Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Έχω βάλει την spigen tough armor. Πιστεύετε είναι καλύτερο να βάλω τζάμι whitestone ή κάποια μεμβράνη? Τώρα το έχω ακόμα με την εργοστασιακή του

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, spiros1001 said:

H Samsung διορθώνει το πρόβλημα με τις κλήσεις στα Galaxy S22 series

https://techmaniacs.gr/h-samsung-diorthonei-to-provlima-me-tis-kliseis-sta-galaxy-s22/

Αρα θα εχουμε μαλλον και νεο update... για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gm87 said:

Παιδιά, σας έχει τύχει πρόβλημα με το S22 Ultra να χάνετε κλήσεις? Το έχω πάρει από χθες και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πάλι εγώ έπεσα στο ελαττωματικό, ρε γαμώ το??? Άλλο Sirocco μας βρήκε!!!

Απ΄ ότι βλέπω έχεις Cosmote.
Εδώ η λύση που δούλεψε σε μένα και από τότε κανένα πρόβλημα.
https://myphone.gr/forum/topic/191673/?do=findComment&comment=7041791

 

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aroutis said:

Εγώ παρέλαβα ακριβώς τη μέρα που κυκλοφορήσαν επίσημα. Ομως σε σχέση με το θέμα του δώρου, μην ανησυχεις.

Ο αδερφός μου που είχε παραγγείλει το νέο tablet και ο Κοτσώβολος τον καθυστέρησε, όταν παρέλαβε τελικά, έχοντσς χάσει την ημ/νία παραλαβής σε σχέση με τη προπαραγγελία , ενημερώνοντας τη Samsung, φυσικά τον βολέψαν κανονικά με το δώρο που δικαιούταν. 

Δεν έχει σχέση η εφαρμογή. Εμένα το alpha web banking δουλεύει κανονικότατα, με fingerprint και εννοείται με notifications. 

Μίλησα με την τράπεζα και όντως αντιμετωπίζουν πρόβλημα και αναγκαστικά πρέπει να χρησιμοποιήσω το web Alpha Bank μέχρι να το λύσουν μέσω update .

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, SpeedRacer said:

Μίλησα με την τράπεζα και όντως αντιμετωπίζουν πρόβλημα και αναγκαστικά πρέπει να χρησιμοποιήσω το web Alpha Bank μέχρι να το λύσουν μέσω update .

Πάντως και σε εμένα κανονικά δουλεύει η εφαρμογή τους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τις γνωστές μεμβράνες. Αν δεν είναι καλύτερες από αυτές που τοποθετεί η Smartec στα S21 Ultra τότε είναι ισάξιες. Τέλεια εφαρμογή. Όσοι ψάχνεστε ακόμα για μεμβράνη πάρτε την με κλειστά μάτια..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kax said:

Πάντως και σε εμένα κανονικά δουλεύει η εφαρμογή τους.

Από το τεχνικό τμήμα της Alpha Bank μου είπαν πως σε κάποιες συσκευές δουλεύει κανονικά σε άλλες όχι 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, costsa41 said:

Πάντως το πενάκι δίνει άλλη διάσταση στη χρηστικότητα του τηλεφώνου σε σημείο να μη χρειάζεται να ακουμπάς τη οθόνη του για να κάνεις το οτιδήποτε. Γράφεις κανονικά μηνύματα, emails, ανοίγεις ιστοσελίδες, σχεδιάζεις, κόβεις κείμενα, λέξεις, αντικείμενα, μεταφράζεις , ζωγραφίζεις και πολλά άλλα και ανεβάζεις και πράγματα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που ενθουσιάζουν τους φίλους σου. Δε μιλάω για τις λειτουργίες του που πας πίσω, ανεβάζεις ένταση μουσικής ,τραβάς φωτογραφίες και άλλα πολλά. 

Γενικά αυτό που είπα στην αρχή. Έχεις τη λιγότερη επαφή με το τηλέφωνο. Κανένα άλλο δεν τα κάνει αυτά με ένα...μολύβι.....

Πόσες εφαρμογές ανοίγει και δεν κάνει κιχ!! Και ξεχασμένες να τις έχεις ανοίγουν πάντα εκεί που τις άφησες. Αυτό είναι τα τηλέφωνα ,να σου κάνουν τη ζωή εύκολη και χρηστική, με όσο το δυνατόν λιγότερες κινήσεις. Για τα υπόλοιπα τα έχω πει.......

Και όχι μόνο. Υπάρχει μια εφαρμογούλα στο play  η VirtualTablet (s-pen) η οποία μετατρέπει το κινητό σε γραφίδα υπολογιστή και μπορείς να κάνεις ότι και μια κοινή γραφίδα. Στο fotoshop ειδικά κεντάς.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει τη θήκη Supcase υπάρχει κάποιος τρόπος για να ξανά κλείνουμε το πλαστικό που κρατάει όρθιο τότε κινητό? Ή απλώς το πιέζουμε στην αντίθετη κατεύθυνση? Θα αντέξει ή από την πίεση θα χαλάσει?

Πάντως η θήκη κάνει πιο πλατιά τη συσκευή σε σχέση με τη spigen tough που είχα , αλλά το καλο είναι ότι μπορείς να βάζεις το δάχτυλο μέσα στο πλαστικό, οπότε κρατάς πολύ καλά το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτή που έχω κι εγώ και την έχω ανεβάσει σε φωτογραφία δε βλέπω τον λόγο να μην αντέξει. Άλλωστε όλες έτσι κλείνουν. Υποτίθεται ότι οι παρόμοιες θήκες έχουν μελετηθεί για να αντέχουν. Άλλος τρόπος είναι να κρατάς ένα από τα μέρη του πλαστικού και με τα δύο σου δάχτυλα να την κλείνεις μέχρι να απαγκιστρωθεί από την ασφάλεια που έχει να την κρατά σταθερή.. Δεν είναι ανάγκη να την πιέζεις για να την κλείνεις οπωσδήποτε. Γίνεται και έτσι και αλλιώς. 
Ναι για την ίδια θήκη μιλάμε. Εσύ πρέπει να την είχες αναφέρει! Πολύ καλή!
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν εννοείς αυτή που έχω κι εγώ και την έχω ανεβάσει σε φωτογραφία δε βλέπω τον λόγο να μην αντέξει. Άλλωστε όλες έτσι κλείνουν. Υποτίθεται ότι οι παρόμοιες θήκες έχουν μελετηθεί για να αντέχουν. Άλλος τρόπος είναι να κρατάς ένα από τα μέρη του πλαστικού και με τα δύο σου δάχτυλα να την κλείνεις μέχρι να απαγκιστρωθεί από την ασφάλεια που έχει να την κρατά σταθερή.. Δεν είναι ανάγκη να την πιέζεις για να την κλείνεις οπωσδήποτε. Γίνεται και έτσι και αλλιώς. 

Μετά τα θετικά σχόλια που έγραψες παρήγγειλα μία για την κόρη που είναι λίγο απρόσεκτη κυρίως για το κάλυμμα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πολυ γκουμουτσα δεν ειναι η supcase unicorn beetle pro??  εγω παντα ειχα βολευτει την spigen neo hybrid απο το s7 και μετα μεχρι και στο s20 ultra στα μισα του.. πριν το πουλησω του την αλλαξα σε ultra hybrid που την φορουσα και σε s21 μεχρι και τωρα στο 22.. γενικα ειμαι πολυ υπερ της spigen οπως καταλαβατε 😛

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πολυ γκουμουτσα δεν ειναι η supcase unicorn beetle pro??  εγω παντα ειχα βολευτει την spigen neo hybrid απο το s7 και μετα μεχρι και στο s20 ultra στα μισα του.. πριν το πουλησω του την αλλαξα σε ultra hybrid που την φορουσα και σε s21 μεχρι και τωρα στο 22.. γενικα ειμαι πολυ υπερ της spigen οπως καταλαβατε
Ναι είναι λίγο γκουμουτσα σε σχέση με την Spigen Tough Armor που έχω επίσης. Αλλά μου άρεσε. Από πλάγια για την οθόνη νομίζω η προστασία είναι ακριβώς η ίδια, σε περίπτωση που πέσει με τη οθόνη προς τα κάτω. Αλλά πάνω και κάτω προεξέχει πιο πολύ το πλαστικό της supcase οπότε συνολικα προστατεύει καλυτερα.Όπως εννοείται ότι και γενικά σε πτώση η supcase είναι ανώτερη. Εμένα με βόλεψε επίσης το πλαστικό που έχει που βάζεις μέσα το δάχτυλο και έχεις πολύ καλό κράτημα. Δεν πέφτει από τα χέρια σου με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα φιλο που πηρε την θηκη του Costas41 πολυ καλη υπερ-προστατευτικη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Όπως σας είχα πει, το θέμα με την οθόνη παρέμεινε και μετά το Update. Συνέβαινε γύρω στις 10 φορές την ημέρα για 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Το πρόβλημα με το κλείδωμα οθόνης διορθώθηκε. Από τα κεντρικά της Samsung μου είπαν να απευθυνθώ στο πλησιέστερο service για έλεγχο. Όμως η Globalsat (η εταιρεία που διανέμει όταν αγοράζεις μέσω samsung eshop), με ενημέρωσε ότι θα προχωρήσει σε άμεση κατ΄ εξαίρεση αντικατάσταση της συσκευής μου. Πριν λίγο παρέδωσα μέσω κούριερ την παλιά και παρέλαβα την καινούργια. Το απόγευμα θα ξεκινήσω να στήνω και θα σας ενημερώσω σχετικά. Ομολογουμένως δεν περίμενα 1,5 μήνα μετά την αγορά να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή ενώ είναι λειτουργική. Ελπίζω αυτή να είναι οκ.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Με το καλό!! Καλορίζικο!!! Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ Κώστα μου! Αν είναι και αυτό προβληματικ΄οθα το γυρίσω σε nokia 3310Δεν ήταν τόσο σοβαρό πρόβλημα αυτό που είχα όμως επειδή δεν ξέρεις πως μπορεί να εξελιχθεί, το κυνήγησα με κόσμιο τρόπο και για αυτό πιστεύω ότι με εξυπηρετήσανε έτσι.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

Καλημέρα σε όλους. Όπως σας είχα πει, το θέμα με την οθόνη παρέμεινε και μετά το Update. Συνέβαινε γύρω στις 10 φορές την ημέρα για 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Το πρόβλημα με το κλείδωμα οθόνης διορθώθηκε. Από τα κεντρικά της Samsung μου είπαν να απευθυνθώ στο πλησιέστερο service για έλεγχο. Όμως η Globalsat (η εταιρεία που διανέμει όταν αγοράζεις μέσω samsung eshop), με ενημέρωσε ότι θα προχωρήσει σε άμεση κατ΄ εξαίρεση αντικατάσταση της συσκευής μου. Πριν λίγο παρέδωσα μέσω κούριερ την παλιά και παρέλαβα την καινούργια. Το απόγευμα θα ξεκινήσω να στήνω και θα σας ενημερώσω σχετικά. Ομολογουμένως δεν περίμενα 1,5 μήνα μετά την αγορά να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή ενώ είναι λειτουργική. Ελπίζω αυτή να είναι οκ.

Εύχομαι να τελείωσε το βασανό σου και να έχεις πια μια απροβλημάτιστη συσκευή. Καλοδούλευτη και να τη χαρείς όσο μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Όπως σας είχα πει, το θέμα με την οθόνη παρέμεινε και μετά το Update. Συνέβαινε γύρω στις 10 φορές την ημέρα για 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Το πρόβλημα με το κλείδωμα οθόνης διορθώθηκε. Από τα κεντρικά της Samsung μου είπαν να απευθυνθώ στο πλησιέστερο service για έλεγχο. Όμως η Globalsat (η εταιρεία που διανέμει όταν αγοράζεις μέσω samsung eshop), με ενημέρωσε ότι θα προχωρήσει σε άμεση κατ΄ εξαίρεση αντικατάσταση της συσκευής μου. Πριν λίγο παρέδωσα μέσω κούριερ την παλιά και παρέλαβα την καινούργια. Το απόγευμα θα ξεκινήσω να στήνω και θα σας ενημερώσω σχετικά. Ομολογουμένως δεν περίμενα 1,5 μήνα μετά την αγορά να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή ενώ είναι λειτουργική. Ελπίζω αυτή να είναι οκ.
Πολύ ταλαιπωρηθηκες! Πολύ καλή εξυπηρέτηση. Πιστεύω δεν θα έχεις κανένα θέμα και θα απολαύσεις το κινητό όπως εμείς. Καλορίζικο.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dark_Lord said:

Καλημέρα σε όλους. Όπως σας είχα πει, το θέμα με την οθόνη παρέμεινε και μετά το Update. Συνέβαινε γύρω στις 10 φορές την ημέρα για 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Το πρόβλημα με το κλείδωμα οθόνης διορθώθηκε. Από τα κεντρικά της Samsung μου είπαν να απευθυνθώ στο πλησιέστερο service για έλεγχο. Όμως η Globalsat (η εταιρεία που διανέμει όταν αγοράζεις μέσω samsung eshop), με ενημέρωσε ότι θα προχωρήσει σε άμεση κατ΄ εξαίρεση αντικατάσταση της συσκευής μου. Πριν λίγο παρέδωσα μέσω κούριερ την παλιά και παρέλαβα την καινούργια. Το απόγευμα θα ξεκινήσω να στήνω και θα σας ενημερώσω σχετικά. Ομολογουμένως δεν περίμενα 1,5 μήνα μετά την αγορά να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή ενώ είναι λειτουργική. Ελπίζω αυτή να είναι οκ.

Νομίζω απο τα πιο καλα νεα τον τελευταίο καιρο στο forum για οσους ταλαιπωρούνται και μπράβο στην samsung για την άμεση εξυπηρέτηση και στην παρέδωσε αμέσως με αποτέλεσμα να μην χρειαστεί να ψάξεις για συσκευή μέχρι να την ελέγξουν και να στην αντικαταστήσουν όπως θα έκαναν άλλες εταιρείες ... εύχομαι να είναι όλα καλά!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

 

51 minutes ago, Dark_Lord said:

Καλημέρα σε όλους. Όπως σας είχα πει, το θέμα με την οθόνη παρέμεινε και μετά το Update. Συνέβαινε γύρω στις 10 φορές την ημέρα για 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Το πρόβλημα με το κλείδωμα οθόνης διορθώθηκε. Από τα κεντρικά της Samsung μου είπαν να απευθυνθώ στο πλησιέστερο service για έλεγχο. Όμως η Globalsat (η εταιρεία που διανέμει όταν αγοράζεις μέσω samsung eshop), με ενημέρωσε ότι θα προχωρήσει σε άμεση κατ΄ εξαίρεση αντικατάσταση της συσκευής μου. Πριν λίγο παρέδωσα μέσω κούριερ την παλιά και παρέλαβα την καινούργια. Το απόγευμα θα ξεκινήσω να στήνω και θα σας ενημερώσω σχετικά. Ομολογουμένως δεν περίμενα 1,5 μήνα μετά την αγορά να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή ενώ είναι λειτουργική. Ελπίζω αυτή να είναι οκ.

Άντε μπράβο ! Καλορίζικο αδερφέ ! Εύχομαι να μη σου έμεινε ψυχολογικό μόνο και ξεκλειδώνεις την οθόνη χωρίς λόγο κάθε 1 λεπτό για να δεις αν έχει θέμα! Δούλεψε το όπως θα το δούλευες κανονικά !

 

Εγώ πήρα τη δερμάτινη θήκη της σαμσουνγκ, η οποία οκ δεν είναι πύραυλος όπως αυτές που λέτε αλλά είναι πολύ όμορφη ! Αλλά πανάκριβη

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Καλημέρα σε όλους. Όπως σας είχα πει, το θέμα με την οθόνη παρέμεινε και μετά το Update. Συνέβαινε γύρω στις 10 φορές την ημέρα για 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Το πρόβλημα με το κλείδωμα οθόνης διορθώθηκε. Από τα κεντρικά της Samsung μου είπαν να απευθυνθώ στο πλησιέστερο service για έλεγχο. Όμως η Globalsat (η εταιρεία που διανέμει όταν αγοράζεις μέσω samsung eshop), με ενημέρωσε ότι θα προχωρήσει σε άμεση κατ΄ εξαίρεση αντικατάσταση της συσκευής μου. Πριν λίγο παρέδωσα μέσω κούριερ την παλιά και παρέλαβα την καινούργια. Το απόγευμα θα ξεκινήσω να στήνω και θα σας ενημερώσω σχετικά. Ομολογουμένως δεν περίμενα 1,5 μήνα μετά την αγορά να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή ενώ είναι λειτουργική. Ελπίζω αυτή να είναι οκ.

Καλοριζικο ελπιζω πλεον να ειναι ολα καλα και να μην ξανα εχεις θεμα!!! 😄

 

Αν δεν κανω λαθος το προβλημα που ειχες με την οθονη ειναι οτι οταν πηγαινες να το ξεκλειδωσεις μπορει να εμενε μαυρη η οθονη και να μην εκανε τιποτα σαν να ηταν σβηστο και να ξεκολλουσε μετα απο καποια δευτερολεπτα ή να ανοιγε η οθονη και να μην ξεκλειδωνε και να εδειχνε πολλες φορες μισο το εικονιδιο του fingerprint scanner??

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, domigr said:

Καλοριζικο ελπιζω πλεον να ειναι ολα καλα και να μην ξανα εχεις θεμα!!! 😄

 

Αν δεν κανω λαθος το προβλημα που ειχες με την οθονη ειναι οτι οταν πηγαινες να το ξεκλειδωσεις μπορει να εμενε μαυρη η οθονη και να μην εκανε τιποτα σαν να ηταν σβηστο και να ξεκολλουσε μετα απο καποια δευτερολεπτα ή να ανοιγε η οθονη και να μην ξεκλειδωνε και να εδειχνε πολλες φορες μισο το εικονιδιο του fingerprint scanner??

Το ένα θέμα ήταν όντως αυτό, το οποίο μετά το update δεν το αντιμετώπισα ξανά πέρα από κάτι μικρά lags. Το κύριο πρόβλημα ήταν το περίφημο screen flickering το οποίο δε λύθηκε με κανένα update. Παίζει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που το είχα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dark_Lord said:

Το ένα θέμα ήταν όντως αυτό, το οποίο μετά το update δεν το αντιμετώπισα ξανά πέρα από κάτι μικρά lags. Το κύριο πρόβλημα ήταν το περίφημο screen flickering το οποίο δε λύθηκε με κανένα update. Παίζει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που το είχα

ναι γιατι τα παραπανω θεματα που τα ειχα και εγω φαινεται οτι οντως διορθωθηκαν..

 

το screen flickering δεν διαβαζω καπου να διορθωθηκε παρολα αυτα τελη φεβρουαριου ειχαν πει οτι θα διορθωθει με update το οποιο μαλλον δεν λυθηκε ποτε.. ποιος ξερει ισως στο update που θα βγει υποτιθεται παρασκευη να λυθει και αυτο.. θα δειξει.. το προβλημα λεει υπηρχε κυριως στις πρωτες παρτιδες

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου. Πάνω που μπήκα για να γράψω τις δικές μου εντυπώσεις διάβασα το post του darklord για την αντικατάσταση (επιτέλους) της συσκευής του και χάρηκα ιδιαίτερα μετά από όλα όσα αντιμετώπιζε. Να το χαρείς φίλε, πρέπει να νιώθεις τεράστια ανακούφιση και ικανοποίηση που επιτέλους πήρες στα χέρια σου άλλη συσκευή.

Στα δικά μου, τελικά "πάτησα και εγώ το κουμπί" της αλλαγής, έκανα την τράμπα που είχα αναφέρει και έτσι πήρα και εγώ στα χέρια μου ένα μαύρο S22 ultra 12/256gb. Ομολογουμένως, και αφού είχα διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος, από την πρώτη στιγμή έτρεμα να το ανοίξω, να το ξεκλειδώσω κοιτώντας κάθε σπιθαμή της οθόνης, να το στήσω, να μπώ στους χάρτες, να μου κάνω κλήση από σταθερό και κινητό και ότι άλλο αναφέρθηκε κατά καιρούς. 

Μετά από 5 μέρες χρήσης, σήμερα τοποθέτησα και την μεμβράνη από το amazon (IMBZBK) με μια σχετική ανακούφιση μπορώ να πω πως η συσκευή είναι πιπίλα, δεν έχω μέχρι στιγμής κανένα θέμα ούτε με οθόνη (adaptive - WQHD+ - έντονη λειτουργία), ούτε με χάρτες/gps (όποτε μπαίνω στους χάρτες από το σπίτι η βούλα είναι ακίνητη στο σπίτι, ενώ και σε πλοήγηση με android auto όλα καλά), δεν έχει χάσει κλήση, και η μπαταρία προς το παρόν κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με του s21 που είχα. Εννοείται τις πρώτες 2 μέρες δεν έδινα σημασία καθώς έκανε τη γνωστή εκμάθηση των μοτίβων, την Κυριακή που ήμουν σχεδόν όλη την ημέρα έξω με δεδομένα (5G) και φουλ φωτεινότητα μου έβγαλε γύρω στις 3,5 ώρες SOT (από τη μια μου ξύνισε το νούμερο από την άλλη ήξερα ότι ήταν λίγο αναμενόμενο, ενώ χθές στην δουλειά (κυρίως wifi αλλά και αρκετές εναλλαγές με δεδομένα) φωτεινότητα αυτόματη και aod στο tap, στο 10% μπαταρίας είχα ένδειξη 8 ωρών SOT. 

Όπως έχει γράψει και ένας φίλος, το βασικό είναι μόλις ξαπλώνω το βράδυ να γράφει 15-20%, δε πα να λειτούργησε ή όχι την ημέρα, εφόσον την βγάζει είμαι οκ. Παρόλα αυτά όμως (ίσως φταίει και λίγο το forum), από το 21 ακόμα, πάντα έμπαινα να τσεκάρω ώρες στην μπαταρία και είτε φούσκωνα με περηφάνια όταν έβλεπα 7+ ώρες ή χαζο-σπαζόμουν όταν ήταν λιγότερο.

Αυτά σε γενικές γραμμές, η μεμβράνη από το amazon μπήκε αρκετά εύκολα, φαίνεται κούκλα (σαν τη μαμά του 21 είναι), μαζί με τη θήκη liquid air της Spigen τολμώ να πώ ότι δεν βλέπω κανένα σημείο ακάλυπτο στις edge άκρες, με ενεργοποιημένη την ευαισθησία αφής από τις ρυθμίσεις, το αποτύπωμα είναι καλύτερο και από πριν (όπου βέβαια είχα αυτό το κάτι σαν μεμβράνη που είχε μόνο του με το αυτάκι επάνω), το Spen (ξέχασα να γράψω για αυτό, δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ μου note και πενάκι όποτε θέλω όλη την ώρα να χρησιμοποιώ το κινητό μόνο με αυτό, αλλά ας μην αναλωθώ περισσότερο) η αλήθεια είναι ότι έχει μια κάποια αντίσταση στη ροή του πάνω στη μεμβράνη, χωρίς ωστόσο να είναι ενοχλητικό ή δύσκολο - ας πούμε - στην χρήση του.

ΥΓ: Το κινητό που πήρα ήταν από προπαραγγελία (του μαγαζιού, όχι δική μου) συνεπώς έκανα και την αίτηση για τα buds. Επισύναψα στην πλατφόρμα το τιμολόγιο, εκεί που ζητούσε αποδεικτικό προπαραγγελίας έβαλα ένα επιβεβαιωτικό email ότι έγινε η προπαραγγελία με ημερομηνία 11/2, ενώ εκεί που ζητούσε φωτογραφία το IMEI δεν ήξερα τι να βάλω και τράβηξα μια φωτογραφία το κουτί του κινητού στα πλάγια που το γράφει. Θα υπάρχει θέμα; Πότε περιμένω απάντηση; Η αίτηση έγινε Σάββατο πρωί όπου μου ήρθε το αυτοματοποιημένο, μάλλον, email από τη samsung ότι έλαβαν την αίτηση και μόλις την αξιολογήσουν θα ενημερωθώ. 

Ευχαριστώ, και συγγνώμη για το σεντόνι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, domigr said:

ναι γιατι τα παραπανω θεματα που τα ειχα και εγω φαινεται οτι οντως διορθωθηκαν..

 

το screen flickering δεν διαβαζω καπου να διορθωθηκε παρολα αυτα τελη φεβρουαριου ειχαν πει οτι θα διορθωθει με update το οποιο μαλλον δεν λυθηκε ποτε.. ποιος ξερει ισως στο update που θα βγει υποτιθεται παρασκευη να λυθει και αυτο.. θα δειξει.. το προβλημα λεει υπηρχε κυριως στις πρωτες παρτιδες

η πλειονότητα στο εξωτερικό ανέφερε ότι λύθηκε με το πρώτο update....προφανώς ξέφυγαν κάποιες συσκευές...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...