Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

14 minutes ago, Gm87 said:

Ακόμα τίποτα από update εμείς από Γερμανό. Άντε να δούμε, αρχίζω και φορτώνω. Λες και δεν το πλήρωσα.

Μη γράφεις πολλά-πολλά για το πρόβλημά μας, γιατί υπάρχουν κάποιοι "τεχνολογικοί τύποι" που μαλώνουν.

Εγώ πάντως είμαι καιρό φορτωμένος.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Spigen® (x2.Pack) NeoFlex AFL04137 Samsung Galaxy S22 Ultra Premium Screen Protector - Neo Flex

αγορασα την παραπανω ζελατινα για την οθονη πραγματικα δεν εχω ξαναδει πιο τελεια εφαρμογη ριναι αριστο σε ποιοτητα και εχει μεσα 2 στο κουτι πολυ καλο και συμβατο με θηκη οττερβοχ που εχω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ggazas said:

Μη γράφεις πολλά-πολλά για το πρόβλημά μας, γιατί υπάρχουν κάποιοι "τεχνολογικοί τύποι" που μαλώνουν.

Εγώ πάντως είμαι καιρό φορτωμένος.

Όποιος έχει πρόβλημα, ας μου δώσει τα λεφτά που πέταξα, και μετά ας "μαλώσει" όσο θέλει.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, nikolasn80 said:

πως φαινεται μια συσκευη αν εινναι branded cosmote πχ?

Πας ρυθμισεις - πληροφοριες για το τηλεφωνο - πληροφοριες για το λογισμικο και στην εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων μετα το eux αν σου λεει cos σημαινει εισαι cosmote branded

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, domigr said:

Πας ρυθμισεις - πληροφοριες για το τηλεφωνο - πληροφοριες για το λογισμικο και στην εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων μετα το eux αν σου λεει cos σημαινει εισαι cosmote branded

Έτσι είναι το δικό μου. Λέει cos μετά το τελευταίο eux, οπότε είναι Cosmote branded δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη τη θηκη και εναν ασυρματο φορτιστη turbox που ειχα παρει πριν χρονια.χωρις τη θηκη φορτιζει κανονικα,με την θηκη οχι.ειναι θεμα φορτιστη η θηκης?με εναν samsung ασυρματο θα δουλεψει λετε με την θηκη?

16-Απρ-2022-10-50-18~01.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vadergr said:

  😛ρωτηση, με τι θηκες εχετσυνδυάσει το whitedome tempered glass σας? Ψαχνω για κατι συμβατο σε spigen/UAG. Παιζει και η Samsung official leather.

 

Ερώτηση αν βάλεις αυτό το γυαλί και μετά θες να το βγάλεις έχεις πρόβλημα;Το βάζουν με κόλλα κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θεμα φορτιστή... η γνήσιες θήκες της samsung δεν έχουν πρόβλημα με τους ασυρμάτους φορτιστές samsung και άλλους.... Τώρα με τους turbox μην περιμένεις και πολλά

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως φαινεται μια συσκευη αν εινναι branded cosmote πχ?
Αν το αγόρασες από Cosmote shop ή Γερμανό είναι σίγουρα branded.

Update: Ώρα 11.30 δεν έχει έρθει η ενημέρωση.

Όποιος έχει πρόβλημα, ας μου δώσει τα λεφτά που πέταξα, και μετά ας "μαλώσει" όσο θέλει.

Έχεις επίσης και το δικαίωμα επιστροφής της συσκευής. Αν δεν τον χρησιμοποίησες το δικαίωμα δεν νομίζω να σου φταίει κάποιος εδώ μέσα!
Επίσης έχεις και 2η επιλογή να το στείλεις στο service.
Εδώ μέσα, αν διαβάζεις το τοπικ, ακόμα και αυτούς που κατηγορείτε ότι "μαλώνουν", έχουν βοηθήσει πολύ με τις προσωπικές εμπειρίες τους.

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/pages/p11140?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=48-220414-P11140-SERVICES-SMARTPHONES-BNR-NL-VBR-FB-PUSH-PROSTASTIA_OTHONIS_MADICO

Έχει βγάλει κ κάτι καινούργιο ο κωτσοβολος με εγγύηση 1 χρόνου λέει όποιος ενδιαφέρεται. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Niman72 said:

Ερώτηση αν βάλεις αυτό το γυαλί και μετά θες να το βγάλεις έχεις πρόβλημα;Το βάζουν με κόλλα κτλ?

https://www.youtube.com/watch?v=7kJKlW95LNc  Δες στο 7ο λεπτό

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ο Γερμανός το s22 ultra το 8αρι το δίνει 1.300 ευρώ, στο BestPrice το δίνει 997 χωρίς τα μεταφορικά και φυσικά είναι eu και έχει κανονική διετή υποστήριξη από τη samsung....

Τον Γερμανό λοιπόν τον διαλέγεις μόνο εάν έχεις ή βαρβάτη επιδότηση ή αν δεν έχεις λεφτά και θες να το πάρεις με δόσεις....

Τόση φασαρία και κακό για μπραντεντ και ανμπραντεντ....



sent from my Poco F3 8/256



Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, costsa41 said:

Ναι με κόλλα το βάζουν αλλά βγαίνει κιόλας αν δε σου αρέσει και φυσικά το καθαρίζεις και όλα εντάξει. Πρέπει να περάσεις μετά πάλι το δακτυλικό και να ενεργοποιήσεις την ευαισθησία της αφής. Σχεδόν με όλα τα τζάμια χάνεται λίγο η αίσθηση από το δαχτυλικό οπότε αν πιστεύεις ότι δεν έχεις τρύπια χέρια βάλε καλύτερα ζελατίνα. Και μια καλή θήκη βέβαια γιατί γλιστράει αρκετά. 

Υπονοείς κάτι με το τρύπια χέρια;☺️

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

  Με την ενεργοποίηση του κινητού 1η έναρξη έβγαλε ένα  update 1.7giga μέχρι στιγμής τίποτα αλλο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vadergr said:

Ειμαι με vodafone.

Που βρισκονται οι επιλογες για volte/wifi calling?

Ενεργοποιείς την υπηρεσία στέλνοντας δωρεάν SMS στο 1339 τη λέξη WIFI.
Αφού λάβεις το SMS ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής του συνδέεσαι σε δίκτυο WiFi (εάν δεν είσαι ήδη συνδεδεμένος). Επιλέγεις από το 'Τηλέφωνο' (δηλ. εκεί που πραγματοποιείς τις κλήσεις) τις 'Ρυθμίσεις' (μοιάζει με τρεις κάθετες τελείες) και μετά ενεργοποιείς το κουμπί Κλήσεις Wi-Fi σε ON

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gm87 said:

Και ακούς όλους εδώ μέσα να εξαίρουν την Samsang για το "φοβερό" service και την "εξαιρετική" ποιότητα υπηρεσιών. Για ποιο πράγμα μιλάμε? Για την εταιρεία που ξεχωρίζει τις μισές συσκευές της, οι οποίες φυσικά έχουν το ίδιο κόστος με τις υπόλοιπες? Για την εταιρεία που έχει λανσάρει τη ναυαρχίδα της από τις 25 Φεβρουαρίου (και ορισμένοι "τυχεροί" που έκαναν εγκαίρως προπαραγγελία, την έχουν από τις 18 Φεβρουαρίου), και σήμερα, δύο μήνες μετά το λανσάρισμα, εξακολουθούν να υπάρχουν χρήστες της ίδιας ναυαρχίδας που χάνουν κλήσεις? Αν είχε συμβεί κάτι παρόμοιο στην Apple, ποιο ποτάμι θα την ξέπλενε? Ακόμη ορισμένοι μιλούν για το "bendgate" (iPhone 5), από το οποίο έχουν ήδη περάσει δέκα χρόνια. Και γιατί να πάμε τόσο μακριά, και να μη θυμηθούμε το (πολύ πιο πρόσφατο) "burstgate" (Note 7), που σε τελική ανάλυση, ήταν και επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία? Επιλεκτική μνήμη έχουμε?

Το bendgate ήταν στο iphone 6/6 plus.

Επίσης επειδή αγαπάς την apple (όπως και εγώ) να σου θυμίσω το iPhone 4s με το κάκιστο σήμα που ο ίδιος ο Steve Jobs το δικαιολόγησε ως "το κρατάτε λάθος το τηλεφωνο".

Ο καθένας καταγραφει την αποψη του με βάση το τι αντιμετώπιση έχει. Εγώ που μου άλλαξε η επίσημη samsung συσκευη μετα απο 2 μήνες χρήση, χωρίς να την πάνε για σερβις και χωρίς να την ελέγξουν καν!!!, ενώ μάλιστα ήταν πλήρως λειτουργική, να μην το επαινεσω?

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το bendgate ήταν στο iphone 6/6 plus.
Επίσης επειδή αγαπάς την apple (όπως και εγώ) να σου θυμίσω το iPhone 4s με το κάκιστο σήμα που ο ίδιος ο Steve Jobs το δικαιολόγησε ως "το κρατάτε λάθος το τηλεφωνο".
Ο καθένας καταγραφει την αποψη του με βάση το τι αντιμετώπιση έχει. Εγώ που μου άλλαξε η επίσημη samsung συσκευη μετα απο 2 μήνες χρήση, χωρίς να την πάνε για σερβις και χωρίς να την ελέγξουν καν!!!, ενώ μάλιστα ήταν πλήρως λειτουργική, να μην το επαινεσω?
Όχιιιιι..... δεν δικαιούσαι να την επαινέσεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

Εγώ που μου άλλαξε η επίσημη samsung συσκευη μετα απο 2 μήνες χρήση, χωρίς να την πάνε για σερβις και χωρίς να την ελέγξουν καν!!!, ενώ μάλιστα ήταν πλήρως λειτουργική, να μην το επαινεσω?

 

2 minutes ago, pank said:

Όχιιιιι..... δεν δικαιούσαι να την επαινέσεις!!!!

Το να έχεις ένα smartphone Samsung που στην Ελλάδα έχει μια smartec, ένα εξαιρετικό servise που κάνει εξαιρετική δουλειά, κάτι που το ξέρουμε καλά, με δυσκολεύει να κατανοήσω το "δεν το πάω για servise γιατί θα το ανοίξει ο Έλληνας "μαστροΜήτσος", απόφοιτος δημοτικού".

Link to comment
Share on other sites

ακόμη και αν έχεις default το samsung keyboard, πας ρυθμίσεις/λίστα πληκτρολ. και προεπιλ. και αντί για "φωνητική εισαγωγή samsung" ενεργοποιείς "google voice typing". θα σου ζητήσει επανεκκίνηση και όλα κομπλέ...τα καλά του android..
εμένα γιατί έχει της Google και legacy ;9ac376a404adc9649264c16e1dd95285.jpg
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ilka71 said:

εμένα γιατί έχει της Google και legacy ;9ac376a404adc9649264c16e1dd95285.jpg

Εχεις default το πληκτρολόγιο της Microsoft. Πάτα επάνω θα σου βγάλει ένα αναδυόμενο παράθυρο και επέλεξε το google.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anlibafojo said:

 

Το να έχεις ένα smartphone Samsung που στην Ελλάδα έχει μια smartec, ένα εξαιρετικό servise που κάνει εξαιρετική δουλειά, κάτι που το ξέρουμε καλά, με δυσκολεύει να κατανοήσω το "δεν το πάω για servise γιατί θα το ανοίξει ο Έλληνας "μαστροΜήτσος", απόφοιτος δημοτικού".

Επισης εχουμε και την omnitech που ειναι παρα πολυ καλη!!! Εκει το πηγα και πηρα πιστωση στο s21 ultra και ετσι πηρα το s22 ultra 😁

 

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Και για να ειπωθεί και κάτι πραγματικά χρήσιμο, σας λέω και πάλι (αν έχει χαθεί με τόσα ποστ) ότι η Globalsat, η εταιρεία που διανέμει τα samsung αν παραγγείλεις μέσω του eshop της samsung, δέχθηκε να αντικαταστήσει συσκευή μετά από 2 μήνες, ενώ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ υπαναχώρησα με υπαιτιότητά μου στο πρώτο αίτημα αντικατάστασης επειδή δεν ήθελα να περιμένω χ μέρες για νέα συσκευή. Κοινώς δεχθήκανε αρχικά να μου την αντικαταστήσουν, επισημαίνοντάς μου την έλλεψη στοκ και ότι δεν μπορούν να μου δώσουν άλλη αυθημερόν. Αρνήθηκα και επανήλθα μετά από ενάμιση μήνα, ζητώντας επισκευή. Και έρχονται οι άνθρωποι και μου αντικαθιστούν τη συσκευή χωρίς καν να την ελέγξουν! έστειλαν κούριερ να την παραλάβει και ο κούριερ μου έδωσε χέρι με χέρι την καινούργια με νέο invoice. Αν αυτό λέγεται χάλια σέρβις, προφανώς σε άλλες εταιρείες σου κάνουν δώρο και κανένα αυτοκίνητο...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...