Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Κυπρο μενω φιλε μου ναι. Ποτε του ειπανε οτι θα το παραλαβει και σε ποιο χρωμα του προτεινανε η ασπρο η μαυρο χρωμα ε ;
Απο ποια εταιρια εκανε την προπαραγγελεια του ομως ;

Απο cablenet εκανε την προπαραγγελεια τον Φεβρουαριο σε πρασσινο που την αλλαξε σε μαυρο χρωμα γτ του ειπαν οτι το μαυρο θα το παραλαβουν την Παρασκευη και εκανε και μια παραγγελεια την εβδομαδα που μας περασε στην Cyta σε ασπρο σε περιπτωση που ερθει πρωτα αυτη

Επισης ειχε παει και σε Κωτσοβολο και του ειχαν πει οτι υπαρχει θεμα με προμηθευτη και αν το εβαζε παραγγελεια απο εκει θα το εφερναν με ενδοδιακινηση απο Κωτσοβολο Ελλαδας σε 3 εβδομαδες περιπου

 

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Καλημερα φιλε μου ειναι με προγραμμα συμβολαιου που θα το παρω πληρωνω καθε μηνα 87 ευρω βγαινουν απο τον λογαριασμο μου απο τραπεζικη εντολη εννοειται. Πως μπορω αφου εχω δοσεις προγραμμα συμβολαιου να μπλεξω με την προστασια του καταναλωτη ; Τι θα κερδισω ; τι θα γινει ;

Κάνε υπομονή αγαπήτέ δεν νομίζω να το κάνουν σκόπιμα. Εξάλλου από την προπαραγγελία θα έχεις να λάβεις και τα ασύρματα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφει...Ευτυχώς που δε μου τη χρεώνουν ακόμα τη συσκευή γράφει. Και όταν δεν έχουν να του δώσουν ότι και να κάνει δε γίνεται το οτιδήποτε. Η μόνη λύση είναι να ακυρώσει και να στραφεί αλλού. Διαλέγεις και παίρνεις  ή το καλύτερο android ή πας οπουδήποτε αλλού. Ευτυχώς υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές. 
Ναι το είδα για αυτό έσβησα και το post μου μετά...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ακούγονται οι ειδοποιήσεις από το ηχείο του κινητού όταν έχω συνδέσει ασύρματα ακουστικά? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ακούγονται οι ειδοποιήσεις από το ηχείο του κινητού όταν έχω συνδέσει ασύρματα ακουστικά? 
 
 
Εγώ πάντως με τα galaxy buds pro το έχω αυτό που λες...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, netblaster said:

Υπάρχει δυνατότητα να ακούγονται οι ειδοποιήσεις από το ηχείο του κινητού όταν έχω συνδέσει ασύρματα ακουστικά? 

Κατεβάζεις την κουρτίνα εντελώς.
Πάνω ακριβώς από τις συντομεύσεις υπάρχει το "Έξοδος πολυμέσων". Πατάς επάνω και ρυθμίζεις το που θες να στείλεις τον ήχο.

Εάν δεν βλέπεις το "Έξοδος πολυμέσων" τότε:
- Κατεβάζεις κουρτίνα
- Πατάς τρείς τελείες επάνω δεξιά
- Διάταξη πίνακα γρήγορης πρόσβασης
- Ενεργοποιείς τα "κουμπιά ελέγχου συσκευών και εξόδου πολυμέσων"

Y.Γ. Δες ΕΔΩ

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος έχει κάρτα Eurobank και δεν τον νοιάζει το branded κινητό, που θα έχει αναβαθμίσεις λίγες μέρες αργότερα από τους άλλους, ο Γερμανός έχει έμμεση έκπτωση 15%. Πχ. το 256gb από 1400€ βγαίνει 1190€.
https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-s22-ultra-dual-5g-256gb-smartphone/?productId=20411440&fname=screenSize+skuColor&fvalue=-23736110577534+-128022028046896268
Και απ οτι βλέπω υπάρχει διαθεσιμότητα σχεδόν σε όλα.



Link to comment
Share on other sites



Πάντως όποιος έχει κάρτα Eurobank και δεν τον νοιάζει το branded κινητό, που θα έχει αναβαθμίσεις λίγες μέρες αργότερα από τους άλλους, ο Γερμανός έχει έμμεση έκπτωση 15%. Πχ. το 256gb από 1400€ βγαίνει 1190€.
https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-s22-ultra-dual-5g-256gb-smartphone/?productId=20411440&fname=screenSize+skuColor&fvalue=-23736110577534+-128022028046896268




Μιλάς φυσικά για πλάνο δόσεων αλλιώς πας και το παίρνεις από το BestPrice πολύ πολύ φθηνότερα και έχεις και 2 χρόνια εγγύηση κανονικά από τη samsung

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites






Μιλάς φυσικά για πλάνο δόσεων αλλιώς πας και το παίρνεις από το BestPrice πολύ πολύ φθηνότερα και έχεις και 2 χρόνια εγγύηση κανονικά από τη samsung

sent from my Poco F3 8/256

Μιλάω φυσικά για όποιον θέλει να το αγοράσει από τον Γερμανό για οποιονδήποτε δικό του λόγο. Είναι οι άτοκες δόσεις, έχουν κολλητό φίλο ή συγγενή που δουλεύει εκεί και μπορεί να το πάρει σε καλύτερη τιμή, δεν εμπιστεύονται τα skroutz best. Δεν μπορώ να ξέρω τους λόγους του κάθε ένα.
Απλώς ανέφερα το 15% που ισχύει για κατόχους Eurobank. Έως 16-4 ισχύει.

Εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα από best price. Δεν αγοράζω xiaomi!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω φυσικά για όποιον θέλει να το αγοράσει από τον Γερμανό για οποιονδήποτε δικό του λόγο. Είναι οι άτοκες δόσεις, έχουν κολλητό φίλο ή συγγενή που δουλεύει εκεί και μπορεί να το πάρει σε καλύτερη τιμή, δεν εμπιστευονατι skroutz best. Δεν μπορώ να ξέρω τους λόγους του κάθε ένα.
Απλώς ανέφερα το 15% που ισχύει για κατόχους Eurobank. Έως 16-4 ισχύει.
Να επαναλάβω για πολλοστή φορά ότι αν πάρεις EU συσκευή σε καλύπτει απευθείας η samsung...

Πόσο κολλητός πρέπει να είναι όταν η διαφορά τιμής είναι μεγάλη?

1090 έναντι 1500 το 12/256

sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

Να επαναλάβω για πολλοστή φορά ότι αν πάρεις EU συσκευή σε καλύπτει απευθείας η samsung...

Πόσο κολλητός πρέπει να είναι όταν η διαφορά τιμής είναι μεγάλη?

1090 έναντι 1500 το 12/256

sent from my Poco F3 8/256


Σε καλύπτει κανονικά για επισκευή αν είναι από χώρα ευρωπαϊκής ένωσης. Δεν καλύπτει επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ελαττωματικου προιοντος (πχ σχεδιαστική αστοχία) .

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να επαναλάβω για πολλοστή φορά ότι αν πάρεις EU συσκευή σε καλύπτει απευθείας η samsung...

Πόσο κολλητός πρέπει να είναι όταν η διαφορά τιμής είναι μεγάλη?

1090 έναντι 1500 το 12/256

sent from my Poco F3 8/256


Κάνεις λάθος. Με την προσφορά που έβαλα είναι 1190, το 256gb. Και μπορώ να βάλω άτοκες δόσεις και να το ξεχρεώσω πχ. σε ένα χρόνο.


Σε καλύπτει κανονικά για επισκευή αν είναι από χώρα ευρωπαϊκής ένωσης. Δεν καλύπτει επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ελαττωματικου προιοντος (πχ σχεδιαστική αστοχία) .Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Γι αυτό έχεις να πεις κάτι Κonstantine? Σε περίπτωση όπως του Dark Lord, σου δίνουν νέο κινητό?




Link to comment
Share on other sites

Σε καλύπτει κανονικά για επισκευή αν είναι από χώρα ευρωπαϊκής ένωσης. Δεν καλύπτει επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ελαττωματικου προιοντος (πχ σχεδιαστική αστοχία) .

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Όταν λέω EU τι να εννοώ άραγε?
όπως σε καλύπτει αν τό αγόραζες από μεγάλη αλυσίδα

sent from my Poco F3 8/256




Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω EU τι να εννοώ άραγε?
όπως σε καλύπτει αν τό αγόραζες από μεγάλη αλυσίδα

sent from my Poco F3 8/256




Δεν ξέρω τι εννοείς! Δεν απαντάς όμως!
Ο φίλος γράφει ότι δεν καλύπτει επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ελλατωματικού προιοντος.
Και ξανά ρωτάω. Σε καλύπτει ή δεν σε καλύπτει τελικά?
Και αυτό που έγινε με τον Dark Lord , σου δίνουν νέα συσκευή αν ειναι ελαττωματικη ή όχι?

Όταν γράφουμε κατι, καλό είναι να είναι συγκεκριμένο και τεκμηριωμένο για να μην παίρνουμε στο λαιμό μας κάποιον που σκέφτεται να το αγοράσει!





Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς! Δεν απαντάς όμως! Ο φίλος γράφει ότι δεν καλύπτει επιστροφή χρημάτων.
Μάλιστα....το EU σημαίνει ότι η συσκευή είναι ευρωπαϊκής προέλευσης (EUROPEAN UNION) κατάλαβες τώρα?

Ξαναλέω ότι η εγγύηση είναι ίδιας ισχύος

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε παρει το update fix σε τι  εκδοση λειτουργικου ειστε?

ή δεν την επηρεαζει το fix?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikolasn80 said:

οσοι εχετε παρει το update fix σε τι  εκδοση λειτουργικου ειστε?

ή δεν την επηρεαζει το fix?

δεν την επηρεαζει εχουμε πει.. 😉 στην ουσια μονο το cp αλλαζει που γινεται AVD5 απο AVCJ.. το ap οπως και το csc παραμενει AVCJ

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, domigr said:

δεν την επηρεαζει εχουμε πει.. 😉 στην ουσια μονο το cp αλλαζει που γινεται AVD5 απο AVCJ.. το ap οπως και το csc παραμενει AVCJ

περιεργο γιατι αυτες  τισ τιμες εχω και γω στο cp που αλλαζει το μοντεμ 

και μονο ενα update πηρα 1,5 gb

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε AVD5 την προηγούμενη εβδομάδα, το τηλέφωνο έγινε επιτέλους...τηλέφωνο. Στις περιοχές με προβληματικό σήμα που με το προηγούμενό μου (S9) μπορούσα να μιλώ, πλέον και με το S22u οι κλήσεις είναι εφικτές. 

Άλλαξα και την Qi βάση στο αυτοκίνητο για να εφάπτονται σωστά οι πομποδέκτες και σταμάτησε να μου είναι άγχος το ποσοστό της μπαταρίας τόσο πολύ, που ενεργοποίησα την προφύλαξη με φόρτιση μέχρι 85%.

Από σκεπτικός πλέον έχω γίνει ευτυχής κάτοχος του S22u!!!

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikolasn80 said:

περιεργο γιατι αυτες  τισ τιμες εχω και γω στο cp που αλλαζει το μοντεμ 

και μονο ενα update πηρα 1,5 gb

αν εχεις στο CP AVD5 εισαι ενταξει!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, domigr said:

αν εχεις στο CP AVD5 εισαι ενταξει!

ναι δεν εχω κανενα προβλημα 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς συνεχίζω να έχω θέμα με το σήμα. Κολλάει και χάνεται όταν με πάρουν τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χανω κλήσεις ή όταν χάσω σήμα internet αργεί να επανέλθει.

Εκανα και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά δεν έφτιαξε κάτι. Έβαλα, έβγαλα το wifi call. Τα ίδια. 

Υπάρχει κάτι άλλο πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, halo said:

Εγώ δυστυχώς συνεχίζω να έχω θέμα με το σήμα. Κολλάει και χάνεται όταν με πάρουν τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χανω κλήσεις ή όταν χάσω σήμα internet αργεί να επανέλθει.

Εκανα και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά δεν έφτιαξε κάτι. Έβαλα, έβγαλα το wifi call. Τα ίδια. 

Υπάρχει κάτι άλλο πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών?

Οτι εχουμε πει.. Ενεργοποιημενο volte tel (να στο δειχνει ενεργοποιημενο διπλα απο το σημα του κινητου) και wifi call

Επειδη εχεις vodafone οπως βλεπω για να καταλαβεις οτι ειναι ενεργοποιημενο το volte tel πλοηγησου στο ιντερνετ ενω κανεις κληση με ανοιχτα data για να δεις οτι εισαι οκ

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...