Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το volte μενει ενεργοποιημενο και δουλευει και με κλειστα δεδομενα... τουλαχιστον αυτο γραφουν αν το googlareis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα.
Έφτιαξα μια ρουτίνα Bixby (από τις πολλές) το πρωί μετά το ξυπνητήρι να μου ανοίξει data κ.α. και να μου λέει το πρόγραμμα της ημέρας και τον καιρό. Το θέμα είνα πως μου ζητάει να ξεκλειδώσω το κινητό (με φωνή) και δεν κάνει τίποτα.
Υποτίθεται το σπίτι το έχω στα trusted places και δεν θα έπρεπε να κλειδώνει.
Νομίζω πως τα έκαναν λίγο μαντάρα με τις ρουτίνες. Γενικά δε βλέπω να δουλεύουν σωστά.
Θα χρησιμοποιούσα από το google assistant αλλά δεν έχει αυτές που θέλω όσον αφορά τη συσκευή (πχ κλείσε data, χαμήλωσε τον ήχο όταν είμαι εκεί κλπ).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, domigr said:

Το volte μενει ενεργοποιημενο και δουλευει και με κλειστα δεδομενα... τουλαχιστον αυτο γραφουν αν το googlareis

Αναζήτησε τον όρο VoLTE και δες τι γράφουν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. 

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα θα περάσω αυτούσια τα παντα απο το s20+ μου στο s22 ultra?

Απο εφαρμογες (μαζι με settings, passwords κλπ), μεχρι φωτογραφίες και αρχεια.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vadergr said:

Με ποιο προγραμμα θα περάσω αυτούσια τα παντα απο το s20+ μου στο s22 ultra?

Απο εφαρμογες (μαζι με settings, passwords κλπ), μεχρι φωτογραφίες και αρχεια.

 

Smart Switch αλλά τις ρυθμίσεις αν είναι διαφορετική συσκευή συνήθως δεν τις περνάει όλες..βάζεις την εφαρμογή και στις 2 συσκευές (αν δεν υπάρχει) και πας στην παλιά συσκευή στο app και πατάς αποστολή δεδομένων..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Εγω με Cosmote και κλήσεις δεν είχα ποτέ θέμα. Έχασα 1 ή 2 κλήσεις αλλά αποκλειστικά στο σπίτι μου όπου έχω άθλιο σήμα (1 ή και καμία γραμμή).  Wifi calling και volte τα έχω πάντα ενεργά. Την ίδια συμπεριφορά είχα και με το Note 10+ οπότε δεν το θεωρώ πρόβλημα. Όταν το σήμα είναι κακό, αργεί έντος να πιάσει γραμμή ορισμένες φορές. Όπου έχω καλό σήμα, όλα γίνονται ταχύτατα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να θέλει κανείς να κλείσει το Volte. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα παρει σημερα smartec να μαθει για την ενημερωση??😄😄

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Smart Switch αλλά τις ρυθμίσεις αν είναι διαφορετική συσκευή συνήθως δεν τις περνάει όλες..βάζεις την εφαρμογή και στις 2 συσκευές (αν δεν υπάρχει) και πας στην παλιά συσκευή στο app και πατάς αποστολή δεδομένων..

Λιγο προσοχη με τις μεταφορες γενικα μη γινει στιφαδο το λειτουργικο και μετα ψαχνετε γιατι γεμιζει bugs.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο προσοχη με τις μεταφορες γενικα μη γινει στιφαδο το λειτουργικο και μετα ψαχνετε γιατι γεμιζει bugs.
πως άραγε το έχει καταφέρει η apple και στο iPhone του γιου σε 15 λεπτά είχε ένα ΊΔΙΟ τηλέφωνο με το προηγούμενο...
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_wind said:

Λιγο προσοχη με τις μεταφορες γενικα μη γινει στιφαδο το λειτουργικο και μετα ψαχνετε γιατι γεμιζει bugs.

Ισχύει..κι εγώ μετά από 2 επαναφορές τελικά κατέληξα να ξαναφλασάρω τη Rom και τώρα είναι όπως είχες πει κι εσύ..βουυυτυροο!!😁😁

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν παρετε 10 κινητα απο εδω και τα 10 θα ειναι εντελως διαφορετικά. Άλλη παραμετροποίηση έχω κάνει εγώ, άλλη ο άλλος κοκ. Στα Iphone αν πάρεις αντίστοιχα 10 κινητά και τα 10 είναι ακριβώς ίδια. Οπότε λογικό είναι να μπορεί με ένα πρόγραμμα να κάνει την μεταφορά πιο γρήγορα και πιο smooth

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, freco said:

Καλημέρα στην παρέα.
Έφτιαξα μια ρουτίνα Bixby (από τις πολλές) το πρωί μετά το ξυπνητήρι να μου ανοίξει data κ.α. και να μου λέει το πρόγραμμα της ημέρας και τον καιρό. Το θέμα είνα πως μου ζητάει να ξεκλειδώσω το κινητό (με φωνή) και δεν κάνει τίποτα.
Υποτίθεται το σπίτι το έχω στα trusted places και δεν θα έπρεπε να κλειδώνει.
Νομίζω πως τα έκαναν λίγο μαντάρα με τις ρουτίνες. Γενικά δε βλέπω να δουλεύουν σωστά.
Θα χρησιμοποιούσα από το google assistant αλλά δεν έχει αυτές που θέλω όσον αφορά τη συσκευή (πχ κλείσε data, χαμήλωσε τον ήχο όταν είμαι εκεί κλπ).

Με την πάροδο 4 ωρών (αν θυμάμαι καλά) που το κινητό είναι αδρανές (π.χ. όταν κοιμασαι), το κινητό κλειδώνει, ανεξάρτητα αν είσαι σε trusted places, και ζητά κωδικό για ξεκλείδωμα. Είναι θέμα ασφάλειας...

1 hour ago, costsa41 said:

Δεν τα έχει καταφέρει μόνο αυτή. Κι εδώ γίνεται!!! Και εύκολα πολύ. Από Α τηλέφωνο μετέφερε η κόρη σε S10 Plus τα πάντα χωρίς πρόβλημα. Και τι συγκρίνεις την Apple που βγάζει ΕΝΑ τηλέφωνο με την πληθώρα των άλλων; Αυτό έλειπε να υπήρχε και πρόβλημα!!!! Εδώ λέμε μπορεί να υπάρξει πρόβλημα μπορεί....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επιβεβαιώνω... και εγώ ΄μετέφερα όλο το περιεχόμενο από το προηγούμενο τηλέφωνό μου στο S22 Ultra, χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν θυμάμαι καλά, μια ή δύο εφαρμογές είχαν πρόβλημα αλλά μετά την ενημέρωση τους όλα καλά.

Ψαχτήτε αλλού αν έχετε πρόβλημα...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, YA_HARA_ said:

na to parw h oxi? exw mperdeytei me tosa sxolia..😭 na perimenw ki allo mexri to teliko update?

Εγώ φίλε μου θα σου συνιστούσα να περιμένεις. Προσωπικά, τη θεωρώ εξαιρετική συσκευή σε όλα, αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τις κλήσεις, για μένα είναι πάρα πολύ σοβαρό. Αν δεν διορθωθεί θα το τραβήξω, δεν πρόκειται να το δεχτώ αδιαμαρτύρητα. Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις αυτοκίνητο, πολύ περισσότερο δε, σε μία περίοδο πανδημίας, πολέμου και ακρίβειας. Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που έπαθα: Έδωσα 1400€ για να αγοράσω ένα τηλέφωνο και δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο. Οκτώ στις δέκα κλήσεις τις χάνω. Καταστροφή, και δεν ανοίγει ρουθούνι. Αν το είχε κάνει αυτό η Apple, θα ήταν πρωτοσέλιδο ως σκάνδαλο σε όλα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης. Τώρα δεν μιλάει κανείς. Μάλλον θα μας πείραξαν τα εμβόλια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gm87 said:

Εγώ φίλε μου θα σου συνιστούσα να περιμένεις. Προσωπικά, τη θεωρώ εξαιρετική συσκευή σε όλα, αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τις κλήσεις, για μένα είναι πάρα πολύ σοβαρό. Αν δεν διορθωθεί θα το τραβήξω, δεν πρόκειται να το δεχτώ αδιαμαρτύρητα. Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις αυτοκίνητο, πολύ περισσότερο δε, σε μία περίοδο πανδημίας, πολέμου και ακρίβειας. Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που έπαθα: Έδωσα 1400€ για να αγοράσω ένα τηλέφωνο και δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο. Οκτώ στις δέκα κλήσεις τις χάνω. Καταστροφή, και δεν ανοίγει ρουθούνι. Αν το είχε κάνει αυτό η Apple, θα ήταν πρωτοσέλιδο ως σκάνδαλο σε όλα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης. Τώρα δεν μιλάει κανείς. Μάλλον θα μας πείραξαν τα εμβόλια.

καταλαβαίνω απόλυτα τον "πόνο" σου και λυπάμαι για την κακιά εμπειρία σου. Από περιέργεια, μήπως όταν χάνεις κλήσεις είσαι περίπου στο ίδιο μέρος? Και εγώ έχω διαπιστώσει χαμένες κλήσεις (πολύ λίγες) όχι μόνο με αυτό το κινητό, αλλά και με τα δύο προηγούμενα, αλλά συμβαίνουν όταν το σήμα κινητής ΚΑΙ wifi είναι αδύναμο. Συνεπώς δεν μπορώ να το αποδόσω στο κινητό. Τσεκάρισέ το...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gm87 said:

 Αν το είχε κάνει αυτό η Apple, θα ήταν πρωτοσέλιδο ως σκάνδαλο σε όλα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης. Τώρα δεν μιλάει κανείς. Μάλλον θα μας πείραξαν τα εμβόλια.

Εδώ είσαι λάθος!!! Το σύστημα "συσκότισης" κακών ειδήσεων που έχει η Apple εδώ και πολλά χρόνια δεν το έχει κανείς!!!! 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορώ να πω οτι σε σύγκριση με το Note 8 που είχα μέχρι πριν 1 μήνα, το σήμα του 22 είναι άκρως καλύτερο και δεν έχω ούτε μια χαμένη κλήση. Ενω με το note 8 είχα καθημερινά, λόγω χαμηλής ποιότητας σήματος

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχει καταφέρει μόνο αυτή. Κι εδώ γίνεται!!! Και εύκολα πολύ. Από Α τηλέφωνο μετέφερε η κόρη σε S10 Plus τα πάντα χωρίς πρόβλημα. Και τι συγκρίνεις την Apple που βγάζει ΕΝΑ τηλέφωνο με την πληθώρα των άλλων; Αυτό έλειπε να υπήρχε και πρόβλημα!!!! Εδώ λέμε μπορεί να υπάρξει πρόβλημα μπορεί....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μεταφέρει και σε κάνει και login στις εφαρμογές; πχ viber, whatsapp. ;
επίσης δείχνει τον nova launcher ΑΚΡΙΒΏΣ όπως στο παλιό κινητό; ρωτάω για να μην κρατάω back up από εφαρμογες για να κάνω από εκεί restore.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stsalkit said:

καταλαβαίνω απόλυτα τον "πόνο" σου και λυπάμαι για την κακιά εμπειρία σου. Από περιέργεια, μήπως όταν χάνεις κλήσεις είσαι περίπου στο ίδιο μέρος? Και εγώ έχω διαπιστώσει χαμένες κλήσεις (πολύ λίγες) όχι μόνο με αυτό το κινητό, αλλά και με τα δύο προηγούμενα, αλλά συμβαίνουν όταν το σήμα κινητής ΚΑΙ wifi είναι αδύναμο. Συνεπώς δεν μπορώ να το αποδόσω στο κινητό. Τσεκάρισέ το...

Δυστυχώς, σε εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Έχω έως τώρα χάσει αρκετές κλήσεις, σε Καισαριανή, Χαλκίδα, Αυλίδα, Αυλώνα και Τρίκαλα Κορινθίας. Παντού το σήμα είναι ισχυρότατο (στο τέρμα, πλήρες), ενώ δεν είχα χάσει ποτέ καμία κλήση με άλλο κινητό, παρά μόνο το 2018 με ένα Nokia 7 Plus.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, domigr said:

Ποιος θα παρει σημερα smartec να μαθει για την ενημερωση??😄😄

Επικοινώνησα με την samsung και από την απάντηση είναι εκτός τόπου και χρόνου. Μου είπε ο υπεύθυνος έχει κυκλοφορήσει μία μεγάλη αναβάθμιση (εννοούσε την προηγούμενη) τον ενημέρωσα ότι είχα πάρει Παρασκευή και μου είπαν για νέα ενημέρωση που θα έβγαινε αλλά δεν είχε ιδέα και θα με ενημερώσουν τηλεφωνικά για πολλοστή φορά... Ότι να ναι.... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Meteo said:

Επικοινώνησα με την samsung και από την απάντηση είναι εκτός τόπου και χρόνου. Μου είπε ο υπεύθυνος έχει κυκλοφορήσει μία μεγάλη αναβάθμιση (εννοούσε την προηγούμενη) τον ενημέρωσα ότι είχα πάρει Παρασκευή και μου είπαν για νέα ενημέρωση που θα έβγαινε αλλά δεν είχε ιδέα και θα με ενημερώσουν τηλεφωνικά για πολλοστή φορά... Ότι να ναι.... 

Ρε παιδιά δεν νομίζω να είναι σε θέση η Samsung Ελλάδας να έχει ιδέα τι παίζει στο software development τμήμα της Samsung. Εξαρχής ακουγόταν λίγο περίεργο αυτό... προφανώς και εννοούσαν την προηγούμενη ενημέρωση η οποία όπως φαίνεται δεν διόρθωσε το πρόβλημα των κλήσεων σε μεγάλο μερίδιο συσκευών. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Meteo said:

Επικοινώνησα με την samsung και από την απάντηση είναι εκτός τόπου και χρόνου. Μου είπε ο υπεύθυνος έχει κυκλοφορήσει μία μεγάλη αναβάθμιση (εννοούσε την προηγούμενη) τον ενημέρωσα ότι είχα πάρει Παρασκευή και μου είπαν για νέα ενημέρωση που θα έβγαινε αλλά δεν είχε ιδέα και θα με ενημερώσουν τηλεφωνικά για πολλοστή φορά... Ότι να ναι.... 

Το ιδιο θα εγραφα μολις... ακολουθουν φωτο

 

156150297_Screenshot_20220411-151215_SamsungInternet.thumb.jpg.3088a5ae19f9d5da4aa1f85421932b36.jpgScreenshot_20220411-151615_Gallery.thumb.jpg.b9ebad97711d7d1d00e07c3991c1686e.jpg1199839303_Screenshot_20220411-151254_SamsungInternet.thumb.jpg.debd55e40473cf9870970a93bcb98312.jpg1166286569_Screenshot_20220411-151324_SamsungInternet.thumb.jpg.b6f2c7ab25982bcd59edceccba018198.jpg

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Diam84 said:

Τι αναβάθμιση να βγάλουν αφου μόνο με Cosmote συμβαίνει. Της Cosmote είναι το πρόβλημα 

Ειναι παγκοσμιο το προβλημα απλα σε καποιους συμβαινει σε καποιους αλλους οχι

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gm87 said:

Δυστυχώς, σε εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Έχω έως τώρα χάσει αρκετές κλήσεις, σε Καισαριανή, Χαλκίδα, Αυλίδα, Αυλώνα και Τρίκαλα Κορινθίας. Παντού το σήμα είναι ισχυρότατο (στο τέρμα, πλήρες), ενώ δεν είχα χάσει ποτέ καμία κλήση με άλλο κινητό, παρά μόνο το 2018 με ένα Nokia 7 Plus.

Θα ήθελα σε παρακαλώ μία "χάρη".

..πάρε την Cosmote και ζήτησε να σου απενεργοποιήσουν το volte.

 Μετά ξανά ενεργοποίησε το (και το wifi calling) από το κινητό σου.

Δες αν δουλεύει πλέον η όχι (..πιστεύω ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το volte της Cosmote και ίσως έτσι διορθωθεί. Στην οθόνη να έχουν ενεργοποιηθεί αυτά που έχω κυκλωμένα).

 

Screenshot_20220411-155443_Call settings.jpg

Screenshot_20220411-155919_Gallery.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...