Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ οποίος δεν θέλει να περιμένει υπάρχει και το odin.που είναι αστεία ευκολο να περάσεις οποία αναβάθμιση καθυστερεί.και εγώ Cosmote έχω και το ήξερα πριν το πάρω. Και χ××××××α αν αναβαθμιστεί μια εβδομάδα αργότερα. Τόσα χρόνια τα ελληνικά τις παίρνουμε 10 με 20 μέρες αργότερα και τώρα μας πείραξε.δεν λέμε πάλι καλά που όσοι πήραν την αναβάθμιση είναι ευχαριστημένοι.get a life  και αφήστε να διαβάσουμε τίποτα χρήσιμο. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια μερα γεματη παρεα με το Galaxy S22 Ultra !

Τι λετε το παιδι πρεπει να το ευχαριστιεται αρκετα πιστευω...😃

https://youtu.be/9cwXDcA7Qr0

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Τι λετε το παιδι πρεπει να το ευχαριστιεται αρκετα πιστευω...😃

https://youtu.be/9cwXDcA7Qr0

το σημαντικό είναι ότι οι σκέψεις του για το αν θα πρέπει να σουτάρει το 13 pro max για χάρη του samsung εστιάζονται στο ότι στην καθημερινότητά του χρησιμοποιεί macbook και apple watch..

επίσης σε σχόλια από κάτω αναφέρονται εύλογα σχόλια από οπαδούς της apple (τα είχα και εγώ ως apple user) για ποιό λόγο δεν υπάρχει split screen και πραγματικό multitasking στο ios με τόση επεξεργαστική ισχύ

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κάπως να βάλουμε στην κουρτίνα συντόμευση για εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση και τις άλλες επιλογές?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antwny said:

Μπορούμε κάπως να βάλουμε στην κουρτίνα συντόμευση για εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση και τις άλλες επιλογές?

Μπορεις να πας στο play  να κατεβασεις το sortcut maker  να φτιαχεις οσα icon θες ακομα και  ολοκληρο το μενου φτιαχνοντας ενα  φακελακι στην κεντρικη οθονη να τα εχεις .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Just now, avgouleo2 said:

Παιδιά galaxy s22 ultra με exynos η snapdragon? 

Και τα δυο καλα ειναι με διαφορες που δεν γινοντσι ιδιαιτερα αντιληπτες , με τον δευτερο κατα πασα πιθανοτητα θα εχεις θεμα με το Ελληνικο σερβις εκτος και αν δεν σε νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Ελα κατάλαβα λόγο του ότι δεν έρχεται Ελλάδα. Το τηλ που έχω τώρα είναι ένα note 10 plus 5g αγορασμένο από Κορέα. Το μόνο κακό που έχει είναι ότι είναι με μια sim. Αλλά έχει το ραδιόφωνο κάτι που δεν είχαν τα άλλα note 10. Τώρα πάω Ιταλία και θα κάνω την αγορά τότε με exynos. Γιατί όπως φαίνεται με τα θεματακια που έχει χρειάζεσαι την εγγύηση 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Πολύ κομψά το έγραψες. Απλά δε θα έχει σέρβις εδώ στην Ελλάδα με τον snap δεν τον αναλαμβάνουν το τηλέφωνο ότι και να έχει. Εκτός κι αν ρωτάει και ζει εκτός Ευρώπης . Γιατί πριν μερικά ποστ έγινε ολόκληρη συζήτηση γι' αυτό το θέμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοειται Κωστα πολυ sefe επιλογη ο exynos.Οσο για τις διαφορες που γραφονται κατα καιρους η καποια vs που γινονται ο snap διαχειριζετσι διαφορετικα ολοκληρο το λειτουργικο δεν επιτρεπει στις εφαρμογες να εχουν μεγαλες ενεργειακες αποκλισεις  μεταξυ τους βοηθαει μαλιστα και η διαφορετικη καρτα γραφικων .Αντιθετα στον exynos υπαρχει μεγαλυτερη αποσταση στην διαχειριση ενεργειας μεταξυ των εφαρμογων.Ομως σε τοσο ισχυρους επεξεργαστες αυτα ειναι λεπτομερειες που κακως γινεται μεγαλος ντορος κατα καιρους.. 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και για να το θεσω πιο απλα :

Αυτη τη στιγμη ενα Android 12 λειτουργικο το φερνει ανετα εις περας χωρις ιχνος λαγκ μια συσκευη που βγαζει σκορ καπου στις 250.000

Οταν λοιπον αγοραζεις μια συσκευη με σκορ πχ.800.000 και αντιμαχεσαι με μια αλλη που βγαζει 840.000 αυτα ειναι αστεια πραγματα.😁

Δεν λεω οτι ναι θα υπαρχει μια μεριδα αγοραστων που θα το δωσουν βαση σεβαστοτατο ετσι γουσταρουν αλλα...ε οχι και να πεις σου ριχνω σκονη σιγα βρε ...Λες και ο κατοχος exynos  s22 ultra μπορει ποτε να φτασει στα τερματα το εργαλειο...Ποτε των ποτων...

Οτι υπαρχουν τεστ που δειχνουν σχεδον τα τερματα των επεξεργαστων  ο καθημερινος χρηστης το εκλαμβανει λαθος δεν κατανοει συνειδητα οτι ποτε δεν θα το,δει σε καθημερινη η βαρια χρηση.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καλη κυριακη των βαιων ευχομαι.
Ακομα δεν παρελαβα απο την Primetel την συσκευη μου λεγοντας μου πως ακομη δεν εχει ερθει και πως θα ερχοντουσαν αυτη την εβδομαδα αφου την περασμενη ηρθανε τα απλα s22 και τα s22 plus.
Περασα την Παρασκευη απο το καταστημα εδω στην πολη μου απο οπου θα το παραλαβω ηρθανε δυο s22 ενα απλο s22 και ενα s22 plus. Τους ειπα καλα τοσο αρχηστοι εισαστε ε ; Μονο τα χρηματα μου παιρνετε καθε μηνα και τιποτα ακομα ρεεεεεε.
Δεν φταιμε εμεις κυριε χαμηλωστε τον τονο της φωνης σας ειναι απο τον προμηθευτη που τα παιρνουμε αυτος ευθυνεται που δεν το παραλαβατε ακομα δεν εχει ερθει κανενα s22 ultra. Μετα απο αυτο πηγα και το εριξα μια παραγγελεια και απο την Cyta απο οπου ερθει πρωτο θα το παρω απο εκει περα δεν θα κατσω να σκασω. Ευτυχως οπως μου λενε δεν με χρεωνουν ακομη για τις δοσεις της συσκευης.

 

879591429_2.thumb.PNG.bb817c47ab8271c958b0ac2dd143559a.PNG

Μπορω να κανω κατι αλλο ρε παιδια ; Υπαρχει οντως προβλημα θεμα με την παραγωγη λογο του πολεμου κλπ ή με δουλευουν ψυλο γαζι αυτοι εδω περα ;
Επισης ειναι απο τις 16/2/2022 που το εκανα προπαραγγελεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Νομικα πως μπορω να τους κινυγησω ;
Υπαρχει καποιος αλλος συμφορητης εδω περα που ακομα να παραλαβει ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Παιδια καλησπερα καλη κυριακη των βαιων ευχομαι.
Ακομα δεν παρελαβα απο την Primetel την συσκευη μου λεγοντας μου πως ακομη δεν εχει ερθει και πως θα ερχοντουσαν αυτη την εβδομαδα αφου την περασμενη ηρθανε τα απλα s22 και τα s22 plus.
Περασα την Παρασκευη απο το καταστημα εδω στην πολη μου απο οπου θα το παραλαβω ηρθανε δυο s22 ενα απλο s22 και ενα s22 plus. Τους ειπα καλα τοσο αρχηστοι εισαστε ε ; Μονο τα χρηματα μου παιρνετε καθε μηνα και τιποτα ακομα ρεεεεεε.
Δεν φταιμε εμεις κυριε χαμηλωστε τον τονο της φωνης σας ειναι απο τον προμηθευτη που τα παιρνουμε αυτος ευθυνεται που δεν το παραλαβατε ακομα δεν εχει ερθει κανενα s22 ultra. Μετα απο αυτο πηγα και το εριξα μια παραγγελεια και απο την Cyta απο οπου ερθει πρωτο θα το παρω απο εκει περα δεν θα κατσω να σκασω. Ευτυχως οπως μου λενε δεν με χρεωνουν ακομη για τις δοσεις της συσκευης.

 

879591429_2.thumb.PNG.bb817c47ab8271c958b0ac2dd143559a.PNG

Μπορω να κανω κατι αλλο ρε παιδια ; Υπαρχει οντως προβλημα θεμα με την παραγωγη λογο του πολεμου κλπ ή με δουλευουν ψυλο γαζι αυτοι εδω περα ;
Επισης ειναι απο τις 16/2/2022 που το εκανα προπαραγγελεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Νομικα πως μπορω να τους κινυγησω ;
Υπαρχει καποιος αλλος συμφορητης εδω περα που ακομα να παραλαβει ;

Υπαρχει οντως σοβαρο θεμα με τις παραγγελειες.. και ο κολλητος μου το εχει προπαραγγειλει και του ειπαν οτι θα το εχει την παρασκευη λογικα..

Εγω οταν το πηρα δεν ειχε ερθει καμια αλλη παραγγελεια παρα μονο η δικη μου η οποια δεν ηταν και παραγγελεια απλα ετυχε και πηγε στο καταστημα ενα ασπρο και επειδη δουλευα εκει παλια το κρατησαν για εμενα

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο δυστυχως...

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, domigr said:

Κανε υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο δυστυχως...

Ποση υπομονη φιλε μου ; Ειμαστε στα μεσα του Απριλιου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, costsa41 said:

Είναι απίστευτοι εκεί στο νησί σας πιστεύω. Τόση καθυστέρηση δε νομίζω να υπάρχει εδώ. Κάποιοι παράγγειλαν Μάρτιο και το είχαν μετά από λίγο. Για να μην πω για τα δικά μας που τα είχαμε από 3 Μαρτίου. Εγώ στην είχα πει τη λύση να στο παραγγέλναμε από Ελλάδα χεχεχεεχεχεχε. Πραγματικά δεν μπορούν να φέρνουν ένα με δύο κομμάτια κάθε φορά. Πραγματικά λυπάμαι και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Τόση υπομονή έκανες άλλωστε. Πιστεύω φταίει το κατάστημα που το παράγγειλες , δεν κάνει καλή διαχείριση των παραγγελιών του. Για να μην το έχεις πάρει εσύ τόσο νωρίς που το έχεις παραγγείλει σημαίνει ότι δεν έχουν δώσει κανένα τηλέφωνο ή τα έχουν δώσει στους μεγάλους πελάτες τους και σε δουλεύουν κανονικά. Το πρώτο είναι απίθανο και το δεύτερο μάλλον έχει συμβεί. Δεν μπορεί η samsung Κύπρου να μην τους έχει δώσει κανένα τηλέφωνο. 

Φιλε μου η samsung στην Κυπρο που λες ειναι η ιδια με την samsung της Ελλαδας.
Συμφωνα με την τελευταια ενημερωση που ειχα απο αυτους ητανε πως:
Ηρθανε καποια κομματια του S22 και του S22 Plus αλλα ακομη δεν εχει ερθει το S22 ULTRA το οποιο οταν ερθει θα το παρεις εσυ αφου μας ειπες οτι πλεον δεν σε νοιαζει το χρωμα του ειτε κοκκινο ειτε μαυρο χρωμα.
Αυτο ηταν για την εβδομαδα που μας περναει 11/4/2022-17/4/2022 αλλα ραπανια.
Τωρα να δουμε αυτη την εβδομαδα που ερχεται και η ανασταση η την επομενη. Πειτε μου ρε παιδια τι αλλο να κανω ;
Και σε οσα καταστηματα ρωτησα μου ειπανε πως φερνουν λιγα λιγα κομματια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ccypruss000 said:

Φιλε μου η samsung στην Κυπρο που λες ειναι η ιδια με την samsung της Ελλαδας.
Συμφωνα με την τελευταια ενημερωση που ειχα απο αυτους ητανε πως:
Ηρθανε καποια κομματια του S22 και του S22 Plus αλλα ακομη δεν εχει ερθει το S22 ULTRA το οποιο οταν ερθει θα το παρεις εσυ αφου μας ειπες οτι πλεον δεν σε νοιαζει το χρωμα του ειτε κοκκινο ειτε μαυρο χρωμα.
Αυτο ηταν για την εβδομαδα που μας περναει 11/4/2022-17/4/2022 αλλα ραπανια.
Τωρα να δουμε αυτη την εβδομαδα που ερχεται και η ανασταση η την επομενη. Πειτε μου ρε παιδια τι αλλο να κανω ;
Και σε οσα καταστηματα ρωτησα μου ειπανε πως φερνουν λιγα λιγα κομματια.

Μενεις Κυπρο?? Ο φιλος μου που σου ειπα οτι το εχει κανει προπαραγγελεια απο αρχες Φεβρουαριου και του ειπαν για τελος αυτη της εβδομαδας μενει και αυτος Κυπρο!! Εχουν τεραστιο θεμα με τον προμηθευτη εκει αυτο του ειπαν και φερνουν γυρω στα 2 -3 κομματια 1 φορα την εβδομαδα για να καλυπτουν παραγγελιες

 

Αυτος ειχε παραγγειλει το πρασσινο αλλα λογω της ολης καθυστερησης ειπε να του αλλαξουν την παραγγελεια σε μαυρο ή ασπρο γτ του ειπαν οτι θα εφερναν ενα απο αυτα τα 2 χρωματα αυτη την εβδομαδα

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Παιδια καλησπερα καλη κυριακη των βαιων ευχομαι.
Ακομα δεν παρελαβα απο την Primetel την συσκευη μου λεγοντας μου πως ακομη δεν εχει ερθει και πως θα ερχοντουσαν αυτη την εβδομαδα αφου την περασμενη ηρθανε τα απλα s22 και τα s22 plus.
Περασα την Παρασκευη απο το καταστημα εδω στην πολη μου απο οπου θα το παραλαβω ηρθανε δυο s22 ενα απλο s22 και ενα s22 plus. Τους ειπα καλα τοσο αρχηστοι εισαστε ε ; Μονο τα χρηματα μου παιρνετε καθε μηνα και τιποτα ακομα ρεεεεεε.
Δεν φταιμε εμεις κυριε χαμηλωστε τον τονο της φωνης σας ειναι απο τον προμηθευτη που τα παιρνουμε αυτος ευθυνεται που δεν το παραλαβατε ακομα δεν εχει ερθει κανενα s22 ultra. Μετα απο αυτο πηγα και το εριξα μια παραγγελεια και απο την Cyta απο οπου ερθει πρωτο θα το παρω απο εκει περα δεν θα κατσω να σκασω. Ευτυχως οπως μου λενε δεν με χρεωνουν ακομη για τις δοσεις της συσκευης.

 

879591429_2.thumb.PNG.bb817c47ab8271c958b0ac2dd143559a.PNG

Μπορω να κανω κατι αλλο ρε παιδια ; Υπαρχει οντως προβλημα θεμα με την παραγωγη λογο του πολεμου κλπ ή με δουλευουν ψυλο γαζι αυτοι εδω περα ;
Επισης ειναι απο τις 16/2/2022 που το εκανα προπαραγγελεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Νομικα πως μπορω να τους κινυγησω ;
Υπαρχει καποιος αλλος συμφορητης εδω περα που ακομα να παραλαβει ;

Πολύ φοβάμαι πως μάλλον σε δουλεύουν ψιλό γαζί. Έκανα προ παραγγελία από Γερμανό και παρέλαβα μετά από πέντε μέρες. Εδώ στο Ηνωμένο Βασίλειο όπου και βρίσκομαι υπάρχουν φουλ διαθέσιμες συσκευές. Όπως σου είπα και πριν από μερικές ημέρες σε άλλο μήνυμα μου στη θέση σου θα ακύρωνα και θα το κυνηγούσα νομικά μέσω της προστασίας του καταναλωτή, εκτός και αν δεν θέλεις να μπλέξεις και έχεις ακόμα υπομονή να περιμένεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να εχουμε αυτη διαταξη εφαρμογων ταυτοχρονα ...2aa391262edf733e0567ed91561b030d.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Ποση υπομονη φιλε μου ; Ειμαστε στα μεσα του Απριλιου.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό το κομμάτι υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Δύο συνάδελφοί μου από μεγάλη αλυσίδα ο ένας το παρέλαβε κ ο άλλος που την είχε κάνει ποιο μπροστά , από άλλη μεγάλη αλυσίδα καταστήματος ακόμα να παραλάβει. Είναι λίγο ψυχοφθόρο το όλο γενονος η αλήθεια. Υπομονή είναι η μόνη λέξη

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, merkon said:

Πολύ φοβάμαι πως μάλλον σε δουλεύουν ψιλό γαζί. Έκανα προ παραγγελία από Γερμανό και παρέλαβα μετά από πέντε μέρες. Εδώ στο Ηνωμένο Βασίλειο όπου και βρίσκομαι υπάρχουν φουλ διαθέσιμες συσκευές. Όπως σου είπα και πριν από μερικές ημέρες σε άλλο μήνυμα μου στη θέση σου θα ακύρωνα και θα το κυνηγούσα νομικά μέσω της προστασίας του καταναλωτή, εκτός και αν δεν θέλεις να μπλέξεις και έχεις ακόμα υπομονή να περιμένεις λίγο.

Καλημερα φιλε μου ειναι με προγραμμα συμβολαιου που θα το παρω πληρωνω καθε μηνα 87 ευρω βγαινουν απο τον λογαριασμο μου απο τραπεζικη εντολη εννοειται. Πως μπορω αφου εχω δοσεις προγραμμα συμβολαιου να μπλεξω με την προστασια του καταναλωτη ; Τι θα κερδισω ; τι θα γινει ;

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό το κομμάτι υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Δύο συνάδελφοί μου από μεγάλη αλυσίδα ο ένας το παρέλαβε κ ο άλλος που την είχε κάνει ποιο μπροστά , από άλλη μεγάλη αλυσίδα καταστήματος ακόμα να παραλάβει. Είναι λίγο ψυχοφθόρο το όλο γενονος η αλήθεια. Υπομονή είναι η μόνη λέξη

Καλημερα απο ποιο καταστημα αν θες πες μας το ονομα του να το γνωριζουμε και εμεις αρα υποθετω οτι δεν ειμαι ο μονος που ακομη ειμαι στην λιστα αναμονης για την παραλαβη του σωστα ;

10 ώρες πριν, domigr said:

Μενεις Κυπρο?? Ο φιλος μου που σου ειπα οτι το εχει κανει προπαραγγελεια απο αρχες Φεβρουαριου και του ειπαν για τελος αυτη της εβδομαδας μενει και αυτος Κυπρο!! Εχουν τεραστιο θεμα με τον προμηθευτη εκει αυτο του ειπαν και φερνουν γυρω στα 2 -3 κομματια 1 φορα την εβδομαδα για να καλυπτουν παραγγελιες

 

Αυτος ειχε παραγγειλει το πρασσινο αλλα λογω της ολης καθυστερησης ειπε να του αλλαξουν την παραγγελεια σε μαυρο ή ασπρο γτ του ειπαν οτι θα εφερναν ενα απο αυτα τα 2 χρωματα αυτη την εβδομαδα

Κυπρο μενω φιλε μου ναι. Ποτε του ειπανε οτι θα το παραλαβει και σε ποιο χρωμα του προτεινανε η ασπρο η μαυρο χρωμα ε ;
Απο ποια εταιρια εκανε την προπαραγγελεια του ομως ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο μπλέξιμο που έχω δει...δεν ξέρω αν ήμουν στην θέση σου αν θα την έβγαζαν ζωντανοί οι υπεύθυνοι...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, anergos13 said:

Πως μπορουμε να εχουμε αυτη διαταξη εφαρμογων ταυτοχρονα ...2aa391262edf733e0567ed91561b030d.jpg

Καλημερα ανοιγεις την εφαρμογη μηνυματα της samsung πατας εκει που ειναι οι φωτογραφιες τραβας την φωτογραφια που θες και μετα την αποστελεις με μμσ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ανοιγεις την εφαρμογη μηνυματα της samsung πατας εκει που ειναι οι φωτογραφιες τραβας την φωτογραφια που θες και μετα την αποστελεις με μμσ.
Δεν ειναι ετσι ακριβως.....



Στο 6:41...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...