Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

34 minutes ago, pank said:

Εντάξει υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις που πέφτει το κινητό και σπάει το τζαμακι! Αλλά δεν είσαι σίγουρος ότι θα έσπαζε η οθόνη του κινητού!!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν πέσει το κινητό από πολύ ψηλά είτε φοράει τζαμι είτε όχι πάει άκλαφτο!
Εγω είχα στο προηγούμενο κινητό Whitestone και όντως υπήρχε μια καθυστέρηση στο δακτυλικο. Κάποιες φορές το έγραφε για παραπάνω πίεση. Φαντάσου την διαφορά στο S22 που είναι τέλειο!
Στο κάτω κάτω, είναι λογικό κάποιος που έβαλε τζαμακι στο S22 από την 1η μέρα, να μην γνωρίζει την ταχύτητα του δακτυλικου και να μην μπορεί να συγκρίνει.
Γούστα είναι αυτά, αλλά πιστεύω ότι δεν μπορεί κανένας με σιγουριά να πει ότι δεν υπάρχει διαφορά με το τζαμακι! Δεν στέκει.
 

Εγώ το έβαλα μετά από δύο μέρες. Υπάρχει διαφορά αλλά είναι τόσο ελάχιστη που δεν θα ρίσκαρα την προστασία της οθόνης βάζοντας μεμβράνη για διαφορά κλασματος δευτερολεπτου

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόνο με απλή 4 προς 3, 12 mp
Γίνεται συγκερασμός 4 pixels σε 1 οπότε έχεις καλύτερο θόρυβο τη νύχτα.

Τα 108 mp μόνο ημέρα με πολύ φως.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, costsa41 said:

Παιδιά μια ερώτηση, γιατί δεν το έχω και τόσο με τις φωτογραφίες. Νυχτερινή λήψη με ποια ανάλυση κάμερας είναι καλύτερα να τραβάμε; Παρατηρώ ότι σε σχεδόν πλήρες σκοτάδι η ανάλυση 3:4 είναι καλύτερη από την 3:4 108 mp. Κάτι κάνω εγώ λάθος ή έτσι είναι; Θυμάμαι δεν είχαν μεγάλη διαφορά, τώρα έχουν μεγάλη. 

τα 108 αν δεν θες να εκτυπωσεις κανα σεντονι μην τα βαζεις ποτε, εκτος αν εχεις απειρο ηλιο μονο μερα χωρις σκιες κτλ. Γενικα τα 108 δεν ειναι για να τραβαμε, ειναι για να γινεται binning και να βγαζει πολυ καλυτερο αποτελεσμα στα 12.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά σε όλους. Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του θηρίου μετά από Νοτε 10+. Υπέροχη συσκευή. Ένα θέμα που έχω ανεξαρτήτως εφαρμογής ότι βίντεο βλέπω έχει καθυστερήση ο ήχος. Ξέρετε γιατί ή τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, fraggreg said:

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά σε όλους. Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του θηρίου μετά από Νοτε 10+. Υπέροχη συσκευή. Ένα θέμα που έχω ανεξαρτήτως εφαρμογής ότι βίντεο βλέπω έχει καθυστερήση ο ήχος. Ξέρετε γιατί ή τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα, χρόνια πολλά. Πρέπει να είναι πρόβλημα στην τελευταία αναβάθμιση. Εγώ το φτιάχνω κάνοντας επανεκκίνηση τη συσκευή. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Χθές, υπό ιδανικές "σχεδόν" συνθήκες, (..καθώς εκτός από μία ώρα μόνο εκτός σπιτιού για αγορά μιας wifi κάμερας και ενός γρήγορου καφέ στο Μαρούσι ...είχα άδεια από την εργασία 🙂 ) είχα τον καλύτερο μέχρι τώρα προσωπικό χρόνο μέχρι το 12% της μπαταρίας (..πρώτη φορά την άφησα τόσο χαμηλά).

..ελπίζω να τον δούνε / βλέπουν και άλλοι (..και να τον ξεπεράσουν) ..και από καρδιάς εύχομαι να λυθούν τα όποια τυχόν προβλήματα αντιμετωπίζουν κάποιοι συνφουρμήτες μας (είτε με το επερχόμενο update, είτε και με αντικατάσταση συσκευής όπου τυχόν αυτή χρειάζεται) ..και να έχουμε και να χαιρόμαστε όλοι απροβλημάτιστες συσκευές.

Υ. Γ. Χρησιμοποίησα και για λίγη ώρα το GPS προκειμένου να πάω στο μαγαζί, οπότε παραθέτω και δύο screen shot που έβγαλα λίγο πριν φτάσω σε αυτό. 

Screenshot_20220324-004840_Device care.jpg

Screenshot_20220324-004845_Device care.jpg

Screenshot_20220324-004850_Device care.jpg

Screenshot_20220324-004854_Device care.jpg

Screenshot_20220323-155057_Maps.jpg

Screenshot_20220323-155337_Maps.jpg

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα, χρόνια πολλά. Πρέπει να είναι πρόβλημα στην τελευταία αναβάθμιση. Εγώ το φτιάχνω κάνοντας επανεκκίνηση τη συσκευή. 

Τα έχουν κάνει μαντάρα. Στη βιασύνη να διορθώσουν, κάνουν και νέες "ζημιές".

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, varaderum said:

Χθές, υπό ιδανικές "σχεδόν" συνθήκες, (..καθώς εκτός από μία ώρα μόνο εκτός σπιτιού για αγορά μιας wifi κάμερας και ενός γρήγορου καφέ στο Μαρούσι ...είχα άδεια από την εργασία 🙂 ) είχα τον καλύτερο μέχρι τώρα προσωπικό χρόνο μέχρι το 12% της μπαταρίας (..πρώτη φορά την άφησα τόσο χαμηλά).

..ελπίζω να τον δούνε / βλέπουν και άλλοι (..και να τον ξεπεράσουν) ..και από καρδιάς εύχομαι να λυθούν τα όποια τυχόν προβλήματα αντιμετωπίζουν κάποιοι συνφουρμήτες μας (είτε με το επερχόμενο update, είτε και με αντικατάσταση συσκευής όπου τυχόν αυτή χρειάζεται) ..και να έχουμε και να χαιρόμαστε όλοι απροβλημάτιστες συσκευές.

Υ. Γ. Χρησιμοποίησα και για λίγη ώρα το GPS προκειμένου να πάω στο μαγαζί, οπότε παραθέτω και δύο screen shot που έβγαλα λίγο πριν φτάσω σε αυτό. 

Screenshot_20220324-004840_Device care.jpg

απίστευτο μου φαίνεται.

Τι στο καλο πως τα κατάφερες?

Εγώ μέχρι 5-5,5 ωρες παω

 

 

Edited by Niman72
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο exynos είναι υπεύθυνος γι αυτά, κι άλλοι χρήστες με μεγάλη προϋπηρεσία σε samsung το αναφέρουν ρητά....

https://www.sammobile.com/opinion/samsung-delivered-the-worst-exynos-flagship-in-recent-times/



Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν έτοιμος να σταματήσω να παρακολουθώ το θέμα..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Niman72 said:

 

😅 ..τι άλλο να προσθέσω..?

..σε προηγούμενα post, έχω βάλει screen shot από όλες τις ρυθμίσεις που έχω στην συσκευή μου.

..ίσως οι περιοχές που μετακινούμε να έχουν καλύτερο σήμα (..κάτι το οποίο αποδεδειγμένα βοηθά) συν του ότι και στην εργασία μου (και ιδίως στο σπίτι μου), έχω πολύ καλό wifi internet.

58 minutes ago, costsa41 said:

Μη σου φαίνεται καθόλου παράξενο. Ο άνθρωπος από τις περίπου 15 ώρες τις 9 το χρησιμοποιούσε, οπότε είναι λογικό. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι θα έχουν 48 ώρες και 7 ώρες οθόνη. Δε γίνονται αυτά τα πράγματα γιατί και κλειστό καταναλώνει. Πόσο μάλλον όταν το χρησιμοποιείς σποραδικά. Από εκεί και πέρα είναι θέμα πολλών παραγόντων. Σε μένα, για παράδειγμα, δεν έχει καλό σήμα. Αν ζεις σε περιοχή με καλό σήμα τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα και για πολλούς άλλους λόγους. Αυτή τη στιγμή με 13 ώρες από τη φόρτιση έχω 4 ώρες και 25 λεπτά οθόνη και 48% μπαταρία. Εντάξει δε θα φτάσω τα νούμερα του φίλου μας και το βράδυ θα μπει στη φόρτιση κανονικά. Αν σου βγάζει τη μέρα με ένα υπόλοιπο μπαταρίας περίπου 20% μετά από μια καθημερινή σου χρήση,  μια χαρά είσαι. 

👍

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, costsa41 said:

Μη σου φαίνεται καθόλου παράξενο. Ο άνθρωπος από τις περίπου 15 ώρες τις 9 το χρησιμοποιούσε, οπότε είναι λογικό. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι θα έχουν 48 ώρες και 7 ώρες οθόνη. Δε γίνονται αυτά τα πράγματα γιατί και κλειστό καταναλώνει. Πόσο μάλλον όταν το χρησιμοποιείς σποραδικά. Από εκεί και πέρα είναι θέμα πολλών παραγόντων. Σε μένα, για παράδειγμα, δεν έχει καλό σήμα. Αν ζεις σε περιοχή με καλό σήμα τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα και για πολλούς άλλους λόγους. Αυτή τη στιγμή με 13 ώρες από τη φόρτιση έχω 4 ώρες και 25 λεπτά οθόνη και 48% μπαταρία. Εντάξει δε θα φτάσω τα νούμερα του φίλου μας και το βράδυ θα μπει στη φόρτιση κανονικά. Αν σου βγάζει τη μέρα με ένα υπόλοιπο μπαταρίας περίπου 20% μετά από μια καθημερινή σου χρήση,  μια χαρά είσαι. 

Τις περισσότερες ώρες είμαι με μια γραμμούλα σήμα (Vodafone) οπότε ρουφάει την μπαταρία πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antwny said:

Είμαι σχεδόν έτοιμος να σταματήσω να παρακολουθώ το θέμα..

Πραγματικά έχει καταντήσει λίγο κουραστικό να λέμε τα ίδια, τα προβλήματα έχουν γίνει γνωστά, περιμένουμε λίγο την αναβάθμιση και αν δεν φτιάξει, ήταν μια κακή αγορά, πάμε σε άλλο. Εξάλλου όταν θέλουμε να είμαστε πρώτοι αγοραστές ξέρουμε ότι υπάρχει ρίσκο... Όσα λεφτά και να δίνεις, όσο καλή και να είναι η εταιρία, είναι μες το παιχνίδι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Konstantine73 said:

Θα είναι η δεύτερη μεγαλύτερη αποτυχία της Samsung μετά το εκρηκτικό Note 7

Έχει γίνει καθημερινότητα τα συνεχόμενα προβλήματα παλιά και νέα της συσκευής...

Και το σλόγκαν "περιμένω το update" έχει γίνει χειρότερο και από ποντιακό ανέκδοτο...

sent from my POCO F3 8/256

 

Αυτό πάλι από που προκύπτει? Η συσκευή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή σε Android και μη. Εγώ προσωπικά έχω πρόβλημα μόνο με το gps. Το οποίο θα φτιάξει με ενημέρωση. Μέχρι τότε με μια επανεκκίνηση φτιάχνει για πολλές ώρες. Κατά τα άλλα το κινητό τα σπάει.το να γράφει ο καθένας που δεν έχει πιάσει καν το τηλέφωνο στα χέρια του ότι του κατέβει μου θυμίζει μια το "όσα δεν φτάνει η αλεπού "

Send from my S22 ULTRA 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Οπότε εγώ διαβάζω σχόλια αλλού θέματος... Πριν από μερικά ποστ έλεγε άλλος ότι θα σταματήσει να διαβάζει το θέμα και άλλος ότι αν τα προβλήματα συνεχιστούν θα αλλάξει συσκευή...

sent from my POCO F3 8/256
 

Για  ρώτα γιατί θα σταματήσει? 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Οντως ο exynos εχει τη μεριδα του λεοντος στα προβλήματα και υπάρχουν άπειρα ποστ σε άπειρα φορουμ που το επιβεβαιώνουν. Η συσκευή είναι  η κορυφαία android συσκευή αυτή τη στιγμή  αλλά έχει αρκετά θέματα τα οποία παραμένουν και θα παραμείνουν και μετά το επόμενο update. 

Η samsung κάποια βλακεια έκανε με τον exynos και γι αυτό ακύρωσε και το event της παρουσίασης του. Όποιος δεν το βλέπει είναι τυφλός. Ειδικά με την amd gpu τα πρώιμα benchmark έδιναν άλλη εικόνα τελείως. 

Συμφωνώ ότι η ζωή δεν τελείωσε με μια κακή ή μέτρια συσκευή αλλά όταν θα πάει κάποιος να την πουλήσει σε ένα χρόνο θα έχει χάσει ήδη ένα μηνιάτικο αξιας. Δεν ξερω ποσοι εδω μεσα ειναι τοσο large..Εδώ να υπογραμμισω και κάτι ακόμα. Αν πάτε να πουλήσετε το s21 ultra στο επίσημο eshop της samsung για να αγοράσετε άλλη συσκευή πχ το fold 3, σας επιδοτεί περίπου 550 ευρώ. Αν πουλήσετε το 12 pro max, ναι το 12 όχι το 13, παίρνετε επιδότηση τουλάχιστον 800 ευρώ... θα μπορούσαν να αξιολογούν λίγο καλύτερα το προϊόν τους..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, toxotis70 said:

Για μένα ο exynos είναι υπεύθυνος γι αυτά, κι άλλοι χρήστες με μεγάλη προϋπηρεσία σε samsung το αναφέρουν ρητά....

https://www.sammobile.com/opinion/samsung-delivered-the-worst-exynos-flagship-in-recent-times/



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Έχω έρθει πολλές φορές σε (εμμεση) αντιπαράθεση μαζί σου αλλά εδώ μιλάμε για μια πραγματικότητα που καταγραφει το sammobile και όχι κάποιος apple fan boy.  Πέρα από κάποιους που μπαίνουν για να τρολαρουν το να μπεις και να εκφράσεις την πικρία σου για ένα πρόβλημα του κινητού, αναφέροντας συγκεκριμένα το bug, δεν είναι λόγος για να θεωρηθεί άσκοπο ποστ. Το κινητό παίζει σχεδόν μόνο του μπάλα στο android στρατόπεδο και έχει πολλά δυνατά σημεία. Όμως ξαναλέω ότι 100 σελίδες σε ναυαρχίδα ενός μήνα, με τις 95 να αφορούν παράπονα, δεν έχω συναντήσει ποτέ τόσα χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ και δε συγκρίνω μόνο με apple. 

Ας περιμένουμε λοιπόν το θαυματουργό update και ο καθένας αποφασίζει μετά. Μετοχές της samsung δεν έχει κανείς μας

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν θέλω να ξαναμπώ πάλι δε αντιδικιες, οπότε μπαίνω να χαζέψω κάνα μυνημα όλο προβλήματα διαβάζω.
Καλή συνέχεια

sent from my POCO F3 8/256
 

Τα δικά μου post φυσικά μάλλον δεν θα έτυχε να να διάβασες. 

..ούτε και κάποιων άλλων που και αυτοί είναι ευχαριστημένοι από την συσκευή. 

..ούτε και αυτών (..όπως ο παραπάνω συμφουρμίτης) ..που ναι μεν έχουν κάποιο πρόβλημα αλλά γενικά είναι ευχαριστημένοι από την συσκευή (και ναι περιμένουν από την Samsung ένα update όπως η ίδια εχει υποσχεθεί και που πάντα δίνει  ..εξ ου και η μέχρι σήμερα αποδοχή και κατά συνέπεια πρωτιά στις android συσκευές).

Προτιμάς να εμμένεις σε κάποιους που δυστυχώς δεν έμειναν ευχαριστημένοι (..για τον οποιονδήποτε λόγο και ενώ και κάποιοι από αυτούς ελπίζουν σε ένα update ..η ακόμα και σε αντικατάσταση τυχόν προβληματικής συσκευής).

Προσωπικά ποτέ δεν μπαίνω να "χαζέψω" κάτι όταν δεν έχω σκοπό να το αγοράσω (φθηνότερο, ίσο, η ακριβότερο από ότι μπορώ ..ιδίως δε τα δύο άκρα).

Ακόμα όμως και να το κάνω (αν ρίξω "μία κλεφτή ματιά") και δω ότι δεν πληρεί τις ανάγκες / προϋποθέσεις μου ..απλά δεν ξανασχολούμαι (..εσύ όμως μάλλον έχεις κάποια εμμονή με κάτι που όπως λες δεν σου αρέσει).

..οπότε σε ευχαριστούμε (προσωπικά) για το "καλή συνέχεια" ..και εύχομαι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Έχω έρθει πολλές φορές σε (εμμεση) αντιπαράθεση μαζί σου αλλά εδώ μιλάμε για μια πραγματικότητα που καταγραφει το sammobile και όχι κάποιος apple fan boy.  Πέρα από κάποιους που μπαίνουν για να τρολαρουν το να μπεις και να εκφράσεις την πικρία σου για ένα πρόβλημα του κινητού, αναφέροντας συγκεκριμένα το bug, δεν είναι λόγος για να θεωρηθεί άσκοπο ποστ. Το κινητό παίζει σχεδόν μόνο του μπάλα στο android στρατόπεδο και έχει πολλά δυνατά σημεία. Όμως ξαναλέω ότι 100 σελίδες σε ναυαρχίδα ενός μήνα, με τις 95 να αφορούν παράπονα, δεν έχω συναντήσει ποτέ τόσα χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ και δε συγκρίνω μόνο με apple. 

Ας περιμένουμε λοιπόν το θαυματουργό update και ο καθένας αποφασίζει μετά. Μετοχές της samsung δεν έχει κανείς μας

ισως τελικα αυτο ειναι μαθημα για καποιους να μην αγοραζουν συσκευη πριν κυκλοφορησει και χωρις να δουν πως θα περπατησει, τωρα αν ενα δωρο οπως τα ακουστικα που δινουν ειναι δελεαρ για καποιον ας το τολμησει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για εσάς που έχετε πρόβλημα ,έχω διαβάσει όλα τα ποστ του θέματος ,απλά θέλω μόνο να πω ότι το έχω από 1/3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρετε ,το αντίθετο έχω την καλύτερη εμπειρία χρήσης που είχα ποτέ σε κινητό και δεν έχουν περάσει λίγο ,μόλις πριν από αυτό είχα fold 3 και άλλα διάφορα και όλα ναυαρχίδες ,δεν ξέρω αν είμαι τοαο τυχερός εγω η τοσο άτυχα τα παιδιά αλλά επειδή δεν θυμάμαι τα nickname θα ήθελα αν γίνεται να μπει ένα poll να δούμε τελικά πόσοι έχουν πρόβλημα και πόσοι όχι .

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, boymanos said:

ισως τελικα αυτο ειναι μαθημα για καποιους να μην αγοραζουν συσκευη πριν κυκλοφορησει και χωρις να δουν πως θα περπατησει, τωρα αν ενα δωρο οπως τα ακουστικα που δινουν ειναι δελεαρ για καποιον ας το τολμησει.

Προσωπικά έχω αγοράσει day one σχεδόν όλες τις συσκευές μου, συμπεριλαμβανομένου του ταμπλετ της xiaomi. Είναι η πρώτη φορά που έχω τέτοια προβλήματα. Συμβαίνουν αυτά σίγουρα, όμως δεν παύει να είναι μια συσκευή με  παραπάνω από ό,τι θα έπρεπε  θεματακια, τα οποία επικεντρωνονται κυρίως στον exynos. 

2 minutes ago, paolo21r said:

Ρε παιδιά πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για εσάς που έχετε πρόβλημα ,έχω διαβάσει όλα τα ποστ του θέματος ,απλά θέλω μόνο να πω ότι το έχω από 1/3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρετε ,το αντίθετο έχω την καλύτερη εμπειρία χρήσης που είχα ποτέ σε κινητό και δεν έχουν περάσει λίγο ,μόλις πριν από αυτό είχα fold 3 και άλλα διάφορα και όλα ναυαρχίδες ,δεν ξέρω αν είμαι τοαο τυχερός εγω η τοσο άτυχα τα παιδιά αλλά επειδή δεν θυμάμαι τα nickname θα ήθελα αν γίνεται να μπει ένα poll να δούμε τελικά πόσοι έχουν πρόβλημα και πόσοι όχι .

Έχει μπει poll. Οι μισοί από όσους έχουν ψηφίσει δεν έχουν κανένα θέμα.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:


Για έναν περίεργο λόγο αγνοείς τα ποστ που αναφέρουν ότι το πρόβλημα είναι γενικό και σε πολλά φορουμς κάνουν λόγο για πολλά προβλήματα...
Του Dark_Lord το μυνημα το προσπέρασες.. Μάλλον δεν σε συμφέρει.... Όπως και του gazzas αν θυμάμαι καλά πως λέγεται που άλλαξε συσκευές και πάλι έχει προβλήματα...

Φτάνει πια με την εθελοτυφλια...

sent from my POCO F3 8/256
 

Κωνσταντίνε με όλο το θάρρος τα τελευταια σου ποστ δεν προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στη συζήτηση. Απλώς αναφέρεις "πω πω όλο προβλήματα ειστε". Γι αυτο και δεχεσαι πυρα απο αρκετους εδω μεσα. Και είναι λογικό να μην προσφέρουν γιατί δεν έχεις τη συσκευή. 

Ναι έχει θέματα η συσκευη και αυτο υπάρχει σε όλα τα φόρουμ. 

Επίσης ναι είναι η καλύτερη συσκευή android αυτή τη στιγμή και αυτό το αναφέρουν επίσης άπειρα φόρουμ.

Σήμερα πήγα παραλία και το πήρε ο κουμπάρος μου να με τραβήξει με τη γυναίκα. Ο κουμπάρος μου έχει το 13 pro max και του έπεσαν τα σαγόνια από οθόνη και φώτο. Αντίστοιχα μου πέφτουν εμένα όταν βλέπω πόσο κρατάει η μπαταρία του. 

Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει.

Συγγνώμη για το off topic

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dark_Lord said:

Προσωπικά έχω αγοράσει day one σχεδόν όλες τις συσκευές μου, συμπεριλαμβανομένου του ταμπλετ της xiaomi. Είναι η πρώτη φορά που έχω τέτοια προβλήματα. Συμβαίνουν αυτά σίγουρα, όμως δεν παύει να είναι μια συσκευή με  παραπάνω από ό,τι θα έπρεπε  θεματακια, τα οποία επικεντρωνονται κυρίως στον exynos. 

Έχει μπει poll. Οι μισοί από όσους έχουν ψηφίσει δεν έχουν κανένα θέμα.

Παραπάνω από τους μισούς γιατί στα προβλήματα υπάρχουν διπλές ψήφοι. Πχ κάποιος κλικαρει 2 προβλήματα.  Αυτό φαίνεται από το σύνολο των μελών που έχουν ψηφίσει σε σχέση με το άθροισμα των ψήφων. Προφανώς όσοι έχουν απαντήσει κανένα πρόβλημα, δεν έχουν κλικαρει και κάποιο πρόβλημα...

38 έχουν ψηφίσει και οι 22 λένε κανένα πρόβλημα..  Συνήθως αυτοί που έχουν πρόβλημα εμφανίζονται πιο συχνά άρα..

επίσης πολλοί που είναι ευχαριστημενοι δεν ασχολούνται με το φόρουμ και το λέω γιατί έχω 2 φίλους που βαρέθηκαν μα διαβάζουν γκρίνια. Προσωπικά βλέπω συγκεκριμένα άτομα να έχουν θέμα, και σε σχέση με τις πωλήσεις νομίζω ότι είναι ένα μικρό ποσοστό 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παραπάνω από τους μισούς γιατί στα προβλήματα υπάρχουν διπλές ψήφοι. Πχ κάποιος κλικαρει 2 προβλήματα.  Αυτό φαίνεται από το σύνολο των μελών που έχουν ψηφίσει σε σχέση με το άθροισμα των ψήφων. Προφανώς όσοι έχουν απαντήσει κανένα πρόβλημα, δεν έχουν κλικαρει και κάποιο πρόβλημα...

επίσης πολλοί που είναι ευχαριστημενοι δεν ασχολούνται με το φόρουμ και το λέω γιατί έχω 2 φίλους που βαρέθηκαν μα διαβάζουν γκρίνια. Προσωπικά βλέπω συγκεκριμένα άτομα να έχουν θέμα, και σε σχέση με τις πωλήσεις νομίζω ότι είναι ένα μικρό ποσοστό 

Σωστά,πάνω από τους μισούς. Πιστεύω όταν κλείσει 6μηνο η συσκευή θα έχουμε εικόνα για το αν ήταν επιτυχημένη συσκευή η όχι τελικά.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Δεν θέλω να ξαναμπώ πάλι δε αντιδικιες, οπότε μπαίνω να χαζέψω κάνα μυνημα όλο προβλήματα διαβάζω.
Καλή συνέχεια

sent from my POCO F3 8/256
 

Κανείς δε σε εμπόδισε ποτέ να σχολιάσεις όπως και να απαντάς σε κάθε σχόλιο που αναφέρεται σε εσένα και είναι απόλυτα λογικό. Από την άλλη ο λόγος ύπαρξης του νήματος είναι να σχολιάζουμε τα καλά τα κακά και ότι γενικά μπορεί να βοηθήσει όσους το διαβάζουν για να βελτιώσουν/λύσουν ανάγκες τους είτε με τα προβλήματα είτε με διάφορες άγνωστες λειτουργείς της συσκευής. Σχόλια του τύπου "χαχαχα καλά να πάθετε που την πατήσατε" ή "εγώ δε θα έπαιρνα μια τέτοια συσκευή" δεν μπορώ να καταλάβω που βοηθάνε ή τι νόημα έχουν. Εν κατακλείδι πες μας γιατί δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει ποιο πριν τι συσκευή έχεις εσύ και πόσο άψογα δουλεύει (έτσι για την ιστορία βρε αδελφέ)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...