Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 25/3/2022 at 8:04 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Σε 6 μήνες βέβαια θα είναι αργά, καλό θα ήταν μες του Απρίλιο να έχει λύσει τα θέματα εφόσον είναι sw και να έχουμε εικόνα από όσους έχετε πρόβλημα. 

Εγώ. Είχα 2 τρομερά drains μετά την αναβάθμιση και στη συνέχεια, χωρίς να κάνω κάτι ουσιαστικό, πέρα από 2 κινήσεις που δε θα αναφέρω τώρα, έχω τρομερά καλή αυτονομία για τις δυνατότητες του κινητού. Δεν φτάνει iPhone 13 pro max αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης για μένα.

 

Όσο για τον exynos, φέτος είναι καλύτερος σε πολλά αν όχι σε όλα σχεδόν από τον Snap οπότε αυτό που λέτε συνέχεια περί Αμερικής κτλ είναι μια λάθος καραμέλα απλά για να τη λέτε, καλό θα ήταν να μένουμε στα ουσιαστικά.  Εάν μετά την αναβάθμιση δε λυθεί κανένα θέμα και έχουν μόνο τα exynos πρόβλημα τότε πάσο.

Επίσης και πέρσι ο snap ήταν ίσως χειρότερος σε διαχείριση ενέργειας και θερμοκρασίες από όσα είδα από άλλες συσκευές.

 

Από εκεί και πέρα καλό θα ήταν να προχωρήσουμε πάρα κάτω και μετά την αναβάθμιση που θα έρθει να επανέλθουμε. 

Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά είχα και εγώ. Με αναβάθμιση από Note 10+ και στην αρχή με το γνωστό drain από τα google services, το οποίο απλά σταμάτησε όμως στις 2 ημέρες. 

Από τη στιγμή εκείνη το κινητό είναι υποδειγματικό, κανένα πρόβλημα , κόλλημα, το GPS δουλεύει άψογα (έχει χρησιμοποιηθεί σε ταξίδι σε νέο προορισμό με δυο διαφορετικά προγράμματα) , δεν έχω κανένα παράπονο με την αυτονομία γενικά. 

Εννοείται ότι εύχομαι στα παιδιά που έχουν θέματα , σύντομα να τους λυθούνε. Δεν θα έπρεπε να έχουν αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όλοι έχουν και ούτε ότι (όπως διάβασα από κάποιους) ότι η συσκευή είναι -ουσιαστικά- για τα μπάζα. Η συσκευή ειναι πάρα πολύ καλή. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aroutis said:

Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά είχα και εγώ. Με αναβάθμιση από Note 10+ και στην αρχή με το γνωστό drain από τα google services, το οποίο απλά σταμάτησε όμως στις 2 ημέρες. 

Από τη στιγμή εκείνη το κινητό είναι υποδειγματικό, κανένα πρόβλημα , κόλλημα, το GPS δουλεύει άψογα (έχει χρησιμοποιηθεί σε ταξίδι σε νέο προορισμό με δυο διαφορετικά προγράμματα) , δεν έχω κανένα παράπονο με την αυτονομία γενικά. 

Εννοείται ότι εύχομαι στα παιδιά που έχουν θέματα , σύντομα να τους λυθούνε. Δεν θα έπρεπε να έχουν αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όλοι έχουν και ούτε ότι (όπως διάβασα από κάποιους) ότι η συσκευή είναι -ουσιαστικά- για τα μπάζα. Η συσκευή ειναι πάρα πολύ καλή. 

Το ελπίζω. Το κινητό είναι τούμπανο αλλά σε εμένα τουλάχιστον εμφανίζει πολλά glitches. Σήμερα μου κόλλησε και με σβηστή την οθόνη. Κάθε μερα και κάτι καινούργιο. Πιθανόν να φταίει η συγκεκριμένη συσκευή τι να πω. Το θέμα είναι πώς θα αποκτήσω μια απροβληματιστη συσκευη.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dark_Lord said:

Το ελπίζω. Το κινητό είναι τούμπανο αλλά σε εμένα τουλάχιστον εμφανίζει πολλά glitches. Σήμερα μου κόλλησε και με σβηστή την οθόνη. Κάθε μερα και κάτι καινούργιο. Πιθανόν να φταίει η συγκεκριμένη συσκευή τι να πω. Το θέμα είναι πώς θα αποκτήσω μια απροβληματιστη συσκευη.

Εγώ αν και έχω λιγότερο σημαντικά προβλήματα στην συσκευή, θα περιμένω μέχρι και το επόμενο update. Αν δεν λυθούν με αυτό, το στέλνω στο service και θα απαιτησω να μου επιστραφεί μια πλήρως λειτουργική συσκευή (ας το επισκευάσουν ή αντικαταστήσουν μου είναι αδιάφορο). Δικαιολογίες του στυλ "είναι γνωστό θέμα και θα λυθεί με μελλοντική αναβάθμιση" δεν με ενδιαφέρουν και δεν τις δέχομαι. Από την στιγμή που η πλειοψηφία των συσκευών λειτουργούν χωρίς προβλήματα απαιτώ και η δικιά μου να είναι έτσι. Γιατί δηλαδή; Εμένα μου την χάρισε η Samsung ενώ οι άλλοι την πλήρωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, kax said:

Εγώ αν και έχω λιγότερο σημαντικά προβλήματα στην συσκευή, θα περιμένω μέχρι και το επόμενο update. Αν δεν λυθούν με αυτό, το στέλνω στο service και θα απαιτησω να μου επιστραφεί μια πλήρως λειτουργική συσκευή (ας το επισκευάσουν ή αντικαταστήσουν μου είναι αδιάφορο). Δικαιολογίες του στυλ "είναι γνωστό θέμα και θα λυθεί με μελλοντική αναβάθμιση" δεν με ενδιαφέρουν και δεν τις δέχομαι. Από την στιγμή που η πλειοψηφία των συσκευών λειτουργούν χωρίς προβλήματα απαιτώ και η δικιά μου να είναι έτσι. Γιατί δηλαδή; Εμένα μου την χάρισε η Samsung ενώ οι άλλοι την πλήρωσαν;

Τα είπες όλα. Θεμα που υπάρχει σε ένα ποσοστό μόνο των συσκευών παύει  να θεωρείται θέμα software μετά από 3 updates 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dark_Lord said:

Τα είπες όλα. Θεμα που υπάρχει σε ένα ποσοστό μόνο των συσκευών παύει  να θεωρείται θέμα software μετά από 3 updates 

Εγώ το δέχομαι ότι μπορεί να είναι θέμα software καθώς όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος έχουν πολλούς προμηθευτές για το ίδιο εξάρτημα. Θυμάμαι νομίζω στο s8 είχε γίνει θέμα όταν μαθεύτηκε ότι κάποιες συσκευές είχανε κάμερα Sony ενώ άλλες Samsung. Το δέχομαι ότι η δικιά μου κεραία gps είναι από άλλον κατασκευαστή και κάτι γίνεται με το software της Samsung και δεν λειτουργεί σωστά. Ας βρει η Samsung τι φταίει και να το διορθώσει άμεσα. Αλλιώς να μου δώσει μια συσκευή που δουλεύει σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. 

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες του κινητού,  ακόμα το ρυθμίζω, πέρασα με smartswitch τα πάντα από το note10+.

1)Με οθόνη μέχρι στιγμής δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα. 

2) Είχα ένα μήνυμα ότι έχασα κλήση, δοκίμασα το κόλπο που είχε αναφερθεί σε προηγούμενο post, αλλά στέλνοντας στο 1333 wificall έλαβα απάντηση ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Τηλ στην cosmote-δεν ήξεραν να μου απαντήσουν- και έκαναν απενςργοποιηση και ενεργοποίηση της υπηρεσίας wificalling. Δεν είχα κάποια άλλη απώλεια κλήσης, αλλά το μεσημέρι στη δουλειά ενώ μπήκα στο wifi,  το εικονίδιο ψηλά έδειχνε χρήση volte( όπως φαίνεται στην εικονα). Το ίδιο μου κάνει και τώρα στο wifi του σπιτιού. Έχω ενεργοποιημενη την προτίμηση πρώτα του wificalling. Κάποια ιδέα?

Update: με ρεσταρτ δείχνει πάλι το εικονίδιο, wificalling....

3) Άλλες φορές έρχονται ειδοποιήσεις gmail,άλλες στιγμές δεν λαμβάνω ειδοποίηση ενώ έχει έρθει μαιλ. Το ίδιο με την Πειραιώς,  δεν ερχόταν το push notification για έγκριση, μετά από πολλές φορές ήρθαν μαζεμένα. Εννοείται έχω ρυθμίζει να μην βελτιστοποιειται από την μπαταρία. Σαν να κοιμάται και να μην στέλνει ειδοποιήσεις.....

Update: στο σπίτι τώρα δεν ερχόταν καμία ειδοποίηση, έκανα δοκιμές με μαιλ, viber, συναγερμό...τίποτα. Στο note δίπλα μου λαμβανα κανονικα τα notifications, sto s22  καμία ειδοποίηση. Έκανα restart και μετά σαν να ξύπνησε και άρχισε να στέλνει μαζεμένα όλες τις προηγούμενες ειδοποιήσεις...

SmartSelect_20220329-195401_Settings.jpg

Screenshot_20220329-231115_Wi-Fi Calling.jpg

SmartSelect_20220329-231258_Settings.jpg

Edited by DrFrap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. 
Κάτοχος εδώ και 2 μέρες του κινητού,  ακόμα το ρυθμίζω, πέρασα με smartswitch τα πάντα από το note10+.
1)Με οθόνη μέχρι στιγμής δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα. 
2) Είχα ένα μήνυμα ότι έχασα κλήση, δοκίμασα το κόλπο που είχε αναφερθεί σε προηγούμενο post, αλλά στέλνοντας στο 1333 wificall έλαβα απάντηση ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Τηλ στην cosmote-δεν ήξεραν να μου απαντήσουν- και έκαναν απενςργοποιηση και ενεργοποίηση της υπηρεσίας wificalling. Δεν είχα κάποια άλλη απώλεια κλήσης, αλλά το μεσημέρι στη δουλειά ενώ μπήκα στο wifi,  το εικονίδιο ψηλά έδειχνε χρήση volte( όπως φαίνεται στην εικονα). Το ίδιο μου κάνει και τώρα στο wifi του σπιτιού. Έχω ενεργοποιημενη την προτίμηση πρώτα του wificalling. Κάποια ιδέα?
Update: με ρεσταρτ δείχνει πάλι το εικονίδιο, wificalling....
3) Άλλες φορές έρχονται ειδοποιήσεις gmail,άλλες στιγμές δεν λαμβάνω ειδοποίηση ενώ έχει έρθει μαιλ. Το ίδιο με την Πειραιώς,  δεν ερχόταν το push notification για έγκριση, μετά από πολλές φορές ήρθαν μαζεμένα. Εννοείται έχω ρυθμίζει να μην βελτιστοποιειται από την μπαταρία. Σαν να κοιμάται και να μην στέλνει ειδοποιήσεις.....
Update: στο σπίτι τώρα δεν ερχόταν καμία ειδοποίηση, έκανα δοκιμές με μαιλ, viber, συναγερμό...τίποτα. Στο note δίπλα μου λαμβανα κανονικα τα notifications, sto s22  καμία ειδοποίηση. Έκανα restart και μετά σαν να ξύπνησε και άρχισε να στέλνει μαζεμένα όλες τις προηγούμενες ειδοποιήσεις...
SmartSelect_20220329-195401_Settings.thumb.jpg.0813286db1df34f5604c6058eca97368.jpg
319817827_Screenshot_20220329-231115_Wi-FiCalling.thumb.jpg.6161003baf47d07d7428fd0473acb784.jpg
SmartSelect_20220329-231258_Settings.thumb.jpg.2b7a84d2b31728054ad037f11232d5df.jpg
Ενώ εμείς στη Wind, που δεν εχουμε WifiCall δεν έχουμε τέτοια προβλήματα...
Τελικά η Wind μας προφυλάσσει απο την κακιά τεχνολογία...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρουσιάζει κάτι διαφορετικό.....

Έρχεται μαιλ ,το βλέπω στον υπολογιστή ότι έχει έρθει χωρίς να το ανοίξω. Στην οθόνη του κινητού δεν έχει έρθει ειδοποίηση. Μετά από 10 λεπτά, μπαίνω στο κινητό σε άλλη εφαρμογή, και με το που ενεργοποιηθηκε η οθόνη,σαν να ξύπνησε και ερχεται η ειδοποίηση gmail. Το έχει κάνει 2 φορές από το πρωί....

Λες και στο standby μπαίνει σε βαθύ ύπνο...

Link to comment
Share on other sites

Με 2 παλιότερα Samsung είχα ακριβώς το ίδιο θέμα... Μάλλον είναι θέμα του android και όχι των συσκευών (και βασικός λόγος που είμαι με iphone).

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DrFrap said:

Σήμερα παρουσιάζει κάτι διαφορετικό.....

Έρχεται μαιλ ,το βλέπω στον υπολογιστή ότι έχει έρθει χωρίς να το ανοίξω. Στην οθόνη του κινητού δεν έχει έρθει ειδοποίηση. Μετά από 10 λεπτά, μπαίνω στο κινητό σε άλλη εφαρμογή, και με το που ενεργοποιηθηκε η οθόνη,σαν να ξύπνησε και ερχεται η ειδοποίηση gmail. Το έχει κάνει 2 φορές από το πρωί....

Λες και στο standby μπαίνει σε βαθύ ύπνο...

ρυθμισεις-φροντιδα-μπαταρια-οριο χρήσης στο παρασκήνιο και εκει που λεει να μην τίθεται ποτε οι εφαρμογες σε αδράνεια βάλε αυτές που θες να σου ερχονται μόνιμα ειδοποιήσεις  

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, arxontas2323 said:

ρυθμισεις-φροντιδα-μπαταρια-οριο χρήσης στο παρασκήνιο και εκει που λεει να μην τίθεται ποτε οι εφαρμογες σε αδράνεια βάλε αυτές που θες να σου ερχονται μόνιμα ειδοποιήσεις  

Στην προσθήκη δεν μου έχει τις εφαρμογές αυτές, δλδ gmail, viber, Πειραιώς. Ούτε στις πάνω κατηγορίες φαίνονται να έχουν τεθεί...

Screenshot_20220330-114011_Device care.jpg

Edited by DrFrap
Link to comment
Share on other sites

Just now, DrFrap said:

Στην προσθήκη δεν μου έχει τις εφαρμογές αυτές, δλδ gmail, viber, Πειραιώς. Ούτε στις πάνω κατηγορίες φαίνονται να έχουν τεθεί...

Screenshot_20220330-114011_Device care.jpg

στην τελευταία κατηγορία μπορείς να βάλεις την εφαρμογή της winbank σιγουρα...για την gmail δεν ξέρω μιας και δεν την χρησιμοποιώ... 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, arxontas2323 said:

στην τελευταία κατηγορία μπορείς να βάλεις την εφαρμογή της winbank σιγουρα...για την gmail δεν ξέρω μιας και δεν την χρησιμοποιώ... 

Τις εφαρμογές τις είχα ρυθμίσει να μην γίνεται βελτιστοποιηση από την μπαταρία, και γι αυτό δεν τις έδειχνε εκεί. Έβαλα την επιλογή βελτιστοποιηση μπαταρίας και τώρα τις έδειχνε για προσθήκη. 

Θα δοκιμάσω με αυτόν τον τρόπο όλες τις εφαρμογές που χρειάζομαι και θα επανέλθω. 

Το θέμα με το wificalling πάλι εμφανίζεται, ενώ είμαι σε wifi και έχω επιλέξει να χρησιμοποιεί wifi κατά προτίμηση,  βλέπω ότι μπαίνει πάλι το volte, χωρίς να ξέρω γιατί και τι επίπτωση μπορεί να έχει κιόλας,εάν έχει...

 

Screenshot_20220330-114913_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DrFrap said:

Τις εφαρμογές τις είχα ρυθμίσει να μην γίνεται βελτιστοποιηση από την μπαταρία, και γι αυτό δεν τις έδειχνε εκεί. Έβαλα την επιλογή βελτιστοποιηση μπαταρίας και τώρα τις έδειχνε για προσθήκη. 

Θα δοκιμάσω με αυτόν τον τρόπο όλες τις εφαρμογές που χρειάζομαι και θα επανέλθω. 

Το θέμα με το wificalling πάλι εμφανίζεται, ενώ είμαι σε wifi και έχω επιλέξει να χρησιμοποιεί wifi κατά προτίμηση,  βλέπω ότι μπαίνει πάλι το volte, χωρίς να ξέρω γιατί και τι επίπτωση μπορεί να έχει κιόλας,εάν έχει...

 

Screenshot_20220330-114913_Chrome.jpg

το ιδιο προβλημα είχα και εγω στην αρχή με το volte...αυτό έχει να κάνει με το πόσο καλο wifi έχεις αρχικά...αν πας και το αφήσεις δίπλα στο ρουτερ πάλι έχεις volte;ωρες ωρες είναι καλύτερο να είναι στο volte όταν εχεις σήμα παρά στο vowifi..cosmote  έχεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ας η αμερικάνικη version (με snapdragon) έχει συμβατότητα με τις 5g κεραίες των Cosmote και Vodafone?

Βλέπω ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις, οι SM-S908U και SM-S908U1, αλλα δεν έχω βγάλει άκρη με τα supported bands και να δίκτυα των παρόχων.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, arxontas2323 said:

το ιδιο προβλημα είχα και εγω στην αρχή με το volte...αυτό έχει να κάνει με το πόσο καλο wifi έχεις αρχικά...αν πας και το αφήσεις δίπλα στο ρουτερ πάλι έχεις volte;ωρες ωρες είναι καλύτερο να είναι στο volte όταν εχεις σήμα παρά στο vowifi..cosmote  έχεις;

Cosmote ναι. Σπίτι και δουλειά έχω χάλια σήμα,οπότε wifi είναι μονόδρομος. Στη δουλειά βέβαια το wifi είναι hotpot του υπολογιστή, ίσως φταίει αυτό. Θα ελέγξω αν το κάνει και στο σπίτι και θα επανέλθω και σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κι εμένα η σειρά μου να αποκτήσω αυτό το θηριάκι.

Έχω μία απορία που σίγουρα δεν έχει ειπωθεί έως τώρα (ίσως γιατί είναι ηλίθια)....
Όταν κάνω power on ή restart τη συσκευή, μετά το λογότυπο SAMSUNG εκεί που γράφει SAMSUNG Galaxy και από κάτω power by Android....δε μου εμφανίζει S22 Ultra. Στο S10+ που έχω, το εμφανίζει κανονικά (σε αυτό βέβαια έχω το Android 11 ακόμη). Ίσως παίζει αυτό ρόλο..... Και σε εσάς το ίδιο εμφανίζει? Το SAMSUNG Galaxy ξερό δλδ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, costsa41 said:

Έχει αλλάξει αυτό από το 21 και μετά. Στο 10 plus ναι έτσι είναι. Και αφήστε το τηλ όπως έρχεται και μην πειράζετε πράγματα που δεν ξέρετε τι επιπτώσεις θα έχουν και που. Αν το αφήνετε όπως είναι και οι ειδοποιήσεις θα έρχονται κανονικά και όλα θα λειτουργούν

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Όσο για τις ειδοποιήσεις, δεν είχα ποτέ θέμα και φαντάσου κάνω πολύ προσεγμένο στήσιμο εξ αρχής σε safe mode κτλ....

Αυτό που θέλω να πω σε όλους είναι...να μην καταριούνται τη συσκευή τους που χάνουν κλήσεις....Επειδή εργάζομαι σε τεχνική εταιρία που συντηρεί το δίκτυο κινητής, λόγω των αλλαγών στους Τηλεπικοινωνιακούς Εξοπλισμούς Πανελλαδικά, επικρατεί ένα χάος με τις κλήσεις και χάνονται. Αδικαιολόγητο εννοείται, αλλά υπομονή!

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Το ελπίζω. Το κινητό είναι τούμπανο αλλά σε εμένα τουλάχιστον εμφανίζει πολλά glitches. Σήμερα μου κόλλησε και με σβηστή την οθόνη. Κάθε μερα και κάτι καινούργιο. Πιθανόν να φταίει η συγκεκριμένη συσκευή τι να πω. Το θέμα είναι πώς θα αποκτήσω μια απροβληματιστη συσκευη.

Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Φαντάσου ότι το setup έγινε μέσω smartswitch ,δεν έχει γίνει καν Clean install και αυτό έγινε carry over από το Note 10+ που και εκεί έγινε με smart switch από το S9+. 

Θεωρώ ότι έχει πιθανότητα η συσκευή σου για κάποιο λόγο απλά να έχει defect. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεσει ασυρματα το κινητο με τα windows μεσω της native εφαρμογης yourphone των windows.

Οι φωτο/βιντεο που λαμβανω απο τοκινητο στο pc δεν εχουν ιδιο μεγεθος ομως ... και δεν βλεπω καποια επιλογη για συμπιεση κλπ.

Επισης, μπορω να στειλω αρχεια αντιστροφα, απο το pc στο κινητο και πως, με την εφαρμογη αυτη?


Tελος, δεν συνδεεται το desktop pc με το tablet / κινητο σαν δευτερη οθονη... θελει μονο ασυρματα μεσω wifi ?
Εχω ethernet στο pc μονο (στο ιδιο δικτυο και τα 2 φυσικα).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αξίζει να δώσω το s21ultra 12/256 και ακόμα ένα ποσό κοντά στα 350€ για τη μετάβαση στο αντίστοιχο s22?

Έχω διαβάσει μέχρι τη σελίδα 82 όπου μέχρι τότε υπήρχαν αρκετά θέματα κυρίως με drain μπαταρίας και χαμένες κλήσεις,  παρ όλα αυτά το μικρόβιο της αλλαγής κάνει party στο μυαλό μου.

Να σημειώσω ότι από το 21 είμαι φουλ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν απο plaisio οτι το στέλνουν. Έκανα παραγγελία μια spigen tough armor θήκη γτ στην δουλειά θα είναι λίγο ζόρικα, για whitestone dome τι παιζει? Μόνο απο εξωτερικό μπορούμε να βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, drRodiL said:

Παίδες αξίζει να δώσω το s21ultra 12/256 και ακόμα ένα ποσό κοντά στα 350€ για τη μετάβαση στο αντίστοιχο s22?

Έχω διαβάσει μέχρι τη σελίδα 82 όπου μέχρι τότε υπήρχαν αρκετά θέματα κυρίως με drain μπαταρίας και χαμένες κλήσεις,  παρ όλα αυτά το μικρόβιο της αλλαγής κάνει party στο μυαλό μου.

Να σημειώσω ότι από το 21 είμαι φουλ ικανοποιημένος.

Κοίτα τα 350 δεν είναι λίγα για να πας μια γενιά μπροστά που οι διαφορές είναι μικρές. Από την άλλη αν περιμένεις Ιούνιο ίσως η διαφορά πέσει στα 200. Τώρα για το αν αξίζει, είναι καθαρά δικό σου θέμα, οι διαφορές πάντως είναι μικρές και σίγουρα δεν αξίζουν,ειδικά αν δε σε ενδιαφέρει το s pen... 

Εγώ πχ που έχω και τα 2 σπίτι, είναι σα να έχω το ίδιο κινητό 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Ήρθε και η θήκη τανκ. Απίστευτη προστασία! Ούτε γυαλί χρειάζεται ούτε τίποτα. Προστατεύει και τις κάθετες επιφάνειες άριστα!! Το υλικό της πολύ καλό και σταθερό στο χέρι και δεν αφήνει πίσω τίποτα ούτε δαχτυλιές ούτε τιποτα. Με λίγο περισσότερο όγκο από τις άλλες είναι η απόλυτη προστασία! 9a93a68b5d8a342c296eb3787b8b9109.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Καλοφόρετη όμορφη φαίνεται και αν δε φοράς το καπάκι δε νομίζω να είναι και πολύ κουμούτσα. Αν έχεις τη δυνατότητα βάλε μια φωτογραφία με το τηλέφωνο μέσα να φαίνεται λίγο στο πλάι πως καλύπτονται οι edge πλευρές και πες μας αν είναι εύκολα προσβάσιμη από τα δάκτυλα κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...