Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Η μπαταρία είναι άψογη. Με όλα ανοικτά και μια γραμμή σήμα, 5 ωρες SOT, 23 ώρες.  
Μια χαρά είναι η μπαταρία άλλα όχι και άψογη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μια απορία που την έχω καιρό... Είναι και σε εσάς το Snapchat τόσο ελεεινά αργό; Κάθε φορά που φορτώνω τα φίλτρα η συσκευή λαγκάρει απίστευτα για αρκετά δευτερόλεπτα και ακόμα και αφού φορτώσει τα φίλτρα, το βίντεο προχωράει πολύ πολύ αργά. Είναι μόνο σε μένα ή το αντιμετωπίζετε και οι υπόλοιποι; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikolasn80 said:

 καινούριο update 485 mb ήρθε και σε μένα 

Φίλε μου μπορείς να μου πεις αν το τηλέφωνό σου έχει το firmware της cosmote

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Κατέβασε από το play το one hand operation https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=el&gl=US και θα σε βολέψει πάρα πολύ. Έχει παραμετροποίηση και χρησιμοποιείς τις πλευρές της οθόνης για πολλές λειτουργίες. Προσωπικά τα gestures που έχει το τηλέφωνο τα χρησιμοποιώ πολύ σπάνια.

Φίλε μου το κατέβασα φαίνεται πολύ χρήσιμο.

Εσείς ρε παιδιά πως τα  έχετε ρυθμίσει τα πλαϊνά ;

Εντυπωσιακό !

6 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Κατέβασε από το play το one hand operation https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=el&gl=US και θα σε βολέψει πάρα πολύ. Έχει παραμετροποίηση και χρησιμοποιείς τις πλευρές της οθόνης για πολλές λειτουργίες. Προσωπικά τα gestures που έχει το τηλέφωνο τα χρησιμοποιώ πολύ σπάνια.

Το κατέβασα υπέροχο πραγματικά εντυπωσιακό.

Πώς έχεις ρυθμίσει εσύ τα πλαϊνά ;Τι έχεις βάλει να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PIT said:

Φίλε μου μπορείς να μου πεις αν το τηλέφωνό σου έχει το firmware της cosmote

Όχι δεν είναι cosmote

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Εφαρμογή της samsung είναι που το βρίσκεις και στο good lock αλλά μπες στο galaxy store και κατέβασέ το. Υπάρχει ολοκληρωμένο εκεί.  Δίνει πολλές πληροφορίες για το κινητό. και 

Εγώ το Guardians δεν το βρίσκω.

Επίσης δεν έχω κατεβάσει το Good lock δεν έχω ιδέα τι κάνει.

Επίσης τα SMS γιατί ελληνικά δεν μπορείς να γράψεις μικρά γράμματα;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Niman72 said:

Φίλε μου το κατέβασα φαίνεται πολύ χρήσιμο.

Εσείς ρε παιδιά πως τα  έχετε ρυθμίσει τα πλαϊνά ;

Εντυπωσιακό !

Το κατέβασα υπέροχο πραγματικά εντυπωσιακό.

Πώς έχεις ρυθμίσει εσύ τα πλαϊνά ;Τι έχεις βάλει να κάνει;

Αυτά βολεύουν εμένα αλλά έχει και άλλες επιλογές σύμφωνα με τις ανάγκες του καθενός. 

Ψάχτο λίγο και βάλε ότι σε καλύπτει.

171883814_2022-04-1919_31_41.thumb.jpg.1a732830e59d9e831f3e580994d8ef4b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και η ιστορια συνεχιζεται.
Τηλεφωνο λοιπον σημερα στο 133 που ειναι η primetel τους λεω αν δεν μου φερετε την συσκευη μου ως την ερχομενη εβδομαδα θα σας καταγγειλω για την ολη ταλεπορια που υποστω εξαιτια σας στον κυπριακο συνδεσμο καταναλωτων. Ουτε ιδρωσε το αυτη τους να φοβηθουνε λιγο μου ειπαν σας καταλαβαινω εχετε δικαιο να ειστε τοσο θυμωμενος μαζι μας με τις καθυστερισεις κλπ εκανα αναφορα στο καταστημα οπου θα σας τηλεφωνησει το αργοτερο αν οχι αυριο μεαυριο ο υπερθυνος του καταστηματος. Παραλληλα το εκανα παραγγελεια και απο την CYTA οπου και η Cyta μου ειπε δεν γνωριζουμε ποτε θα το εχουμε διαθεσιμο ειναι αγνωστο μακαρι ομως να ερθει τον Μαιο για να το παραλαβετε. Εχω τωρα ενα samsung galaxy s22 plus εδω αν σας ενδιαφερει. Τους ειπα οχι θα αναμενω το ultra γιατι να παρω κατι αλλο που δεν με ενδιαφερει καν ; Μου ειπαν οκ οπως θελετε κυριε.
Στην χειροτερη περιπτωση θα παω στο Plus παιδια να ησυχασω και κανει καταντησε κουραστικο ολο αυτο μα τον θεον.
Αληθεια υπαρχει οντως ετσι θεμα με την παραγωγη του που κλεινουν ορισμενα εργοστασια και υπαρχει και lockdown σε καποιες χωρες ; Τοσο πολυ ειναι το κακο ; Χαλας το κακο δηλαδη.
Αγορασα σημερα τον φορτιστη 45w power adaptor θα δω διαφορα στην φορτιση της μπαταριας οταν με το καλο το παρω ; Εχω και τον 35w power adaptor.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Niman72 said:

Επίσης δεν έχω κατεβάσει το Good lock δεν έχω ιδέα τι κάνει.

Είναι μια εφαρμογή που προσθέτεις διάφορα modules και σου κάνει τη ζωή ποιο εύκολη. Στην περιοχή μας όμως δε δουλεύει και θέλει διαδικασία για να λειτουργήσει. Μπορείς όμως να κατεβάσεις από το play store το NiceLock και το Nicelock Downloader που κάνει την ίδια δουλειά με τα ίδια modules. Επίσης, κάποια modules είναι διαθέσιμα στο play και δουλεύουν αυτόνομα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3&hl=el&gl=US

https://apkcombo.com/nicelock-downloader-companion/com.bluehorizonapps.nicelock3.downloadercompanion/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad

Ψάχτο λίγο και θα σε βολέψει σε πολλά.

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω κι εγώ με την προσφορά του Γερμανού. 

Κάποια ιδέα για θήκη που να έχει ελαφρώς υπερυψωμένες τις άκρες για προστασία από πτώση σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι)? 

Κι αν δίνει κάποιος τις δικές του ας στείλει pm. 

Ευχαριστώ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ccypruss000 said:

Και η ιστορια συνεχιζεται.
Τηλεφωνο λοιπον σημερα στο 133 που ειναι η primetel τους λεω αν δεν μου φερετε την συσκευη μου ως την ερχομενη εβδομαδα θα σας καταγγειλω για την ολη ταλεπορια που υποστω εξαιτια σας στον κυπριακο συνδεσμο καταναλωτων. Ουτε ιδρωσε το αυτη τους να φοβηθουνε λιγο μου ειπαν σας καταλαβαινω εχετε δικαιο να ειστε τοσο θυμωμενος μαζι μας με τις καθυστερισεις κλπ εκανα αναφορα στο καταστημα οπου θα σας τηλεφωνησει το αργοτερο αν οχι αυριο μεαυριο ο υπερθυνος του καταστηματος. Παραλληλα το εκανα παραγγελεια και απο την CYTA οπου και η Cyta μου ειπε δεν γνωριζουμε ποτε θα το εχουμε διαθεσιμο ειναι αγνωστο μακαρι ομως να ερθει τον Μαιο για να το παραλαβετε. Εχω τωρα ενα samsung galaxy s22 plus εδω αν σας ενδιαφερει. Τους ειπα οχι θα αναμενω το ultra γιατι να παρω κατι αλλο που δεν με ενδιαφερει καν ; Μου ειπαν οκ οπως θελετε κυριε.
Στην χειροτερη περιπτωση θα παω στο Plus παιδια να ησυχασω και κανει καταντησε κουραστικο ολο αυτο μα τον θεον.
Αληθεια υπαρχει οντως ετσι θεμα με την παραγωγη του που κλεινουν ορισμενα εργοστασια και υπαρχει και lockdown σε καποιες χωρες ; Τοσο πολυ ειναι το κακο ; Χαλας το κακο δηλαδη.
Αγορασα σημερα τον φορτιστη 45w power adaptor θα δω διαφορα στην φορτιση της μπαταριας οταν με το καλο το παρω ; Εχω και τον 35w power adaptor.

Γιατί δεν κοιτάς να το πάρεις από Ελλάδα που είναι διαθέσιμο; Βέβαια, δεν ξέρω αν μπορείς να το πάρεις με δόσεις όπως έχεις γράψει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Anlibafojo said:

Γιατί δεν κοιτάς να το πάρεις από Ελλάδα που είναι διαθέσιμο; Βέβαια, δεν ξέρω αν μπορείς να το πάρεις με δόσεις όπως έχεις γράψει.

Μα πως ειναι δυνατον αυτο αδελφε μου ; Να ειναι διαθεσιμο Ελλαδα και να μην ειναι διαθεσιμο στην Κυπρο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ccypruss000 said:

Μα πως ειναι δυνατον αυτο αδελφε μου ; Να ειναι διαθεσιμο Ελλαδα και να μην ειναι διαθεσιμο στην Κυπρο ;

Τα περισσότερα καταστήματα πλέον το έχουν κανονικά διαθέσιμο κυρίως σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Κι όμως είναι!! Άνθρωποι το παίρνουν σε λίγες μέρες ,από την παραγγελία τους. Εμείς το πήραμε 3 Μαρτίου. Στο είχα πει τότε που περίμενες κι εγώ. 

Απαραδεχτη η Samsung !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ccypruss000 said:

Και η ιστορια συνεχιζεται.
Τηλεφωνο λοιπον σημερα στο 133 που ειναι η primetel τους λεω αν δεν μου φερετε την συσκευη μου ως την ερχομενη εβδομαδα θα σας καταγγειλω για την ολη ταλεπορια που υποστω εξαιτια σας στον κυπριακο συνδεσμο καταναλωτων. Ουτε ιδρωσε το αυτη τους να φοβηθουνε λιγο μου ειπαν σας καταλαβαινω εχετε δικαιο να ειστε τοσο θυμωμενος μαζι μας με τις καθυστερισεις κλπ εκανα αναφορα στο καταστημα οπου θα σας τηλεφωνησει το αργοτερο αν οχι αυριο μεαυριο ο υπερθυνος του καταστηματος. Παραλληλα το εκανα παραγγελεια και απο την CYTA οπου και η Cyta μου ειπε δεν γνωριζουμε ποτε θα το εχουμε διαθεσιμο ειναι αγνωστο μακαρι ομως να ερθει τον Μαιο για να το παραλαβετε. Εχω τωρα ενα samsung galaxy s22 plus εδω αν σας ενδιαφερει. Τους ειπα οχι θα αναμενω το ultra γιατι να παρω κατι αλλο που δεν με ενδιαφερει καν ; Μου ειπαν οκ οπως θελετε κυριε.
Στην χειροτερη περιπτωση θα παω στο Plus παιδια να ησυχασω και κανει καταντησε κουραστικο ολο αυτο μα τον θεον.
Αληθεια υπαρχει οντως ετσι θεμα με την παραγωγη του που κλεινουν ορισμενα εργοστασια και υπαρχει και lockdown σε καποιες χωρες ; Τοσο πολυ ειναι το κακο ; Χαλας το κακο δηλαδη.
Αγορασα σημερα τον φορτιστη 45w power adaptor θα δω διαφορα στην φορτιση της μπαταριας οταν με το καλο το παρω ; Εχω και τον 35w power adaptor.

Και Ελλάδα και Αγγλία που γνωρίζω από πρώτο χέρι υπάρχει διαθέσιμο, μη σου πω και ετοιμοπαράδοτο κιόλας! Δεν θα ιδρώσει το αυτί τους παρά μόνο εάν τους κάνεις παράπονα και τους απειλήσεις ότι θα τους καταγγείλεις γραπτά μέσω e-mail έτσι ώστε να υπάρχει γραφτεί απόδειξη για όλα όσα λες. Δοκίμασέ το και αυτό και βλέπεις. Καλό θα ήταν πιθανόν να ξεκινήσεις να κοιτάς και για εναλλακτικές λύσεις, απο που αλλού θα μπορούσες να το πάρεις κλπ. Για παραμύθια το κόβω οσα σου λένε όταν υπάρχει διαθέσιμη η συσκευή σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ccypruss000 said:

Απαραδεχτη η Samsung !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εκτιμώ ότι δε φταίει η samsung αλλά ο εισαγωγέας και ίσως να μην υπάρχει ζήτηση στο 512 και να μην τον συμφέρει να φέρει 1 - 2 κομμάτια. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, merkon said:

Και Ελλάδα και Αγγλία που γνωρίζω από πρώτο χέρι υπάρχει διαθέσιμο, μη σου πω και ετοιμοπαράδοτο κιόλας! Δεν θα ιδρώσει το αυτί τους παρά μόνο εάν τους κάνεις παράπονα και τους απειλήσεις ότι θα τους καταγγείλεις γραπτά μέσω e-mail έτσι ώστε να υπάρχει γραφτεί απόδειξη για όλα όσα λες. Δοκίμασέ το και αυτό και βλέπεις. Καλό θα ήταν πιθανόν να ξεκινήσεις να κοιτάς και για εναλλακτικές λύσεις, απο που αλλού θα μπορούσες να το πάρεις κλπ. Για παραμύθια το κόβω οσα σου λένε όταν υπάρχει διαθέσιμη η συσκευή σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη.

Απο που προμηθευονται τα Samsung η Κυπρος και η Ελλαδα ; Δεν συνεργαζονται ;
Τι εννοεις να τα γραψω σε ενα εμαιλ ολα οσα αυτα που λεω για να υπαρχουν και γραφτος που να το στειλω το εμαιλ αυτο δηλαδη να παει ;
Για εναλλακτικες λυσεις και με συμβολαια δοσεις δεν νομιζω να κανουνε παρα πολλοι.

3 minutes ago, Anlibafojo said:

Εκτιμώ ότι δε φταίει η samsung αλλά ο εισαγωγέας και ίσως να μην υπάρχει ζήτηση στο 512 και να μην τον συμφέρει να φέρει 1 - 2 κομμάτια. 

128GB - 256GB

382539411_2.thumb.PNG.fade7afd33e8cee7a5231a41ff6d91db.PNG

 

https://www.cyta.com.cy/cyta-devices/samsung-galaxy-s22-ultra?OrderSN=zz7271&ProductSN=1000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Anlibafojo said:

Εκτιμώ ότι δε φταίει η samsung αλλά ο εισαγωγέας και ίσως να μην υπάρχει ζήτηση στο 512 και να μην τον συμφέρει να φέρει 1 - 2 κομμάτια. 

Εγώ πάντως παρήγγειλα χθες το 512 και αύριο παραλαμβάνω. 

Από Γερμανός με προσφορά. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ccypruss000 said:

Απο που προμηθευονται τα Samsung η Κυπρος και η Ελλαδα ; Δεν συνεργαζονται ;
Τι εννοεις να τα γραψω σε ενα εμαιλ ολα οσα αυτα που λεω για να υπαρχουν και γραφτος που να το στειλω το εμαιλ αυτο δηλαδη να παει ;
Για εναλλακτικες λυσεις και με συμβολαια δοσεις δεν νομιζω να κανουνε παρα πολλοι.

 

 

 

Μίλα με τη samsung στην Ελλάδα αυτή τα προμηθεύει και στην Κύπρο. Και μάλιστα είδα στο site ότι μπορείς να το πάρεις μέχρι και σε 36 δόσεις.

Για εξυπηρέτηση πελατών από Κύπρο

8009 4000 (χωρίς χρέωση) Γενική Υποστήριξη |24 ώρες, 7 ημέρες την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα χθες το 512 και αύριο παραλαμβάνω. 
Από Γερμανός με προσφορά. 
Μην τα γράφεις έτσι αυτα! Θα βγει ο γνωστός-άγνωστος, άσχετος με τα samsung και θα σου πει είναι καλύτερα από best price.
Εγώ έγραψα την προσφορά από Γερμανό όταν την είδα και κατάλαβα ότι δεν πρέπει να γράφουμε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pank said:

Μην τα γράφεις έτσι αυτα! Θα βγει ο γνωστός-άγνωστος, άσχετος με τα samsung και θα σου πει είναι καλύτερα από best price.
Εγώ έγραψα την προσφορά από Γερμανό όταν την είδα και κατάλαβα ότι δεν πρέπει να γράφουμε τίποτα.

Καλά και θα αντέχεις να παίρνεις τις αναβαθμίσεις μια εβδομάδα αργότερα? Εγώ δεν έχω πάρει το fix 25mb και έχω σκάσει 🤪

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pank said:

Μην τα γράφεις έτσι αυτα! Θα βγει ο γνωστός-άγνωστος, άσχετος με τα samsung και θα σου πει είναι καλύτερα από best price.
Εγώ έγραψα την προσφορά από Γερμανό όταν την είδα και κατάλαβα ότι δεν πρέπει να γράφουμε τίποτα.

Έχω χάσει επεισόδια.... :lol:

Πάντως και το s20u που είχα από Γερμανό, δεν αργούσε στις ενημερώσεις. Ούτε το Note 20u από άλλη γνωστή αλυσίδα. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς με τα branded cosmote η λύση λέγεται SAMKEY. 3 ευρώ κόστος και 5 λεπτά διαδικασία. Ψαχτε το λίγο. Και μπορείτε να το κάνετε από γερμανικό, ελληνικό μέχρι και να έχει CSC από Ινδονησία.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...