Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

το τηλ.πλεον ειναι κορυφαιο 

εξαιρετικη οθονη γρηγορο πολυκαλη καμερα η μπαταρια για μενα ειναι αρκετη για αυτο που κανω και οσο θα προχωραει θα σταθεροποειται

το μονο που εχω ειναι τα google services που ειναι σταθερα στις πρωτες θεσεις

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, nikolasn80 said:

το τηλ.πλεον ειναι κορυφαιο 

εξαιρετικη οθονη γρηγορο πολυκαλη καμερα η μπαταρια για μενα ειναι αρκετη για αυτο που κανω και οσο θα προχωραει θα σταθεροποειται

το μονο που εχω ειναι τα google services που ειναι σταθερα στις πρωτες θεσεις

θα πεσουν και αυτα σιγα σιγα στις τελευταιες θεσεις κανε και καμια επανεκιννηση..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, domigr said:

θα πεσουν και αυτα σιγα σιγα στις τελευταιες θεσεις κανε και καμια επανεκιννηση..

Μια επανεκκίνηση έχω κάνει εδώ και πάνω από μήνα και χωρίς λόγο. Σφαίρα όλα απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, domigr said:

Οτι εχουμε πει.. Ενεργοποιημενο volte tel (να στο δειχνει ενεργοποιημενο διπλα απο το σημα του κινητου) και wifi call

Επειδη εχεις vodafone οπως βλεπω για να καταλαβεις οτι ειναι ενεργοποιημενο το volte tel πλοηγησου στο ιντερνετ ενω κανεις κληση με ανοιχτα data για να δεις οτι εισαι οκ

Κάνω κλήση κι έχω κανονικά ίντερνετ. Άρα είναι ενεργοποιημένο. Δεν μου το δείχνει πάντως δίπλα από το σήμα.

Τον πρώτο καιρό δεν μου το έκανε. Για αυτό απορώ.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=bR3-ZZx0pg4

πάλι μπροστά ο exynos, με νίκη 6-4 στα σημεία. Ειδικά στο multitasking νικάει κατά κράτος. Κατά τα άλλα κάποιοι επιμένουν ακόμα για σάπιο τσιπάκι

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dark_Lord said:

https://www.youtube.com/watch?v=bR3-ZZx0pg4

πάλι μπροστά ο exynos, με νίκη 6-4 στα σημεία. Ειδικά στο multitasking νικάει κατά κράτος. Κατά τα άλλα κάποιοι επιμένουν ακόμα για σάπιο τσιπάκι

Αγαπητέ μου δεν μπορώ να καταλάβω τόσα χρόνια (γενικά και όχι ειδικά και δεν αφορά εσένα) τι νόημα έχει να καθόμαστε και να σχολιάζουμε κάτι που άλλοι θεωρούν καλύτερο από αυτό που έχουμε. Με εξαίρεση το να κάνεις μια αγορά από την ίδια περιοχή λόγω αγνοία και να την πατήσεις το να γκρινιάζουμε (όχι εσύ το τονίζω και πάλι) για κάτι που έχουν οι άλλοι και δεν μπορούμε να το έχουμε και εμείς με ίσους όρους (πχ εγγύηση) αγορά που θα οδηγήσει; Μήπως θα αναγκαστεί ο κατασκευαστής να αλλάξει τακτική; Ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία μιας τέτοιας σκέψης και ούτε θέλω να μπω. Όσο για τους γκρινιάρηδες γενικά θα πω πως εν τέλει έχουν από ένα τουλάχιστον πρόβλημα για κάθε λύση. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά είχε θέμα η πλακέτα με το gps  και θα μου το αντικαταστήσουν . Θα κάνω υπομονή γιατί δύσκολο να παραλάβω καινούριο πριν το Πάσχα οπότε θα αρκεστώ με το xiaomi redmi not 6 pro. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Anlibafojo said:

Αγαπητέ μου δεν μπορώ να καταλάβω τόσα χρόνια (γενικά και όχι ειδικά και δεν αφορά εσένα) τι νόημα έχει να καθόμαστε και να σχολιάζουμε κάτι που άλλοι θεωρούν καλύτερο από αυτό που έχουμε. Με εξαίρεση το να κάνεις μια αγορά από την ίδια περιοχή λόγω αγνοία και να την πατήσεις το να γκρινιάζουμε (όχι εσύ το τονίζω και πάλι) για κάτι που έχουν οι άλλοι και δεν μπορούμε να το έχουμε και εμείς με ίσους όρους (πχ εγγύηση) αγορά που θα οδηγήσει; Μήπως θα αναγκαστεί ο κατασκευαστής να αλλάξει τακτική; Ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία μιας τέτοιας σκέψης και ούτε θέλω να μπω. Όσο για τους γκρινιάρηδες γενικά θα πω πως εν τέλει έχουν από ένα τουλάχιστον πρόβλημα για κάθε λύση. 

Σε ένα σάιτ τεχνολογίας πρέπει να γράφονται όλες οι απόψεις φίλε μου. Είτε μας αρέσει είτε όχι, η Samsung προωθεί το in-house SOC σε κάποιες γεωγραφικες περιοχές και είναι αποδεδειγμένο ότι μέχρι και το περσινό μοντέλο η διαφορά των δύο ήταν μεγάλη. Έχει φάει σοβαρό κράξιμο όχι μόνο από καταναλωτές αλλά και από τους ίδιους τους μετόχους της.

Τυχαίο πως φέτος για πρώτη φορά δίνει Snap στη Κορέα?

Δεν χρειάζεται να γίνει Vs το thread απλά υπάρχουν και κάποιοι που ψάχνονται λίγο περισσότερο από άλλους και για τα χρήματα που δίνουν θέλουν "την καλύτερη" υλοποίηση, με ότι συνεπάγεται (κόστος, εγγύηση, κλπ).

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

https://www.youtube.com/watch?v=bR3-ZZx0pg4

πάλι μπροστά ο exynos, με νίκη 6-4 στα σημεία. Ειδικά στο multitasking νικάει κατά κράτος. Κατά τα άλλα κάποιοι επιμένουν ακόμα για σάπιο τσιπάκι

Προφανώς και μπορώ να σου παραθέσω λινκ που λένε το ανάποδο, αλλά όπως έχω ξαναπεί αυτά είναι νούμερα. Η χρήση που κάνει ο καθένας μας μετράει και εάν τον καλύπτει στην καθημερινότητα του.

9 minutes ago, costsa41 said:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Όμως πολύ καλά κάνει ο Βασίλης και ανεβάζει τέτοια γιατί κάποιοι θεωρούν τον επεξεργαστή σαν να είναι ο χειρότερος όλων και μάλιστα είναι η συνήθης καραμέλα για να μην αγοράσουν. Είναι η δικαιολογία και το έναυσμα για να βγουν απωθημένα. Το έχουμε πει αυτός είναι. Σου κάνει καλώς δε σου κάνει μην αγοράζεις αλλά και μην ασχολείσαι με κάτι που δεν ξέρεις, δε χρησιμοποιείς μόνο και μόνο από αυτά που ακούς. Μου θυμίζει που ανεβάζουν για τα παιχνίδια ότι δεν παίζει στα 60 ή σε μεγάλη ανάλυση. Ναι δεν παίζει. Ο κατασκευαστής δεν το έχει κάνει ακόμα να υπάρχει εναρμόνιση με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή. Δε φταίει ο επεξεργαστής όμως. Άνθρωποι με κινητά του κιλού τολμούν να κάνουν κριτική σε τέτοια κινητά ονομάζοντας τα σκουπίδια μόνο και μόνο με άλλοθι τον επεξεργαστή γιατί τυχαίνει να βγάζει κάποια σκορ λιγότερα στις αηδίες που τα μετράνε και όχι στην καθημερινότητα. Όπως πολύ εύστοχα είπε πριν μερικά ποστ το παιδί ο swind με τέτοιες επεξεργαστικες ικανότητες οι διαφορές είναι απειροελάχιστες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μέχρι πέρσι ήταν με μεγάλες διαφορές παιδιά, τα έχουμε ξαναπεί. Φέτος ίσως όχι αλλά εμένα 2 συσκευές ανεβάσουν θερμοκρασία και το θεωρώ απαράδεκτο.

Εάν είχατε (δεν είναι προσωπικη η ερώτηση) την δυνατότητα να διαλέξετε επεξεργαστή, τι θα διαλέγατε με βάση όσα έχουμε δει τα τελευταία χρόνια από θέμα επιδόσεις, θερμοκρασίες, σήμα, κλπ τον in-house η τον Snap?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα.

1) Όταν πατάω το home button ενεργοποιεί το Google assistant πως το απενεργοποιω γιατί μου σπάει τα νεύρα?

2)Πως ενεργοποιω και κάνω split screen?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Όμως πολύ καλά κάνει ο Βασίλης και ανεβάζει τέτοια γιατί κάποιοι θεωρούν τον επεξεργαστή σαν να είναι ο χειρότερος όλων και μάλιστα είναι η συνήθης καραμέλα για να μην αγοράσουν. Είναι η δικαιολογία και το έναυσμα για να βγουν απωθημένα. Το έχουμε πει αυτός είναι. Σου κάνει καλώς δε σου κάνει μην αγοράζεις αλλά και μην ασχολείσαι με κάτι που δεν ξέρεις, δε χρησιμοποιείς μόνο και μόνο από αυτά που ακούς. Μου θυμίζει που ανεβάζουν για τα παιχνίδια ότι δεν παίζει στα 60 ή σε μεγάλη ανάλυση. Ναι δεν παίζει. Ο κατασκευαστής δεν το έχει κάνει ακόμα να υπάρχει εναρμόνιση με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή. Δε φταίει ο επεξεργαστής όμως. Άνθρωποι με κινητά του κιλού τολμούν να κάνουν κριτική σε τέτοια κινητά ονομάζοντας τα σκουπίδια μόνο και μόνο με άλλοθι τον επεξεργαστή γιατί τυχαίνει να βγάζει κάποια σκορ λιγότερα στις αηδίες που τα μετράνε και όχι στην καθημερινότητα. Όπως πολύ εύστοχα είπε πριν μερικά ποστ το παιδί ο swind με τέτοιες επεξεργαστικες ικανότητες οι διαφορές είναι απειροελάχιστες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνούμε. Όσο για το ότι ο Βασίλης τα ανεβάζει καλά κάνε και γιαυτό το τόνισα δύο φορές ότι δεν αφορά αυτόν.

 

4 minutes ago, geovass said:

Σε ένα σάιτ τεχνολογίας πρέπει να γράφονται όλες οι απόψεις φίλε μου. Είτε μας αρέσει είτε όχι,...

Μόνο που εδώ δεν είναι site αλλά ένα νήμα για το S22 Ultra με exynos δηλαδή αυτό που κυκλοφορεί στην Ευρώπη και δη στην Ελλάδα. Αυτοί που δεν τους αρέσει και θέλουν τον snap ας ανοίξουν άλλο νήμα να τον εκθειάζουν. Εμάς που έχουμε exynos που βοηθάει όλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Anlibafojo said:

Μόνο που εδώ δεν είναι site αλλά ένα νήμα για το S22 Ultra με exynos δηλαδή αυτό που κυκλοφορεί στην Ευρώπη και δη στην Ελλάδα. Αυτοί που δεν τους αρέσει και θέλουν τον snap ας ανοίξουν άλλο νήμα να τον εκθειάζουν. Εμάς που έχουμε exynos που βοηθάει όλο αυτό;

Συγνώμη γράφει πουθενά ότι πρέπει να συζητάμε για συσκευές exynos μόνο?

2 minutes ago, costsa41 said:

Έτσι όπως ήταν ο περσινός σναπ και από ότι λένε και ο φετινός και θα δείξει με τις υλοποιήσεις την υπολοίπων θα προτιμούσα τον ξινό, ειδικά μετά τη συμβίωση που έχω μαζί του από τις 3 Μαρτίου. Απλά ο σναπ είναι πιο συμβατός σε παιχνίδια κτλ. Είναι κάτι που στην Κορέα και ειδικά στην Ασία το θεωρούν πρωταρχικό, όπως και τις μεγάλες συσκευές. Δεν υπάρχουν σοβαρές διαφορές στην καθημερινή χρήση. Και όπως είχα γράψει θερμοκρασίες μια χαρά είναι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προφανώς γιατί δεν δούλεψες συσκευή με 888. Εγώ που είχα / και ακόμα έχω s21U με 888 θα σου πω ότι είναι μια πιο ολοκληρωμένη συσκευή που έχει καλύτερο σήμα, καλύτερη μπαταρία και βέβαια χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geovass said:

Συγνώμη γράφει πουθενά ότι πρέπει να συζητάμε για συσκευές exynos μόνο?

Προφανώς γιατί δεν δούλεψες συσκευή με 888. Εγώ που είχα / και ακόμα έχω s21U με 888 θα σου πω ότι είναι μια πιο ολοκληρωμένη συσκευή που έχει καλύτερο σήμα, καλύτερη μπαταρία και βέβαια χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Έχεις και τις δύο συσκευές και έκανες τεστ;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geovass said:

Συγνώμη γράφει πουθενά ότι πρέπει να συζητάμε για συσκευές exynos μόνο?

Αν αρχίσουμε να συζητάμε να αμφισβητούμε και τα αυτονόητα τότε και το πόκο καλώς σχολιάστηκε εδώ όπως και το IP13 κλπ κλπ.

Α αφήσουμε λοιπόν το νήμα καθαρό με σκοπό να βοηθηθούν αυτοί που έχουν απορίες και προβλήματα να μπορούν να βρίσκουν λύσεις και να μη χάνονται σε άσκοπα και ανούσια σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, geovass said:

Σε ένα σάιτ τεχνολογίας πρέπει να γράφονται όλες οι απόψεις φίλε μου. Είτε μας αρέσει είτε όχι, η Samsung προωθεί το in-house SOC σε κάποιες γεωγραφικες περιοχές και είναι αποδεδειγμένο ότι μέχρι και το περσινό μοντέλο η διαφορά των δύο ήταν μεγάλη. Έχει φάει σοβαρό κράξιμο όχι μόνο από καταναλωτές αλλά και από τους ίδιους τους μετόχους της.

Τυχαίο πως φέτος για πρώτη φορά δίνει Snap στη Κορέα?

Δεν χρειάζεται να γίνει Vs το thread απλά υπάρχουν και κάποιοι που ψάχνονται λίγο περισσότερο από άλλους και για τα χρήματα που δίνουν θέλουν "την καλύτερη" υλοποίηση, με ότι συνεπάγεται (κόστος, εγγύηση, κλπ).

Προφανώς και μπορώ να σου παραθέσω λινκ που λένε το ανάποδο, αλλά όπως έχω ξαναπεί αυτά είναι νούμερα. Η χρήση που κάνει ο καθένας μας μετράει και εάν τον καλύπτει στην καθημερινότητα του.

Μέχρι πέρσι ήταν με μεγάλες διαφορές παιδιά, τα έχουμε ξαναπεί. Φέτος ίσως όχι αλλά εμένα 2 συσκευές ανεβάσουν θερμοκρασία και το θεωρώ απαράδεκτο.

Εάν είχατε (δεν είναι προσωπικη η ερώτηση) την δυνατότητα να διαλέξετε επεξεργαστή, τι θα διαλέγατε με βάση όσα έχουμε δει τα τελευταία χρόνια από θέμα επιδόσεις, θερμοκρασίες, σήμα, κλπ τον in-house η τον Snap?

1. Ο περσινός exynos σε 3-4 μήνες είχε ίδια και ανώτερη απόδοση σε αρκετούς τομείς από τον 888. Πού να δεις η qualcomm τι κράξιμο έχει φάει που ο 865 και ο 870 εμφανίζουν μικρότερη πτώση στην απόδοση και λιγότερο throttling από τον 8gen1

2. Όντως υπάρχουν πολλά λινκ υπέρ του exynos και πολλά υπέρ του snap. Αυτό ακριβώς δείχνει ότι τα chipsets είναι τουλάχιστον ισάξια ή με αμελητέες διαφορές...Εγώ όμως παρέθεσα σύγκριση που έγινε μετά και το update του Απριλίου. Δεν αλιεύω απλώς τυχαία βίντεο στο youtube...

13 minutes ago, Anlibafojo said:

Συμφωνούμε. Όσο για το ότι ο Βασίλης τα ανεβάζει καλά κάνε και γιαυτό το τόνισα δύο φορές ότι δεν αφορά αυτόν.

 

Μόνο που εδώ δεν είναι site αλλά ένα νήμα για το S22 Ultra με exynos δηλαδή αυτό που κυκλοφορεί στην Ευρώπη και δη στην Ελλάδα. Αυτοί που δεν τους αρέσει και θέλουν τον snap ας ανοίξουν άλλο νήμα να τον εκθειάζουν. Εμάς που έχουμε exynos που βοηθάει όλο αυτό;

Τα ανεβάζω κυρίως γιατί βλέπω κάποια παιδιά πολύ πρόθυμα να ρισκάρουν πολύ μεγάλα ποσά σε συσκευές με snapdragon που δε θα έχουν την εγγύηση που θα έπρεπε...

Συμφωνώ με τον Κώστα ότι κάλλιστα θα μπορούσε να ανοίξει Thread και για τον snapdragon για τους μερακλήδες που θα τον προμηθευτούν ή μένουν στο εξωτερικό..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ggazas said:

Έχεις και τις δύο συσκευές και έκανες τεστ;

Βέβαια και η συσκευή με τον exynos έφυγε πίσω στη Samsung (ανταλλαγή) για την απόκτηση του S22 Ultra (το οποίο και θα πουλήσω μόλις παραλάβω την Snapdragon version. 

7 minutes ago, costsa41 said:

Όχι βέβαια. Αλλά και σε άλλες περιπτώσεις είχε ανοίξει άλλο νήμα με τον σναπ. Πραγματικά είναι ένα τηλέφωνο με δύο επεξεργαστές. Απλά μπορεί κάποιος να γράψει και γι αυτό με τον σναπ. Όμως δε θα ενδιαφέρει κανέναν τη στιγμή που δεν κυκλοφορεί εδώ. Οι πληροφορίες θα είναι άχρηστες τη στιγμή που δε θα υπάρχει δυνατότητα αγοράς του μιας και χάνεις την εγγύηση του τηλεφώνου σε κάτι που η πλειοψηφία δε θα το έχει.
Οπότε άνετα ανοίγεις ένα άλλο νήμα για τους κατόχους του σναπ και εκεί γράφεις χρήσιμα πράγματα για όσους το έχουν. Και πραγματικά δεν έχει νόημα η όποια σύγκριση .

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν δεν ενδιαφέρει κανέναν η έκδοση με Snap (και πως μπορείς να τον αποκτήσεις, μπαταρίες, θερμοκρασίες κλπ), δεσμεύομαι να μη ξαναποσταρω τίποτα σε αυτό το thread.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, geovass said:

Βέβαια και η συσκευή με τον exynos έφυγε πίσω στη Samsung (ανταλλαγή) για την απόκτηση του S22 Ultra (το οποίο και θα πουλήσω μόλις παραλάβω την Snapdragon version. 

έκανες μετρήσεις θερμοκρασίας κ.λπ. ή απλώς ένιωθες "καυτή" τη συσκευή? μου κάνει εντύπωση γιατί πέρασαν και από τα δικά μου χέρια δύο συσκευές ως τώρα (η μία με θέμα μάλιστα) και οι 2 ήταν οι πιο κρύες συσκευές που έχω δουλέψει στη ζωή μου. Επίσης πουθενά δεν έχω δει σε συγκριτικό να υπερτερεί (και μάλιστα σημαντικά) σε θερμοκρασία ο snapdragon. Προφανώς για να το λες το είχες και σε ενόχλησε αλλά ειλικρινά εμένα καμία συσκευή δε μου ανέβασε θερμοκρασία ακόμη και μετά από απανωτά benchmarks στο 3dmark.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Niman72 said:

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα.

1) Όταν πατάω το home button ενεργοποιεί το Google assistant πως το απενεργοποιω γιατί μου σπάει τα νεύρα?

2)Πως ενεργοποιω και κάνω split screen?

1) Ρυθμίσεις/εφαρμογές/προεπιλεγμένες εφαρμογές/εφαρμογή ψηφιακού βοηθού: καμία

2) https://www.verizon.com/support/knowledge-base-300920/

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Niman72 said:

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα.

1) Όταν πατάω το home button ενεργοποιεί το Google assistant πως το απενεργοποιω γιατί μου σπάει τα νεύρα?

2)Πως ενεργοποιω και κάνω split screen?

 

Για το 2 πας προσφατα,πατας το εικονιδιο της εφαρμογης που θες  και εχει διαφορες επιλογες

 

 

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

1) Ρυθμίσεις/εφαρμογές/προεπιλεγμένες εφαρμογές/εφαρμογή ψηφιακού βοηθού: καμία

2) https://www.verizon.com/support/knowledge-base-300920/

Ευχαριστώ πολύ τα βρήκα και τα δύο 

Εσείς τι έχετε βάλει στο home button?

Δεν εννοώ το πλαϊνό κουμπί 

Εννοώ κάτω στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Niman72 said:

Ευχαριστώ πολύ τα βρήκα και τα δύο 

Εσείς τι έχετε βάλει στο home button?

Δεν εννοώ το πλαϊνό κουμπί 

Εννοώ κάτω στο κέντρο.

Εγω τα εχω καταργησει τα κατω κουμπια

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει προσφορά στον Γερμανό. 

Έκπτωση 100€ και έξτρα έκπτωση 15% με κάρτα eurobank. 

Αξίζει η αγορά του ή έχει θέματα η συσκευή;;; 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη δεν το έχουμε δουλέψει καλοκαίρι το κινητό για να είμαστε σίγουροι για τις θερμοκρασίες. Εγώ πχ μερικές μέρες πίσω που είχε ψηλές θερμοκρασίες και το σκαλιζα συνοδηγός σε αυτοκίνητο που είχε πιάσει μια κάποια θερμοκρασία μέσα το αμάξι, ήταν αρκετά ζεστό στο χέρι μου. Όχι σε σημείο να το αφήσω αλλά σίγουρα όχι όσο ψυχρό θα ήθελα για Απρίλιο! Το σκαλιζα εννοώ είχε maps να τρέχουν και έκανα browsing (δεδομένα, Bluetooth εννοείται ανοιχτά).

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, costsa41 said:

Κατάργησε τα κάτω κουμπιά να γίνονται όλα με χειρονομίες είναι πολύ πιο καλό. Εναλλακτικά βάλε το one hand operation για περισσότερη παραμετροποίηση.

Κώστα το one hand το έχω βρει.Δεν κατάλαβα τι εννοείς με χειρονομίες.Να φανταστώ εννοεις πατώντας κουμπιά?
 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, costsa41 said:

Όχι να κάνεις ότι κάνεις χωρίς κάτω να έχει κουμπιά. Θα τα καταργήσεις από τις ρυθμίσεις και μετά βάλε και αυτό που σου είπα από το play store και ψάξε το θα σε βολέψει πολύ. Δε χρειάζεται να έχει κουμπιά κάτω το τηλέφωνο είναι πολύ καλύτερο χωρίς.

Ok κατάλαβα .Δεν ήξερα ότι μπορείς να τα αφαιρέσεις.Μετα βέβαια δεν ξέρω πως θα είναι θα το κοιτάξω να βρω πως γίνεται να φύγουν.

Όσο για το one hand δεν ήξερα ότι υπάρχει app.

Νόμιζα αυτό από τις ρυθμίσεις που μικραίνει την οθόνη για το έχεις με ένα χέρι αλλά δε με βόλευε ιδιαίτερα (one handed mode ) το βρίσκεις στις ρυθμίσεις
 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Niman72 said:

 

Πηγαινεις ρυθμισεις/οθονη/γραμμη πλοηγησης και επελεξε χειρονομιες σαρωσης.

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...