), άρα δεν μπορείς να έχεις δόσεις. Καλημέρα σου

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bromonano2 said:

Ρε παιδιά εσείς με τα branded cosmote η λύση λέγεται SAMKEY. 3 ευρώ κόστος και 5 λεπτά διαδικασία. Ψαχτε το λίγο. Και μπορείτε να το κάνετε από γερμανικό, ελληνικό μέχρι και να έχει CSC από Ινδονησία.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Help!!!!!Που βρηκες credit με 3 ευρώ ?  , Απο επίσημους reseller μπορείς να αγοράσεις μόνο μεγάλα πακετα 45€ (15 credit αν θυμάμαι )

και απο το ebay , ζητάνε όλοι το iMEI της συσκευής , που φυσικά και δεν το δίνεις .

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ccypruss000 said:

Καλημερα φιλε μου ναι ομως πως θα γινει με δοσεις αφου εχω μονο πιστοτικη καρτα ; Απο αυτη την καρτα που οταν εχεις λεφτα στον λογαριασμο σου γινεται να τραβας ενω οταν δεν εχεις δεν τραβας τιποτα καταλαβες γι ποια καρτα λεω ;

Καλημέρα. Με την κάρτα που περιγράφεις πως έβαλες δόσεις στην Κύπρο; Και εφ' όσον είναι χρεωστική γιατί δε βγάζεις και μια πιστωτική, έτσι και αλλιώς βγαίνουν αμέσως. Πέραν τούτου πάρε τηλέφωνο στη Samsung και ρώτα μήπως βρεις κάποια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Πρωινη συνομιλια με εκπροσωπο της Primetel.

 

Καλημερα σας

8:50
Γειά σας! Γράψτε μας λεπτομέρειες καθώς και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας μέχρι να σας μεταφέρουμε σε εκπρόσωπο μας. Hello! Tell us more details along with a telephone number until we transfer you to an agent.
8:50
Καλημέρα σας Νικόλας ονομάζομαι , πως μπορώ να βοηθήσω;
8:52
Ονομαζομαι Μαριος η ταυτοτητα μου σχετικα με ενα samsung galaxy s22 ultra το οποιο το παραγγειλα απο τις 16/2/2022 θα ερθει τελικα η θα με ταλεπορειτε για πολυ καιρο ακομα ;
8:54
τι γινεται ; υπαρχει καποιος υπερθυνος που να παρει θεση για να μπορεσω να του μιλησω ή να λαβω αλλα μετρα ;
8:55
εχει 3 μηνες που το αναμενω και ακομα να ερθει εχουμε 20/4/2022 σημερα
8:55
ειμαι πολυ νευριασμενος με αυτη την αναμονη του κλπ και να πηγαινει απο αναβολη σε αναβολη καθε μηνα
8:56
μεταφέρω τη συνομιλία μας σε συνάδερφο που μπορεί να δει το θέμα αυτό καλή σας μέρα από μένα
8:56
Οκ εγινε
8:57
θα περιμενω
9:1
Καλημέρα Γιάννα ονομάζομαι! Απο την στιγμή που έχει γίνει η παραγγελία, μόλις θα είναι στο κατάστημα θα επικοινωνήσει μαζί σας συνάδελφος για την παραλαβή. Καταλαμβαίνω οτι υπάρχει καθυστέρηση, αλλά κι εμείς αναμένουμε με την σειρά μας τις παραλαβές απο το μεταπωλητή.
9:8
Ναι Γιαννα μου ομως καθυστερισαν παρα πολυ
9:8
απο το αναμενομενο οριο
9:9
σε ολη την ευρωπη υπαρχει εκτος απο την Κυπρο
9:9
ευχομαι πραγματικα να ερθει να το παραλαβω να ησυχασετε εσεις και να ησυχασω και εγω
9:9
μακαρι να ερθει ως την αλλη εβδομαδα
9:10
αλλα αγωνιο πραγματικα γι αυτη την καθυστεριση του
9:10
Κατανοητό. Μην ανησυχείτε απο την στιγμή που το έχετε παραγγείλει, θα έχουμε την συσκευή. Θα ενημερωθείτε ,μόλις είναι στο κατάστημα. 
9:10
Ε μα περασαν και 3 μηνες απο τοτε
9:11
που το παραγγειλα
9:11
αν ειναι να περασουν αλλο 2 με 3 μηνες τι να το κανω ;
9:11
ευχομαι να υπαρχει μια κατανοηση γι αυτη την αγωνια που περνω και εχω
9:12
Ναι φυσικά σας καταλαμβαίνω. Μακάρι να μπορούσαμε να κάναμε κάτι περαιτέρω
9:14
Να αρκισετε πιεση στον μεταπωλητη σας
9:15
τι σημαινει τι να κανετε ;
9:15
ειμαστε πελατες πληρωνουμαι εχουμε δικαιωματα
9:16
ειμαστε συνεπεις στις δοσεις μας καθε μηνα
9:16
Κατανοητό και ευχαριστώ για την ανατροφοδότηση. 
9:16
σιγουρα δεν θελετε να φτασω και ως την προστασια του καναλωτη ; γι αυτο φροντιστε να το εχω συντομα ως την επομενη εβδομαδα θα στα χερια μου
9:17
οπου θελετε βρειτε το αυτο ειναι δικο σας θεμα αγαπητη μου
9:18
απο την στιγμη που ειμαι συνεπης κυριος στις πληρωμες μου οφελεται και εσεις να κανετε περισσοτερα πραγματα
9:18
Σας ευχαριστώ, να είστε σίγουρος πως κάνουμε ότι είναι δυνατό για να εξυπηρετήσουμε και να έχουμε παραλαβές σύντομα. 
9:19
το ευχομαι το καλο που σας θελω
Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Απο που προμηθευονται τα Samsung η Κυπρος και η Ελλαδα ; Δεν συνεργαζονται ;
Τι εννοεις να τα γραψω σε ενα εμαιλ ολα οσα αυτα που λεω για να υπαρχουν και γραφτος που να το στειλω το εμαιλ αυτο δηλαδη να παει ;
Για εναλλακτικες λυσεις και με συμβολαια δοσεις δεν νομιζω να κανουνε παρα πολλοι.

Εννοώ πως θα στείλεις ένα μειλ στον προμηθευτή, στο κατάστημα από όπου έκανες την παραγγελία, στο επίσημο email του μαγαζιού και της εταιρείας, θα γράψεις με ημερομηνίες ποτέ παρήγγειλες, πόσες φορές τους έχεις κυνηγήσει και επικοινωνήσει μαζί τους για να έχεις μια ενημέρωση, τέλος πάντων θα βάλεις όλα τα facts ξεκάθαρα στο email και θα το στείλεις.

Μεσα στο μειλ θα αναφέρεις πως θα απευθυνθείς στην προστασία του καταναλωτή και θα διεκδικήσεις όλα τα νόμιμα, είτε αυτό είναι επιστροφή ποσού που έχεις πληρώσει, ακύρωση της παραγγελίας, είτε αποζημίωση για ψυχική οδύνη και ταλαιπωρία που σου προκλήθηκε.

Και θα το στείλεις. 

Edited by merkon
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, merkon said:

Εννοώ πως θα στείλεις ένα μειλ στον προμηθευτή, στο κατάστημα από όπου έκανες την παραγγελία, στο επίσημο email του μαγαζιού και της εταιρείας, θα γράψεις με ημερομηνίες ποτέ παρήγγειλες, πόσες φορές τους έχεις κυνηγήσει και επικοινωνήσει μαζί τους για να έχεις μια ενημέρωση, τέλος πάντων θα βάλεις όλα τα facts ξεκάθαρα στο email και θα το στείλεις.

Μεσα στο μειλ θα αναφέρεις πως θα απευθυνθείς στην προστασία του καταναλωτή και θα διεκδικήσεις όλα τα νόμιμα, είτε αυτό είναι επιστροφή ποσού που έχεις πληρώσει, ακύρωση της παραγγελίας, είτε αποζημίωση για ψυχική οδύνη και ταλαιπωρία που σου προκλήθηκε.

Και θα το στείλεις. 

Θα το ετοιμασω αποψε οταν σχολασω απο την δουλεια μου.

9 minutes ago, costsa41 said:

Αγαπητέ φίλε από Κύπρο σε δουλεύουν ψιλό γαζί!!! Ακριβώς τα ίδια θα σου έλεγα κι εγώ κι ας μην είμαι υπεύθυνος πωλήσεων όπως η κυρία. Έχει πιο έξυπνη η μάνα της από αυτή; Δηλαδή τίποτα δε σου είπε ουσιαστικά, ότι σου λένε εδώ και καιρό.
Email στη samsung οπωσδήποτε με αναφορά της κατάστασης. Και κοινοποίηση εκεί που το αγόρασες. Μετά βλέπεις τι θα κάνεις. Δεν πρόκειται έτσι να βγάλεις άκρη με τηλέφωνα, θα σου λένε ότι θέλουν, δηλαδή το γνωστό ποίημα μόλις παραλάβουμε θα το έχετε. Αυτό το ξέρω κι εγώ να το λέω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτο θα κανω. εχουμε ενα εμαιλ για την σαμσυνγ ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ονομαζομαι  και εχω ενα παραπονο στις 16/2/2022 εχω κανει προπαραγγελεια το samsung galaxy s22 ultra 128gb 5G απο το καταστημα της primetel στην Κυπρο με αγορα συμβολαιου φυσικα. Απο εκεινη την ημερα παιρνει παραταση η αγορα του και δεν εχει ερθει με το ιδιο ψευμα και το δουλευμα απο την ιδια την εταιρια ψηλο γαζι πως η συσκευη αναμενοταν να καταφτανε απο τους προμηθευτες της τις ακολουθες ημερομηνιες: 24/2/2022 τιποτα 10/3/2022 παλι τιποτα 31/3/2022 παλι τιποτα μετα μου ειπανε για τα μεσα του Απριλιου οπως και εχουμε τωρα και παλι τιποτα οπως φαινεται δεν ξερω αν θα φτασει στα τελη του Απριλιου αλλα χλωμο το βλεπω αυτο. Σας προσθετω και το συμβολαιο που υπογραφα πιστευοντας πως η συσκευη θα ερχοταν συμφωνα με τις ακολουθες ημερομηνιες οπως μου αναφεραν ποιο πανω. Μηπως με παραπλανησαν και δεν θα το παραλαβω ποτε απο αυτους ;Πως ειναι δυνατον να κυκλοφορει σε ολα τα καταστηματα της Ε΄λλαδας και στην Κυπρο τιποτα ; Ειναι πρωτακουστα αυτα τα πραγματα. Θα ηθελα ως samsung να παρετε θεση και να με ενημερωσετε για το τι μπορει να γινει σε μια τετοια περιπτωση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναμπούμε στο θέμα μας..μετά το χθεσινό update η συσκευή φυσάει..μέχρι και κάποια lagάκια που είχα σε κάποια apps διορθώθηκαν. Μπαταρία ίδια μου φαίνεται προς το παρόν..

Στο Good guardians ξέρουμε τι κάνει ακριβώς αυτό και αν είναι ασφαλές να το κάνουμε;

Screenshot_20220420-110310_Galaxy App Booster.jpg

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Ας ξαναμπούμε στο θέμα μας..μετά το χθεσινό update η συσκευή φυσάει..μέχρι και κάποια lagάκια που είχα σε κάποια apps διορθώθηκαν. Μπαταρία ίδια μου φαίνεται προς το παρόν..

Στο Good guardians ξέρουμε τι κάνει ακριβώς αυτό και αν είναι ασφαλές να το κάνουμε;

Screenshot_20220420-110310_Galaxy App Booster.jpg

Προχώρα άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναμπούμε στο θέμα μας..μετά το χθεσινό update η συσκευή φυσάει..μέχρι και κάποια lagάκια που είχα σε κάποια apps διορθώθηκαν. Μπαταρία ίδια μου φαίνεται προς το παρόν..
Στο Good guardians ξέρουμε τι κάνει ακριβώς αυτό και αν είναι ασφαλές να το κάνουμε;
2060804513_Screenshot_20220420-110310_GalaxyAppBooster.thumb.jpg.e005d818262369dedb84276da0481602.jpg
Το galaxy app booster είναι καλό να γίνεται μετά από κάθε αναβάθμιση. Ουσιαστικά ξανακάνει optimize τις εφαρμογές..

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimkit said:

Help!!!!!Που βρηκες credit με 3 ευρώ ?  , Απο επίσημους reseller μπορείς να αγοράσεις μόνο μεγάλα πακετα 45€ (15 credit αν θυμάμαι )

και απο το ebay , ζητάνε όλοι το iMEI της συσκευής , που φυσικά και δεν το δίνεις .

Εγώ για το δικό μου a52s αγόρασα 2 κλειδιά από eBay περιπου 12 ευρώ, imei δεν μου ζήτησε. Ουσιαστικά ένα κλειδί χρειάζεται για το csc

Την ίδια μέρα μου έστειλε κωδικούς. 

Αν θέλεις σου στέλνω με πμ τον πωλητή 

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nik187 said:

Εγώ για το δικό μου a52s αγόρασα 2 κλειδιά από eBay περιπου 12 ευρώ, imei δεν μου ζήτησε. Ουσιαστικά ένα κλειδί χρειάζεται για το csc

Την ίδια μέρα μου έστειλε κωδικούς. 

Αν θέλεις σου στέλνω με πμ τον πωλητή 

ναι στειλε μου , επισης αν σου περισευει ακομα το ενα κλειδι ,μπορω να το αγράσω απο εσενα 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 μέρες χρήσης του S22 ultra με snapdragon δυστυχώς επιβεβαίωσα για μία ακόμα φορά ότι στην ευρώπη μας πέταξαν τα σκουπίδια. 

Το αντίστοιχο καλό μοντέλο δεν παρουσιάζει κανένα από τα γνωστά προβλήματα και σε επίπεδο θερμοκρασίας, κλήσεων, δύναμης, ταχύτητας 5g , σήματος κτλ υπερτερεί κατά πολύ του ευρωπαικού σκουπιδιού που μας πλασάρουν.

Το ευρωπαικό μοντέλο το είχα από day1 οπότε είχα το απόλυτο μέτρο σύγκρισης. 

 

Κάθε χρόνο τα ίδια δυστυχώς.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-D22a34DVQw&feature=youtu.be

 

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimkit said:

ναι στειλε μου , επισης αν σου περισευει ακομα το ενα κλειδι ,μπορω να το αγράσω απο εσενα 

Το έκανα εγώ ,αλλά δεν άλλαξε το csc νομίζω πλέον δεν αλλάζει εκτός αν έκανα κάτι λάθος 

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, paolo21r said:

Το έκανα εγώ ,αλλά δεν άλλαξε το csc νομίζω πλέον δεν αλλάζει εκτός αν έκανα κάτι λάθος 

https://www.reddit.com/r/Galaxy_S20/comments/jroowl/10_step_samkey_csc_change_guide/

Αυτόν τον οδηγό ακολούθησα και δούλεψες εμένα αν στο s22 άλλαξε κάτι ή δεν δουλεύει δεν γνωρίζω

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nik187 said:

https://www.reddit.com/r/Galaxy_S20/comments/jroowl/10_step_samkey_csc_change_guide/

Αυτόν τον οδηγό ακολούθησα και δούλεψες εμένα αν στο s22 άλλαξε κάτι ή δεν δουλεύει δεν γνωρίζω

Ο οδηγός λέει ότι πρέπει να αφαιρεθεί η κάρτα sim γνωρίζει κάποιος τον λόγο για να μαθαίνουμε και εμεις οι άσχετοι??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gkp said:

Μετά από 20 μέρες χρήσης του S22 ultra με snapdragon δυστυχώς επιβεβαίωσα για μία ακόμα φορά ότι στην ευρώπη μας πέταξαν τα σκουπίδια. 

Το αντίστοιχο καλό μοντέλο δεν παρουσιάζει κανένα από τα γνωστά προβλήματα και σε επίπεδο θερμοκρασίας, κλήσεων, δύναμης, ταχύτητας 5g , σήματος κτλ υπερτερεί κατά πολύ του ευρωπαικού σκουπιδιού που μας πλασάρουν.

Το ευρωπαικό μοντέλο το είχα από day1 οπότε είχα το απόλυτο μέτρο σύγκρισης. 

 

Κάθε χρόνο τα ίδια δυστυχώς.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-D22a34DVQw&feature=youtu.be

 

Βαριές κουβέντες όταν αναφέρεσαι για την συσκευή  λέγοντας "σκουπίδια " όχι ότι με νοιάζει ή στεναχωριέμαι αλλά όσα παιδιά έχουν αγοράσει την συσκευή με exynos δεν έχουν τέτοια άποψη ούτε έχουν αντιμετώπιση θέματα σαν τα δικά σου.  

1 hour ago, gkp said:

Μετά από 20 μέρες χρήσης του S22 ultra με snapdragon δυστυχώς επιβεβαίωσα για μία ακόμα φορά ότι στην ευρώπη μας πέταξαν τα σκουπίδια. 

Το αντίστοιχο καλό μοντέλο δεν παρουσιάζει κανένα από τα γνωστά προβλήματα και σε επίπεδο θερμοκρασίας, κλήσεων, δύναμης, ταχύτητας 5g , σήματος κτλ υπερτερεί κατά πολύ του ευρωπαικού σκουπιδιού που μας πλασάρουν.

Το ευρωπαικό μοντέλο το είχα από day1 οπότε είχα το απόλυτο μέτρο σύγκρισης. 

 

Κάθε χρόνο τα ίδια δυστυχώς.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-D22a34DVQw&feature=youtu.be

 

Βαριές κουβέντες όταν αναφέρεσαι για την συσκευή  λέγοντας "σκουπίδια " όχι ότι με νοιάζει ή στεναχωριέμαι αλλά όσα παιδιά έχουν αγοράσει την συσκευή με exynos δεν έχουν τέτοια άποψη ούτε έχουν αντιμετώπιση θέματα σαν τα δικά σου.  

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει εξαφανιστεί κάθε  αργοπορία στο άνοιγμα ειδικά στην κάμερα και   εναλλαγές στο ζουμ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paolo21r said:

Το έκανα εγώ ,αλλά δεν άλλαξε το csc νομίζω πλέον δεν αλλάζει εκτός αν έκανα κάτι λάθος 

Μέσω odin δεν γινεται πλεόν .

Εκανες την διαδικασια μέσω SamKey και δεν άλλαξε  ? ΄

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dimkit said:

Μέσω odin δεν γινεται πλεόν .

Εκανες την διαδικασια μέσω SamKey και δεν άλλαξε  ? ΄

Ναι μέσω samkey αλλά δεν είχα βγάλει την κάρτα sim που διάβασα πιο πανω

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουν unbranded  

Στης πληροφορίες Λογισμικού \Εκδοση λογισμικ. παροχεά υπηρεσιών σας βγάζει EUX/EUR ? 

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimkit said:

Όσοι εχουν unbranded  

Στης πληροφορίες Λογισμικού \Εκδοση λογισμικ. παροχεά υπηρεσιών σας βγάζει EUX/EUR ? 

 

 

image.png

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...