Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

σε περιπτωση που προσπερασατε το προηγουμενο μου ποστ ειναι στο τελος της προηγουμενης σελιδας 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 minutes ago, domigr said:

Μολις μου εκανε αυτη την ενημερωση..23.94mb σαν διορθωτικο μου φαινεται της ιδιας εκδοσης..1408057015_Screenshot_20220412-113400_Softwareupdate.thumb.jpg.646451c85fd2f01cac103b12ff5dca4b.jpg

UPDATE: Έγινε αλλαγή του modem άρα διόρθωση σε οτιδήποτε έχει να κάνει με wifi gps και κλήσεις

Την κατέβασα σε 5 δευτερόλεπτα... Χαχα, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nasosvasedis said:

Την κατέβασα σε 5 δευτερόλεπτα... Χαχα, για να δούμε...

Σε εμένα δεν ήρθε ακόμη, προφανώς λόγω Γερμανού (branded), οπότε υπομονή, άγνωστο για πόσες ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, domigr said:

Μολις μου εκανε αυτη την ενημερωση..23.94mb σαν διορθωτικο μου φαινεται της ιδιας εκδοσης..1408057015_Screenshot_20220412-113400_Softwareupdate.thumb.jpg.646451c85fd2f01cac103b12ff5dca4b.jpg

UPDATE: Έγινε αλλαγή του modem άρα διόρθωση σε οτιδήποτε έχει να κάνει με wifi gps και κλήσεις

Ηρθε και σε μενα!Λογικα ειναι το πολυαναμενομενο fix!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Πέντε δευτερόλεπτα πραγματικά. Πάντως όλες οι σοβαρές εταιρείες έτσι κάνουν. Γίνουν ενημερώσεις για το όποιο πρόβλημα. Αλλιώς μένει στην τύχη του όπως πολλά που βλέπουμε από άλλες ή που οι ενημερώσεις τις είναι ανά, όποτε της βγει της εταιρείας.
Και το σέρβις είναι απλά υποδειγματικό ειδικά στο Χαϊδάρι που το ξέρω από πρώτο χέρι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν η apple έβγαζε ενημέρωση 8 mb όλοι εκθειάζανε (και καλως) την άμεση ανταποκριση της. Όταν τα κάνει η samsung είναι για να καλύψει προβληματικες συσκευές 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Όταν η apple έβγαζε ενημέρωση 8 mb όλοι εκθειάζανε (και καλως) την άμεση ανταποκριση της. Όταν τα κάνει η samsung είναι για να καλύψει προβληματικες συσκευές 

Το ειχα γραψει ξανα πιο παλια σε καποιον εδω μεσα..Μαζι με τα 1300 ευρω αγοραζεις και τις υπηρεσιες της samsung.Ευτυχως σε αυτα ειναι υποδειγματικη και με το service και με την επιδιορθωση των προβληματων.25/02 επισημη κυκλοφορια και 12/04 fix σε οποια προβληματα παρουσιαστηκαν!Αν δεν ηταν σε τοσο λειτουργικα θεματα οπως οι κλησεις και το gps ουτε που θα μας αγχωνε!Το τηλεφωνο ειναι κορυφη!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος Eurobank app? Παλιά στο προηγμένο κινητό, όταν έκανα αγορά ερχόταν push notification και απλά έβαζα το δακτυλικο και εγκρινοταν η συναλλαγή.
Πλέον έρχεται μόνο μήνυμα SMS για επιβεβαίωση. Γνωριζει κάποιος κάτι?

Δηλαδή τελικά ήρθε η ενημέρωση, που ελεγαν, σήμερα αντί για Παρασκευή. Και τόση γκρίνια επειδή άργησαν 3-4 μέρες? Έλεος! Διάβασα πόσα post γι αυτή την αναβάθμιση! Μου θύμισε τον παλιό καλό καιρό της παραλαβής του κινητού.






Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Gm87 said:

Διαφωνώ. Φυσικά και είμαι ικανοποιημένος από τη συσκευή, από την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung Greece δεν είμαι (και δεν ήμουν ποτέ) ικανοποιημένος. Εννοείται πως δεν πρόκειται να ζητήσω επιστροφή χρημάτων, καθώς η συσκευή μου δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων ήταν πάρα πολύ σοβαρό, ευτυχώς πλέον ανήκει στο παρελθόν, αν και θα προτιμούσα να είχε επιλυθεί από τους "επισήμους" (εφόσον το πρόβλημα παρατηρείται σε παγκόσμια κλίμακα με αρκετούς παρόχους εδώ και 1,5 μήνα, η κατασκευάστρια εταιρεία όφειλε να το γνωρίζει και να παρέχει λύσεις σε αυτό), αντί να μου λένε "από ό,τι φαίνεται, η μεγάλη ενημέρωση της Παρασκευής, δεν επέλυσε το πρόβλημά σας". Αντιθέτως, θα έπρεπε να μας πουν, για ποιο λόγο η "μεγάλη ενημέρωση της Παρασκευής" δεν ήρθε ποτέ.

Από τη στιγμή που το πρόβλημά σου λύθηκε με ρυθμίσεις στη λειτουργία του δικτύου φαίνεται ότι το πρόβλημα δεν είναι της συσκευής Οπότε τι να σου λύσει το service η Cosmote πρέπει να βρει μία λύση για να μην χάνονται οι κλήσεις όταν δεν έχεις volte η 4g. Και εγώ Cosmote έχω και έχω το ίδιο πρόβλημα και χρησιμοποιώ volte. Το πρόβλημά μας θα είναι όταν χρειαστεί να πάμε εκτός Αττικής ή κάπου που δεν έχει καλή κάλυψη 4g. Εκεί να μας δω αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα με άλλο πάροχο Ας το πει

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pank said:

Χρησιμοποιεί κάποιος Eurobank app? Παλιά στο προηγμένο κινητό, όταν έκανα αγορά ερχόταν push notification και απλά έβαζα το δακτυλικο και εγκρινοταν η συναλλαγή.
Πλέον έρχεται μόνο μήνυμα SMS για επιβεβαίωση. Γνωριζει κάποιος κάτι?

Πήγαινε Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις Ασφαλείας και ενεργοποίησε το touch ID ξανά.

Μάλλον μετά το τελευταίο update έκαναν reset οι ρυθμίσεις ασφαλείας.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pank said:

Χρησιμοποιεί κάποιος Eurobank app? Παλιά στο προηγμένο κινητό, όταν έκανα αγορά ερχόταν push notification και απλά έβαζα το δακτυλικο και εγκρινοταν η συναλλαγή.
Πλέον έρχεται μόνο μήνυμα SMS για επιβεβαίωση. Γνωριζει κάποιος κάτι?

Δηλαδή τελικά ήρθε η ενημέρωση, που ελεγαν, σήμερα αντί για Παρασκευή. Και τόση γκρίνια επειδή άργησαν 3-4 μέρες? Έλεος! Διάβασα πόσα post γι αυτή την αναβάθμιση! Μου θύμισε τον παλιό καλό καιρό της παραλαβής του κινητού.





 

Ακριβως αυτο!!Πολυ γκρινια για το τιποτα.Ξαφνικα τα site του εξωτερικου και το techmaniacs που εγραψαν οτι ερχεται το update δεν ηξεραν και διαβαζαν εμας εδω μεσα ετσι για να το πουν!!Τεσπα τελος καλα ολα καλα!Να το δουλεψουμε και λιγο χωρις volte να δουμε οτι λειτουργουν ολα ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Σε αυτό που φαίνεται λίγο... χλωμή η οθόνη του είναι αυτό που φαντάζομαι;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πες ξεκάθαρα βρε σατανά αυτό που θες😁

Πάντως στα σχόλια από κάτω συμφωνεί 100% με έναν που δίνει πρώτο το samsung, ,δεύτερο το xiaomi, τρίτο το iphone και τέταρτο το oneplus

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, giorgaras23 said:

Ακριβως αυτο!!Πολυ γκρινια για το τιποτα.Ξαφνικα τα site του εξωτερικου και το techmaniacs που εγραψαν οτι ερχεται το update δεν ηξεραν και διαβαζαν εμας εδω μεσα ετσι για να το πουν!!Τεσπα τελος καλα ολα καλα!Να το δουλεψουμε και λιγο χωρις volte να δουμε οτι λειτουργουν ολα ρολοι!

Σε εμάς τους branded, πότε αναμένεται να έρθει η αναβάθμιση? Συνήθως, πόσο αργούν τα τηλέφωνα του Γερμανού σε σχέση με τα υπόλοιπα να λάβουν ενημερώσεις? Περίπου μία εβδομάδα ή λίγο λέω? Απλά αγχώνομαι, επειδή το Πάσχα θα βρίσκομαι επαρχία όπου δεν θα υπάρχει ισχυρό 4G, και επειδή είναι και η γιορτή μου την επομένη, δεν θα ήθελα να χάσω κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gm87 said:

Σε εμάς τους branded, πότε αναμένεται να έρθει η αναβάθμιση? Συνήθως, πόσο αργούν τα τηλέφωνα του Γερμανού σε σχέση με τα υπόλοιπα να λάβουν ενημερώσεις? Περίπου μία εβδομάδα ή λίγο λέω? Απλά αγχώνομαι, επειδή το Πάσχα θα βρίσκομαι επαρχία όπου δεν θα υπάρχει ισχυρό 4G, και επειδή είναι και η γιορτή μου την επομένη, δεν θα ήθελα να χάσω κλήσεις.

κοιτα και με την ρυθμιση που εκανες χθες δεν θα εχεις καποιο θεμα θεωρω.. αν θες και εχεις την εφαρμογη phoneinfo δες τι εχεις active csc code

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση το FB σας τρωει μπαταρια?

Περναω ενα παλαιοτερο apk ,εχω απερνεργοποιησει τις αυτοματες αναβαθμισεις απο play και παντα κανει αναθαθμιση στην τελευταια ... wtf???

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anergos13 said:

Η τελευταια εκδοση το FB σας τρωει μπαταρια?

Περναω ενα παλαιοτερο apk ,εχω απερνεργοποιησει τις αυτοματες αναβαθμισεις απο play και παντα κανει αναθαθμιση στην τελευταια ... wtf???

Περα απο την απενεργοποιηση της αυτοματης ενημερωσης απο το play store πρεπει και μεσα απο την εφαρμογη Ρυμισεις-Μεσα-Ενημερωσεις εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, anergos13 said:

Η τελευταια εκδοση το FB σας τρωει μπαταρια?

Περναω ενα παλαιοτερο apk ,εχω απερνεργοποιησει τις αυτοματες αναβαθμισεις απο play και παντα κανει αναθαθμιση στην τελευταια ... wtf???

Ναι το ειχα γράψει και εδώ. Αδικαιολογητα πολυ

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς τους branded, πότε αναμένεται να έρθει η αναβάθμιση? Συνήθως, πόσο αργούν τα τηλέφωνα του Γερμανού σε σχέση με τα υπόλοιπα να λάβουν ενημερώσεις? Περίπου μία εβδομάδα ή λίγο λέω? Απλά αγχώνομαι, επειδή το Πάσχα θα βρίσκομαι επαρχία όπου δεν θα υπάρχει ισχυρό 4G, και επειδή είναι και η γιορτή μου την επομένη, δεν θα ήθελα να χάσω κλήσεις.
Η προηγούμενη αναβάθμιση ήρθε περίπου σε 3 μέρες. Οπότε αυτή που είναι και μικρή ελπίζω το ίδιο.

Πήγαινε Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις Ασφαλείας και ενεργοποίησε το touch ID ξανά.
Μάλλον μετά το τελευταίο update έκαναν reset οι ρυθμίσεις ασφαλείας.


Ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω. Εσύ όταν κάνεις μια αγορά online σου έρχεται μήνυμα sms (OTP) η σου ζητάει έγκριση από το κινητό (push notification)?


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, domigr said:

Μολις μου εκανε αυτη την ενημερωση..23.94mb σαν διορθωτικο μου φαινεται της ιδιας εκδοσης..1408057015_Screenshot_20220412-113400_Softwareupdate.thumb.jpg.646451c85fd2f01cac103b12ff5dca4b.jpg

UPDATE: Έγινε αλλαγή του modem άρα διόρθωση σε οτιδήποτε έχει να κάνει με wifi gps και κλήσεις

Βελτιώθηκε κατά πολύ 

Screenshot_20220412-144111_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την απενεργοποιηση της αυτοματης ενημερωσης απο το play store πρεπει και μεσα απο την εφαρμογη Ρυμισεις-Μεσα-Ενημερωσεις εφαρμογης
Eχω βαλει 5 εκδοσεις apk (τελευταια Νοεμβριος του 21) αλλα δεν υπαρχει η ρυθμιση....
Μηπως μπορεις να πεις ποια εκδοση εχεις με τη ρυθμιση?

Edit
Παραδοξως μου εμφανισε την ρύθμιση στο Facebook dual....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 1:37 ΜΜ, YA_HARA_ said:

na to parw h oxi? exw mperdeytei me tosa sxolia..😭 na perimenw ki allo mexri to teliko update?

Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αν ρωτάς εμένα, φυσικά να το πάρεις. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anergos13 said:

Eχω βαλει 5 εκδοσεις apk (τελευταια Νοεμβριος του 21) αλλα δεν υπαρχει η ρυθμιση....
Μηπως μπορεις να πεις ποια εκδοση εχεις με τη ρυθμιση?

εχω την τελευταια επισημη αλλα νομιζω υπαρχει εδω και πολυ καιρο αυτη η ρυθμιση.. 361.0.0.39.115

Link to comment
Share on other sites

εχω την τελευταια επισημη αλλα νομιζω υπαρχει εδω και πολυ καιρο αυτη η ρυθμιση.. 361.0.0.39.115
Στην κανονικη εφαρμογη δεν υπαρχει....υπαρχει μονο στο αντιγραφο του fb


https://ibb.co/VDqH217 Fb

https://ibb.co/BN7xPX1 Fb Dual


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που έχω εντοπίσει είναι ότι έχει μεγάλη κατανάλωση το facebook τις τελευταίες ημέρες και τρώει αρκετή μπαταρία στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω αν το έχει εντοπίσει άλλος.

Βρίσκεις το IMEI από τις πληροφορίες τηλεφώνου και πας σε αυτ΄οτο site και κάνεις αναζήτηση:

https://imeicheck.com/imei-check

 

16/2 το δικό μου!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...