Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το έχω στα χέρια μου εδώ και περίπου 10 ημέρες. Δεν έχω κανένα θέμα με τη συσκευή. Επειδή είχα και το Note 20 ultra bronze  και το s21 ultra  η αιμομιξία πέτυχε απόλυτα. Είναι το κορυφαίο Note  με κορυφαία   specs της σειρας s.

Παρακολουθώ το νήμα ανελλιπώς δεν έγραψα καθόλου αυτές τις ημέρες γιατί ήθελα να έχω μια ξεκάθαρη εικόνα του κινητού. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα από τα θέματα που έχουν αναφέρει κάποια παιδιά εδώ μέσα.

Ως προς το νήμα θα ήθελα να σας παρακαλέσω επειδή έχει τερματίσει το θέμα αντιπαραθεσεων καλό θα ήταν να σταματήσει δεν βοηθάει κόσμο που μπαίνει να διαβάσει για τη συσκευή.

Δεν βοηθάει και όσα παιδιά έχουν προβλήματα. Κάτι να γραφεί που θα βοηθήσει έχει χαθεί σε τόνους μηνυμάτων αντιπαραθεσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, costsa41 said:

Σατανά δε μιλούσες τόσο καιρό!! Καλορίζικο!!! Και να θυμάσαι ποιος γουρλής σου είπε πάτα το κουμπί!!! Χαλάς το .....πληκτρολόγιο ,τα έχω γράψει χίλιες φορές αυτά. 

Ευχαριστώ Κώστα μου. Δεν έγραφα γιατί προσπαθούσα να το κάνω να βγάλει κάποιο πρόβλημα αλλά τίποτα. Ούτε οθόνη ούτε κάτι άλλο.  Το χαλασα το πληκτρολόγιο αλλά κάτι μου λέει πως τέλη Αυγούστου θα ξαναδουλεψει...

Επίσης δεν έγραφα γιατί απλά έφτασε το νήμα να είναι μόνο αντιπαραθεσεις. Θα έμοιαζε μια πρώτη αξιολόγηση από μέρους μου για τη συσκευή άκυρη στο νήμα της συσκευής...εκεί τα φτάνουμε τα νηματα.

Πιστεύω ακράδαντα ότι η συσκευή έχει να δείξει πολλά περισσότερα μετά από μερικα updates ακόμα. Εδώ είμαστε και θα το κουβεντιασουμε αυτό.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, miltos74 said:

Ευχαριστώ Κώστα μου. Δεν έγραφα γιατί προσπαθούσα να το κάνω να βγάλει κάποιο πρόβλημα αλλά τίποτα. Ούτε οθόνη ούτε κάτι άλλο.  Το χαλασα το πληκτρολόγιο αλλά κάτι μου λέει πως τέλη Αυγούστου θα ξαναδουλεψει...

Επίσης δεν έγραφα γιατί απλά έφτασε το νήμα να είναι μόνο αντιπαραθεσεις. Θα έμοιαζε μια πρώτη αξιολόγηση από μέρους μου για τη συσκευή άκυρη στο νήμα της συσκευής...εκεί τα φτάνουμε τα νηματα.

Πιστεύω ακράδαντα ότι η συσκευή έχει να δείξει πολλά περισσότερα μετά από μερικα updates ακόμα. Εδώ είμαστε και θα το κουβεντιασουμε αυτό.

Δες εδώ χάλια: 

 

Screenshot_20220326-002459_Device care.jpg

Screenshot_20220326-002506_Device care.jpg

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με έπιασα και εγώ να προσπαθώ να του βγάλω πρόβλημα με όλα αυτά που διαβάζω ! Τι πλύση εγκεφάλου άφησα να μου κάνουν 😛

 

Για όποιον δεν του αρέσει πουλάω το 21 ultra το 512.

 

Καλό σκ να έχουμε!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, miltos74 said:

Πιστεύω ακράδαντα ότι η συσκευή έχει να δείξει πολλά περισσότερα μετά από μερικα updates ακόμα. Εδώ είμαστε και θα το κουβεντιασουμε αυτό.

Ενώ στα προηγούμενα κινητά μου (..τα δύο τελευταία ήταν τα s21 ultra και note 10 plus ..από προπαραγγελία και αυτά), έγραφα απλά την γνώμη μου στη αρχή και μετά απλά παρακολουθούσα το νήμα, εδώ ένιωσα ότι το συγκεκριμένο αδικείται.

Σίγουρα υπάρχουν προβλήματα σε αρκετές συσκευές, αλλά επειδή και εγώ exynos συσκευή έχω, δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί το δικό μου είναι άψογο και κάποιοι άλλοι είχαν προβλήματα.

Έτσι λοιπόν (..κακώς που "έμπλεξα"), προσπάθησα με στοιχεία / φωτογραφίες (καθημερινότητα) της συσκευής, να δείξω ότι υπάρχει και η άλλη πλευρά (..του πραγματικά άψογου και απροβλημάτιστου κινητού).

..κάποιοι ίσως το παρεξήγησαν.

Δεν έχω την ανάγκη να πείσω κάποιον (..να βοηθήσω και να αναδείξω τις δυνατότητες της συσκευής ήθελα).

Συμφωνώ με την ανωτέρω άποψη και ελπίζω σύντομα να αλλάξει η κατάσταση με κάποιο update και εντέλει να ευχαριστηθούν και οι έχοντες πρόβλημα την συσκευή τους.

Προσωπικά και εγώ ελπίζω πολλά από το συγκεκριμένο..

Υ. Γ. ..το note 20 ultra το προσπέρασα λόγω μπαταρίας.

Σε αυτό με βοήθησαν βεβαίως και οι σωστές απόψεις κάποιων και από εδώ μέσα).

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, varaderum said:

Ενώ στα προηγούμενα κινητά μου (..τα δύο τελευταία ήταν τα s21 ultra και note 10 plus ..από προπαραγγελία και αυτά), έγραφα απλά την γνώμη μου στη αρχή και μετά απλά παρακολουθούσα το νήμα, εδώ ένιωσα ότι το συγκεκριμένο αδικείται.

Σίγουρα υπάρχουν προβλήματα σε αρκετές συσκευές, αλλά επειδή και εγώ exynos συσκευή έχω, δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί το δικό μου είναι άψογο και κάποιοι άλλοι είχαν προβλήματα.

Έτσι λοιπόν (..κακώς που "έμπλεξα"), προσπάθησα με στοιχεία / φωτογραφίες (καθημερινότητα) της συσκευής, να δείξω ότι υπάρχει και η άλλη πλευρά (..του πραγματικά άψογου και απτοβλημάτιστου κινητού).

..κάποιοι ίσως το παρεξήγησαν.

Δεν έχω την ανάγκη να πείσω κάποιον (..να βοηθήσω και να αναδείξω τις δυνατότητες της συσκευής ήθελα).

Συμφωνώ με την ανωτέρω άποψη και ελπίζω σύντομα να αλλάξει η κατάσταση με κάποιο update και εντέλει να ευχαριστηθούν και οι έχοντες πρόβλημα την συσκευή τους.

Προσωπικά και εγώ ελπίζω πολλά από το συγκεκριμένο..

Και πολύ καλά έκανες γιατί όντως φάνηκε ότι η μπαταρία του είναι decent και απλώς έχει να κάνει με τη χρήση. Εγώ έχω δει sot 8 ώρες και έχω δει και 4:30 ώρες. Δεν ξαναέβαλα γιατί είναι σαν να παίζουμε υπερατου. 

Για τον φίλο που γράφει "γυρίστε το το ρημάδι τι το κρατατε" να πω για χιλιοστή φορά ότι κάποιοι το εχουμε πάει ήδη στο σέρβις και μας το γυρίσανε πίσω. Δεν είμαστε ανώμαλοι, απλώς δεν αντικαθίσταται συσκευη λειτουργική επειδή κάνει ένα glitch για 15-20 δευτερόλεπτα την ημέρα. Το μυστήριο που μένει να λυθεί είναι τι θα λυθεί με το επερχόμενο update.

Επειδή έχω  διαβάσει άπειρα συγκριτικά καμερών, μου κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι επαγγελματίες φωτογράφοι το βγαζουν ανώτερο από το 13 pro max, παρά το δυνατό pro res του.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dark_Lord said:

Και πολύ καλά έκανες γιατί όντως φάνηκε ότι η μπαταρία του είναι decent και απλώς έχει να κάνει με τη χρήση. Εγώ έχω δει sot 8 ώρες και έχω δει και 4:30 ώρες. Δεν ξαναέβαλα γιατί είναι σαν να παίζουμε υπερατου. 

Για τον φίλο που γράφει "γυρίστε το το ρημάδι τι το κρατατε" να πω για χιλιοστή φορά ότι κάποιοι το εχουμε πάει ήδη στο σέρβις και μας το γυρίσανε πίσω. Δεν είμαστε ανώμαλοι, απλώς δεν αντικαθίσταται συσκευη λειτουργική επειδή κάνει ένα glitch για 15-20 δευτερόλεπτα την ημέρα. Το μυστήριο που μένει να λυθεί είναι τι θα λυθεί με το επερχόμενο update.

Επειδή έχω  διαβάσει άπειρα συγκριτικά καμερών, μου κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι επαγγελματίες φωτογράφοι το βγαζουν ανώτερο από το 13 pro max, παρά το δυνατό pro res του.

Φίλε Βασίλη εάν αυτό το glitch είναι πράγματι  hardware κάποια στιγμή θα χειροτερεψει και θα πάει εγγύηση service. Το service της Samsung θεωρείται υποδειγματικο εδώ σε εμάς. Δεν νομίζω να είχε θέμα και να μην άλλαζαν το προβληματικό κομμάτι του κινητού σου.

Άλλωστε πληρώνονται για τις εργασίες τους. Θα μπορούσαν άνετα να σου βγάλουν off τη μητρική και απλά να στην άλλαζαν.  Για να μην το κάνουν μάλλον όντως κάτι γίνεται σε κάποια και σε κάποια όχι και δεν είναι θέμα hardware.  

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, miltos74 said:

Φίλε Βασίλη εάν αυτό το glitch είναι πράγματι  hardware κάποια στιγμή θα χειροτερεψει και θα πάει εγγύηση service. Το service της Samsung θεωρείται υποδειγματικο εδώ σε εμάς. Δεν νομίζω να είχε θέμα και να μην άλλαζαν το προβληματικό κομμάτι του κινητού σου.

Μιλτο μου στο διαγνωστικό δε φάνηκε τίποτα στο hardware. Εν αναμονή λοιπόν! Για τη smartec εχω να πω τα καλύτερα. Είμαστε τυχεροί στην Ελλάδα με τέτοιο σερβις 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/a958JsnYeUk

ενδιαφέρουσα σύγκριση. Νικαει ο snap αλλα με μικρες διαφορες. Εγω δεν μπορω να καταλαβω πώς γινεται στο gaming να χανει συνεχως απο τον snapdragon. Αυτη η συνεργασια με την amd και ολο αυτο το hype που ωφελησαν τελικά?

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να με συγχωρήσετε, αλλά πρώτη φορά προσπέρασα πολλές απαντήσεις στο θέμα γιατί πραγματικά κουράστηκα. Ίσως έχασα σημαντικές εξελίξεις άλλα ήρθα κατευθείαν στο τέλος.

Απ οτι κατάλαβα, χωρίς να θέλω να θίξω κανεναν και δεν κράτησα ούτε ονοματα, είναι κάποιοι εδώ μέσα, που δεν έχουν το συγκεκριμένο κινητό και αντί να παρακολουθούν τα μηνύματα και τις εντυπώσεις που έχουν οι χρήστες του κινητού μας, σχολιάζουν κιόλας!
Άντε να δούμε τι άλλο θα δούμε εδώ μέσα!
Δηλαδή τώρα εγώ, να θέλω να αγοράσω iphone 13, για 1η φορά στη ζωή μου και να μπω στο αντίστοιχο τοπικ και αντί να παρακολουθώ μόνο για να βγάλω τα συμπεράσματα του, να γράφω και αμπελοσοφίες για το κινητό, για την εταιρία , για άλλα κινητά κτλ. κτλ. κτλ.
Αυτά δεν έχουν ξανά γίνει!

Τέλος το off topic.
Έχω 2 γνωστούς, για να μην πω φίλους που έχουν αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό. Δεν έχουν ιδέα από myphone και άλλα φόρουμ. Ασχολούνται μόνο με φόρουμ της δουλειάς τους. Τώρα αν είναι ικανοποιημένοι ή όχι, ίσως μπορούν οι φίλοι μας εδώ μέσα που δεν έχουν το κινητό να μας πουν!

Από έναν ικανοποιημενο χρήστη του S22 , το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει μέχρι σήμερα. Δεν θα αναφερθώ αν έχω προβλήματα γιατί το έχω αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα.

ΥΓ. Τα γατόνια του myphone έχουν ήδη προνοήσει για γενικές συζητήσεις, αμπελοσοφίες κτλ. Οπότε, γνώμη μου, τα μέλη που δεν έχουν το κινητό S22 και θέλουν να γράψουν για εταιρίες, iphone, το "mega θυμαται", xiaomi ,poco, picatsu κτλ. μπορούν να μπουν άνετα εδώ ή και εδώ
και να γράψουν ότι θέλουν.
Ας μείνει παρακαλώ το τόπικ καθαρό από χρήστες που έχουν το συγκεκριμένο κινητό και κανουν χρηση τάυ κινητού, για να μπορούμε να βγάλουμε σωστό συμπεράσματα.

















Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2022 at 12:15 ΠΜ, freco said:

 

Από πάνω ή λύση που σε μένα δούλεψε με Cosmote. Ελπίζω να σε βοηθήσει. 

Καλημέρα.

Παρέλαβα 12/512, πέρασα επαφές, εφαρμογές κ.λπ. και έχω θέμα με τις κλήσεις (χάνω εισερχόμενες), με Cosmote.

Προσπάθησα να κάνω τη γνωστή διαδικασία (επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αποστολή WIFICALL στο 1333) και μου απαντά "η υπηρεσία Cosmote WiFi calling δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας".

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, soch said:

Καλημέρα.

Παρέλαβα 12/512, πέρασα επαφές, εφαρμογές κ.λπ. και έχω θέμα με τις κλήσεις (χάνω εισερχόμενες), με Cosmote.

Προσπάθησα να κάνω τη γνωστή διαδικασία (επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αποστολή WIFICALL στο 1333) και μου απαντά "η υπηρεσία Cosmote WiFi calling δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας".

Κάποια βοήθεια;

Με κλειστό το WiFi call χάνεις κλήσεις πάλι ή μόνο με την λειτουργία ανοιχτή ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω το χανω κλησεις κλησεις που λετε εννοειται οτι δεν χτυπαει το κινητο και ερχεται μνμ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το WiFi call χάνεις κλήσεις πάλι ή μόνο με την λειτουργία ανοιχτή ?
Τώρα (μετά την επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου) είναι ανοικτό.
Χθες που έχασα κλήσεις (ήταν δίπλα ο φίλος, με καλούσε και δεν χτυπούσε καν, ήρθε μήνυμα αργοτερα) δεν ξέρω αν ήταν ενεργοποιημενο. Εγώ τον πήρα και χτύπησε κανονικά.
Επίσης, στο αμάξι με android auto, κάνω κλήσεις αλλά μια φορά που με πήραν, δεν άκουγα από τα ηχεία του αμαξιού αλλά από το κινητό. Κουλό...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να καταλάβω το χανω κλησεις κλησεις που λετε εννοειται οτι δεν χτυπαει το κινητο και ερχεται μνμ?

Ακριβώς αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να καταλάβω το χανω κλησεις κλησεις που λετε εννοειται οτι δεν χτυπαει το κινητο και ερχεται μνμ?

Ακριβώς αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις καμια sim Wind  η voda δοκιμασε να δεις εαν χανεις κλησεις αυτα ειναι αιωνια προβληματα της cosmote δεν φταιει η συσκευη  .

Μεχρι να τα διορθωσει η cosmote να στειλει κανα fix δηλαδη να χρειαζεται καποια επιδιορθωση στα  csc του λειτουργικου και θα ειναι ολα κομπλε.

Αυτα τα σεναρια μπορει να ισχυουν καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια με τις αργοποριες τις cosmote αλλωστε ειναι γεματο το φορουμ με τον ιδιο προβληματισμο του φιλου και σε πολλες αλλες συσκευες .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, είχαμε λογοκρισία!

Καλό θα ήταν τουλάχιστον να είχαμε ένα προσωπικό μήνυμα για να σταματήσουμε να γράφουμε στο φόρουμ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω και εγώ την γνώμη μετά από 20 μέρες περίπου που το έχω αγοράσει... 

Εγώ ευτυχώς ειμαι από τους "τυχερούς" που δεν έχω κανένα παράπονο από την συσκευή (η προηγούμενη μου συσκευή one plus 8 pro, εξαιρετική συσκευή δουλεύει ακόμα άψογα χωρίς ίχνος προβλήματος απλά το έδωσα στην σύζυγο και εγώ πήρα το samsung s22 ultra).. 

Να πω ότι δεν αμφισβητώ ότι σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι που θα έχουν πρόβληματα και πολλά από αυτά δεν ξέρω εάν θα διορθωθουν με update.. 

Εννοείται πως τους καταλαβαίνω γιατί να έχεις σκάσει πάνω από 1000 ευρώ στης μέρες μας και να υπάρχουν τέτοια θέματα εννοείται είναι απαράδεκτο! 

Βέβαια υπάρχουν και οι "καλοθελητες" που βρίσκουν την ευκαιρία να μπουν και κράζουν χωρίς καν να έχουν το κινητό ή γιατί είναι samsung haters.. Εντάξει πάντα συμβαίνουν και θα συμβαίνουν αυτά.. Δεν χρειάζεται από ένα τέτοιο forum να "τσακώνεστε" ανά μεταξύ σας.. 

Κλείνοντας είχα ρωτήσει μερικές σελίδες πριν και απάντηση δεν έχω πάρει, κάτι που είχα παρατηρήσει στον ήχο κλήσης ότι όταν χτυπάει ο ηχος(μόνο στον ήχο κλήσης το κάνει αυτό) το πάνω ηχείο δεν χτυπάει..με αποτέλεσμα να μην ακούγεται το ίδιο δυνατά όπως για παράδειγμα στο one plus που είχα που όταν με καλούσε κάποιος ακουγόταν και από τα 2 ηχεία.. 

Μόνο παράπονο μου προς το παρόν είναι αυτό για μένα σε όλα τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος, αν κάτι αλλάξει στο μέλλον εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε.. 

Κάτι τελευταίο! Ρε παιδια 20 μέρες που έχω το κινητό όλο βρίσκω νέα πράγματα! Άπειρες παραμετροποίησεις στο μενού, κάμερα, icons, wigets κτλ!Και γενικά γίνεται χαμος.. Παρόλο που κατέχω από τεχνολογία είναι τόσα πολλά που έχω χάσει τον μπούσουλα! Αλλά εντάξει αυτό είναι ευχάριστος πονοκέφαλος.. 

Συγνώμη για το σεντόνι παιδιά.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, soch said:

Καλημέρα.

Παρέλαβα 12/512, πέρασα επαφές, εφαρμογές κ.λπ. και έχω θέμα με τις κλήσεις (χάνω εισερχόμενες), με Cosmote.

Προσπάθησα να κάνω τη γνωστή διαδικασία (επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αποστολή WIFICALL στο 1333) και μου απαντά "η υπηρεσία Cosmote WiFi calling δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας".

Κάποια βοήθεια;

Δεν έχω κρατήσει το SMS με τις ρυθμίσεις να στο έκανα προώθηση.

Μήπως το έχει κρατησει κάποιος άλλος να δοκιμάσει να το στείλει ρε παιδιά;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο και σε σένα το απροβλημάτιστο!!! Χτυπάει αλλά είναι πολύ πιο δυνατό το κάτω. Δοκίμασε να κλείσεις με το δάχτυλό σου το κάτω και θα δεις ότι χτυπάει και το πάνω αλλά πιο χαμηλά. 

Εγώ πάλι νομίζω ότι κλείνοντας το κάτω ηχείο απλά ο ήχος νομίζεις ότι χτυπάει αλλα στην ουσία έρχεται από μέσα από το κάτω ηχείο, μπορεί και να κάνω λάθος.. Ίσως με ξεγελάει που στο one plus που είχα που και από τα 2 ηχεία έβγαζε ίδια ένταση.. 

Edit Το ξανά τσέκαρα! Έχεις δίκιο!! Χτυπάει αλλά σχεδόν στην μισή ένταση.. Μαλάκιουλα αυτό της samsung αλλά εντάξει λεπτομέρεια που εννοείται θα έπρεπε να χτυπάει πιο δυνατα.. 

Edited by Spyros-1980
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πάνω κουμπί στο πενάκι είναι μόνο για να κουμπώνει και να ξεκουμπωνει στη θέση του; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Strofigkas said:

Παιδιά, το πάνω κουμπί στο πενάκι είναι μόνο για να κουμπώνει και να ξεκουμπωνει στη θέση του; 

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

whitestone dome glass. Το πέρασα πριν πέντε μέρες.

Σχετικά με την ανταπόκριση στο δακτυλικό αποτύπωμα οι εντυπώσεις είναι ότι αν τα δάκτυλα είναι τελείως ξερά δεν αντιλαμβάνεται τίποτα. Αν είναι με φυσική λιπαρότητα ή έχει δεχθεί ένα γενναίο σάλιωμα λειτουργεί σχεδόν ακαριαία. 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω το dome και επιβεβαιώνω. Πέρα από το ότι μπορεί να αργεί ελάχιστα, μερικές φορές δεν πιάνει κιόλας.
Μάλλον θα ξαναπεράσω δάχτυλο (έχω βάλει 2 φορές το ιδιο).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...