Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

5 minutes ago, Diam84 said:

Τι αναβάθμιση να βγάλουν αφου μόνο με Cosmote συμβαίνει. Της Cosmote είναι το πρόβλημα 

Δεν είναι μόνο της Cosmote το πρόβλημα, το είχε αναφέρει κάποιος και με Vodafone. Και σε τελική ανάλυση, αν είναι πράγματι πρόβλημα της Cosmote, γιατί δεν παρατηρείται και σε άλλες συσκευές? Όταν η Samsung λανσάρει ένα smartphone της στην αγορά μίας χώρας, δεν θα πρέπει το τηλέφωνο αυτό να είναι συμβατό με όλους τους παρόχους της συγκεκριμένης χώρας? Και μην την έχετε για αμελητέα ποσότητα την Cosmote. Καλώς ή κακώς, καταλαμβάνει τη μισή ελληνική αγορά. Να μου πείτε ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με Intertelecom, εντάξει, δεν τρέχει και τίποτα, δεν θα βάλουμε κάρτα της Intertelecom και τελείωσε το παραμύθι. Αλλά όχι και να αλλάξουμε πάροχο, επειδή η συγκεκριμένη συσκευή της Samsung έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, varaderum said:

Θα ήθελα σε παρακαλώ μία "χάρη".

..πάρε την Cosmote και ζήτησε να σου απενεργοποιήσουν το volte.

 Μετά ξανά ενεργοποίησε το (και το wifi calling) από το κινητό σου.

Δες αν δουλεύει πλέον η όχι (..πιστεύω ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το volte της Cosmote και ίσως έτσι διορθωθεί. Στην οθόνη να έχουν ενεργοποιηθεί αυτά που έχω κυκλωμένα).

 

Screenshot_20220411-155443_Call settings.jpg

Screenshot_20220411-155919_Gallery.jpg

Φίλε, επειδή δε βλέπω (έχω ελάχιστη όραση), θα μπορούσες να μου τα γράψεις αντί για φωτογραφίες? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά δεν νομίζω να είναι σε θέση η Samsung Ελλάδας να έχει ιδέα τι παίζει στο software development τμήμα της Samsung. Εξαρχής ακουγόταν λίγο περίεργο αυτό... προφανώς και εννοούσαν την προηγούμενη ενημέρωση η οποία όπως φαίνεται δεν διόρθωσε το πρόβλημα των κλήσεων σε μεγάλο μερίδιο συσκευών. 

Κοίτα μου έκαναν απομακρισμένο έλεγχο στην συσκευή μου είδαν ότι έχω θέματα είδαν ότι έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση  και οι ίδιοι μου είπαν ότι θα κυκλοφορήσει νέα την Παρασκευή που πέρασε. Επαναλαμβάνω είδαν ότι είχα περάσει την τελευταία. Οπότε ή κάποιοι δεν ξέρουν εκεί μέσα τι τους γίνετε ή είναι πολιτική τους να ταζουν αναβαθμίσεις για να μην τους πηγαίνουμε τις συσκευές για σέρβις. Πάντως απαράδεκτο για μια συσκευή 1500 τέτοια αντιμετώπιση. Και στο gps έχω θέμα και στις κλίσεις ειδικά στο χώρο εργασία μου έχω χάσει αρκετές. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gm87 said:

Φίλε, επειδή δε βλέπω (έχω ελάχιστη όραση), θα μπορούσες να μου τα γράψεις αντί για φωτογραφίες? Ευχαριστώ!

Μα στα έχω γράψει ήδη. 

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote. 

Ζήτησε να σου απενεργοποιήσουν το volte (..που όπως λες έχεις ήδη ενεργοποιήσει).

Αφού το κάνουν στείλε και πάλι μήνυμα από το κινητό σου ..και ξανά ενεργοποίησε το volte.

Μπες στις ρυθμίσεις - συνδέσεις - δίκτυα κινητής και κοίτα να είναι ενεργοποιημένα τα volte και wifi calling.

Κάνε το και πες μας εάν συνεχίζεις να χάνεις κλήσεις

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, varaderum said:

Μα στα έχω γράψει ήδη. 

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote. 

Ζήτησε να σου απενεργοποιήσουν το volte (..που όπως λες έχεις ήδη ενεργοποιήσει).

Αφού το κάνουν στείλε και πάλι μήνυμα από το κινητό σου ..και ξανά ενεργοποίησε το volte.

Μπες στις ρυθμίσεις - συνδέσεις - δίκτυα κινητής και κοίτα να είναι ενεργοποιημένα τα volte και wifi calling.

Κάνε το και πες μας εάν συνεχίζεις να χάνεις κλήσεις

 

Να μου απενεργοποιήσουν και το WiFi Calling ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gm87 said:

Να μου απενεργοποιήσουν και το WiFi Calling ή όχι?

Το volte μόνο πες στον εκπρόσωπο που θα σε εξυπηρετήσει, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα και μονο...

1) .Εαν δεν του εμφανιζει διακοπτη voLte με την παρακατω εφαρμογη εχει για on/off.

2) Εαν καποιος μενει σε πυκνοκατοικημενη συνοικια με αποτελεσμα στο σπιτι του να περιπλανιεται στα παραθυρα να βρει σημα ,  επισης η κυψελη κινητης του κανει νουμερα αλλαζει μπαντα και τον ριχνει στην χειροτερη  μπορει να κλειδωσει μια μπαντα την καλυτερη δυνατη γιαυτον και οταν φευγει απο το σπιτι να επαναφερει την προηγουμενη κατασταση.

Κατεβαζουμε απο το play το "samsung band selection" .

 

spacer.png

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gm87 said:

Δυστυχώς, σε εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Έχω έως τώρα χάσει αρκετές κλήσεις, σε Καισαριανή, Χαλκίδα, Αυλίδα, Αυλώνα και Τρίκαλα Κορινθίας. Παντού το σήμα είναι ισχυρότατο (στο τέρμα, πλήρες), ενώ δεν είχα χάσει ποτέ καμία κλήση με άλλο κινητό, παρά μόνο το 2018 με ένα Nokia 7 Plus.

Συγνώμη γιατί το έχασα. Τη λύση παρακάτω που σε μένα δούλεψε,  τη δοκίμασες?

Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 

Μετά επανεκκίνηση 

Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 

Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, s_wind said:

Ενημερωτικα και μονο...

1) .Εαν δεν του εμφανιζει διακοπτη voLte με την παρακατω εφαρμογη εχει για on/off.

2) Εαν καποιος μενει σε πυκνοκατοικημενη συνοικια με αποτελεσμα στο σπιτι του να περιπλανιεται στα παραθυρα να βρει σημα ,  επισης η κυψελη κινητης του κανει νουμερα αλλαζει μπαντα και τον ριχνει στην χειροτερη  μπορει να κλειδωσει μια μπαντα την καλυτερη δυνατη γιαυτον και οταν φευγει απο το σπιτι να επαναφερει την προηγουμενη κατασταση.

Κατεβαζουμε απο το play το "samsung band selection" .

 

spacer.png

 

spacer.png

Κανονικά δεν πρέπει να το κάνει αυτόματα η συσκευή;  να διαλέξει από μόνη της την ποιο ισχυρή; 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, challenge143 said:

Κανονικά δεν πρέπει να το κάνει αυτόματα η συσκευή;  να διαλέξει από μόνη της την ποιο ισχυρή; 

Οχι ποτε.

Διαλεγει την "διαθεσιμη" με το μεγαλυτερο ευρος χωρητικοτητας εαν αυτη ειναι η ποιο αδυναμη κλαφτα χαραλαμπε...Το ζω καθε μερα σπιτι αλλαζει τρεις μπαντες και με ριχνει στην χειροτερη εγω το κλειδωνω στην B20  χεχε.. 

Φευγω απο το σπιτι θα το επαναφερω στο αυτοματο απλα κανοντας απενεργοποιηση  τον παραπανω διακοπτη στη φωτο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freco said:

Συγνώμη γιατί το έχασα. Τη λύση παρακάτω που σε μένα δούλεψε,  τη δοκίμασες?

Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 

Μετά επανεκκίνηση 

Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 

Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 

Πώς κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου? Μέσα στην επαναφορά, μου ζητάει να επιλέξω από αντίγραφο ασφαλείας. Δεν έχω δημιουργήσει τέτοιο αντίγραφο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gm87 said:

Πώς κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου? Μέσα στην επαναφορά, μου ζητάει να επιλέξω από αντίγραφο ασφαλείας. Δεν έχω δημιουργήσει τέτοιο αντίγραφο δυστυχώς.

Ρυθμισεις - Γενικη διαχειριση - Επαναφορα - Επαναφορα ρυθμισεων δικτυου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freco said:

Συγνώμη γιατί το έχασα. Τη λύση παρακάτω που σε μένα δούλεψε,  τη δοκίμασες?

Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 

Μετά επανεκκίνηση 

Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 

Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 

Αυτή είναι όντως μία καλή λύση.

Απλά με αυτό που πρότεινα (κάτι εύκολο για κάποιον που δεν γνωρίζει), δεν χάνεις αποθηκευμένα δίκτυα και συνδεδεμένες συσκευές bluetooth (ιδίως αν έχει κάποιος πολλά).

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Strofigkas said:

Για λήψη επαγγελματικού βίντεο νύχτα ποια είναι η καλύτερη ποιότητα;

πιστεύω στα 30 fps έχεις περισσότερο φως. από εκεί και πέρα μπορείς να παίξεις με την ταχύτητα του κλείστρου αν το κατέχεις (εγώ όχι)

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dark_Lord said:

 

Ίσως και κάπου κάπως να το έχασα αλλά δε μας έχεις πει πως πάει η νέα συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Anlibafojo said:

Ίσως και κάπου κάπως να το έχασα αλλά δε μας έχεις πει πως πάει η νέα συσκευή. 

No news good news!

Κανένα θέμα απολύτως! τις πρώτες ημέρες όταν δούλευαν στον παρασκήνιο κάποιες εφαρμογές είχα 5-6 λαγκαρίσματα και μετά όλα κομπλέ! Για την ιστορία, η πρώτη συσκευή κατασκευάστηκε 18/2 και η δεύτερη 18/3.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

No news good news!

Κανένα θέμα απολύτως! τις πρώτες ημέρες όταν δούλευαν στον παρασκήνιο κάποιες εφαρμογές είχα 5-6 λαγκαρίσματα και μετά όλα κομπλέ! Για την ιστορία, η πρώτη συσκευή κατασκευάστηκε 18/2 και η δεύτερη 18/3.

Που μπορούμε να δούμε πότε κατασκευάστηκε; Μπράβο φίλε ταλαιπωρήθηκες αρκετά.... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dark_Lord said:

No news good news!

Κανένα θέμα απολύτως! τις πρώτες ημέρες όταν δούλευαν στον παρασκήνιο κάποιες εφαρμογές είχα 5-6 λαγκαρίσματα και μετά όλα κομπλέ! Για την ιστορία, η πρώτη συσκευή κατασκευάστηκε 18/2 και η δεύτερη 18/3.

Έτσι να ακούμε ευχάριστα νέα να χαιρόμαστε και εμείς. Καλοδούλευτη λοιπόν και να τη χαρείς όσο την έχεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theo7ashm said:

Που μπορούμε να δούμε πότε κατασκευάστηκε; Μπράβο φίλε ταλαιπωρήθηκες αρκετά.... 

Ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που έχω εντοπίσει είναι ότι έχει μεγάλη κατανάλωση το facebook τις τελευταίες ημέρες και τρώει αρκετή μπαταρία στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω αν το έχει εντοπίσει άλλος.

Βρίσκεις το IMEI από τις πληροφορίες τηλεφώνου και πας σε αυτ΄οτο site και κάνεις αναζήτηση:

https://imeicheck.com/imei-check

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, theo7ashm said:

Που μπορούμε να δούμε πότε κατασκευάστηκε; Μπράβο φίλε ταλαιπωρήθηκες αρκετά.... 

Απο την εφαρμογη phoneinfo απο playstore πλεον βλεπω δεν ειναι free.. εγω την εχω απο τοτε που ειχε βγει

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dark_Lord said:

Ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που έχω εντοπίσει είναι ότι έχει μεγάλη κατανάλωση το facebook τις τελευταίες ημέρες και τρώει αρκετή μπαταρία στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω αν το έχει εντοπίσει άλλος.

Βρίσκεις το IMEI από τις πληροφορίες τηλεφώνου και πας σε αυτ΄οτο site και κάνεις αναζήτηση:

https://imeicheck.com/imei-check

 

Στο google play servise είχα πολύ ψηλή κατανάλωση 7,2% και προχθές έκανα μια εκκαθάριση και μάλλον ίσιωσε στο 2,7%. Στο FB παίζει γύρο στο 1.3%

5/3 παραγωγή είναι η δικά μου

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο διαθέτει εργοστασιακή μαμμα ζελατίνα? 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikolasn80 said:

Το τηλέφωνο διαθέτει εργοστασιακή μαμμα ζελατίνα? 

Όχι δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dark_Lord said:

Ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που έχω εντοπίσει είναι ότι έχει μεγάλη κατανάλωση το facebook τις τελευταίες ημέρες και τρώει αρκετή μπαταρία στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω αν το έχει εντοπίσει άλλος.

Βρίσκεις το IMEI από τις πληροφορίες τηλεφώνου και πας σε αυτ΄οτο site και κάνεις αναζήτηση:

https://imeicheck.com/imei-check

 

Εμένα λεει 19/01,να ανησυχήσω ότι είναι εντάξει ολα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...