Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εάν δεν ενδιαφέρει κανέναν η έκδοση με Snap (και πως μπορείς να τον αποκτήσεις, μπαταρίες, θερμοκρασίες κλπ), δεσμεύομαι να μη ξαναποσταρω τίποτα σε αυτό το thread.
Μπορείς να συνεχίσεις να ποστάρεις, μη νιώθω μόνος με τον Snap εδώ στα ξένα! :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια εβδομάδα μετά την κυκλοφορία στο update για τα modem, άφαντα από τους χρήστες της Cosmote.

Μίλησα με τη Samsung. Η απάντηση κασετόφωνο, πρέπει να περιμένω. Δεν ξέρουν πόσο. 

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Dark_Lord said:

έκανες μετρήσεις θερμοκρασίας κ.λπ. ή απλώς ένιωθες "καυτή" τη συσκευή? μου κάνει εντύπωση γιατί πέρασαν και από τα δικά μου χέρια δύο συσκευές ως τώρα (η μία με θέμα μάλιστα) και οι 2 ήταν οι πιο κρύες συσκευές που έχω δουλέψει στη ζωή μου. Επίσης πουθενά δεν έχω δει σε συγκριτικό να υπερτερεί (και μάλιστα σημαντικά) σε θερμοκρασία ο snapdragon. Προφανώς για να το λες το είχες και σε ενόχλησε αλλά ειλικρινά εμένα καμία συσκευή δε μου ανέβασε θερμοκρασία ακόμη και μετά από απανωτά benchmarks στο 3dmark.

Καλημέρα! Όχι δεν έκανα μετρήσεις το ενοιωθα στο χερι μου να ανάβει μετά από 3-4 λεπτά χρήσης (όχι παιχνίδια!). Αντίθετα με την συσκευή 888 όλα παγωμενα ότι και να κάνω.

Τα ίδιο αντιμετωπίζω και με την τωρινή συσκευή - ίσως σε μικρότερο βαθμο αλλά και πάλι ενοχλεί.

Ας το αφήσουμε εδώ όλο αυτό μιας και δεν ενδιαφέρει αρκετό κόσμο. Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει PM.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές από τηλέφωνο σε τηλέφωνο. Ειδικά για τη θερμοκρασία συμφωνώ με το Βασίλη. Ποτέ δεν το ένιωσα ζεστό!! Φυσικά αν κάποιος κάνει πλοήγηση στο αυτοκίνητο ή του έχει διάφορα ανοιχτά ή χρησιμοποιεί την κάμερα για κάνα μισάωρο είναι λογικό να ανεβάσει κάποια θερμοκρασία. Επειδή το παρακολουθώ ποτέ δεν έχει ανεβάσει θερμοκρασία πέρα από το επιθυμητό. Μόνο μια φορά που ο γιος έπαιζε ένα παιχνίδι από αυτά που σκοτώνει ο ένας τον άλλον για πάνω από μισή ώρα το έπιασα και ήταν λίγο ζεστό, αλλά άνοιξα το guardians και δεν είδα κάτι το μεμπτό. Θα δούμε το καλοκαίρι. Αλλά αν πάρω παράδειγμα το 21 μια χαρά θα είναι κι αυτό τους καλοκαιρινούς μήνες. 

Η μοναδική φορά που ζεστάθηκε αρκετά ήταν μια μέρα που είχα βγει στην αυλή και παρατηρούσα για περίπου μισή ώρα την οθόνη πως ανταποκρίνεται κάτω από έντονο ήλιο. Ε! Εκεί ζεστάθηκε αρκετά όχι όμως να μην μπορείς να το κρατήσεις στα χέρια σου και μόλις το απομάκρυνα από την απ' ευθείας έκθεση στον ήλιο σε δύο λεπτά περίπου είχε επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα. Επίσης, ο φίλος που αναφέρθηκε σε υψηλές θερμοκρασίες σε κάποιο πόστ ανέφερε ως υψηλή θερμοκρασία τους 36°C που είναι ίδια με αυτή του σώματος μου φαίνεται κάπως υπερβολικό.

Και μια απορία. Το guardians τι είναι και τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κάποιος το memory guardian ας βοηθήσει.αν επιλέξω clean σε ότι είναι τσεκαρισμενο σβήνει τις εφαρμογές;κάνει απεγκατασταση;

19-Απρ-2022-11-34-57.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Εφαρμογή της samsung είναι που το βρίσκεις και στο good lock αλλά μπες στο galaxy store και κατέβασέ το. Υπάρχει ολοκληρωμένο εκεί.  Δίνει πολλές πληροφορίες για το κινητό. και δυνατότητες. 

Ενδιαφέρον φαίνεται. Είναι όλα τα modules που έχει το ίδιο χρήσιμα;

Link to comment
Share on other sites

όταν χρησιμοποιω τα gestures και σέρνω το δάχτυλο από κάτω κατω που είναι η οριζόντια γραμμή προς τα πάνω για να πάει στην home screen αμέσως μετά εάν βιαστώ και πατήσω ένα εικονίδιο μιας εφαρμογής στο dock ανοίγει άλλη! άσχετη. εάν κανοντας το gesture περιμένω μετά ένα δευτερόλεπτο τότε οκ ανοίγει την εφαρμογή της οποίας το εικονίδιο πάτησα στο dock. εάν το κάνω γρήγορα ανοίγει αλλά αντί άλλων

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

όταν χρησιμοποιω τα gestures και σέρνω το δάχτυλο από κάτω κατω που είναι η οριζόντια γραμμή προς τα πάνω για να πάει στην home screen αμέσως μετά εάν βιαστώ και πατήσω ένα εικονίδιο μιας εφαρμογής στο dock ανοίγει άλλη! άσχετη. εάν κανοντας το gesture περιμένω μετά ένα δευτερόλεπτο τότε οκ ανοίγει την εφαρμογή της οποίας το εικονίδιο πάτησα στο dock. εάν το κάνω γρήγορα ανοίγει αλλά αντί άλλων

Κατέβασε από το play το one hand operation https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=el&gl=US και θα σε βολέψει πάρα πολύ. Έχει παραμετροποίηση και χρησιμοποιείς τις πλευρές της οθόνης για πολλές λειτουργίες. Προσωπικά τα gestures που έχει το τηλέφωνο τα χρησιμοποιώ πολύ σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, costsa41 said:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ η μπαταρία του!!!!! 1 μέρα και μια ώρα 5,30 οθόνη στο 35% . 

Διαβαζοντας το thread απο την αρχη του και εχοντας την συσκευη απο 2 Μαρτιου, νομιζω πως εισαι ο μονος με τοσο καλα στατιστικα μπαταριας....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, merkon said:

Διαβαζοντας το thread απο την αρχη του και εχοντας την συσκευη απο 2 Μαρτιου, νομιζω πως εισαι ο μονος με τοσο καλα στατιστικα μπαταριας....

και εγω εχω πολυ καλα στατιστικα μπαταριας και ας έχω συνδεδεμενες 2-3 συσκευες bluetooth,4 email,ιντερνετικο τηλεφωνο και περιπου 1,5 ωρα ομιλία την ημέρα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, merkon said:

Διαβαζοντας το thread απο την αρχη του και εχοντας την συσκευη απο 2 Μαρτιου, νομιζω πως εισαι ο μονος με τοσο καλα στατιστικα μπαταριας....

αυτό το πιστεύω και εγώ αλλά λόγω εξωγενών παραγόντων. 'Οταν ήμουν και εγώ σπίτι ή σε περιοχή με καλή κάλυψη δικτύου, είχα 6 ώρες sot χαλαρά. Τις τελευταίες ημέρες (και σήμερα) , επειδή έχω κάκιστο σήμα στη δουλειά, και με απενεργοποιημένο το 5g έχω 1,5 ώρα sot με 8 ώρες συνολική λειτουργία και είμαι ήδη στο 55%....

1 minute ago, arxontas2323 said:

και εγω εχω πολυ καλα στατιστικα μπαταριας και ας έχω συνδεδεμενες 2-3 συσκευες bluetooth,4 email,ιντερνετικο τηλεφωνο και περιπου 1,5 ωρα ομιλία την ημέρα...

τι sot έχεις δηλαδή και με τι χρήση?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dark_Lord said:

αυτό το πιστεύω και εγώ αλλά λόγω εξωγενών παραγόντων. 'Οταν ήμουν και εγώ σπίτι ή σε περιοχή με καλή κάλυψη δικτύου, είχα 6 ώρες sot χαλαρά. Τις τελευταίες ημέρες (και σήμερα) , επειδή έχω κάκιστο σήμα στη δουλειά, και με απενεργοποιημένο το 5g έχω 1,5 ώρα sot με 8 ώρες συνολική λειτουργία και είμαι ήδη στο 55%....

τι sot έχεις δηλαδή και με τι χρήση?

την χρήση την έγραψα στο περίπου...το φορτίζω μεχρι 85% και το βράδυ έχω ενα 15-20% συνήθως και 4,5 ώρες οθόνη περίπου(περίπου γιατι δεν φορτίζει 100% ωστε να μηδενίσει εκτός απο κάποιες μέρες που το πάω 100%)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

το facebook πάντως ακόμα και μετά από επανεγκατάσταση εξακολοθεί και τρώει 10-15% σε ημερήσια βάση

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Όπως βλέπεις δεν είμαι ο μόνος. Αλλά είμαι από τους λίγους που, κατά καιρούς, έχει ανεβάσει στατιστικά μπαταρίας. Δηλαδή όχι λόγια μόνο .......

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προς θεου, δεν ειπα οτι ειναι μονο λογια, καθως οντως εχω δει τα screenshots. Απλα μου κανει πολυ εντυπωση, εγω μετα βιας ειμαι 4 ωρες χρηση....
Με στο S21 Ultra ειχα ευκολα 5.30 ωρες χωρις προσπαθεια καν και με ολα ανοιχτα, ενω τωρα περιοριζω αρκετα πραγματα, Bluetooth μονο οταν το χρειαζομαι, 5G κλειστο και λειτουργω με 4G κλπ...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, merkon said:

Διαβαζοντας το thread απο την αρχη του και εχοντας την συσκευη απο 2 Μαρτιου, νομιζω πως εισαι ο μονος με τοσο καλα στατιστικα μπαταριας....

Η μπαταρία είναι άψογη. Με όλα ανοικτά και μια γραμμή σήμα, 5 ωρες SOT, 23 ώρες.  

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, costsa41 said:

Όπως βλέπεις δεν είμαι ο μόνος. Αλλά είμαι από τους λίγους που, κατά καιρούς, έχει ανεβάσει στατιστικά μπαταρίας. Δηλαδή όχι λόγια μόνο .......

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χθεσινό και το παράδοξο είχα δύο γραμμές σήμα(το λες και θαύμα).

136322886_2022-04-1823_22_37.thumb.jpg.c535a1d63ea313e0107c4be42ce56e21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντοτε τρελό drain των Google Services, δεν το φτιάχνει τίποτα απολύτως...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gabriel66 said:

Έσκασε νέα αναβάθμιση!863df1ed04ece53ccf41d11202e9d744.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σχεδόν μισό γκίγκα,  μεγαλούτσικη,  για να δούμε.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Σε αντίθεση, με το 21 είχα λίγο χειρότερους χρόνους από αυτό. Τα παιδιά παραπάνω εξήγησαν πολλά πράγματα. Η μπαταρία καταναλώνεται με ενεργοβόρα παιχνίδια και φυσικά το σήμα παίζει σπουδαίο ρόλο ,όπως και το στήσιμο του τηλεφώνου και τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί κάποιος .Παρακολούθησε μήπως κάτι στην τρώει τη μπαταρία. Εγώ έχω και ρολόι 24 ώρες με σύνδεση ,άρα BT συνέχεια ανοιχτό. Φυσικά όλα ανοιχτά δύο emails , μόνο η οθόνη ξυπνάει με ταπ. Όλες ανοιχτές τις ειδοποιήσεις. ,

Παιχνιδια δε παιζω, ποτε, καθολου.
BT εχω ανοιχτο οταν χρειαζομαι να συνδεσω ακουστικα για ομιλια.
Χρησιμοποιω δεδομενα απο τις 8 το πρωι εως τις 4 το απογευμα και μετα μονο WiFi.

Απο εφαρμογες τρεχω πολυ messenger, instagram, whatsapp, samsung browser.
Αυτη την στιγμη ειμαι με 5G, σημα που κυμαινεται μεταξυ 2 και 3 γραμμων, οθονη 1h 48m και 8h 5m χρηση απο την τελευταια φορτιση. Μπαταρια στο 63%.

Δεν ξερω τι αλλο να κανω καλυτερο για να ανεβουν λιγο οι χρονοι μου...
 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, merkon said:

Παιχνιδια δε παιζω, ποτε, καθολου.
BT εχω ανοιχτο οταν χρειαζομαι να συνδεσω ακουστικα για ομιλια.
Χρησιμοποιω δεδομενα απο τις 8 το πρωι εως τις 4 το απογευμα και μετα μονο WiFi.

Απο εφαρμογες τρεχω πολυ messenger, instagram, whatsapp, samsung browser.
Αυτη την στιγμη ειμαι με 5G, σημα που κυμαινεται μεταξυ 2 και 3 γραμμων, οθονη 1h 48m και 8h 5m χρηση απο την τελευταια φορτιση. Μπαταρια στο 63%.

Δεν ξερω τι αλλο να κανω καλυτερο για να ανεβουν λιγο οι χρονοι μου...
 

Δοκίμασε να σβησεις το 5g και να το γυρίσεις(δεν ακούστηκε και πολυ καλα αυτό 😂) σε 4g!!

 

36 minutes ago, Diam84 said:

Cosmote  ακόμα ούτε το fix.ε μάλλον θα έρθει μια και καλή 

Και εμενα ετσι μου φαίνεται,θα τα πάρουμε ολα μαζί τα update!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

 καινούριο update 485 mb ήρθε και σε μένα 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν ενδιαφέρει κανέναν η έκδοση με Snap (και πως μπορείς να τον αποκτήσεις, μπαταρίες, θερμοκρασίες κλπ), δεσμεύομαι να μη ξαναποσταρω τίποτα σε αυτό το thread.
Προσωπικά μ' ενδιαφέρουν όλα τα παραπάνω, αν θες συνέχισε να ποστάρεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...