Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

5 ώρες πριν, arxontas2323 said:

ωραιο το samsung πληκτρολόγιο αλλα εμένα μου λείπουν 2 πράγματα σε σχέση με το google.

1ον η φωνητική εισαγωγή στα Ελληνικά

2ον το ελληνικό ερωτηματικό δίπλα απο το τελικό "ς" όπως το έχει η google

Αν δεν απατώμαι έχει φωνητική εισαγωγή τέρμα δεξιά κάτω στις τελιτσες που μοιάζει σαν πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Gm87 said:

Μακάρι, απλά να μη με πιάσει Πάσχα (συγκεκριμένα, Μεγάλη Παρασκευή) άνευ update, διότι αν βρεθώ Λάρισα με VoLTE, σκούρα τα πράγματα με τις κλήσεις.

Μην ανησυχεις!Εμενα Καρδιτσα πιανει μια χαρα με το volte!Λαρισα εχει και καλυτερο σημα!!Δεν θα εχεις κανενα προβλημα!Αν και πιστευω μεχρι τοτε θα σας ερθει η ενημερωση!!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, challenge143 said:

Αν δεν απατώμαι έχει φωνητική εισαγωγή τέρμα δεξιά κάτω στις τελιτσες που μοιάζει σαν πληκτρολόγιο

Δεν υποστηριζει ελληνικη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, domigr said:

Δεν υποστηριζει ελληνικη γλωσσα

Υποστηρίζει κανονικα , προφανως έχεις ενεργοποιηση την φωνιτικη πληκτρολόγηση της samsung και όχι της google 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

Εχεις δοκιμασει να κανεις υψηλη βαθμονομηση με την καμερα στο maps μπας και συνελθει ?

Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές. Επανέρχεται και αν το αφήσεις για τρία λεπτά αρχίζει και σιγά σιγά απομακρύνετε και κάνει μια και πηγαίνει όπου να ναι. Μετά ξανά επανέρχεται και πάλι τα ίδια. Και το θέμα είναι ότι το κάνει και το sygic. Ενώ το xiaomi redmi not 6 σταθερό και με τις δύο εφαρμογές. Έχω κάνει καταγραφή οθόνη έχω αρκετά βιντεακια το πως συμπεριφέρεται. Θα δείξει. Το καλύτερο servis είναι Χαϊδάρι της samsung? Εκεί λέτε να το πάω? Είναι λίγο μακριά μου γιατί της Καλλιθέας είναι το πιο κοντινό μου. 

Link to comment
Share on other sites

Την προστασία από τυχαία αγγίγματα την έχετε ενεργοποιημένη; πιστεύετε ότι ενδέχεται να τρώει μπαταρία;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimkit said:

Υποστηρίζει κανονικα , προφανως έχεις ενεργοποιηση την φωνιτικη πληκτρολόγηση της samsung και όχι της google 

Ναι αυτο λεω οτι στο πληκτρολογιο της samsung δεν την εχει

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, domigr said:

Ναι αυτο λεω οτι στο πληκτρολογιο της samsung δεν την εχει

ακόμη και αν έχεις default το samsung keyboard, πας ρυθμίσεις/λίστα πληκτρολ. και προεπιλ. και αντί για "φωνητική εισαγωγή samsung" ενεργοποιείς "google voice typing". θα σου ζητήσει επανεκκίνηση και όλα κομπλέ...τα καλά του android..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Την προστασία από τυχαία αγγίγματα την έχετε ενεργοποιημένη; πιστεύετε ότι ενδέχεται να τρώει μπαταρία;

56 minutes ago, costsa41 said:

Όχι. Περισσότερη μπαταρία τρώνε κάποιες ρουτίνες από αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ενεργοποιημένη την έχω και δε βλέπω να βγάζει κάτι σε κατανάλωση.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

ακόμη και αν έχεις default το samsung keyboard, πας ρυθμίσεις/λίστα πληκτρολ. και προεπιλ. και αντί για "φωνητική εισαγωγή samsung" ενεργοποιείς "google voice typing". θα σου ζητήσει επανεκκίνηση και όλα κομπλέ...τα καλά του android..

Λίγη περισσότερη ανάλυση... Δεν το βρίσκω όπως το περιγράφεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ggazas said:

Λίγη περισσότερη ανάλυση... Δεν το βρίσκω όπως το περιγράφεις.

Ρυθμίσεις-Γενική διαχείριση -Λίστα πληκτρολογίου και προεπιλογή-Google voice Typing και Φωνητική πληκτρολόγηση google (παλαιού τύπου)και τικάρεις on και τα δύο.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anlibafojo said:

Ρυθμίσεις-Γενική διαχείριση -Λίστα πληκτρολογίου και προεπιλογή-Google voice Typing και Φωνητική πληκτρολόγηση google (παλαιού τύπου)και τικάρεις on και τα δύο.

Ευχαριστώ και τους δύο.🙂

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σα να συμπάσχω λίγο στη κατανάλωση του Facebook.

Μετά από περίπου 2 εβδομάδες χρήση μπορώ να πω με μια επιφύλαξη πως η μπαταρία του s21 μου κρατούσε παραπάνω. Είδα ίδια και καλύτερα νούμερα και εδώ αλλά για 1 2 μέρες, νομίζω έπειτα από το update με τα λίγα mb (το τελευταιο) σα να πέφτει γρηγορότερα και μιας και διάβασα λίγο για το facebook, απ ότι φαίνεται μου τρώει και μένα αρκετή μπαταρία. 

Screenshot_20220414-012552_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, costsa41 said:

Τι έγινε τελείωσαν τα προβλήματα και έγινε σιγή ασυρμάτου; Από το πρωί γ....... nεφαρμογή της Πειραιώς. Την έβαλα σε αδράνεια και τέλος! Άστε μήπως γράψει και κάποιος κάτι χρήσιμο! Από στήσιμο τηλεφώνου, οθόνης και ότι άλλο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οσο δούλευε η ανέπαφη πληρωμή μέσα στον ασφαλή φάκελο όλα καλά. Πλέον μόνο σε πλήρη αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση σε φιλους που εχουν vodafone .. Σας εμφανίζει το κουμπι "volte" γιατι εμένα με τιποτα ενω στο νοτε 20 ultra εμφανίζονταν κανονικά !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Καλημέρα! Να θυμάσαι να τη βγάζεις όμως όταν θέλεις να κάνεις μια συναλλαγή σε περιβάλλον πληρωμής γιατί πήγα να πληρώσω την ασφάλεια και το έκανε ο ασφαλιστής ηλεκτρονικά την πληρωμή και δεν ολοκληρωνόταν γιατί δεν ερχόταν η ειδοποίηση για την επιβεβαίωση. Και ακριβώς έτσι το είχα πάθει με το Πλαίσιο όταν αγόρασα με πιστωτική μου έστελνε την πληρωμή και δεν ερχόταν το push notification . Ήθελε μέσω web banking γιατί δεν ερχόταν να το κάνω με το app της.
Apple pay έχουν όμως εδώ και καιρό Google pay ακόμα το σκέφτονται!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Πληρώνω κανονικά χωρίς να τη βγάζω από την αδράνεια δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. 

Στην Πειραιώς μένω για άλλους λόγους διαφορετικά θα είχα φύγει.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, azaaza said:

Καλημέρα μια ερώτηση σε φιλους που εχουν vodafone .. Σας εμφανίζει το κουμπι "volte" γιατι εμένα με τιποτα ενω στο νοτε 20 ultra εμφανίζονταν κανονικά !!

Καλημερα! Νομιζω σε vodafone δεν υπαρχει πλεον το κουμπι volte μονο το wifi calling που θα πρεπει να το εχεις ανοιχτο για να δουλευει και το volte αν θες για δοκιμη κανε κληση και προσπαθησε να μπεις ιντερνετ ενω εχεις δεδομενα.. αν μπεις τοτε ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, azaaza said:

Καλημέρα μια ερώτηση σε φιλους που εχουν vodafone .. Σας εμφανίζει το κουμπι "volte" γιατι εμένα με τιποτα ενω στο νοτε 20 ultra εμφανίζονταν κανονικά !!

Όχι. Πλέον δεν εμφανίζεται αλλά δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά? Τέλος η γκρίνια? Ας απολαύσουμε λοιπόν βοηθόντας ο ένας τον άλλο, το καλύτερο κινητό υπολογιστικό εργαλείο της αγοράς που τυχαίνει να είναι και τηλέφωνο!!!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Καλημέρα. Πληρώνω κανονικά χωρίς να τη βγάζω από την αδράνεια δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. 

Καλημέρα.

Όσο είναι σε αδράνεια (χωρίς να την έχω στον ασφαλή φάκελο) τα push έρχονται και σε εμένα.
Εάν την βάλεις σε πλήρη αδράνεια, πάλι έρχονται τα push;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavlidisc said:

Καλημέρα.

Όσο είναι σε αδράνεια (χωρίς να την έχω στον ασφαλή φάκελο) τα push έρχονται και σε εμένα.
Εάν την βάλεις σε πλήρη αδράνεια, πάλι έρχονται τα push;

Την έχω σε πλήρη αδράνεια, δεν έρχονται τα push αλλά έχω ενεργοποιήσει τις ενημερώσεις με email και δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, costsa41 said:

Αν όμως χρειαστεί να πιστοποιήσεις την πληρωμή σου, όπως είπα για το Πλαίσιο για παράδειγμα, που σου στέλνει λινκ για την πληρωμή δε θα μπορείς να το κάνεις παρά μόνο με το web banking μπαίνοντας με τους κωδικούς σου και όχι από το app γιατί το push δε θα λειτουργεί. Το ίδιο γίνεται σε προστατευόμενο περιβάλλον κάποιας εταιρείας όταν θέλεις να πληρώσεις με την κάρτα σου. Αλλιώς όλα γίνονται όταν ανοίγεις εσύ το app στο τηλέφωνο και φυσικά έρχονται κανονικά οι κινήσεις στο email σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ και συμβαίνει ακριβώς το ίδιο, δεν έρχονται τα push notifications όταν είναι σε πλήρη αδράνεια. Ωστόσο, εάν ΑΝΟΙΞΕΙΣ την εφαρμογή και μετά κάνεις τη συναλλαγή που ζητάει την έγκριση, το push θα έρθει κανονικά. Απλά επειδή αυτό δεν είναι ασφαλές 100%, καλύτερα το force close της εφαρμογής. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Αν όμως χρειαστεί να πιστοποιήσεις την πληρωμή σου, όπως είπα για το Πλαίσιο για παράδειγμα, που σου στέλνει λινκ για την πληρωμή δε θα μπορείς να το κάνεις παρά μόνο με το web banking μπαίνοντας με τους κωδικούς σου και όχι από το app γιατί το push δε θα λειτουργεί. Το ίδιο γίνεται σε προστατευόμενο περιβάλλον κάποιας εταιρείας όταν θέλεις να πληρώσεις με την κάρτα σου. Αλλιώς όλα γίνονται όταν ανοίγεις εσύ το app στο τηλέφωνο και φυσικά έρχονται κανονικά οι κινήσεις στο email σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι να σου πω δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Αγορές που κάνω διαδικτυακά πχ από Σκρούτζ και θέλει έγκριση από τράπεζα μου έρχονται κανονικά. Αν εννοείς κάτι άλλο δεν ξέρω.

Και στο NOTE 9 που την είχα μέσα στον ασφαλή φάκελλο πάλι μου έρχονταν οι ειδοποιήσεις για έγκριση ποσού (μόνο αυτές) ακόμα και όταν ο φάκελλος ήταν κλειστός και δεν είχε κατανάλωση η εφαρμογή.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Αμα συνδέσετε την κάρτα με google pay δεν θα κανετε πιο ευκολα την δουλεια σας? Εγω τώρα ξεκίνησα να το δουλεύω και εχω εντυπωσιαστεί με το πόσο γρήγορα γίνονται όλες οι συναλλαγες

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...