Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το κινητό το πήρε φίλος και το επέστρεψε ευτυχώς στα πλαίσια της εγγύησης Amazon.

Πραγματικά εύχομαι να μη χάσουν μεγάλο μέρος των χρημάτων τους όσοι αναγκαστούν να το πουλήσουν μην αντέχοντας τα προβλήματα του Exynos.

Αν θέλετε την ταπεινή μου άποψη , έχουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το γεγονός ότι συνεχίζουμε να αγοράζουμε εμφανώς υποδεέστερα προϊόντα που μας πλασάρει κάθε χρόνο η Samsung στην ίδια τιμή με ΗΠΑ για να μεγαλώσει τα υπερκέρδη της.

Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες.

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

30 minutes ago, Konstantine73 said:


Για έναν περίεργο λόγο αγνοείς τα ποστ που αναφέρουν ότι το πρόβλημα είναι γενικό και σε πολλά φορουμς κάνουν λόγο για πολλά προβλήματα...
Του Dark_Lord το μυνημα το προσπέρασες.. Μάλλον δεν σε συμφέρει.... Όπως και του gazzas αν θυμάμαι καλά πως λέγεται που άλλαξε συσκευές και πάλι έχει προβλήματα...

Φτάνει πια με την εθελοτυφλια...

sent from my POCO F3 8/256
 

..το "καλή συνέχεια" εκ μέρους μου ισχύει και επιπλέον εύχομαι να βρεις κάτι που να σε ικανοποιεί (..καθώς από ότι φαίνεται γενικά "ψάχνεσαι")

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρε φίλος και το επέστρεψε ευτυχώς στα πλαίσια της εγγύησης Amazon.
Πραγματικά εύχομαι να μη χάσουν μεγάλο μέρος των χρημάτων τους όσοι αναγκαστούν να το πουλήσουν μην αντέχοντας τα προβλήματα του Exynos.
Αν θέλετε την ταπεινή μου άποψη , έχουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το γεγονός ότι συνεχίζουμε να αγοράζουμε εμφανώς υποδεέστερα προϊόντα που μας πλασάρει κάθε χρόνο η Samsung στην ίδια τιμή με ΗΠΑ για να μεγαλώσει τα υπερκέρδη της.
Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες.
Ότι και να λες δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό τα ίδια θα γίνεται κάθε χρόνο, τα πρόβατα πάντα θα τρέχουν να αγοράζουν ότι άθλιο τους πασάρει η Samsung. Αλλά σε γενικές γραμμές φέτος ο exynos είναι αρκετά καλός σε σχέση με τους προηγούμενους, και η Qualcomm σκέτο χάλι είναι στα flagship δύο χρόνια τώρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chios said:
18 minutes ago, Lord British said:
Το κινητό το πήρε φίλος και το επέστρεψε ευτυχώς στα πλαίσια της εγγύησης Amazon.
Πραγματικά εύχομαι να μη χάσουν μεγάλο μέρος των χρημάτων τους όσοι αναγκαστούν να το πουλήσουν μην αντέχοντας τα προβλήματα του Exynos.
Αν θέλετε την ταπεινή μου άποψη , έχουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το γεγονός ότι συνεχίζουμε να αγοράζουμε εμφανώς υποδεέστερα προϊόντα που μας πλασάρει κάθε χρόνο η Samsung στην ίδια τιμή με ΗΠΑ για να μεγαλώσει τα υπερκέρδη της.
Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες.

Ότι και να λες δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό τα ίδια θα γίνεται κάθε χρόνο, τα πρόβατα πάντα θα τρέχουν να αγοράζουν ότι άθλιο τους πασάρει η Samsung. Αλλά σε γενικές γραμμές φέτος ο exynos είναι αρκετά καλός σε σχέση με τους προηγούμενους, και η Qualcomm σκέτο χάλι είναι στα flagship δύο χρόνια τώρα.

Συμφωνώ. Αν διορθωθούν τα bugs θα παίζουν στα ίδια επίπεδα. Μόνο η apple έχει κάνει πρόοδο στα chipsets και γι αυτο σκέφτεται να βάλει απλώς εξελιγμένες εκδόσεις του a15 στα επόμενα iphone. Σου λέει αφού είμαστε 2 χρόνια μπροστά από όλους 

20 minutes ago, Lord British said:

Το κινητό το πήρε φίλος και το επέστρεψε ευτυχώς στα πλαίσια της εγγύησης Amazon.

Πραγματικά εύχομαι να μη χάσουν μεγάλο μέρος των χρημάτων τους όσοι αναγκαστούν να το πουλήσουν μην αντέχοντας τα προβλήματα του Exynos.

Αν θέλετε την ταπεινή μου άποψη , έχουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το γεγονός ότι συνεχίζουμε να αγοράζουμε εμφανώς υποδεέστερα προϊόντα που μας πλασάρει κάθε χρόνο η Samsung στην ίδια τιμή με ΗΠΑ για να μεγαλώσει τα υπερκέρδη της.

Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες.

Περα από την απώλεια χρημάτων υπάρχουν και αυτοι (όπως και εγω) που θα τρέξουν στο σέρβις για επισκευή μετα το επόμενο update. Να δω πώς θα φτιάξουν κάτι που θεωρητικά είναι θέμα software. Εμένα αυτο με αγχώνει. Το ότι ενδέχεται να μπούμε σε φαύλο κύκλο επισκευών 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Δε νομίζετε ότι τα προβλήματα και οι προβληματικοί του forum θα πρέπει να σταματήσουν να ενοχλούν την πλειοψηφία αυτών που θέλουν να διαβάσουν κάτι σε ένα τεχνολογικό forum έτσι ώστε να πάρουν ιδέες για το τηλέφωνό τους ή και να μάθουν πράγματα που δεν ξέρουν; 100 σελίδες τα ίδια και τα ίδια και τρολ από ανθρώπους που συστηματικά αναμασούν τα ίδια πράγματα. Ναι, τα διαβάσαμε τα προβλήματα τα ξέρουμε και μακάρι να λυθούν όλα για όλους!!!!!!! Λίγος όμως σεβασμός στην πλειοψηφία δε θα έβλαπτε. Άντε και να συνεχίσουμε να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Δεν ξέρω τι θα βγει. Και άντε να μπαίνει ο κάθε πικραμένος ,με απωθημένα και να τρολάρει. Πες τε μου πώς θα διορθώσει έτσι τα όποια προβλήματα υπάρχουν. Την καλύτερη λύση την είπε πιο πάνω κάποιος. Γύρισέ το πίσω και πάρε κάποιο άλλο που θεωρείς απροβλημάτιστο. Τι μαζοχισμός είναι αυτός να παραμένει στα χέρια σου ένα τηλέφωνο που δε σε ικανοποιεί και τι μπουλινγκ  κάνεις σε αυτούς που δεν έχουν θέμα και μπαίνουν εδώ να ανταλλάξουν απόψεις, να μάθουν κάτι, να κάνουν καλύτερο το τηλέφωνό τους. Όποιος νομίζει ότι ότι δεν τον ικανοποιεί το γυρίζει πίσω και η Κίνα και η apple τον περιμένουν. Εκεί μπορεί να βρει το λιμάνι του.....!!! Έχουν χαθεί σημαντικά ποστ με αυτό τον τρόπο και πραγματικά κάποιοι θα σταματήσουν να παρακολουθούν το νήμα. 

Κώστα προσωπικά (επειδή ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι σε εμενα) θα περιμένω το update όπως μου είπε η samsung και μετά θα επανέλθω για το αν λύθηκαν τα θέματα και θα ενημερώσω και τι έγινε στο σέρβις.

Μια μικρή διορθωση: πλέον δε δέχονται επιστροφή συσκευής. Το έχω πάει σε 2 σερβις (smartec και ένα ακόμα) και μου το επέστρεψαν πίσω με απάντηση "θα λυθεί με update" αν κάποιου του αντικαταστησουν συσκευή μετά τις 14 ημέρες θα ήθελα να με ενημερώσει με dm για να μην επιβαρύνουμε το φόρουμ.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Konstantine73 said:

Το ότι σχολιάζω σε πολλά και διάφορα θέματα στο myphone.gr, και εσύ λες ότι "ψάχνομαι" αυτό με ξεπερνάει....

Είμαι εδώ μέσα από το 2007 και μάλιστα έχω διοργανώσει και συναντήσεις για λογαριασμό του myphone.gr στην Θεσσαλονίκη... Οι παλιοί ξέρουν...

Επίσης σαν υπάλληλος της Tim & μετέπειτα Wind δεχόμουν στο κατάστημα που εργαζόμουν κόσμο από εδώ μέσα και τους ρύθμιζα τότε τα pda τους όταν είχε ένα παραθυράκι η Wind μέσω της υπηρεσίας Wind Plus non stop για απεριόριστο σερφαρισμα δωρεάν....

Έχω βοηθήσει πολύ κόσμο εδώ μέσα και δεν θα δεχτώ ούτε από σένα ούτε από κανέναν να μου την λέει....



sent from my POCO F3 8/256
 

Το ότι είσαι εδώ από το 2007 (..εγώ από το 2012) , δεν σημαίνει ότι είσαι παλιός και πρέπει να σε σέβομαι σε κάτι σε σχέση με όλους τους άλλους (..άσε που σε πραγματικό χρόνο εγώ είμαι παλαιότερος ..καθώς έχω γεννηθεί το 1965 και έχω κινητά από το 1993).

Το ότι ήσουν υπάλληλος κάποιας εταιρείας (..εγώ εργάζομαι στο υπουργείο ψηφιακής διακυβέρνησης ..σε ανάλογο τμήμα) και βοήθησες κάποιους και πάλι δεν σε ξεχωρίζει από τους υπόλοιπους συνφουρμήτες (..και εγώ ήμουν moderator στο Audi s3 tt club ..και εγώ επίσης έχω βοηθήσει άπειρο κόσμο).

..αυτό όμως που κατακρίνω σε εσένα (που και εσύ σαν υπάλληλος ξέρεις πως βγαίνει το χρήμα) ..είναι τα σχόλια (..και τα βάζω όπως ακριβώς τα έγραψε προηγούμενος συμφουρμίτης που σου απάντησε)

...["χαχαχα καλά να πάθετε που την πατήσατε" ή "εγώ δε θα έπαιρνα μια τέτοια συσκευή"].

..οπότε μην κατακρίνεις για να μην σε καρακρίνουν.

Και πάλι καλή συνέχεια και ελπίζω σε ένα από εδώ και πέρα ποιο "ήσυχο" και χωρίς αντεγκλήσεις topic. 

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Σωστά,πάνω από τους μισούς. Πιστεύω όταν κλείσει 6μηνο η συσκευή θα έχουμε εικόνα για το αν ήταν επιτυχημένη συσκευή η όχι τελικά.

Σε 6 μήνες βέβαια θα είναι αργά, καλό θα ήταν μες του Απρίλιο να έχει λύσει τα θέματα εφόσον είναι sw και να έχουμε εικόνα από όσους έχετε πρόβλημα. 

Εγώ. Είχα 2 τρομερά drains μετά την αναβάθμιση και στη συνέχεια, χωρίς να κάνω κάτι ουσιαστικό, πέρα από 2 κινήσεις που δε θα αναφέρω τώρα, έχω τρομερά καλή αυτονομία για τις δυνατότητες του κινητού. Δεν φτάνει iPhone 13 pro max αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης για μένα.

 

Όσο για τον exynos, φέτος είναι καλύτερος σε πολλά αν όχι σε όλα σχεδόν από τον Snap οπότε αυτό που λέτε συνέχεια περί Αμερικής κτλ είναι μια λάθος καραμέλα απλά για να τη λέτε, καλό θα ήταν να μένουμε στα ουσιαστικά.  Εάν μετά την αναβάθμιση δε λυθεί κανένα θέμα και έχουν μόνο τα exynos πρόβλημα τότε πάσο.

Επίσης και πέρσι ο snap ήταν ίσως χειρότερος σε διαχείριση ενέργειας και θερμοκρασίες από όσα είδα από άλλες συσκευές.

 

Από εκεί και πέρα καλό θα ήταν να προχωρήσουμε πάρα κάτω και μετά την αναβάθμιση που θα έρθει να επανέλθουμε. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Σήμερα εκτός από ένα δίωρο το πρωί που ήμουν εκτός σπιτιού όλη την υπόλοιπη ημέρα σπίτι και με ελάχιστη χρήση του κινητού αυτά είναι τα αποτελέσματα της μπαταρίας μέχρι τις 19:53 και το βάζω τώρα γιατί θα φύγω οπότε δε θα έχω σαφή ένδειξη όσον αφορά την κατανάλωση λόγω χαμηλού σήματος κινητής. Το τί τρέχει στο παρασκήνιο δεν έχει σημασία και σας λέω ότι δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μην το έχω (εκτός από το φακό). 

2009757045_2022-03-2519_57_00.thumb.jpg.ad2a25ce99076b257e2f2954d42697ba.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Θα είναι η δεύτερη μεγαλύτερη αποτυχία της Samsung μετά το εκρηκτικό Note 7

Έχει γίνει καθημερινότητα τα συνεχόμενα προβλήματα παλιά και νέα της συσκευής...

Και το σλόγκαν "περιμένω το update" έχει γίνει χειρότερο και από ποντιακό ανέκδοτο...

sent from my POCO F3 8/256

 

Εσύ μάλλον το λιγουρευεσαι!! Ασχολήσου με το poco και άσε μας εμάς να βασανιζομαστε

Μην γενικευετε τα προβλήματα στον exynos. Και τα δικά μας που δεν έχουν προβλήματα exynos έχουν. Προφανώς είναι ελαττωματικες κάποιες παρτιδες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Κώστα προσωπικά (επειδή ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι σε εμενα) θα περιμένω το update όπως μου είπε η samsung και μετά θα επανέλθω για το αν λύθηκαν τα θέματα και θα ενημερώσω και τι έγινε στο σέρβις.

Μια μικρή διορθωση: πλέον δε δέχονται επιστροφή συσκευής. Το έχω πάει σε 2 σερβις (smartec και ένα ακόμα) και μου το επέστρεψαν πίσω με απάντηση "θα λυθεί με update" αν κάποιου του αντικαταστησουν συσκευή μετά τις 14 ημέρες θα ήθελα να με ενημερώσει με dm για να μην επιβαρύνουμε το φόρουμ.

Πληροφοριακά για όσους δεν ξέρουν αν έχει πρόβλημα η συσκευή και δεν επισκευάζεται γίνεται αντικατάσταση κανονικά. 

Εγώ  μέχρι αρχές Μαρτίου ήμουν με το S21 ULTRA 512 απο προπαραγγελία  πέρυσι  , που ήμουν πολύ ικανοποιημένος αλλά μετά από έναν έλεγχο στην Smartec ( πήγα για αλλαγή μπαταρίας λόγο της αλλαγής στα 22 ευρώ μετά το πρώτο χρόνο και μέχρι να τελειώσει η εγγύηση ) βρήκαν πως είχε πρόβλημα ή κεντρική πλακέτα και επειδή δεν υπήρχε το ανταλλακτικό μου έκαναν επιστροφή συσκευής και επέλεξα να πάω με 20 ευρώ διαφορά στο S22 ULTRA 512 .

Πληροφοριακά. 

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Τρια σακουλακια πατατακια μπαρμπεκιου στο φουρνο εφαγα θα παω για χοληστερινη🤣

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpeedRacer said:

Πληροφοριακά για όσους δεν ξέρουν αν έχει πρόβλημα η συσκευή και δεν επισκευάζεται γίνεται αντικατάσταση κανονικά. 

Εγώ  μέχρι αρχές Μαρτίου ήμουν με το S21 ULTRA 512 απο προπαραγγελία  πέρυσι  , που ήμουν πολύ ικανοποιημένος αλλά μετά από έναν έλεγχο στην Smartec ( πήγα για αλλαγή μπαταρίας λόγο της αλλαγής στα 22 ευρώ μετά το πρώτο χρόνο και μέχρι να τελειώσει η εγγύηση ) βρήκαν πως είχε πρόβλημα ή κεντρική πλακέτα και επειδή δεν υπήρχε το ανταλλακτικό μου έκαναν επιστροφή συσκευής και επέλεξα να πάω με 20 ευρώ διαφορά στο S22 ULTRA 512 .

Πληροφοριακά. 

Σε εσένα όμως βρήκαν πρόβλημα hardware. εμένα το πρόβλημα είναι software (σύμφωνα με όσα λένε) το οποίο δε διαπιστώθηκε όταν πήγα στο σέρβις και το έβαλαν στο διαγνωστικό. Αν μου αντικαταστήσουν συσκευή 1500 ευρώ για το glitch της οθόνης και κάποια freeze screen θα αγοράζω samsung μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Konstantine73 said:


Ποτέ δεν έχω πει τέτοιες κουβέντες και μη βάζετε στο στόμα μου λόγια και σχόλια που δεν εχω κανει!

Απλα όπως είπα τσούζει και ενοχλεί που η συσκευή για τα χρήματα που το κοστολογεί η Samsung - δεν ανταποκρίνεται όπως θα έπρεπε…..

Και αντί να τα χώσετε στην Samsung ξεσπατε αλλου…..


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk

Από την σελίδα 60 (..ναι γύρισα και έψαξα) ..είναι σαν να μην έχεις μιλήσει καθόλου επί του θέματος (..εκτός από δύο "άσχετα" post).

..το ότι έχουν διαγραφεί κάποια post σου (..καθώς και πιο πριν είχες δημιουργήσει θέμα), αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τα διαβάσαμε (..γιαυτό και αντιδρούν και άλλοι στην συμπεριφορά σου).

Το "τσούζει" είναι μια έκφραση υποτιμησης και κόμπλεξ (..προσωπικά το δικό μου δουλεύει άψογα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την επένδυση των 1400 ευρώ μου, οπότε δεν με "τσούζει").

..και πάλι όμως προσβάλλεις όσους (..είχαν , δεν είχαν ..η χρεώθηκαν), το πήραν και τους έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα (..που ελπίζω και εύχομαι να λυθεί με update η αντικατάσταση).

Πως αλλιώς να το πω ...κακώς ασχολείσαι και ιδίως που βγάζεις και μια εμπάθεια για μία συσκευή, που δεν έχεις και από ότι φαίνεται μάλλον δεν θα πάρεις (..αλλά αν διορθωθούν τα όποια προβλήματα και την πάρεις ..εγώ σου εύχομαι από καρδιάς να την χαρείς).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Το ότι σχολιάζω σε πολλά και διάφορα θέματα στο myphone.gr, και εσύ λες ότι "ψάχνομαι" αυτό με ξεπερνάει....

Είμαι εδώ μέσα από το 2007 και μάλιστα έχω διοργανώσει και συναντήσεις για λογαριασμό του myphone.gr στην Θεσσαλονίκη... Οι παλιοί ξέρουν...

Επίσης σαν υπάλληλος της Tim & μετέπειτα Wind δεχόμουν στο κατάστημα που εργαζόμουν κόσμο από εδώ μέσα και τους ρύθμιζα τότε τα pda τους όταν είχε ένα παραθυράκι η Wind μέσω της υπηρεσίας Wind Plus non stop για απεριόριστο σερφαρισμα δωρεάν....

Έχω βοηθήσει πολύ κόσμο εδώ μέσα και δεν θα δεχτώ ούτε από σένα ούτε από κανέναν να μου την λέει....



sent from my POCO F3 8/256
 

Είναι κάτι που δεν μπορείς να απαιτείς, ούτε να επιβάλεις.

Όσο για τα μπράβο για αυτά που λες ότι έκανες και αυτούς που βοήθησες, άσε να στα δώσουν οι άλλοι.

Εγώ, χωρίς να γράψω κάτι προσβητικό για εσένα, διαβάζω έναν άνθρωπο να λοιδορεί ένα προϊόν που δεν κατέχει και ούτε τον ενδιαφέρει όπως γράφει.

Η δράση προκαλεί και αντίδραση. Καλό βράδυ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Konstantine73 said:

Μακάρι και το S 22 ultra να ήταν τόσο τίμιο όσο είναι το poco f3!

Από εξυπνάδες χορτάσαμε….

Από τις δικές σου σιγουρα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ανακάλυψα πριν λίγο. Αν στις ρυθμίσεις του s pen έχεις ενεργοποιήσει  τη χρήση πολλαπλών s pen ακόμα και από το Note 9 ένα που έχω σπασμένο στην πάνω μεριά δουλεύει χωρίς να είναι φορτισμένο εκτός από τη γραφή και σε αιώρηση. Θα δοκιμάσω να το φορτίσω να δω αν δουλεύει και με ΒΤ.

 

Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια μη λετε πραγματα που δεν ισχυουν δεν εχει τετοιες προθεσεις ο Κωνσταντινος73 εχει πολλα δικια μη ξεχναμε οτι οι εταιριες δεν ειναι εκκλησιες γιαυτο ο καθενας πρεπει να κοιτα τον εαυτο του ως αγοραστης εννοω.

Παντα να ειστε και να υποστηριζετε αυτους που εχουν προβληματα και καποια στιγμη η αγαπητη Σαμμυ πρεπει να κοιταξει να βελτιωσει τα day one να υπαρχουν λιγοτερες αστοχιες και να δινει μεγαλυτερη σημασια στα εργοστασια ανα τον κοσμο να μη δημιουργουνται ενοχλητικα προβληματακια.

Δεν εχουν ολοι τις ιδιες τσεπες να αλλαζουν τις συσκευες σαν τα πουκαμισα σεβαστο και αυτος που ταχει , σεβαστο και αυτος που θα κανει τον ποπο του παξιμαδι να το παρει .

55 minutes ago, Konstantine73 said:

 

Ακη (s_wind) Εσύ με ξέρεις από το νήμα του Galaxy note2….

Θυμάμαι με νοσταλγία τις υπέροχες custom rom που ανέβαζες στο υπέροχο Galaxy Note2…με εναν εξινος ( 4412) που σκότωνε!

 

Μια χαρα σε ξερω Κωστη αλλα οπως καταλαβαινεις οι καιροι εχουν αλλαξει , ο κοσμος εχει αλλαξει .

Εκεινες οι εποχες που εφτιαχνα ρομ εχουν φυγει δυστυχως αλλα ειμαστε παντα εδω και δεν ξεχναμε.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:


Ηταν οι εποχές που οι ναυαρχιδες ηταν σχεδόν απροβλημάτιστες και κόστιζαν το πολυ 700ευρω….

Και τωρα δίνεις 1400 χωρις να σε σέβεται η εταιρεια κατασκευής….


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk

Οσο αυξανονται τα εργοστασια Κωστα χανεται η μπαλα. Απο την αλλη οι προμηθευτες δεν μπορουν να ελεγχουν και το μονο που συμβαινει στην τελικη ειναι να ερχονται οι βελτιωσεις μετα απο αναφορες  μετα το περας του 6μηνου.Αυτο δεν ισχυει για την Σαμμυ μονο αλλα για ολες τις εταιριες.

Απο την αλλη διακρινω σε προσωπικο επιπεδο παντα να μπερδευεται πολυ ο κοσμος η να τον μπερδευουν να μην ξερει τα δικαιωματα του κτλ.

Βαζουν πολυ συναισθημα για στις συσκευες και δεν θαπρεπε αλλα τελος παντων...

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:


Ηταν οι εποχές που οι ναυαρχιδες ηταν σχεδόν απροβλημάτιστες και κόστιζαν το πολυ 700ευρω….

Και τωρα δίνεις 1400 χωρις να σε σέβεται η εταιρεια κατασκευής….


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk

Δεν είχαν προβλήματα γιαυτό ψάχναμε custom ρομ να κάνουμε τη δουλειά μας ? Μη λέμε ότι θέλουμε, πλέον τα android είναι υπέρ πλήρες, και αυτό έχει κάνει υπερβολικά πολύπλοκο τον κώδικα, με συνέπεια να υπάρχουν και σφάλματα.  Επειδή ακριβώς είμαστε παιδιά της τεχνολογίας, ας μιλάμε λογικά γιατί ξέρουμε ότι όσο πιο πολύπλοκο κάτι τόσο πιο δύσκολα να το διατηρήσεις απροβληματιστο.  Δεν είναι τυχαίο που η apple επιμένει να κρατάει γυμνό το ios.  

Επίσης κάτι ακόμα, στο poll αυτή τη στιγμή έχουν ψηφίσει 41 άτομα και τα 24 λένε κανένα πρόβλημα. Τα υπόλοιπα 15 λένε πρόβλημα με τα πιο πολλά σε μπαταρία και κλήσεις, μόνο 3 αναφορές έχουμε για gps.  προσωπικά θεωρώ αυτό δείχνει ότι το κινητό είναι σχεδόν απροβληματιστο αν σκεφτούμε ότι το θέμα κλήσεων έχει να κάνει με σήμα, με WiFi κτλ και σχεδόν όλες οι συσκευές διαβάσαμε ότι είχαν ίδια προβλήματα.  Μπαταρία μια από τα ίδια, είναι θέμα σήματος και χρήσης. Νομίζω ότι αν το δούμε ψυχραιμία το πρόβλημα αφορά ένα μικρό ποσοστό και πολύ συγκεκριμένα προβλήματα που θα φτιάξουν λογικά. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε μια σιμ βαλτε τη στη θεση 2 ειναι πιο σταθερη εκει καντε την αλλαγη με ανοιχτα τα δεδομενα να ξαναδιαβασει τα csc.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Λειτουργικά δεν υπήρχε κανένα bug….κυνηγούσαμε το παραπάνω σε sw επίπεδο να πάρουμε τα features του τότε κορυφαίου Galaxy Note 4! 

Εγώ θυμάμαι κούρεμα όσο δεν παίρνει να μείνει λίγη ραμ ελεύθερη για άλλες χρήσεις και γενικά διορθώσεις σε ελλείψεις όπως file manager που δεν είχε τα πρώτα χρόνια κτλ. Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι και από το poll φαίνεται ότι οι περισσότεροι δεν έχουν θέμα, και οι πιο πολλοί έχουν θέμα με σήμα ή κλήσεις που αυτό έχουμε δει ότι πιο πιθανό είναι να έχει σχέση με προβλήματα του WiFi calling όπως σ ε όλες τις συσκευές, δηλαδή όχι λόγω προβλήματος του κινητού, ενώ το gps αφορά πολύ λίγες περιπτώσεις και εφόσον διορθωθεί, όλα καλά.

Άρα προς τι όλος αυτός ο χαμός που 5 άτομα αναφέρουν τα θέματα και τα συζητάμε 55 φορές λες και τα έχουμε όλοι ? Λίγη υπομονή και αν λυθούν θα είναι μακράν το πιο όμορφο και πλήρες τηλ στο android.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Πραγματικά έχει καταντήσει λίγο κουραστικό να λέμε τα ίδια, τα προβλήματα έχουν γίνει γνωστά, περιμένουμε λίγο την αναβάθμιση και αν δεν φτιάξει, ήταν μια κακή αγορά, πάμε σε άλλο. Εξάλλου όταν θέλουμε να είμαστε πρώτοι αγοραστές ξέρουμε ότι υπάρχει ρίσκο... Όσα λεφτά και να δίνεις, όσο καλή και να είναι η εταιρία, είναι μες το παιχνίδι.

Ο λόγος που είπα θα σταματησω είναι διότι εδώ είναι μερικοί που έχουν πρόβλημα και (καλά κάνουν) τα αναφέρουν συνεχώς. Λοιπόν, το κινητό δεν το έχουν μόνο αυτοί που ποσταρουν εδώ μέσα , το έχουν ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ που δεν ασχολούνται καν με φόρουμ διότι είτε δεν έχουν θέμα είτε δεν τους νοιάζει αν θα φορτίσουν το κινητό κάθε βράδυ στο 20 ή στο 30 τους εκατό, έλεος, οι περισσότεροι το βράδυ το φορτίζουμε όσο ποσοστό και να έχει. Εγώ μπαίνω να διαβάσω κανένα τρικ, κάτι και βλέπω τα ίδια και τα ίδια και μέσα στα ίδια και στα ίδια, τσουπ σκάνε και οι χαιρεκακοι. 

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα και όσοι γνωστοί μου το έχουν , το ότι δεν γράφω δε σημαίνει ότι δεν έχω θέμα, πρέπει να το γράφω όλη την ώρα όπως ο φίλος ο Κώστας που απορώ με το κουράγιο σου φίλε. Αν είχα κάτι που με επηρέαζε και δεν έφτιαχνε, απλά θα το επέστρεφα πάση θυσία. Τώρα εδώ είναι 10 άτομα που έχουν θέμα ΠΡΟΦΑΝΏΣ και σας πιστεύω, ποσταρουν συνεχώς, δεν το επιστρέφουν για σερβισ το ρημάδι και μαζεύονται ένα σωρό αρνητικά σχόλια, ψάχνουν σε φόρουμ ανά τον κόσμο για να υποστηρίξουν όντως την ύπαρξη προβλήματος ώστε να πούμε μπράβο είναι κωλοεταιρεια. Ή πάρτε άλλο τηλέφωνο ή πάτε στο σέρβις. Δε θέλω να είμαι αγενής ρε παιδιά αλλά όσοι έχετε θέμα , ο Κώστας το έχει πει 1000 φορές, πάτε το για επιστροφή και αλλαγή. Τι το κρατάτε; Άλλοι δεν το έχουν και πάλι γράφουν. Τι να πω δεν ξέρω , τα ίδια και τα ίδια πολλές μέρες τώρα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγώ διαβάζω σχόλια αλλού θέματος... Πριν από μερικά ποστ έλεγε άλλος ότι θα σταματήσει να διαβάζει το θέμα και άλλος ότι αν τα προβλήματα συνεχιστούν θα αλλάξει συσκευή...

sent from my POCO F3 8/256

Ε δεν καταλαβαίνεις τώρα???

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites



Κωνσταντίνε με όλο το θάρρος τα τελευταια σου ποστ δεν προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στη συζήτηση. Απλώς αναφέρεις "πω πω όλο προβλήματα ειστε". Γι αυτο και δεχεσαι πυρα απο αρκετους εδω μεσα. Και είναι λογικό να μην προσφέρουν γιατί δεν έχεις τη συσκευή. 
Ναι έχει θέματα η συσκευη και αυτο υπάρχει σε όλα τα φόρουμ. 
Επίσης ναι είναι η καλύτερη συσκευή android αυτή τη στιγμή και αυτό το αναφέρουν επίσης άπειρα φόρουμ.
Σήμερα πήγα παραλία και το πήρε ο κουμπάρος μου να με τραβήξει με τη γυναίκα. Ο κουμπάρος μου έχει το 13 pro max και του έπεσαν τα σαγόνια από οθόνη και φώτο. Αντίστοιχα μου πέφτουν εμένα όταν βλέπω πόσο κρατάει η μπαταρία του. 
Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει.
Συγγνώμη για το off topic


Το να γράφετε ότι είναι η καλύτερη Android συσκευή σε αυτά τα χρήματα με τόσα θέματα είναι παράλογο και πράγματι κάποιοι εθελοτυφλουνε.
Τώρα όσο δεν προσφέρουν τα post του Κωνσταντίνου άλλο τόσο δεν προσφέρουν και κάποιων άλλων να προσπαθούν να πείσουν πόσο απροβληματιστη συσκευή έχουν σε κάθε post!





Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παραπάνω από τους μισούς γιατί στα προβλήματα υπάρχουν διπλές ψήφοι. Πχ κάποιος κλικαρει 2 προβλήματα.  Αυτό φαίνεται από το σύνολο των μελών που έχουν ψηφίσει σε σχέση με το άθροισμα των ψήφων. Προφανώς όσοι έχουν απαντήσει κανένα πρόβλημα, δεν έχουν κλικαρει και κάποιο πρόβλημα...
38 έχουν ψηφίσει και οι 22 λένε κανένα πρόβλημα..  Συνήθως αυτοί που έχουν πρόβλημα εμφανίζονται πιο συχνά άρα..
επίσης πολλοί που είναι ευχαριστημενοι δεν ασχολούνται με το φόρουμ και το λέω γιατί έχω 2 φίλους που βαρέθηκαν μα διαβάζουν γκρίνια. Προσωπικά βλέπω συγκεκριμένα άτομα να έχουν θέμα, και σε σχέση με τις πωλήσεις νομίζω ότι είναι ένα μικρό ποσοστό 
Reddit διαβάζεις? Γιατί αν κρίνει κάποιος από την αγορά τής Ελλάδας η από το my phone (εδώ γελάμε) ζητώ που καηκαμε!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 6 μήνες βέβαια θα είναι αργά, καλό θα ήταν μες του Απρίλιο να έχει λύσει τα θέματα εφόσον είναι sw και να έχουμε εικόνα από όσους έχετε πρόβλημα. 
Εγώ. Είχα 2 τρομερά drains μετά την αναβάθμιση και στη συνέχεια, χωρίς να κάνω κάτι ουσιαστικό, πέρα από 2 κινήσεις που δε θα αναφέρω τώρα, έχω τρομερά καλή αυτονομία για τις δυνατότητες του κινητού. Δεν φτάνει iPhone 13 pro max αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης για μένα.
 
Όσο για τον exynos, φέτος είναι καλύτερος σε πολλά αν όχι σε όλα σχεδόν από τον Snap οπότε αυτό που λέτε συνέχεια περί Αμερικής κτλ είναι μια λάθος καραμέλα απλά για να τη λέτε, καλό θα ήταν να μένουμε στα ουσιαστικά.  Εάν μετά την αναβάθμιση δε λυθεί κανένα θέμα και έχουν μόνο τα exynos πρόβλημα τότε πάσο.
Επίσης και πέρσι ο snap ήταν ίσως χειρότερος σε διαχείριση ενέργειας και θερμοκρασίες από όσα είδα από άλλες συσκευές.
 
Από εκεί και πέρα καλό θα ήταν να προχωρήσουμε πάρα κάτω και μετά την αναβάθμιση που θα έρθει να επανέλθουμε. 
Κανείς λάθος, με update λύθηκαν τα θέματα υπερθέρμανσης που είχε σε κάποια κινητά και όχι σε όλα.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...