Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

19 minutes ago, ggazas said:

Προφανώς και η Cosmote.
Το θέμα είναι ότι και η Samsung έχει αφήσει το θέμα στο έλεος της Cosmote.
Να πάρουμε όλοι τηλέφωνο να πούμε δύο λογάκια και στο τηλεφωνικό κέντρο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

12 minutes ago, costsa41 said:

Ανέκαθεν ήταν στο έλεος των εταιρειών και παλαιότερα ήταν ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα. Κανείς, που ήξερε, δεν αγόραζε branded συσκευή μόνο και μόνο για τις αναβαθμίσεις και πιο παλιά για την ακόμα μεγαλύτερη σαβούρα που είχαν σε εφαρμογές. Εγώ πιστεύω ότι έχουν φτιάξει τα πράγματα και όπου να είναι θα σκάσει η αναβάθμιση. Μετά δεν ξέρω τι θα γίνει....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Στην ουσία το πρόβλημα των εταιριών το χρεώνεται η Samsung και αυτό μπορεί τελικά να είναι καλό αν αποφασίσει να δώσει ένα τέλος. Κάτι που είχε ακουστεί πρόσφατα ότι θα είναι μία έκδοση λογισμικού για όλη την Ευρώπη και θα βγαίνει και μία αναβάθμιση που θα είναι για όλους. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

43 minutes ago, Anlibafojo said:

Καλημέρα. Στην ουσία το πρόβλημα των εταιριών το χρεώνεται η Samsung και αυτό μπορεί τελικά να είναι καλό αν αποφασίσει να δώσει ένα τέλος. Κάτι που είχε ακουστεί πρόσφατα ότι θα είναι μία έκδοση λογισμικού για όλη την Ευρώπη και θα βγαίνει και μία αναβάθμιση που θα είναι για όλους. 

 

Καλημερα! Ετσι το εχει κανει ηδη να ξερεις.. μια εκδοση για την μιση ευρωπη και αλλη μια για την υπολοιπη μιση..απλα υπαρχουν και καποιες ειδικες περιπτωσεις που ειναι σπανιες

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, TimDeLAY said:

Καλησπέρα,

Δύο ερωτήσεις:

- Από πού θα το πάρεις;
- Πώς γνωρίζεις ότι είναι συμβατό με τις ελληνικές μπάντες;

Ευχαριστώ.
 

Καλημέρα, θα το πάρω από φίλο που το έχει και το δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Έχω δει πολλά τεστ στο youtube όπου ο snap είναι αισθητά πιο ζεστός. Γενικά, αν για ένα πράγμα δεν υπάρχουν παράπονα από τον exynos είναι για τις θεμροκρασίες φέτος. Στο λέω για να μην την πατήσεις επειδή θα έχεις χασούρα. Μία συσκευή δεν είναι επαρκές δείγμα...

Δεν είναι μια συσκευή δυστυχώς. Ανέφερα ότι έχω 2 συσκευές μπροστά μου και έχω λάβει αναφορές από φίλους με το ίδιο πρόβλημα.

Αντιλαμβάνομαι ότι ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση στη συσκευή του καθώς έχει και διαφορετικό στήσιμο.

Εγώ μιλάω για προσωπική εμπειρία και στήσιμο όπως δουλεύω τις συσκευές μου τα τελευταία 10 χρόνια. Οι θερμοκρασίες δυστυχώς υφίστανται και μειώνουν την εμπειρία χρήσης.

Χασουρα καμία - ίσα βάρκα ίσα νερά μου πάει!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, costsa41 said:

Η εγγύηση είναι πολύ μεγάλο πράγμα να έχεις. Για παν ενδεχόμενο, που λένε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστός, αλλά είναι ένα ρίσκο που πάντα λαμβάνω. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Πού τις είδες αυτές τις τιμές στο Σκρουτζ; 1300 το βλέπω το 256. Δεν θα πέσουν όπως δεν πέφτουν τα 21. Πάνε οι εποχές που έπεφταν όπως παλιά.
Ειδικά Samsung
Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones.html?q=galaxy+s22+ultra&o=2

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, costsa41 said:

Αυτό δεν είναι Σκρουτζ είναι άλλο σάιτ. Από εκεί αρκετοί παίρνουν αλλά ο θεός και η ψυχή σου που λένε..... Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά να το ψάξεις καλά από που θα το αγοράσεις από εκεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι πρέπει να προσέξω για να έχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Έχει κάποιο κωδικό το κουτί;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, domigr said:

Καλημερα! Ετσι το εχει κανει ηδη να ξερεις.. μια εκδοση για την μιση ευρωπη και αλλη μια για την υπολοιπη μιση..απλα υπαρχουν και καποιες ειδικες περιπτωσεις που ειναι σπανιες

Εκτιμώ ότι η μία έκδοση είναι για τα unbranded και η άλλη branded εταιριών κινητής καθώς στο sammobile φαίνονται μόνο δύο εκδόσεις για την Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Anlibafojo said:

Εκτιμώ ότι η μία έκδοση είναι για τα unbranded και η άλλη branded εταιριών κινητής καθώς στο sammobile φαίνονται μόνο δύο εκδόσεις για την Ευρώπη.

η μια ειναι για csc euy και η αλλη eux οποτε μαλλον χωριζουν καπως τις χωρες της ευρωπης παρολα αυτα κυκλοφορουν την ιδια στιγμη.. τωρα σχετικα με τις branded δεν νομιζω πλεον οτι υπαρχουν πολλες.. επισης παλια υπηρχαν στο sammobile ολες οι branded για ολες τις χωρες πχ για cosmote και vodafone ελλαδα ηταν cos και vgr αντιστοιχα αλλα απο το s22 και μετα δεν υπαρχει πουθενα αυτο στο sammobile και επισης το csc σε branded cosmote οπως λετε οτι εχετε ειναι παλι eux.. αρα δεν ξερω για ποιον λογο θεωρειτε οτι εχετε branded συσκευη εφοσον δεν υπαρχει πλεον csc cos και vgr.. εγω θεωρω οτι δεν υπαρχει πλεον branded στην ελλαδα τουλαχιστον εφοσον και εσεις εχετε csc eux.. θεωρω οτι καπου αλλου ειναι το θεμα

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, domigr said:

η μια ειναι για csc euy και η αλλη eux οποτε μαλλον χωριζουν καπως τις χωρες της ευρωπης παρολα αυτα κυκλοφορουν την ιδια στιγμη.. τωρα σχετικα με τις branded δεν νομιζω πλεον οτι υπαρχουν πολλες.. επισης παλια υπηρχαν στο sammobile ολες οι branded για ολες τις χωρες πχ για cosmote και vodafone ελλαδα ηταν cos και vgr αντιστοιχα αλλα απο το s22 και μετα δεν υπαρχει πουθενα αυτο στο sammobile και επισης το csc σε branded cosmote οπως λετε οτι εχετε ειναι παλι eux.. αρα δεν ξερω για ποιον λογο θεωρειτε οτι εχετε branded συσκευη εφοσον δεν υπαρχει πλεον csc cos και vgr.. εγω θεωρω οτι δεν υπαρχει πλεον branded στην ελλαδα τουλαχιστον εφοσον και εσεις εχετε csc eux.. θεωρω οτι καπου αλλου ειναι το θεμα

Μάλλον τα ίδια λέμε με διαφορετικά λόγια. 

Link to comment
Share on other sites

Όπου Υπάρχει η λέξη eu καλύπτεται η συσκευή κανονικότατα από τη samsung με διετή εγγύηση.

Αν δηλαδή έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή μπορείς να το πας απευθείας στη samsung και να σε καλύψει....

Αυτό είναι γνωστό εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια....

Είχαμε και εμείς συσκευές samsung και μάλιστα αρκετές πριν πάμε στα ποκοπίκο...

sent from my Poco F3 8/256





Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geovass said:

Δεν είναι μια συσκευή δυστυχώς. Ανέφερα ότι έχω 2 συσκευές μπροστά μου και έχω λάβει αναφορές από φίλους με το ίδιο πρόβλημα.

Αντιλαμβάνομαι ότι ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση στη συσκευή του καθώς έχει και διαφορετικό στήσιμο.

Εγώ μιλάω για προσωπική εμπειρία και στήσιμο όπως δουλεύω τις συσκευές μου τα τελευταία 10 χρόνια. Οι θερμοκρασίες δυστυχώς υφίστανται και μειώνουν την εμπειρία χρήσης.

Χασουρα καμία - ίσα βάρκα ίσα νερά μου πάει!

Δε μιλάω για τους exynos αλλά για τη μια συσκευή snap που έχεις ως μέτρο σύγκρισης. Ο snapdragon gen 1 φέτος έχει δεχτεί πολλά πυρά για τις θερμοκρασίες που ανεβάζει αλλά και για το throttling της gpu. Σίγουρα έχεις κάνει την ψαχτικη σου αλλά δε σου κάνει εντύπωση που εδώ μέσα κανείς δεν παραπονιέται για θερμοκρασίες? Συν το ρίσκο της εγγύησης..

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάρεις μια τέλεια συσκευή, αλλά το να πάει κάποιος σε snapdragon για χαμηλές θερμοκρασίες ακούγεται κάπως οξύμωρο με βάση τα όσα ακούγονται στα διεθνή fora..

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Όπου Υπάρχει η λέξη eu καλύπτεται η συσκευή κανονικότατα από τη samsung με διετή εγγύηση.

Αν δηλαδή έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή μπορείς να το πας απευθείας στη samsung και να σε καλύψει....

Αυτό είναι γνωστό εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια....

sent from my Poco F3 8/256


 

Είχα την εντύπωση ότι ο φίλος θα πάρει variant που πωλείται στα Εμιράτα...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι ο φίλος θα πάρει variant που πωλείται στα Εμιράτα...
Εκεί δεν υπάρχει εγγύηση....

Μόνο ότι αναγράφει EU...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Η εγγύηση είναι πολύ μεγάλο πράγμα να έχεις. Για παν ενδεχόμενο, που λένε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ απόλυτα. Προσωπικά, αν είχα φάει το πακέτο που αναφέρει ο φίλος με 2 συσκευές και με ένοιαζε η θερμοκρασία οπωσδήποτε, πιο εύκολα θα γύρναγα σε iphone παρά να πάω σε snap και χωρίς εγγύηση μάλιστα 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dark_Lord said:

Δε μιλάω για τους exynos αλλά για τη μια συσκευή snap που έχεις ως μέτρο σύγκρισης. Ο snapdragon gen 1 φέτος έχει δεχτεί πολλά πυρά για τις θερμοκρασίες που ανεβάζει αλλά και για το throttling της gpu. Σίγουρα έχεις κάνει την ψαχτικη σου αλλά δε σου κάνει εντύπωση που εδώ μέσα κανείς δεν παραπονιέται για θερμοκρασίες? Συν το ρίσκο της εγγύησης..

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάρεις μια τέλεια συσκευή, αλλά το να πάει κάποιος σε snapdragon για χαμηλές θερμοκρασίες ακούγεται κάπως οξύμωρο με βάση τα όσα ακούγονται στα διεθνή fora..

Είχα την εντύπωση ότι ο φίλος θα πάρει variant που πωλείται στα Εμιράτα...

Παίζει μεγάλο ρόλο η υλοποίηση που έχει κάνει η κάθε εταιρεία. Ξαναλέω τα ίδια λέγανε και για τον 888, και έχω συσκευή S21Ultra που σε σχέση με τον περσινό exynos είναι παγάκι! Χωρίς να λέω ότι οι επεξεργαστές δεν ανεβάζουν θερμοκρασίες. 

Όχι δεν μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί εδώ μιας και μερικά χρόνια πριν - τότε που οι συσκευές με exynos έχαναν και σε σήμα κινητής, wifi αλλά και τρομερά προβλήματα στην αναμονες, όλα τα θεωρουσαμε στο φόρουμ οκ. Τοτε είχα πάλι αγοράσει snap και προσπαθούσα να εξηγήσω αλλά χωρίς να μπορώ να ακουστω. Όπως έχω ξαναπεί αφορά την χρήση που κάνω εγώ και ποια expectations έχω εγώ από μια ναυαρχίδα που κοστίζει 1300 ευρώ!

Θα επιστρέψω όταν με το καλό παραλάβω.

4 minutes ago, Dark_Lord said:

Συμφωνώ απόλυτα. Προσωπικά, αν είχα φάει το πακέτο που αναφέρει ο φίλος με 2 συσκευές και με ένοιαζε η θερμοκρασία οπωσδήποτε, πιο εύκολα θα γύρναγα σε iphone παρά να πάω σε snap και χωρίς εγγύηση μάλιστα 

Προτιμώ να γυρίσω σε 3310 παρά να αγοράσω iPhone lol. Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε!

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, costsa41 said:

Πάντως κάθε μέρα αυτό το τηλέφωνο σε ενθουσιάζει. Ταχύτητα αστραπή, να γράφεις με το πενάκι μηνύματα ,emails να κόβεις και να ράβεις. Χθες σχεδίασα μια διαδρομή σε φίλο με το πενακι στο χάρτη και ενθουσιάστηκε. Άσε που στην εκδρομή τράβηξα με ζουμ στο βουνό τον Προφήτη Ηλία,ο συντοπίτης ξέρει τι λέω, και ενθουσιάστηκαν με τη φωτογραφία. Άσε που το έχασα κάποια στιγμή γιατί ήθελαν να βγουν φωτογραφίες να τις ανεβάσουν στα social.
Η δε παραμετροποίηση του, όσοι έχουν andoid και good lock είναι το κάτι άλλο.
Παρά πολύ χρήσιμο η εγγραφή στο ημερολόγια για εμάς που ξεχνάμε και με πολύ καλό ζουμ για να γράφεις τη σημείωση σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σημείο αναφοράς ο Προφήτης Ηλίας συντοπίτη, και εγώ εκεί έκανα δοκιμές. Σήμερα "έπαιξα" λίγο με το Clockfase και έφτιαξα μερικά δικά μου AOD έτσι για ποικιλία. Δε βαριέσαι καθόλου αν ασχοληθείς με την παραμετροποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

πως φαινεται μια συσκευη αν εινναι branded cosmote πχ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όντως ρε παιδιά!!!!
Έλεος!!!! Εκεί που είπα ησυχάσαμε από τα εκατοντάδες post: "σήμερα με είπαν θα παραλάβω, τελικά δεν παρέλαβα με είπαν αυριο, πήρα τηλέφωνο με είπαν μεθαύριο......"
Αρχίσαμε πλέον: "πέρασε μια μέρα δεν πήρα το update, πέρασε 2η μέρα update άφαντο, αγαπητό ημερολόγιο 3η μέρα χωρίς update! Φταίει η Cosmote ,φταίει ο Γερμανός, υπάρχουν τα branded; δεν ξανά παίρνω branded"
Εδώ update , εκεί update , που είναι το update!!!
Απλώς έλεος!!!!
Λυπηθείτε μας!!!!
Και γω από Γερμανό έχω πάρει και ξέρω ότι θα αργούν τα update. Τι να κάνουμε! Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα. Τόσο καιρός πέρασε! Δεν θα πάθω κάτι αν περιμένω λίγο ακόμα!
Όποιος πιστεύει δεν αντέχει την αναμονή που θα υπάρχει και στα επόμενα update καλύτερα να το πουλήσει. Θα κάνει καλό στον εαυτό του

Το εχω ξανα πει είναι κρίμα γιατί χάνονται χρήσιμα ποστ από αυτή την άχρηστη επαναληψιμότητα.








Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Όντως ρε παιδιά!!!!
Έλεος!!!! Εκεί που είπα ησυχάσαμε από τα εκατοντάδες post: "σήμερα με είπαν θα παραλάβω, τελικά δεν παρέλαβα με είπαν αυριο, πήρα τηλέφωνο με είπαν μεθαύριο......"
Αρχίσαμε πλέον: "πέρασε μια μέρα δεν πήρα το update, πέρασε 2η μέρα update άφαντο, αγαπητό ημερολόγιο 3η μέρα χωρίς update! Φταίει η Cosmote ,φταίει ο Γερμανός, υπάρχουν τα branded; δεν ξανά παίρνω branded"
Εδώ update , εκεί update , που είναι το update!!!
Απλώς έλεος!!!!
Λυπηθείτε μας!!!!
Και γω από Γερμανό έχω πάρει και ξέρω ότι θα αργούν τα update. Τι να κάνουμε! Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα. Τόσο καιρός πέρασε! Δεν θα πάθω κάτι αν περιμένω λίγο ακόμα!
Όποιος πιστεύει δεν αντέχει την αναμονή που θα υπάρχει και στα επόμενα update καλύτερα να το πουλήσει. Θα κάνει καλό στον εαυτό του

Το εχω ξανα πει είναι κρίμα γιατί χάνονται χρήσιμα ποστ από αυτή την άχρηστη επαναληψιμότητα.







 

Την είπες την εξυπνάδα σου.

Στο επόμενο ποστ θα ζητήσω την άδειά σου.

Έλεος!

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν υπήρχε ημερομηνια παραδοσης του plus 256gb , κατέληξα ο δυσμοιρος στο ultra 😛

Η αληθεια ειναι οτι προτιμω το μεγεθος του plus, αλλα δεν με χαλαει τελιακ το 10x του μεγαλου.

Ερωτηση, με τι θηκες εχετε συνδυάσει το whitedome tempered glass σας? Ψαχνω για κατι συμβατο σε spigen/UAG. Παιζει και η Samsung official leather.

 

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vadergr said:

Αφου δεν υπήρχε ημερομηνια παραδοσης του plus 256gb , κατέληξα ο δυσμοιρος στο ultra 😛

Η αληθεια ειναι οτι προτιμω το μεγεθος του plus, αλλα δεν με χαλαει τελιακ το 10x του μεγαλου.

Ερωτηση, με τι θηκες εχετε συνδυάσει το whitedome tempered glass σας? Ψαχνω για κατι συμβατο σε spigen/UAG. Παιζει και η Samsung official leather.

 

Έκανες καλύτερη επιλογή και θα σε  εντυπωσιάσει το μέγεθος , το πιάσιμο στο χέρι. 

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα από update εμείς από Γερμανό. Άντε να δούμε, αρχίζω και φορτώνω. Λες και δεν το πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...